IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL VOLLE AGENDA VERGADERING GEMEENTERAAD m mctg i* ZO BAAS ZO BEESTJE HOGE NOOD». HOND IN DE GOOT Informatiepagina van de gemeente Vlissingen UITBETALING EENMALIGE UITKERING DEZE WEEK VERZENDING AANSLAGEN BELASTING DE VLISSINGER Woensdag 15 december 1982 Redactie: Stafbureau voorlichting en inspraak., stadhuis Vlissingen, tel. 01184-15100, toestel 333, 335 en 337/ Tal van interessante agendapunten Aanstaande vrijdag 17 december vergadert de gemeenteraad van Vlissingen voor de laatste maal in 1982. De vergadering begint zoals gebruikelijk om 14.00 uur en is openbaar zodat iedereen deze kan bijwonen vanaf de publieke tribune. Wanneer u dat doet ligt voor u een populaire raadsagenda gereed zodat u dat wat besproken wordt gemakkelijk kunt volgen. Dat is trouwens heel wat zoals u hieronder in de korte beschrijving en samenvatting van de agendapunten kunt zien. I I KLACHTEN OVER DE OPENBARE VERLICHTING? KOOPAVONDEN VOLGENDE WEEK 1 1 BEVOLKINGS ONDERZOEK NAAR BAARMOEDER HALSKANKER OPENBARE VERGADERING PROJECT GROEP GRAVESTRAAT ///W '^v7/ ^V/7^ 7/' //w /'/y /rzw AGENDA Opening Mededelingen Over te leggen stukken Te behandelen punten: HOOFDSTUK 1: ONTSLAGEN EN BENOEMINGEN 1-1 Aanwijzing lid voorberei dingscommissie m.d.g.o. Burgemeester en wethouders stellen voor in deze commissie voor middelbaar dienstverle- nings- en gezondheidsonderwijs te benoemen het raadslid C. de Keijzer. Door het college is reeds de wethouder van ondermeer onderwijs, G.J. Adan, als lid van de commissie aangewezen. 1-2 Samenstelling commissies advies en bijstand. De CDA-fractie heeft gevraagd enige wijzigingen in de vaste commissies voor economische zaken en werkgelegenheid en die voor verkeer. B. en W. vragen de raad voor hiermee accoord te gaan. 1-3 Vacature commissie welzijn. Voorstel is de heer E.T. Ooster huis eervol te ontslaan als lid van de vaste commissie voor het wel zijn. Daaraan gekoppeld wordt gevraagd in de ontstane vacature de heer F.I. Hardy te benoemen, eveneens voor de V.V.V. HOOFDSTUK 2: ALGEMEEN BEHEER 2-1 Spreekrecht publiek in ver gaderingen vaste commissies van advies en bijstand. Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor ook het publiek spreekrecht te geven tijdens vergaderingen van de vaste commissies van advies en bijstand. De raad dient hiertoe in te stemmen met enkele wijzigin gen van de verordening die onder meer de bevoegdheden van deze commissies regelt. Wanneer de Op dit, ten noordwesten van het stadhuis gelegen grasveld, komt mogelijk een bejaardentehuis. Onder agendapunt 2-6 wordt een voorstel gedaan een herziening van het betreffende bestemmingsplan voor te bereiden, (foto Cor Schuilwerve). de Buitenhaven, desgewenst versneld tot ontwikkeling kan worden gebracht om aan moge lijke gegadigden te kunnen uit geven. Het college stelt daarom voor een voorbereidingsbesluit vast te stellen. 2-5 Voorbereidingsbesluit omge ving Dokter Gallandatstraat. B. en w. stellen de raad voor te verklaren dat voor dit gebied een herziening van het bestem mingsplan wordt voorbereid. Dit, met het oog op nieuwbouw voor de Gemeentelijke Sociale Dienst op deze plaats. 2-6 Voorbereidingsbesluit omge ving Stadhuisplein. De raad wordt door b. en w. ge vraagd te verklaren dat er een herziening van het bestem mingsplan Nieuwe Markt wordt voorbereid. Dit met het oog op de nieuwbouw door de Stichting Christelijke Bejaardenzorg Vlis singen van een bejaardenoord. Plan is, dat te bouwen naast het kantoor van de N.V. Haven van 2-8 Vaststelling bestem mingsplan Eiland Burgemeester en wethouders stel len voor het bestemmingsplan Ei land vast te stellen. Hierin wordt met name de plaats van de walra- dar cent rale geregeld. In tegenstel ling tot eerdere voorstellen is deze nu gesitueerd aan de Commando- weg, even ten oosten van het Lan dingsmonument. Tegen de aan vankelijk geopperde plaats op het Eiland werden een groot aantal bezwaren ingediend. Wat betreft die tegen de te verwachten wind- turbilentie als gevolg van de om vang van het gebouw stellen b. en H'. voor deze gegrond te verklaren, evenals die met betrekking tot ver plaatsing van het K.N.M.I. -sta tion. De raad wordt gevraagd de overige bezwaren ongegrond te verklaren. Het betreft die van ra dio- en tv-ontvangst, verkeersover last, landschapsaspecten en de planologische regeling van de Oostbeer. De ingebrachte bezwaren hebben er uiteindelijk toe geleid dat men op zoek is gegaan naar een andere plaats. Die is, zoals gemeld, ge vonden aan de Commandoweg. Voor het Loodswezen voor wie de centrale gebouwd gaat worden) is deze plaats aanvaaardbaar. Wat betreft hel landschapsaspect me nen b. en w. dat "vanuit bepaalde gezichtspunten de 'concurrentie' van de hoge bebouwing zelfs zoda nig zal zijn, dat de radarcentrale meer geïntegreerd wordt in zijn omgeving". Daar speelt bij mee dat de omvang van de bebouwing, ten opzichte van die op het Eiland, duidelijk is teruggebracht. B. en w. stellen tenslotte nog voor te verklaren, dat over zeven straten in hel plangebied gedurende een periode van tien jaar een verkeer sintensiteit van minder dan 2450 voertuigen zal hebben. Het dierenasyl aan de Langeleenweg. B. en w. stellen de raad een andere wijze van subsidiëring van de Stichting Dierenasyl Zeeland-Zuid voor. (agendapunt 3-2) (foto Cor Schuilwerve). raad accoord gaat zal de voorzit ter van iedere commissie voor taan voor de behandeling van ieder agendapunt vragen wie van de toehoorders daarover iets wil zeggen. Bovendien kunnen de toehoorders ook bij de rondvraag het woord krijgen. 2-2 Wijziging Algemeen Ambte narenreglement. Het college stelt voor dit regle ment op enkele punten te wijzi gen. 2-3 Verdaging. Het college vraagt de raad een beslissing over het bestem mingsplan Zeewijksingel met ten hoogste drie maanden te verdagen. Het gaat hier om de eerste planverandering. 2-4 Voorbereidingsbesluit be stemmingsplan Buitenhaven. De gemeente beschikt momen teel niet meer over bedrijfster reinen voor de verkoop. B. en w. vinden het daarom nodig dat een bedrijventerrein, ten oosten van Vlissingen, ten noord-westen van het stadhuis. Volgens het college is dit een zeer geschikte plaats voor een bejaardenoord. "Het waarborgt de bewoners be drijvigheid, levendigheid en so ciale contacten. Ook is de nabij heid van winkels, kerken, open baar vervoer en dergelijke van groot belang. Voorts kan zo de gewenste afronding van het Stadhuisplein worden verkre gen", aldus b. en w. in hun voor stel. 2-7 Leges-verordening. Burgemeester en wethouders stellen voor de verordening op de heffing en invordering van leges op diverse punten te wijzigen. Het gaat daarbij met name om een verhoging van tarieven met in de meeste gevallen vier pro cent. Voorts zullen in de veror dening worden opgenomen de publikatiekosten als gevolg van een aanvraag voor een hinder wetvergunning. HOOFSTUK 3 OPENBARE VEILIGHEID 3-1 Wijziging algemene politie verordening. De raad wordt gevraagd in te stemmen met een aantal wijzi gingen in de algemene politie verordening. Het gaat onder meer om enkele verordeningen met betrekking tot de handel in verdovende middelen en ge luidshinder. 3-2 Subsidiëring Stichting Die renasyl Zeeland-Zuid. Tot op heden kreeg de Stichting Dierenasyl Zeeland-Zuid jaar lijks een vaste subsidie. Tevens werden over de afgelopen jaren de nodige aanvullende subsidies verleend. B. en w. stellen de raad nu voor een nieuwe subsidiere geling vast te stellen. Daarbij wordt de stichting 75 procent van de personeelskosten vergoed, 70 procent van de huisvestingskos ten en 20 procent van de eigen inkomsten van de stichting. HOOFDSTUK 5: VOLKSHUIS VESTING 5-1 Woningbouw op plaats voor malige diesel-electrische centra le 'De Schelde'. Voorstel van het college is te be sluiten tot het aanvragen van een rijksbijdrage in de aankoop van de voormalige centrale op de hoek Aagje Dekenstraat/Schel- destraat. Op deze plaats zullen 51 woningen komen. B. en w. vra gen de raad daarom tevens hier voor het woningbouwprogram ma te wijzigen. HOOFSTUK 6: OPENBARE WERKEN -Qmm* m mtrgm".mllua m WH 6-1 Krediet herinrichting Meindert Hobbemalaan. De projectgroep woon buurtverbetering Meindert Hobbemalaan heeft een plan opgesteld voor de herinrich ting van deze straat. B. en w. vinden dit een goed plan. Zij stellen de gemeenteraad dan ook voor om, voor het ver werkelijken ervan, ƒ204.800 uit te trekken. 6-2 Rioleringswerken. Door de Grontmij. is nagegaan welke verbeteringen moeten worden uitgevoerd om watero verlast in de gebieden binnen stad en Scheldestraat te voorko men. Daarbij heeft dit bedrijf enkele aanbevelingen gedaan. Deze komen neer op uitvoering van de aanpassingswerken rio leringswerken tweede fase. Dat kost echter zo'n 6.650.000. Dat geld zal naar verwachting gro tendeels door de gemeente moe ten worden opgebracht. B. en w. denken daarbij aan fondsvor ming, door middel van een zoge naamde rioolheffing. De raad wordt voorgesteld deze medede lingen voor kennisgeving aan te nemen. 6-3 Rechtsgeding. De gemeente is gedagvaard voor de rechtbank in Middelburg te verschijnen. Een echtpaar uit Oost-Souburg heeft de gemeente namelijk aansprakelijk gesteld voor nalatigheid, die leidde tot waterschade. B. en w. stellen de raad voor in deze procedure ver weer te voeren. 6-4 Uittreding uit het Wegschap Walcheren. Reeds een aantal jaren hebben de raad en het college bezwaren tegen de toepassing van sleutel voor de verdeling van de jaar lijkse lasten door het Wegschap Walcheren. Voor aanpassing van de gemeenschappelijke regeling van het Wegschap werd alleen steun gevonden bij de gemeente Middelburg Dat is te weinig om de regeling te kunnen wijzigen. B. en w. stellen daarom voor om uit de gemeenschappelijke rege- Het Stedelijk Museum aan het Bella- mypark. Onder agendapunt 8-5 behan delt de raad het voorstel, de toegang sprijzen te verhogen. 8-3 Subsidieverzoek Stichting Begeleidingscentrum Gerefor meerd onderwijs. De raad wordt voorgesteld bovengenoemde stichting voor 1982 een subsidie te verlenen van 3120. Dat is 20 per leerling die op de Willem Lodewijkkleuter- school en Graaf Jan van Nas- sauschool zitten. Deze scholen vallen onder het bestuur van de Vereniging voor schoolonderwijs op reformatorische grondslag. Zij zijn de enigen in Vlissingen die van de diensten van de S.B.G. gebruik maken. 8-4 Energiebesparende maatre gelen 'Het Mezennest'. B. en w. stellen voor om enige energiebesparende voorzienin gen te treffen aan de openbare kleuterschool 'Het Mezennest'. Dat kost 7700. Over een periode van vijftien jaar kan er echter 23.000 door worden bespaard. 8-5 Toegangsprijzen Stedelijk Museum. De huidige toegangsprijzen da teren nog van 1949. B. en w. vra gen de raad daarom akkoord te gaan met een tarief verhoging. Daarbij kan dan tijdelijk een nieuw prijssysteem worden in gevoerd. Dat gaat er, als de raad het goed vindt, zo uitzien: - voor een persoon van dertien jaar en ouder ƒ1,- per be zoek; - voor een kind van vijf tot en met twaalf jaar per bezoek 0,50 en kinderen tot vijf jaar gratis; - voor houders van 'Pas 65 per bezoek 0,50. Door de verhoging van de tarie ven kan op jaarbasis een mee- De voormalige diesel-electrische centrale op de hoek Aagje Dekenstraat/Coosje Buskenstraat. B. en w. vragen de raad te besluiten tot het aanvragen van een rijksbijdrage in de aankoop van dit gebouw. Op de plaats hiervan zouden dan 51 woningen kunnen worden gebouwd (agendapunt 5-1). (foto Cor Schuilwerve). ling te stappen. Hierbij speelt mee dat de kosten voor onder houd door de gemeente van de wegen, die nu door het wegschap worden beheerd, ruim ƒ116.000 onder de 394.000 komen. Dit laatste bedrag is de gemeente jaarlijks aan het wegschap ver schuldigd. HOOFDSTUK 8: ONDERWIJS, CULTUUR EN RECREATIE. 8-1 Nieuwe gemeenschappelijke regeling Zeeuwse Muziekschool. Enige tijd geleden werd de rijks- bijdragregeling sociaal-cultu reel werk van kracht. Dit had tot gevolg dat, wat de Zeeuwse mu ziekschool betreft, er een andere taakverdeling is gekomen tussen gemeenten en provincie. Daarom moet er een nieuwe gemeen schappelijke regeling worden vastgesteld. De raad wordt ge vraagd dit te doen. ^^^Subsïdïëruï^^StïchTïn^ Theaterbureau Zeeland. Genoemde stichting is in de plaats gekomen van de Stichting Cultuurspreiding Zeeland. Ook de gemeente Vlissingen neemt in de nieu we stichcing deel. Hiervoor is in het welzijnsprogramma een bedrag begroot van ƒ41.000. Dit bedrag maakt onderdeel uit van de 173.800 die is gereserveerd voor het totale Vlissingse podium- programma. B. en w. stellen de raad nu voor mee te doen in de subsidiëring van de Stichting Theaterbureau Zeeland. Met de uitbetaling van de eenmalige uitkering 1982 aan Vlis singse aanvragers, (aan wie deze is toegekend) wordt volgende week maandag begonnen. De gemeentelijke Sociale Dienst streeft er naar dat zij allen vóór 1 januari de uitkering hebben ontvangen. Dat is later dan men bij de Sociale Dienst aanvankelijk had verwacht. Dit is echter het gevolg van het feit dat er 2500 aan vragen moesten worden verwerkt. Dat zijn er enkele honderden meer dan waar men op had gerekend. Bovendien zorgden na gekomen richtlijnen en voorschriften uit Den Haag ook nog eens voor de nodige vertraging. Hondenbelasting, reinigingsrechten, precariorechten en begrafenisrechten Deze week worden de aanslagen van een aantal gemeentelijke be lastingen over 1982 verzonden. Het gaat om de hondenbelasting, de reinigingsrechten, de precariorochten en de begrafenisrechten. De hondenbelasting en de reinigingsrechten moeten vóór 17 maart 1983 worden betaald, de precario- en de begrafenisrechten vóór 17 januari 1983. ropbrengst worden verkregen van 6.500. De totale opbrengst voor 1983 wordt geschat op 10.000. 8-6 Procedureverordening Wel zijnsplanning. Voorstel van b. en w. is deze ver ordening vast te stellen. Ten op zichte van de procedure die vori ge jaren werd gehanteerd is on der meer het aantal inspraak bijeenkomsten aanzienlijk te ruggebracht. HOOFDSTUK 12: BEGROTIN GEN 12-1 Wijziging begrotingen. B. en w. stellen voor de gemeen tebegroting en die van het grondbedrijf voor 1982 te wijzi gen. Dit, overeenkomstig bij de raadsstukken ter inzage liggende ontwerpbesluiten. Rondvraag SLUITING. Nette baas: nette hond. Maak hem zindelijk.'t Is zo simpel. Vraag de gratis folder. vhe graus folders kunt u kri|gen bi| lier*lxirc.tu voorlichting in het ladhuis (begane grond, kamer Yi. telefoon 15100. toestel 5*7). Bijsluiter De aanslagen zelf zijn gedagte kend op 17 december 1982 zodat u voor betaling van de hondenbe lasting en de reinigingsrechten 3 maanden de tijd hebt. Bij de aanslagen voor de hondenbelas ting en de reinigingsrechten zijn bovendien bijsluiters gevoegd. Daarin staat om welk tarief het in uw geval gaat, hoe u eventueel ontheffing van deze belasting kunt krijgen (als u bijvoorbeeld weinig inkomen hebt) en hoe u eventueel bezwaren kunt maken. Deze week wordt, per wijk of in delen daarvan, de openbare ver lichting verminderd. Globaal zullen om en om de lichtmasten 's avonds uitblijven. Dit, met uit zondering van drukke en/of ge vaarlijke (kruis) punten Het gaat hier om een maatregel die door de gemeente in het kader van de bezuinigingen is geno men. Doordat de zogenaamde avondverlichting (die voorheen aan was tussen ongeveer zon sondergang en 23.00 uur en 6.30 uur en zonsopgang) voortaan uitblijft hoopt men zo'n 175.000,- per jaar te besparen. Vanaf deze week zullen vanaf zonsondergang alleen die lampen de gehele nacht branden, die ook tot op heden na elf uur aanb leven. Mocht u over dit onderwerp nog vragen of klachten hebben, dan kunt u contact opnemen met de dienst gemeentewerken: tele foonnummer 15100, toestel 233. Dit is het enige punt in de ge meente waar men zijn of haar opmerkingen over de openbare verlichting kwijt kan! In verband met de komende Kerst mogen de winkels volgen de week enkele dagen tot negen uur 's avonds open blijven. U leest het goed: mogen, want het is geen verplichting. De winkels mogen dinsdag 21-, woensdag 22- en donderdag 23 december tot 21.00 uur open blij ven. Vrijdag 24 december moeten de deuren van de winkels ge woon om 18.00 uur op slot. Zater dag de 25ste (eerste Kerst) zijn uiteraard alle winkels gesloten voor maandag 27- tot en met 31 december gelden de normale sluitingstijden, dus 18.00 uur. Nog vragen? Het kan zijn dat u over de aan slag voor de precariorechten of de begrafenisrechten of - on danks de bijsluiter - over de hondenbelasting of de reini gingsrechten nog vragen hebt. U kunt daarmee altijd telefonisch of persoonlijk terecht bij de af deling Financiële zaken in het stadhuis op werkdagen van 09.00-12.00 uur en van 14.00-16.00 uur (begane grond, kamer 31, te lefoon 15100, toestel 113, 118 of 119). In Oost-Souburg Volgende week dinsdag, woens dag en donderdag wordt in Oost- Souburg een bevolkingsonder zoek naar baarmoederhalskan ker gedaan. Alle vrouwen, die 35, 38, 41, 44, 47, 50 en 53 jaar zijn hebben hiervoor vorige week een oproep gehad. Op deze kaart staat aangegeven waar en wan neer men wordt verwacht. Wan neer u deze kaart niet heeft ont vangen of als u op genoemde da tum en tijd niet kunt, bel dan 17910. Deelname aan het onderzoek is niet verplicht. Wel is het aan te raden er aan mee te doen. Baar moederhalskanker ontstaat meestal pas nadat daaraan vele jaren een niet kwaadaardig sta dium vooraf is gegaan. Meestal merkt men daar nooit iets van. Door regelmatig weerkerend on derzoek (de bedoeling is het om de drie jaar te houden) kan men tijdig dit voorstadium ontdek ken. Het onderzoek zelf is een eenvoudige, pijnloze zaak, die slechts enkele minuten duurt. Het wordt verricht door deskun dig vrouwelijk personeel. Met vragen van persoonlijke aard over dit onderwerp kunt u nog tot en met vrijdag (17 december) van 17.00 tot 17.30 uur terecht on der telefoonnummer 61479. Morgen, donderdag 16 december, vergadert de projectgroep Gra- vestraat en omgeving in het openbaar om 19.30 uur in het ge bouw van de speeltuinvereniging "De Oude Stad" aan de Paarden straat. De projectgroep is een door burgemeester en wethou ders ingesteld samenwerkings verband van o.a. ambtenaren en buurtbewone voor de totstand koming van de stadsvernieuwing in o.a. de Hendrikstraat, de Pa lingstraat, de Koudenhoek en de Onderstraat. Op de agenda van morgen staat o.a. een voorstel voor inspraak over vervangende nieuwbouw in o.a. Paardenstraat en Kleine Kerkstraat en rehabi litatie van o.a. het stuk Groene- woud tussen Vlamingstraat en Kleine Kerkstraat.

de Vlissinger | 1982 | | pagina 5