50 75 dPafilml18 2490 98 99 28 98 1550 890 598 475 169 498 359 359 298 498 395 495 398 595 168 148 198 1525 DE GOEDKOOPSTE DE BESTE! DE GOEDKOOPSTE DE BESTE! Heren badstof- A SOk acryl/pol. Badstof dames- „n SlipS streepdessin /KI] S-M-L 3 stuks W V Elsève shampoo AAr 4 Gothische of draaikaarsen 1 Sla-olie 1 Soubry bloem Koopmans oliebollenmix 1 Krenten of rozijnen Schouder braadlappen Sucadelappen Schenkel met been verse kuiken bouten Goudreinetten Tomaten verse eieren Easy worste broodjes Oliebollen Appelflappen Sherry Costa Blanca Medium of pale, 0,7 liter 3,95 3 flessen Grove boeren metworst Huzarensalade Maatjesharing Keta zalm Lupack knakworst Typhon ananas Perzikschijfjes Cider Bols jonge jenever Beckers 50 bitterballen of 20 kroketten Adverteren doet verkopen ANWB ORGANISEERT CURSUS PECH ONDERWEG IN MIDDELBURG Mutsbedrijven lelpen bij Dmlaag jrengen energiekosten Kilo DOOS Tornado strijktafel Een groot aantal automo bilisten wil meer weten over de techniek van de auto om zelf storingen te kunnen opsporen en ver helpen. Meer dan 150.000 mensen volgden daartoe in de afgelopen 20 jaar de Cursus Pech Onderweg van de ANWB. De be langstelling is groeiend. Dat geldt met name voor het aantal vrouwelijke cursisten, ongeveer 50% van het aantal cursisten bestaat nl., uit vrouwen. Gedurende vier achter eenvolgende weken kan men tijdens lesavonden van ca. 2 xh uur deelnemen aan dit praktisch auto-on derricht. De ANWB heeft besloten ook dit seizoen weer deze cursus te organisaren en wel in ca. 50 plaatsen. In MIDDELBURG wor den de cursussen gehou den op de volgende data: ma. 10-17-24-32 januari: di. 8-22 februari; 1-8 maart; do. 10-17-24-31 maart; di. 19-26 april; 3-10 mei 1983. Zij worden gehouden in de Scholengemeenschap voor Beroepsonderwijs "De Wellinge", Kruisweg 2; aanvang 19.30 uur. Het accent ligt op het zelf- doen, met als doel de au tomobilist een zekere mate van handigheid bij te brengen met het technisch gedeelte van de auto. Daartoe wordt tijdens het onderricht gebruik ge maakt van een auto waar aan van tevoren storingen zijn aangebracht door de instructeèrs, ervaren We genwachten en Keurmees ters van de ANWB. Met behulp van duidelijke tekeningen en een aantal belangrijke onderdelen besteden wij aandacht aan o.a. de ontsteking, carbu- ratie, koeling en smering, terwijl ook het starten on der alle weersomstandig heden wordt behandeld. Iedere cursist ontvangt een handig cursusboek dat ook na afloop van de lessen zijn nut heeft bewezen. Ervaring van de Wegen wacht heeft namelijk ge leerd dat een groot aantal >toringen door niet-auto- echnisch geschoolden die je Cursus Pech Onderweg ladden gevolgd, zelf kon vorden verholpen. Na aanmelding ontvangen Je cursisten een bericht /an inschrijving waarin nadere gegevens over de essen worden bekendge maakt. Belangstellenden kunnen dch opgeven bij: ANWB- cantoor Middelburg, Lan- >e Geere 26, telefoon; 1180-15155. loe u deze winter maar lefst tot éénderde op uw tookkosten kunt besparen oor energiebewust gedrag, unt u lezen in het winter- .ummer van Energie Vater. Het gaat om simpele naatregelen, zoals overgor- lijnen dicht, trui aan, ther- nostaat lager en met overleg entileren. U hoeft daarbij liets aan comfort in te leve- ren. soleren blijft volgens Ener- ;ie Water een aantrekke- ijke mogelijkheid om de tookkosten omlaag te bren gen. Dit ondanks intrekking 'an de isolatiesubsidie voor bezitters van een eigen wo- ïing. Die subsidie blijft wel mverminderd gelden voor ïuurwoningen. Hoe u daar ils huurder van kunt profi eren, kan uw gasbedrijf /ertellen. Bovendien ligt op :lk postkantoor een gratis wekje. "Isoleren huurwo- lingen. Wat kan ik besparen ;n hoe kaart ik het aan". Het voorlichtingsblad van le energie- en waterbedrij- /en schrijft ook hoe u zelf ;en hooikist kunt maken, .•en vindingrijkheid uit vroeger dagen. In de hooi last kunt u lage tijd warmte vasthouden. U kunt er zelfs spijzen in gaan maken. Heeft u wel eens een lek kende of kapotte water kraan? Als u die wilt ver vangen, let dan op het KI- WA-keur Alleen als de kraan de naam draagt van het technisch instituut van de waterleidingbedrijven, KIWA. weet u zeker dat u een goede heeft. Bovendien, zo vermeldt het voorlich tingsblad, worden niet-ge- keurde kranen niet toeges taan. Voor u echter drink water kunt tappen, onder gaat hel water verschillende behandelingen. Zo wordt Op 31 december sluiten wij om 17.00 uur. voordeligeM feestpruzen! Wollen Shetland jacquard pul lover. Diverse kleuren. S t/m XL. Koopje V-Hals pullover. Acryl. Diverse kleurstellingen. S t/m XL. Slechts t Diverse jacquard pullovers. Ronde en V-hals. Buitenkant geruwd. Diverse kleuren. S t/m XL. Nu slechts Blouse van glansgaren. Doorknoopsluiting. Pol./katoen. Grijs, rood, raf, écru en wit. 38 t/m 48. Koopje Diverse pullovers. Jacquard, effen met contrast kleur of fantasiedessins. S-M-L. Nu slechts 8 kleuren, per paar 1 anti-roos, balsam, «UK normaal en vet, 300 ml. WWW 25 cm. doos 4 stuks 1 135-36, per 2 stuks faTwv liter 1 kilo pak 1 200 gram 15.90 kilo kilo op schaal, ca. kilo doos 5 kilo 500 gram klasse 3, 30 stuks 10 stuks 10 stuks uit eigen banketbakkerij, 4 stuks ring, 500 gram kilo 3 stuks dubbelblik, 440 gram kiloblik, 25 stuks blik 10 schijven heel blik fles 0,75 liter liter, in de slijterij Bladmaat 30 cm. In 5 standen verstelbaar. Bruin/beige. De Doek Die Direkt Droogt Theedoek ruit van het bekende 5xD merk. 65 x 60 cm. 100% Katoen. Rood, blauw en bruin. het gezuiverd en soms. waar nodig, onthard. In een grondwaterpompstation in het Friese Spannenburg wordt bij de ontharding van water kalk afgezet op zand korrels. Jaarlijks worden daarbij zo'n 2000 ton zand korrels 'veranderd' in kalk- korrels. De kalkkorrels wor den gemalen en tot veevoer verwerkt. Ook geeft Energie Water antwoord op de vraag wie de Rijn hei meest vervuilt. Frankrijk of een andere Rijn-oeverstaat. Het blad bevat verder allerlei tips over het openhouden van de vijver in uw tuin bij vorst. En wist u dat er een koelkast- ontdooi-automaat te koop is voor circa 100.-, waarmee u jaarlijks circa ƒ25.- kunt besparen op uw elektrici teitsverbruik? Uitgebreid gaat het voor lichtingsblad van de nutsbe drijven tenslotte in op de stroom levering aan de Ne derlandse Spoorwegen. In I98l legden alle treinreizi gers met elkaar een afstand af van meer dan 9 miljard kilometer. Bovendien ver voerden de Nederlandse Spoorwegen ruim 20 mil joen kilo vrachtgoed. In I98I waren meer dan 850 miljoen kilowatt-uren nodig om de treinen te laten lopen.

de Vlissinger | 1982 | | pagina 13