IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL DE WET-AROB, WAT IS DAT? ROMMELMARKT PLEIN VIERWINDEN Informatiepagina van de gemeente Vlissingen IT ATT UT A TT ONTWERP-WELZIJNS- PROGRAMMA WAT LIGT TER INZAGE? Woensdag 6 oktober 1982 De Vlissinger Redactie: Stafbureau voorlichting en inspraak., stadhuis Vlissingen, tel. 01184-15100, toestel 333, 335 en 337/ Aanvullende beroepsmogelijkheid ajLiM i I!, jMuU Ir - JU JtS JLJ xT.tr BEZOEKTIJDEN ZIEKENHUIS INFORMATIEHOEKEN GEBRUIK ZE! VROUWEN ORGANISATIES BESPREKEN WELZIJNS PROGRAMMA MEVR. MEIJER ALS RAADSLID BEEDIGD COLLECTE LENEN UIT DE KUNST.... Nog steeds inspraak mogelijk; Iedere derde zaterdag van de maand BLAUWE ZONE BADHUIS STRAAT EN COOSJE BUSKEN STRAAT f//£?f/ÊStsw//m//A 777^SSr^77T77r^77^5®J/KM //^/z Enige jaren geleden is de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids-Beslissingen (de zogenaamde wet-AROB) in werking getreden. Deze wet kent een beroepsmogelijkheid tegen beschikkingen (beslis singen) van de centrale overheid en de lagere overheid. Als organen van de centrale overheid (rijksorga nen) kunnen bijvoorbeeld worden genoemd een minister of een inspecteur of andere rijksambtenaar die beschikkingen geeft. Tegen beschikkingen van organen van de centrale overheid kan men rechtstreeks in beroep gaan bij de afdeling rechtspraak van de Raad van State in Den Haag. Tot de lagere overheidsor ganen worden gerekend de provincie (provinciale- en gedeputeerde staten, commissaris van de koningin), de gemeente (gemeenteraad, college van burgemeester en wethouders, burgemeester) en de waterschap pen. Tegen eeö beschikking van een instantie van de lagere overheid zal men over het algemeen (eerst) een bezwaarschrift bij datzelfde orgaan moeten indienen. AANVULLEND De wet-AROB heeft een aanvul lend karakter. Dat wil zeggen: is er een andere beroepsprocedure opgenomen in een wet, dan moet die procedure eerst worden ge volgd. Een voorbeeld: burgemeester en wethouders weigeren een bouw vergunning. De aanvrager kan dan tegen deze weigering beroep instellen bij de gemeenteraad op grond van artikel 51 van de Wo ningwet. In dit stadium zijn de mogelijkheden van de wet- AROB dus voor de aanvrager geblokkeerd. Immers: hij kan van het bij de Woningwet toege kende beroepsrecht gebruik ma ken. Doet hij dat, maar is hij niet tevreden met de beslissing van de gemeenteraad op zijn beroep dan kan hij wel tegen die beslissing in beroep in het kader van de wet- AROB. Tegen dat raadsbesluit bestaat namelijk geen andere administratief-gerechtelijke voorziening open (hij kan dus niet in 'hoger beroep' volgens de Woningwet). Maakt hij van zijn recht op beroep bij de gemeente raad echter geen gebruik, dan zijn ook de mogelijkheden van de wet-AROB voor hem verke ken Tegen bepaalde, in de wet met name genoemde beschikkingen kan men geen beroep instellen. Dat betreft onder andere beslis singen als benoemingen, exame nuitslagen en beslissingen in be lastingzaken. GEMEENTE Artikel 7 van de wet-AROB be paalt dat iemand, die door een beschikking van de gemeente rechtstreeks in zijn belang is ge troffen, bij de gemeente een be zwaarschrift kan indienen. In dat bezwaarschrift moet hij dan uiteenzetten waarom hij het met deze beslissing niet eens is. Het lijkt misschien wat vreemd, dat men bij hetzelfde orgaan dat de beschikking heeft afgegeven een bezwaarschrift moet indienen. Deze bepaling is echter opgeno men om dat orgaan nogmaals de gelegenheid te geven de genomen beslissing te overwegen. De ge meenteraad van Vlissingen heeft een verordening vastgesteld waarin bepaald is op welke wijze die bezwaarschriften moeten worden behandeld. PROCEDURE Hoet zit die procedure in elkaar? Om te beginnen moet een be zwaarschrift binnen dertig da gen na dagtekening van de be schikking bij de gemeentesecre taris worden ingediend. Er wordt dan een termijn vastgesteld (tenminste tien dagen) waarin betreffende beschikking plus het bezwaarschrift ter inzage wordt |-iijtgHMS De informatiehoek 'onder de trap' in het stadhuis. Hier kunt u de map inzien met daarin beschikkingen (besluiten) Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbe schikkingen. Er ligt trouwens nog veel meer: tientallen verschillende folders, stuk ken van raadsen commissievergaderingen, de begroting, informatie over vrouwe norganisaties (Zie ook het bericht over informatiehoeken elders op deze pagina). (foto Cor Schuilwerve) •gelegd. Ook wordt de termijn van (tenmiöste acht dagen) bepaald, waarbinnen de belanghebben den alles wat zij belangrijk vin den voor behandeling van het bezwaarschrift schriftelijk kun nen meedelen. Zij worden overi gens steeds schriftelijk van die termijnen op de hoogte gebracht. De nog inkomende stukken wor den bij het bezwaarschrift ge voegd. Tenslotte worden plaats en tijdstip van een hoorzitting bepaald. De indiener van het be zwaarschrift en mogelijke ande re belanghebbenden (zie ook hierna) kunnen dan hun bzwa- ren mondeling toelichten of zich 'doen horen'. Is er sprake van een bezwaarschrift aan de raad, dan bestaat de 'hoorcommissie' uit de leden van de commissie van ad vies voor de openbare orde. In deze adviescommissie hebben overigens de voorzitters van de politieke fracties uit de gemeen teraad zitting. Is het bezwaar gericht aan het college van burgemeester en wethouders, dan gebeurt het 'horen' door een lid van het col lege of door één of meer door het college aangewezen ambtenaren. De belanghebbenden kunnen -overigens voor eigen rekening - op de zitting voor de toelichting van hun standpunt getuigen en deskundigen meebrengen. Van de zitting wordt proces-verbaal opgemaakt. Tenslotte wordt de beslissing - weer in de vorm van een beschikking - zo snel moge lijk aan de indiener van het be zwaarschrift meegedeeld. BEROEP Vindt men dat de beschikking op het bezwaarschrift geen genoeg doening geeft, dan kan men bin nen dertig dagen na dagtekening beroep instellen bij de afdeling Rechtspraak van de Raad van State. Dat beroepsschrift moet ook weer duidelijk worden ge motiveerd en een kopie van de beschikking op het bezwaar schrift moet worden bijgevoegd. Die kopie ontvangt men van de gemeente, tegelijkertijd met de beschikking. Verder is men aan de griffie van de Raad van State een zeker bedrag verschuldigd. Dit bedrag wordt echter weer te ruggestort als de beschikking geheel of gedeeltelijk wordt ver nietigd. DE BELANGHEBBENDE DER DE De wet-AROB maakt het ook 'derden', die zich door een (voor de aanvrager gunstige) beschik king in hun belangen geschaad voelen, mogelijk een bezwaar schrift in te dienen. Het gaat daarbij niet om schade in finan ciële zin. Een voorbeeld is de verlening van een vergunning voor de bouw van een garage of berging. Zo'n bouwwerk kan een 'derde' schadelijk vinden omdat het licht wegneemt of uitzicht belemmert. Bij de vele beschikkingen die de gemeente jaarlijks neemt is het praktisch onmogelijk - en ook niet voorgeschreven - om na te gaan wie die 'derden-belang hebbenden' (kunnen) zijn. Er is echter een werkwijze bedacht die het iedereen mogelijk maakt van de genomen beschikkingen en de eventuele daartegen ingediende bezwaarschriften kennis te ne men. Dat betekent wel dat het initiatief daartoe van de lezer moet uitgaan. Op welke wijze ziet u in het omkaderde stukje. INGEWIKKELD Het valt niet te ontkennen: het is en blijft een ingewikkelde mate rie. Maar vanzelfsprekend is men op de betreffende afdelin gen in het stadhuis graag bereid eventuele onduidelijkheden voor u te verklaren. Bovendien kunt u bij het Staf bureau voorlichting en inspraak in het stadhuis (begane grond, kamer 34)terecht en daar ligt bovendien voor u de brocure 'Beroep tegen overheidsbeschik kingen' gereed. Gratis en voor niemendal. iü 1 Het is zover. De herfst is begonnen, langzaam maar zeker gaan de bladeren vallen. Soms kan dat tot narigheid leiden. Wat te denken van bijvoorbeeld verstopte riolen, gladde plaatsen op wegen, fiets- en voetpaden? 't Is niet zo leuk daarover onderuit te gaan. Daarom ook zet de gemeentelijke reinigingsdienst alle zeilen bij om de overlast zoveel mogelijk te beperken. "Da's mooi van die mannen", zult u misschien denken. Maar u kunt er ook zelf iets aan doen. Behoort u tot de (gelukkige) bezitters van bomen en struiken, bedenk dan dat het blad waarvan u deze zomer en het begin van de herfst hebt genoten uw blad is. Help daarom de reinigingsdienst eens een handje als het er om gaai de openbare weg schoon te houden. Veeg de omgeving van uw tuin de komende weken eens extra aan. En gooi het weggeveegde blad niet weg, maar spit 't onder. Dat draagt bij tot een goede humusvorming en een vruchtbare grond, (foto Cor Schuilwerve). In de gemeentelijke informatiegids 'Kijk op Vlissingen' staan (op bladzijde 75) onjuiste bezoektijden voor zaterdag- en zondagmiddag vermeld. In plaats vün 14.15- tot 15.15 uur moet u hier lezen: van 14.00 - tot 15.00 uur. De agenda's en stukken van openbare commissieen raadsvergade ringen liggen, evenals bijvoorbeeld de begroting en andere gemeen telijke stukken of nota's ter inzage in de vijf gemeentelijke informa tiehoeken. "Ter inzage" betekent dat de stukken ter plaatse mogen worden gelezen. Meenemen naar huis is echter 'uit den boze'. U mag wel de folders of brochures houden die in het aparte rekje te vinden zijn. In het geval een nota of andere stukken niet te vinden zijn, kunt u contact opnemen met het Stafbureau voorlichting en inspraak in het stadhuis (begane grond, kamer 034, telefoon 15100, toestel 335). De informatiehoeken zijn te vin den in: 1. het stadhuis, op werkdagen geopend van 8.00- tot 12.30 uur en van 13.30- tot 17.00 uur (in formatiehoek 'onder de trap', in de hal); 2. openbare bibliotheek, Spui straat 22-24, 's maandags van 13.30- tot 21.00 uur, overige werkdagen van 10.00- tot 21.00 uur en 's zaterdags van 10.00- tot 12.30 uur (informatiehoek achterin bij de tijdschriften, rekje met folders bij de in gang); 3. wijkcentrum 'Middenhof', Kanaalstraat 64, Oost-Sou burg, geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30- tot 11.00 uur, tot en met donder dag bovendien van 19.30- tot 21.00 uur. Tijdens de school vakanties is het centrum ge sloten. 4. wijkcentrum 'Open Hof', Al exander Gogelweg 59, geo pend maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 12.00 uur en van 19.00 tot 23.00 uur. Tijdens de zomervakantie is het centrum gesloten. 5. wijkcentrum 'Aldegonde', Westerzicht 386, geopend maandag van 11.00 tot 13.00 uur, dinsdag van 13.30 tot 17.30 uur en voorts tijdens activi teiten in het wijkcentrum. Dinsdagavond 12 oktober wordt er in de kantine van het stadhuis een vergadering voor vrouwe norganisaties gehouden (aan vang acht uur). Tijdens deze bij eenkomst zal worden besproken het ontwerp-welzijnsprogram- ma 1983, waar deze gaat over vrouwenorganisaties en de sub sidie-aanvragen voor emancipa tie-activiteiten in 1983. Ook an dere onderwerpen kunnen echter aan de orde worden gesteld. Na dere inlichtingen kunt u krijgen bij de adviseur democratische planning. Die is in het stadhuis te bereiken onder telefoonnummer 15100, toestel 427. In de gemeenteraadsvergadering van 2 7 september jl. is mevr. A afke Meijer-Brouwer geïnstalleerd als raadslid. Daarmee is de Vlissingse raad op de volle sterkte van 29 le den gekomen. Mevr. Meijer (P.v.d.A.) kon niet aanwezig zijn bij de "installatievergadering" van de raad op 7 september jl. Om deze reden stond zij ook niet in de 'fo togalerij' op deze pagina van 15 september. Mevr. Meijer woont aan de Goe man Borgesiusstraat 39 te Vlissin gen (tel. nr. 65585). Zij is lid van de volgende vaste commissies van advies en bijstand voor: -detail handel, volksgezondheid en mi lieuhygiëne, - onderwijs en de oudheidkundige verzameling in het Stedelijk Museum. Twee instellingen hebben van b. en w. vergunning gekregen voor het houden van een collecte in deze en komende week. Tot en met zaterdag gaan (gingen) vrij willigers van het Provinciaal Opbouworgaan Zeeland langs de deur. Bovendien mag de stich ting Zaterdag ook een straatcol lecte houden. Volgende week (van 11 tot en met 17 oktober) is het de beurt aan de collectante(s)n van de Sociaal- Pedagogische Zorg voor Zwak- zinningen. Zaterdag de 16de ok tober mogen zij ook een straat collecte houden. Toen de krant die u nu leest in de bus plofte was - of is - het woensdag. Da's de eerste woens dag van de maand. "Niets bij zonders", zult u zeggen, - dat komt iedere maand voor. Klopt. U wordt echter op deze dag ge wezen, omdat het de enige is waarop u (van 19.00 - tot 21.00 uur) in gebouw 'De Breehof" (fo to) terecht kunt bij de 'kunstuit leen'. Niet minder dan zo'n ze venhonderd kunstwerken, of het nou een plastiek, een schilderij of aquarel is, zijn daar te vinden. En die mag u als particulier tegen een schappelijke prijs lenen: 15 per jaar voor maximaal vier werken (twee per half jaar om dat de uitleentermijn een half jaar is). Voor de duidelijkheid: het gaat hier om werken die door de gemeente Vlissingen zijn aangekocht in het kader van de Beeldende Kunstenaars Rege ling (BKR). Wilt u meer weten over de kun stuitleen? Bel dan naar de Cul turele Raad, tel. 14928. (foto Cor Schuilwerve). Wel zijn. Wie heeft er geen behoefte aan wel- te-zijn? Goed, het ligt voor een ieder anders. Smaken verschillen, gelukkig maar. Vlissingen telt dan ook vele verenigingen en instellingen op het gebied van sport, cultuur, recreatie en zorg. Een behoorlijk aantal daarvan krijgt van de gemeente een financiële bijdrage. Om de centen eerlijk te verdelen wordt jaarlijks een gemeentelijk welzijnsprogramma opgesteld. Het ontwerp- programma is nu gereed en ligt ter inzage in de vijf ge meentelijke informatiehoeken (zie elders deze pagina). Volgende week zal in deze pagina nader op dit ontwerp-programma nader worden ingegaan. Dan zal blijken dat ook op welzijnsgebied - helaas - aanzienlijke offers getroost moeten worden om de gemeentebegro ting voor 1983 sluitend te maken. In het ontwerp-programma staan de voorstellen die burge meester en wethouders aan de raad willen doen wat betreft de subsidiëring van instellingen, organisaties en verenigingen die werkzaam zijn in de sectoren zorg, educatie en recreatie. Dit ontwerp-programma is ge baseerd op het door de stuur groep welzijnsplanning uit- brachte advies aan b. en w. Deze stuurgroep inventariseerde daartoe het welzijnsprogramma 1983. Ze verwerkte in het advies uiteraard ook de reacties die op die inventarisatie binnenkwa men tijdens de inspraakavonden in augustus. Dat wil echter niet zeggen dat het met de inspraak al is afgelopen. Iedere inwoner (en organisatie) kan zowel schriftelijk als mon deling op het gemeentelijke ont- werp-welzijnsprogramma rea geren. Bovendien is er op 20 ok tober een extra inspraakavond over het ontwerp-programma in wijkgebouw 'De Zwaan' te Oost- Souburg. Deze begint om 19.30 uur. De reacties die deze ronde binnenkomen zullen met höt ontwerp-programma worden aangeboden aan de gemeente raad. Een al wat oudere, winterse opname van het Plein Vierwinden. Wind en weder dienende wordt hier iedere derde zaterdag van de maand een snuffelmarkt gehouden. Het gaat om een proefneming van een jaar. (foto A dri van Wijngen). Het is zover! Zaterdag 16 oktober wordt op het Plein Vierwinden de eerste 'snuffelmarkt' gehouden. Van 's morgens half tien tot 's mid dags half vier mag iedere particulier of vereniging (zonder commer cieel doel) hier spulletjes verkopen. Dus als u thuis in de boekenkast of op zolder wat ruimte wilt scheppen of de kas van de vereniging wilt spekken: meldt u aan! Ook kinderen die speelgoed over hebben kun nen er natuurlijk terecht. Enne: snuffelaars en koopjesjagers, goed onthouden: iedere derde zaterdag van de maand snuffelmarkt op Plein Vierwinden Adspirant-verkopers moeten zich, zoals gemeld, eerst aanmel den. Dat kan iedere woensdag avond vóór dat de snuffelmarkt wordt gehouden bij de heer A.J. Vrijenhoek, Eedestraat 7 in Vlis singen (tel.nr. 16922). Aan hem heeft de gemeente vergunning verleend (op proef voor één jaar) voor de totale organisatie van een rommelmarkt op het sfeer volle plein. Bij uw aanmelding wordt van u verwacht dat u een overeen komst tekent. Daarin zijn onder meer de voorwaarden opgeno men voor het schoonmaken van het stuk markt dat u huurt. Die huur bedraagt ƒ3,50 per vier kante meter. Eventueel kunt u, voor 27,- ook een marktkraam huren. Op de Badhuisstraat (tussen de Glacis- en Paul Krugerstraat) mag u uw auto voortaan nog maar een half uur parkeren. Dat geldt ook voor de Coosje Bus- kenstraat tussen het Betje Wolffplein en de Spuistraat. Dit is het gevolg van het instellen van de zogenaande blauwe zones in deze straatdelen. Men is daar bij van maandag tot en met za terdag verplicht de (nieuwe) parkeerschijf onder de voorruit neer te leggen. Met die schijf geeft u aan op welk tijdstip u uw voertuig er heeft geparkeerd. Wilt u langer dan een half uur parkeren, dan kunt u uw auto kwijt op het openbare parkeer terrein op de Spuikom. Overi gens: wanneer u nog geen par- keersschijf heeft kunt u deze voor vijftig cent kopen in het po litiebureau. Bij de afdeling algemene zaken (stadhuis, eerste verdieping, ka mer 118) liggen de volgende stukken ter inzage. Ze kunnen op werkdagen worden ingezien van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 15.00 uur. Tevens kan men op woensdagavond (van 17.45 tot 20.45 uur) terecht in de gemeen telijke informatiehoek 'onder de trap' in het stadhuis. Het gaat hier meestal om aanvragen of (ontwerp)beschikkingen in het kader van de hinderwet. Achter de naam van de aanvrager en/of omschrijving staat de datum tot en met welke beroep kan worden aangetekend bij de instantie of het college dat vervolgens ge noemd wordt. 1. Kennisgeving vergunnin gaanvragen door - J.Pfauth Zoon voor uitbreiding van een expeditie- en opslagbedrijf voor organische tin- en acry- laatverbindingen aan de En- gelandweg te Vlissingen- Oost; - de Vrieshuizen Vlissingen, voor uitbreiding van een vrieshuis met windmolen voor het op wekken van energie op het perceel Engelandweg 22 te Vlissingen-Oost. Tot en met 14 oktober 1982 bij het college van b. en w. Als daar (telefo nisch) om wordt gevraagd kunnen tot en met 7 oktober mondelinge bezwaren worden ingebracht. 2. B. en w. hebben hinderwet vergunningen verleend aan: - de N.V. Haven van Vlissingen voor uitbreiding van een op en overslagbedrijf voor K3- produkten met een nieuwe oliestijger aan de Oosterha venweg; -de Olau-Line Nederland b.v. voor een scheepvaartbedrijf annex inrichting voor opslag en aflevering van superbenzi- ne, bestaande uit een 12.000 li tertank met afleverzuil aan de Oosterhavenweg - Walraven Banden Specialist voor uitbreiding van een ban denservicebedrijf met maga zijn voor banden en de moge lijkheid voor kleine reparaties aan de Edison weg 15. Tot en met 18 oktober 1982 bij de Kroon, door de aanvrager, de betrokken adviseurs, degenen die bij iedere voorgaande ge legenheid bezwaar aanteken den en andere belanghebben den, die redelijkerwijs kun nen aantonen niet eerder in staat te zijn geweest bezwaar in te dienen. 3. De staatssecretaris van Volksgezondheid en Milieu hygiëne heeft vergunning verleend aan 'Verbo' te Hal steren voor het bewaren van afgewerkte olie en bilge-olie aan boord van de 'Verbo V' en de opslaglichter 'Hans', in de 2de Binnenhaven te Vlissin gen. Tot en met 2 november 1982 bij de Kroon (zie verder onder 2). Bij de afdeling ruimtelijke orde ning (stadhuis, eerste verdieping, kamer 147) liggen de volgende bestemmingsplannen (of andere stukken) ter inzage. Deze kunnen op werkdagen worden ingezien van 8.30- tot 12.30 uur en van 13.30- tot 15.00 uur. De datum na ieder plan (tenzij dit onherroe pelijk is geworden) heeft betrek king op de termijn waarin het plan ter inzage ligt. Tot en met deze datum is beroep mogelijk bij het vervolgens genoemde col lege of instantie. 1. Ontwerp-bestemmingsplan Zeewijksingel, eerste planve randering. Tot en met 17 ok tober 1982 bij de gemeente raad. Het plan ligt voorts ter inzage in vier gemeentelijke informatiehoeken. 2. Voorbereidingsbesluit Be schermd Stadsgezicht gedeel telijk.

de Vlissinger | 1982 | | pagina 5