ABDIJ Zeeuws theaterbureau Films TE KOOP GEVRAAGD WONINGEN Pd! Opennaan weer goud waard. PFAFF t de Faam - de Vlissinger UW WEEKBLAD zZx, 111110 meubelen van wereldklasse IN BEROEP Provincie draagt drie ton bij in Uit in Zeeland sfeer- Ivftr volle «9^ Geluidhinderdienst Gedeputeerde staten stellen provinciale staten voor gedurende 1 1 jaar, (t If vliet Reisburo De Snelle Vliet PRESENTEERT elke dag tot en met 31 dec. van 9 tot 18 uur zondags gesloten Woensdag 15 december 1982 DE FAAM-DE VLISSINGER ingaand 1 983, jaarlijks ten hoogste 300.000,— bij te dragen in de apparaatskosten van de stichting Theaterbureau Uit in Zeeland. COMMISSIES De Nederlandse Delta Provinciale gebouwen dicht amr WINTERSPORT-REIS VOOR ALLEENSTAANDE ZEEUWEN Adverteren is bekend blijven dm.v. thermoCet inzetkachel met ventilator. synchrotronic 122 de allerbeste met PFAFF LAAT ZIJN TANDEN ZIEN Keukens Badkamers Tegels Openhaarden Allesbranders Houtkachels Goes Zuidvlietstraat 75 telefoon 01100-12420 een met heel veel IEÜ1 Kunstzinnige vorming en volwasseneneducatie Op het nippertje kan nog worden aan gekondigd de vergadering van het Zeeuws steunpunt voor kunstzinnige vorming en volwasseneneducatie op donderdag 1 6 december, 1 6.00 uur. De bestuurscommissie beslist over de benoeming van een consulente kunst zinnige vorming. Op de agenda staan verder het tweede tussentijdse verslag over het AKU-project, een notitie over de functie van consulent, ondersteuning educatieve centra en een notitie over de podiumkunsten. Ter sprake komt de steunfunctie amateuristische kunst beoefening/kunstzinnige vorming en de aanstelling van consulenten voor al gemeen vormend muziekonderwijs. Tenslotte wordt verslag gedaan van het projectplan Secu. De vergadering wordt gehouden in het gebouw van het steunpunt, Rouaanse- kaai 43, Middelburg. De bijeenkomst is Dinsdag 21 december om 10.00 uur houdt de derde kamer uit gedeputeerde staten zitting. Het R.K. schoolbestuur Sint Willibrord in Hulst is het niet eens met de hoogte van het bedrag per leer ling voor het buitengewoon onderwijs over 1981. De Hulster gemeenteraad heeft het bedrag vastgesteld. Ook op 21 december is het de beurt aan de tweede kamer uit gedeputeerde sta ten. Zij behandelt twee zaken op grond van de algemene bijstandswet. De zit tingen worden gehouden om 10.30 uur en 1 1.30 uur. Het gaat om uitspraken van de gemeenten Borsele en Vlissin- gen. Alle zittingen zijn openbaar en worden gehouden in het provinciehuis, Sint Pietërstraat 42 in Middelburg. Provinciale staten behandelen op 28 januari de instelling van een provin ciale geluidhinderdienst. De dienst wordt onderdeel van provinciale wa terstaat, en bestaat uit de afdelingen geluidmetingen en klachtendienst. De metingen kunnen worden uitge voerd in opdracht van de provincie, maar ook de Zeeuwse gemeenten kun nen vragen of de dienst voor die ge meenten metingen verricht. De wet ge luidhinder schrijft zowel aan de provin cie als aan de gemeenten taken voor op het terrein van geluidmetingen. In de verordening, waarbij de provin ciale dienst wordt ingesteld, is nu de mogelijkheid geboden dat de ge meenten hun meettaken door de pro vinciale dienst laten verrichten' door deel te nemen in de dienst. Op die manier kan kostenbesparend worden gewerkt, zeker voor de kleinere ge meenten, en de beschikbare appara tuur kan doelmatiger worden ge bruikt. Al in een eerder stadium hebben de ge meenten Middelburg, Goes, Vlissingen, Terneuzen, Sas van Gent, en Hontenis- se laten weten, dat zij zelf een geluid- dienst instellen. In voorkomende geval len is de provinciale dienst overigens bereid ook daar metingen te verrichten, zij het dat de andere gemeenten voor gaan. De klachtendienst moet jaarlijks verslag uitbrengen over de ontvangen klachten en de verwerking daarvan. Gedeputeer de staten bepalen het tijdstip van in werkingtreding van de verordening. Hl Dit bureau komt in de plaats van de stichting cultuurspreiding Zeeland, die ook onder de naam Uit in Zeeland als theaterbureau opereerde. Door de de centralisatie van het welzijnsbeleid en de daarmee gepaard gaande financiële veranderingen was het niet mogelijk dit bureau te laten voortbestaan. Deelne mers in de stichting cultuurspreiding waren de provincie en het merendeel van de Zeeuwse gemeenten. De stichting Theaterbureau Uit in Zeeland is een intergemeentelijk bu reau; het initiatief komt van de ge meenten Goes, Middelburg, Vlissin gen en Zierikzee, maar het bureau is niet exclusief voor die gemeenten, want ook andere zijn vrij om mee te doen. Met ingang van 1 januari gaat het hui dige theaterbureau ter ziele en wordt het opgevolgd door het intergemeentelijke bureau. Het is daarom zaak, dat schoon schip wordt gemaakt; personeel moet weten waar het aan toe is en ook finan cieel moet de zaak worden recht ge trokken. Vijf personeelsleden van de stichting cultuurspreiding gaan over naar de intergemeentelijke stichting. De twee regio-managers komen in dienst van het steunpunt kunstzinnige vor ming; de steunfunctie podiumkun sten zit daar al in het takenpakket, maar kan nu worden uitgebreid. De staten wordt gevraagd naast de drie ton voor de nieuwe stichting een bedrag van ruim 205.000,— beschikbaar te stellen om de tekorten van de stichting cultuurspreiding te dekken; het gaat om o.a. een belastingschuld en schulden van Jeugd en Muziek. Gs stellen verder voor een renteloos voorschot kwijt te schelden aan de stichting cultuursprei ding; het voorschot beliep bijna ƒ80.000, Tenslotte wordt geadvi seerd de rekening-courant-overeen komst (totaal 150.000,—) met de stichting te beëindigen Om de start van het nieuwe theaterjaar financieel mogelijk te maken wordt de staten voorgesteld een bedrag van ruim ƒ426.000,— voor de oude stichting beschikbaar te stellen. In dit bedrag zit ten onder meer de salariskosten, ook die van de manager van Jeugd en Muziek en de kosten van definitieve afwikkeling van de stichting. Begeleiding gemeenten De stichting Cultuurspreiding ver zorgt tot 1 januari de administratie en publiciteit voor de gemeenten die in de nieuwe stichting mee gaan doen. Hiervoor wordt een provinciale bij drage van 40.000,— voorgesteld. De inventaris van de stichting Cul tuurspreiding wordt gratis beschik baar gesteld aan de intergemeente- lijke stichting.- Podiumkunsten na 1 983 Zoals gezegd vinden gs, dat de provin cie in het nieuwe theaterbureau per jaar drie ton moet bijdragen. Het gaat om een subsidie in de apparaatskosten (sa larissen, meubilair, drukkosten enz.). Voorwaarde is, dat de deelnemende ge meenten in het eerste jaar 55 cent per inwoner aan de apparaatskosten bijdra gen en dit aandeel moet in 1 984 ten minste 70 cent zijn. Het bureau moet jaarlijks verslag uitbrengen aan de pro vincie. Het steunpunt kunstzinnige vorming krijgt voor de uitbreiding van zijn taak op het terrein van de podiumkunsten een provinciale subsidie van 180.000,— Het steunpunt kan met 2,5 formatieplaatsen worden uitgebreid en gs vinden, dat daarvoor als eersten de twee regio-managers van de stich ting cultuurspreiding in aanmerking Gs hebben de staten voorgesteld 50.400,— beschikbaar te stellen voor de aanschaf van het boek "De Neder landse Delta". Het boek is gewijd aan de milieuveranderingen in het Deltage bied van zuidwest Nederland. Er aan toegevoegd zijn een 2.5 meter brede kaart van Walcheren - facsimile - uitgave van de 'Zelandiae Descriptio - en een Engelse samenvatting. Aanvankelijk zou het boek in 1 982 on der de titel 'Veranderende Deltawerken' verschijnen. Het is ter gelegenheid van 't- 25-jarig bestaan van het Delta-instituut voor hydrobiologisch onderzoek in Yer- seke geschreven. Provinciale staten gingen er in maart al mee akkoord. 12.510,— uit te trekken voor een ga- rantieafname van 800 exemplaren. 600 exemplaren zouden tegen kostprijs worden doorverkocht aan het provin ciaal personeel; 200 exemplaren waren bestemd tot relatiegeschenk. Door allerlei oorzaken - grotere omvang, meer illustraties, extra bijlagen - kwamen de produktiekosten aanzienlijk hoger te liggen. Vandaar het gs-voorstel het eer dere statenbesluit in te trekken en in plaats van 800 nu 425 exemplaren af te nemen. Daarmee kan geruime tijd wor den voorzien in de behoefte aan relatie geschenken. Van het gevraagde krediet is ƒ12.510,— beschikbaar op de daar voor bestemde post in begroting voor 1982. Het resterende bedrag van 37.530,— kan ten laste worden ge bracht van de post voor onvoorziene uitgaven 1 982. Op vrijdag 24 en 31 december zijn de gebouwen van de provincie om 15.30 uur gesloten. Dit betekent, dat de provinciale griffie, provinciale waterstaat, de provinciale planologische dienst, het kantoor van de provinciale stoombootdienten, de provinciale bibliotheek en de provinciale archiefinspectie vanaf dat moment niet bereikbaar zijn tot de volgende maan dagochtend. komen. Zij waren namelijk al werkzaam op dit gebied. Dekking bedragen Een deel van het geld (ruim zes ton) kan ten laste worden gebracht van het cultuurfonds, terwijl een ander deel (van dezelfde grootte) kan wor den geboekt op de post cultuursprei ding Zeeland in de begroting van de provincie. Provinciale staten beslissen op 28 ja nuari over het voorstel. De provincie heeft een collectie films die bestemd is voor uitlening aan scholen, verenigingen, instellingen enz. De films zijn in een paar catego- riën in te delen; zo zijn er rolprenten met de natuur als onderwerp en het mi lieu en films die een algemeen beeld van Zeeland geven. In die laatste ca tegorie zijn dat onder andere Er zijn nog Zeeuwen en Zeeland waar mo numenten leven. Er zijn nog Zeeuwen laat zien wat er zoal in de provincie gebeurt en wie er daarbij in de weer zijn. Zeeland waar monu menten leven, toont aan, dat monu menten niet alleen oude, mooie gebou wen zijn, maar dat Zeeland meer monu- mentele waarden heeft en dat die waar den soms in het dagelijks leven verwe ven zijn. Bij de natuurfilms zijn erg in trek Saef- tinge en de Oosterschelde, terwijl er daarnaast drie onderwaterfilms over de Oosterschelde zijn met als onderwerp de bloemen, schaaldieren en vissen. Deze laatste drie films zijn gemaakt op super-8; alle andere zijn op 1 6 millime ter vervaardigd. De films zijn te leen bij bureau voor lichting van de provincie Sint Pie terstraat 42, 4331 EW Middelburg, tel. 01180-31395 of 31404 Vobr groepen bestaat ook de mogelijkheid de films in het provinciehuis te zien. Nadere informatie hierover is ver krijgbaar bij het bureau voorlichting. Tenslotte is op dit adres een filmca talogus te bestellen. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting. Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-31391 of 31392 voor direkte aankoop tegen kontant geld aanbiedingen aan bouwadviesbuno nederfand b.v. TEL. 01131-2533 o\ I De schrijftafel Juliana van Stolberg is niet „eens iets anders als" een secretaire of bureau. Het is een onvergelijkelijk, exklusief meubel, waarop natuurlijk een pot inkt en een ganze- veer horen te staan. De armstoel met biezen zitting kombineert er mooi bij. mawef eiken whrijftafcl. 'JA in de was gerei 965 nu /tl bijpassende armfauleuil bus - boot - trein - vliegreizen 8 daagse touringcarreis naar Pertisau op 5 maart 1 983 voor alleenstaanden. Halfpension voor 505.— per persoon. Pertisau geschikt voor skiërs, langlaufers en wandelaars. Opstapplaatsen door heel Zee land. Opril Grote Markt 2 Goes Tel. 01100-20280 Koorkerkstraat 1 2 Middelburg Tel. 01 180-33770 «Ik*******************************************!», r - Madein Holland I Optimaal Rendement. Zowel met l-,2-, als 3-zijdig vuurbeeld leverbaar. Hoogte min. 49 cm/max. 53 cm. diepte 35 cm, breedte 60 of 70 cm. Ventilator 220 V/24 W. Openingstijden toonzaal: werkdagen 9.00 - 12.00 uur 13.00 - 17.00 uur Idonderdagavond 19.00 - 21.00 uur zaterdag 9.30 - 12.30 uur Micro-computer het unieke ingebouwde dubbel stoftransport de professionele overlocksteek met de beschermende aflocknaad electronische snelheids regeling electronische draad en spoel bewaking en nog vele andere extra's want PFAFF pakt de stof met 2 rijen tanden n.L ONDER EN BOVEN, waardoor de moeilijke stoffen en b.v. ruiten en strepen zich probleemloos laten verwerken. 2 RIJEN TANDEN DUS EN DIE MOGEN GEZIEN WORDEN Dit unieke ingebouwde systeem exclusief bij de PFAFF huishoudnaaimachines van de 1200 serie OOK IN PFAFF's NIEUWSTE TOPMODEL ^^^^^^PFAF^YNCHROTRONI^22^^^^^^ Nieuwe Pfaff-huishoudmachmes met hel garantiebewijs van Pfaff Benelux B V zi|n uitsluitend verkriigbaar bi| de officiële Pfaff-dealer herkenbaar aan onderstaand embleem GOES: Naaimachinehandel THEO HEMELAAR Papegaaistraat 4, tel: 01100-14187 VLISSINGEN: Naaimachinehandel G. HEMELAAR, Nieuwendijk 29, tel: 01 1 84-1 3729 ook voor sinds 1862 strijkmachines slechts 10 km. van hulst, in de grootste en fijnste woninginrichting van de benelux met meubelen van wereldklasse: aurora, arifort, brunati, cassina, castle-furn., castelijn, cidue, comfort, de sede, durlet, elco, gelderland, hülsta, giorgetti, knoll, kill-intern., lübke, leolux, miller, pas-toe, poltrona-frau, saporiti, thonet, kartell, interlübke. pot in axel is een reis waard! (pot sinds 1907) ervaren binnenhuis-adviseurs hebben wekenlang gewerkt om u te laten genieten van de hedendaagse meubelmode in moderne, rustieke en klassieke stijl. tel. ned.: 01155-2010 - tel. bclgië: 0031-1155-2010 (zondags gesloten)

de Vlissinger | 1982 | | pagina 17