Wat dit land nodig heeft is een brutale kruidenier t SLAGERSPAAR IN ECHT VERBONDEN Hij laat zich niet onder druk zetten door z'n leveranciers! in tegendeel: om elke cent wordt gevochten, zo kun je de prijzen laag houden. Woensdag 13 oktober 1982 De Vlissinger - De Faam ZAKEN zijn ZAKEN Meubelhuis De Schipper tien jaar in Arnemuiden De zaak van Meu belhuis De Schip per in Arnemuiden jubileert. KALENDER BONDSSPAARBANKEN Natuur binnen en buiten Kunst- en antiekveiling in Middelburg Pinda's in dop, 1ylQ Diepvries spinazie, cq Diepvries boerenkool, Bruine bonen, Kapucijners, Nivea crèmebad, Doperwten wortelen MacLeans tandpasta, MIDDELBURG Blauwedijk 74 Adverteren is bekend blijven Spreekuur belangenbehartiging gaat weer van start. PCOB vefrgadert Herfstvakantie Woltershuis VLISSINGEN Hermesweg 25 Kledingbeurs en handwerkbazar Deze maand worden er door De Schipper al weer tien jaar meubels verkocht in Arnemui den. Recentelijk is de zaak nog drastisch verbouwd. Het voorste gedeelte aan de Lan- gestraat is afgestoten. Hierin heet een zuster van ondernemer De Schipper nu haar 'Mo dehuis Jannie' geves tigd. Het meubelhuis is uitge breid met een gedeelte waarin voorheen een fri- teszaak draaide. De Schipper heeft nu 120 vierkante meter beschik baar om de meubelen en de collectie woningtex tiel uit te stallen. De Schipper heeft ook in Nieuwdorp (de hoofd zaak) en in Middelburg (een filiaal) soortgelijke zaken. Ter gelegenheid van het jubileum in Ar nemuiden zijn er talrijke aantrekkelijke aanbie dingen die ook in de an dere meubelhuizen van De Schipper gelden. Onlangs heeft De Schip per een modezaak in 's- Heer Arendskerke moe ten sluiten omdat die zaak 'niet liep', maar de overige zaken zijn springlevend, verzekert De Schipper, om de ge ruchten tegen te spreken die andere geluiden laten horen. De jubileumaanbiedin gen gelden tot na de winkelweek die van 15 tot 22 oktober in Arne muiden wordt gehouden. Een van de twee vrouwelijke slagers, die hun dagelijkse brood verdienen in het Middelburgse warenhuis Trefcen ter trouwde. Op zich vrij normaal, was het niet dat zij een slager tot levenspartner koos. Voor het stralende echtpaar Joos Griep-Yvonne Orgers vormden de slagers van het Trefcenter en de Vleesmeesters (waar hij werkt) een erehaag voor het stadhuis. De spaarbankkalender 1983 van de Bondsspaar banken richt ditmaal alle aandacht op het natuur schoon in eigen land. Een fraaie kollektie kleurop- namen van Nederlandse natuurgebieden. Daarbij is elke provincie betrok ken. De keuze van die gebie den werd bepaald door de daar aanwezige be zoekerscentra. Zo'n be zoekerscentrum is een gebouw of onderkomen met een permanente ex positie. In beeld, woord, geschrift èn natura krijgt de bezoeker voorlichting over wat er in dat na tuurgebied leeft en groeit. Vandaar het ka lenderthema: 'Bui ten...binnen bekeken'. Die keuze is ook geïn spireerd door het toene mend binnelands toeris me. Voor velen kan de spaarbankkalender 1983 een gids zijn voor vakan tie- en weekendtrips. Deze kalender is tot stand gekomen in nauwe samenwerking met het I.V.N., het Instituut van Natuurbeschermingse ducatie. Op en rond Wereld- spaardag, de derde dins dag in oktober (de 19e), wordt de spaarbankka lender 1983 uitgereikt aan de bezoekers van de bijna duizend kantoren van spaarbanken, leden van de Nederlandse Spaarbankbond. Dit boeiende onderwerp is tevens aanleiding ge worden voor een speciale spaarbankuitgave over de bezoekerscentra, geti teld: 'De natuur bui ten....binnen bekeken'. Een kleurige gids met al le wetenswaardigheden over deze centra. Waar ze zijn te vinden en wat er te zien en te beleven is. Het veilingbedrijf H.F. Kamerbeek uit Den Haag houdt deze week - van maandag 11 tot en met vrijdag 15 oktober - een interessante kunst-, antiek- en inboedelvei ling in Middelburg. In twee panden aan de Damplein 21 en 23 is een grote verscheidenheid aan waardevolle goede ren ondergebracht die uiteenlopen van zilveren en gouden sieraden en voorwerpen, antieke klokken en Perzische ta pijten tot fraai antiek en klassiek meubilair toe. Aan de veiling gingen drie kijkdagen vooraf en als de belangstelling hiervoor een graadmeter is voor het bezoek tijdens de veilingdagen zal het er bijzonder druk worden. Alle aangeboden goede ren zijn gekeurd op echt heid door de rijkskamer van waarborg en worden door veilingmeester Henk Kamerbeek voor de volle honderd procent gegarandeerd. De veiling wordt gehou den in de grote beneden zaal van het pand num mer 21 aan de Damplein, onder toezicht van een notaris. Kamerbeek staat er op dat alle te veilen goederen vooraf aan de bieders getoond worden. Als curiositeiten bij de collectie munten wordt een snaphaanschelling en een guldenstuk Hol land uit 1680 aangebo den, bij de meubelcol lectie is een Bretonse ka mer met bijpassende no tariskamer zeer de moei te waard en een exclusief zijden tapi! t onder scheidt zich bij de tapij tencollectie. Kamerbeek heeft voor iedere portemonnee arti kelen aan te bieden. Vrijdagavond 15 oktober - de slotavond - worden de gouden en zilveren sieraden en juwelen ge veild. Om het geheugen van de bezoekers van de kijkdagen nog wat op te frissen is er vanaf zeven uur vrijdagavond nog gelegenheid om een kijkje te nemen. De vei ling begint iedere avond om half acht. De brutale kruidenier vecht voor z'n klanten! En hoe zak 250 gramIHU pak 450 gram. Vrij ProduktOU heel blik heel blik flacon 500 ml. 5/4 pOt rood of blauw, tube 75 ml PRUSSIAG De werkgroep gezamenlijke belangen behartiging VJV in Middelburg gaat weer een spreekuur instellen. Met in gang van 19 oktober wordt het spreek uur elke dinsdagmiddag van twee tot vier gehouden in het VJV-gebouw aan de Latijnse Schoolstraat 10-12 in Mid delburg. Het spreekuur is bestemd voor mensen die op vragen hebben over of problemen hebben met hun uitkering. De afdeling Middelburg'van de Protes tants Christelijke Ouderen Bond houdt op woensdag 27 oktober haar maande lijkse ledenvergadering. De vergadering vindt plaats in de Schakel aan de Bach- tensteene 14. Na het huishoudelijke ge deelte vertelt L.A. Vorthoven, directeur van de gemeentelijke sociale dienst iets over deze dienst en waar ouderen mee te maken hebben of kunnen krijgen. Be langstellenden boven 50 jaar zijn wel kom. In het club- en buurthuis het Wolters- uis is in de week van de herfstvakantie (18 tot en met 23 oktober) een tjokvol kinderprogramma op touw gezet. Bijna dagelijks is er wel wat te doen. Maandag 18 oktober is er brooddeeg figuren ma ken afgewisseld met bingo voor kinde ren vanaf zes jaar vanaf 14 uur. Woens dag 20 oktober kunnen de kinderen van vier tot twaalf jaar er terecht voor een kostelijk filmprogramma met Abbot en Costello en verschillende tekenfilms waaronder Popeye, Woody Woodpec ker. Dit filmfestijn begint om 15 uur. Vrijdag 22 oktober is er een songfestival waarbij play-back is toegestaan. Dit ge beuren start om half acht 's avonds. Za terdag 23 oktober wordt de herfstva- kantieweek afgesloten met een echte griezelfilm, die gaat over mensen die in een dichte mist worden bedreigd door de dood. Deze film is bestemd voor de wat Oudere jeugd vanaf 15 jaar. Aan vang 20 uur. De afdeling Vlissingen van de UW houdt woensdag 20 oktober een kle dingbeurs en een bazar van handwerken tussen tien en vier uur in de Nuts kleu terschool aan de Julianalaan 15 in Vlis singen. Op dinsdag 19 oktober kan de (schoon en gewassen) kleding daar tus sen vier en acht uur worden ingeleverd. Twintig procent van de taxatieprijs is voor de UW. t

de Vlissinger | 1982 | | pagina 17