ZAKEN zijn ZAKEN fC+tc >wi+6iite DE POPPETJES JE OGEN verdienen alle zorg. p2^\!r| hgt 'Kunst is een verrijking lÊEÉarl van het dagelijkse leven' MIJLPAAL VAN DERTIG MILJOEN GULDEN Lichtbron Zeeland b.v. demonstreert nieuws van Bang Olufsen O lijf JENNIE EN LUCAS MARKIES: Ui B U B O Ui CU Woensdag 24 november 1982 DE VLISSINGFR Vlissingse vismijn bereikte record omzet 2160 GEZINNEN KRIJGEN BLOEMEN 'HET KOPER GALJOEN' SPONSOR GZ-DAMES Demonstratie volksschilderen bij Louwerse de Priester Uw ogen krijgen alle zorg en deskundigheid bij Hardy. Hardy weet er alles van. hardy optiek Bellamypark 38, Vlissingen. Telefoon 01184-12010. Optometrist OV, Contactlensspecialist ANVC. Kijkavond fietsen Bewapening en Derde Wereld IKV-thema in Grijpskerke Foto's landschapsproject in Grote Kerk Veere Diwas Sport-prestatieloop V rouwenvergadering Gevonden voorwerpen Koopavonden ANWB Vergadering Zeeuwse Culturele Raad Pepernoten Toernooi Schaakclub Souburg 70-jarig huwelijk echtpaar Adriaansen Géén vandalisme in Papegaaienburg Traditionele Sint Nicolaastocht Opbouwwerk start belangenbehartiging werklozen Bossenburg over spaanplaatgas Beraad werkgroep Spuistraat Werkgroep Activiteiten Werklozen Volksmuziek en forumdiscussie over 2e generatie problematiek St. Nicolaasviering Bachten Reede Sectie Beeldende Kunst ongerust over uitspraak CDA Volwassensoos in Het Buut Paraplu zoekt vrijwilligers Eigen creatieve kerstgroet Open Dag werklozen Knutselclub in Nieuw Middelburg Koffiecontactmorgen over huishoudgeld Kledingbeurs Hobby markt 'Hulsman' spreekt voor vrouwen IDEyUSSINGERI INFORMATIERUBRIEK OVER HET WEL EN WEE VAN ONZE ADVERTEERDERS - VERSCHIJNT EXCLUSIEF IN DEZE KRANT De Vlissingse vismijn heeft voor het eerst in zijn bestaan een omzet van dertig miljoen overschreden. Deze mijlpaal werd vorige week bereikt toen Koos Poppe van de gelijknami ge vishandel uit Veere een par tij tong, groot 1200 kg, voor het bedrijf afdrukte. Directeur/mijnmeester JA. de Klerk onderbrak bij deze over schrijding even de werkzaamhe den om zowel de koopster als de schipper van de Arm 14, Joop Siereveld. die de vis aanvoerde, in het zonnetje te zetten. Namens de gemeente Vlissingen was wethou der Adan van visserijzaken aan wezig om de felicitaties aan te bieden. Hij had er bewondering voor dat er ondanks de moeilijke werkomstandigheden bij de Vlis singse vismijn toch een recor domzet was bereikt. Zowel voor schipper Siereveld als voor Koos Poppe bracht de wethouder een attentie mee. In een korte toespraak stelde Adan de betrokkenen een nieuwe vismijn in het vooruitzicht. Als alles volgens plan verloopt kan de nieuwe mijn september volgend jaar in gebruik worden genomen, aldus de wethouder. Directeur De Klerk verwacht dat de Vlissingse vismijn dit jaar een omzetstijging van rond de twintig procent zal halen. "Er worden momenteel goede prijzen ge maakt en dat is mede te danken aan de goede kwaliteit van de vis die in Vlissingen allemaal 'ge stript' (ontdaan van de ingewan den. red.) wordt aangevoerd", vertelde de mijnmeester. Actie Euro fleur Eurofleur startte vorige week in Middelburg een 'bloemenactie', waaraan een aantal middenstanders medewerking toezegde. De winkeliers uit de Zeeuwse hoofdstad offeren ruim tweeduizend gezinnen een bosje bloemen zonder dat daar een tegenprestatie zoals kopen tegenover hoeft te staan. De actie loopt bijna anderhalf jaar. Dertig gezinnen krijgen wekelijks de geste in huis met daarbij een herinnering van de winkelier. De Volleybalvereniging Gezins contact Zeevarenden (GZ), uitko mend in de tweede klas dames van het Middelburgse Bedrijfsvolley- bal, heeft een sponsor gevonden. Rob van den IJssel, uitbater van bar-restaurant 'Het Koper Gal joen' aan het Damplein in Mid delburg heeft de volleybalsters steun toegezegd. Zaterdagmorgen, tijdens het toernooi van de volley balvereniging 't Zand in sporthal Voorborch, speelden de GZ-dames voor het eerst in het nieuwe tenue. Behalve fel rood gekleurde trai ningspakken behoren ook shirts, broekjes en kniebeschermers tot de nieuwe uitrusting. De foto toont het GZ-team in de nieuwe kleding, geflankeerd door Rob van den IJssel en zijn dochtertjes Rebecca en Rafaela. In het pakhuis van Louwerse de Priester aan de Waldamme- weg 2 op het Middelburgse in dustrieterrein Arnestein wordt zaterdag 27 november een de monstratie volksschilderen ge houden. De demonstratie start om tien uur en is tegen vier af gelopen. De toegang is gratis. Van den IJssel sponsort ook al een voetbalvereniging en een bow lingclub. Het is de bedoeling dat GZ volgend jaar onder de naam Het Koper Galjoen gaat spelen. "Prestatie hoeven de dames niet te leveren, als het maar gezellig is", vindt Rob van den IJssel. De GZ- dames presteren overigens wel, want ze staan bovenaan de rang lijst van de competitie. Om dit re sultaat te handhaven wodt er we kelijks hard getraind, vertelt Riet Saalmink. de aanvoerster van GZ, en coach Ben Willemstein (staat niet op de foto) kan dit beamen. Op uitnodiging van Dc Lichtbron Zeeland b.v. demonstreert de Deense fabrikant Bang Olufsen, van stereo, tv en video-apparatuur, op woensdag 24 en donderdag 25 november noviteiten in de demon stratiebus. De standplaats is in de Bachten Steene te Middelburg. Voor publiek is de bus op woens dag toegankelijk van twee tot ze ven en donderdag van twee tot ne gen uur. In de bus is vrijwel het gehele B&O-programma opgenomen. De aandacht richt zich vooral op onlangs geïntroduceerde appara tuur. De Beocenter 7700 is daar een voorbeeld van. Deze combi natie van radio, platenspeler en cassetterecorder kan behalve op het bedieningspaneel ook van af stand worden bediend. De hulp daarbij is het zogenaamde 'Master Control Panel'. Om opnamen te beveiligen is een indicatiepaneel ingevoerd, waarmee wordt voor komen dat tijdens het opnemen bijvoorbeeld wordt overgescha keld van Hilversum 1 naar Hil versum III. Bang Olufsen demonstreert te vens een nieuw pickup-element dat in vrijwel alle armen kan worden gemonteerd. Het gewicht van dat element is 1.6 gram (MMC 1. 2, 3, 4 en 5). Het voor deel van dit lage gewicht maakt het afspelen van niet geheel vlak ke platen eenvoudiger. Voor het oude element wordt overigens een inruilpremie betaald. Voorts ontbreekt de Beocord 9000 niet. Deze cassetterecorder past zich met een microcomputer ge heel aan. Op 1 april 1978, de verjaardag van Lucas Markies, werd Ga lerie Marquis bij de kamer van koophandel ingeschreven. Het gebeuren was beslist geen april-grap, eerder een aandui ding in welke mat het leven van Jennie en Lucas door kunst Markies is bepaald. De galerie is ondergebracht in twee gerestaureerde zeventiende eeuwse koopmanshuizen aan de Nieuwedijk in Vlissingen. Er zijn drie expositieruimten, een infor- matiehoek en een kinderruimte. Na tien jaar verzamelen zijn Jen nie en Lucas Markies een stap verdergegaan en het galeriewezen ingedoken. De kunstenaars en hun werk zijn zo belangrijk voor hen geworden, dat ze dit 'geloof met graagte uitdragen. Dat Jennie en Lucas Markies dit met succes doen, blijkt uit de rui me belangstelling van landelijke kranten en tijdschriften voor de galerie en haar kunstenaars. En kele kunstenaars wiens werk re gelmatig te zien was zijn: Andrea, Fuit, Van Geest, De Haan, Hen- derickx, Henneman, De Jonge, Rooymans, Schlee en Volger. Van deze kunstenaars en vele anderen zijn zo'n vierhonderd werken in voorraad. Kunst is voor Jennie en Lucas Markies een verrijking van het dagelijks leven. Ze geloven dat dit ook voor anderen gelden kan. Als voorbeeld kan de geschiedenis van de Stuyvesantcollectie die nen. Een deel van de winst van het Stuyvesantconcern werd gebruikt om kunstwerken aan te kopen. Deze werken werden in de Stuy- vesantfabriek gehangen. De eer ste reacties van mensen in de fa briek waren enigzins onverschil lig. Toen echter na enige tijd de kunstwerken werden uitgeleend voor een tentoonstelling, kwam er luid protest. Het blijkt dat een band krijgen met kunst, zijn tijd nodig heeft. Daarom ook worden de bezoekers van de galerie op hun gemak ge steld en beslist niet tot aankopen gedwongen. De mensen die alleen komen kijken zijn zeker zo wel kom. Zij zorgen ook voor respons en verlevendigen de sfeer. Dat de bezoekers uit eigen stad gering zijn is een veelvoorkomend ver schijnsel. Een profeet wordt in zijn eigen land niet gewaardeerd. Jennie Markies vertelt dat enkele bezoekers uit Vlissingen pas kwa men nadat ze in Den Haag hoor den over die goeie galerie in Vlis singen. Jennie en Lucas Markies Er is, verhaalt Jennie, veel angst tot aankopen. We hebben daarom allerlei mogelijkheden die de angst wat kunnen verkleinen, zoals een afbetalingsregeling, een rekening-courant (soort sparen) en als een aankoop niet bevalt nemen we het terug. Jennie en Lucas Markies zijn af en toe verbaasd over de achtergron den van de kopers. Het gevoel voor kunst blijkt niet aan inkomen gebonden. Er is bijvoorbeeld een ouder echtpaar, dat hard voor het inkomen moet werken, en toch regelmatig kunst koopt. Beiden komen regelmatig naar openin gen en zuigen de verhalen en uit leg van kunstenaars en anderen in zich op. Voor veel mensen is kunst ook een mogelijkheid zich geeste lijk en emotioneel te verrijken. Hedendaagse kunst, zegt Lucas Markies brengt mensen terug bij hun directe emoties. Dat veel mensen dit gratis avontuur toch niet aangaan is een trieste zaak. Dat hier een taak ligt voor de overheid is duidelijk. Vaak echter merk je dat met overheidsbe moeienis de kloof .alleen maar groter wordt tussen publiek en de essentie van het kunstwerk. Als galeriehouder heb je ook een adviserende taak, zoals bij parti culiere aankopen maar ook bij kunsttoepassingen in de nieuw bouw. Dit laatste aspect mist Lu cas Markies een beetje. De archi tecten behoren niet tot de regel matige bezoekers laat staan dat ze om advies vragen. Waar Jennie en Lucas Markies naar toe willen, is het promoten van kunst die misschien pas over twintig jaar geaccepteerd wordt. De kunst brengen waar ze hele maal achterstaan, zonder aan geld te denken; lijkt dit onmogelijk. Voor wat betreft het commerciële aspect noemen Jennie en Lucas dat een galerie drijven een vreemd evenwicht is tussen 'liefde voor kunst en zakelijkheid'. Het expositieprogramma voor de komende tijd ziet er als volgt uit: 28-11-82 tot en met 2-1-1983 een expositie van werken uit eigen voorraad van o.a. Jörg Remé, Je roen Henneman, Pat Andrea. Hans Koopman, Eric de Nic en Hare Volger. 26-12-1982 Kerstsa lon. Galerie Marquis is gevestigd aan de Nieuwedijk 15 in Vlissingen. Geopend woensdag t/m zaterdag van 13.30 tot 17.30. Zondags van 14.00 tot 17.00 en op afspraak tel: 01184- 16588/12145. Onbeheerd aangetroffen fietsen en brommers worden vrijdag avond 26 november tussen zeven en acht uur getoond op het bureau van politie in Vlissingen. Het gaat om de tweewielers die onbeheerd werden aangetroffen in de maan den oktober en november. Dominee C M. Krijger uit Vlis singen leidt donderdag 25 no vember het onderwerp 'Bewape ning en Derde Wereld.in, in de ontmoetingsruimte van de gere formeerde kerk in Grijpskerke. Deze bijeenkomst van de IKV-re- giokern Walcheren begint om 20 uur. Foto's van Wim Riemens, Ben Seelt. J. Marinissen en Sophia van den Heuvel worden van mei tot en met september 1983 tentoonge steld in de Grote Kerk te Veere. De fotografische werken zijn een selectie van de commissie land schapsprojecten van de Zeeuwse Culturele Raad en hebben be trekking op het Zeeuwse land schap. Behalve foto's worden ook dia's aan de tentoonstelling toe gevoegd. Riemens en Seelt zullen de diaserie samenstellen. Zes fo tografen stuurden werk in. De tentoonstelling vindt plaats in sa menwerking met de Stichting Delta Cultureel, die jaarlijks in de vakantietijd manifestaties houdt in de Grote Kerk. De Zeeuwse ren- en tourclub 'Theo Middelkamp en Dynamo' 70 houden zondag 28 november in samenwerking met Diwas Sport de 'Diwas Sport-prestatieloop' in het recreatiegebied De Piet. Er kan naar keuze een ronde van 3 kilometer of meerdere ronden (6, 9 of 15 km) worden afgelegd. Het parkoers loopt door het bos en de grasstroken van het recreatiege bied. Voor de Middelkamp-leden is er voor iedere afstand een prijs te verdienen als eerstaankomen- de, beschikbaar gesteld door Di- was-sportprijzen Middelburg. Iedere deelnemer krijgt een he rinneringsvaantje. De start is zon dagmorgen om 11 uur bij de in gang van het bos. Daar kan tevens worden ingeschreven. Er is vol doende parkeergelegenheid bij het werkhaventje. In het kantoor van de Stichting Vrouwenemancipatie Zeeland, Nieuwstraat 13 te Middelburg, wordt dinsdag 30 november een algemene vrouwenvergadering gehouden. De vergadering begint om 14 uur. Op de agenda staan deze keer wijziging van de statu ten en vaststelling daarvan; fi nanciën en de stand van zaken wat betreft de Interim Stichting Vrou wenemancipatie Zeeland. In de periode van 10 tot 17 no vember zijn bij de gemeentepoli tie te Vlissingen de volgende voorwerpen aangegeven: bank biljetten; linker bruine dames handschoen; paar zwarte dames handschoenen; sleutel aan geel label; sleutel aan sleutelhanger; groen/zwart geruite fietstas. Aangegeven dieren, in asiel: bruin/gele bastaard teef(Sloeha- ven). zwarte bastaard Spaniel, zwarte kat, volwassen, en lapjes poes, volwassen. Openingstijden: maandag t/m vrijdag 09.00 - 12.00 uur. 14.00 - 16.00 uur. In de periode van 11 tot en met 17 november zijn bij de gemeente politie in Middelburg de volgende voorwerpen als gevonden aange geven: plastic tas met gvmkle- ding; rode knipportemonnee met inhoud; bruine herenportemon nee met inhoud; zwarte porte monnee met o.a. treinkaartje en foto's; bruine leren portemonnee met sleutels; startkabel; stropdas; blauw/wit gestreepte sjaal; pas poort: zwart quartz kinderhorlo ge; bankbiljet. Dieren: parkiet, groen met witte stippen. Tijdens de koopavonden vóór Sinterklaas zal voor het eerst het ANWB-kantoor aan de Lange Geere 26 in Middelburg zijn geo pend. De ANWB komt hiermee tegemoet aan de toenemende wens van haar leden tot verbete ring van de bezoekmogelijkhe- den. Die wens hangt samen met de uitbreiding van het diensten pakket van de toeristenbond. Met name het assortiment kaarten, Roeken, gidsen en clubartikelen is de laatste jaren gegroeid en dat zijn typisch artikelen die men graag als geschenk wil geven. De Zeeuwse Culturele Raad ver gadert donderdag 25 november vanaf 14 uur in het gebouw van de Stichting Zeeland, Dam 31 in Middelburg. De agenda telt zes tien punten ter bespreking. De Schaakclub Souburg houdt zaterdag 27 november vanaf tien uur 's morgens het jaarlijkse Pe pernoten Toernooi in zaal Reho- both te Oost-Souburg. Deelne men kan de jeugd tot en met zes tien jaar. De eerste drie uit elke leeftijdscategorie ontvangen een blijvende herinnering. De heer en mevrouw Adriaansen vierdefl op zaterdag 20 november hun 70-jarige trouwdag. Burge meester Wolters en commissaris Boertien met echtgenotes felici teerden het echtpaar' tijdens de receptie in hotel-cafe-restaurant de Huifkar op de Markt in Mid delburg. De heer en mevrouw Adriaansen, die respectievelijk 89 en 87 jaar oud zijn, wonen sinds 1922 op het zelfde adres: Prins Mauritskade 7 te Middelburg. Vandalisme'komt niet voor in de wijk Papegaaienburg. Wel heb ben de bewoners van deze Vlis singse nieuwbouwwijk zo af en toe te maken met baldadige jongeren. Tijdens de wijkavond op 15 no vember was de mening unaniem, dat Papegaaienburg als nieuw bouwwijk niet tot de verbeelding van jongeren in de leeftijd van 12 tot 16 jaar spreekt. 'Ze kunnen hun energie slechts kwijt op een voetbalveldje ter grootte van een servet', vergeleken de bezoekers van de bijeenkomst over vanda lisme. Daarom hebben enkele vrijwilligers uit de wijk nu de handen in elkaar geslagen en gaan de jongeren begeleiden' Ook het buurthuis Mamix denkt mee om een oplossing te vinden om de jeugd op te vangen. De wandelsportvereniging De Vrolijke Tippelaars houdt zater dag 27 november haar traditione le Sint Nicolaastocht in Vlissin gen. Deze wandeltocht staat voor iedereen open. Deelnemers kun-' nen kiezen uit de afstanden vijf. tien en vijftien kilometer. Gestart wordt om rtvee uur zaterdagmid dag bij het clubhuis van Zeeland Sport aan het Baskensburgplein te Vlissingen. Sinterklaas en zijn Pieten vergasten de wandelaars tijdens de toch in het Nollebos met warme chocolademelk en speculaas. Ook reikt de goedhei ligman na afloop de medailles uit. Onlangs is de Stichting Opbouw werk Vlissingen met een werk groep begonnen van een aantal werklozen, die wil opkomen voor de belangen van werklozen. Deze belangen bestrijken drie gebie den: de uitkeringen, de vrijetijds besteding en de toekomstige werkgelegenheid. Iedereen die zelf actief aan verbeteringen wil werken, kan zich opgeven bij de Stichting Opbouwwerk Vlissin gen, Badhuisstraat 104, Vlissin gen, telefoon 01184-16655. De stand van zaken met betrek king tot het 'spaanplaat-gas' in huizen wordt donderdagavond 25 november uit de doeken gedaan tijdens de openbare vergadering van het wijkcomité Bossenburg. Dit Vlissingse wijkcomité verga dert vanaf 20 uur in de openbare lagere school De Houtuyn. Be halve dit punt komen talrijke in gezonden brieven aan de orde en een aantal werkgroepen (activi teiten. spellenbank. verkeer en wijkkrant) doet verslaggeving. Ook het beleidsplan 1983 wordt onder de loep genomen. Ter voorbereiding van een pro jectgroepvergadering beraadt de werkgroep Spuistraat e.o. van het wijkcomité Binnenstad zich van avond (woensdag 24 november) vanaf acht uur in Bachten Kom- me aan de Badhuisstraat in Vlis singen. Voor de projectgroepver gadering dient de werkgroep schriftelijk zaken in te brengen. De bijeenkomst vanavond begint om acht uur. Vanaf vrijdag 26 november start de Werkgroep Activiteiten voor Werklozen weer in het club- en buurthuis De Paraplu aan de A. Gogelweg in Vlissingen. Behalve de film Animal Farm is er ook een discjockey en kan men informatie krijgen over de diverse activitei ten. Nieuw is overigens de instel lingvan een klachtenboek. waarin werklozen kunnen schrijven wel ke problemen ze aoal ondervin den in hun dagelijkse bestaan. Aanvang vrijdagmiddag is twee uur. De werkgroep Interculturele Ac tiviteiten van het buurthuis De Paraplu houdt vrijdag 26 novem ber een bijeenkomst onder het thema 'twee generaties problema tiek'. Onder meer wordt de film 'Lqven tussen twee culturen' ver toond, over de situatie waarin buitenlandse jongeren in Neder land leven. Soms leidt dit tot con flict met de ouders. Na de film is er een forumdiscussie in De Para plu. Vertegenwoordigers van de Streekschool, de afdeling onder wijs van de gemeente Vlissingen en de Stichting Jeugd en Gezin nemen zitting in dat forum. De Molukse band Latiya. een Turkse groep en een Surinaamse band zorgen verder voor de nodige af wisseling. Deze voorlichtende bij eenkomst begint om acht uur vrijdagavond. Op dinsdagavond 30 november zal in het Vlissingse dienstencen trum Bachten Reede, Vredeho flaan 42, de St. Nicolaasviering plaatsvinden. Er zal muziek zijn van een accordeon-duo en er is een kwis. Aanvang 19.30 uur. Kaarten 's middags aan de zaal vanaf 22 november. Voor de or ganisatie tekent de Stichting Wel zijn voor Ouderen in Vlissingen. De sectie Beeldende Kunst van de Culturele Raad Vlissingen be spreekt tijdens haar vergadering op dinsdag 30 november de door het CDA tijdens de algemene be schouwingen in de Vlissingse raad naar voren gebrachte opmerking dat de tentoonstellingen in het Vlissingse museum best wat meer op de veelzijdigheid van de Vlis singse bevolking kon worden af gestemd. De sectie heeft nogal moeite met die opmerking. Te meer daar b. en w. de beleidsnota van de beeldende kunst onder schrijft. Verder wordt tijdens de vergadering onder meer een aan tal geplande tentoonstellingen besproken. Vergaderd wordt in het Welzij nscentrum Bachten Komme vanaf 19.30 uur. Voortaan kunnen ook volwasse nen terecht in het club en buurt huis Het Buut aan de Beatrixlaan in Vlissingen. Elke donderdag ochtend tussen half tien en half twaalf kunnen allerlei leuke ge zellige en creatieve dingen onder nomen worden. Wie mee wil doen hoeft zich van te voren niet op te geven. Het club- en buurthuis De Para plu zoekt nog enkele vrijwilligers. Gedacht wordt aan personen die kinderclubs willen begeleiden of op een andere manier werkzaam willen zijn en/of mee willen den ken over de activiteiten. Ook diverse werkgroepen van het buurthuis (o.a. werk lozen project, interculturele activiteiten, buur- tactiviteitenkunnen nog wat uit breiding gebruiken. Voor inlich tingen: tel: 65453. De Slichting Welzijn voor Oude ren verzorgt de komende tijd een vierdaagse cursus creatieve kerst en nieuwjaarskaarten ontwerpen. De bijeenkomsten vinden plaats op donderdag 25 november, maandag 29 november, donder dag 9 december en donderdag 16 december. De cursusmiddagen duren twee uur en beginnen om twee uur.Zezijn bedoeld vooralle oudere inwoners in de gemeente Vlissingen. Plaats van handeling is Bachten Komme aan de Bad huisstraat 104 in Vlissingen. Elly Agterberg heeft de leiding. •y Donderdagmiddag en -avond 25 november geven talrijke Middel burgse instellingen, werkgroepen en organisaties inzicht in wat zij voor werklozen doen. Deze Open Dag begint om half twee en is tegen half elf afgelopen. Om twee, drie en vier uur wordt de video band 'Niet langer van gisteren' gedraaid, afgewisseld met muziek verzorgd door Hans van de Burg. Het café De Verkeerde Wereld zorgt voor drankjes. Om kwart over acht is er een discussie na de vertoning van de videofilm, met vertegenwoordigers van de GSD, Arbeidsbureau en RWW-com- missie. De Open Dag wordt ge houden in het VJVgebouw aan de Latijnse Schoolstraat in Middel burg. De sectie Nieuw Middelburg van het Sociaal Kultureel Werk start woensdag 24 november een knut selclub voor kinderen van vier tot acht jaar. In de weken voor kerst zullen kerstkaarten worden gete kend en boomversieringen wor den gemaakt. De nieuwe knutsel club komt bijeen in het wijkge- bouw aan de Nassaulaan in Nieuw Middelburg vanaf half drie. Op woensdag 1 december houdt de Vrouwencontactgroep Arne- muiden een koffiecontactmorgen in De Arne. Het onderwerp van deze bijeenkomst luidt 'de vrouw en de besteding van het huis houdgeld'. Aanvang is kwart over negen en voor kinderoppas is ge zorgd. De UW (Unie van Vrijwilligers) in Middelburg houdt donderdag 25 november een kledingbeurs in het gebouw aan de Heerengracht 52. Zo goed als nieuwe dames-, herenen kinderkleding worden van twee tot vier tegen spotprijzen aangeboden. ln het wijkcentrum Zuiderbaken wordt op vrijdag 26 november van zeven tot negen uur *s avonds weer een hobbymarkl gehouden. Dat is een gezamenlijke activiteit van de Wijkvereniging Zuid en De Hay- man. Op deze markt met echte kramen zuilen 21 hobbyisten, die een individuele liefhebberij ui toefenen present zijn. De bezoe kers van de markt - gratis toegang - kunnen eens kijken wat de lol is van het bedrijven van allerlei hobby's. Hiernaast wordt alvast één van de deelnemers voorge steld. Zo'n verhaal zou van velen gemaakt kunnen worden. Age Kamermans geeft op officiële formulieren op dat hij 'huisman' is. Een interessante zaak, zo-von den de damens van 'Kom uit je huis', die maandelijks een koffie contactmorgen in Middelburg- Zuid organiseren. Voor de con tactmorgen op woensdag 1 de cember nodigde de groep daarom Kamermans uit die het werk doet waarvoor vrouwen meestal zon der meer veroordeeld lijken te zijn. De bijeenkomst van 'kom uit je huis' vindt plaats in het Zui derbaken in Middelburg en be gint om half tien. Kinderoppas is aanwezig. van een medewerker De Zeeuwse topscorers lij ken al begonnen te zijn aan hun winterslaap. Gerard Schipper (lijstaanvoerder in de tweede klas) en Stanley Soulimans (topscorer van de vierde klas) produceerden het afgelopen weekeinde geen enkele treffer. Onge meen spannend is het in de derde klas. Daar staan maar liefst zeven spelers aan kop, elk met zes doelpunten. Tweede klas: 1.Gerard Schipper (Oostkapelle) 9 doelpunten; 2.Stoffel Schip per (Oostkapelle) 6 doel punten; 3.Patrick Dewitte (Oostkapelle) en Leon Kuijs (Middelburg) 4 doelpunten. 5.Tonnie van de Berge. Frans de Oude. Wim Geluk (allen Bruse Boys), Henk de Nood en Ad Poortvliet (bei den Arnemuiden), 3 doel punten. Derde klas: l.Hemmy van der Sluijs (Goes), Albert Mortier (Steen). Bram van 'de Broeke (Breskens), Kees Kleppe (Kloetinge), Wim Allaart (Serooskerke), Peter de Waard (Kapelle) en Franz van der Pijl (Hoek), allen 6 doelpunten; 8.Jan de Grip (Goes), Eric Jan Wil ting (Terneuzense Boys), Jan de Lobel (Breskens) en Peter Verbart, 5 doelpunten; 12. Jan Leen Boot (Zierik- zee), Milco van der Hooft (Breskens), Guido van der Boom (Hoek), Egbert denaerd (RIA W). Elve (Hoek). Henk Bokshoorn (Tholense Boys), 4 doelpunten. Vierdeklas: I.Stanley Souli mans (Hoofdplaat), 10 doelpunten; 2,Boudewijn van Craenendonck (Clinge), 8 doelpunten: 3.Jan de Blok Au- Danny van (Wolfaartsdijk). 7 doelpun ten; 4.Rein van Boven (Nieuwdorp), Piet Goed- bloed (Veere) en Dave van Haaften (SPS), 6 doelpun ten: 7.Hugo Crucq (Nieuw- land). Leo Geene (Wolf- artsdijk). Rudie Vercruijsse. Mart Koopman (beiden Mevo), Rudie van de Weele (Zeeland Sport), allen 5 doelpunten.

de Vlissinger | 1982 | | pagina 7