IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL VERGADERING GEMEENTERAAD WALRADARCENTRALE AAN COMMANDOWEG Informatiepagina van de gemeente Vlissingen PROJECTGROEP SPUISTRAAT RITTHEMSESTRAAT PRESENTATIEMARKT ONDERWIJSPROJECTEN MORGEN INSPRAAKAVOND OVER BELLAMYPARK DE VLISSINGER Woensdag 24 november 1982 Redactie: Stafbureau voorlichting en inspraak., stadhuis Vlissingen, tel. 01184-15100, toestel 333, 335 en337 Vrijdag as., aanvang 14.00 uur Vrijdagmiddag (26 november) houdt de gemeenteraad haar maandelijkse ver gadering. Het is een openbare bijeenkomst. Als u daarom zin heeft deze bij te wonen: hartelijk welkom. Wanneer u komt treedt u (mogelijk) in het voetspoor van de vele belangstellenden die vorige week de begrotingsbehandeling bij- wonden. U kunt de publieke tribune overigens bereiken via de trap naast de bodenbalie op de begane grond. Op de publieke tribune ligt een populaire raadsagenda voor u gereed. Hieronder volgt alvast een overzicht van de be langrijkste agendapunten. Voorstel op december in commissie ruimtelijke ordening Burgemeester en wethouders willen de gemeenteraad voorstellen het bestem mingsplan Eiland zo te wijzigen, dat de walradarcentrale gesitueerd kan wor den aan de Commandoweg. Het college is, na zeer diepgaand overleg, met het Maritiem District Scheldemond ('Loodswezen') tot overeenstemming gekomen over de plaats van deze, voor de veiligheid van de scheepvaart over de Wester- schelde zeer belangrijke, centrale. '/W 7K&1- 7-2 Kostprijsberekening be stemmingsplan Baskensburg I. Burgemeester en wethouders vragen de raad de herziene kost prijsberekening van dit plan vast te stellen. Daarbij horen de voorstellen om: -gedifferen tieerde prijzen van de verkoop bare gronden in het bestem mingsplan Baskenburg I, per m2 nader vast te stellen èn een aan vullend krediet voor de kosten van het bouwrijp maken en der gelijke van ƒ116.246 uit te trek ken. Het voordelig exploitatie- 7-8 Bouwrijp maken terrein aan de Langeleenweg. Het aan de firma Roelse verkochte terrein aan de Langeleenweg moet nog ontsloten worden. Hiervoor moeten diverse werkzaamheden worden uitgevoerd. Daarom stellen b. en w. voor een aanvul lend krediet van ƒ19.500 beschik baar te stellen. HOOFDSTUK 8: ONDERWIJS, CULTUUR EN RECREATIE 8-1 Medewerking ingevolge kleuter- en Lager-onderwijs- saldo van het plan wordt ge raamd op ƒ1.341.513 68. 7-3 Kostprijsberekening be stemmingsplan Baskensburg 2. Evenals bij het voorgaande voorstel vraagt het college de kostprijsberekening van dit plan te herzien en de gedifferentieer de prijzen van de verkoopbare gronden nader vast te stellen. Voorts wordt de raad gevraagd een aanvullend krediet van ƒ36.34ƒ7,- voor de kosten van het bouwrijp maken en dergelijke beschikbaar uit te trekken. Het nadelig exploitatiesaldo (ƒ812.566) diet te worden gedekt uit de reserve bestemmingsplan nen uit het grondbedrijf. 7-4 Kostprijsberekening be stemmingsplan Papegaaien- burg-Wijkcentrum. Een herzie ne kostprijsberekening van dit plan laat een batig exploitatie saldo zien van ƒ448.586. Dit be drag zal worden toegevoegd aan de reserve bestemmingsplannen. B en w stellen voor de herziene kostprijsberekening èn de her ziene grondprijzen voor dit plan vast te stellen. 7-5 Verhoging grondprijzen. In enkele bijna gerealiseerde be stemmingsplannen liggen nog wat stukken verkoopbare grond. B. en w. stellen voor om ook hier de grondprijzen aan de markt waarde aan te passen. Bovendien wordt zo aansluiting gehouden bij de prijzen van grond in plan nen die in uitvoering zijn. De verhoging gaat in per 1 novem ber' tenzij op dat moment reeds onderhandelingen waren geo pend over grondverkoop in een van deze plannen. 7-6 Verkoop perceeltje grond aan het Groenewoud. Voorstel is een perceeltje grond tussen de pan den Groenewoud 16/18 en 20 tegen ƒ65 te verkopen aan de heer A.C. Trimpe. 7-7 Wijziging verhuur deel voor malig Militair Hospitaal. B en w vragen de raad het huurcontract met Meubelfabriek Arabesk voor het voormalige Militair Hospi taal (Korenstraat/Kalkhok straat) op enige punten te wijzi gen. Opening Goedkeuring van de notulen van de vergadering van vrijdag 7,24,27 september 1982 Mededelingen Over te leggen stukken Te behandelen punten: HOOFDSTUK 1: ONTSLAGEN EN BENOEMINGEN. 1-1 Vacature zeemans- en vis- sersbeurs. De heer P.H. van der Ven is binnenkort periodiek af tredend als lid van het fonds der zeemans- en vissersbeurs. Om deze vacature te vervullen, stelt het college de raad voor te be noemen: 1. de heer Van der Ven of 2. de heer H.F. Rekkers. 1-2 Vacature bestuur stichting dierenasyl Zeeland-Zuid. De raad wordt gevraagd het raads lid F.K.P. Schets ontslag te ver lenen als lid van het bestuur van de stichting Dierenasyl Zeeland- Zuid. Tevens wordt voorgesteld in zijn plaats te benoemen zijn P.vd.A.-fractiegenote mevrouw M. de Jonge. HOOFDSTUK 2: ALGEMEEN BEHEER 2-1 Wijzigingen rechtspositiere gelingen. Burgemeester en wet houders stellen voor het Alge meen Ambtenarenreglement, de Verplaatsingkostenverordening, de Uitkeringsverordening en de Studiefaciliteitenverordening op een betrekkelijk klein aantal punten te wijzigen. Het gaat hier om artikelen met betrekking tot de deeltijdarbeid. 2-2 Bestemmingsplan Ritthem. De raad wordt door b. en w. voorgesteld de beslissing over het vaststellen van het bestem mingsplan Ritthem maximaal drie maanden uit te stellen. HOORDSTUK 4. VOLKSGE ZONDHEID 4-1 Subsidiëring Stichting Huis kamerproject voor Drug-ge bruikers 1983. De exploitatiebe groting 1983 van het huiskamer project sluit met een nadelig sal do van ƒ576.540. Hiervan zal ne gentig procent worden vergoed door het rijk. De resterende tien procent komt voor rekening van de gemeenten Vlissingen, Mid delburg en Goes. De laatste ge meente heeft al meegedeeld niet meer dan ƒ10.000 te zullen bij dragen. Gerekend naar de aan tallen inwoners komt dan voor rekening van Middelburg en Vlissingen resp. ƒ21.645,65 en ƒ26.008,35. B. en w stellen voor dit bedrag ter beschikking te stellen. 4-2 Aanschaf rekenapparatuur t.a.v. akoestische onderzoeken. De gemeente wordt steeds vaker geconfronteerd met situaties die vanwege verkeerslawaai nader akoestisch onderzoek noodzake lijk maken. Inschakeling van een extern bureau kost ƒ6.000. De aanschaf van - B en w. stellen daarom meetapparatuur komt echter op ƒ4100' voor de benodig de apparatuur aan te schaffen. HOOFDSTUK 5: VOLKSHUIS VESTING 5-1. Wijziging bouwverordening logiesbedrijven. B. en w. stellen vüor de bouw verordening en de bouwverorde ning logiesgebouwen op enkele punten te wijzigen. Het gaat daarbij onder meer om de bouw hoogte van verdiepingen. 5-1 Wijziging bouwverordenin gen. Voorstel is de bouwverorde ning en de bouwverordening lo giesgebouwen op onderdelen te wijzigen. Het betreft onder meer warmte-isolatie van begane grondvloeren. HOOFDSTUK 6: OPENBARE WERKEN 6-1. Verordening reinigingshef fingen. B. en w. doen het voorstel enige artikelen uit deze verorde ning te wijzigen. Deze hebben tot doel te voorkomen dat caravans, zomer- of vakantiehuisjes die op kampeerterreinen staan dubbel worden belast. HOOFDSTUK 7: EIGENDOM MEN, NIET VOOR DE OPEN BARE DIENST BESTEMD. 7-1 Kostprijsberekening be stemmingsplan Weyevliet. Voorstel van b. en w. is de her ziene kostprijsberekening en grondprijzen voor dit plan vast te stellen. De exploitatie is sluitend. wet. Het bestuur van de school vereniging, die een kleuterschool en een school voor gewoon lager onderwijs in beheer heeft, heeft verzoeken ingediend voor het treffen van voorzieningen. B. en w. stellen de raad voor hieraan medewerking te verlenen. 8-2 Restauratie Nederlands Her vormde Kerk te Oost- Souburg. Het college van b. en w. stelt voor aan het kerkbestuur van de Ne derlands Hervormde Kerk in Oost-Souburg een subsidie van ƒ68.930 beschikbaar te stellen. Dit, voor de restauratie van de onder het beheer van dit bestuur staande kerkgebouw. 8-3 Fietsenstalling scholenge meenschap 'Swanenburgh' In de fietsenkelder van scholenge meenschap 'Swanenburgh' wor den in toenemende mate aan rij wielen vernielingen aange bracht. De meest aanvaardbare oplossing lijkt de fietsen buiten te stallen. Daarvoor dient een strook grasveld aan de zuidzijde betegeld te worden. Voorstel van b. en w. is hiervoor een krediet van maximaal ƒ6.000 te verlenen. 8-4 Energiebesparing op de "H.K. van Duyvenvoordeschool". Bur gemeester en wethouders stellen voor om ƒ23.200 uit te trekken voor energiebesparende maatre gelen aan de "Van Duyvenvoor deschool". Door het aanbrengen van spouwmuurvulling, optima liseringsregeling en een weer safhankelijke aanvoertempera- tuurregeling kan over een perio de van vijftien jaar ƒ100.000 wor den 'verdiend'. Overigens is bij het rijk vergoeding van een deel van de kosten aangevraagd. Het college laat verder weten dat er binnenkort meer voorstellen voor soortgelijke maatregelen aan andere openbare scholen zullen komen. Bovendien zal het college binnenkort over dit on derwerp in overleg treden met de besturen van bijzondere scholen. HOOFDSTUK 11: DEKKINGS MIDDELEN VAN ALGEMENE AARD 11-1 Algemeen (kas)geldlenings- Dinsdag 30 november as. vergadert de projectgroep Spuistraat en omgeving om 19.30 uur in het openbaar in het stadhuis. In deze, ten behoeve van de stadsvernieuwing door burgemeester en wethouders ingestelde, groep werken samen: de werkgroep Spuistraat van het wijkcomitê Binnenstad, de woningbouwvereniging Goed Wonen en de gemeente Vlissingen. Elke belangstellende kan de vergaderingen van deze projectgroep bijwonen. Op de agenda voor aanstaande dinsdag staan o.a. de bezwaarschriften tegen de bouw van 58 wonin gen in de omgeving van de Slijkstraat van de werkgroep Spuistraat en de vereniging Molenstraatbewoners en een evaluatiebespreking van het werken in de projectgroep. Het gedeelte Ritthemsestraat, tussen het Oranjeplein en de Burcht straat, heeft een nieuw wegdek. De afgelopen maand heeft eeïi straatwerkersploeg van de gemeente dit stuk herbestraat en daarbij aan de westzijde - een trottoir gerealiseerd. Dit, zoals reeds is gebleken, tot vreugde van aanwonenden. Momen teel nemen de straatmakers het gedeelte Ritthemsestraat tussen de Burchtstraat en de Burgemeester Stemerdinglaan onderhanden. Hiermee zal, afhankelijk van de weersomstandigheden, nog slechts enkele dagen gemoeid zijn. Nu de Ritthemsestraat (tussen Oranjeplein en Burchtstraat) 'af' is, is ook de tijdelijke halte voor de Z.W.N. - bussen (lijn 57 en 58) opgehe ven. De halte Oranjeplein is nu weer in ere hersteld. Dinsdag 30 november Op dinsdag 30 november as. houdt de Werkgroep Lokale Geschiedenis van de gemeente Vlissingen een presentatiemarkt voor de onder wijsgevenden van de lagere scholen en de eerste fase van het voort gezet onderwijs. Op deze markt (in het museum) zal het materiaal worden gepresenteerd van een aantal projecten dat de werkgroep voor het onderwijs heeft ontwikkeld. Enkele van die projecten zijn "Vlissingen in de Franse tijd"; Familieen naamsonderzoek"; "De ontwikkeling van Souburg"; een diageluidspresentatie over "Vlis singen rond 1870"; een kinderraadszitting met behandeling van een voor dat doel geschreven voorstel; "Hoe functioneert het gemeente huis?"; "Het Museum". Deze projecten zullen als een permanent aanbod ter beschikking van het onderwijs staan. De wethouders G.A.J.M. Adan (van o.m. onder wijs) en D.J.P. Bruinooge (van o.m. oudheidkundige zaken) zullen de presentatie bijwonen. In de Werkgroep Lokale Geschiedenis werken samen de gemeen tearchivaris, het hoofd van het Stedelijk Museum, de schoolbegelei dingsdienst RPCZ, de onderwijskundig medewerker van de gemeente en een aantal onderwijsgevenden. De projecten vormen het resultaat van anderhalf jaar werkzaamheid. VUUKMbL NIEUWE PLAATS De bebouwingsgrens aan de Commandoweg ligt, in tegen stelling tot de oude situatie, op ruime afstand van woningen. De (voorgestelde) plaats en hoogte sluiten voorts aan de noordzijde aan bij de bebouwing van 'De Schelde'. Een belangrijk punt waar het Maritiem District uiteindelijk ook mee accoord ging was de be bouwingshoogte. Die is niet, zoals in het eerdere plan, 38 meter. Voorgesteld wordt nu een hoogte toe te staan tot 13 meter (circa vier bouwlagen). Op een gedeelte daarvan mag hoger gebouwd worden, namelijk tot 22 meter (circa zes bouwlagen). De toren op het gebouw, onmisbaar voor de straalverbindingen, reikt tot een hoogte van 86 meter. COMMISSIE Volgende week woensdag (1 de cember) buigt zich de vaste com missie voor de ruimtelijke orde ning over de benodigde herzie ning van het voorstel tot qewij- zigde vaststelling van het plan. Deze bijeenkomst wordt gehou den in het stadhuis en begint om 19.30 uur. Voorzitter wethouder A. Hoefkens hoopt hier met name te kunnen verwelkomen diege nen die tegen situering van de HOOFDSTUK 12: BEGROTIN GEN 12-1 en 2: Wijziging begrotingen. B. en w. stellen voor de gemeen tebegroting voor 1982 en die voor het grondbedrijf, de dienst wel zijnsvoorzieningen, de dienst ge meentewerken en de begroting voor 1981 van de reinigingsdienst te wijzigen overeenkomstig de ontwerp-besluiten voor deze vergadering. Rondvraag SLUITING walradarcentrale op de kop van het Eiland zijn OUD PLAN In dit oude plan was een bouw hoogte opgenomen van maxi maal 38 meter bouwhoogte en een hoogte van 83 meter voor de bouw van een walradartoren. Het omvangrijke gebouw was echter dicht bij bestaande be bouwing gesitueerd, bijvoor beeld 25 meter van eengezinswo ningen. Omwonenden en andere belanghebbenden maakten hier bezwaar tegen. Dit ondermeer vanwege verstoring van het landschap, de windturbulentie, de slagschaduw en de storing op radio en t.v. die de toekomstige centrale zou gaan maken. De in gebrachte bezwaren en het rap port van T.N.O. over de wind- turbulentie gaven voor het colle ge van b. en w. doorslag om haar standpunt in heroverweging te nemen. Dit resulteerde in het loslaten van de locatie op de kop van het Eiland. Vervolgens zijn b. en w' met het Maritiem Dis trict op zoek gegaan naar een andere plaats. Situering aan de 'overzijde' van de Buitenhaven, bij fort De Ruyter, was het voor het Maritiem District om. ver schillende redenen onaanvaard baar. Zodoende werd het de Commandoweg. AANVAARDBAAR Bezien vanuit radartechnisch oogpunt was deze plaats ook aan de Commandoweg voor het Ma ritiem District aanvaardbaar. De oorspronkelijke, bijna vierkante en hoge bouwvorm kon worden losgelaten. Dit was onder meer een gevolg van het feit dat het K.N.M.I. op de kop van het Eiland gevestigd blijft. Zou de centrale daar gekomen zijn, dan zouden de werkzaamheden van het K.N.M.I. dermate bemoeilijkt worden dat intrek in de centrale nodig was geweest. Dit is nu niet meer nodig. Dat honderd procent van het terrein tot een hoogte van dertien meter mag worden bebouwd en 42 procent tot 22 meter. Dit zijn de maximale be bouwingspercentage. Het Mari tiem District Scheldemond heeft echter reeds medegedeeld, dat het niet te verwachten is dat voorgenoemde maxima in de praktijk volledig benut zullen gaan worden. Omdat de bouwhoogte sterk is teruggebracht en rond de bebou wing een groenstrook wordt ge projecteerd kan de windhinder binnen de aanvaardbare grenzen blijven. Foto: een deel van het Bellamypark nu. Over afzienbare tijd zal het er heel wat anders uit gaan zien! (foto Adri van Wyngen). Morgen, donderdag 25 november, houdt de gemeente om 20.00 uur een inspraakavond over het ontwerpplan voor herinrichting van het Bellamypark in "The Flying Dutchman", Smalle Kade 15. Tijdens deze avond zal de wethouder van o.a. stadsvernieuwing en openbare werken, de heer W. Wisse, aanwezig zijn. Voor deze avond zijn alle bewo ners en gebruikers van panden aan het Bellamypark en de Smalle Kade en andere belang hebbenden schriftelijk uitgeno digd. Tijdens de avond kunnen reacties worden ingediend op een door de projectgroep Beschermd Stadsgezicht in opdracht van de gemeente ontworpen plan voor een vernieuwd Bellamypark. Er kan ook schriftelijk worden ge reageerd tot 6 december as. Na deze datum zullen alle reacties worden samengevat in een zoge naamd "inspraakschrift" dat aan alle indieners van een reactie zal worden toegezonden. Zo kunnen zij zien of hun reactie wel of niet - en om welke reden wel of niet - in het plan is verwerkt. Daarna is het de bedoeling het definitieve plan begin 1983 via de vaste commissie(s) van advies en bijstand aan de gemeenteraad voor te leggen. Wie wil weten hoe het ontwerp plan voor het Bellamypark er uit ziet kan de inspraakavond be zoeken, de plankaart bekijken in de etalage van meubelhuis Re naissance NV aan het Bellamy park 48 of een brochure over het plan aanvragen bij: Stafbureau voorlichting en inspraak, stad huis, kamer 34 (telefoon 15100, toestel 337). besluit voor 1983. Het college stelt voor om in de loop van het jaar 1983 kasgeldleningen en reke ningcourant-overeenkomsten aan te gaan tot een bedrag van hoogstens ƒ30.000.000. Tevens wordt de raad gevraagd te be sluiten in 1983 vaste geldleningen aan te gaan tot een bedrag van hoogstens ƒ30.000.000. 11-2 Rekening courant overeen komsten voor 1983. De raad wordt voorgesteld het in 1983 van de N.V. Bank voor Nederland- sche Gemeenten op te nemen be drag in rekeningcourant vast te stellen op maximaal ƒ8.000.000. Tevens wordt gevraagd een der gelijke overeenkomst, maar dan met een maximum van ƒ1.000.000, aan te gaan met fe AMRO-bank. 11-3 Verordening onroerend- goedbelasting. De raad wordt door het college voorgesteld deze verordening op enige punten te wijzigen. Hieruit vloeien geen financiële consequenties voort. •./eriug Kon.My 'De Schelde' kruin hoogte 4, COMMANDOWEG -i- r vri-f r-|-r rrn TTrT VrTm r i i i i I i i i i i i I l i i i i i 1 J 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

de Vlissinger | 1982 | | pagina 5