IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL MELD GLADHEID AAN POLITIE OF GEMEENTE Vftilig werken met NIEUWE UITGAVEN INFORMATIEGIDS 'KIJK OP VLIS SINGEN 1983' Informatiepagina van de gemeente Vlissingen WAT LIGT TER INZAGE? DE VLISSINGER Woensdag 1 december 1982 Redactie: Stafbureau voorlichting en inspraak., stadhuis Vlissingen, tel. 01184-15100, toestel 333, 335 en 337 Volledige inzet mensen en materieel bij gladheidsbestrij- ding in Vlissingen De temperatuur was de afgelopen tijd nu niet direct winters. Toch is deze langzaam maar zeker aan het dalen. Voor we het weten bevinden is 'ie rond het vriespunt, met alle gevolgen als gladheid, en ijzel vandien. In de gemeente Vlissingen wordt de gladheid bestreden door de reinigings dienst. Dit, volgens een vast plan. Bij optredende gladheid worden allereerst de busroutes en de hoofd- en doorgaande wegen sneeuw- en ijsvrij gemaakt. De belangrijkste fietspaden worden daarbij niet vergeten. HOUD ZELF UW STOEP SNEEUW- EN IJSVRIJ! KOOPAVONDEN COLLECTE VERGADERING PROJECT GROEP BESCHERMD STADSGEZICHT WIE HEEFT ER MOOIE FOTO'S VAN DEAL OF NEUNKIRCHEN? COMMISSIES VERGADEREN CADEAUTIP JEUGD- EN RECREATIE- RAAD foSKf/Ê*SSKMÊr//AiS&WS/£Z//4 //AW ^v7/ ,77^6C ^x7// vs^ ^^7/ rrs Behalve de wegen en fietspaden worden overdag bij gladheid ook de straten rond bushaltes, open bare gebouwen en voetganger soversteekplaatsen sneeuw- en ijsvrij gemaakt. In straten waar geen doorgaand verkeer komt wordt niet gestrooid. (Onder hoofdwegen worden bijvoor beeld gerangschikt de Paul Kru- gerstraat, Sloeweg, Koudekerk- seweg, President Rooseveltlaan, Burgemeester Stemerdinglaan, Kanaalstraat, Lekstraat, Zand weg en dergelijke). Strooimateriaal. Natuurlijk is het, zelfs met inzet van alle beschikbare mankracht en materieel, onmogelijk alle gladheid te bestrijden op het moment dat deze optreedt. Niet temin wordt zo snel mogelijk na melding van gladde wegen het personeel (telefonisch) opgeroe pen. Het materieel staat altijd klaar orri onmiddellijk uit te kunnen rijden. Dit materieel omvat drie strooiauto's, drie sneeuwploegen en voor de be langrijkste fietspaden twee tractoren met sneeuwploegen en aanhangstrooiers. Gladheid wordt bestreden met zout. Dit zout tast echter het milieu, de voertuigen en het wegdek aan. Zolang echter geen beter middel tegen aanvaardbare prijs ver krijgbaar is wordt in Vlissingen gladheid met zout bestreden. Om de bezwaren van het zout enigs zins op te heffen worden echter meerdere strooibeurten met een 'lage' dosering van maximaal twintig gram zout per ëierkante meter uitgevoerd. Dit verdient de voorkeur boven een hogere do sering in één keer. Ook zal niet preventief - dat wil zeggen voor afgaand aan mogelijk gladheid - worden gestrooid. MELDEN Het optreden van gladheid kan men melden aan de gemeente lijke reinigingsdienst gedurende kantooruren van 07.30- tot 16.30 uur, telefoon (01184) 62291. Tussen 16.30en 7.30 uur van de volgende dag, in het weekeinde en op er kende feestdagen kan gladheid gemeld worden aan de politie, telefoon (01184) 15050. Deze licht dan de leider van de strooiploeg in, die mensen en materiaal kan inzetten na eventueel contact te hebben opgenomen met de K.N.M.I. over de toestand van het weer. WELKE STRATEN? Bij gladheid worden de volgende straten aangepakt, zij het niet in de hier gehanteerde alfabetische volgorde: A. Dekenstraat; A. Coortelaan; (tussen Bloemenlaan en A. Bosschaertstraat); A. Go- gelweg, Bachlaan; Badhuis straat; Bellamypark; Bermweg; Bet je Wolff plein; Beursplein; Bloemenlaan; Bonedijkestraat; Bossenburghweg (tussen Sloe weg en Nieuwe Zuidbeekseweg) Boulevard Bankert; Boulevard De Ruyter; Boulevard Evertsen; Brouwenaarstraat; Burcht- straat; Burg. Stemerdinglaan; Burg. Van Woelderenlaan; Com- mandoweg; C. Buskenstraat; Dorpsweg; Edisonweg; Energie weg; Gerbrandystraat; Glacis- straat (tussen Scheldestraat en Van Dishoeckstraat); Grave- straat; Grote Abeele; Havenweg (tussen Oostelijke Bermweg en woonwagencentrum); H. Aver- camplaan; Hendrikstraat; H. Segherslaan (tussen Bloemen laan en Avercamplaan); Her tz weg; Hoge weg (tussen Bone dijkestraat en Koudekerkse- weg); Industrieweg; J. de Moor straat; Kanaalstraat; K. Hasse laarstraat; Koopmansvoetpad; Koudekerkseweg; Kromwege- singel; Lekstraat; Marconi weg; Marnixplein; Middelburgse straat; Nieuwendijk; Nieuwe Zuidbeekseweg; Noordbeekse- weg; Oostelijke Bermweg; Oranjeplein (doorgaande route) Paauwenburgweg (tussen Burg. van Woelderenlaan en Van Ho- gendorpweg), Paspoortstraat; Krugerstraat; P. Heinkade; Pres. Rooseveltlaan; Rammekensweg (tussen Dorpsweg en Ritthemse- straat); Ritthemsestraat (tussen Kromwegesingel en Oranje plein); Scheldestraat (tussen A. Dekenstraat en P. Krugerstraat); Sloeweg; Smalle Kade; Spoor straat; Spuistraat; Stenenbeer; Troelstra weg; Van Dishoeck straat (tussen Glacisstraat en P. Krugerstraat); Van Hogendorp- weg; Vlissingsestraat; Voltaweg, (tussen Weyevlietweg en Nieuwe Zuidbeeksewegna, Weyevliet weg, Wilhelmistraat, Zandweg, Zeewijksingel, Zuiderzeestraat, Zwartezeestraat (doorgaande route). WELKE FIETSPADEN? Bovendien worden bij gladheid de volgende fietspaden sneeuw en ijsvrij gemaakt: Duinpoort- weg tot Kenau Hasselaarstraat), Koudekerkseweg, Gerbrandy straat, Vredehoflaan, Burge meester van Woelderenlaan (van Vredehof laan tot Bachlaan), Bachlaan, President Roosevelt laan, Vlissingse Kleiweg, fiet spad achterlangs Leharlaan, Rossinilaan en Steve Bikostraat, fietspad langs Sloeweg, Verleng de Bonedijkestraat, Bossen burghweg, Langeleenweg, Bas- kensburgplein, de straat Bossen- burgh, Zuidbeekseweg, fietspad Weyevliet, Papegaaienburgweg, Kleiweg, Noordbeekseweg, fiets route van Noordbeekseweg door Westerzicht naar Weyevliet, fietspad van Zuiderzeestraat naar Sloebrug en Veerhavenweg, Koopmansvoetpad, Lekstraat. In bijgaand artikel kunt u lezen wat de gemeentelijke reinigings dienst doet aan het sneeuw- en ijs vrij maken van de belangrijkste wegen en fietspaden. Daarnaast zijn er ook nog de vele kilometers trottoirs. Daarvoor gelden andere regels. U bent namelijk zelf verp licht uw (volgens de Algemene Politieverordening) de stoep voor uw huis sneeuw- en ijsvrij te hou den! U heeft er niet alleen zelf gemak van. maar net zozeer uw mede wandelaars. Daaronder zijn ook mensen die moeilijk ter been zijn. Help hen een handje ook als u ziet dat ze ergens anders door sneeuw of ijs worden gehinderd. In de informatiehoek 'onder de trap' in het stadhuis zijn twee nieuwe uitgaven van het Minis terie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid te vinden: - "Veilig werken met hout", - "Dit is de Dienst Collectieve Arbeidsvoorwaarden (D.C.A.)". Beide uitgaven kunnen even tueel op telefonisch verzoek worden toegezonden. In "Veilig werken met hout" wordt er een aantal tips gegeven hoe zo veilig mogelijk met hout bewerkingsmachines kan wor den omgegaan. Daarbij wordt, voor meer gede tailleerde informatie, verwezen naar publicatiebladen van de Arbeidsinspectie. Het districts kantoor voor onder meer Zeeland is gevestigd aan de Vismarkt straat 28, 4811 WE Breda (076-22.34.00). ren over arbeidsvoorwaarden en wettelijke regelingen op het ge bied van loonvorming. NA HAVO OF VWO NAAR Deze vraag houdt momenteel waarschijnlijk heel wat HAVO- en VWO-leerlingen bezig. Om hen te helpen bij het vinden van een antwoord, is door het minis terie van Onderwijs en Weten schappen het kleurrijke blad 'Kies' verschenen. In een fors aantal intervieuws wordt uiteen gezet waarom men voor haar/zijn beroep of opleiding koos. Verder vindt men onder meer informatie over doorstro ming, studiekosten en dergelijke. Oök deze uitgave is te vinden in de informatiehoek in het stad huis. Bovendien kan het blad op (telefonisch) verzoek worden toegezonden. De afdeling Pu blieksvoorlichting van laatst ge noemd ministerie (Postbus 28, 2501 CA Den Haag) geeft gaarne aanvullende informatie. In verband met Sinterklaas mogen de winkels deze week weer 's avonds tot 21.00 uur open zijn. Let wel: mogen, want verplicht is dat niet. De winkels mogen deze week nog op woensdag 1, donder dag 2 en vrijdag 3 december tot 21.00 uur open zijn. Zaterdag 4 december moeten echter alle winkels om 17.00 uur sluiten. Burgemeester en wethou ders hebben de stichting 'Zeeland helpt Polen' toe stemming gegeven om deze week (tot en met zaterdag 4 december) een huis-aan- huiscollecte te houden. De vergunning geldt tevens voor een straatcollecte op 4 december. Morgen, donderdag 2 december, vergadert de projectgroep Be schermd Stadsgezicht in het openbaar om 19.30 uur in het stadhuis. Deze projectgroep is een door burgemeester en wet houders ten behoeve van de stadsvernieuwing ingesteld sa menwerkingsverband, werk zaam voor het gedeelte "Be schermd Stadsgezicht" van de Vlissingse binnenstad. In deze groep werken naast de gemeente samen: de Werkgroep Be schermd Stadsgezicht van het wijkcomité Binnenstad, de Stichting Stadsherstel Vlissin gen en de Vereniging Winkel centrum Vlissingen. Op de agenda voor de vergade ring van morgenavond staat o.a. de voortgang van de diverse bouwlocaties in dit binnenstads- gebied. Doe mee aan de fotowedstrijd Al eens in Deal of Neunkirchen geweest? Dan heeft u er vast wel foto's genomen, bijvoorbeeld van fotogenieke gebouwen of een reeks leuke portretten van de inwoners. Misschien heeft u toen wel gezegd van "dat zou iets voor een foto-wedstrijd zijn". In dat geval (maar ook als u die gedachte niet had) is het de moeite waard de foto's weer eens op te snorren. De organisatie voor Europese Beroepsfotografen organi seert namelijk, in samenwerking met de Raad der Europese Ge meenten, een fotowedstrijd. Het thema daarvan is "Fotografeer Uw tweelingstad om deze beter te leren kennen". Du zijn enkele van de voertuigen die bij de gemeentelijke reinigingsdienst aan de Edisonweg gereed staan om bij gladheid door sneeuw of ijs uit te rukken. (foto Cor Schuilwerve). Hoofddoel is het publiek bewust te maken van de gedachte van een sterker, verenigd Europa. VOORWAARDEN De deelneming staat open voor ieder, die voorstander is van een intensiever contact tussen de volkeren van Europa. De wedstrijd wordt georgani seerd voor de volgende groepen: A. Beroepsfotografen: B. Leerlingen/studenten van fo to-scholen, van kunstacade mies en van instituten van communicatie; C. Amateur-fotografen (junio res tot 18 jaar, seniores van 18 jaar en ouder); D. Fotografen buiten Europa, die een Europese stad willen fo tograferen, die tweelingstad is van hun eigen stad. Aanvaard worden zowel zwart/witte als kleurenfoto's (geen diapositieven) in de vol gende formaten (naar keuze): 24 x 30 cm.- 36 x 45 cm. De foto's mogen niet opgerold worden toegezonden en dienen, bij voor keur, geplakt op karton van het zelfde formaat. Iedere deelnemer moet een serie van minstens vijf en hoogstens tien foto's inzenden. Op elke foto moet staan: de naam van de deelnemer, zijn/haar adres, be roep, leeftijd en naam van school, Deze en komende week vergade ren de volgende vaste commissies van advies en bijstand en/of be stuurscommissies (ex art. 61 Ge meentewet). Voor zover er niets anders staat vermeld komen ze bijeen in het stadhuis. Gezien het feit dat de kopij van deze informatiepagina circa een week tot veertien dagen voor de te houden vergaderingen moet worden ingeleverd bestaat de mogelijkheid dat er nog wijzi gingen in de vergaderdata op treden. De (bestuurs)-commissies vergaderen zijn die voor: die Het D.C.A. (Muzenstraat 30, Den Haag, tel. 070 - 62.46.11) kan iedere geïnteresseerde informe- - financiën op woensdag 8 de cember, aanvang 17.00 uur; - onderwijs dinsdag 7 decem ber, aanvang 19.30 uur; - openbare werken en volks huisvesting op maandag 6 de cember, aanvang 19.30 uur; - personeelszaken en organisa tie op woensdag 8 december, aanvang 17.00 uur; - ruimtelijke ordening op woensdag 1 december (van daag), aanvang 19.30 uur; - sociale aangelegenheden op woensdag 8 december, aan vang 19.30 uur; - volksgezondheid en milieu hygiëne op dinsdag 7 decem ber, aanvang 17.00 uur; - welzijn op maandag 6 decem ber, aanvang 17.00 uur. De vergaderstukken kunnen worden ingezien in de vijf ge meentelijke informatiehoeken. Die zijn te vinden in het openba re bibliotheek (aan de Spui straat), in het stadhuis ('onder de trap'), de wijkcentra 'Open Hof' (Alexander Gogelweg, Paau- wenburg), 'Aldegonde' (Wester zicht) en 'Middenhof' (Kanaal straat, Oost-Souburg). vereniging of club waartoe men behoort en de categorie waarvoor men inzendt. Inzendingen moeten op 30 juli 1983 in het bezit zijn van: Europhot, Europese Vereniging van Be roepsfotografen, Postbus 366, B-2000 Antwerpen België Op de envelop moet worden ver meld "Zonder commerciële waarde". Tenzij u dit uitdrukkelijk wei gert worden de foto's door Eu rophot aangeboden aan de per manente Commissie van de Plaatselijke en Regionale Over heden van de Raad. Zij zullen dienen als een start van een do cumentatiecentrum over de ste den. Wanneer u de foto's terug wilt ontvangen moet u dat dui delijk aangeven én voldoende internationale port-coupons voor verpakking en terugzen ding insluiten. 4 PRIJZEN Natuurlijk staat er ook iets tegenover de moeite die u neemt om de foto's in te zenden. In ieder geval ontvangt u een certificaat van deelname. Daarnaast maakt u kans op een van de vele prijzen, ter waarde van in totaal 100.000,- waaronder een 6x6 camera en personenauto. Sinds enige tijd beschikt de gemeente over twee histori sche uitgaven voor een laag prijsje. Het eerste is een door de gemeentearchivaris C.H.J. Peters geschreven ge schiedenis in kort bestek ge titeld "Vlissingen in de tijd" 1,50). Het tweede is een beschrijving van een wan delroute door oud-Vlissin- gen getiteld "Langs Vlis singse monumenten" 1,- Gezien de lage prijs én de educatieve waarde mis schien een idee voor de Sint als extra cadeautje? Dit zijn de verkoopadressen: Stedelijk museum, Bella mypark 19. VVV, Walstraat91. Jeugd- en recreatieraad, Badhuis'straat 104. Stadhuis (archiefdienst en Stafbureau voorlich ting en inspraak), Stad huisplein 2. Een illustratie uit "Vlissingen in de lijd": het Prinsenhuis dat tot 1749 stond tussen de Gravestraal en de Oranjedijk. Eind vorige, begin deze week hebben alle organisaties, verenigingen en anderen die in de gemeentelijke informatiegids voor 1982 staan een brief in de bus gehad. Hierin staat het verzoek de bijgevoegde con cept-tekst voor de uitgave 1983, al dan niet verbeterd, terug te zenden. Dat moet voor volgende week woensdag (8 december) gebeuren, ook als er niets gewijzigd hoeft te worden. Mogelijk zijn er nog niet-commerciële verenigingen en instellingen die nieuw in 'Kijk op Vlissingen 1983' willen worden opgenomen. Dat kan, gratis. Men moet zich dan schriftelijk opgeven bij het Stafbureau voorlichting en inspraak, Stadhuisplein 2,4382 LG Vlissingen. Ook de informatiegids 1983 wordt uitgegeven en gedrukt onder ver antwoordelijkheid van Bureau Reclad uit Middelburg. Het boekje wordt omstreeks maart volgend jaar verspreid. Winkels en bedrijven die belangstelling hebben om in de gids te adverteren kunnen daar- voorterecht bij dit bureau. Het postadres daarvan is Postbus 6, 4330 AA Middelburg; het telefoonnummer is (01180) 15217. Tot begin dit jaar gingen ze af zonderlijk door het leven als 'Rer creatieraad' en 'Commissie Be- raadjewel'. Daarna gingen ze sa men verder als de Commissie voor Jeugd-, Buurt- en Recreatiebeleid. Eigenlijk wel een beetje lange naam en ook wat moeilijk te han teren. Dus werd van deze naam afgestapt. Voortaan noemt deze commissie zich 'JEUGD- EN RECREATIE- RAAD VLISSINGEN'. 7 Is maar een weet. Dit, om te voorkomen dal wanneer u deze naam tegen zou komen, zich ver twijfeld zou afvragen: "wat is dat nou weer voor een club Bij de afdeling algemene zaken (stadl *'is, eerste verdieping, ka mer 118; liggen de volgende stukken ter inzage. Ze kunnen op werkdagen worden ingezien van 8.30- tot 12.30 uur en van 13.30- tot 15.00 uur. Tevens kan men op woensdagavond (van 17.45- tot 20.45 uur) terecht in de gemeen telijke informatiehoek 'onder de trap' in het stadhuis. Het gaat meestal om aanvragen of (ont- werp)beschikkingen in het kader van de hinderwet. Achter de naam van de aanvrager en/of omschrijving staat de datum tot en met welke beroep kan worden aangetekend bij de instantie of het college dat vervolgens ge noemd wordt. Bekendmaking aanvragen om een hinderwetvergunning: 1.1 voor een cargadoorsbedrijf waar incidenteel gevaarlijke stoffen worden opgeslagen aan de Engelandweg 25 in Vlissingen-Oost door Deka Transport b.v.. 1.2 voor een chinees afhaalcen- trum in het pand Kanaal straat 20 te Oost-Souburg, door de heer W.C.Tang en mevrouw K.S.Man; 1.3 voor een timmermanswerk plaats op het perceel Paar denstraat 45 te Vlissingen, door de heer A.J.Weezepoel. Tot en met 6 december 1982 bij burgemeester en wethouders. Bij de afdeling ruimtelijke orde ning (stadhuis, eerste verdieping) liggen de volgende bestemming plannen (of andere stukken) ter inzage. Deze kunnen op werkda gen worden ingezien van 8.30- tot 12.30 uur en van 13.30- tot 15.00 uur. De datum na ieder plan (tenzij dit onherroepelijk is ge worden) heeft betrekking op de termijn waarin het plan ter in zage ligt. Tot en met deze datum is beroep mogelijk bij het ver volgens genoemde college of in stantie. 1. Voorbereidingsbesluit Be schermd Stadsgezicht, ge deeltelijk. 2. Herziening Streekplan Mid den-Zeeland, zoals door pro vinciale staten in hun verga dering van 7 mei j.l. werd vastgesteld. Het plan ligt eveneens ter inzage in de in formatiehoek 'Onder de trap' in het stadhuis.

de Vlissinger | 1982 | | pagina 5