VAN DE REE brilmode Ut Q? het zakenhart Korte Ua|o 50% korting op een vorstvrije ruitesproeier. RUITESPROEIER ANTI-VRIES van 2,- voor et cOioeve en J. DE KLEI KIJKERTJES FLAIR SPONSORT ELFTAL DAMES VC VLISSINGEN Sponsor EMM vanwege hoge toekomstverwachtingen SINKE VAN SPORTSTIJL SINKE: mr GROOTWINKELBEDRIJF IN CONCUREN- TIESLAG IN SPORTHAL DE KRUIMOLEN IDEyUSSINGERI Woensdag 10 november 1982 DE VLISSINGER Leservebrillen SNEL TE MAKEN KINDER KLEERTJES Klandizie Geen standaardmaten Recreatiespelers Geen subsidie voor showkorps Oranje Nassau Première diaserie Koopavond De Zonnebloem Gemeente Mariekerke vergadert Activiteiten Midgard Huishoudboekje provincie Wandeltocht Middelburg Sport- en speluitleen centrum SHELL SERVICE STATION SHELL ZELF TANK STATION KANAALWEG SHELL ZELF TANK STATION STATENLAAN SHELL ZELF TANK STATION T ZAND SHELL ZELF TANK STATION ARNEMUIDEN SHELL ZELF TANK KOUDEKERKE SHELL STATION SELNISSE Belangenvereniging WAO Walcheren Informatiedag kadercursus creativiteitsbevordering Praten over abortus Clubkampioenschappen judo Informatiecentrum Oosterschelde— werken 's winters geopend Actie alleenstaande ouders Gevonden voorwerpen looffman Toneelstuk, bingo-middag en handwerkbazar Werkgroep Spuistraat naar Raad van State Cursus volksschilderen Omgaan met medicijnen Lantaarnpaal belemmert beeld Wijkavond vandalisme van uw kinderen verschaffen u dagelijks plezier. Laat ze regel matig nameten. Ze hebben ze hun hele lange leven hard nodig. Om te beginnen op school. Hardy weet er alles van. Bellamypark 38, Vlissingen. Telefoon 01184-12010. Optometrist OV, hardy optiek Contactlensspecialist ANVC. iVlxxJieu^ebnller^^R Korte Geere 9-13 Middelburg Tel. 01180-15860 Dames en mode zijn nagenoeg onafscheidelijke grootheden. Daarom is het niet zo verwonder lijk dat één van de eerste Zeeuwse sponsors in het damesvoetbal een modehuis is. Flair, de zaak aan de St-Jacobstraat in Vlissingen, heeft vorige week het eerste damesvoet balteam voorzien van een niet aan mode gebonden voetbaltenue, met daarop in moderne letters de naam van het modehuis. Ook handdoe ken en trainingspakken mochten de Vlissingse voetbalsters in ont vangst nemen. Het eerste dameselftal van VC Vlissingen speelt sinds 1970 in de Zeeuwse competitie. Eenmaal werd zelfs het kampioenschap binnengesleept. Eén speelster van VC Vlissingen verdedigde de Ne derlandse kleuren in het oranje team. Op de foto poseert de Vlissingse damesvoetbalploeg met trainers en verzorgers, getooid in het flon- kernieuwe tenue. De concurrentieslag tussen de grootwinkelbedrijven wordt zater dag 6 november één dag verplaatst. Dan namelijk treden in de sporthal Kruitmolen zaalvoetbalploegen aan van Miro, Jac Hermans, Vroom Dreesman en Super Vermeulen. Het Trefcenter gooit twee ploegen in de strijd. Maar dit Middelburgse warenhuis is dan ook de organisator van dit evene ment, dat de naam Groot Grutter- stoernooi kreeg. Inzet van het toernooi is de grote wisselbeker. Het is de béfloeling om dit voetbalfestijn jaarlijks te laten plaatsvinden. Het Groot Grutterstoernooi begint zaterdag avond om half acht. De toegang is gratis. Zelf kinderkleertjes maken is leuk om te doen. En het is ook nog in teressant voor de huishoudporte- monnaie. Maar lang niet iedereen is zo handig met naald en draad. Het Zweedse naaimachinccon- cern Husqvarna doet daar sinds kort wat aan. De voorgcknipte kleertjes zitten met alles wat er voor het maken nodig is, zoals een klosje garen, bandjes, knoopjes, etc., in de zgn. 'baby-kit'. In het pakket zit een duidelijke werkbeschrijving die ervoor zorgt dat de kleertjes zon der enige moeite - ook voor de meest onervaren naaister - in el kaar kunnen worden gezet. De kleertjes zijn uitstekend wasbaar in de wasmachine. De prijzen variëren van 32,95 voor het jurkje, 29.95 voor de broek met bovenstukje tot 18,95 voor het batisten bloesje. De kleertjes zijn ontworpen door de Zweedse Lill Nylen, in op dracht van Sonja Englert-Bogaert product manager van Husqvarna - een Nederlandse die al jaren in Zweden werkt en woont. Als het idee aanslaat dan zullen binnen afzienbare tijd meer mo dellen aan de collectie worden toegevoegd. Vanaf deze week brengen we regelmatig een lijst met topscorers uit het Zeeuwse amateurvoetbal. De zater dag- en zondagvoetballers zijn gemixed. Gerard Schip per van Oostkapelle is de productiefste voetballer in de hoogste afdeling. Voor de overige standen kijkt u zelf maar. Tweede klas zaterdag en zondag: 1. Gerard Schipper (Oostkapelle), 9 doelpun ten; 2. Leon Kuijs (Middel burg) en Stoffel Schipper (Oostkapelle) vier doelpun ten; 4. Tonny van de Berge, Frans de Oude. Wim Geluk (allen Bruse Boys), Henk de Nood (Arnemuiden) en Jan de Pooter (AZVV) met elk drie doelpunten. Derde klas zaterdag en zondag: I. Hemmy van der Sluijs (Goes), en Albert Mortier (Steen), Bram van de Broeke (Breskens) en Kees Kleppe (Kloetinge), allen 6 doelpunten; 5. Jan de Grip (Goes). Wim Allaar' (Serooskerke). Jan de Lobe (Breskens), Peter de Waard (Kapelle), Franz van der Pijl (Hoek) en Peter Verbart (Patrijzen), 5 doelpunten; 13. Jan Leen Boot (Zierik- zee), Milco van der Hooft (Breskens), Egbert Aede- naerd (Ria W), Guido van Pen (Hoek) en Eric Jan Wilting (Tern. Boys), allen vier doelpunten. Vierde klas zaterdag en zondag: 1. Stanley Souli- mans (Hoofdplaat), 10 doelpunten; 2. Boudewijn van Craenendonck (Clinge), 8 doelpunten; Jan de Blok (Wolfaartsdijk), 7 doelpun ten; 4. Leo Geene (Wol faartsdijk). Rein van Boven (Nieuwdorp), Piet Goed- bloed (Veere) en Rudi van de Weele (Zeeland Sport), met elk vijf doelpunten; 9 spelers scoorden vier keer. Sportstijl Sinke had zich geen beter moment kunnen voor stellen om zich te presenteren als sponsor van EMM dan vo rige week woensdagavond. Toen namelijk speelde het eerste herenteam de sterren van de hemel tegen het twee klassen hoger in de eredivisie uitkomende Blauw-Wit uit Geleen in een tot de nok ge vulde sporthal aan de Nassau- laan. Tegen de Middelburgse ploeg waarin zich de afgelopen ja ren zowat de beste handbal lers van Zeeland verzamel den, ontsnapte landskam pioen Blauw-Wit op het nip pertje aan een verpletterende afgang. Deeinduitslag(13-14) en het vertoonde spel beloven voor de Middelburgse hand ballers veel; misschien wel een kampioenschap en pro motie naar de eerste klas. En wat minstens even belangrijk is: ook het publiek kan in Middelburg weer terecht om te genieten van spectaculaire handbalontmoetingen. Sponsor Jan Cees Sinke glun derde dan ook na afloop. "Ik was er heel even benauwd voor, dat EMM zou worden afgeslacht door Blauw-wit. Maar het spel van het eerste herenteam heeft mij gesterkt in de keuze om deze vereni ging met kleding en geld te helpen. Mijn opvatting is dat EMM het in de toekomst gaat maken. En dan groei je als sponsor mee. Het enthousias me waarmee deze vereniging de zaken aanpakt en de pres tatie gerichte sporten bege leidt. kan niet anders uitpak ken dan dat ze de hoogte in gaan". Jan Cees Sinke en zijn zus Mama Koole-Sinke hébben met hun zaak Sportstijl Sinke een driejarige contract met EMM afgesloten. Bovendien hebben ze voor driejaar optie op de sponsoring. "Het bete kent dat we voor zes jaar zijn verbonden aan EMM. Onze naam is nu verbonden aan een van de belangrijkste vereni gingen op Walcheren. EMM is een club waarmee je als sponsor eer kunt halen", op pert Jan Cees Sinke. Hoewel steeds meer kleine en grotere ondernemers de laat ste jaren de sport ontdekten genover leverde wel de ver wachte klandizie". Jan Cees Sinke heeft (en had) volop belangstelling voor de actieve sport. Hij handbalde en voetbalt. Ook heeft hij een zaalvoetbalploeg die in de Walcherse hoofdklasse tot de beste behoort. "Maar" - zo benadrukt hij - "sponsor zijn Sponsor Sinke overhandigt symbolisch een shirt aan Fred v.d. Weel, aanvoerder van EMM. Op de achtergrond (met snor) trai ner Cees de Ridder. als lucratieve reclame-objec ten. blijft er niet altijd vol doende aan de strijkstok han gen. Zo bewoog Middelburg se sportzaak van broer en zus Sinke zich al meerdere malen richting clubs met op maat genomen trainingspakken. Jan Cees: "Met de voetbal club Middelburg ben ik ges topt omdat het te weinig op bracht. Jong Ambon daarte- is niet uitsluitend uit liefda digheid". "Het gaat er om dat je toont kwaliteitsproducten te leve ren. Dat moet tot uiting ko- -men in de kleding van de spe lers. Ik lever dan ook perti nent geen standaardmaten. Van iedere basisspeler wordt de maat opgenomen en voor dat de naam op de pakken gaat passen ze eerst". Een zaak, die sponsoring, die dus serieus moet worden aan gepakt. En het effect? "Het is nauwelijks te peilen. We hebben in de driejaar dat onze zaak bestaat aardig naam gemaakt. Ons doel is middels sponsoring verwach tingen bij het publiek wekken. Dat dien je waar te maken. En zeker met het oog op de bijna moordende concurrentie van het grootwinkelbedrijf op het gebied van sportartikelen, moet je altijd voorop staan met service en kwaliteit. Die grote winkels beginnen er zelfs al mee om ski's tegen weggeefprijzen aan te bieden. Hoewel ik natuurlijk niet hard kan maken dat dergelijke ontwikkelingen levensgevaar lijk zijn. dien je als gespeciali seerd bedrijf, en dat geldt voor alle zaken op mijn terrein, de klant te tonen, dat bij ons een goed product wordt gele verd". Zoals gezegd valt er geen lijn te trekken op het commerciële effect van sportsponsoring. Toen Sport Styl Sinke met Jong Ambon in zee ging rin kelde wel de kassa en na Middelburg waren er nauwe lijks meer activiteiten waar te nemen in de zaak aan de St. Janstraat. Sinke verwacht in elk geval dat de naam op het sportshirt tot de verbeelding zal spreken, waarna recreatiespelers en de jeugd hun sportattributen in de zaak met die naam zullen kopen. "En", zo blikt hij ver vooruit: "Met EMM weet je maar nooit. Als die ploeg een landskampioen zo kan ontre gelen als dat vorige week ge beurde. dan zit er zondermeer een prima toekomstperspec tief in. Wellicht dat ze de ere divisie halen. Dan komt onze naam zelfs op de tv...". Het provinciaal bestuur van Zee land heeft besloten geen activitei ten-subsidie te verlenen aan het Vlissingse showkorps Oranje Nassau. Reden hiervoor is een te late aanvraag. Bovendien worden de door de showgroep opgegeven activiteiten niet betaald uit de provinciepot 'omdat deze niet tot de provinciale steunfunctie kun nen worden gerekend,, aldus het provinciaal bestuur. Woensdag 10 november om 16.00 uur, is op het provinciehuis de première van de diaserie 'Water laten we er goed voor zorgen'. Deze serie toont de problematiek van de waterverontreining in Ne derland in beeld, evenals het pro bleem hoe het verontreinigde wa ter weer schoon kan worden. Veel waterschappen - ook de Zeeuwse - zijn hier als eersten voor verant woordelijk. Het is de bedoeling dat de serie de komende tijd op verschillende plaatsen in de pro vincie te zien is. Zieken, gehandicapten en bejaar den kunnen op dinsdagavond 16 november van 10.30 uur tot 21.00 uur winkelen bij de Miro in Vlis singen. Deze St. Nikolaas koop avond werd georganiseerd door De Zonnebloem regio Walcheren. Rolstoelen en bedden zijn be schikbaar. Verdere inlichtingen verkrijgbaar van 17.00 uur tot 19.00 uur op de volgende num mers: 01180-26381 of 29718, of Vlissingen, 01184-14177 of 19464 of 61571. De raadsvergadering van de 'ge meente Mariekerke is op woens dag 17 november om 16.00 uur. Agendapunten zijn onder andere wijzigingen in het ambtenaren reglement, het vaststellen van een gemeenschappelijke regeling voor de Zeeuwse muziekschool en het nemen van een voorbereidings- besluit voor de vestiging van het bedrijf van B.Dekker aan de Middelburgse weg. Het scholierencafé van jongeren centrum Midgard draait op vrij dag 12 november om 16.00 uur een film van Humphrey Bogart en Ingrid Bergman. Dezelfde avond is er een jam-session waar ieder een met een instrument aan mee kan doen. De provincie Zeeland heeft een huishoudboekje uitgegeven waar in de bedragen zijn vermeld die de provincie volgend jaar uittrekt voor bepaalde zaken. Het huis houdboekje is geïllustreerd met afbeeldingen van oude munten. Het boekje is verkrijgbaar bij het bureau voorlichting in het pro vinciehuis. Zaterdag 13 november houdt de Zeeuwse Wandelsport Bond de jaarlijkse Sluitingstocht in Mid delburg. De startplaats is het Ontmoetingscentrum aan de Vrij landstraat 51 in het Winkelcen trum Dauwendaele. Gezien de gunstige ervaring van vorig jaar is opnieuw een 30 kilometer route uitgezet. Deze afstand start om 10.30 uur (zaal open om 10 uur) en voert de deelnemers langs di verse mooie plekjes op Walche ren. Verder kan men deelnemen op de afstanden 5, 10 en 15 kilo meter. Starttijd 13.00 uur. Infor matie bij K. Geilleit, Statenlaan 170 Middelburg tel. 01180-29315. Elke organisatie die zich bezig houdt met sporten spelactiviteiten kan in het gebouw van de Stich ting Sportbelangen Vlissingen aan de Irislaan de benodigde attribu ten lenen. Met een lidmaat schapskaart van 25 gulden wor den spullen voor maximaal 14 dagen uitgeleend. Het uitleencen trum aan de Vlissingse Irislaan 210 is geopend op maandag van 15.00 uur tot 16.30 uur, op woensdag van 10.00 uur tot 12.00 uur en op vrijdag van 13.00 uur tot 15.00 uur. Verdere informatie is verkrijgbaar bij de Stichting Sportbelangen Vlissingen, tel. 01184-60267. 95 Hou het reservoir van de ruitesproeier vorstvrij met meer dan 50% korting. Met Shell ruitesproeier anti-vries heeft u een beter zicht op de weg want dit middel houdt niet alleen de vorst weg maar maakt ook de ruit schoon. Deze d ubbele werking krijgt u tijdelijk tegen de halve prijs. Zorg er dus voor dat u eerder bij ons Shell station bent dan de vorst bij uw auto en ff profiteer van onze aanbieding. JllGII nGlUL S—i Singel 254,4382 LT Vlissingen, Tel.: 01182-12266 Kanaalweg5,4337 PA Middelburg. Tel.: 01180-2.5139. Statenlaan 244.4336 CP Middelburg. Tel.: 01180-25663. Koudekerkseweg 14.4335 HD Middelburg Tel 01180-14711. Rijksweg 58 ZZ, Arnemuiden! Tel 01182-1590 Middelburgsestraat 51,4371 ER Koudckerke Tel.: 01185-1408. Rijksweg 58 NZ. Lewedorp.Tel.: 01196-12695. Onder het motto 'arbeidsonge schikten op Walcheren verenigt U' roept de belangenvereniging WAO Walcheren (BWW) iedere WAO-er op zich te bundelen in een regionale arbeidsongeschik ten-organisatie. Volgens de BWW is het dan mogelijk om een stem in politiek Den Haag te laten horen met het oog op de aangekondigde kortingen op de WAO— uitke ringen. Inlichtingen zijn verkrijg baar op tel. nr. 01180 - 12129 of 01184-64375. Het Zeeuws Instituut voor Kunst zinnige Vorming houdt op vrijdag 12 november een informatiedag voor de kadercursus creativiteits bevordering. Deze cursus is een samenwerkingproject van bij de Nederlandse Vrouwenraad of provinciale vrouwenraden aange sloten vrouwenorganisaties, de Vereniging voor Creativiteitsont- wikkeling en het ministerie van CRM. De informatiedag duurt van 10.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur'in de Kui perspoort in Middelburg. Het Fiom-Zeeland houdt op dinsdag 23 november een bijeen komst voor vrouwen die een abortus hebben gehad en daar eens over willen praten. De bij eenkomst wordt gehouden in het gebouw van de Stichting Maat schappelijke Dienstverlening, Nieuwstraat 7 in Oostburg. Ver dere informatie en folders zijn verkrijgbaar bij Fiom in Middel burg. tel. 01180-27311. De judovereniging Shin-Koku houdt op zaterdag 13 november de jaarlijkse clubkampioenschap pen in het Dorpshuis te Nieuw- en St.Joosland. Er wordt gestreden in diverse gewichtsklassen en in de open categorie. Aan het einde van de wedstrijden vindt er een de monstratie plaats. Deelnemers krijgen een herinnering mee naar huis. Het informatiecentrum op de stormvloedkering Oosterschelde zal dit jaar ook gedurende de wintermaanden voor het publiek geopend zijn. In voorgaande jaren was het in formatiecentrum gesloten in de maanden december en januari. Wel zal het centrum als vanouds van 1 november tot en met 31 maartgesloten zijn op maandag en dinsdag. De overige dagen, in clusief de weekends, is het cen trum geopend van 10.30 uur tot 15.30 uur. Tenzij het aanbod van bezoekers zeer groot wordt zal er steeds één lijndienstbus per uur worden ingezet. Per 1 april 1983 zal vervolgens de halfuurs rege ling worden hervat. Een Vlissingse acti?groep, bes taande uit drie alleenstaande ou ders, roept iedereen die in het zelfde schuitje zit op, om mee te doen aan een landelijke actie op 27 november in Amsterdam. De actie is bedoeld als protest tegen de bezuinigingen. Er worden on dermeer eisen gesteld als behoud van het Fiom-werk, verhoging bijstands-nivo, meer en betaalba re kinderopvang en meer moge lijkheden tot werk en scholing voor alleenstaande ouders. Ver dere informatie zowel over de ac tiegroep als de actie zelf is ver krijgbaar op het bureau van Fiom.Loskade 17 Middelburg. In de periode van 28 oktober tot en met 3 november 1982 zijn bij de gemeentepolitie in Middelburg de volgende voorwerpen als gevon den aangegeven: Linnen zak met voetbalschoenen en -uitrusting; rechter baby schoentje; bankbiljet; goudkleu rige ketting; 65 kaart; knippor- temonnee met inhoud; zwart trai- nings-jack; sleutels. Dieren: zwart/bruine kleine hond. 7" MuUtlburf, ritOl 1940. Tel (01190) 12560 De toneelvereniging S.T.E.C. uil Oost-Souburg speelt op woensdag 17 november om 19.30 uur het blijspel 'het minnespel der maag den' in welzijnscentrum Bachten Komme in Vlissingen. De organi satie van deze avond is in handen van de stichting welzijn voor ou deren in Vlissingen. Toegangs kaarten zijn vanaf vrijdagmiddag 12 november verkrijgbaar bij de receptie van Bachten Komme. Dezelfde stichting houdt op dins dag 23 november een bingo-mid dag met leuke verrassingen in het welzijnscentrum. Ook daarvoor zijn de toegangskaarten vanaf vrijdagmiddag bij de receptie verkrijgbaar. Dinsdag 16 november worden er tot slot sokken, pannelappen, schortjes en dergelijke verkocht in welzijnscentrum Bachten Kom me. Deze handwerkbazar is van 10.00 uur tot 16.00 uur. De werkgroep Spuistraat en om geving van het Wijkkomitee Bin nenstad Vlissingen heeft bij de Raad van State schorsing ge vraagd van een vergunning voor de bouw van 58 woningen in de Slijkstraat en omgeving. Volgens de werkgroep, die een bezwaar schrift tegen de bouw heeft inge diend heeft de gemeente Vlissin gen de inspraakpro' cedures niet of onvoldoende gehanteerd bij het verlenen van een vergunning. In buurt- en clubhuis Marnix start binnenkort een cursus voksschil- deren. Mensen die hier graagaan deel zouden nemen kunnen zich nog opgeven in het Marnix. tel. 01184-67022. Er zijn nog enkele plaatsen vrii. De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen afdeling Middel burg heeft voor maandag 15 no vember mevrouw Hummelen uit genodigd voor een spreekbeurt. Het onderwerp is 'omgaan met medicijnen'. De spreekbeurt be gint om 14.00 uur in de Tamboer op Plein 1940 in Middelburg. Een lantaarnpaal en de paal van een verkeersbord belemmeren het zicht op het beeld van Wessel Couzijn in het begin van de Bou levard Evertsen in Vlissingen. De Culturele Raad Vlissingen is nu bezig met een onderzoek of het verkeersbord en de lantaarnpaal verplaatst kunnen worden, waar na het beeld eventueel verlicht wordt door een schijnwerper. In het club- en buurthuis Marnix wordt op maandagavond 15 no vember een wijkavond gehouden over het thema vandalisme. Op deze avond, (aanvang 20.30 uur) zal de videoband vertoond wor den 'Wat niet mag is leuk', een documentaire over jeugdvanda- lisme. Een tv ploeg trok weken lang op met een groep kansarme jongeren. Wat er mis is, vertelt de jeugd zelf. Na de vertoning wordt gediscus sieerd over de vraag 'Wat is er van dit verschijnsel geconstateerd in Papegaaienburgh' en 'Hoe kun nen we hier als club- en buurthuis en wijkcomitee iets aan doen'. Voor de organisatie tekenden de gezamenlijke werkgroep vanda lisme van club- en buurthuis Marnix en wijkcomitee Papagaai- enburgh.

de Vlissinger | 1982 | | pagina 9