IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL MINDER OPENBARE VERLICHTING HOND AAN DE LIJN WELKOM BIJ EXPOSITIE HANS ANDRINGA ALARMNUMMERS SPEL- EN SPORT UITLEEN Informatiepagina van de gemeente Vlissingen zelf olie verversen? denk om het milieu! VERGUNNING NODIG? INFORMA TIE HOEKEN: GEBRUIK ZE! DE VLISSINGER Woensdag 8 december 1982 Redactie: Stafbureau voorlichting en inspraak., stadhuis Vlissingen, tel. 01184-15100, toestel 333, 335 en~337 Vanaf volgende week zullen er bij het invallen van de duisternis in de gemeente Vlissingen heel wat minder lichtmasten - ongeveer de helft van het huidige aantal - aanfloepen. Ze zullen alleen nog maar om en om gaan branden, behalve op drukke en/of gevaarlijke (kruis)punten. Om u bij voorbaat gerust te stel len :er is dan niets kapot of zo; het gaat om door de gemeente genomen maatre gelen. •o OD" VERHUIZEN? Hondebezitters: voorkom overlast voor uw medeburgers Hou ze bij de hand: /7AW ^7// ^-s /7£>jV breng afgewerkte olie naar: de reinigingsdienst (edisonweg 9) uw garagebedrijf Burgemeester en wethouders hebben namelijk uit bezuini gingsoogpunt - besloten tot be perking van de openbare ver lichting. Daarmee kan naar schatting zo'n 175.000 per jaar worden bespaard. Een welkom bedrag, gezien het dreigend te kort voor 1983 van circa drie mil joen gulden. Tot op heden gingen alle licht masten circa een half uur voor zonsondergang branden. Om elf uur werd de helft (de zogenaam de avondverlichting) uitgescha keld om 's morgens om half zeven weer aan te gaan. Tot een half uur na zonsopgang lichtten dan weer alle lichtmasten de Vlis- singse weggebruikers bij. Medewerkers van de P.Z.E.M. gaan nu dusdanige technische maatregelen nemen, dat de avondverlichting (die tot nu toe dus 's avonds en 's morgens en kele uren brandt) voortaan uit blijft. Vanaf volgende week zul len vanaf zonsondergang alleen die lampen de gehele nacht branden, die ook nu na elf uur aan bijven. Het uitschakelen van de avondverlichting gebeurt on geveer wijksgewijs of in delen daarvan. Deze werkzaamheden nemen, gerekend vanaf maan dag, ongeveer vijf dagen in be slag. KRUISPUNTEN Overal de verlichting terug brengen was uiteraard niet mo gelijk. De meeste kruispunten van druk bereden straten als de Paul Krugerstraat, de President Rooseveltlaan en de Sloeweg blijven - voor de verkeersveilig heid - volop in het licht staan. Dat gèldt ook voor wegen of punten, waar beperking van de verlichting gevaar kan opleve ren, zoals de Gerbrandystraat. EVEN WENNEN Het terugbrengen van de open bare verlichting tot circa de helft zal voor vele Vlissingers te mer ken zijn. De situaties waar men sinds jaar en dag aan gewoon was wijzigen vrij plotseling. De weg, de straat waar men woont blijft nu wat donkerder. Daar zal rekening mee moeten worden gehouden. Het zal ongetwijfeld wennen zijn. Daarbij mag echter niet worden vergeten dat een en ander niet zonder duidelijke re denen gebeurt. Mocht u over bovenstaand on derwerp vragen hebben of er van overtuigd zijn dat bij u in de buurt toch sprake is van een sto ring, neem dan contact op met de dienst gemeentewerken: tel. 15100, toestel 233. Dit is het enige punt in de gemeente waar u met uw klacht over openbare ver lichting terecht kunt (foto Cor Schuilwerve). Verhuizen. Een ieder die het wel eens heeft meegemaakt weet wat voor rompslomp dat met zich meebrengt' ook administratief. Zo moet u sowieso, vijf dagen voor of na de verhuizing, uw nieuw adres opgeven bij de af deling burgerzaken op het stad huis. Dat betekent niet dat uw adres wijziging automatisch wordt doorgegeven aan bijvoorbeeld de dienst gemeentewerken. Ook de PZEM (voor gas en elektriciteit) en de WMZ (voor water) moet u apart een bericht sturen. Overi gens: ook als u gebruik hebt ge maakt van het PTT-verhuisbe- richt (verkrijgbaar op de post kantoren) bent u verplicht opga ve te doen bij de gemeente! Want de PTT geeft de adresverande ring alleen door aan de instellin gen die op het verhuisbericht staan voorgedrukt èn die u heeft aangekruist! Organiseert u wel eens popcon certen, wandeltochten, rommel markten en dergelijke? Dan is het misschien goed te weten dat u de daarvoor benodigde vergun ning voortaan minimaal drie weken van tevoren bij de ge meente moet aanvragen. Gebeurt dat niet, dan ontvangt men bericht dat de aanvraag niet in behandeling wordt genomen. Voor de organisatoren betekent zoiets een behoorlijk risico. Men heeft dan geen vergunning. Dat houdt in dat de mogelijkheid bestaat dat de politie moet op treden. En da's nooit leuk. De agenda's en stukken van openbare commissieen raadsvergaderingen liggen evenals bijvoorbeeld de be groting en andere gemeen telijke stukken of nota's ter inzage in de vijf gemeente lijke informatiehoeken. "Ter inzage" betekent dat de stukken ter plaatse mogen worden gelezen. Meenemen naar huis is echter 'uit den boze'. U mag wel de folders of brochures houden die in het aparte rekje te vinden zijn. In het geval een nota of an dere stukken niet te vinden zijn, kunt u contact opnemen met het Stafbureau voor lichting en inspraak in het stadhuis (begane grond, ka mer 034, telefoon 15100, toe stel 335). De informatiehoeken zijn te vinden in: 1. het stadhuis, op werkda gen geopend van 8.00tot 12.30 uur en van 13.30- tot 17.00 uur (informatiehoek 'onder de trap', in de hal); 2. Openbare bibliotheek. Spuistraat 22-24, geopend 's maandags van 13.30- tot 21.00 uur, overige werkdagen van 10.00- tot 21.00 uur en 's za terdags van 10.00- tot 12.30 uur (informatiehoek achter in bij de tijdschriften, rekje met folders bij de ingang); 3. wijkcentrum 'Middenhof', Kanaalstraat 64, Oost-Sou burg, geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30- tot 11.00 uur, tot en met don derdag bovendien van 19.30- tot 21.00 uur. Tijdens de schoolvakanties is het cen trum gesloten. 4. wijkcentrum 'Open Hof'. Alexander Gogelweg 59, geopend op maandag tot en met vrijdag van 8.00- tot 12.00 uur en van 19.00 - tot 23.00 uur. Tijdens de zomer vakantie is het centrum ge sloten. 5. wijkcentrum 'Aldegonde', Westerzicht 386, geopend op maandag van 11.00- tot 13.00 uur, dinsdag van 13.30- tot 17.30 uur en voorts tijdens activiteiten in het wijkcen trum. Door enkele ministeries in Den Haag is een zogenaamde 'Infote- lefoon minderheden' opgezet. Iedere maand kunnen Spanjaar den, Turken en Marokkanen hier in hun eigen taal telefonisch in formatie vragen over een be paald onderwerp. Deze maand gaat dat over wat men moet doen bij ontslag. Hiervoor kunnen de volgende nummers worden gedraaid of gedrukt: - (030) 31.52.12 (Turks) - (030) 31.28.24 (Arabisch) -(030) 31.30.24 (Spaans) Mogelijk zijn uw buren, kennis sen of zakenrelaties afkomstig uit landen waar één van deze ta len wordt gesproken. Zou u dan zo vriendelijk willen zijn dit ar tikel uit te knippen en aan hen te geven of hen er op te wijzen? Hieronder volgt een toelichting op de 'Infotelefoon minderheden' in achtereenvolgens het Spaans, het Turks en het Arabisch. "Infotelefoon" Información sobre el despido Desde el 1 de diciembre de 1982 hasta el 2 de enero de 1983 inclusive sera posible obtener información telefónica en su propio idioma sobre lo que tiene que hacer en caso de despido. Al efecto hay que llarnar por teléfono el numero: 030 - 31302b "Infotelefoon": l§ten qiki§ hakkinda bilgi l§ten 5iki§ halinde ne yapmamz gerektigi konusunda gerekix oilgileri 1 Aralik 1982 den 2 Ocak 1983 tarihine kadar a§agida bildirilen telefondan kendi lisamnizda ögrenebilirsiniz. Bunun iqin 030- 315212 telefon numarasini qevirmeniz gerekir. "Infotelefoon'' OJjJI wLjj I uU 1983 2 1982 1 o- I J.-.I o^kJI I 0\ cV-U v_»w 1 O-? 1 1 31 28 24 030 oj 1 11 lh ó1 1 -V-1 Niet iedereen zal de letterlijke tekst uit de Algemene Politie Verordening over het aan de lijn houden van honden uit z'n hoofd kunnen 'declameren'. Nou gaat dat ook wat ver. Als u maar weet dat volgens die A.P.V. honden binnen de bebouwde kom (met uitzondering van de renveldjes) alleen aangelijnd buiten mogen lopen. Buiten de bebouwde kom mogen ze wel loslopen, maar al leen onder voldoende toezicht. Houdt men zich als hondebezitter niet aan deze regel, dan ontstaan situaties zoals die de laatste tijd regelmatig bij de Theo Thijssen- school voordoen. Loslopende honden - soms meerdere tegelijk - komen daar op de kinderen af. Dat doen ze misschien alleen maar om te spelen, zonder kwade bedoelingen. Maar de kinderen kunnen er wel behoorlijk de schrik van in de benen krijgen. Met alle mogelijke gevolgen vandien, ze worden gewoon on nodig bang gemaakt. Bovendien verhoogt het het plezier van het spelen allerminst. Daarom, hondebezitters, (de goe de niet te na gesproken), doe uw viervoeter aan de lijn. Alleen op de renveldjes mag-ie los. Een plattegrond, waarop de renveld jes staan aangegeven kunt u krijgen bij het Stafbureau voor lichting en inspraak op het stad huis (tel.nr. 15100, tst. 335). IN DE GOOT Op de achterzijde van de platte grond vindt u een uitgebreide toelichting. Daarnaast worden er een heleboel onderwerpen met betrekking tot honden aanges neden. Bijvoorbeeld over het poepen in de goot. Het kost even tjes wat geduld om ze het te leren, maar daarna heeft zowel u als uw mede-Vlissingers er plezier van. Want helaas gebeurt het nog maar al te vaak dat (loslopende) honden hun behoefte doen op plaatsen waar dat niet mag. Op schoolpleinen bijvoorbeeld, zoals onlangs de gemeentelijke milieu-agent nog tot zijn grote droefenis moest constateren. Want welke moeder vindt het nu leuk als haar kind thuiskomt, besmeurd met hondepoep. Zoals het evenmin leuk is midden op de stoep over een 'hoop' onderuit te gaan. Ook over een openbaar grasveld kun je tegenwoordig niet altijd meer fatsoenlijk lopen. Al met al, dames en heren hon debezitters: hond in de goot. Het is, helaas, niet de eerste keer dat deze oproep wordt geplaatst. Ho pelijk zijn er niet veel meer no dig Er hebben heet wat leuKereJoto's aeze pagina gesierd. Toch komt deze situatie nog maar al te vaak voor. Laten we met elkaar er aan werken dal deze voortaan kan worden voorkomen, (foto A dn van Wyngen Zaterdag 11 december wordt in de gemeentelijke galerie 'Bellamy 19' een tentoonstelling van de Rotterdammer Hans Andringa geopend. Een ieder die belangstelling heeft, is ter kennismaking met de schilde» en zijn werk, daarbij welkom. De opening is om 15.00 uur. De expositie van schilderijen en grafiek is daarna nog tot en met vrijdag 7 januari in 'Bellamy 19' (ingang museum) te zien. Hans Andringa, geboren in 1948 te Rotterdam, studeerde in 1971 af als schilder/ graficus aan de academie Beeldeède Kunst te Rotterdam. Na zijn afstuderen heeft hij behoorlijk aan de weg getimmerd. Dit blijkt onder meer uit een vrij omvangrijke lijst van zowel solo-exposities als groep- sexposities in onder meer Am sterdam, Rotterdam, Dordrecht, Den Haag en Düsseldorf. Boven dien ontving hij in 1980 de bron zen medaille voor de Europapri js van schilderkunst in Oostende. Het werk van Andringa wordt wel omschreven als lyrisch-rea- lisme en subtiele schilderkunst. De Rotterdammer werkt op vrij forse formaten. Meestal komt daarbij uit een wat vage omge ving de tekening fijn naar voren. Een nadere beschouwing van de figuren op het doek confronteert de kijker echter niet met de sprookjeswereld die men mis schien zou verwachten, maar meer met een zeker venijn. Alle figuurtjes in de 'schilderwereld' van Hans Andringa houden het midden tussen kinderen, vol wassenen en dieren. Allen zijn verwikkeld in een ernstig spel. Dat valt af te lezen uit de trekken van angst en dapperheid op de gezichten, zonder dat zij het in gesleten masker van de volwas senheid tonen. Bovenstaande illustratie toont een van de olieverfschilderijen van Andringa die ook op de expositie in 'Bellamy 19' te zien is, getiteld: 'Een wankel evenwicht' (1982). Deze voertuigen van de Vlissingse brandweer staan dag en nacht gereed om uit te nikken. (foto Cor Schuilwerve). Niemand vraagt erom. Ze ge beuren dan ook op de meest on verwachte momenten: brand, ongelukken en andere soms in grijpende incidenten. Het is dan zaak om te weten waar u zijn moet voor snelle en deskundige hulp. Daarom vindt u hieronder een overzicht van de belang rijkste telefoonnummers. Moge lijk kunt u ze noteren in uw agenda of achterop telefoongids. AMBULANCE Hulpcentrum Noord- en Midden Zeeland te Goes (01100) 14444 BRANDWEER Regionale Brandweer Noord- en Midden-Zeeland te Vlissingen (01184)14444 Vlissingen Dit zijn ze: POLITIE Gemeentepolitie (01184)13333 Alarmcentrale Rijkspolitie te Middelburg (01180) 33333 Lastig. Wil je voor je sport-vereniging, voor het kindervakantiewerk of voor een organisatie van gehandicapten een sport- en spelmiddag organiseren. Maar dan ontdek je dat nét het gewenste materiaal ontbreekt. Goede raad is duur. Hoewel, duur't Hoeft echt niet meer dan 25 (vijfentwintig gulden) per jaar te kosten. Dat is de prijs van een jaarabon- te werken op het gebied van Te nement bij de Spel- en Sport Uitleen. Die is enigzins te verge lijken met een bibliotheek. Veel boeken zult u er echter niet vin den, of het moeten gebruiksaan wijzingen zijn. Wat u wel bij de uitleen (beheerd door de com missie Sportbelangen Vlissingen, Irislaan 210, bij de sportvelden) kunt aantreffen is van zeer uiteenlopende aard. Springtou wen, hockeysticks, kastie-knup- pels, veertien soorten ballen, netten, scheidsrechterfluitjes, zeventien gezelschapsspelen, startpistolen, het is er allemaal te leen. DOEL Doel van de Spel- en Sport Uit leen is door het uitlenen van dergelijk materiaal stimulerend creatiesport en sportieve recrea tie. Het is in eerste instantie be doeld voor spel- en sportleiders maar ook voor anderen die iets willen op dit gebied. Bijvoor beeld als een trimgroepje eens wil hockeijen op een veld in de buurt. De hockeijsticks kunnen dan bij de Sport- en Spel Uitleen worden gehaald. Uiteraard zijn er aan het lenen van het sport- en spel-materiaal enkele spelregels. Informatie daarover vindt u in het roodkleurige vouwblad over de uitleen. Dat ligt voor u gereed in de vijf gemeentelijke infor matiehoeken. In het vouwblad is verder onder meer een aanmel dingsformulier, een volledig overzicht van het materiaal en een overzicht van de openings tijden opgenomen.

de Vlissinger | 1982 | | pagina 5