Wegverbetering 399. Schoolfoto uit de oude doos RUILBEURS WINTERSPORTERS OPGELET! NU Milieu d mlllliÜDfige^HUEGnueHigergeuoe1 Doorkiesnummers Woensdag 17 november 1982 DE FAAM - DE VLISSINGER Welzijnsoverleg Provinciale staten krijgen in hun decembervergadering drie voorstellen te behandelen met als onderwerp de zorg voor het landschap. In twee gevallen gaat het om het geven van subsidie en het derde om het intrekken van een subsidieregeling. Landschapsverzorging, bacterievuur en iepziekte in statenvergadering AANVRAAG ONTWERP -VERGUNNINGEN HOECHST m KLEINDIEREN TENTOONSTELLING SO .Vesten - voor ROSSIGNOL SKI-SET: SKIES 269 - SALOMON 626 binding 195. STOKKEN 35.— 499 St. Janstraat 3b - Tel. 01180-13532 - Middelburg Sinds enige tijd beschikken de provin ciale griffie en de provinciale planologi sche dienst over een nieuwe telefoon centrale. Beide diensten zijn nu via doorkies nummers bereikbaar, wat wil zeggen dat iedere ambtenaar rechtstreeks kan worden gebeld - zonder tussen komst van de telefoniste. De centrale nummers zijn:01180-31011 voor het provinciehuis en 01180-31911 voor de planologische dienst. IN BEROEP De tweede kamer uit gedeputeerde sta ten behandelt dinsdag 23 november vier beroepszaken op grond van de al gemene bijstandswet. Om 10.00 uur, 10.30 uur, en om 11.30 uur gaat het om beslissingen van de gemeente Vlis- singen en om 1 1.00 uur is er een be slissing van de gemeente Tholen in het geding. De AROB-commissie uit gedeputeer de staten komt ook op 23 november bijeen en wel om 10.00 uur. Behan deld wordt het beroepschrift van de heer A.H.E. Braeckman uit Waar schoot (België). Burgemeester en wethouders van Goès hebben aan gedeputeerde staten een verklaring van geen bezwaar gevraagd voor de herbouw van het pand Oude Zeedijk in Kattendijke. Gs hebben die verkla ring geweigerd en daarmee is de heer Braeckman het niet eens. Alle zittingen zijn openbaar en worden gehouden in het provinciehuis Sint Pieterstraat 42 in Middelburg. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-31391 of 31392 ABDIJ I E WS Volgende week woensdag is de officiële openstelling van de weg Serooskerke- Vrouwenpolder en van de kruispunten ten zuiden van Serooskerke die verbe terd zijn. Weg Serooskerke - Vrou wenpolder De verbetering van de weg Seroosker- ke-Vrouwenpolder heeft een lange voorgeschiedenis; al voor eind 1972 waren er tussen het wegschap Walche ren en de provincie gesprekken over deze zaak gaande; zij het dat het aan vankelijk alleen om verbetering van de Kadetweg ging. Het duurde tot 1980 voor de plannen gereed waren, maar nu was ook de Vrouwenpoldseweg er bij betrokken. In de tussenliggende tijd is er een inspraakprocedure geweest en heeft de Stichting Zeeuws coördina tieorgaan voor natuur-, landschaps- en milieubescherming een alternatief plan ingediend, dat echter niet tot uitvoering is gekomen. De wegverbetering wordt begroot op 5,3 miljoen, te betalen door het wegschap Walcheren. Voor achterstallig onderhoud is ƒ85.000,— geraamd. Het werk om vatte de volledige vervanging van de rijbanen van de Kadetweg en de Vrou- wenpolderseweg, de aanleg van een vloeiende verbinding tussen beide we gen en van een fietspad langs de twee wegen. Aan de Vrouwenpolderseweg is nu in tegenstelling tot de oude situatie - alleen aan de westkant nog een fiet spad, dat aansluit op dat van de Kadet weg. Verbetering kruispunten Gaandeweg de onderhandelingen werd besloten tegelijk met de verbetering van de weg twee kruispunten ten zuiden van Serooskerke onder handen te nemen. Provinciale staten hebben voor dit werk een krediet van ƒ2,7 miljoen beschik baar gesteld. Daarvan moeten worden betaald een rechtstreekse, vloeiende verbinding tussen de secundaire weg Mid cfelburg-Serooskerke en de Kadet weg, de haakse aansluiting van de se cundaire weg (richting Domburg); de aanpassing van de Gapingseweg en de Kadetweg; het plaatsen van verkeers lichten bij de twee kruisingen en de af sluiting van de Noordweg in Seroosker ke met uitzondering van het (brom)fietsverkeer tussen de Gapingse en Wilgenhoekweg. De provincie krijgt het volle bedrag van de kruispuntverbetering terug via de wet uitkeringen wegen. Het wegschap krijgt volgens dezelfde wet 90 procent van zijn kosten terug. De opening wordt verricht door voorzit ter mr. B.J. van Putten van het weg schap Walcheren en gedeputeerde J.D. de Voogd. In het gemeentelijk vereni gingsgebouw van Serooskerke treedt commissaris der koninging dr. C. Boer- tien op als gastheer voor de genodig den. 1 5.000,— bestemd voor de Stichting Het Zeeuwse Landschap, die de voor- bereidingskosten heeft betaald en 15.000,— voor inrichting van het kantoor, dat in Goes is gevestigd. Bacterievuur Zeeland en vooral Zuid-Beveland heeft de afgelopen zomer het nieuws gehaald met de plantenziekte bacterie- of pere- vuur. De ziekte wordt veroorzaakt door de bacterie Erwinia emylovora die uit stekend gedijt bij warm, vochtig weer. Overbrenging gebeurt door o.a. de wind en vogels. De gevolgen van de ziekte mogen bekend worden verondersteld: grote schade aan fruitteeltbedrijven, boomkwekerijen en het landschap. De plantenziektenkundige dienst is de aangewezen instantie die bij particulie ren besmette bomen en planten weg haalt. De dienst draait ook op voor de kosten daarvan. Gedeputeerde staten hebben in juli al bekend gemaakt, dat zij een provinciale bijdrage wilden geven in de kosten van bestrijding van het bacterievuur, dat vooral voorkomt op cotoneasters, mei doorn, vuurdoorn, appel- en perebomen en de lijsterbes,. Die bijdrage is speciaal gericht op bestrijding die niet van rijks wege wordt ondersteund; daarbij moet worden gedacht aan gemeenstelijke plantsoenen, wegbegroeiing (in onder houd bij de waterschappen en het weg schap). en aan particuliere natuurbe schermingsorganisaties. Provinciale staten wordt geadviseerd een ton voor deze instanties uit te trekken en het naar evenredigheid te verdelen. Daarbij moet rekening wor den gehouden met de kosten van dit jaar, die uitzonderlijk hoog zijn, en met de gemiddelde kosten over de ja ren 1980 en 1981. De uitbetaling wordt opgedragen aan gedeputeerde staten; zij kunnen hiertoe pas over gaan als de werkelijke kosten van de organisaties over 1982 aan hen be kend zijn gemaakt. De gegevens waarover gs nu beschikken, zijn nog onvoldoende om tot uitbetaling te komen, maar aangenomen wordt, dat in de eerste helft van volgend jaar de kassa kan gaan rinkelen. Inenting iepen Gs herinneren de staten er aan, dat in de nota natuur- en landschapsbescherming is aangekondigd, dat de tijdelijke subsi dieregeling voor inentingskosten van iepen wordt ingetrokken als de regeling beheerskosten in werking treedt. Hoe wel dit laatste enige vertraging heeft opgelopen en van dit najaar moest wor den uitgesteld naar volgend jaar stellen gs voor de tijdelijke subsidieregeling met ingang van 1 januari 1983 in te trekken. Financieel verandert hierdoor niets, omdat het subsidiebedrag nu is opgenomen in het bedrag van ƒ1,3 miljoen dat voor de natuur- en land schapsbescherming in de begroting is opgenomen. Alle drie de voorstellen komen aan de orde in de statenvergadering van 10 december. Aanstaande vrijdag wordt in twee re gio's overleg gevoerd over de welzijns planning. 's Morgens om tien uur praten verte genwoordigers van de gemeente Tholen en de gemeenten op de Beve- landen in de Prins van Oranje in Goes, terwijl 's middags om twee uur de ge meentelijke vertegenwoordigers van Sint-Philipsland en Schouwen-Dui- veland worden verwacht in het stad huis van Zierikzee. De gesprekspart ner is steeds de provincie Zeeland. De subsidiëring van de maatschappe lijke dienstverlening komt ter tafel, evenals de integratie van het sport- en emancipatiebeleid in het deelplan en -programma sociaal-cultureel werk. Be langrijk punt is ook de ontwikkeling van de podiumkunsten nu de stichting cul tuurspreiding niet meer bestaat en er voor Midden- en Noord-Zeeland wordt gewerkt aan een .theaterbureau waarin de gemeenten kunnen meedoen. Daar na zijn achtereenvolgens op de agenda vermeld het museumbeleid, monumen tenbeleid, minderhedenbeleid en woonwagenbeleid. Besloten wordt met de bezuinigingen die in het bibliotheek werk moeten worden doorgevoerd. De bijeenkomsten zijn openbaar; wie belangstelling heeft kan er dus terecht.l Vrijdag 26 november om tien uur ver gadert de statencommissie voor milieu hygiëne. Agendapunten zijn: slibstor- ting, kanaalpolder Philippine, rapport metingen luchtverontreiniging in Sas van Gent (gemaakt door studenten van de landbouwhogeschool in Wagenin- gen) en het milieuverslag 1 982 van de provinciale waterstaat. De vergadering is openbaar en begint met spreekrecht voor het publiek Ze wordt gehouden in het provinciehuis Sint Pieterstraat 42 in Middelburg. Landschapsverzorging Zeeland. Sinds september van dit jaar bestaat de Stichting Landschapsverzorging Zee land. De doelstelling van de stichting is: "het stimuleren van het behoud en de ontwikkeling van het natuur- en land- schapsschoon in Zeeland en voorts al hetgeen dat met een en ander recht streeks of zijdelings verband houdt of daartoe bevorderlijk kan zijn, alles in de ruimste zin des woords". Vertegenwoordigers vanuit de land bouw, de natuurbescherming en vrij- wiliigersgroepen zitten in de stich ting. Gedeputeerde staten kunnen in het stichtingsbestuur een adviseur benoemen. De stichting wil haar doel bereiken met inschakeling van grond eigenaren en -gebruikers, groenbe- heerders, de overheid en vrijwilligers. Voor 1982 en 1983 is een provinciale subsidie van ƒ65.000,— per jaar ge vraagd. Gs stellen provinciale staten voor tot en met 1 985 tot een maximum van 65.000,— per jaar in het exploi tatietekort bij te dragen. Voor 1982 vinden gs' dat kan worden volstaan met een totaal bedrag van 50.000,— om dat de stichting pas in september is op gericht. Van die 50.000,— is Provinciale landschapszorg PROVINCIE ZEELAND Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van de artikelen 12 en 29 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. AANVRAAG Hoechst Holland N.V. te Vlissingen heeft bij hen op 11 oktober 1982 een aan vraag om vergunningen ingevolge de Hinderwet en de Wet inzake de luchtver ontreiniging ingediend voor het uitbreiden en wijzigen van een chemische fa briek door de bouw van een installatie in het slurrystation waarin zogenaamde Cottrel-slurry met behulp van een filter van vocht ontdaan wordt en de vrijko mende filterkoek vervolgens in een calcineeroven behandeld wordt (ontzinkings- installatie). De inrichting is gelegen aan de Europaweg te Vlissingen-Oost, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie M, nos. 526, 559, 576 en 609. TER INZAGE De aanvraag met bijlagen, de ontwerp-vergunningen (waarin opgenomen voor schriften tot het voorkomen of beperken van gevaar, schade of hinder voor de omgeving en tot het voorkomen of beperken van luchtverontreiniging) en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 18 november 1982 tot en met 17 december 1982 op de volgende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Vlissingen op werkdagen van 9-12 en van 14-15 uur en iedere woensdagavond van 17.45-20.45 uur; op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, Bellinkstraat 8, Mid delburg op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Na 17 december 1982 tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikkingen, liggen de stukken ter inzage op bovenvermelde plaatsen en wel op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. BEZWAREN Een ieder kan bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg een gemotiveerd bezwaarschrift indienen tegen zowel het geven van de aangevraagde vergunningen, als tegen de ontwerp-vergunningen en wel tot 18 december 1982. Tevens kan worden verzocht zijn of haar persoonlijke gegevens niet kenbaar te maken. Indien daarom verzocht wordt, kunnen tot 11 december 1982 tegen de aanvraag en/of ontwerp-vergunningen mondeling bezwaren worden ingebracht. Hierbij wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn (tel. 01180-31500). Middelburg, 17 november 1982 m I UIIUIIlCllenzijnenenjiebespnremL^* [breedle 100 120 140 160 180 200 220~~T40 260 280 [T 140 T 256. 282.- 305.- 329. 352. 376.- 401.- 424. 448. 471. 180 285. 314.- 341. 368. 395. 424.- 451.- 473, 50G. 220 330 - 363.- 397,- 430. 462. 495.- 527.- 560.- 592. 260 j 359.- 397,- 433, 469, 506.- 542.- 580,- 616, pri|/en pvc lamel ook legen meerprl|$ In aluminium lamel. ZONWERINGEN BV AFSLUITINGEN OOST-SOUBURG Dijkstraat 54 tel 01 184-66644 MIDDELBURG Biesbosstraat 24 tel. 01 180-16368 D€D€ftlAADS€ SKI V€ft€niGin<i (kring Zeeland) organiseert op zaterdag 20 november a s. in het Zuiderbaken" in Middelburg een voor ski artikelen van 10.00 tot 1 7.00 uur, toegang gratis, informatiestand van de Ned. Ski Ver. Stand van sportzaken uit Middelburg, Vlissingen en Goes doorlopende filmvoorstelling. Inbrengen van te verkopen artikelen 10.00-1 6.00 u. verkoop 10.00-1 7.00 u. afhalen van niet verkochte artikelen 1 7.00-1 8.00 u. (of eerder). Per ingebracht artikel moet 2,50 inschrijfgeld betaald worden. Bij verkoop is 10% van het bedrag voor de Ned. Ski Ver Bezoek dit weekend de "Delta-Show": Meer dan 1300 hoenders, sier- en watervogels, sierduiven, konijnen en cavia's in vele rassen en kleuren zijn te bezichtigen in de Evenementenhal "De Kruitmolen" te Middelburg-Zuid. Een groots dierenfestijn! Openingstijden: Vrijdag van 20.30-23.00 uur; Za terdag van 10.00-22.00 uur; Zondag van 10.00- 1 7.00 uur. O** Aanbieding St (s^hetiscW Lange nu re VOW 3umpe-ne res PaniaEe^eukgese^- ,jY\odehuts ha»r: *a\sva<*P rome nade Bij uw wintersportspeciaalzaak: Zolang de voorraad strekt AAP, NOOT, MIES Omdat er meer kinderen uit één gezin op school zaten was het de gewoonte dat dit kroost uit koste noverwegingen voor de gezinnen samen op de foto moesten. Zo ook op de fraaie kiek van de school voor Christelijk Volksonderwijs, de Julianaschool, aan de Pas- poortstraat in Oost-Souburg. De heer A. Leijnse uit Oost-Sou burg (Kanaalstraat 9) zond aan ons de foto. Hij herinnert zich nog de volgende namen. Hoofd der school was de heer Calliber en de andere onderwijzer was de heer Leijnse, naar de inzender meent kwam deze onderwijzer uit Mid delburg. Verder staan op de foto: Eerste rij (staande) Piet de Visser (overl.) - Cris de Visser, - Willem Daniëlse - Schout,-W. Pouwer (overl.), Leu- nis Barentsen (overl.) - Henk Mijnsbergen - David v. Soelen - Faasse. Tweede rij (staande) meisjes - - de Ridder - Caljouw - Jaantje Lijnse (overl.). Zittend: Adr. v. Leeuwen - jongen? - 2 meisjes - jongen v. Sluis Bram Lijnse - Jan na Kerkhove - 2 zusjes Kerkhove meisje Trapman. Zittend op de grond - Rinus Mijnsbergen meis je? - jongen v. Sluis - Anton Mijnsbergen - nog een jongen v. Sluis - jongen rechts op de hoek? U kunt in het bezit komen van deze foto die 65 jaar geleden werd gemaakt door samen met dit knipsel ƒ7,50 te zenden aan de redactie Faam-Vlissinger, Postbus 5017,4330 KA Middelburg. Zet in de linkerbovenhoek van de enve loppe Aap, Noot, Mies. Zowel geld als cheques mag u sturen. Geld dient echter te worden aan getekend en cheques svp op naam van onze fotograaf Ruben Oreel. v

de Vlissinger | 1982 | | pagina 17