1 K r V drumde e*t e^L llooftman J. i4^0 wezlt. Rode*. De Vlissinger - De Faam Singelloop Politieke vorming Themadag: systeem» mens i Gevonden in Trefcenter 'Abortusvrouwen' Voorlichting over eten Lotgenotencontact borstamputatiepatiënten Kunst voor ouderen Rommelmarkt en verloting Bingo in Woltershuis Bonendijcke over beleidsplan Vrouwenemancipatie Contactmiddag 'Wij komen'. Westkappelaars mogen geen (bouw)rommel maken Informatie soft-drugs Rommelmarkt-kledingsbeurs Y* k Hervormingsavond Kom uit je huis. Vrouwen over vandalisme Natuur- en milieu-edukatief medewerker Jeugddienst in Koorkerk Herdenking bevrijding Gevonden voorwerpen AI zaagt tralie door Postgeschiedenis Vlissingen S/ L. Informatie sociale wetgeving Informatie voor jeugd postzegels verzamelen Collecte Jantje Beton Wijkdag Bossenburgh Vergadering opbouwcommissie Swingavond in De Piek Homocontactgroep Experimentele dienst Theater- en zeefdrukcursus De Piek start Filmliga Volleybaltoernooi 30 en 31 oktober ARTSEN ARTSEN; APOTHEEK: VERLOSKUNDIGE: Wat te melden? BEL 01180-16859 of Postbus 5017 4330 KA Middelburg De Middelburgse atletiekvereniging Dynamo '70 houdt op zaterdag 30 okto ber de jaarlijkse Singelloop, vanaf de Noordsingel in Middelburg. Behalve een wedstrijd kunnen ook recreatielo pers meedoen. Verwacht wordt dat daaraan weer massaal gehoor zal wor den gegeven. De prestatieloop gaat over de afstanden 3,3-5 en 6,6 kilometer. De start is om kwart voor vier. Om kennis te maken met de recreatiesport, is de Sin gelloop uitermate geschikt. Volhouders krijgen overigens een fraaie herinnering mee naar huis. Verdeeld over zeventien lessen kan in het club- en buurthuis de Zwaan een cursus Politieke Vorming worden ge volgd. Tijdens de bijeenkomsten komen nagenoeg alle politieke stromingen aan bod. Deskundige inleiders onder wie de Vlissingse wethouders Wisse en Hoef- kens, zullen over hun politieke achter grond vertellen. Aan het eind wordt een grote forumdiscussie gehouden. De eer ste cursus is op woensdag 27 oktober om 20 uur. De vier Zeeuwse instellingen voor maatschappelijk activeringswerk hou den op donderdag 4 november een the madag in de Prins van Oranje te Goes. Het thema luidt: 'Systeem contra mens in welzijns- en gezondheidszorg'. Be halve genodigden is er voor een aantal belangstellenden de mogelijkheid om deel te nemen aan deze themadag. Voor informatie, Provinciaal Kerkcentrum, Singelstraat 19 Middelburg. Telefoon 01180-15353. Bij de gemeentepolitie te Middelburg zijn de volgende, in Trefcenter gevon den goederen, gedeponeerd; plastic tas met oranje regenbroek met regenjack; witte portemonnee, met in houd; zwarte portemonnee zonder in houd; zwart/grijze opvouwbare para- plui; zilveren armbandje; armbandje van zilverdraad gemaakt met witte kraaltjes; rood/wit gestreepte bood schappentas; roestbruine boodschap pentas; blauw/wit gestreept nylon (ge voerd) jack maat S; kinderjas, blauw met rose randjes; kinderbodywarmer, bordeaurood en grijze bovenkant; beige boodschappentas met bruin voorvak en bruine handvaten; bruine boodschap pentas met lederen handvaten; paarse gehaakte tas; rood sigarettenétui met pakje sigaretten; jute tas zonder inhoud; donkerblauw met wit gestreepte tas (plastic) met als handvaten witte koor den. Fiom-Zeeland en Stimezo-Zeeuws Vlaanderen zijn 26 oktober gestart met een groep voor vrouwen die een abortus hebben gehad. Beide instellingen kregen van enkele vrouwen de vraag of er mo gelijkheden waren om met andere vrouwen te praten over hoe zij de abor tus-ingreep hadden ervaren en om el kaar te helpen met de verwerking. Vrouwen die een abortus hebben gehad weten dat de beslissing om de zwanger schap af te breken niet zomaar genomen is. Er gaat meestal heel wat aan vooraf. Praten erover kan helpen om deze pe riode in je leven te verwerken. Daarom wordt elke vierde dinsdag van de maand een avond gehouden in Oostburg, bij de Stichting Maatschappelijke Dienstver lening, Nieuwstraat 7. Informatie bij Stimezo Zeeuws Vlaan deren Tel: 01171-1550, en Fiom-Zee land Tel: 01180-27311. De Wijkvereniging 'Zuid' heeft op de woensdagen 27 oktober, 10 november, 17 november en 24 november voorlich tingsavonden over eten. De onderwerpen die achtereenvolgens aan de orde komen zijn: Indisch eten (Ron Jansen), het bereiden van vlees op allerlei manieren (Ab de Visser), bor relhapjes anders dan anders en alcohol vrije dranekn (Cathrien de Dreu) en het dekken van de tafel (Cathrien de Dreu en Johan Maas). De avonden beginnen om 20 uur. Zowel leden als niet-leden van de wijkvereniging kunnen aan de avonden, die in het Zuiderbaken wor den gehouden, deelnemen. De nazorggroep voor borstamputatie patiënten houdt dinsdag 2 november een praatochtend in het gezondheids centrum Dauwendaele aan de Roozen- burglaan 18 in Middelburg. Iedereen die met lotgenoten wil praten is welkom. De bijeenkomst begint om tien uur. De Middelburgse Stichting Welzijns werk voor Ouderen en het ZIK V hebben plannen om binnenkort een kunstvijf- daagse voor senioren te houden. Het motto luidt 'kijken en doen'. Op maan dag 1 november vindt een ontmoetings bijeenkomst plaats in het centrum aan de Schuttershofstraat in Middelburg. Daar kunnen toekomstige deelnemers aan het vijfdaagse project kennis maken met de docenten van het ZIKV en wordt wat verteld over de bustocht naar het gemeentemuseum in Den Haag op 5 november. Verder wordt ook informatie gegeven over de Open Lessen die half november starten. Tijdens de ontmoe ting in het dienstencentrum kunnen geïnteresseerden zich nog opgeven. Voor informatie of opgave bij de stich ting: 01180-27537. In het buurt- en clubhuis Marnix wordt zaterdag 30 oktober een rommelmarkt en een verloting van 10 uur tot 4 uur gehouden. De toegang is gratis. Tegen een kleine vergoeding zijn er diverse consumpties verkrijgbaar. Waarschijn lijk worden er in de Houtuyn kinderac tiviteiten gehouden. Mensen die nog spullen kwijt willen kunnen nog terecht in het club- en buurthuis Marnix. Donderdagavond 28 oktober wordt er in het club- en buurthuis Het Woltershuis aan de Hogeweg te Vlissingen een wijk- avond gehouden. Naast de bingo met leuke prijzen is er ook een diaserie over Zaïre te zien. De wijkavond begint om half acht. Het wijkcomitee Bonendijcke in Vlis singen buigt zich donderdagavond 28 oktober vanaf half acht in het Wolters huis over het beleidsplan 1983. In het wijkblad staat de tekst afgedrukt. De vergadering is openbaar. De interimstichting Vrouwenemancipa tie Zeeland houdt binnenkort regionale informatiedagen. De bedoeling daarvan is om regionale ondersteuningspunten voor het emancipatiewerk te realiseren. Gedacht wordt in de richting van regio nale emancipatiewerksters of ombuds vrouwen. Rekening wordt daarbij ge houden met de wens van de vrouwen uit de diverse regio's. Als opwarmertje ver schijnt in november alvast een uitge breide brochure, die kan worden aan gevraagd bij de interimstichting 01180- 33814. De organisatie 'Wij Komen' houdt za terdagmiddag 6 november een contact middag in de Middelburgse schouw burg. Sheherazade's (bekend van de Li- belle) houdt een van haar bekende voordrachten. Ook wordt er een Film getoond. Aanvang 14 uur. Bouwers in de gemeente Westkapelle dienen voortaan toestemming te vragen om hun materiaal op de openbare weg op te slaan. In het informatiebulletin van de gemeente Westkapelle van deze maand wordt de ver- en nieuwbouwen- de Westkappelaars voorgehouden dat het opslaan van bouwmateriaal op de openbare weg voortaan niet meer klak keloos wordt getolereerd. Opgeslagen bouwmateriaal, zo meldt het bulletin, kan gevaar opleveren voor buurtbewo ners, het verkeer kan worden gehinderd en parkeergelegenheid wordt ten on rechte in beslag genomen. Geadviseerd wordt om het materiaal op de bouw plaats zelf op te slaan. Wie niet anders kan, dient toestemming aan de gemeen te te vragen. Daarvoor wordt dan wel een rekening gepresenteerd, a ƒ1,15 voor bouwmaterialen en 0,65 voor bouwketen, beide per vierkante meter. Of er gevaren zijn verbonden aan de zogenaamde soft-drugs en welke dat dan zijn, wordt haarfijn uit de doeken gedaan tijdens een thema/informatie bijeenkomst in het jongerencentrum Midgard. Vrijdagmiddag 29 oktober wordt eerst een videoband gedraaid over dat onderwerp en vervolgens wordt gediscussieerd. Ook hoe de scholen er mee omgaan komt aan de orde. Het bu reau voor alcoholisme en drugs verleent medewerking. In de Vrije School Zeeland wordt zater dag 30 okber een rommelmarkt en kle- dingbeurs gehouden. Dit evenement duurt van 10 tot 13 uur. Spullen kunnen worden ingeleverd op vrijdag 29 oktober van 15 tot 16 uur en 's avonds vanaf half acht. De helft van de opbrengst komt ten goede aan de Vrije School. Breestraat 47-49 Middelburg, YVON COFFENG, etalage expositie 'etala ges'. Doorlopend geopend. Gortstraat 48 Middelburg WILLEM VADER schilderijen, aquarellen en kunstfoto's. Geopend maandag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Lange Noordstraat 56 Middelburg GERA DAUVILLIER schilderijen, aquarellen en kunstfoto's. Geopend van maandag tot en met zaterdag 9 tot 18 uur. St.Janstraat 41-43 Middelburg AN NEKE RUIMSCHOTEL, Touw- plastieken. Donderdag tot en met zaterdag van 14 tot 17 uur. Volkssterrenwacht Middelburg, SPACE SHUTTLE. Alles over ruimtevaart. Iedere vrijdag vanaf 19.30 uur. Stedelijk Museum Vlissingen, VONDSTEN OP HET VLIEGEND HERT. Maandag tot en met vrijdag 10 tot 17 uur. Zaterdag en zondag 14 tot 17 uur. The Eeties Middelburg AD NUI- TEN foto-expositie. Dagelijks van 10 tot 19.00 uur, zondags gesloten. Coffeeshop St.John Middelburg BERT BROEKHUIS 'Wilde orchi deeën van Europa', fototentoonstel ling. Dagelijks te bezichtigen. Marquis Vlissingen JORG REME, schilderijen, aquarellen. Woensdag tot en met zaterdag 13.30 tot 17.30 uur, zondag van 14 tot 17 uur. Midgard Middelburg ROB MARI- NISEN, foto's en tekeningen onder het motto: 'Autobiografie van leven en dood'. Openingstijden niet opge geven. Zeeuws Museum Middelburg OU DE KINDERBOEKEN in het kader van de kinderboekenweek. Werkda gen 10 tot 17 uur. De Witte Swaen Middelburg BEN VAN ROOY, schilderijen en aqua rellen, WIM VAARZON MOREL, aquarellen, dinsdag tot en met zater dag 11 tot 17.30 uur. De Vleeshal Middelburg ULRIKE ROSENBACH, rond het Forum-on derwerp 'Tooi', 'Schmelzprozesse' - der Versuch Feuer zu machen. Da gelijks 10-18 uur. De Stichting 'In de rechte straat' houdt vrijdag 29 oktober een hervormings avond in de Hervormde kerk in Arne- muiden. Tijdens de bijeenkomst spreekt dominee L. Quist uit Middelharnis over het onderwerp 'Gods grote reformatie'. Medewerking verlenen 'De Lofstem' uit Arnemuiden en het mannenkoor Ethan van de gereformeerde kerk in Yerseke. Ook is er een platen- en boekentafel. De bijeenkomst begint om half acht. De Middelburgse vrouwencontactgroep 'Kom uitje huis' houdt woensdag 3 no vember om half tien 's ochtends een koffiecontactmorgen. Gesproken zal worden over de Stichting Medische Zwangerschapsonderbreking (Stimezo) in Groede. Twee medewerksters van dat instituut zijn aanwezig om vragen te beantwoorden. Verder kan men die ochtend informatie krijgen over 'Kom uit je huis'. De koffiecontactmorgen vindt plaats in het Zuiderbaken aan de M. de la Palmastraat in Middelburg- zuid. Kinderopvang is aanwezig. Souburgse vrouwen treffen elkaar vrij dagmorgen 29 oktober voor de tweede maal tijdens de vrouwenactiviteit. Vori ge keer sprak een functionaris van de gemeentepolitie over het onderwerp vandalisme. De Souburgse willen nu verder met elkaar dat onderwerp uit diepen. Elke vrouw die belangstelling heeft kan deelnemen. De bijeenkomst start om kwart over negen. Kinderop vang is aanwezig. In januari 1983 start in Middelburg weer een cursus Natuur- en milieu-edukatief medewerker (ster). Voor de organisatie tekent de KNNV (Koninklijke Neder landse Natuurhistorische Vereniging) in samenwerking met het IVN (Vereniging ter bevordering van het milieu— besef). De kursus is bedoeld voor iedereen, die een aktieve belangstelling heeft voor de natuur in Zeeland en ervaring wil krij gen in het opzetten en uitvoeren van natuuren nilieu-educatief werk, om zo in bredere kring het milieubesef te be vorderen. De cursus omvat 30 lessen op donderdagavond. In de kursus wordt, naast een algemene inleiding in de bio logie en informatie over de opbouw van het Zeeuwse landschap, vooral aandacht geschonken aan de mogelijkheden voor het opzetten en uitwerking van verschil lende milieu-edukatieve projecten. Informatie en opgave: Mevr. E.A. Hui- bregtse— v.d. Kerkhof, tel.: 01184-61054. Op zondagavond 31 oktober wordt in de Koorkerk te Middelburg een jeugd dienst door en voor jongeren gehouden. Het thema luidt: Soortzoekersof toch medemensen?' Hiermee wordt inge speeld op het feit, dat jongeren graag in eigen groepjes vertoeven; afhangend van voorkeur voor muziek, kleding, sport en andere dingen. Maar vallen op deze manier niet andere groepen bij voorbeeld ook minderheidsgroepen, buiten het gezichtsveld? Of kan juist in de gemeente van Christus worden ont dekt, dat alle mensen toch medemensen zijn? Geprobeerd wordt op zulke vragen in te gaan aan de hand van teksten van jongeren. Predikant ds. L.A. Nell ver leent medewerking. Het Vlissings Jon gerenkoor o.l.v. Ep-Jan Kwast biedt een aantal bijpassende zangnummers. Deze jeugdviering begint om zeven uur. Woensdag 3 november wordt bij het landingsmonument aan de Comman- doweg de bevrijding van Vlissingen (die dag 38 jaar geleden) herdacht. Tijdens een sobere plechtigheid, die om 11 uur begint, zullen onder meer kran sen worden gelegd door burgemeester en wethouders, Nederlandse .consulaire vertegenwoordigers en het Veteranenle- gioen Nederland. Ook komen voor deze gelegenheid Franse oud-commando's naar Vlissingen. Na afloop van de kran- slegging zal door het fanfarekorps der genie het NederlandseEngelse- en Franse volkslied worden gespeeld. In de periode van 13 tot 20 oktober zijn bij de gemeentepolitie te Vlissingen de volgende voorwerpen aangegeven: bankbiljet, motorhelm, radiocassettere corder, afzetlamp, vulpotlood, goud da meshorloge, metalen horloge, geel re- genkinderjack, lichtblauw jack geen re genjack, sportkleding met schoenen, bruin/beige paraplu, paar witte kinder schoenen, 3 sleutels aan leertje, 8 sleutels aan zwart label met letter, oranje skate- bord. Aangegeven dieren: in asiel: zwarte poedel, reu, zwarte kater, 6 mnd., zwarte kater, 3 Vi mnd (Biggekerke). Openingstijden: maandag t/m vrijdag 09.00-12.00 uur, 14.00-16.00 uur. Van de gemeentepolitie te Oost-Souburg geen opgave in verband met vakantie. 'Zaag een tralie door'. Zo luidt het motto van Amnesty International zaterdag in Middelburg en Vlissingen. De organisa tie staat dan met een stand op de hoek Lange Zelke-Walstraat in Vlissingen van tien tot vijf uur en in Middelburg op de Lange Delft van tien tot vier uur. Voor de prijs van ƒ7,50 wordt het Al- jaarboek aangeboden met voorbedrukte kaarten, die aan regeringsleiders kun nen worden gezonden, in een land waar nensenrechten met voeten worden ge treden. Ook gaat Al verder met de Phi- lippijnenactie. In de katholieke kerk aan de Lombardstraat in Middelburg liggen handtekeningenlijsten klaar, die aan president Marcos van de Philippijnen worden gestuurd. Zoals bekend hebben de burgemeesters van Vlissingen en Middelburg, en pastoor Hendrikse en deken Aarts de actie al gesteund. J. Huntzen uit Vlissingen belicht dins dag 16 november ondersteund door dia's de postale geschiedenis van Vlis singen. Dat gebeurt in het Stedelijk Museum aan het Bellamypark in Vlis singen. Voor de organisatie tekent de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum. Hintzen behandelt de afstem peling in de Franse Tijd, censuurstem- pels tijdens de Eerste Wereldoorlog, Luchtpost via het vliegveld Vlissingen. De lezing begint dinsdag 16 november om acht uur. Middelburg, Plein 1940. TtL (01190) 12560 De Raad van Arbeid gaat dinsdag 2 no vember voorlichten over sociale wetge ving. Dat gebeurt in de Tamboer te Middelburg. Voor de organisatie tekent de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen afdeling Middelburg. De bij eenkomst in de Tamboer begint om 10 uur. Jeugdige postzegelverzamelaars onder de achttien jaar treffen elkaar donder dag 28 oktober in De Schakel aan de Bachtensteene in Middelburg vanaf 19 uur. Er zal tijdens die bijeenkomst wat verteld worden over postzegelverzame- len. Tevens kan er worden geruild. Bij voldoende belangstelling volgen meer bijeenkomsten. In 850 Nederlandse plaatsen gaat in de week van 1 tot en met 7 november de nationale jeugdcollecte (Jantje Beton) van start. Bovendien vindt op zaterdag 6 november in een paar honderd ge meenten een straatcollecte plaats. De opbrengst van de collecte wordt aange wend voor allerlei concrete projecten in oude en nieuwe wijken, in de stad en op het platteland. Ook voor Jeugdwerk dat in de verdrukking dreigt te komen wordt geld uitgetrokken. In de wijk Bossenburgh is zaterdag 30 oktober de eerste wijkdag van de wijk vereniging Bossenburgh. Behalve veel spelletjes voor de jeugd komt ook het poppentheater Parcival uit Middelburg naar de gloednieuwe Vlissingse wijk. Ook het gymnastieklokaal De Houttuyn is geopend vanaf 15 uur. De middagac tiviteiten duren tot vijf uur. 's Avonds is er een gevarieerd programma met een Antiliaanse fansgroep. Tevens treedt volkdansgroep Vlissingen op. De zaal is 's avonds geopend vanaf acht uur. De opbouwcommissie Oost-Souburg buigt zich tijdens een vergadering woensdag 27 oktober (vanavond) om acht uur in het wijkcentrum Middenhof aan de Kanaalstraat onder meer over het jaarverslag 1982 en het beleidsplan 1983. Voorts doen de huurderswerk groep Sinke Komejan, de werkgroep Fortress en het algemeen bestuur Stich ting Opbouwwerk Vlissingen verslag van hun werk. Op zaterdagavond 30 oktober is het weer swingen in jongerencentrum De Piek. De muzikale organisatie is in han den van de Radio - Vrij Roadshow. De swingavond is van 20 tot 1 uur. Woensdagavond 27 oktober houdt de Homocontactgroep Walcheren een soosavond in de ontmoetingsruimte van het jongerencentrum De Piek aan de Hellebardierstraat in Vlissingen. De Piek is open vanaf 20 uur en de toegang is gratis. De stuurgroep, die elke tweede zondag in de maand een experimentele dienst organiseert in de Middelburgse Hof- pleinkerk, houdt zondag 31 oktober een bezinningsbijeenkomst over de dien sten. Aan de hand van thema's worden vorm, inhoud, organisatie en dergelijke onder de loep genomen. De bijeenkomst begint om half vijf in het jeugdgebouw van de Hofpleinkerk. Voor kinderen is opvang. Na afloop is er een gezamen lijke koffiemaaltijd. Voor informatie Diet Koopman 01180-25839. Het project 'mensen zonder baan' start twee cursussen in het jongerencentrum Midgard. Dinsdag 2 november start er om 20 uur een cursus theater voor jon geren en woensdag 3 november zeef drukken. Bram Kwekkeboom leidt de cursus theater en Rinus Roepman de cursus zeefdrukken. Tijdens de eerste bijeenkomsten (2 en 3 november) ver tellen de cursusleiders wat over de opzet en de inhoud. Het jongerencentrum De Piek in Vlis singen start met een Filmliga. Dit ge beurt omdat er voor de meeste goeie films geen publiciteit mag worden ge maakt. In het vervolg zullen de films daarom in besloten - liga - verband worden getoond voor leden. Middels een bulletin worden de leden op de hoogte gehouden van de te draaien films. Informatie 01184-16791. Uitvoering Caecilia De brassband Caecilia houdt zaterdag 6 november de jaarlijkse uitvoering in het Scheldekwartier te Vlissingen. Behalve de brassband treden verder op de jazz- groep van het ZIKV, het mandoline-or kest Con Amore en er is bal na met mu zikale begeleiding vaó de FiëstaBand. Aanvang is half acht zaterdagavond en de toegang is gratis. In de sporthal "De Kruitmolen" aan de Kruitmolenlaan in Middelburg houdt de Wijkvereniging 'Zuid' zaterdag 30 oktober haar derde recreatie-volleybal toernooi. De belangstelling voor dit toernooi is weer groot. Ruim 30 dames- en heren-teams spelen van 8.30 uur tot 17.00 uur hun wedstrijden. Middelburg: za. tot 24.00 uur: F.L. Berghauser Pont. Bellinkplein 1, 37393. (Visites aanvragen vóór 10 uur). Zo. tot 24.00 uur: S.A. van den Haak. Rouaan- sekaai 47, 12637. Spreekuur voor drin gende gevallen van 12.30-13.00 uur en 17.30-18.00 uur. Vlissingen: za. tot 24.00 uur: R.M. Thiadens, Zuiderbaan 23, 64633. Zo. tot 24.00 uur: D.C. Bom, Badhuisstraat 81, 12233. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30-13.00 uur en 17.30-19.00 uur. Be zoek spreekuur zonder afspraak. Souburg. Arnemuiden, Middelburg- Zuid: za. tot 24.00 uur: N. Kapteyn, Lekstraat 6, Oost Sou burg, 01184-61630. Zo. tot 24.00 uur: H. Kapteyn-Snijders, Lekstraat 6, Oost Souburg, 01184-61630. Visites aanvragen voor dringende ge vallen 12.30-13.00 uur en 17.30-18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle, Se- rooskerke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: A.C. Kousemaker, Toren- straat 46, Serooskerke, 01189-1212. Domburg, Aagtekerke, Westkapelle, Zoutelande, Meliskerke, Biggekerke, Koudekerke: vr. 18.00 uur, zo. 24.00 uur: P.K. Noorlander, Middelburgsestraat 94. Koudekerke, 01185-1231 West- en Midden-Walcheren: B. Bou- wense. Valkemsseweg 14. Biggekerke. 01185-2190 TANDARTS IV Spreekuur voor spoedgevallen za. en zo. 11.00-12.00 uur: G.H.P.J. Miljoen, Eemstraat 3, Souburg, 01184-61530. Consult alleen na tel. afspraak, visites aanvragen tussen 8 en 9 uur. Dierenart senpraktijk, Oostkapelle, Oude Dom- burgseweg 33A, tel: 01188-1443. Be handeling kleine huisdieren op af spraak. Middelburg/Vlissingen: v.a. vrijdag avond 18.00 uur, consult na telefonische afspraak: L. Schofaerts, Vlissingen. 01184-14699 of 01185-2069. Middelburg: Dienst van vr 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: A Rin geling, Lange Delft 133, 12538. Vlissingen: Lastdrager, C. van Pere straat I. Oost Souburg, 01184-61593. Van vr. 18.00 uur tot ma 08 00 uur: P J van Ginkel. Pres Rooseveltlaan 232. Vlissingen. 01184-12775 W UK'VERPLEEG KI NDIGFN: Kruisvereniging Walcheren-Oost, Mid delburg-stad: L.A. v.d Meer-Kral. Mid delburgsestraat 66. Oost-Souburg, 01184-64893 of 01180-12228. Middelburg-Zuid, Nieuwland en Arne muiden: J.A. Offringa, Girsesland 54, Middelburg. 01180-34962 of 14366. Koudekerke, Meliskerke, Biggekerke. Zoutelande en Weskapelle: R. de Visser, Zuidstraat 14, Zoutelande. 01186-1325. Domburg, Aagtekerke, Oostkapelle, Grijpskerke, Veere, Gapinge, Vrouwen polder, Serooskerke, St. Laurens: L. Burger, Duinweg 55, Oostkapelle, 01188-2746. Vlissingen-stad: M.E.W. Jansen-van Rens, 01180-27583. Souburg, Vlissingen, Papegaaienburg, Bossenburgh, Westerzicht en Paauwen- burg: W. Verhagen-Westerbeke, 01184-61541. SMIEZELS ROCK is een betonforma- tie uit Rotterdam die vrijdag 29 oktober in de Middelburgse bar American op treedt. Hardrockmuziek, die een beton- laag in je maag veroorzaakt, luidde een der kritieken. Smiezel start om 21 uur met optreden. MUZIEKCONCOURS is troef op za terdag 30 oktober in de concert- en ge hoorzaal te Middelburg. Aan het con cours wordt deelgenomen door Ooster- lands fanfare. Sint Caecilia uit 's Hee- renhoek, Virinus Unitis uit Wilnis, De Echo uit Wilhelminadorp. Vooruit uit Waarde, Eendracht Maakt Macht uit Serooskerke, Nut en 'Uitspanning uit Zonnemaire, De Volharding uit Zaam- slag. Ad Astra uit Asperen, Excelsior uit Kloetinge en Oefening baart Kunst uit Zeist. Het concours begint om 11 uur. WILLIAM BRAKMAN (schrijver) is vrijdagavond vanaf acht uur in het Vestzaktheater te Vlissingen. Brakman publiceert sinds 1961. Elk jaar verscheen sindsdien een roman. In 1980 ontving hij de letterkundige .onderscheiding' de P.C.Hooftprijs. Zijn romans zijn over het algemeen autobiografisch getint. De organisatie van deze letterkundige avond is in handen van het Zeeuws Kunstenaarscentrum HET THEATER JOZEF VAN DEN BERG is donderdag tweemaal te gast in het Vlissingse Vestzaktheater. Om vier uur is er een kindervoorstelling en 's avonds om acht uur speelt Van den Berg 'De dans van de Bultenaar' voor vol wassenen. Dit stuk handelt over de bul tenaar, die beneden in een toren gevan gen zit. Boven in de toren woont de ko ning. Twee afgescheiden figuren, die toch samen één toren bewonen. Kaarten 2,50 (kindervoorstelling) en 10,— DE DOOD VAN EEN HANDELSREI ZIGER is het bekende toneelstuk van Arthur Miller, dat maandag 1 november wordt gespeeld in de schouwburg in Middelburg. De Toneelgroep Theater, met onder andere Bernard Droog, speelt dit stuk vanaf 20 uur in Middelburg. Kaarten 16.50 (CJP/Pas65 9,50) ook in voorverkoop. GELUKKIGE HANS is een (poppens pel van Willem Joppe. Woensdag speelt hij het in het poppentheater Parcival in Middelburg. VAN DE KOELE MEREN DES DOODS is een Nederlandse speelfilm rrTet Renee Soutendijk in de creatie van Hedwig Marga de Fontayne. Als mooi meisje van goede huize trouwt zij met een gefortuneerd notariszoon. Opper vlakkig gezien staat niets haar levensge luk in de weg. Ze is echter van nature wispelturig, onconventioneel en naïef. Deze eigenschappen, gecombineerd met een aangeboren sterke behoefte aan erotiek, kunnen haar in de Victoriaanse tijd dat de film speelt, niets anders dan in de problemen brengen. In tegenstel ling echter tot lotgenoten als Madame Bovary, Lulu, La Dame auw camelia's komt Hedwig niet noodlottig aan haar einde. Het happy-end evenwel wordt niet bereikt over een pad bezaaid met rozen. Alhambra I Vlissingen, werkda gen 20 uur, zaterdag en zondag 19 en 21.30 uur. MEISJES OM VAN TE SMULLEN, porno. Alhambra I. vrijdag 23 uur. SJORS EN SJIMMIE EN DE REU ZEN voor de»jeugd, waarin Sjors een belangrijke opdracht van een Chinees heeft gekregen. Hij moet daarvoor naar een land waar reuzen wonen, samen met zijn vriendje Sjimmie. Maar de aarts boeven Boris en Pedro hebben lucht ge kregen van de uitzonderlijke opdracht van beide heldjes. Ook zij proberen de grondstof te bemachtigen waarvoor bei de vriendjes op pad zijn gestuurd. Al hambra I Vlissingen, zondag 14 uur. PORKY'S PIKANTE PRETPARK, schooljongens op sexlessen. Alhambra II Vlissingen, werkdagen 20 uur, zater dag en zondag 19 en 21.30 uur. TIME IS ON OUR SIDE documentaire over de Rolling Stones. Citytheater Middelburg, vrijdag, maandag en dins dag 20 uur, zaterdag en zondag 19 en 21.30 uur. WELLUSTIGE VROUWTJES, porno Citytheater Middelburg, vrijdag 23 uur. DIK TROM EN ZIJN DORPSGE- NOOTJES waarin de Nederlandse held weer in talrijke verwikkelingen raakt met de dorpsveldwachter. Citytheater Middelburg, zondag 14 uur. UNE MAUVAIS FILS met Brigitte Fossey, Partick Deware en onder regie van Claudet Sauset. De regisseur noem de deze film 'de kroniek van de rehabi litatie'. Een ex-verslaafde keert terug na een Amerikaanse gevangenisstraf in zijn oude omgeving. De samenleving werkt echter niet mee. De grootste problemen liggen bij hemzelf. Vooral in de moei zame relatie tot zijn vader. Deze stelt zijn zoon namelijk verantwoordelijk voor de dood van zijn moeder. Pas als de verbittering is doorbroken, zijn er voor waarden geschapen voor de verzoening. En de zoon kan dan pas weer rehabili teren in een permanent onzekerheid biedende maatschappij. CitytheaterZ- VU Middelburg, woensdag (3 novem ber) 20 uur. CITIZEN KANE is een klassieker van Orson Welles uit 1941. De hoofdpersoon in de film staat model voor de legenda rische krantenmagnaat William Ran dolph Hearst, zijn opkomst en onder gang. Midgard Middelburg, za.terdag 20.30 uur. ERBIJ HOREN gaat over het koopge drag van jongeren en de invloed van re clame, massamedia en omgeving. De film is gemaakt door en voor jongeren en duurt onderveer drie kwartier. Mid gard Middelburg, donderdag 19 uur. HET VERLOREN WOUD beschrijft de teloorgang van het Beekbergerwoud, het laatste oerbos in Nederland tussea Beekbergen en Klarenbeek, dat in 1869 werd verkocht en ontgonnen. Hein Schimmel, die al meer natuurbeschrij vingen op zijn naam heeft staan, be schrijft in romanvorm hoe uniek het woud was omdat er zoveel plantensoor ten in voorkwamen, die elders goeddeels waren uitgestorven. Hét Verloren Woud is uitgegeven bij de Zuid-Hollandsche uitgeversmaatschappij en kost 24,90. GOED LEESBARE JUNIORPOC KETS voor een vriendelijke prijs zijn onlangs op de markt gebracht door de uitgeverij Van Holkema en Warendorf. Het gaat om zes boeken van bekende schrijvers. Namelijk: 'Noodweer op de Weishorn' van Jaap ter Haar, 'Vogels vliegen onder ons' van Corrie Hafkamp, 'Duif. de dappere duif van Imme Dros, 'Het geheim van het eiland', van She- lagh MacDonald. 'De Jongen met de gouden broek' van Max Lundgren en Smokkel door het Oerwoud van Arthur Catherall. De boeken kosten per deel 5,95. ZO VER IS DF. WETENSCHAP is een verzameling boeiende schetsen van de actuele stand van zaken op een kleicie dertig wetenschapsgebieden. Deze jubi leum-Aula uitgave is levendig geschre ven. Nederlandse en Belgische weten schappers zijn er heel wat avondjes zoet mee geweest. Ter gelegenheid van de 25-jarige Aula kost dat boek 7,50. Vijftig rijden! NIEUW NEDERLANDS GEBAREN BOEKJE kwam uit de kokers van teke naar Pat Andrea en schrijver Herman Pieter de Boer. Het boek gaat over de simpele gebaren en de vaak groteske verhalen die er achter zitten. Bijvoor beeld: 'Een politieman passeert en drukt zijn hand met vijf gepreide vingers een paar maal naar u toe. Simpel gebaar, maar het houdt een heel verhaal in, na melijk: lk zal er geen werk van maken, maar denkt u er wel aan dat u hier 50 moet rijden'. Manteau Amsterdam gaf het boek uit, en het kost 14,90. IN DIENST - WAT NU? bevat belang rijke informatie voor aanstaande dienstplichtigen, ouders, opvoeders en voorlichters over de militaire dienstp licht, betreffende dienstweigering, al ternatieven, atoompacifisme en andere actuele zaken. Generaal bd M.H. van Meijenfeldt schreef dit boek, dat 14,90 kost en bij Zomer en Keuning is uitge geven.

de Vlissinger | 1982 | | pagina 7