OPHEFFIIMGS UITVERKOOP Onderwijs IN BEROEP Informatie schoolverlaters ZEEUWSE STATEN Wij hebben onze prijzen extra aangepast om snel schoon-schip te maken. Veel voordeel voor u - zie onze etalage DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 1 december 1982 COMMISSIES Provinciale staten van Zeeland vergaderen vrijdag 1 0 december a.s. Op de agenda staan o.a. zes voorstellen voor het verlenen van subsidies. 1 0 december AANVRAAG GEMEENTE WESTKAPELLE V ONTWERPBESCHIKKING OP AANVRAAG AFVALSTOFFENWETVERGUNNING AANVRAAG ONTWERP-VERGUNNING EUROGAS EEN GREEP UIT ONZE COLLECTIE zicht oplicht licht op zicht ABDIJ IEUWS De Provinciale Onderwijsraad vergadert woensdag 8 december om 14.00 uur. Op de agenda staan: de bespreking van het projekt beroepskwalificerende edu catie (BKE-project), de vaststelling van de begroting van de onderwijsraad en het voorstel voor een uniforme vakan tieregeling voor het schooljaar 1983- 1 984 voor het hele Zeeuwse onderwijs. De raad vergadert in openbaarheid. Plaats van samenkomst: Abdijcomplex, Abdij 11 in Middelburg. De AROB-commissie uit gedeputeerde staten behandelt dinsdag 7 december drie bezwaarschriften. Om 10.00 uur gaat het om een bezwaarschrift van de heer T.J. van der Weele in Kloetinge. Burgemeester en wethouders van Goes hebben aan gedeputeerde staten een verklaring van geen bezwaar gevraagd voor de (ver)bouw van het pand Jacht huisstraat 6 in Kloetinge. Gs hebben die verklaring geweigerd en daarmee is de heer Van der Weele het niet eens. Het bestuur van de bewonersvereniging "Molenstraat" in Vlissingen tekent be roep aan tegen de verklaring van geen bezwaar voor de bouw van 58 wonin gen aan de Slijkstraat en omgeving. Gs hebben die verklaring verleend aan b. en w. van Vlissingen. De zitting is om 1 0.30 uur. De laatste zitting begint om 11.00 uur. Hier behandelt de commissie het be zwaar van mevr. M.J. Mesu uit Amster dam tegen de verklaring van geen be zwaar voor de (ver)bouw van de woning Elzenoordlaan 1 1 in Vrouwenpolder. Deze verklaring is afgegeven aan b. en w. van Veere. Dezelfde dag om 11.30 uur komt de tweede kamer uit gedeputeerde staten bijeen om een beroepszaak te behande len op grond van de algemene bij standswet. Het bezwaarschrift richt zich tegen het besluit van de gemeente Bor- sele. Alle zittingen zijn openbaar en worden gehouden in het provinciehuis, Sint Pieterstraat 42 in Middelburg. wi Elk jaar opnieuw staan duizenden jongeren voor de keus welke richting ze moeten inslaan. De een na het verlaten van de lagere school, de an der na de mavo, havo of mts. Er zijn allerlei vragen te beantwoorden: wat voor soort werk wil je gaan doen? - welke opleidingen zijn er? - hoe zit dat met die vormingsinstituten en die par tiële leerplicht? Allemaal zaken waar je als schoolverlater mee te maken krijgt en waar je goed van op de hoogte moet zijn om een goede keus te maken. Ook dit jaar heeft de provinciale onder wijsraad weer de folder "Van school wat nu" uitgegeven. In de folder wordt o.a. duidelijk gemaakt wat gedeelteijke leerplicht is, wat vormingsinstituten zijn, wat je moet doen als je geen werk kunt vinden en welke avondscholen er zijn. De folder "Van school wat nu" wordt door het regionaal orgaan voor het leer lingwezen in Zeeland verspreid. Het or gaan geeft alle informatie, zowel mon deling als schriftelijk, over beroepsop leidingen en gedeeltelijke leerplicht. Belangstellenden kunnen ook recht- streekscontactopnemenbij: Regionaal orgaan voor het leerlingwezen, Vlas- markt 8, 4461 CW Goes, telefoon: 01100-27671. Onder het agendapunt "mededelin gen" maken gedeputeerde staten de tariefswijzigingen voor de provinciale stoombootdiensten bekend. Met ingang van 4 januari volgend jaar zal de stijging gemiddeld vier procent zijn. Dit is een gevolg van de afspraak dat het rijk niet meer dan 70 procent van het exploitatietekort van de veerdiensten betaalt. De overige dertig procent moet worden gedekt uit de vervoersopbreng- sten. Wegen en fietspaden Gs stellen de staten voor twee wegen op Sint-Philipsland te onttrekken aan het openbaar vervoer. Het gaat om een gedeelte van de Scharreweg (1.100 m) en van de Korte Kruisweg (bijna 300 m). De maatregelen zijn nodig in verband met de aanleg van de weg over de Phi- lipsdam en het afgraven van de oude zeedijk van de Prins.Hendrikpolder. Gs zijn van mening dat met de belangheb bende gebruikers (met name landbou wers) goede regelingen zijn getroffen. Tegen het ontwerp-voorstel is geen be zwaar gemaakt. Een ander "wegenvoorstel" betreft de voorbereidingskosten voor de aanleg van provinciale wegen. Voorgesteld wordt om ƒ1,1 miljoen van deze kosten af te schrijven ten laste van een hiervoor gevormde reserve. Het gaat om kosten die zijn gemaakt door de provinciale waterstaat voor de berekening, het ont werp etc. van nieuwe wegen. Normaal gesproken werden deze kosten geboekt op de totale uitgaven voor de aanleg van de weg. Nu als gevolg van problemen met de wegenfinanciering een aantal projecten (voorlopig) niet doorgaat, moeten de gemaakte kosten op een andere manier (administratief) worden verwerkt. Gs stellen de staten voor de deelne mersbijdrage aan de Stichting rationali satie en automatisering wegenbouw Staten vergadering (RAW) te verhogen van 5.000,— tot 7.000,— per jaar. Het college is van mening dat dit verantwoord is, gelet op het belang van deze stichting voor o.a. een moderne aanpak op het gebied van de rationalisatie en automatisering bij de bestekschrijving en -administratie in de grond-, water- en wegenbouw. In overleg met de gemeenten Kapelle en Goes zijn plannen ontwikkeld ter verbetering van de weg Kapelle-Goes (Kloetinge). Ook is nagegaan welke voorzieningen voor het fietsverkeer moeten worden getroffen. Het is de bedoeling dat er een rechtstreekse fietsverbinding tussen Goes en Ka pelle komt, pal ten noorden van de spoorlijn. Er komt een tunnel onder het spoorwegviaduct in de weg Goes - Vierwegen. Ter hoogte van het Verlo ren wegje komt er een tunnel onder de spoorweg. Zodoende is er dan te vens een fietsverbinding naar de weg 's-Gravenpolder - Kapelle. De totale kosten van het project zijn geraamd op 5,34 moljoen, waarvan waar schijnlijk ƒ4,45 miljoen voor reke ning van de provincie komt. De kos ten zullen worden bestreden uit een rijkssubsidie (50%), een bijdrage uit de wet uitkering wegen en eventueel het provinciaal fietspadenfonds. Gs vragen de staten om een voorbe reidingskrediet van in totaal bijna vijf ton. Zeeuwse vrouwenraad Als de staten hét advies van gs opvol gen, ontvangt de Zeeuwse vrouwenraad volgend jaar een subsidie van maximaal 11 5.960,— in het exploitatietekort. De bijdrage wordt o.a. gegeven omdat de raad een z.g. steunfunctie verricht. Schutsluis Goes De staten moeten beslissen over het verstrekken van een bijdrage van 300.000,— aan de gemeente Goes voor de aanleg van een schutsluis in het havenkanaal. Voorwaarde is o.a. dat rijkswaterstaat ook met geld over de brug komt en dat de noodzakelijke ver gunningen en goedkeuringen worden ontvangen. De bijdrage wordt geput uit het fonds bijzondere voorzieningen van de pro vincie. Landschap Gs stellen voor een subsidie te verstrek ken in de aankoop door de Stichting het Zeeuwse landschap van 2,5 ha inlaag in Noord-Beveland. Het gaat om delen van de Vlietepolder en de Keihoogte. Als de aankoop een feit is ontstaat er een aan eengesloten beheersgebied, dat eigen dom in van de stichting. Als het aan gedeputeerde staten ligt, krijgt de nieuw opgerichte stichting landschapsverzorging Zeeland een (maximum) subsidie van 50.000,— over 1982. De stichting geeft o.a. uitvoering aan doelstellingen die zijn genoemd in de provinciale nota na tuur- en landschapsbescherming. Ook voor de komende jaren wordt subsidie in het vooruitzicht gesteld. Het "plafond" is nog niet genoemd. Gs stellen voor de "tijdelijke regeling subsidiëring inentingskosten waardevol iepenbestand" per 1 januari 1983 in te trekken. Het is de bedoeling dat deze kosten in de toekomst zullen vallen on der de nieuwe "regeling beheersover eenkomsten". De staten moeten verder beslissen over een voorstel van gs om een eenmalige provinciale bijdrage beschikbaar te stel len ter bestrijding van het bacterievuur. Het gaat om een bedrag van een ton, dat kan worden verdeeld over de "bestrij ders", te weten gemeenten, water schappen, wegschap en particuliere na tuurbeschermingsorganisaties. Recreatiewerk De staten besloten begin dit jaar de Stichting recreatiewerk Zeeland te sub sidiëren. De voortzetting van de bijdra ge was afhankelijk van de manier waar op de stichting zich'zou ontwikkelen, het al of niet beschikbaar stellen door de Stichting Nederlands centrum voor re creatiewerk van een consulent en de bereidheid van het bedrijfsleven om bij dragen te verlenen. Gs delen nu mee dat de stichting zich goed omwikkelt, dat er inderdaad een "gratis" consulent ter beschikking is gesteld en dat het be drijfsleven meebetaalt. Voorstel is om voor 1983 maximaal 30.000,— provinciaal subsidie te ge ven en dit voor 1984 tot 1986 (reke ning houdend met prijsindex) ook te doen. Blaauwe Hoeve De Stichting "De Blaauwe Hoeve" in Hulst heeft de provincie gevraagd zich garant te willen stellen voor een lening van ruim 1 6 miljoen die de stichting wil afsluiten. Het geld is nodig voor uit breiding en vernieuwing van het ver pleeghuis. De capaciteit zal hierdoor worden verhoogd tot 1 20 bedden (60 bedden voor somatische zieken en 60 voor geriatrische patiënten). Er zal een aparte stichting worden opgericht voor het nieuwe verpleeghuis. Hierop is o.a. door de provincie aange drongen om niet via de garantstelling betrokken te raken bij het financiële rei len en zeilen van het verzorgingstehuis. Verpleeghuis en verzorgingshuis gaan wel gebruik maken van gemeenschap pelijke voorzieningen (keuken, verwar ming etc.). Gs stellen de staten voor - rekening houdend met een aantal voorwaarden - akkoord te gaan met de garantieverle ning. Subsidie voor recreatiewerk. Ambtsgebed Bij de behandeling van de provinciale begroting heeft een meerderheid van de staten enkele weken geleden gs opge dragen een voorstel te maken om het ambtsgebed te schrappen uit het regle ment van orde voor de statenvergade ring. Dit ambtsgebed wordt altijd aan' het begin van de vergadering uitge sproken door de voorzitter (de Commis saris der Koningin). De staten moeten nu definitief beslissen over de wijziging van het reglement. De staten vergaderen in het open baar. De zitting vindt plaats in de Statenzaal, Abdij 11te Middelburg en begint om 10.00 uur. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting. Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180 31391 of 31392 PROVINCIE ZEELAND Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. AANVRAAG Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Westkapelle heeft bij hen een aanvraag om vergunning ingevolge de Hinderwet ingediend, geda teerd 18 oktober 1982 en binnengekomen 22 oktober 1982. Het betreft het oprichten en in werking hebben van een werkplaats en opslagterrein van ge meentewerken. De inrichting is gelegen aan de Oude Zandweg 2 te Westkapelle, kadastraal bekend gemeente Westkapelle, sectie F. no. 1463 ged. TER INZAGE Voor een ieder ligt de aanvraag met bijlagen ter inzage. De terinzagelegging vindt plaats van 2 december 1982 tot en met 3 januari 1983, en wel op de volgende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Westkapelle, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur en iedere maandagavond van 18-21 uur (voor inzage op maandagavond tel. afspreken 01187-1200): op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, Bellinkstraat 8 Mid delburg, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Na 3 januari 1983, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de verleende vergunning, liggen de bovengenoemde stukken ter inzage van bovengenoemde plaatsen, op weagen van 9-12 en van 16-16 uur. BEZWAREN Een ieder kan gemotiveerde schriftelijke bezwaren indienen tegen de aanvraag bij Gedeputeerde Staten. St. Pieterstraat 42. 4331 EW Middelburg, en wel tot en met 3 januari 1983. Tevens kan worden verzocht zijn of haar persoonlijke gegevens niet kenbaar te maken. Indien daarom verzocht wordt, kunnen tot en met 27 december 1982 tegen de aanvraag mondeling bezwaren worden ingebracht. In dat geval wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn (tel. 01180-31511). Middelburg, 1 december 1982 PROVINCIE ZEELAND DOOR WIELEMAKER B.V. Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 24 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. AANVRAAG: Transport- en containerbedrijf Wielemaker B.V. te Koudekerke heeft op 25 mei 1982 bij hen een aanvraag ingediend om vergunning ingevolge de Afvalstoffen wet voor het in werking hebben van een stortplaats voor bedrijfsafval en bouw en sloopafval op een perceel aan de Braamweg te Koudekerke, kadastraal be kend gemeente Valkenisse, sectie K. nrs. 85, 86 en 87. TER INZAGE De aanvraag met bijlagen, de ontwerp-vergunning (met daarin opgenomen voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu) en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 2 december 1982 tot en met 15 december 1982 op de volgende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Valkenisse, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur en voorts op dinsdagavond van 18.30-21.30 uur. Degene die de stukken in de avonduren wenst in te zien dient daarvan vooraf mededeling te doen (tel. 01185-1555. toestel 27): op het bureau milieuzaken van de provinciale griffie, Bellinkstraat 8 te Middelburg op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Na 15 december 1982 tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de verleende vergunning liggen de bovengenoemde stukken ter inzage op bovengenoemde plaatsen, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. BEZWAREN: De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanlei ding van de aanvraag en een ieder die aantoont daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, kunnen een gemotiveerd bezwaarschrift indienen tegen de ontwerp-vergunning bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, St. Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg en wel tot 16 december 1982 (men kan verzoeken zijn of haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken). Middelburg. 1 december 1982. «lét MR. C. NIJLAND MR. E.G. KAREL MR. M. J. BENTUM Hierbij hebben wij de eer u mede te delen, dat mr. G. Nijland, advocaat en procureur, gevestigd te Zierikzee aan het Havenpark nr. 3, een maatschap is aangegaan met mr. E. G. Karei, het advocatenkantoor van mr. G. Nijland en mr. E. G. Karei is verplaatst naar de Nieuwe Haven nr. 2 te Zierikzee: IN DE ZUIDHAVENPOORT, mr. G. Nijland en mr. E. G. Karei zich tevens hebben gevestigd te Kapelle aan de Biezelingestraat nr. 9: in het kantoor van notaris mr. J. Gmelich Meijling. Postbus 63, tel. (01102) 3171. de advocatenkantoren van mr. G. Nijland en mr. E. G. Karei te Zierikzee en Kapelle een samenwerkingsverband zijn aangegaan met het advocatenkantoor van mr. M. J. Bentum, gevestigd te Baarn aan de Drakenburgerweg nr. 151, onder de gemeenschappelijke naam: ADVOCATENKANTOOR NIJLAND. KAREL BENTUM. 1 december 1982 POOVINCIE ZEELAND Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van de artikelen 12 en 29 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. AANVRAAG Eurogas Terminals C.V. te Rotterdam heeft bij hen een aanvraag om vergunning ingevolge de Hinderwet ingediend, gedateerd 5 november 1982 en binnengeko men 9 november 1982, voor het uitbreiden van een inrichting bestemd voor de opslag van vloeibare gassen onder druk en gekoeld (een zogenaamde gastermi- nal). Hel betreft het uitbreiden van de losinstallatie voor butadieën met een verdamperinstallatie. De inrichting is gelegen aan de Frankrijkweg 4 te Nieuwdorp. kadastraal bekend gemeente Borsele, sectie A. nrs. 577,580 en 586 en gemeente Vlissingen, sectie M, nr. 624. TER INZAGE De aanvraag met bijlagen, de ontwerp-vergunning (met daarin opgenomen voorschriften tot het voorkomen of beperken van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting) en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 2 december 1982 tot en met 3 januari 1983 op de volgende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Vlissingen op werkdagen van 9-12 en van 14-15 uur en iedere woensdagavond van 17.45-20.45 uur; in het gemeentehuis van Borsele. Stenevate 10, Heinkenszand op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur en iedere vrijdagavond in de openbare bibliotheek Borsele, Stengeplein 1, Heinkenszand van 17-20 uur: op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie. Bellinkstraat 8. Mid delburg op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Na 3 januari 1983 tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de verleende vergunning liggen de bovengenoemde stukken ter inzage op bovengenoemde plaatsen op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. BEZWAREN Een ieder kan gemotiveerde schriftelijke bezwaren indienen tegen zowel het geven van de aangevraagde vergunning als tegen de ontwerp-vergunning bij Gedepu teerde Staten van Zeeland. St. Pieterstraat 42,4331 EW Middelburg en wel tot en met 3 januari 1983. Tevens kan worden verzocht zijn of haar persoonlijke gege vens niet kenbaar te maken. Indien daarom verzocht wordt, kunnen tot en met 27 december 1982 tegen de aanvraag en/of ontwerp-vergunning mondeling bezwaren worden ingebracht. Hierbij wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn. Middelburg, 1 december 1982. A AC ■liivXv:':' vXvXvXvX\vXvXvXxX;:;:\\\\v:vX\vX*XyXyX-:\v:\vXv:\v>>Xv>XvXvX\\\\vX\vXv:' Lange Delft 86-88 - Telf. 01 1 80-1 2606 Mei toestemming van Kamer van Koophandel. Deze uitverkoop is geldig van 14 okt. 1982 tot 1 2 maart 1983.

de Vlissinger | 1982 | | pagina 17