IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL WOONERF-PLAN ROOIE BUURT VORMING EN SCHOLING VOOR VROUWEN IN DE BIJSTAND ALARMNUMMERS VAKANTIES 1982/1983 Informatiepagina van de gemeente Vlissingen lll\J LENEN.... UIT DE KUNST WAT LIGT TER INZAGE? Woensdag 29 september 1982 De Vlissinger Redactie: Stafbureau voorlichting en inspraak., stadhuis Vlissingen, tel. 01184-15100, toestel 333, 335 en~337, Projectgroep legt plan aan bewoners voor THEMA-AVOND OVER WERKEN IN PROJECT GROEPEN VERHUIZEN? COLLECTE nrlnm^S^: P W Ps* tr' I I» si m EXPOSITIE REEKS MET MO DERNE KUNST IN 'BELLAMY 19' COMMISSIES VERGADEREN Hou ze bij de hand! //Tortus ///W ^7// //T3A> '-W//' /ffcsW In opdracht van burgemeester en wethouders is de projectgroep woonbuurtverbetering Verkuyl Quak- kelaarstraat en omgeving bezig met een plan voor het maken van een woonerf in de "Rooie buurt". De projectgroep, bestaande uit bewoners en ambtenaren, is inmiddels zo ver met het plan gevorderd dat zij dit aan alle bewoners van de "Rooie buurt" kan tonen. De projectgroep wil van de bewoners voor de laatste maal hun reacties op dit "praatplan" vernemen zodat deze zoveel mogelijk in het definitieve plan kunnen worden verwerkt. INSPRAAKAVOND De projectgroep heeft daarom alle bewoners van de "Rooie buurt" schriftelijk uitgenodigd voor een inspraak-avond, mor gen donderdag 30 september om 20.00 uur in welzijnscentrum "Bachten Komme" in de Bad huisstraat 104. Bij deze uitnodi ging zat ook een inspraakformu lier met portvrije envelop zodat de bewoners behalve op deze avond ook schriftelijk kunnen reageren. Alle schriftelijke en mondelinge reacties zullen na 1 oktober door de projectgroep worden beoordeeld en indien mogelijk in het definitieve plan worden verwerkt.. Het definitie ve plan dat zo ontstaat zal dan uiteindelijk voor de laatste maal aan alle bewoners worden ge presenteerd voordat de gemeen teraad er haar goedkeuring aan zal moeten geven. Zodra de rio leringswerken in de "Rooie buurt" dan achter de rug zijn kan dan met de aanleg van het woonerf worden begonnen. HET PLAN Tot slot nog iets over het plan zelf. Dat bevat een woonerf met overal tweerichtingsverkeer in de volgende straten: de Verkuyl Quakkelaarstraat (oostelijk deel), de Nicolaes Honighstraat, de Van Hoorn van Burghstraat, de Lammensstraat, de Hur- gron3estraat, de Beckerstraat, de van der Swalmenstraat, de Cal- lenfelsstraat en de Winkelman straat. Achterop de uitnodigingen voor de bewoners staat een tekening van de straat waarin zij wonen afgebeeld met daarin uitgevoerd het deel van het woonerf zoals dat er in hun straat - als het aan de projectgroep ligt - uit zal ko men te zien. Wie het totale woonerfplan voor de hele buurt wil zien kan daarvoor terecht in welzijnscentrum "Bachten Komme", Badhuisstraat 104, aan de ramen van de gemeentewerk plaats (Kasteelstraat 146) en bij de afdeling stadsontwikkeling in het stadhuis. Op de inspraak avond, morgenavond, zal een in gekleurde totaalkaart van het woonerf-plan hangen en zullen bovendien de ontwerpers en te kenaars daarvan aanwezig zijn voor een nadere toelichting. Vrouwen, die een bijstandsuitkering hebben, kunnen meedoen aan VOS-cursussen, avond-mavo's en dergelijke zonder dat er op de uitkering wordt gekort. Het is zelfs zo, dat bepaalde kosten die uit deelname aan dergelijke vormings- en scholingsactiviteiten voortvloeien kunnen worden vergoed. Deze regels gelden echter alleen voor opleidingen en cursussen tot en met het niveau van het middelbaar beroepson derwijs. Hoger beroeps- en wetenschappelijk dagonderwijs kan niet met behoud van de uitkering worden gevolgd. Dit komt er op neer dat als u een opleiding tot een MAVO- of LBO-diploma wilt volgen dat niet verplicht bent dat aan de gemeentelijke sociale dienst te melden. Bij opleidingen aan de HAVO, MEAO, VWO en ook middelbare beroepsopleidingen bestaat die verplichting wel. VOS-cursussen Doordat scholing of vorming met behoud van de uitkering moge lijk is, kan niet alleen de indivi duele ontplooiing worden bevor derd. Ook kan men bijvoorbeeld de opleiding, die men misschien voortijdig moest onderbreken, afmaken. Nu zijn er natuurlijk vele mogelijkheden voor vor ming en bijscholing. Zoals de vorm en aard van die opleidingen uiteenlopen, zo kunnen echter ook de regels met betrekking tot de uitkering verschillen. Daarom hieronder in grote lijnen een overzicht van de mogelijkheden en onmogelijkheden volgens de richtlijnen van de minister van C.R.M. Deelname aan vormingsactivi teiten als VOScursussen (VOS Vrouwen Oriënteren zich in de Samenleving), cursussen 'ouder op herhaling' en openschoolacti viteiten moeten, vindt deinister van CRM, gestimuleerd worden. Dat geldt niet enkel voor alleen staande vrouwen, maar ook voor de vrouw die partner is van een bijstandsontvanger. Deze activi teiten zijn met name bedoeld voor vrouwen met een kennisni veau van het lager onderwijs. Het is gebleken dat deze vorming goed aan kan sluiten bij de bele vingswereld van vrouwen. Bovendien kan het hen leren be ter te functioneren in het maat schappelijk leven. De kosten die deelname aan deze vormingsactiviteiten met zich meebrengen kunnen, met toe passing van de Bijstandwet, worden vergoed. Dat geldt ook voor de eventuele kosten van kinderopvang. 'INHAAL-OPLEIDING' Voor het 'inhalen' van onderwij sachterstand kunnen opleidin gen, die leiden tot een diploma mavo/lager beroepsonderwijs worden gevolgd en afgemaakt. Wilt u deze opleiding volgeü, dan kan altijd ontheffing worden verleend van de verplichting werk te zoeken. Dat geldt ook voor de vrouwen in de R.W.W. In principe is ook deelname aan vervolgopleidingen in de sfeer van het dag/avondonderwijs voor volwassenen (havo, meao, vwo) toegestaan. Op het moment dat betrokkene laat weten een opleiding te willen volgen (of daar al aan begonnen is) wordt bekeken of het gezien haar per soonlijke en/of gezinsomstan digheden mogelijk is te gaan werken. Lukt dat niet, dan kan toestemming worden verleend de opleiding te volgen èn ook af te maken. Een volgend beoorde lingsmoment wat betreft het al don niet kunnen werken, valt na de beëndiging van de opleiding. Er kan echter ook aanleiding zijn voor een eerdere herbeoordeling. In het kader van het dag/avon donderwijs voor volwassenen is het immers mogelijk per vak te studeren en daarvoor va deel certificaten het diploma te beha len. Alleen, dan kan de opleiding heel wat langer dur<m dan een 'gewone'. "ACTIEF BESCHIKBAAR" Wanneer de vrouw in staat wordt geacht te kunnen werken mag zij dus wel een opleiding gaan volgen - met behoud van de uitkering - maar onder voor waarde dat zij zich 'actief' be schikbaar houdt voor de ar beidsmarkt. Als ze werk buite- nenshuis vindt, kan dat dus be teken dat de opleiding moet worden afgebroken of eventueel in de avonduren voortgezet. Overigens: voor een vrouw, die een - middelbare - beroepsoplei ding wil gaan volgen geldt de zelfde procedure. Er is echter één voorwaarde waar die vrouwen die zo'n opleiding willen gaan volgen rekening mee moeten houden. Een beroepsopleiding omvat vaak een praktijkstage. Er wordt dan van haar verwacht dat zij na haar studie in ieder geval in dezelfde mate in staat is aan het arbeidsproces mee te doen. PART-TIMERS Voor studerenden vanaf 23 jaar in het part-time onderwijs geldt een regeling van het ministerie van Onderwijs en Wetenschap pen, ingaand in het studiejaar 1981/1982. (De brochure 'met na- me....part-timers' van het minis terie kan worden opgevraagd bij de scholen). Voor hen, die een inkomen op het sociaal minimumniveau hebben, voorziet deze regeling in een vergoeding van de studiekosten. Dit eventueel verhoogd met reis kosten. Kosten, die door dit mi nisterie niet worden vergoed (zoals noodzakelijke kosten voor kinderopvang) kunnen met toe passing van het B.L.D. worden vergoed. Echter, de bijstands verlening voor deze kosten blijft beperkt tot die gevallen, waar het gaat om voor het inhalen van onderwijsachterstand benodigde opleidingen (tot en met mavo/1- bo). Sinds ruim een jaar werken in Vlissingen zogenaamde project groepen bij stadsvernieuwings plannen. Dat zijn door burge meester en wethouders instel lende overlegorganen van o.a. ambtenaren en buurtbewoners. De Opbouwwerkgroep stadsver nieuwing (een werkgroep van de Stichting Opbouwwerk Vlissin gen) organiseert over dit onder werp een thema-avond op woensdag 6 oktober a.s. om 20.00 uur in "Bachten Komme", Bad huisstraat 104. Op het program ma staan o.a. de vertoning van een videoprogramma waarin be trokken ambtenaren, bestuur ders, bewoners e.d. hun mening geven en een discussie naar aan leiding van door de bewoners zelf gekozen stellingen over in spraak. Verhuizen. Een ieder die het wel eens heeft meegemaakt weet wat voor rompslomp dat met zich meebrengt, ook administratief. Zo moet u sowieso, vijf dagen voor of na de verhuizing, uw nieuw adres opgeven bij de af deling burgerzaken op het stad huis. Dat betekent niet dat uw adres wijziging automatisch wordt doorgegeven aan bijvoorbeeld de dienst gemeentewerken. Ook de PZEM (voor gas- en elektriciteit) en de WMZ (voor water) moet u apart een bericht sturen. Overi gens ook als u gebruik hebt ge maakt van het PTT-verhuisbe- richt (verkrijgbaar op de post kantoren) bent u verplicht opga ve te doen bij de gemeente! Want de PTT geeft de adresverande ring alleen door aan de instellin gen die op het verhuisbericht staan voorgedrukt èn die u heeft aangekruist! U kunt uw portemonnee klaar leggen. Deze week komt er na melijk een coliectant(e) van de Dierenbescherming bij u aan de deur. Tenzij hij of zij al is ge weest. Bovendien houdt de Die renbescherming komende zater dag (2 oktober) een straatcollecte. Volgende week,van 4 tot en met 9 oktober, komt een vri j willig(st)er van het Provinciaal Opbouwor- gaan Stichting Zeeland bij u aan de deur. Bovendien houdt de Stichting Zeeland op zaterdag (9 oktober) een straatcollecte. Burgemeester en wethouders hebben bij het verlenen van de vergunningen voor de collectes wel enkele voorwaarden gesteld. Zo moet elke collectant(e) in het bezit zijn van een legitimatiebe wijs. Daarop moet wel de datum waarop of het tijdvak waarin de collecte mag worden gehouden staan vermeld. Bovendien moe ten het adres en de leeftijd op het bewijs terug te vinden zijn. Het is echter pas geldig als er een poli- tiestempel op staat. Overigens: de collectant(e) moet minimaal zestien jaar zijn. fiMMmrmrwm WiTtorMrj Zaterdag zal in de gemeentelijke galerie 'Bellamy 19' een expositie worden geopend van beeldend kunstenaar Geert Fastenhout. Het is de eerste tentoonstelling in een reeks van zes, verspreid over de periode oktober 1982 tot mei 1983. Hieraan verlenen mede werking zes beeldende kunste naars uit België en Nederland. De schilderijen van Geert van Fastenhout zijn niet groot, onge veer zeventig bij zeventig centi meter. Ze bestaan uit rechthoe kige, elkaar begrenzende, strak- geschilderde kleurvakken en -banen. De kleuren zijn donker. De ene keer zijn de elementen symmetrisch gerangschikt, de andere keer wordt die symmetrie net even verschoven. Al met al de moeite waard om eens een kijkje te gaan nemen in deze, bij het museum (foto) on dergebrachte, galerie. Deze en komende week vergade ren de volgende vaste commissies van advies en bijstand en/of bestuurscommissies (ex-art. 61 Gemeentewet). Voor zover niet anders staat vermeld komen ze bijeen in het stadhuis. Gezien het feit dat de kopy van deze informatiepagina circa een week tot veertien dagen voor de te houden vergaderingen moet worden ingeleverd bestaat de mogelijkheid dat er nog wijzi gingen in de vergaderdata kun nen optreden. De (bestuurs)com- missie die vergaderen zijn die voor: -ruimtelijke ordening op dinsdag 5 oktober, aanvang 19.30 uur. -de Culturele Raad op donderdag 7 oktober, aanvang 20.00 uur in gebouw 'Bachten Komme', Bad huisstraat 104. De vergaderstukken kunnen worden ingezien in de vijf gemeentelijke informatie- hoeken. Die zijn te vinden in het stadhuis ('onder de trap'), de openbare bibliotheek (Spuistraat) en de wijkcen tra 'Open Hof' (Paauwen- burg), 'Aldegonde' (Wester- zicht) en 'Middenhof' (Ka naalstraat, Oost-Souburg). Deze voertuigen van de Vlissingse brandweer staan dag en nacht gereed om uit te rukken. De bemanning ervan laat, bij alarm, geen minuut verloren gaan. Laat daarom geen tijd verloren gaan als het nodig is, door eerst een alarmnummer op te moeten zoeken! (foto Cor Schuilwerve). Niemand vraagt erom. Ze ge beuren dan ook op de meest onverwachte momenten: brand, ongelukken en andere soms ingrijpende incidenten. Het is dan zaak om te weten waar u zijn moet voor snelle en deskundige hulp. Daarom vindt u hieronder een over zicht van de belangrijkste te lefoonnummers. Mogelijk kunt u ze noteren in uw agen da of achterop uw telefoon gids. Dit zijn ze AMBULANCE Hulpcentrum Noord- en Mid den-Zeeland te Goes (01100) 14444 BRANDWEER Regionale Brandweer Noord en Midden-Zeeland te Vlis singen (01184) 14444 POLITIE Gemeentepolitie Vlissingen (01184) 13333 Alarmcentrale Rijkspolitie te Middelburg (01180) 33333 Ja hoor, de zomervakantie lijkt nog maar net achter de rug of voor de scholieren staat weer al de herfstvakantie voor de deur. Want ondanks het feit dat we de laatste weken toch aardig wat zomerse dagen hadden is het stilletjes aan toch echt herfst ge worden. Zelfs getuigen etalages van reisbureau's weer al van de winter(sport). Daarom hieronder een overzicht van de vakan ties in het lopend schooljaar. KLEUTER- EN LAGER ON DERWIJS Herfstvakantie: 18 tot en met 22 oktober Kerstvakantie: 20 tot en met 31 december Voorjaarsvakantie: 14 tot en met 16 februari Paasvakantie: 1 tot en met 8 april Bevrijdingsdag: 5 tot en met 6 mei Hemelvaartsdag 12 tot en met 13 mei Pinkstervakantie: 23 tot en met 25 mei Zomervakantie: 4 juli tot en met 12 augustus VOORTGEZET ONDERWIJS Herfstvakantie: 18 tot en met 22 oktober Kerstvakantie: 20 tot en met 31 december Voorjaarsvakantie: 14 tot en met 18 februari Paasvakantie: 1 tot en met 12 april Bevrijdingsdag: 5 mei Hemelvaartsdag: 12 mei Pinkstervakantie: 23 mei Zomervakantie: 4 juli tot en met 12 augustus Groot, klein, rond, vierkant, staand, hangend, kleurig, inge togen, kortom: in alle soorten en maten. Zo gevarieerd is de col lectie van circa zevenhonderd werken in de Vlissingse kun stuitleen. Iedere particulier kan er één of twee, organisaties zon der winstoogmerk soms meerde re, in huis halen. Stap daarom, als u er nog niet geweest bent, eens bij de kunstuitleen (in ge bouw Breehof aan de Breestraat) binnen. Kijken kost niets De uitleen is iedere eerste woensdag van de maand van 19.00- tot 21.00 uur. Voor 15,— per jaar kunt u er maximaal vier werken (bijvoorbeeld een plas tiek, schilderij of tekening) le nen. U mag per keer twee werken lenen (maximaal vier per jaar). U heeft dan werken in huis die voor de gemeente zijn gekocht in het kader van de Beeldende Kunste naars Regeling. Voor vragen over de kunstuit leen kunt u terecht bij de Cultu rele Raad, tel. 14928. (foto Cor Schuilwerve). Bij de afdeling algemene zaken (stadhuis, eerste verdieping, ka mer 118) liggen de volgende stukken ter inzage. Ze kunnen op werkdagen worden ingezien van 8.30tot 12.30 uur en van 13.30- tot 15.00 uur. Tevens kan men op woensdagavond (van 17.45- tot 20.45 uur) terecht in de gemeen telijke informatiehoek 'onder de trap' in het stadhuis. Het gaat hier meestal om aanvragen of (ontwerp)beschikkingen in het kader van de hinderwet. Achter de naam van de aanvrager en/of omschrijving staat de datum tot en met welke beroep kan worden aangetekend bij de instantie of het college dat vervolgens ge noemd wordt. 1. B. en w. hebben hinderwetver gunning verleend aan Willem Muller Shipbrokers B.V. te Ter- neuzen voor een drijvende in richting met een ladingcapaciteit van ongeveer tachtigduizend m3 voor de op- en overslag van vloeibaar gas in de Sloehaven te Vlissingen-Oost. Tot en met 5 oktober 1982 kunnen bij de Kroon door de aanvrager, de betrokken adviseurs, degenen die bij iedere voorgaande gele genheid bezwaar aantekenden en andere belanghebbenden, die redelijkerwijs kunnen aantonen niet eerder in staat te zijn ge weest bezwaar in dienen. 2. Kennisgeving vergunningaan vragen door J. Pfauth Zoon voor uitbreiding van een expedi tie- en opslagbedrijf voor orga nische tin- en acrylaatverbin- dingen aan de Engelandweg te Vlissingen-Oost; - De Vrieshuizen Vlissingen, voor uitbreiding van een vries huis met windmolen voor het opwekken van energie op het perceel Engelandweg 22 te Vlis singen-Oost. Tot en met 14 okto ber 1982 bij het college van b. en w. Als daar (telefonisch) om wordt gevraagd kunnen tot en met 7 oktober mondeling bezwa ren worden ingebracht. 3. B. en w. hebben hinderwetver gunningen verleend aan: - de N.V. Haven van Vlissingen voor uitbreiding op- en overslagbe drijf voor K3-produkten met een nieuwe oliesteiger aan de Oos terhavenweg; - de Olau-Line Nederland b.v. voor een scheepvaartbedrijf an nex inrichting voor opslag en af levering van superbenzine, bes taande uit een 12.000 litertank met afleverzuil aan de Ooster havenweg; Walraven Banden Specialist voor uitbreiding van een ban denservicebedrijf met magazijn voor banden en de mogelijkheid voor kleine reparaties aan de Edisonweg nr. 15. Tot en met 18 oktober 1982 bij de Kroon, (zie verder onder 1.) Bij de afdeling ruimtelijke orde ning (stadhuis, eerste verdieping, kamer 147) liggen de volgende bestemmingsplannen (of andere stukken) ter inzage. Deze kunnen op werkdagen worden ingezien van 8.30- tot 12.30 uur en van 13.30- tot 15.00 uur. De datum na ieder plan (tenzij dit onherroe pelijk is geworden) heeft betrek king op de termijn waarin het plan ter inzage ligt. Tot en met deze datum is beroep mogelijk bij het vervolgens genoemde col lege of instantie. 1. Ontwerp-bestemmingsplan Zeewijksingel, eerste planve randering. Tot en met 17 oktober 1982 bij de gemeenteraad. Het plan ligt voorts ter inzage in vier gemeentelijke informatiehoe- ken.

de Vlissinger | 1982 | | pagina 5