Koïtc 1*^0141+tMz uit Q? liet zukenliart DE POPPETJES VAN JE OGEN verdienenalle zorg. Nemidso reikte prijzen uit aan winnaars Sint-Nicolaasaktie Koen Feijen: DE APPEL VALT INI IET VER VAN DE BOOM Woensdag 15 december 1982 DE VLISSINGER KERSTVOLLEY BALTOERNOOI KONINKLIJKE MARECHAUSSEE Color Key cn INT bij De Verfbron GEBROEDERS DE JONGE INTRODUCEERT MOBIELE BREEKINSTALLATIE in volle produktie, aanvullende werkgelegenheid voor 6 tot 8 mensen Vredesgebedsdienst IKV. Postzegelverzamelaars bijeen. Wildrit "Scheldegouwen" Middelkamp houdt rollenwedstrijd Prestatieloop in Veerse bos Protestbijeenkomst werkende jongeren. Kynologenclub houdt feestavond. Balletschool houdt openbare les. Mooi Hard in Midgard Raadsvergadering Mariekerke Corry Konings op snuffelmarkt Lutemgroep houdt kaarsenactie Schorpioen maakt goede vorderingen Kerstaktiviteiten in De Paraplu Uw ogen krijgen alle zorg en deskundigheid bij Hardy. Hardy weet er alles van. Bellamypark 38, Vlissingen. Telefoon 01184-12010. hardy optiek Contactlensspecialist ANVC. Kerstzangavond in Oost-Souburg KERSTFEESTVIERIN- GIN"BACHTEN REEDE" Kerstbingo Scheldebuurt SHOWGROEP VLISSINGEN houdt verkoping Wijkavond in "Het Woltershuis" Minder verlichting in Vlissingen Kerstavond in Open Hof Cursus poppenmaken. Nieuwe cursussen in "Het Buut" Wat te melden? BEL 01180-27651 Toestel 54 of Postbus 5017 4330 KA Middelburg Kinderopvang in Het Buut Wijkcomité bijeen Kerstbingodansant in Dauwendaele Oliebollenactie clubhuis EMM Lezing Rozekruisers Kerstviering Huisvrouwen Swift houdt korfbalinstuif Schaakvereniging houdt receptie Bingo in Zuiderbaken V1ATIERUB RIEK OVER HET WEL EN WEE VAN ONZE ADVERTEERDERS - VERS CHIJNT E> Dinsdag 21 december 1982 wordt in de sporthal De Kruitmolen te Middelburg voor de I le maal het traditionele Kerstvolleybaltoer nooi van de Koninklijke Mare- chaussee gehouden. Aan dit invi- tatietoernooi voor ambtenaren wordt dit jaar voor de eerste maal deelgenomen door buitenlandse teams, te weten: de le Mobiele Groep van de Rijkswacht uil Gent en het team van het district Brug- ge van de Rijkswacht. Verdere deelnemers aan het kwalitatief sterke toernooi zijn: HEREN: Onze Vloot (winnaar 1981OCMA (winnaar 1980). Koninklijke Marine (winnaar I979). Provincie. Gemeente Mid delburg, Gemeente Terneuzen. Gemeente Vlissingen. Gemeente politie Etten-I.eur. Gemeentepo litie Vlissingen. Gemeentepolitie Terneuzen. Loodsen Vollevbal Vereniging. Douane Vlissingen. Rijkspolitie district Middelburg en Koninklijke Marechaussee Zeeland/Brabant. Voor het eerst in de geschiedenis van dit toernooi wordt dit jaar deelgenomen door damesteams. 'Eer gelegenheid van dit toernooi hebben de volgende korpsen een damesteam geformeerd: RP Luc- tor Zeeland. Gemeentepolitie Vlissingen en Koninklijke Mare chaussee Zeeland/Brabant. De andere deelnemende damesteams zijn: Gemeente Middelburg, Pro vincie. L.V.V.. Oostkapelle en Het Koper Galjoen (Gezinscontact Zeevarenden). De arbitrage is in handen van NEVOBO-scheidsrechters. Het toernooi vangt aan om 8.30 uur. einde ca. 16.45 uur. De organisatie en wedstrijdleiding is in handen van sportinstructeur KMar Jan Poortvliet. De Sint-Nicolaasaktie van de Souburgse middenstanders is goed geslaagd. Tot deze conclusie kwam Frits den Heijer, voorzitter van de Neringdoende Midden stand Souburg (Nemidso) vrijdag middag ti jdens de prijsuitreiking in de Souburgse bibliotheek aan de Kanaalstraat. Voordal hij de prijswinnaars be kendmaakte belichtte de Nemid- so-voorzitter enkele 'schoon heidsfoutjes' die de actie dit jaar kende, liet bleek dat vooral de puzzel erg moeilijk was en Den Heijer concludeerde dat de sa menstellers van de puzzel op z'n minst "licht-sadistisch' genoemd mag worden. Er waren overigens 452 goede inzendingen zo bleek uit het verhaal, en de 'woordwoe- ker' kende 262 goede inzendin gen. Ook de jeugd kon puzzelen: van deze groep zonden 57 puzze laars een goede oplossing in. Voorts zijn er 2070 zegelkaarten ingestuurd. Om één kaart vol te krijgen moest een bedrag van 375 gulden worden besteed bij de deelnemende winkeliers. Uit Op de foto: het echtpaar Stano- wicki krijgt de duizend gulden aan waardebonnen van Nemidso-voor- zilter Frits den heijer. reacties van het publiek bleek dat dit bedrag aan de hoge kant werd gevonden, een argument dat de winkeliers achteraf ook onder kenden. Voorzitter Den Heijer zegde toe dat er bij volgende ac ties een lager bedrag gesteld gaat worden. Er werden vrijdagmiddag aan 22 gelukkigen prijzen (waardebon nen) uitgereikt. De hoofdprijs bij de zegelkaarten - duizend gulden - was voor me vrouw Stanowicki uit Vlissingen. een waardebon van 750 gulden ging naar mevrouw M. Leydek- Moesten reclametekenaars en grafische ontwerpers voorheen de 3M Color Key en INT-produkten in Rotterdam. Brussel of Gent ha len, nu is dit produkt ook verkrijg baar bij de Verfbron van Gerard Rodts aan de Walstraat 8-10 in Vlissingen. Het Color Key principe werkt met behulp van een negatief van een getekend model in lijn. raster of combinatie van beide, dat met het Color Key-materiaal in kontact wordt gebracht meteen U V-lamp. De belichte kleurenemulsiclaag op het produkt hecht zich vast aan de glasheldere polyester basis. De niet-belichte eedeelten worden daarna met ontwikkelaar verwij derd. Met verwêrking van posi tieven is de handeling net ander som. Het materiaal kan dan op de gewenste ondergrond worden af gewreven. waardoor het ontwerp - in kleur - gemaakt wordt. In en kele minuten is het procédé afge werkt. De Vlissingse ondernemer heeft alle produkten. hulpmiddelen en materialen in voorraad en geeft op aanvraag uitgebreide informa tie over de vele mogelijkheden van dit systeem. Gerard Rodts heeft de alleenvertegenwoordi ging van 3M Color Key en INT voor heel Zeeland. ker. 500 gulden naar mevrouw M. Jagt. de vierde prijs ter waarde van 250 gulden ging naar M.J. van Naam en een prijs van 100 gulden werd gewonnen door J. Klomp, allen uit Souburg. Bij de advertentieprijsvraag won L. Vader uit Vlissingen de hoofd prijs van 250 gulden. Marjan Christiaanse won 25 gulden in kinderpuzzel en de woordzoeker leverde de Souburger M.C. Tange 25 gulden op. De stichting Ramschip De Schor pioen is weer een bedrag van vier honderd gulden rijker geworden. De schenking kwam van de win keliersvereniging Winkelcentrum Vlissingen. Het was een 'over schot' van begroting van de ge houden Sint-Nicolaasaktie. Vorige week donderdag werd het bedrag overhandigd aan me vrouw Wil van Son tijdens de prijsuitreiking in het theehuis Sint Jacob. Wim de Bruijne. voorzitter van de winkeliersvereniging, overhandigde de gift. en reikte vervolgens de prijzen uit. De eer ste prijs, een videorecorder ging naar de heer P. van de Riet uil Vlissingen. een elektrisch naai machine ging naar mevrouw L.J. Schuijt uit Middelburg en M. Nleuwenhuize uit Oost-Souburg won de 60-delige cassette tafelbe stek. De overige prijswinnaars hadden eerder hun prijs al kunnen afhalen. Ook werden er tijdens de drie weken durende actie geld prijzen uitgekeerd met waarde bonnen van 5. 10 of 25 gulden. Voorzitter De Bruijne constateer de dat de actie goed geslaagd is en dat het winkelende publiek het geheel erg goed heeft opgepakt. Aannemings- cn staalkonstruktie- bedrijf Gebroeders de Jonge uit 's-Heerenhoek, introduceert de grootste mobiele breekinstallatie in Zeeland. Voor De Jonge een investering van miljoen. Een pri meur voor de provincie. In volle produktie betekent dit initiatief aanvullende werkgelegenheid bij het bedrijf voor 6 tot 8 mensen. De mobiele breekinstallatie die 20 meter lang. 3 meter breed en 5 meter hoog is. gebruikt men voor de recycling van puin. Grof puin wordt in de breekin stallatie tot bepaalde afmetingen vermalen en vervolgens bijvoor beeld als fundering voor wegen en parkeerterreinen gebruikt. De 'bek' (mond van de breker), heeft Toen Koen Feijen zes jaar was ging hij al met z'n vader mee 'de boer op', of liever gezegd: de wijk in. Vader was groenteman in Am sterdam, zoon Koen is het nu nog. Hij heeft een bloeiende zaak aan de Kleine Markt 3 in Vlissingen. 'De echte groenteman' staat er boven de deur en dat klopt. Feijen is groenteman in hart en nieren. Nog maar een jongetje werd hij al ingewijd in de kunst van het ver kopen. Dat was 's morgens vroeg - als het nog donker was - met de handkar erop uit en dan kwam je 's avonds als het alweer donker was, weer thuis. En zo ging dat zes da gen in de week. Vader vertelde hem hoe hij met de klanten om moest gaan: 'Jongen, wees altijd beleefd, opgeruimd en vrolijk, maar verkoop jezelf nooit. Wees niet te onderdanig'. Een wijze les die Feijn graag ter harte nam. en waaraan hij ook nu nog veel heeft. Hij herinnert zich de oorlog, dat hij voor vader op weg naar een klant, met zijn fiets in een vuurlinie terecht kwam. zich liet vallen en zich als dood hield tot het schieten voorbij was. Toen hij opstond lagen er dode mensen naast hem. Hij greep de fiets en haastte zich weg. Aan het eind van de oorlog, de Canadezen stonden toen al op de Dam in Amsterdam, zag het zwart van de mensen, op diezelfde Dam. Hij weet nog dat er toen vanuit een raam werd ge schoten op de mensenzee. Een nichtje van hem kwam daarbij om. Van vader moest hij bergen groenten brengen bij een lange, zuur kijkende vrouw. Dat vond Koen niet leuk, maar vader legde hem na de oorlog uit dat dat mens op haar zolder meer dan tien jo den verborg. Hij komt er nog wel eens in Amsterdam-Zuid, een beetje gegoede buurt toen, en nu nog. 'Ik was 17 jaar en toen werd ik in dit vak voor het eerst mijn eigen baas. Dat was in 1947. Ik weet nog hoe dat ging. Ik was jarig en ik kreeg van mijn vader een weegschaal met gewichten plus 40 klanten. Ik ging meteen aan de slag. Natuurlijk verdiende ik daarmee en dat was voor mijn moeder een reden om maar gelijk een afmeting van 1100 x 800 mm. Alvorens het puin in de bek ver dwijnt. wordt het op een afvoer- band verzameld en door een zee- finstallatie in verschillende frak- ties gezeefd. Alleen de grove stukken komen in de breker te recht. Afhankelijk van wat de klant vraagt, stelt de Jonge de 'ver maalgrootte' van de machine in. De breker, die bij constante voe ding een capaciteit van 125 ton per uur heeft, zal binnenkort in de regio op drie plaatsen 'draaien'. Is de breekinstallatie niet op karwei, dan gebruikt men hem om voor raden aan te leggen op een van de terreinen van Gebroeders de Jon- ge. Een aggregaat van 300 KVA drijft de mobiele breekinstallatie aan. De machine, met draaibaar achterstel, wordt voortbewogen door een laadschop. De installa tie. met een gewicht van 75 ton. werd bij Gebroeders de Jonge in eigen beheer ontworpen en ge bouwd. Het werk nam 3 maanden en 5000 manuren in beslag .Infor matie 01105-1710. 20,- kostgeld van me te vragen'. Feijen ging er hard tegenaan daar in Amsterdam. Waar er nieuwe huizen bijkwamen, toog hij er heen met groente en fruit om een nieuwe wijk op te zetten. In het begin belde hij aan, maar de klantenkring breidde zich als vanzelf uit. Winkels waren er nog niet in zo'n nieuwe wijk en een groenteman was hartelijk wei negen tol 's avonds half elf. En dan in weer en wind. In 1968 heb ik daarvan een flinke inzinking gehad. Het regende weer eens, en ik ben 's morgens teruggegaan naar huis. Ik kon er niet meer tegen. Ik was natuurlijk ook over vermoeid. Ik was klantenmoe, en dat kan je begrijpen, want in dit vak zorg je voor je klanten als voor je eigen kinderen. 'Feijen verliet kom. 'Dat wijkrijden sterft uit', verzucht hij. 'Je bent immers drie keer zolang met een klant bezig dan in een winkel. Je belt aan. wacht, neemt de bestelling op. loopt naar de kar, pakt en weegt, maakt een praatje, loopt terug naar de voordeur, geeft het af, maakt weer een praatje, int je geld. enz. Van de eerste klant tot de laatste, dat was van 's morgens het vak, verliet Amsterdam, ver kocht alles, ook zijn woonboot en ging werken in Delfzijl als alumi niumsmelter. Om hogerop te ko men ging hij later werken bij Pe- chiney in het Sloegebied. Toen kwamen de kriebels, het verlan gen dus om weer met groenten en fruit aan de gang te gaan. Na I jaar Pechiney nam hij de groen- tenzaak van de oude heer Meijer aan de Kleine Markt over. Hij richtte zich wat meer op het mo dale publiek en dat kwam onder meer tot uiting in zijn prijsstelling. Nu zit hij met zijn omzet al jaren aan het plafond. Is hij niet bang dat de detailhandel opgegeten wordt door bijvoorbeeld de grootwinkelbedrijven? 'Welnee. De detailhandel blijft bestaan. Wij zijn toch een veel betere schakel tussen het produkt cn het publiek dan de grote winkelbe drijven? Ga maar na. ik sta elke morgen vroeg op en dan ga ik naar de veiling en de grossier om voor mijn klanten in te kopen. Ik let op kwaliteit en op wat hun speciale wensen zijn. Een soort keurmees ter zou je kunnen zeggen'. Met trots vermeldt hij dat zijn vak en dat van zijn collega's het enige vak is waarin niet van bovenaf betut telt wordt: 'Wij bepalen onze ei gen prijs. Die is niet aan landelijke richtlijnen geboden. Als je bij voorbeeld zin zou hebben om verlies te lijden, nou ga je gang. Niemand die je tegen houdt.' In zijn vak bepaalt natuurlijk ook de concurrent mede de prijs. En ook de klant, in feite. Hoe onder scheidt hij kwaliteit? 'Dat voel je aan. Dal is fingerspitzengefühl. Dat kan ik niet uitleggen. Dat heb je of dat heb je niet'. Feijen stalde als eerste in Vlissin gen zijn waren in kisten uit, op de stoep, als een soort verlengstuk van de etalage. 'Man, dat is toch prachtig. Je presenteert de natuur die je hebt. Al die kleurschake ringen Mooi. Alleen jammer dat er klanten zijn die er aan zitten. Die graaien met hun vingers er in en knijpen in de meloenen en perziken. Die kan je dan 's avonds weggooien. Dat is schade hoor. Want ze zitten aan mijn produk ten. Zolang ze daar liggen en nog niet verkocht zijn. zijn ze van mij. De bedoeling is dat je aanwijst, net als op de markt'. Zoals gezegd: Koen Feijen is vakman in hart en nieren, hele dagen in touw voor zijn klanten. Hij heeft twintig soorten gesneden produkten, ba- mi- en nassimix, ratatouille, enz. De lessen van zijn vader zijn niet voor niks geweest. Zondag 19 december wordt weer de maandelijkse vredesgebeds dienst gehouden. De dienst vindt plaats in de Doopsgezinde kerk Lange Noordstraat te Middel burg. Voorganger is Fred Berg werf. Hij spreekt over het onderwerp: "De vrede heeft de vrouwen no dig". Dit naar aanleiding van het bijbelgedeelte Openbaringen 12. De dienst begint om 19.30 uur. Na afloop van de dienst wordt er in de consistorie van de kerk beraad slaagd over de voortgang van de vredesweek op Walcheren. Daar bij komt o.a. aan de orde het voornemen van de gemeente Middelburg om een atoomschuil kelder te bouwen, de morele con sequenties die daaraan verbonden zijn en de houding die de vredes beweging ten opzichte van dit voornemen moet innemen. Jeugdigen die postzegels verza melen worden uitgenodigd voor een ruilbijeenkomst op donder dag 23 december 's avonds 7 uur in het kelderzaaltje van "De Schakel", Bachtensteene te Mid delburg. Er kan met andere ver zamelaars contact opgenomen worden en er kan geruild worden. Ook zal een deel van een Kerst- verzameling getoond worden. De Middelburgse Motor- en Au toclub "Scheldegouwen" houdt zaterdag 18 december de "Wil drit". een pu/zel-gezclligheidsrit voor motorvoertuigen. Ondanks het feit dat de deelname aan de rittensport het laatste jaar sterk is verminderd, heeft de Middel burgse club toch gemeend de jaarlijkse "Wildrit" te moeten or ganiseren. De rit is zodanig uitgezet dat ook minder ervaren rijders er aan kunnen deelnemen. De rit. die wordt verreden binnen de ge meente Veere. is uitgezet door het Scheldegouwenbestuurslid J.W. Oelrich. Inschrijven voor deze rit is mogelijk vanaf 13.30 uur in res taurant "Het Waepen van Veere" Markt 23 te Veere. De toerafdeling van de Zeeuwse ren- en tourclub 'Theo Middel kamp' houdt zaterdagavond 18 december voor dames- en heren trimmers een rollenwedstrijd in café Royal te Wolphaartsdijk. Het sportieve evenement begint om half acht. Ook niet-leden zijn welkom. Zaterdag 18 december houdt de V.V. Veere in samenwerking met Dynamo 70 en de Sp.Cl. Vrou wenpolder voor de 14e maal de traditionele prestatieloop in het Veerse Bos. De afstanden bedra gen 3.5 en 10 km. Ditmaal liggen start en finish echter op het nieu we sportpark Bieweg. Daardoor krijgen de deelnemers de be schikking over verwarmde kleed kamers en douches terwijl de in schrijving geschiedt in de kantine. De aanvangstijden zijn 13.30 uur de 3.5 km en 14.30 uur de 10 km. Ieder die deze afstanden aflegt binnen de gestelde tijd ontvangt een herinneringsvaantje. Inschrij ving is mogelijk vanaf 12.30 uur. Het afschaffen van de WWV voor jongeren onder de 23 jaar die werkloos zijn en het afschaffen van bijstand voor thuiswonende jongeren van 16 en 17 jaar wordt door veel jongeren niet in dank aanvaard. Zij vinden deze maa tregel die de regering van plan is uit te voeren onaanvaardbaar. De KWJ en NVV-jongeren contact hebben besloten om protest bijeenkomsten te houden. Eén daarvan wordt woensdag (van daag) in Vlissingen gehouden in VOC 'De Piek' aan de Hellebar- dierstraat. Er zal een forum wor den samengesteld waarin verte genwoordigers van de PvdA, CDA, VVD, FNV en de jongeren zelf zitting hebben. De H-gang zal het geheel muzikaal opluisteren. De bijeenkomst begint om 20 uur. De Kynologenclub Zeeland houdt vrijdag 17 december een feestavond in De Vroone te Ka- pelle. Er kan gedanst worden op de muziek van 'The Woodpec kers' en de pauzes worden opge vuld met het rad van avontuur waarmee onder meer een fiets, te levisie en andere fraaie prijzen zijn te winnen. Het feest begint om acht uur. Woensdag 15 december houdt Balletschool "Les Papillons" een openbare les. die is bedoeld voor de ouders van de kinderen vanaf 5 jaar die klassiek ballet volgen. Het is voor de ouders een uitstekende gelegenheid om te zien wat de kinderen in de loop van de tijd geleerd hebben. De 2e klas klas siek ballet kinderen (9 t/m 15 jaar) hebben speciaal voor deze gelegenheid iets ingestudeerd. De openbare les wordt gehouden in de Ruyterzaal van Hotel Britannia en begint om 17.00 uur voor de eerste klas kleuters en de 2e les begint om 18.30 uur. Familie, kennissen en andere belangstel lenden zijn welkom. Mooi Hard - een theater- en pop groep uit Amsterdam - brengt za terdagavond een bezoek aan Middelburg. Het gezelschap brengt in het jongerencentrum Midgard de nieuwe produktie 'Mensen zonder Mensen' waarbij popmuziek het hoofdbestanddeel van de voorstelling vormt, hel thema gaat over 'vervreemding' en 'verwording' die kan ontstaan als een mens zonder mensen is of komt. De voorstelling toont het proces van drie mensen die geen contact meer kunnen maken met hun omgeving. Dit komt tot uiting in de muziek die de groep maakt. Het optreden begint om negen uur. De gemeenteraad van Mariekerke komt dinsdagavond 21 december in openbare vergadering bijeen in het gemeentehuis. Op de elf pun ten tellende agenda komen zaken voor als het niet deelnemen in het Theaterbureau Zeeland en het af wijzen van subsidieverzoeken in het kader van de maatschappe lijke dienstverlening. De raads vergadering begint om half acht. De Walcherse snuffelmarkt, die zaterdag voor de achtste maal in de Middelburgse veilinghallen wordt gehouden, wordt opgeluis terd door zangeres Corry Ko nings. Rond drie uur begint haar optreden met onder meer liedjes als 'Adios Amore" en 'Het is alle maal gelogen'. Ook de Bleu Jeans Big Band uit Middelburg werkt mee. Deze band is 's morgens al om tien uur te beluisteren. De snuffelmarkt is open van negen tot vijf uur. De kabouters en zeeverkenners van de Middelburgse Lutemgroep gaan actie voeren om de groeps- kas te spekken. Zij doen dit door de verkoop van kaarsen. Zaterdag is de scoutinggroep in de Lange Delft present met een kraam, van waar de kaarsen aan de man ge bracht worden. Ook zullen de scouters de wijken in trekken voor een huis-aan-huis verkoop van kaarsen. Als 'goede daad' zal de Lutemgroep vrijdag 7 januari een optreden voor de pupillen van de verpleeginrichting Vijvervreugd verzorgen. Zij doen dat in de vorm van een zelfbedachte musical. De werkzaamheden aan boord van het ramschip De Schorpioen vorderen gestaag. Hoewel er uiterlijk weinig verandert, wordt er benedendeks hard gewerkt. Van de beneden longroom. die uit 8 kleine ruimten bestond, is nu een groot vertrek gemaakt. Door het verwijderen van een grote hoeveelheid materiaal is het schip al zo'n vier centimeter hoger ko nten te liggen. Buurthuis "De Paraplu" houdt weer vakantieaktiviteiten voor de lagere schoolkinderen op maan dagmiddag 20 en dinsdagmiddag 21 december. Maandagmiddag worden er kerststukjes en kerstkaarten ge maakt en dinsdagmiddag wordt er een film vertoond: "De koude pizza". Voorts wordt op woens dagmiddag, in samenwerking met de Stichting Welzijnswerk Suri- namers en Antillianen, een kin- deraktiviteit gehouden die is af gestemd op Surinaamse en Antil liaanse kinderen. Alle aktiviteiten zijn van twee tot vier uur in Buurthuis "De Paraplu", A. Go- gelweg 59, Vlissingen. Woensdag 22 december om 20.00 uur wordt in de Van Duyven- voorde-sportzaal te Oost-Souburg de jaarlijkse "VOLKSKERST- ZANGAVOND" gehouden. Meewerkende vereniging zijn C'hr. Zangvereniging "Soli Deo Gloria". Hervormd Kerkkoor Oost-Souburg, meisjeskoor "Con Anima". Cantorij Ritthcm en fanfare "Vlijt en Volharding. Het programma bestaat voor een groot gedeelte uit samenzang met het publiek. Spreker is de heer Jorritsma uit Vlissingen. De toe gang is gratis. Dinsdag 21 december vanaf 19.30 uur wordt in het dienstencentrum "Bachten Reede" de jaarlijkse kerstfeestviering gehouden, geor ganiseerd door de Stichting Wel zijn voor Ouderen. Aan deze avond zal medewerking worden verleend door het Inter kerkelijk Jongerenkoor "Koude- kerke". Verder zal het kinderkoor "Open Hof' het kerstspel "We gaan naar Bethlehem" ten tonele brengen. De avond wordt besloten met sa menzang en een kerstverhaal door mevr van Oreel. Kaarten zijn vanaf maandag 13 december ver krijgbaar aan de zaal. Dinsdag 21 decemeber houdt club- en buurthuis "Schelde buurt" een Kerstbingo met mooie prijzen. Vanaf 20.00 uur. De toe gang is gratis. Het adres is Glacis- straat 97. Vlissingen. De "Showgroep Vlissingen" houdt zaterdag 18 december een verkoping in het clubhuis aan de Koestraat in Vlissingen. De ver koping begint om negen uur en sluit om drie uur. Donderdagavond 16 december is er weer een wijkavond in "Het Woltershuis". Er wordt een kwis gespeeld en er zullen enkele bin go's gedraaid worden met leuke prijzen, maar het gaat vooral om het gezéllig samen zijn van de buurtbewoners. Men is welkom om 20.00 uur in "Hel Woltershuis". Hogeweg 103.105 te Vlissingen. Inwoners van Vlissingen. die deze week constateerden dat de open bare verlichting voor hun deur niet was ontstoken, moeten niet denken dat de lichtmast kapot is. De gemeente Vlissingen heeft na melijk besloten om de openbare verlichting uit bezuinigingsoog punt met ingang van deze week tot ongeveer de helft terug te brengen. Vanaf zonsondergang zullen alleen die lampen branden die voorheen ook 's avonds na elf uur bleven branden. Medewer kers van de PZEM proberen deze week de omschakeling gereed te krijgen. Geschat wordt dat er door deze maatregel 175.000.- aan gemeentegelden bespaard wordt. In de kerkzaal van 'Open Hof aan de Alexander Gogelweg in Vlis singen wordt wonesdag 22 de cember een kerstavond gehouden met zang en declamatie. Mede werking verleent het oudcrenkoor "Con Agitazione" onder leiding van de heer Meulmeester en Ja nus Mondeel. solozang met An nette Mondeel aan het orgel. Me vrouw Maquelin verzorgt de de clamatie. Kaarten vanaf 8 decem ber in de voorverkoop bij de be heerder van de zaal. In hel club- en buurthuis "Het Wolterhuis" aan de Hogeweg in Vlissingen begint in januari weer een nieuwe cursus poppenmaken. De cursus omvat tien lessen die op de maandagmorgen tussen tien uur en half twaalf worden gege ven. Aanmelden bij Het Wolters huis, tel. 14660. Het Vlissingse club- en buurthuis "Het Buut" begint in januari weer met twee nieuwe cursussen: kant klossen (tien lessen op de maan dagmiddag van half twee tot half vier) en zelf kleding maken (tien lessen op de woensdagmorgen van halftien tot halftwaalf. Voorts zijn er nog enkele plaatsen vrij bij de cursus Koken voor mannen (donderdagavond) en Alternatief koken voor Volwassenen (woens dagavond), Voor informatie tel. 16223. Speciaal voor kinderen van wer kende ouders verzorgt het club- en buurthuis 'Hel Buut' in de kerstvakantie een opvangmoge- lijkheid. Vanaf 20 december tot en met vrijdag 31 december dage lijks. behalve zaterdag en zondag, van negen tot twaalf uur. kunnen kinderen tot 12 jaar hiervan ge bruik maken. Ze worden bezig gehouden met spelletjes, hande narbeid, lezen enz. Verder houdt het buurthuis kerstvieringen voor de kinderen: op woensdagmiddag 22 december in het clubhuis. De 4-7 jarigen zijn van twee uur tot kwart over drie aan de beurt en de jongens en meisjes van 8-12 jaar van halfvier tot vijf uur. Het is de bedoeling dat de kerst man de vieringen bijwoont. Woensdagmiddag 29 december wordt in het Buut de laatste acti viteit van dit jaar gehouden: een filmmiddag voor kinderen van 4 tol 12 jaar. Aanvang twee uur. Het wijkcomitö Bonendijcke te Vlissingen houdt dinderdag 21 december een openbare vergade ring in het club- en buurthuis Het Woltershuis. Behandeld worden onder meer de activiteiten voor wao-ers en de notitie 'school-ge- zin-buurt'. De bijeenkomst begint om 20 uur. De Middelburgse wijkvereniging Dauwendaele houdt zaterdag 18 december weer een groots kerst- bingofestijn waarbij 'De Fenders' voor de dansmuziek zorgen. Er is tevens een grote verloting. Het bingodansant wordt in het ont moetingscentrum Dauwendaele gehouden en begint om 20 uur. Ook de kerstman brengt een be zoek aan hel ontmoetingscen trum. Wie zaterdag tijdens het winkelen in Middelburg een warme oliebol of appelbeignet wil nuttigen of deze lekkernijen mee naar huis wil nemen kan terecht in de Lange Delft. Daar staat de handbalver eniging EMM met een kraam tegenover Vroom en Dreesmann. Met deze activiteit wil deze Mid delburgse sportvereniging gelden bijeen brengen voor het clubhuis. Ook worden er Hessen wijn - met het etiket van het EMM-embleem verkocht en er worden ook obli gaties aangeboden. De bouw van het nieuwe clubhuis is al zo ver gevorderd dat het water- en winddicht is. maar er is nog veel geld nodig voor de afwerking van het clubgebouw. De EMM-ers hebben ook plannen voor een rommelmarkt die in het voorjaar van volgend jaar moet plaatsvin den. Spulletjes hiervoor kunnen nu reeds worden aageboden. Voor informatie stelt Theo Rozemond zijn telefoon beschikbaar. 01180- 11480. Vrijdag 17 december om 20.00 uur wordt in Middelburg een lezing gehouden door het Rozekruisers- genootschap. De titel luidt: Het nieuwe gnostieke rijk. Zoekers en serieuze belangstellenden worden verwacht in gebouw "De Scha kel". Bachtensteene 14 te Middel burg. De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen afdeling Middel burg houdt vrijdag 17 december een kerstmiddag in de Schouw burg. die door eigen leden ver zorgd zal worden. Aanvang 14.00 uur. Woensdag 22 december houdt de korfbalvereniging Swift een korf balinstuif voor alle kinderen van de basisscholen in de Sporthal "De Kruitmolen in Dauwendaele te Middelburg. Er wordt om half 10 gestart met allerlei behendig heidswedstrijdjes. Daarna worden er een aantal leuke tekenfilms vertoond en worden de meege brachte boterhammen opgegeten. Om 2 uur begint een korfbaitoer- nooi. waaraan iedereen mee kan doen. of je nu kunt korfballen of niet! Natuurlijk zijn er voor de winnaars een aantal prijsjes te verdienen, die om ongeveer 5 uur uitgereikt zullen worden. De toe gang is gratis. De schaakvereniging Middelburg houdt vrijdag 17 december een receptie ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan in De Schakel aan de Bachtensteene in Middel burg. De receptie wordt in beslo ten kring (alleen voor genodig den) gehouden tussen 17 en 19 uur. Traditiegetrouw kunnen de bin go-liefhebbers weer deelnemen aan de kerstbingo van de wijkver eniging Zuid. Dit evenement wordt zaterdag 18 december in het Zuiderbaken in Middelburg ge houden en begint om 20 uur.

de Vlissinger | 1982 | | pagina 7