SPONSOR JOHN J. MINNAARD: A uit Q7 het zakenliart Fusie Zeeuwse Bonds spaarbank met Centrumbank DE KLEINE KIJKERTJES van uw kinderen 533 o GPC één grote familie Zeeviscentra Poppe voorziet in behoefte Van der Maden behaalde certificaat diamantexpert Gieter Bohncke geeft tientje per exemplaar aan Stichting Schorpioen te u te o o DE VLISSINGER Woensdag 1 december 1982 Marquis vijfjaar CHEQUE VAN 50, BIJ AANKOOP ƒ400,- EERSTE GROEP WINNAARS NEMIDSO ACTIE BEKEND Middenstand van Arnemuiden is gul met bloemen TINNEN BORD MET AFBEELDING RAMSCHIP Gezellige middag meidengroep Voorlichters doen goed werk Nazorggroep borstamputatie houdt bijeenkomst Vergadering Uit in Vlissingen Geldof-W agenaar: 60-jarig huwelijk Taizé bijeenkomst in Middelburg Vlissingers tegen forse verhogingen onroerendgoedbelasting Puzzeltheek unieke dienstverlening Vergadering PvdA Westkapelle Zachte sector in voetbaltenue Zusters schonken banken aan Westkapelle verschaffen u dagelijks plezier. Laat ze regel matig nameten. Ze hebben ze hun hele lange leven hard nodig. Om te beginnen op school. Hardy weet er alles van. Bellamypark 38, Vlissingen. Telefoon 01184-12010. Optometrist OV, Contactlensspecialist ANVC. hardy optiek Bezuinigingsvergadering Opbouwwerk Vlissingen Welzijn Ouderen gaat commissies instellen Recreatieve sport in gymzaal Westerzicht Kinderopvangers gevraagd voor volwassenencursussen Sinterklaasmiddag voor ouderen in Middelburg Gevonden voorwerpen St. Nicolaasloop Knutselmiddag jonge kinderen Nieuw-Middelburg Appèldienst St. Jacobskerk Sinterklaascadeau Lezing Theologie Vogelshow in De Schakel Discussie FNV over arbeidstijdverkorting Welkomstdienst ide\/ussingeri UI UI 0. John J. Minnaard radio en tv heeft GPC (Gemeente Post Combina tie) voor een groot deel van nieuwe sportkleding voorzien. Minnaard sponsort de senioren het tweede tot en met het zesde elftal - en het Al-jeugdteam. "Ons streven is om heel de vereniging te gaan sponso ren. Zeker gezien de goeie presta ties. Het eerste is namelijk leider in de eerste klas KNVB afdeling Zeeland", getuigt John. J. Min naard. Aanleiding om juist deze club te sponsoren vond Minnaard in het feit dat GPC op hem overkwam als 'één grote familie'. "Met als gezinshoofd voorzitter Anton Hendrikse. die alles voor de ver eniging over heeft". Maar behalve voetbal, wordt er meer gedaan in het prachtige clubgebouw met kantine en bar aan de Bosweg in Vlissingen. Da- mesgymnastiek. biljart- en kaar tavonden zijn voor een groot deel van de ongeveer vierhonderd GPCers graag bezochte evene menten. Het bedrijf van Minnaard instal leert antennes, koopt en verkoopt alle electronische apparatuur zoals stereo installaties en kleuren t.ë.'s. Ook verkoopt Minnaard ex ecutie partijen en goederen van de bank. Opvallend in de Vlissingse onderneming aan de Schelde- straat is ook dat er mensen terecht kunnen om hun goederen te bele nen. Net als de lommerd dat in vroegere jaren deed. "Ons streven is op vele manieren de goedkoop ste te zijn. zonder dat de service achteruit gaat", benadrukt John J. Minnaard. Een deel van GPC-leden in het gloednieuwe tenue. Goede bekenden van de Vlissingse galerie Marquis aan de Nieuwen- dijk 15 hebben dezer dagen een 'cheque van vijftig gulden ontvan gen. Het cadeau geeft Marquis vanwege haar vijfjarige bestaan in Vlissingen. De cheque kan worden ingeruild op een kunstwerk ter waarde van vierhonderd gulden. Ook al met het oog op de feestda gen leek het de Vlissingse galerie houders, het echtpaar Markies, een aardig idee om het oude jaar af te sluiten met de aankoop van kunst. 'Het feestgebaar', zoals Marquis de geste noemt, kan ook worden doorgegeven aan vrien den. Sinds zondag 28 november is in de galerie aan de Nieuwendijk een December-salon ingericht. Ge toond worden werken van Pat An drea, Eric de Nie, Eugene Jonge- rius. Mare Volger, Jeroen Henne- man, Inge van Haastert, Ron Rooymans en vele anderen. De tentoonstelling is tot en met 2 ja nuari. De familie Pais- de Jager heeft de eerste prijs gewonnen in de eerste trekking van de Sint Nicolaasactie van de Souburgse middenstandsvereniging Nemidso. Deze familie kreeg ƒ250,Ten kantore van notaris mr. W. van Wouwe in Middelburg werden nog eens 54 prijswinnaars uitgeloot onder wie vijftig die een taart kregen. De tweede prijs van ƒ200,— kwam in het bezit van S.de Visser, de ƒ150,- was voor de familie Heynsdijk, de vierde prijs van ƒ100,— kreeg de familie Oosterling en voor de vijfde prijs van £0,— kwam de familie Van den Dries uit de trommel. Alle prijswinnaars wonen in Souburg. De volgende trekking in het kader van de Sint Nicolaasactie van Nemidso is begin december. De Zeeuwse Bondsspaarbank houdt op zelfstandig te be staan. Met de Centrumbank is een fusie overeengekomen. Een onderzoek van beide banken dat begin 1982 startte wees uit dat een fusie het enige middel was om de enorme concurren tie in het bankwezen het hoofd te kunnen bieden. De beide bedrijven bieden werk aan meer dan tweeduizend werk nemers. Mr. A. Zwanenburg, di recteur pr-zaken van de Cen trumbank, benadrukt dat de fusie geen arbeidsplaatsen gaat kosten. Eerder zullen er op termijn ar beidsplaatsen bij komen, omdat de diensten van beide banken volledig op elkaar worden afge stemd. De Centrumbank heeft aan 'toe vertrouwde middelen' meer dan zeven miljard in de kluis. De Zeeuwse Bondsspaarbank onge veer 450 miljoen gulden. In totaal zo rekent mr. Zwanenburg - komt het kapitaal op 7,6 miljard gulden. Daarmee is de samengevoegde bank geklommen naar de tiende plaats als het gaat om grootte van banken in Nederland. De ondernemingsraden en de vakbonden reageerden positief op de fusie. Ook de Nederlandse Bank heeft zonder problemen een verklaring van géén bezwaar'" af gegeven. Met name de carrière planning voor de Zeeuwse werk nemers is volgens directeur Zwa nenburg nu enorm uitgebreid. In Zeeland was er behalve in Tholen nog geen filiaal van de Centrumbank. Beide banken hebben na de fusie in Nederland 325 vestigingen. De naam Zeeuwse Bondsspaar bank blijft voorlopig gehand haafd. Dat heeft er ook al mee te maken dat de leiding van de Cen trumbank naarstig naar een an dere naam zoekt, omdat de naam Centrumbank te veel doet denken aan een rechtse politieke groepe ring, onthult de heer Zwanenburg. De Middenstanders in A rnemuiden startten vorige week een bloemenactie. Ongeveer 260 gezinnen zullen in het komende jaar van een der winkeliers uit de vissersplaats een boeketje bloemen ontvangen. Ook alleenstaanden staan op het lijstje uitverkorenen. Deze actie wordt gecoördineerd door Eurofleur uit Veendam. Eerder werd onder leiding van Eurofleur in Middelburg en Souburg een dergelijke actie begonnen. Gehoord de talrijke reacties van mensen die tijdens de openingsdag zeeviscentra Poppe aan de Markt in Middelburg bezochten, voorziet deze nieuwe viswinkel duidelijk in een behoefte. Vooral de parkeer- mogelijkheden rond de nieuwe zaak zijn erg groot en dat wordt ook als een groot pluspunt aange merkt. De grote glazen schuifwand, die normaal helemaal opengaat om Juwelier P. van der Maden uit Vlissingen heeft met succes een studie diamantonderzoek en kwa liteitsbepaling van het Gemologi- cal Institute of America (GIA) af gesloten. Twee jaar lang kreeg de 38-jarige Vlissinger les van pro fessor P.C. Zwaan, hoogleraar in de edelsteenkunde aan de Leidse universiteit. Professor Zwaan, die door het Amerikaanse instituut is aangesteld als vertegenwoordiger in Nederland, heeft ook het exa men afgenomen. In zijn zaak aan de Kleine Markt in Vlissingen heeft Van der Ma den ook de benodigde apparatuur voor het diamantenonderzoek staan. Het is nu mogelijk om een volle dige beschrijving te krijgen van gekochte of aangeboden diaman ten, waarin zowel de kwaliteitsbe paling, de kleurgradering als de fluoriscentie wordt weergegeven. Deze bescheiden zijn vooral van belang bij verzekering van de diamanten of als herkenning bij eventuele diefstal. direct aan de voorbijgangers te kunnen verkopen, bleef die eerste dagen dicht. Bedrijfsleider Wim Poppe en zijn medewerkers von den het zonde om de vele en fraaie bloemstukken, die hen tijdens de openingsreceptie waren aangebo den. bloot te stellen aan de lage buitentemperatuur, waardoor de bloemen sneller zouden verwel ken. Ondanks de nauwe toegang was het toch bijzonder druk die eerste dagen, en er werd door de medewerkers onder hoogspan ning gewerkt om de wachttijden zo kort mogelijk te houden. De winkel, waarin voorheen Jo Fibbe was gevestigd, is in zeven weken tijd veranderd in een mo derne en efficiënt ingerichte vis winkel waarin zowel verse, ge bakken, gezouten, gedroogde als gerookte vis wordt verkocht. Een eetbar met enkele zitplaatsen maakt het mogelijk een broodje in de zaak te nuttigen. Er is zelfs ge dacht aan een fontijntje waar de handen kunnen worden gewassen. Een 4-pans bakoven is in gebruik om de vis te bakken. Alle pro- dukten worden betrokken via het moederbedrijf, zeevishandel Pop pe uit Veere. Henk Bohncke De 41-jarige tingieter Henk Bohncke uit Vlissingen ver koopt vanaf zaterdag 4 decem ber tinnen borden met de af beelding van het ramschip Schorpioen. Het startsein voor de verkoop wordt zaterdag tegen elf uur gegeven voor zijn winkel aan de Walstraat 129 in Vlissingen. Aan veertien pro minente Vlissingers of mensen die tot heden veel voor het tot museum om te bouwen ram schip hebben betekend, worden onder veel tam-tam de eerste borden overhandigd. De borden hebben een winkel waarde van 59.50. In de maand december geeft Bohncke twintig procent korting en de verzekering dat de bestellers hun bord voor de kerstmis in huis hebben. De Stichting Schorpioen krijgt een tientje per verkocht bord. Bohncke kent de Schorpioen al uit de tijd dat hij in Amsterdam woonde. "Eigenlijk vond ik het toen een lelijk ding. Maar het zag er toen ook helemaal niet uit zoals het hoort. Ik heb de tekeningen gezien zoals het schip worden moet en weet nu dat het er best leuk uitziet". Maar ook het enthousiasme van de stichting sprak de tingieter aan. "Het idee om een dergelijk bord te ontwerpen kwam eigenlijk van mijn buurman Both". Na ampele overwegingen besloot Bohncke contact op te nemen met Wil van Son van de stichting. "In tien mi nuten was ik overrompeld door haar enthousiasme en het besluit stond vast", lacht hij nu. Een bekende zilversmid uit Den Haag maakte het ontwerp. De Schorpioen-borden worden ge-N maakt in de gieterij van Henk Bohncke in Souburg. Volgens de (tin)sponsor van de Schorpioen is er geen vakoplei ding waar de tingieter de basisele menten voor zijn vak kan leren. "Ikzelf ben zo'n achttien jaar ge leden begonnen in de keuken van mijn moeder. Met het soeppan netje op het vuur trachtte ik de kunst van het gieten meester te worden. Mijn moeder was bepaald niet blij met mijn activiteiten, maar op den duur was ik zover dat ik een eigen bedrijf kon starten". Dat gebeurde zo'n zestien jaar geleden. Eerst in Middelburg en Tater in Souburg. In het bedrijf werken nu vier mensen. Hoewel Bohncke toegeeft dat zijn bedrijf door allerlei oorzaken een aantal gevoelige klappen heeft moeten incasseren, stelt hij dat de tin branche niet gevoelig is voor een economische recessie. "Tin is een tijdloos product. Als de mensen dit kopen weten ze dat ze iets ex clusiefs in huis halen", benadrukt hij. Op zaterdag 4 december om 16.00 uur gaat de meidengroep in Mid- gard er iets gezelligs en warms van maken. Er zal goeie muziek ge draaid worden en iedereen die wil kan iets lekkers meenemen, zoals pepernoten of een zelfgemaakte cake. Ook goeie muziek is wel kom. De bedoeling van deze mid dag is ook om meer meiden bij de groep te krijgen. Voor informatie Daisy Verbunt, 01180-14281. Een onderzoek van september 1981 tot en met augustus van dit jaar heeft uitgewezen dal de voorlichters van de gemeente Middelburg goed werk leveren. Ook voldoet de dienstverlening in ruime male aan het gestelde doel. namelijk de burger wegwijs ma ken binnen het gemeentelijk ap paraat en te voorzien van beleids informatie. Onderzoeker Luuk Hammecher concludeert dat de voorlichtingswinkel van Middel burg beantwoordt aan het theore tisch gestelde beeld, waaraan een gemeentelijk informatiecentrum dient te voldoen. De nazorggroep voor patiënten met een borstamputatie houdt dinsdagmorgen 7 december de maandelijkse bijeenkomst in het gezondheidscentrum Dauwen- daele aan de Roozenburglaan in Middelburg. Mevrouw van Brui nessen zal daar spreken over in spraak en medebeslissingsrecht van de patiënt bij behandeling van ziekte en sterven. De bijeen komst begint om tien uur. De Sectie Uit in Vlissingen van de Culturele Raad in die stad buigt zich vanavond (woensdag 1 de cember) over een groot aantal stukken die betrekking hebben op podiumactiviteiten in Vlissingen. Zo passeert onder meer het pro gramma en de begroting van Jeugd en Muziek de agenda. Ook het wekelijkse optreden van het. poppentheater Parcival komt aan de orde. De vergadering begint om acht uur, en vindt plaats in Bachten Komme aan de Badhuis straat. Het echtpaar Geldof-Wagenaar was maandag 29 november 60 jaar getrouwd. Dit feit wordt gevierd met een receptie op vrijdag 3 de cember in de Getuigeniskerk aan de Adriaen Lauwereyszstraat 6 in Middelburg. Deze dag zal de bur gemeester om half vijf (in gezel schap van zijn echtgenote) de fe licitaties overbrengen van het Middelburgse gemeentebestuur. De heer en mevrouw Geldof-Wa genaar wonen op het ogenblik aan de Laurens Stommesweg I en zijn beiden in het jaar 1900 geboren in respectievelijk Oostkapelle en Se- rooskerke. Ter voorbereiding op de interna tionale Taizéjongerenbijeenkomst eind december in Rome maakt een Ikoon van het Kruis een rondgang door Nederland. In de Engelse kerk achter het stadhuis in Middelburg staat dit kruis cen traal tijdens een bijeenkomst van avond (woensdag 1 december) vanaf 20 uur. De Stichting Opbouwwerk Vlis singen heeft kant en klare formu lieren gemaakt voor hen die be zwaar willen maken tegen de on roerend goedbelasting. Dit naar aanleiding van een bijeenkomst die plaatsvond in Bachten Kom me in Vlissingen over deze pro blematiek. Na taxatie van wonin gen door de gemeente, waren na melijk voor veel eigenaars of huurders nogal forse verhogingen opgetreden. Uitvoerige discussie leidde tot de conclusie dat actie moest worden ondernomen. Be halve individuele huurders heeft ook een aantal Vlissingse wo ningbouwverenigingen (stichtin gen) besloten om als eigenaar be zwaar in te dienen. Voor ouderen in Vlissingen heeft de Stichting Welzijn voor Oude ren een unieke dienstverlening. In het dienstencentrum Bachten Reede bestaat sinds ongeveer vijf jaar een puzzeltheek, waar leg puzzels kunnen worden geleend, met als boeken in bibliotheek. De puzzeltheek is in het bezit van ongeveer vierhonderd puzzels, variërend van 200 tot 5000 stukjes. Het merendeel van de puzzels werd geschonken. Wie een puzzel wil lenen kan elke woensdag ochtend van tien tot twaalf uur terecht in Bachten Reede. De kosten per lening bedragen een dubbeltje. Zieken krijgen de puz zels thuisbezorgd. Voor informa tie 01184-12706 of mevrouw BremmersOI 184-70278. De afdeling Westkapelle van de Partij van de Arbeid houdt don derdag 2 december de jaarverga dering in HCR Noordzeegalm. Onder meer bespreken de socia listen in Westkapelle de uitbrei ding van de redactie van hun blad Weerwerk en activiteiten als het bijwonen van Sonja op Vrijdag en de Rooie Haan en de voorberei dingen voor themavonden als 'Vrede en Veiligheid, Sociale Wetgeving en activiteiten speci fiek voor vrouwelijke leden. De vergadering in Westkapelle begint om acht uur. Of de 'zachte-sector-maniakken' inderdaad witte spillebenen heb ben en hun voeten bij voorkeur hullen in geiten wollen sokken, komt vrijdagavond 3 december aan het licht als in de sporthal van het internaat Onze Vloot in Vlis singen vertegenwoordigers uit het sociaal cultureel werk elkaar ont moeten tijdens een voetbaltoer nooi. Gestreden wordt om de 'Zachte Sector Bokaal'. Een do zijn dames- en herenteams van diverse club- en buurthuizen, schreef in voor dit toernooi, dat om zes uur vrijdagavond begint. Voor de organisatie tekent Het Woltershuis. Het assertieve klap stuk vindt plaats om 23 uur als de wisselbeker wordt uitgereikt. De gemeente Westkapelle heeft twee zitbanken cadeau gekregen van de zusters Van Westen en Bleek, ter gelegenheid van hun afscheid van de Evangelische Kirchgemeinde Mülheim/Saarn. Op 12 mei van dit jaar aanvaardde de raad deze schenking. De ban ken zijn geplaatst aan het wan delpad langs de Kreek bij de in- ^anj^tanjJe^akobJJrass^ van een medewerker) Er is toch weer beweging gekomen in de verschillende topscorerslijsten. In de tweede klas verstevigde Ge rard Schipper zijn leidende positie. Hij scoorde het af gelopen weekeinde één maal. In de derde klas, waar vorige week nog zeven spe lers met elk zes doelpunten gezamenlijk aan de leiding stonden, staat nu opeens Bram van de Broecke met acht treffers alleen op kop. In de vierde klas laat leider Stanley Soulimans het voor alsnog afweten. Boudewijn van Craenendonck (Clinge) profileerde van de inpro- ductiviteit van de Hoöfd- plaat-spits. Van Craenen donck is Stanley Soulimans op één treffer genaderd. Tweede Klas: 1. Gerard Schipper (Oostkapelle), 10 doelpunten; 2. Stoffel Schipper (Oostkapelle) 6 doelpunten; 3. Leon Kuijs (Middelburg) en Ad Poort vliet (Arnemuiden), 5 doel punten; 5. Jan de Pooter (AZVV) en Patrick Dewitte (Oostkapelle), 4 doelpun ten; 7. Frans de Oude. Wim Geluk. Tonnie van de Berge (allen Bruse Boys), Henk de Nood (Arnemuiden) en Mi chael Dek (Middelburg), elk 3 doelpunten. Derde Klas: 1. Bram van de Broecke (Breskens), 8 doel punten; 2. Peter de Waard Hoe en waar bezuinigd moet worden bespreekt de Stichting Opbouwwerk Vlissingen woens dag 1 december (vanavond) in Bachten Komme aan de Badhuis straat in Vlissingen. Zoals bekend moet het opbouwwerk met J' 50.000,- minder rondkomen volgend jaar. Het dagelijks be stuur meent daarom 10.000,— te moeten bezuinigen op de huis vestingskosten ƒ21.000,— op de organisatiekosten en 15.000,-r op de activiteiten. Ook het jaar verslag komt aan de orde tijdens die vergadering die om half acht begint. Het algemeen bestuur van de Stichting Welzijn voor Ouderen in Middelburg wisselt donderdag 2 december van gedachten over het gecoördineerd bejaardenwerk en het instellen van commissies. De vergadering vindt plaats in het gebouw van de Hervormde Dia- konie aan de Kromme Weele 18 in Middelburg. De vergadering is openbaar. In het buurt- en clubhuis Marnix is maandag 6 december een ver gadering waar de mogelijkheid wordt bekeken om in Westerzicht recreatieve sport te starten. Over wogen wordt verder om enkele uren per week de gymzaal in de wijk te gebruiken. Gedacht wordt daarbij onder meer aan volleybal of badminton. Als op maandag avond tijdens de vergadering die om half negen begint voldoende belangstelling blijkt zullen de mensen van Marnix verder gaan. Ook kunnen geïnteresseerden contact opnemen met het club- en buurthuis, telefoon 01184-67022. In januari start in het buurt- en clubhuis Marnix weer een aantal cursussen voor volwassenen. Om het ouders van kleine kinde ren ook mogelijk te maken deel te nemen aan een of meerdere cur sussen, wil Marnix kinderopvang organiseren. Mensen die met kleine kinderen willen omgaan, worden daarom opgeroepen contact op te nemen met het buurt- en clubhuis Mar nix, Noordbeekseweg 18, West Souburg, telefoon 01184-67022. Op maandagmiddag 6 december is er van 14 tot 17 uur een Sint Nicolaasmiddag voor ouderen in het Dienstencentrum van de Stichting Welzijn Ouderen in de Schuttershofstraat la te Middel burg. Het belooft een heel leuke middag te worden met gezellige, ouder wetse spelletjes, rad van avontuur enzovoorts. De toegangsprijs bedraagt 2,50 per persoon, waarvoor ook koffie met gevulde koek en een glas bis schopswijn wordt aangeboden. In de periode van 17 tot 24 no vember zijn bij de gemeentepoli tie te Vlissingen de volgende voorwerpen aangegeven: bank biljetten; bruine helm; rechter bruine en zwarte herenhand schoen; linker bruine dames handschoen; goudkleurig dames horloge; donkerblauw regenjack; zwart bruin/oranje paraplu: zwarte en lichtbruine portemon nee; 5 sleutels in rood etui; 3 au tosleutels; sleutel aan label; voor deursleutel; 2 sleutels aan label; 2 autosleutels aan hanger; tasje met boeken; tas met regenpak; sier- wieldop. Aangegeven dieren, bij particulier: kauw,in asiel: rode kater, plm 7 mnd grote wit/zwarte kater, 5 jr. Openingstijden: maandag t/m vrijdag 09.00 - 12.00 uur, 14.00 - 16.00 uur. In dezelfde periode werden bij de gemeentepolitie te Oost Souburg aangegeven: 2 ringen met sleu tels; zwart/ witte speelgoedbeer; plastic tas met handwerk. Gemeentepolitie Vlissingen, de cvp L.E. Schuller, afdeling ge vonden voorwerpen. Dynamo '70 houdt zaterdag 4 de cember de jaarlijkse St. Nicolaas- cross op het sportpark Nadorst in Middelburg. Naast deze cross vindt er een prestatieloop over twee. vijf en zeven kilometer plaats. De prestatieloop start om half twee. Deelnemers kunnen inschrijven in de kantine van het sportpark. Het parkoers gaat over de binnenwegen in de omgeving van de Nadorstweg. De volhou ders ontvangen na afloop een fraaie herinnering. Een digitale tijdklok registreert de tijd. Kinderen van vier tot acht jaar kunnen vanmiddag (woensdag 1 december) meedoen met een knutselmiddag, die de sectie Nieuw-Middelburg van de Stich ting Sociaal-K ultureel Werk houdt in het wijkgebouw aan de Nassaulaan. De knutselmiddag begint om drie uur. Het thema bidden staat zondag 5 december centraal tijdens een appèldienst in de St. Jacobskerk in Vlissingen. Dominee Otte is tijdens die dienst voorganger en muzikale medewerking verlenen de Brassband Onda en de orga- niste Annet Mondeel. Aanvang van de dienst is kwart voor tien zondagmorgen. Een bewoner van Middelburg zuid heeft aan het bestuur van zijn wijkvereniging verzocht de wach ters van de- Schroebrug een spoorboekje voor Sinterklaas ca deau te doen. Want, zo schrijft de boze man in het wijkblad. 't mag is praatje', toen een lange rij wach tenden zich over een inmiddels weer geopende brug in beweging zette, sloten de spoorbomen de weg en andermaal moesten de veelal huiswaarts kerenden tegen half zes op een' doordeweekse avond wachten. Volgens de brief schrijver had dit voorkomen kun nen worden als de brugwachters hadden gewacht tot de spoorbo men de weg zouden afsluiten, hetgeen immers voor het grootste deel van te voren vaststaat. Of het bestuur van de wijkvereniging deze raad opvolgt, is niet bekend. De werkgroep Theologie van het Koninklijk Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen ver zorgt donderdag 2 december een tweede bijeenkomst. Prof. Dr. W. Goddijn, gods dienstsocioloog aan de theologi sche faculteit te Tilburg, zal spre ken over "De toekomst van de kerk". De lezing, die voor ieder een toegankelijk is, wordt gehou den in Abdij 11,te Middelburgen begint om 20.00 uur. Van 6 tot en met II december houdt de vogelsportvereniging ZEC uit Vlissingen een tentoon stelling in De Schakel, Bachten- steene 14 in Middelburg. Er wor den ruim 360 vogels geëxposeerd. Te bezichtigen zijn zang-, kleur en postuurkanaries, parkieten en exoten. Donderdag is de tentoon stelling 's avonds geopend van acht tot tien, 's vrijdags van twee tot tien uur en op zaterdag 11 de cember van tien uur 's morgens tot vier uur 's middags. De Industriebond FNV afdeling Middelburg discussieert maandag 13 december in het Middelburgse Zuiderbaken onder meer over ar beidstijdverkorting. Ook wordt nagegaan in hoeverre de leden bereid zijn mee te discusiëren over dit onderwerp. De bijeenkomst begint maandagavond om half acht. Ds. C. van der Zanden uit Mid delburg leidt zondag 5 december in de Getuigeniskerk te Middel burg de "Welkomstdienst voor Iedereen". De heer C.J. de Leur te Middelburg spreekt over het the ma "Leven". Aanvang van de dienst met samenzang is 18.45 uur. Muzikale medewerking ver toont het Welkombo en een solist. (Kapelle) en Hemmy van der Sluijs (Goes), 7 doel punten; 4. Albert Mortier (Steen), Kees Kleppe (Kloetinge), Wim Allaart (Serooskerke) en Franz van der Pijl (Hoek), allen 6 doelpunten; 8. Jan de Grip (Goes), Eric Jan Wilting (Tern.Boys), Jan de Lobel (Breskens). Guido van Boom (Hoek). Egbert Au- denaerd (R1A W). 5 doel punten. Vierde Klas: 1. Stanley Sou limans (Hoofdplaat), 10 doelpunten: 2. Boudewijn van Craenendonck (Clinge), 9 doelpunten; 3. Jan Blok (Wolphaartsdijk), 8 doel punten: 4. Rein van Boven (Nieuwdorp), Piet Goed- bloed (Veere), Dave van Haaften (SPS). Hugo Crucq (Nieuwland) en Rudie van de Weele (Zeeland Sport). 6 doelpunten; 9. Rudie Ver- cruijsse. Mart Koopman (beiden Mevo), Leo Geene (Wolphaartsdijk), Kees van de Kreeke (Wolphaarts dijk). Wim Vroegop (Smer- diek), Fres van Cauteren (Clinge), Jacky Jacobs (Hoofdplaat), allen vijf; doelpunten.

de Vlissinger | 1982 | | pagina 7