IN ZUIDZANDE gS eiken W.C.Z. INTERNATIONAAL Provinciefonds werkgelegenheid zwaar massief bankstel 3-1-1 Adriaen P. van de Venne ZEELAND INDE PEN U betaalt slechts: Nieuw fietspad in Z-Beveland 25 jaar 25 jaar Dit is een jubileumadvertentie van: Warmte centrum Zeeland 1920-1980. Dit jaar groot jubileum van de derde generatie Rinus Steenhard 25 jaar Warmtebrenger. DRU Warmtecentrum Zeeland is en blijft beslist geveikachei Neerlands grootste kachelspeciahst. s.oookc Provincie onder steunt bedrijven met bijna ƒ1,7 miljoen Geen schorsing besluit bouw loods Wij gaan er als warmtebrenger de laatste weken van dit bewogen jaar 1 982 nog eens flink wat energie zuinige kachels proberen aan de man te brengen. Wij zoeken daarom nog vele afnemers die nog sukkelen met oude en versleten zeer onzuinige gashaarden die nauwelijks nog een rendement opleveren van 50%. Wel zonde van Uw dure gasrekening want de helft van Uw zuur verdiende geld gaat verloren door de schoorsteen. Rinus Steenhard heeft voor U de oplossing: Gooi die oude gashaard snel de deur uit en koop zo n nieuwe energie zuinige gashaard. Wij hebben nog een grote voorraad voor U klaar staan. Te we ten: de gehele serie Faber gashaarden schoorsteen zijdig rendement 80% Diverse types DRU schoorsteenzijdig rendement 80% Diverse types DRU schoorsteenzijdige rendement plm. 80% Diverse gevelkachels DRU, FABER, BENRAAD en Pelgrim Op Faber geven wij tot 600.— korting op adviesprijs. Op DRU en Benraad Gashaarden en gevelkachels plm. 10% op adviesprijs. Gezien Rinus Steenhard in December 25 jaar zaken doet, doet hij nog iets terug aan elke koper die vanaf donderdag 25 november tot ons 25 jarig jubileum 1 7 dec. a.s. een gashaard bij ons koopt. Dan krijgt U van ons een leuke attentie. Ons weerbericht luidt als volgt: de aanstaande winter 1 982-1 983 zou wel eens hard toe kunnen slaan, omdat wij om de 20 jaar strenge winters hebben b.v. 1942-1943 tel daarbij op 1 962- 1963 na 20 jaar 1982-1983 misschien wat voorbarig maar volg onze slogan. Wees de kou de baas en haal het uitsterste uit uw gasrekening. Wij wensen U allen die reeds een echte energie zuinige gashaard bij ons hebben gekocht en alle kandidaat gashaarden kopers een zeer behaag lijke winter toe. Uw leverancier en kachelspecialist Rinus Steenhard. Afd. Centrale Verwarming wij leveren U Radson ER en geven 125.— terug voor Uw oude C.V. ketel Vaillant gaswand ketels met W.W. voorziening 1 0% korting Badgeiser Fasto, Vaillant, Saunierduval met hoge korting. Keukengeisers merk Fasto van 445.nu 365.boz m Burg Verder geven wij op al ons Sanitair dat reeds is afgeprijsd 1 0% extra korting Dit alles en nog veel en veel meer vindt u bij W.C.Z. Internationaal. DE FAAM - DE VLISSINGER W oensdag 24 november 1982_ Gedeputeerde staten hebben provinciale staten geïnformeerd over de stand van zaken met het provinciale werkgelegenheidsfonds en de projecten die ondersteuning hebben gekregen. Rotonde i ZUIDZANDE ERNEUZEN iMaldegem Er zijn mensen die zoveel energie heb ben, dat zij tot op zeer hoge leeftijd schijnbaar onvermoeibaar blijven pro duceren. Wij denken hierbij o.a. aan de kunsthistoricus L.J. Bol, in deze rubriek al meer besproken, die thans in het tijd schrift voor beeldende kunst "Tableau" (1 982, nr. 2) een studie publiceert over Adriaen Pietersz. van de Venne. Wij citeren Bol: "Adriaen Pietersz. van de Venne, tekenaar en dichter, een kun stenaar van grote veelzijdigheid, be gaafdheid en vitaliteit, behoort ondanks een zekere populariteit van zijn historie stukken, in bepaald opzicht nog tot de goede onbekenden. Terecht constateert W.J. Steenhoff (1863-1932) museum beheerder, met een schildersblik en er varingen als kunstenaar: "Adriaen van de Venne is in verhouding tot het popu laire aanzien dat schilders als Jan Steen en Ostade genieten, een nog zeer on derschat kunstenaar. Aan den laatsten is hij zeker niet minderwaardig!". Van de Venne verbleef in ieder geval van 1614 tot 1625 in Middelburg. Hij trad er in het huwelijk met Elisabeth de Pours, dochter van een kapitein, die hun een huis gaf in de Boogaardstraat, op de hoek van de Balans. Dit huis vinden we (links) terug op de afgebeelde gravure, Nnaar een tekening van Van de Venne. De woning grensde aan de tuin van de drukkerij die door een broer van de kunstenaar werd gedreven. De bewuste gravure, "deZeeuwschemosselman", is 'n voorbeeld van de uitbeeldingskracht van Van de Venne èn van zijn opmer kingsgave. Ook de omgeving is exact weergegeven: op de achtergrond Sint Joris; verder een stukje van de Waag, waaraan de Balans, een toestel om te wegen, haar naam ontleent. Rechts op de voorgrond een poortje, in de volks mond het Spompoortje genoemd, naar de afkorting S.P.Q.M., hetgeen latijn is voor "Raad en volk van Middelburg". Centraal op de plaat staat de mossel man, die zijn mossels - gevist op het vedronken land van Zuid- Beveland - aan de vrouw brengt. Rangen en standen herkent men in de kleding. De prent zelf is te vinden in de "Zeeuwsche Nachte- gael", een dichtbundel uit' 1623 waar aan ook Cats heeft meegewerkt. In die dagen bruiste Middelburg van activiteit, ook op het gebied van schilder- en te kenkunst. Het artikel van Bol, dat nog een vervolg krijgt, is gewijd (naast biografische ge gevens) aan de winterlandschappen van Van de Venne. De schilder was nog maar even twintig, toen hij al op groot formaat zijn "Wintervermaak met ijsschuit" schilderde. Bol: "Bij alle jonge durf en voortvarendheid volhardt de schilder in zijn streven naar helderheid en solide voltooiing". Ook leverbaar als 3-2-1-combinatie. Gestoffeerd met zware sterke stof in bloem-motief of effen. Vele stoffen naar keuze. Bijpassende salontafel leverbaar. Kom het uittesten en overtuig U zelf van deze kwaliteit en degelijkheid!!! Gratis thuisbezorgd en met garantie!!! Deze aanbieding is geldig vanaf 26 november 1982 Oostburgsestraat 36 Telefoon 10117012161 vanuit Belgie 00-3111702161 OPENINGS-TUDEN: maandag 1300-1700 uur zaterdag 10 00-1800 uuf dinsdag t/m vnidag 900-1200 m» zondag 14 00-1800 uur en 1300-1800 uuf woensdag koopavond De voorzitter van de afde ling rechtspraak van de Raad van State heeft het verzoek van de heer B. van Loon uit Vlissingen tot schorsing van het door de gemeenteraad van Vlissin gen genomen voorberei- dingsbcsluit ten behoeve van de bouw van een loods allerlei aan de Lange Leenweg in Vlissingen afgewezen. De Vlissingse raad nam op 24 september jl. een voor- bereidingsbesluit om de bouw van een loods van de firma Roelse aan de Lange Leenweg mogelijk te ma ken. De Vlissinger Van Loon maakte hiertegen be7.waar bij de gemeente raad en diende tevens een verzoek tot schorsing van dit besluit bij de Raad van State in Den Haag in. De Raad van State heeft nu dit verzoek afgewezen. In zijn beschikking daaro ver aeeft de voorzitter aan dat Van Loon in dit sta dium van de procedure geen belang bij schorsing van het besluit van de ge meenteraad heeft. De voorzitter is van mening dat als Van Loon met zijn schorsingsverzoek bouw van de loods wil voorko men. hij dit pas kan pro beren te bereiken nadat er een beslissing over een bouwplan is genomen. REMEHA C.V. ketels 10.000 tot 30.000 kcal./u 250.— tot 300.— korting. Westhavendijk 3, Goes, tel: 01100-28052. Openingstijden showroom: Maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag: 13.00-18.00 uur. Donderdag koopavond tot 21.00 uur Zaterdag gehele dag geopend Woensdagmiddag gesloten plichten toren Westhavendi|k Centrum InduSt'ieterrein „ui Faber Florida, Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-31391 of 31392 S au nier Du val r':vi i i Va Ilia nt Fasto Zoals eerder gemeld is het werkgeie- genheidsfonds ingesteld om projecten in de marktsector (de commerciële sec tor) te stimuleren. Na een publiciteitscampagne zijn door 56 Zeeuwse ondernemers, of onderne mers in spé aanvragen ingediend. 32 Van deze aanvragen kwamen niet in aanmerking voor een bijdrage uit het fonds: 25 omdat ze werden afgewezen en 7 omdat ze door de aanvragers wer den ingetrokken. Twee projecten zijn nog in onderzoek en 9 zijn aangehouden omdat ze nog nader moeten worden uit gewerkt of omdat er nog toestemmin gen of vergunningen nodig zijn. Positieve beslissingen Gs hebben op 1 3 aanvragen een posi tieve beslissing genomen. Nadat een project alsnog af viel. betekende dit dat in totaal 1.690.000,— beschikbaar is gesteld. Als deze projecten slagen zou dat een directe toename van bijna 1 60 arbeidsplaatsen kunnen betekenen, ter wijl 1 50 arbeidsplaatsen behouden blij ven. Dit. betekent dat de provincie geuiddeld bijna 5.500,— per ar beidsplaats beschikbaar heeft gesteld. Bouwprojecten Uitvoering van de ondersteunde projec ten zal bij benadering een investering van ƒ10 miljoen in bouwactiviteiten betekenen, wat weer tijdelijke arbeids plaatsen oplevert. Gs. vragen de staten begrip voor het feit dat niet wordt meegedeeld om welke activiteiten het precies gaat, omdat de aanvragers vertrouwelijke gegevens (bijvoorbeeld over hun financiële posi tie) hebben geleverd. Wèl kunnen de statenleden vertrouwelijk van alle stuk ken kennisnemen. Gerichte benadering Gs hebben voor de toekomst een ge richter benadering van de doelgroep (projecten in de marktsector) op het oog. Banken, accountants- en boekhoudbu- reau's, kamers van koophandel, het re gionaal dienstverleningscentrum klein bedrijf, branche-organisaties en ge meentebesturen zullen worden geïnfor meerd en gevraagd of ze een bemidde lende rol willen vervullen voor het geven van meer bekendheid aan het werkge- Iegenheidsfonds. Financiële middelen. In totaal hebben provinciale staten voor het werkgelegenheidsfonds ƒ3.320.000,— beschikbaar 'gesteld. Nu 1.690.000,— zijn weg heeft ge vonden is er nog 1.630.000,— be schikbaar. In hoeverre dit bedrag in de marktsector zal worden besteed is nu nog niet te zeggen. Bij het vaststellen van de pro vinciale begroting hebben provincale staten besloten dat elk jaar 1 miljoen in het fonds zal worden gestort. RUB 0p maandag 29 november a.s. zal het nieuwe fietspad 's Gravenpolder - Ove- zande officieel open worden gesteld. De provincie en de gemeente Borsele vin den het - gezien het belang van dit fiets pad - de moeite waard om deze ope ning niet onopgemerkt te laten voorbij gaan. De grootste gebruikers van het fietspad - de schooljeugd - zullen nadrukkelijk bij de plechtigheid worden betrokken. De openingshandeling bestaat uit een fietstocht die onder leiding staat van gedeputeerde J.D. de Voogd en de Bor- selse burgemeester dre. G.C.G. van den Heuvel. In hun kielzog rijden scholieren en vertegenwoordigers van de provincie, de gemeente, de aannemer etc. Alle Goese scholen voor voortgezet onder wijs is gevraagd de leerlingen die van de route gebruik maken attent te maken op de officiële opening. Men start om half vier in 's- Gravenpolder aan het eind van de rond weg aan de Schoorkenszandweg. Als er niet teveel tegenwind is arriveert het gezelschap om tien voor vier in het ver enigingsgebouw Het Trefpunt in Ove- zande. De schooljeugd wordt uitgeno digd in de bar "R 2" voor een con sumptie. Het initiatief voor het fietspad werd in maart 1976 genomen door de heer M.A. Slaakweg in Driewegen die b. en w. van Borsele attendeerde op de ge vaarlijke situatie langs de weg 's- Gravenpolder - Ovezande. Zijn brief ging vergezeld van 131 verzoekschrif ten van ouders van leerlingen van scho len in Goes, die wonen in Baarland, EI- ABDIJ lewoutsdijk, Nisse, Oudelande en Ove zande. Na verschillende studies stelden pro vinciale staten in 1 980 en 1 981 de no dige kredieten beschikbaar voor grond aankoop en uitvoering. In totaal gaat het om ruim 2,5 miljoen. Het fietspad heeft een lengte van 4,5 km en wordt dagelijks, gemiddeld, door 500 fietsers gebruikt. Het fietspad is "verlaagd" aangelegd, waardoor het talud van de dijk, waarover de weg loopt, gespaard kon blijven. De dijk wordt gerekend tot de z.g. bloem- dijken, een specialiteit van de Zak van Zuid-Beveland, met een vegetatie van o.a. agrimonie, kleine ratelaar, glad pa relzaad, marjolein, stekelrogge en kat- tedoom. Langs dit struweel moet het wel goed fietsen zijn! Faber Friese pot. NIE WS

de Vlissinger | 1982 | | pagina 17