Kettc l^o V mn Jkck. cfruwse ett e*L 4 ooftman 2 VJe&JL Woensdag 29 september 1982 De Vlissinger - De Faam Stop Borssele contra PZC Lezing en dia's over aquarium Cursus Frans 't Zand start winteractiviteiten Goed jaar voor bureau rechtshulp Open Dag Hoechst Adoptie Vliegerwedstrijd Schaken en dammen in Zuid Studiedag Katholieke vrouwen Steunfonds IMGO Engels voor ouderen Dierendag bij 'De Klepperhoeve' Jeugdsoos Kinderbingo 'Het Buut' ook voor volwassenen Showkorps Juliana naar Taptoe Ahoy Midgard start nieuw seizoen Intercultureel programma in 'De Paraplu' Kunst uit Zeeland '83 Diavoorstelling Bezichtiging crematorium Raadsvergadering Mariekerke Verkoping handwerken Pottenbakken voor mensen zonder baan Luther en de angst Welkomdienst in Getuigeniskerk Filmavond in Bachten Reede 2 en 3 oktober ARTSEN DIERENARTSEN: Borstamputatiepatiënten komen bijeen Koffieconcert 'Kom uit je huis' i Naar de mening van de actiegroep Stop Borssele moffelde de PZC berichten over een storing in de kerncentrale te Borssele weg in een zesregelig 'artikelt je'. Dit terwijl Trouw en de Volkskrant er voorpaginanieuws in zagen. Een in gezonden brief over deze zaak weigerde, aldus Stop Borssele, de hoofdredactie te plaatsen. Wel daagde ze de briefschrij ver uit aan te tonen dat de PZC de lezers misleidt en feiten verzwijgt, zoals in dat ingezonden stuk werd gesuggereerd. Stop Borssele is op die uitdaging inge gaan en houdt op vrijdag 1 oktober een forumavond over de rol van een krant bij voorlichting en informatie over ker nenergie. Redacties van landelijke kranten hebben zitting in het forum, dat onder voorzitterschap staat van Kees Slager, redacteur van Villa-VPRO. Het forum vindt plaats in De Piek aan de Hellebardierstraat 13 te Vlissingen en begint om acht uur vrijdagavond. De aquariumvereniging Barbus Con- chonius uit Middelburg houdt vrijdag 1 oktober een bijeenkomst waar de heer Postma uit Spijkenisse een lezing met dia's verzorgd over de aquarium. De bijeenkomst vindt plaats in het vereni gingsgebouw aan de Heerengracht 52 in Middelburg en begint vrijdagavond om acht uur. In het wijkcentrum Open Hof aan de A.Gogelweg te Vlissingen start bij vol doende deelname een cursus Frans op donderdagmorgen van half tien tot elf uur. Voor aanmelding kan men terecht bij de beheerder van het club- en buurt huis. De wijkvereniging 't Zand in Middel burg start de eerste week van oktober het nieuwe winterprogramma, met een aantal wekelijkse activiteiten in club verband. Maandag 4 oktober begint de handenarbeid voor jongens van zeven tot tien jaar, de handwerkclub voor meisjes van zeven tot en met twaalf jaar start dinsdagavond. Beide activiteiten beginnen om kwart voor zeven in het wijkgebouw De vergulde Baars. Woensdag 6 oktober kunnen de dames de spieren weer los maken tijdens de damesgymnastiek in de gymzaal aan de Trompstraat. Verder heeft de toneelve reniging 'De Zandkorrels' de repetities weer hervat en vanaf 1 oktober is ook de kaartclub weer actief, met het spel 'bie den'. De kinderoperette gaat donderdag 7 oktober weer beginnen met oefenen, en bij voldoende belangstelling zal er voor de jeugd vanaf 9 jaar een volks dansgroep worden opgericht. Het bureau voor rechtshulp Zeeland heeft in 1981 een behoorlijke groei doorgemaakt. In het verslag over dat jaar wordt gesproken van een positieve ontwikkeling. Zowel het aantal bezoe kers, de mondelinge en schriftelijke toe voegingen als de uitgebrachte adviezen waren vorig jaar aanmerkelijk hoger dan in 1980. Het bezoekerspercentage was zelfs 25 procent hoger dan het jaar ervoor. In het verslagjaar is tevens een nieuwe stap gezet op de weg van decen tralisatie en geografische spreiding van de bureauwerkzaamheden met de start van een wekelijks spreekuur in Goes. In de begroting voor 1982 is zelfs rekening gehouden met de opening van een dé pendance in Terneuzen. Het chemische bedrijf Hoechst in Vlis- singen-Oost houdt het kader van de landelijke "Open dag Chemie" op za terdag 9 oktober een open dag. In een programma dat ruim twee ur duurt, krijgen de bezoekers een audio-visual over het bedrijf te zien. Tijdens een rondrit per bus zullen enkele fabrieken worden bezocht. Tot slot van het pro gramma kan er in de bedrijfskantine nagepraat worden. De programma's be ginnen om 10.00 uur, 10.45 uur, 14.00 uur en 14.45 uur. Aan elk programma kunnen ruim 50 personen deelnemen. De minimum leeftijd is 12 jaar. Belangstellenden moeten zich tevoren aanmelden via nummer 01196-891,11 (toestel 2109). In heel Nederland nemen ongeveer honderd bedrijven en instellingen die werkzaam zijn op het gebied van de chemie aan deze open dag deel. In Zee land zijn dat naast Hoechst, Dow Che mical in Terneuzen en de Laborato- riumschool in Goes. Vrouwen die een kind ter adoptie heb ben afgestaan, hebben niet ook hun ge voelens voor dat kind afgestaan. Na ja ren vaak willen ze daarover praten, pra ten met andere vrouwen die dit ook hebben meegemaakt. Het uit de anoni miteit komen is voor de meeste moeders een moeizame en soms pijnlijke stap. In 1982 is Fiom-Zeeland begonnen met een klein groepje vrouwen die afstand ter adoptie hebben gedaan van hun kind, en die ervaren dat het oplucht om samen te praten over het afstaan van een kind. Dit groepje begint opnieuw op 5 oktober en komt verder de eerste en derde dinsdag van de maand bijeen op Loskade 17, van 20.00-22.00 uur. In lichtingen over deze groep zijn verkrijg baar bij: Fiom-Zeeland, Loskade 17, 4331 HW Middelburg, tel: 01180-27311. De jeugdactiviteitengroep van de wijk vereniging Zuid in Middelburg is van plan een vliegerwedstrijd te houden. Een jury zal de zelfgemaakte vliegers beoordelen op originaliteit en fleurig heid. Ook wordt gekeken of de vlieger in de lucht kan 'stilstaan'. Deelnemers kunnen zich aanmelden bij René van de Waal, Gervinsland 59 in Dauwendaele. Vóór 30 september. F.en inwoner van de Middelburgse Ma- gistraatwijk, de heer Lafleur, wil in zijn wijk komen tot een schaak- en damclub met wekelijkse clubavonden. Hij roept bewoners van Zuid en omstreken, die voor een gezellig partijtje schaak of dammen voelen, op om met hem contact op te nemen. Hij vindt dat zo'n groepje zowel voor beginners als voor gevorder den moet openstaan. Geïnteresseerden kunnen de heer Lafleur bereiken op zijn huisadres, Prinsenhove 36, telefoon 23772. De leden van het katholiek vrouwengil de in Zeeland komen dinsdag 5 oktober in hotel Britannia in Vlissingen bijeen voor een provinciale leden-ontmoe- tings-annex studiedag met het thema 'Ontwikkelingssamenwerking'. Wille- brord Fréquin, medewerker van KRO- Brandpunt, vertoont de film waarin Prins Claus zich op de hoogte stelt van de ontwikkeling in India en Opper Vol ta. Ook de Ned. Christen Vrouwen Bond en de Katholieke Vrouwen Organisatie zijn hiervoor uitgenodigd. Informatie over deze dag bij het provinciaal secre tariaat, tel: 01184-65709. Thema-avond projectgroepen De opbouwgroep stadsvernieuwing in Vlissingen komt woensdag 6 oktober bijeen in het welzijnscentrum Bachten Komme voor een thema-avond over projectgroepen. In 1981 werd de eerste project-groep - een samenwerkingsver band van ambtenaren en buurtbewo ners voor het totstandkomen van stads vernieuwing - ingesteld. Dat was de projectgroep Gravestraat. Inmiddels is het aantal groepen uitgebreid tot zeven. Over de functie van de groepen lopen de meningen nogal uiteen; aanleiding voor de opbouwgroep stadsvernieuwing om deze bijeenkomst te beleggen. Aanvang 20 uur. Het Instituut voor Maatschappelijk Ge richt Onderzoek (IMGO) in Middelburg is de ondergang nabij. Gebrek aan fi nanciële middelen - zowel rijk als pro vincie willen geen steun verlenen - be dreigen het voortbestaan van het insti tuut. Om het dreigende faillissement alsnog tijdig te kunnen afwenden heeft het IMGO een steunfonds in het leven geroepen. Via dit steunfonds doet IM GO een beroep op instellingen, particu lieren en organisaties, die in het verle den al eens gebruik hebben gemaakt van de diensten van het instituut, om hen te steunen. De stichting welzijn voor ouderen in Vlissingen heeft bij de ouderen in die gemeente ruime belangstelling gevon den om de Engelse taal te leren. Een cursus Spaans, die ook op het program ma stond, kreeg te weinig reacties om door te kunnen gaan. De cursussen En gels worden in vijf groepen gegeven. Maandagmorgen 4 oktober beginnen de lessen in het dienstencentrum Bachten Reede aan de Vredehofiaan. De begin ners en een groep gevorderden om ne gen uur en twee groepen gevorderden om kwart over tien. In het dienstencen trum Bachten Poorte aan het Oranje plein in Oost-Souburg beginnen de ge vorderden vrijdagmorgen 8 oktober om kwart over tien aan het nieuwe cursus jaar. De cursus bloemschikken voor ou deren in het Souburgse Bachten Poorte is dinsdagmiddag 28 september al be gonnen. k Breestraat 47-49 Middelburg, BOB PINGEN (Vlissingen), etalage-ex positie. Doorlopend geopend. Gortstraat 48 Middelburg WILLEM VADER schilderijen, aquarellen en kunstfoto's. Geopend maandag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Lange Noordstraat 56 Middelburg GERA DAUVILLIER schilderijen, aquarellen en kunstfoto's. Geopend van maandag tot en met zaterdag 9 tot 18 uur. St. Janstraat 41-43 Middelburg AN NEKE RUIMSCHOTEL, Touw- plastieken. Donderdag tot en met zaterdag van 14 tot 17 uur. Volkssterrenwacht Middelburg, SPACE SHUTTLE. Alles over ruimtevaart. Iedere vrijdag vanaf 19.30 uur. Stedelijk Museum Vlissingen, VONDSTEN OP HET VLIEGEND HERT. Maandag tot en met vrijdag 10 tot 17 uur. Zaterdag en zondag 14 tot 17 uur. Zeeuws Kunstenaarscentrum Mid delburg. GUILLAUME LEROY de zangen van Maldoror. etsen. Dins dag en donderdag 10 tot 17.30 uur, woensdag en vrijdag 13.30 tot 17.30 uur en 19 tot 21 uur, zaterdag 10 tot 16 uur (vanaf 21 september). The Eeties Middelburg AD NUI- TEN foto-expositie. Dagelijks van 10 tot 19.00 uur, zondags gesloten. Amro (Stadhuisplein) Vlissingen AREND VAN DAM cartoons, varia ties Amro-vignet. Werkdagen 9 tot 16 uur, 's vrijdags 19 tot 20 uur. Antiques B. Witte Vlasmarkt 11, Middelburg, MARCEL ROBBE, schilderijen. Dinsdag tot en met za terdag 10-18 uur. De Vleeshal Middelburg, WILLIAM VERSTRAETEN, prentententoon stelling (installatie). Dinsdag tot en met zaterdag 13-17 uur, zondag 14-17 uur. Coffeeshop St. John Middelburg BWRT BROEKHUIS 'Wilde orchi deeën van Europa', fototentoonstel ling. Dagelijks te bezichtigen. Zaterdagmiddag 2 oktober wordt er bij de kinderboerderij 'De Klepperhoeve' in Middelburg dierendag gevierd. Be halve dat de dieren bij deze viering extra verwend worden, is er ook voor de kin deren een extra programma. Het pop pentheater Parcival speelt vanaf twee uur de sprookjes Koning Kikvors en Raponsje," een twee uur durend pop penspel met veel spannende en avon tuurlijke momenten. De poorten van de kinderboerderij zwaaien om half twee open om de jeugdige bezoekertjes toe te laten. Onder auspiciën van de wijkvereniging Zuid wordt vrijdagavond 15 oktober in het Zuiderbaken in Middelburg weer een jeugdsoos gehouden voor jongeren van 16 jaar en ouder. Goede disco-mu- ziek wordt verzekerd. De jeugdsoos be gint om acht uur. De kinderen van de lagere scholen in Middelburg kunnen vrijdagavond 1 ok tober in het Zuiderbaken een kansje wagen bij het traditionele kinderbingo dat de wijkvereniging Zuid regelmatig houdt. De bingo-avond begint om zeven uur. Het Vlissingse club- en buurthuis 'Het Buut' heeft de activiteiten die tot nu toe waren gericht op de jeugd tot ongeveer 15 jaar, uitgebreid met een aantal cur sussen voor volwassenen. Er is een cur sus boetseren die acht weken lang iedere woensdagavond van halfacht tot half- tien wordt gegeven; een korte cursus van drie weken geeft gelegenheid om het maken van corsages onder de knie te krijgen (donderdags van 19.30-21.30 uur) en er is een cursus poppen maken op de dinsdagmorgen van halftien tot halftwaalf, die acht lessen omvat. Ver der wordt er in Het Buut een cursus al gemene handvaardigheid gegeven. Op maandagmiddag van halftwee tot half- vier kan acht weken lang worden ge leerd over frivolité, macramé en weven van borduurwerken. Inlichtingen bij het buurthuis, aan de Beatrixlaan 2 in Vlis singen, tel: 16223. Het showkorps Juliana Middelburg werkt zaterdag 9 oktober mee aan Tap toe Rotterdam Ahoy' 1982, een groots muziekspectakel in het sfeervolle sport paleis Ahoy' waaraan ruim 500 muzi kanten deelnemen. Het op Amerikaanse leest geschoeide Middelburgse korps zal met wervelende shows vloervullende formaties, schitterende uniformen, vla- gexercities en enthousiaste muziek d? Zeeuwse bijdrage aan dit muzikaal evenement, dat voor de achtste maal wordt gehouden, leveren. Het jongerencentrum Midgard in Mid delburg wil het nieuwe seizoen feestelijk beginnen met een gezamenlijke mossel maaltijd op zaterdag 9 oktober van 18-20 uur. Het is verder de bedoeling dat er iedere zaterdag een goede en gezonde maaltijd wordt geboden tegen een goedkope prijs. De bargroep van Mid gard gaat het komende seizoen weer een aantal swingavonden houden. De eerste hiervan is gepland op vrijdagavond 22 oktober; dan komt de groep Störung (2 muzikanten en een computer) naar het Middelburgse jongerencentrum. De moderne dansmuziek die deze formatie brengt wordt vooraf gegaan door een optreden van het Ensemble Pittoresque. Verder wordt er elke vrijdag een activi teit van het scholierencafé gehouden en ook de groep werkloze jongeren heeft in Midgard een vast programma. Het cen trum is gevestigd in de Kuiperspoort 12, waar ook alle informatie kan worden verkregen. Midgard is geopend van maandag tot en met vrijdag van 12-18 en van 19.30 tot 24 uur, op zaterdag van 14-1 uur 's nachts. De werkgroep interculturele activiteiten van buurthuis 'De Paraplu' aan de Al exander Gogelweg in Vlissingen houdt woensdag 6 oktober een thema-avond waar twee films worden vertoond. 'Ber- tus en Achmed' en Teruggaan of blij ven', twee films die het leven schetsen van de buitenlandse werknemers in de Nederlandse samenleving. Na de film vertoning, die om acht uur begint, is er gelegenheid voor discussie. De nieuwe reizende tentoonstelling van beeldende kunst, die onder de naam 'Kunst uit Zeeland '83' in en buiten de provincie het werk van een aantal Zeeuwse kunstenaars moet tonen, is sa mengesteld. De selectiecommissie, aan gewezen door de Zeeuwse Culturele Raad, heeft het werk van elf Zeeuwse kunstenaars uitgezocht voor deze mo biele expositie. Vijftig beeldende kun stenaars uit de provincie zonden voor deze selectie hun werk in. De expositie bevat werk van Barbara Jean, West- Souburg, Wies de Bles, Heinkenszand, Willem Buijs, Middelburg, Gitte Chris- tensen, Vlissingen, Piet Dieleman, Ar- nemuiden. Peter Jansen, Zierikzee, Sander Littel, Oudelande, Bob Pingen, Vlissingen, Ed Reebergen, Wissenkerke, Frits van Til, Middelburg, en William Verstraeten, Middelburg. De tentoon stelling zal tekeningen, schilderijen, col lages, foto's en objekten bevatten. De heer Van Leeuwen vertoont op ver zoek van de stichting welzijn voor ou deren in Vlissingen zijn dia-serie over Vlissingen en Walcheren, in gebouw Aldegonde in Westerzicht. Belangstel lenden kunnen dinsdagmiddag 5 okto ber vanaf twee uur de diavoorstelling bekijken. Het crematorium en de algemene be graafplaats aan de Westelijke Oude Havendijk in Middelburg staan zater dagmiddag 9 oktober tussen halftwee en vier uur open voor bezichtiging. Be langstellenden kunnen zich ter plaatse laten informeren over cremeren en be graven. Tot deze openstelling is besloten nadat was gebleken dat daaraan be hoefte bestond bij het publiek. Deskun dige medewerkers verzorgen de voor lichting en de rondleidingen. Muidrlbvg. rkin 1940. TeL (01190) 11560 k Vlissingen: Lastdrager, C.van Perestraat 1. O.Souburg. 01184-61593. Het verlenen van medewerking voor de bouw van appartementen aan de Ge- schieresweg in Aagtekerke, het vaststel len van de verordening woonforensen- belasting en van de hondenbelasting zijn enkele punten van de agenda die de ge meenteraad van Mariekerke dinsdag 5 oktober om 19.30 uur in een openbare vergadering in het gemeentehuis moet afwerken. De creatieve groep 'De Engelandvaar ders' van de stichting welzijn voor ou deren in Vlissingen geeft de Vlissingse burgerij gelegenheid om de door hen gemaakte artikelen, zoals kussens, tafel lakens, schortjes en poppen, te kopen. onderdag 7 oktober is er tussen twee en vier uur in het dienstencentrum Bachten Reede aan de Vredehoflaan in Vlissingen een verkoopmiddag. De werkgroep pottenbakken van het vormingswerk voor jonge volwassenen begint het nieuwe seizoen weer met een cursus pottenbakken voor mensen zon der baan in Middelburg. De deelnemers krijgen eenmaal per week les van een keramist en de rest van de week kan geoefend worden in de expressieruimte van het VJV-centrum. Belangstellenden zijn welkom op vrijdagmorgen tussen 10 en 11 uur in het centrum aan de Latijnse Schoolstraat 10-12 in Middelburg. Tele fonische informatie 01180-16279. Israëlavonden D. Jan Bruijn uit Wassenaar verzorgt drie bijbelavonden in het Rode Kruis- gebouw aan de Rehobothstraat in Oost- Souburg met als thema 'Israël, Gods Volk". De inleider maakt een onderver deling van het onderwerp naar Romei nen 9, 10 en 11. De eerste lezing, die vrijdag 1 oktober wordt gehouden, han delt over 'Smart om Israël'. De volgende bijeenkomsten, op 15 en 29 oktober, hebben respectievelijk als onderwerp 'Uitgestrekte handen' en 'Toekomst voor Israël', en begijnen alle om acht uur. Inlichtingen en vervoer bij M.G. de Koning, tel. 01184-63341 of bij J.G. Hoste, tel. 01184-25677. 'Luther en de angst van het westen' is het onderwerp van een lezing die de beken de theoloog dr. W. Aalders uit Den Haag donderdag 30 september geeft in het hervormd verenigingsgebouw in Zierikzee. De Haagse fheoloog heeft verbanden gelegd tussen historie en he den en hij weet op ontdekkende wijze de vinger te leggen op de zwakheden van de kerk en maatschappij in onze dagen. Een van zijn laatste ontdekkingen is 'de angst'. Het nieuwste boek van ds. Aal ders, dat deze maad verschijnt, toont de gelijkenis met de angsten van vroeger en nu aan. De avond, die wordt belegd door de confessionele vereniging in de hervormde kerk, afdeling Zeeland, be gint om kwart voor acht. Onder leiding van Ad Driesprong wordt zondag 3 oktober in de Getuigeniskerk in Middelburg de maandelijkse wel komdienst gehouden. Ds. L. Korevaar, hervormd predikant in Middelburg, spreekt over het thema 'Hoop'. De dienst begint met samenzang om 18.45 uur. Medewerking wordt verleend door kinderkoor 'De Gideonsbende' onder leiding van Wouter Izeboud en het Welkombo. De heer Cysouw uit Vlissingen zal aan- de hand van films en foto's een avond vullend programma verzorgen in het dienstencentrum Bachten Reede aan de Vredehoflaan in Vlissingen. Tijdens de ze filmavond, die voor dinsdag 5 okto ber op het programma staat, vertelt hij over zijn reis naar IJsland en de gewel dige natuur van dit land met geisers, gestolde lava en gletchers. De filmavond begint om halfacht. Middelburg: za. tot 24 00 uur A F Bruijnzeel, Herengracht 68, 15814. (Vi sites aanvragen vóór 10 uur). Zo. tot 24.00 uur: M.Reijerse. Seisweg 29. 13456. Spreekuur voor dringende ge vallen van 12.30-13.00 uur en 17.30- 18.00 uur. Vlissingen: za. tot 24.00 uur: A.J. Mijn- lieff, N.Bectslaan 15, 12525. Zo. tot 24.00 uur: A.H. van Dijk, Koudckerk- seweg 52, 13459. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende ge vallen 12.30-13.00 uur en 17.30-19 00 uur. Bezoek spreekuur zonder afspraak. Souburg, Amemuiden, Middelburg- Zuid: za. tot 24.00 uur: H. Kapteyn- Snijders, Lekstraat 6, O.Souburg. 01184-61630. Zo. tot 24.00 uur: N. Kap- teyn, Lekstraat 6, O.Souburg, 01184-61630. Visites aanvragen voor dringende gevallen 12.30-13.00 uur en 17.30-18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle, Se- rooskerke. Vrouwenpolder. Veere en Zanddijk: J.P. Bekker, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, 01188-1276. Domburg, Aagtekerke, Westkapelle, Zoutelande. Meliskerke, Biggekerke, Koudekerke: vr. 18.00 uur. zo. 24.00 uur. PK. Noorlander. Middelburgsestraat 94. Koudekerke. 01185-1231. West- en Midden-W'alcheren: B. Bou- wense. Valkenisseweg 14. Biggekerke, 01185-2190. TANDARFSFN; Spreekuur voor spoedgevallen za. en zo. 11.00- 12.00 uur: J.W.A. v.d. Heijden. Londensekaai 29, Middelburg. 01180- 12738. Consult alleen na tel. afspraak, visites aanvragen tussen 8 en 9 uur. Dierenart senpraktijk Oostkapelle. Oude Dom- burgseweg 33A, tel. 01188-1443. Behan deling kleine huisdieren op afspraak Middolburg/Vlissingen: v.a. vrijdag avond 18.00 uur, consult na telefonische afspraak: Th. J. Driehuis-van Haselen. Vlissingen, 01184-66548 APOTHEEK: Middelburg: Deinst san vr. 17 30 uur tol vrijdagmorgen daaropvolgend: L.v.d. Boogert. Vrijlandstraat 79. 27471 VERLOSKUNDIGE: Van vr. 18.00 uur tol ma. 08.00 uur: M.v.d. Werken. H.Dunantstraat 19. Vlissingen. 01184-71768. WIJK VERPLEEG KINOIGEN: Kruisvereniging, Walcheren-Oost. Mid delburg-stad: A.Verhage, Veersesingel. Middelburg. 01180-15385 of )2228 Middelburg-Zuid. Nieuw land en Ame muiden: J.Overbeeke, Bereklauwerf 14. Arnemuiden, 01182-2901 of 14366. Koudekerke, Meliskerke, Biggekerke. Zoutelande en Westkapelle: R.Scheele. Colijnstraat 97, Vlissingen, 01184- 65896. Domburg. Aagtekerke, Oostkapelle, Grijpskerke, Veere, Gapinge, Vrouwen polder, Serooskerke, St.Laurens: L.Burger, Duinweg 55. Oostkapelle. 01188-2746. Vlissingen-stad: 01184-14019. B.de Moré' Souburg. Vlissingen, Papegaaienburg. Bossenburgh. Westerzicht en Paauwen- burg: W. Verhagen Westerbeke, 01184-61541. 1 DE TERUGKEER VAN ROOSJE is een spel van Saartje Joppe over een meisje zo groot als je duim. Ze wordt geboren uit een bloem. Maar.... die bloem staat in de vaas in de kamer. Roosje gaat dus op weg naar het land van de bloemen, en dat is buiten. Maar de kamer is groot. Hij lijkt de hele wereld wel. Er zijn veel gevaren: de kikker die wil dat ze met zijn zoon trouwt, de muizen in de klok die haar niet nemen zoals ze is, want ze heeft geen staart en scherpe nagels. Zo ont staat het verlangen naar de wereld bui ten het raam. Een poëtisch verhaal over Roosje's droom, gespeeld met mario netten, elke woensdag om 14.30 uur in het stadspoppentheater Parcival te Middelburg. Kaarten 4,50, reservering gewenst. HET MOZARTCONCERT op zondag 3 oktober in het Middelburgse Am bachtencentrum Demerary begint om 15 uur. Op het programma staan werken van Mozart, Van Beethoven. Kreisler. Giordani, Strawinskv en De Sarasate. Uitvoerenden zijn de sopraan Fie Clei- ren, violist Ronald Touw en de pianisten Mariska Hernady en Elsa Hernady-van Bueren. Kaarten voor dit concert zijn verkrijgbaar in de voorverkoop in het Ambachtencentrum tot en met zaterdag van half elf tot half zes en vanaf een uur voor aanvang van het concert. VLIJT EN VOLHARDING de muziek vereniging uit Oost-Souburg en het MIDDELBURGS MANNENKOOR concerteren zaterdag 2 oktober in de concert- en gehoorzaal te Middelburg om 20 uur. Vlijt en Volharding staat onder leiding van Peter de Roov en het mannenkoor onder leiding van Han Beekman. Behalve gezamenlijk musice ren de muziekgezelschappen ook nog alleen. Kaarten voor dit concert zijn verkrijgbaar bij de Culturele Raad Vlis singen en UIT in Zeeland flO,— CJP etc. f7,50. HET LEXICON VOOR DF. JEUGD LITERATUUR is het eerste losbladige naslagwerk waarin de beschikbare in formatie over boeken voor de jeugd systematisch is geordend. Het lexicon verschijnt kort voor de kinderboeken week. namelijk op donderdag 30 sep tember. Zeker nu de jeugdliteratuur meer dan ooit in de belangstelling staat is het noodzakelijk om. voor wie uit hoofde van studie, beroep of andere in teresse met kinderliteratuur heeft te maken, zo'n naslagwerk bij de hand te hebben. Uitgeverij Samson vraagt via de boekhandel 47.50 voor een exemplaar. Na 31 oktober betaalt men 65.— in de boekhandel. THF. MANAGERS zijn op tour door Zeeland en bezoeken vrijdag 1 oktober bar American in Middelburg. De formatie bestaat uit muzikanten die vroeger deel uit maakten van de bege leidingsgroep van Herman Brood. Sinds dit voorjaar staan ze op eigen benen en brachten reeds een eigen single uit. In het voorprogramma aanstaande vrijdag speelt de bekende Vlissingse formatie Ballas. Het concert begint om 21 uur. De nazorggroep voor borstamputatie patiënten komt dinsdagmorgen 5 okto ber bijeen in het gezondheidscentrum Dauwendaele aan de Roozenburglaan in Middelburg. Fysiotherapeute, me vrouw De Bakker, houdt een praatje over manuele lumfdrainage bij een dik ke arm na een borstoperatie. De bijeen komst begint om 10 uur. De vrouwencontactgroep 'Kom uit je huis' komt woensdag 6 oktober bijeen voor een tweede koffiecontactmorgen in dit seizoen. Er wordt gesproken over de groepsactiviteiten als conversatie En gels, Spaans en Duits, naaien, bridgen en hobby/creativiteit. De heer Nieveld geeft voorts nadere informatie over het onderwerp 'De grondslag van ziekte en gezondheid in de natuurgeneeskunst'. De contactmorgen, die in het Zuiderba ken aan de M. de la Palmastraat in Middelburg wordt gehouden, begint om 9.30 uur. W ARMTE ISOL de belangstelling een boek over is ting Voorlichting derland heeft het het is uitgegeven sche Boeken. De 29,50. ,ATIE staat enorm in Vandaar dat er ook uitgegeven. De Stich- Energiebesparing Ne- boek samengesteld en door Kluwers Techni- verkoopprijs bedraagt PERICLES behoort tot een groep van vier stukken die Shakespeare aan het eind van zijn leven schreef, en die de Engelsen zo fraai 'the final romances' noemen. In deze stukken is Shakespea re's beeldende kracht bij het schilderen van een magische wereld op een hoog tepunt. Hij heeft een houvast van het realisme niet meer nodig en springt heen en weer door de tijd, van plaats naar plaats, en creëert een eigen surrealisti sche, onlogische psychologie. Woensdag 6 oktober speelt het Zuidelijk Toneel Globe dit meesterstuk, vertaald door Gerrit Komrij in de Middelburgse Schouwburg om acht uur. Kaarten f 17,50 in voorverkoop bij Uit in Zee land CJP etc. f 10,-. DE MOORDENAAR VAN ONDRON (auteur Eli Asser) is een boek dat vol gens insiders alle ingrediënten bevat om als basis voor een film te worden ge bruikt. Volgens de uitgever Elseviers wordt in de internationale filmwereld nu al tegen de klippen op geboden voor het verkrijgen van de filmrechten. Maar waar de waarheid ook ligt, Eli Assers boek. dat vandaag (woensdag 29 sep tember) in het American Hotel in Am sterdam wordt gedoopt, is een oerne- derlandse thriller bij uitstek. HET WIELERLEVEN VAN JOOP ZOETEMELK is nu voor iedereen in zichtelijk gemaakt. Alle teleurstellingen en successen die elkaar in het wielren nersleven pijlsnel kunnen opvolgen worden met Nederlands succesvolste renner besproken. Vooral de ronde van Frankrijk loopt als een rode draad door het boek. maar evenzeer door het leven van de Nederlander die met een Fran- caise is gehuwd. Voor 30, is de wiel- renliefhebber eigenaar van het boek, dal is uitgegeven bij Sport Express in Val- kenswaard. BUTTERFLY handelt over een meisje dat zich alles kan permitteren in een dorp vol ontucht. City theater Middel burg, vrijdag 20 uur, zaterdag 19 en 21.30 uur. MONTHY PYTHONS LIFE OF BRIAN de alombekende satire op het leven van Christus. Citytheater Middel burg, zondag 19 en 21.30 uur, maandag tot en met woensdag 20 uur. TOM AND JERRY de heldjes treden aan voor de jeugd in City theater Mid delburg, zondag 14 uur. DE DRAKEN VAN BRUCE LEE tjok vol vechtsport. Citytheater Middelburg, vrijdag 23 uur. PORKY'S PIKANTE PRETPARK speelt zich af in de vijftiger jaren. punt wanneer zij via een luik in de vloer, in het water onder het pand terechtko men. De vernedering is groot en zij wil len niets liever dan direkt wraak nemen. Maar de tegenstand is te groot en hulp van de plaatselijke sheriff hoeven ze ook niet te verwachten gezien het feit dat deze de broer van Porky is. Alhambra I Vlissingen, werkdagen 20 uur, zaterdag 19 en 21.30 uur, zondag 14. 19 en 21.30 uur. WILDE DROMEN porno. Alhambra I Vlissingen vrijdag 23 uur. SPRONG NAAR DE LIEFDE is een Nederlandse film waarin Entile met een helicopter naar een booreiland voor de Nederlandse kust vliegt. Emile is een ervaren duiker, hoewel hij pas 24 jaar is. Maar onder water gaat er toch iets mis. Hij raakt verstrikt in een losgeslagen net. Op het nippertje wordt hij gered. Daar dringt tot hem door dat hij dood had kunnen zijn. Voorlopig mag hij niet duiken. Zijn beroep was echter zijn hobby, zodat dit doktersadvies hem diep raakt. Ook in zijn verhouding met Mo nique waarmee hij samenwoont raakt daardoor in de problemen. Na een inci dent gaat hij op zoek naar een vroegere vriendin die echter naar het buitenland is vertrokken. Emile slaat aan het het zwerven. Hij komt in geldnood en 'het slechte pad' is weldra gevonden. Als hij plotseling geconfronteerd wordt met het nieuwe beroep van Monique (fotomo del) raakt hij totaal ontredderd. Alham bra II Vlissingen, werkdagen 20 uur. za terdag en zondag 19 en 21.30 uur. SUPERPOWER ofwel de kleine met de superkracht gaat over de aloude vecht sport in China. Alhambra II Vlissingen vrijdag 23 uur. DÉ GEEST VAN BLAUW BAARDvoor de tweede week. Alhambra II Vlissin gen. zondag 14 uur. MOZES EN DE TIEN GEBODEN Over het leven van Mozes vanaf zijn geboorte en zijn trek met de Joden naar het beloofde land. Burt Lancaster speelt de hoofdrol. Het Visserskwartier Vlis singen zaterdag 20 uur. zijn zes studenten van de Angel Beach High School, beter be kend als de Angel Beach Six. Hun da gelijkse bezigheden richten zich voor het overgrote deel op het opdoen van sek suele ervaring. Zij besluiten derhalve een nacht door te brengen in het pikante Pretpark van Porky. In dit park willen ze zich eens uitvoerig laten bezighouden door de daar in ruime en gewillige mate aanwezige zijnde dames. Helaas loopt het voor het zestal niet zo af als zij had den gehoopt. Wat een hoogtepunt moest worden eindigt in een letterlijk diepte- t 4

de Vlissinger | 1982 | | pagina 9