IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL HERINRICHTING GROTE MARKT ZIE GINDS KOMT DE STOOMBOOT.. VOORLICHTING OVER ISOLATIE GEMEENTERAAD BEHANDELT BEGROTING 83 T. Informatiepagina van de gemeente Vlissingen VERBETERING BOCHT IN GERBRANDYSTRAAT VERGUNNING NODIG? WAT LIGT TER INZAGE? Woensdag 10 november 1982 DE VLISSINGER 5 Redactie: Stafbureau voorlichting en inspraak., stadhuis Vlissingen, tel. 01184-15100, toestel 333, 335 en337, Reacties indienen mogelijk tot 1 december Burgemeester en wethouders willen, na inspraak van de buurtbewoners, een plan voor herinrichting van het "schoolplein" aan de Grote Markt uitvoeren. Het gaat hier om een plan dat in totaal 42.000,- kost. Dankzij een subsidie van het Nationaal Jeugdfonds en de grote zelfwerkzaamheid van o.a. de buurtbe woners in de Werkgroep Schoolpleinen kan het plan voor dit bedrag uitgevoerd worden. COMMISSIES VERGADEREN OPENBARE VERGADERING PROJECTGROEP GRAVESTRAAT EXPOSITIE GILBERT VAN SWIMBERGHE Vandaag - 10 november - reizendetentoon stelling in hal stadhuis geopend VERGADERING SCHOOLRAAD Volgende week in drie 'rondes INDUSTRIEWEG DRIE WEKEN GEDEELTELIJK AFGESLOTEN -•/WAÈJS /m 2/&W/ /7*&l TfiPtLTJL fifwAre/LiHl* zAcur* noen DM V 6MJ*rM£D Vo+A GESCHIEDENIS Het plan is er overigens wel een met een voorgeschiedenis. De Werkgroep Schoolpleinen ijvert namelijk al enige tijd voor het opknappen van het plein tot speelvoorziening voor de buurt. Deze werkgroep bestaande uit leden van de oudercommissies van de Ichtusschool, de Frans Naereboutschool, het Mezennest en de Prinses Irene kleuter school, de werkgroep Beeldende Kunst, het SKA-project Binnen stad en de werkgroep Spuistraat van het wijkcomité Binnenstad, heeft nu ook gezorgd dat de sub sidie van 13.000,- van het Na tionaal Jeugdfonds "binnen" is. Deze werkgroep is nu in overleg met de gemeente gekomen tot het plan zoals dat hierboven in grote lijnen is afgebeeld. HET PLAN Het nu gereed zijnde plan - of beter: onderwerp-plan, want er is nog inspraak op mogelijk - is dankzij de subsidie en de uitvoe ring van het plan door vrijwilli gers straks, ook financieel haal baar. Het plan bestaat in hoofd lijnen uit muurtjes van 80 cm. hoog die een zekere beslotenheid moeten creëren. De muurtjes zullen met name aan de buiten zijde, maar ook daarbinnen ge deeltelijk worden "ingepakt" door lage beplanting en enkele bomen. Verder zijn in het ont werp-plan opgenomen: een speeltafel, een aperots, houten "poefs", een duikelrek, een schommel, een glijbaan, een knikkerbaan en een hinkelbaan. INSPRAAK Alle omwonenden van de Grote Markt hebben deze week een "inspraakbrief" van de gemeente over het plan ontvangen waarin hen de mogelijkheid wordt ge boden op het ontwerpplan te reageren. Het ontwerp-plan is tot 1 decem ber as, te zien in de gemeentelijke informatiehoek in de bibliotheek in de Spuistraat (gedurende ope ningstijden) en in de Frans Nae reboutschool en de Ichtusschool (beide gedurende schooltijden). Tot deze datum kunnen ook reacties op het ontwerp-plan worden ingediend. Dat kan zon der postzegel aan: GEMEENTEBESTUUR, afdeling ruimtelijke ordening, antwoordnummer 2, 4380 WB VLISSINGEN. Na 1 december zullen de ingeko men reacties door de gemeente in overleg met de Werkgroep Schoolpleinen worden verwerkt in een zogenaamd "inspraak schrift". Daarin zullen alle reac ties, voorzien van commentaar en conclusies, worden gebundeld. Alle inzenders van reacties zul len dit inspraakschrift ontvan gen zodat zij kunnen zien of hun reactie(s) wel of niet in het defi nitieve plan zullen worden opge nomen, en om welke reden dat wel of niet het geval is. De bocht hij de bebouwde kom grens in de Gerbrandystraal. Tegen eind van het jaar zal deze zijn geasfalteerd en de ligging zijn verbeterd. Dit betekent een aanzienlijke verbetering van de verkeersveiligheid. Waarbij natuurlijk wel wordt verwacht dat u uw snelheid in de bocht aanpast! (foto Cor Schuilwerve). Deze week is begonnen met de verbetering van de onveilige bocht in de Gerbrandystraat, ten hoogte van de bebouwde kom grens. Het gedeelte dat wordt aangepakt loopt - komend uit de richting Koude- kerkè - van de huidige overgang van asfalt op klinkers tot aan de Piersonstraat. De belangrijkste werkzaamheden moeten voor kerst zijn voltooid. Er zal dan alleen nog volgend voorjaar een tweede as- faltlaag (de zogenaamde toplaag) worden aangebracht. Uitvoerder is het aannemingsbedrijf Van Dijck-Petit, opdrachtgever de provin ciale waterstaat in Zeeland (beheerder van de weg). VLISSINGSE KLEIWEG Het wegverkeer moet de komen de ruim anderhalve maand re kening houden met vertraging als gevolg van bochtverbetering. In eerste instantie wordt de wes telijke rijbaan 'aangepakt'. Het verkeer over de andere rijbaan wordt geregeld met behulp van stoplichten. Daarna wordt de oostelijke baan onder handen genomen en het verkeer over de westelijke baan geleid. De Vlis- singse Kleiweg die op dit gedeelte op de Gerbrandystraat uitkomt zal de komende drie weken zijn afgesloten voor verkeer uit die straat. Woningen aan de Vlissingse Kleiweg zullen via de Galgeweg en de Boksweg bereikbaar blij ven. GEVAARLIJKE BOCHT Betreffende bocht vormde in de druk bereden wegverbinding tussen Vlissingsen en Koudeker- ke een gevaarlijk punt. De laat ste jaren gebeurden er dan ook diverse ongelukken. Eén van de oorzaken was de ongunstige toe stand van de weg. Die was onder meer een gevolg van een onvol doende stroefheid van de klin kerbestrating, een onregelmatige wegkant en een in de richting Vlissingen afnemende verhar dingsbreedte. Deze breedte liep in de bocht terug van zeven me ter naar 5,40 meter. Bij de wegverbetering wordt dit probleem opgeheven. Het tracé van de weg verandert hierdoor nauwelijks. De weg-as zal hoog uit een meter opschuiven. De wegkant krijgt een vloeiende lijn en wordt vlakker. Aan de ligging van de fietspaden wordt niets gewijzigd. Er is overigens met opzet geko zen voor asfaltering van de bocht. Dit vanwege de blijvende stroefheid van het wegdek. De maximum snelheid in de bocht blijft overigens vijftig kilometer! Deze en komende week ver gaderen de volgende vaste commissies van advies en bijstand en/of bestuurscom missies (ex-art. 61 Gemeen tewet). Voor zover niet an ders staat vermeld komen ze bijeen in het stadhuis. Gezien het feit dat de kopy van deze informatiepagina circa een week tot veertien dagen voor de te houden vergaderingen moet worden ingeleverd bestaat de moge lijkheid dat er nog wijzigin gen in de vergaderdata kun nen optreden. De (bes tuurscommissie die verga deren zijn die voor: - culturele raad op donder dag 11 november, aan vang 20.00 uur in wel- zijnscentrum Bachten Komme; - financiën op woensdag 17 november, aanvang 17.00 uur; - onderwijs op dinsdag 16 november, aanvang 17.00 uur; - openbare werken en volkshuisvesting op maandag 15 november, aanvang 19.30 uur; - personeelszaken op woensdag 17 november, aanvang 17.00 uur; - verkeer op woensdag 10 november (vandaag), aanvang 19.00 uur in het politiebureau; - welzijn op maandag 15 november, aanvang 17.00 uur. De vergaderstukken kunnen worden ingezien in de vijf gemeentelijke informatie- hoeken. Die zijn te vinden in het stadhuis ('onder de trap'), de openbare bibliotheek (Spuistraat) en de wijkcen tra 'Open Hof' (Paauwen- burg), 'Aldegonde' (Wester- zicht) en 'Middenhof' (Ka naalstraat, Oost-Souburg). Dinsdag 16 november a.s. verga dert om 20.00 uur de projectgroep Gravestraat en omgeving in het gebouw van de speeltuinvereni ging "De Oude Stad" aan de Paardenstraat. Deze vergadering is openbaar, zodat iedereen deze kan bijwonen. Op de agenda voor de vergade ring staan o.a. de voortgang van het bouwplan de woningwetwo ningen in o.a. de Koudenhoek en de Hendrikstraat en een voorstel tot inspraak voor de (toekomsti ge) bewoners bij de planontwik keling voor de resterende "ga ten" in het gebied van de Grave straat en omgeving. De projectgroep Gravestraat en omgeving is een door burge meester en wethouders ingesteld samenwerkingsverband van o.a. ambtenaren en buurtbewoners voor het totstandkomen van de stadsvernieuwing in dit deel van Vlissingen. De woningbouwve reniging "Goed Wonen" neemt als opdrachtgever van de hier nieuw te bouwen woningen ook deel in deze projectgroep. Tot en met vrijdag 3 december exposeert in de gemeentelijke galerie 'Bellamy 19' de Belgische kunstenaar Gilbert van Swim- berghe. Hij toont schilderijen uit zijn 'grijze periode' en reliëfs in voornamelijk wit en grijs con trasten. De kunststroming waarbinnen het werk kan wor den gerangschikt is het con structivisme. Gilbert van Swimberghe werd op 14 mei 1927 te Brugge geboren. Hij volgde de kunstacademie in deze plaats en die te St.Joost ten Node. In 1955 ontvangt hij de Provinciale prijskamp voor schilderkunst. Kort daarop, in 1957, wordt hij lid van de groep 'Raaklijn'. Dat was een 'onaf hankelijk kunstforum', welke gedurende zo'n vijf jaar in West Vlaanderen een toonaangevende beweging op het gebied van kunstvernieuwing vormde. Galerie 'Bellamy 19' is, zoals de naam al aanduidt, te vinden op nummer 19 aan het Bellamypark. De openingstijden zijn gelijk aan die van het museum (voorlopig) maandag tot en met vrijdag van 10.00- tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. ~mw i if;v uit Spanje weer aan". Zaterdag a.s. zal dit lied ongetwijfeld weerklinken in de omgeving van de Koopmanshaven. Die dag arriveert daar - om 13.30 uur Sint Nicolaas en zijn gevolg van Pieterbazen. Natuurlijk gebeurt dat als vanouds per schip, een gebeuren dat (tjes) naar het ieder jaar weer veel toeschouwer centrum lokt. Om hen allemaal een plaatsje te geven moeten er enkele straten worden afgezet en anders verkeersmaatregelen worden genomen. Zo zal vanaf 08.00 uur voor het Beursplein en de Koopmanshaven een parkeerverbod gelden. De Boulevard de Ruyler zal worden afgezet bovenaan de afrit naar het Beurs plein. Dit betekent dat tussen 12.00- en 14.00 uur de woningen op deze boulevard alleen bereikbaar zijn vanaf de Coosje Buskenstraat. Van twaalf tot twee uur zullen verder de volgende straten worden afgesloten voor door gaand verkeer: Beursplein, Noordzeestraat en de westelijke rijbaan van het Bellamypark vanaf de Hellebardierstraat). Het verkeer in de richting van de Slenenbeer, de Zeilmarkt en het Eiland zat door het Groenewoud worden geleid. A utomobilisten die een parkeerplaatsje zoeken hebben de meeste kans van slagen dat te vinden op het Spuiplein, in de omgeving van de Grote Markt en in de buurt van de Slenenbeer. Over de aankomst van de Goedheiligman in Oost— Souburg (op zaterdag 20 november om 13.00 uur) kunt u in 'In den blauw geruiten kiel' van volgende week lezen, (foto Cor Schuilwerve) Vandaag, 10 november, heeft de Vlissingse wethouder van o.a. volks huisvesting, de heer W. Wisse, in de hal van het stadhuis een ten toonstelling geopend van het Nationaal Isolatie Programma (NIP). Het gaat hier om een rondreizende, bemande voorlichtingsstand die tot en met vrijdag 19 november a.s. Vlissingen aandoet. U kunt er gratis alle voorlichting over het isoleren van woningen krijgen, zowel mondeling van een bij de tentoonstelling aanwezige deskundige als schriftelijk door middel van brochures en ander voorlichtingsmate riaal. SAMENSTELLING Het NIP is verantwoordelijk voor de samenstelling van deze stand. In het NIP hebben verte genwoordigers zitting van: de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, de Nederlandse Gasunie, de Stichting Bouwcen trum, de Stichting Voorlichting Energiebesparing Nederland, het Veg Gasinstituut, het Ministerie van Economische Zaken, het Ne derlands Christelijk Instituut voor de Volkshuisvesting, de Na tionale Woningraad en het Mi nisterie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. UITVOERING In de informatiestand is voor lichting te verkrijgen over het isoleren van bestaande woningen Vananvond (woensdag 10 no vember) vergadert in het stad huis de Gemeenschappelijke Schoolraad. Deze openbare ver gadering begint om 19.30 uur. en wat u daarmee bespaart op uw energieverbruik. Ook kunt u zien wat voor soorten isolatiemate riaal er op de markt zijn en welke mogelijkheden bestaan om de isolatie van uw woning te finan cieren. Deze informatie wordt overgebracht door middel van onder andere electronische lichtpanelen die gaan branden als er iemand voor staat, filmp jes, dia-presentaties, druk knoppanelen e.d. De tentoonstelling is geopend van maandag t/m vrijdag van 08.30-12.30 uur en van 13.30-17.00 uur. De gemeenteraad bijeen. Volgende week buigt zij zich over de begroting. Het zal niet gemakkelijk worden, gezien het tekort van enkele miljoenen dal moet worden weggewerkt, (foto Cor Schuilwerve). Het wordt een drukke maand voor de Vlissingse gemeenteraad. De komende weken komen ze niet minder dan vier keer bijeen. Een keer voor de 'gewone' maandelijkse raadsvergadering, drie keer voor de behandeling van de (ontwerp)begroting 1983. Die begrotingsbehan deling zal geen gemakkelijke klus worden, gezien 'het feit dat er een 'gat' van enige miljoenen moet worden gedicht. De algemene beschouwingen beginnen dinsdagavond (16 november om half acht). De zes fracties krijgen dan de gelegenheid hun visie te geven op de ontwerp-begroting en de plannen die b. en w. voor ko mend jaar hebben. Behalve de fractievoorzitters kan daarbij ook het woord worden gevoerd door specialisten op een bepaald gebied bin nen de fractie. Donderdagavond (aanvang half acht) zullen burgemeester en wet houders de algemene beschouwingen beantwoorden. De derde en laatste ronde is op vrijdag. Vanaf 10.00 uur kunnen de raadsleden dan weer ingaan op de antwoorden die het college de avond daarvoor gaf (de zogenaamde replieken). Tenslotte kunnen b. en w. ook daar weer op antwoorden (de zogenaamde duplieken). Tot slot moet dan de be groting worden vastgesteld. Uiteraard zijn deze vergaderingen openbaar. Dus als u belangstelling hebt: HARTELIJK WELKOM Organiseert u wel eens pop-concerten, wandeltochten, rommel markten en dergelijke? Dan is het misschien goed te weten dat u de daarvoor benodigde vergunning voortaan minimaal drie weken van tevoren bij de gemeente moet aanvragen. besloten onlangs deze richtlijnen (per 1 november) te gaan volgen om praktische redenen. Het kwam namelijk regelmatig voor dat organisatoren pas een paar. dagen voordat hun evenement plaats zou vinden om een ver gunning kwamen. Met als gevolg de nodige problemen bij het af werken van de procedure die leidt tot het op tijd verlenen van zo'n vergunning. Zeker als daar over ook advies moest worden gevraagd bij de politie of de dienst gemeentewerken. Gebeurt dat niet, dan ontvangt men bericht dat de aanvraag niet in behandeling wordt genomen. Voor de organisatoren betekent zoiets een behoorlijk risico. Men heeft dan geen vergunning. Dat houdt in dat de mogelijkheid bestaat dat de politie moet op treden. En da's nooit leuk. Alleen in uitzonderingsgevallen onder zeer bijzondere omstandigheden zal van bovenstaande regels kunnen worden afgeweken. Burgemeester en wethouders De bestrating van het gedeelte Industrieweg, tussen de taxicen trale en de Hermesweg, is hard aan vernieuwing toe. Een aan nemingsbedrijf gaat daarom, in opdracht van de gemeente, dit deel opnieuw leggen. Met de werkzaamheden is begin deze week begonnen. Zij zullen circa drie weken in beslag ne men. Het gedeelte van de Indus trieweg tussen de Hermesweg en de President Rooseveltlaan zal deze periode voor doorgaand verkeer zijn afgesloten. De be drijven die hier gevestigd zijn blijven gedurende de gehele pe riode zoveel als mogelijk bereik baar, zij het alleen vanuit de richting President Roosevelt laan. Bij de afdeling algemene zaken (stadhuis, eerste verdieping, ka mer 118) liggen de volgende stukken ter inzage. Ze kunnen op werkdagen worden ingezien van 8.30- tot 12.30 uur en van 13.30- tot 15.00 uur. Tevens kan men op woensdagavond (van 17.45- tot 20.45 uur) terecht in de gemeen telijke informatiehoek 'onder de trap' in het stadhuis. Het gaat hier meestal om aanvragen of (ontwerp)beschikkingen in het kader van de hinderwet. Achter de naam van de aanvrager en/of omschrijving staat de datum tot en met welke beroep kan worden aangetekend bij de instantie of het college dat vervolgens ge- poemd wordt. Bekendmaking beschikking op aanvragen om een hinderwet vergunning voor: 1.1 een benzinestation inclusief een opslag- en afleveringsinstal latie voor propaan aan de Sloe- weg, door de heer M. Kloet; 1.2 een kantoorgebouw met drukkerij aan de Mercuriusweg 12, door het Administratief Dienstencentrum Zeeland; 1.3. een herstelinrichting voor trailers aan de Oosterhavenweg 1, door King Trailer Service; 1.4. voor een herstelinrichting voor motorvoertuigen aan de Mercuriusweg, door de heer J.A. Tramper. Tot en met 17 november bij de Kroon door de aanvrager, be trokken adviseurs en zij die kunnen aantonen redelijkerwijs niet eerder in staat te zijn ge weest bezwaren in te dienen. Bekendmaking aanvragen om een hinderwetvergunning: 2.1. voor een cargadoorsbedrijf waar incidenteel gevaarlijke stoffen worden opgeslagen, aan de Engelandweg 25 in Vlissin- gen-Oost, door Deka Transport b.v. 2.2. voor een chinees afhaalcen- trum in het pand Kanaalstraat 20 te Oost-Souburg, door de heer W.C. Tang en mevrouw K.S. Man; 2.3. voor een timmermans-werk plaats op het perceel Paarden straat 45 te Vlissingen, door de heer A.J. Weezepoel. Tot en met 6 december 1982 bij burgemeester en wethouders.

de Vlissinger | 1982 | | pagina 5