VOOR MAAR f25; DE WINTER DE BAAS. de kledingbokser allerlei Schoolfoto uit de oude doos Het Opel Winterplan. Beter dan aanduwen. midden in de roos "marie cecile pasbij mode" paslll.1 prijs 170,- >101» pixslïu prijs 160,- >101»' JANSSEIMS VLISSINGEN B.V. Kostuum kopen kombinatie gratis! HULST - Bierkaaistraat 30 TERNEUZEN - Noordstraat 84-86 GOES - Ganzepoortstraat 6 VLISSINGEN - Lange Zelke 26 SLUIS - Kade 2 De Vlissinger ROYAAL GEBAAR JANTJE BETON: 13.000 GULDEN VOOR OPBOUWWERK VLISSINGEN CURSUS: STOPPEN MET ROKEN Uw succes begint bh Maten: 36 t/m 44Kleuren: kobalt, cyclaam, petrol, lila en zwart Natuurlijk bij: Lange Zelke 48 Vlissingen Artsen ook Verbetering KAMPEREN POPULAIR? OOK OP CARAVAN CAMPING RAI 82 Verstraeten stopt met en exposeert in De Vleeshal Klub Lange Mensen confereert Nu ook een vegetarische telefoonlijn WEEKENDRECEPT Woensdag 29 september 1982 allerlei Het Nationaal Jeugd Fonds - bekend van de jaarlijkse actie van Jantje Beton - heeft besloten een bijdrage van 13.000 gulden beschik baar te stellen aan de Stich ting Opbouwwerk Vlissin gen, Werkgroep Schoolplei nen te Vlissingen. Dit bedrag is bestemd voor de gedeeltelijke financiering In samenwerking met de plaatselijke Kruisvereniging Vlissingen-Souburg, houdt de Stichting Leven en Ge zondheid uit Bosch en Duin weer een drieweekse Stop van de herinrichting van de Grote Markt als school- speelplaats. De Stichting Opbouwwerk Vlissingen is één van de ruim driehonderd plaatse lijke groeperingen die het Nationaal Jeugd Fonds in de afgelopen periode finan cieel heeft kunnen onder steunen. Het gaat hierbij om allerlei projecten voor de jeugd in ons land. met-roken programma in Vlissingen. Dt programma wordt gehouden op 4.5,6,7,11,14 en 21 oktober in Hotel Brittannia, Boul. Evertsen 244, zaal Nautilus. Een psychologisch mede werker van de Stichting en een arts geven hier de advie zen en hulp om succesvol te kunnen stoppen. En wordt onverhoopt geen resultaat bereikt, dan kan men binnen vier weken na de eerste pro gramma-avond 50.— van de betaalde 70.— deelne- merskosten weer terugvra- gen. Eén van de redenen, waar om de Stop-met-roken pro gramma's van deze Stichting goed aanslaan (70-80% re sultaat tijdens de cursus) is de positieve benadering van de rokersproblematiek, zon der "griezeF'-films of bang makerij. Er wordt ook uit gegaan van gezonde, na tuurlijke principes, die door iedereen kunnen worden toegepast. Wie zich voor dit Stop-met— roken program ma wil opgeven kan tijdens kantooruren bellen naar de Stichting of de Kruisvereni ging Vlissingen-Souburg tel: 030 - 781366 en 01184 - 13769 of nadien 05202 - 16464. Enkele voorbeelden van een 10-tal mogelijkheden, die de PASBIJ MODE u biedt. U kunt naar hartelust combineren. 100% katoenen blouse 75,- 100% katoenen rok, waarvan voorpand wisselbaar/ afneembaar is. 100% katoenen blouse 75,- 100% katoenen 12-baans rok 85- Het Opel Winterplan maakt dat Opel-rijders deze winter geen pechvogels zullen worden. Want wat houdt het in? De accu wordt doorgemeten. Het koelsysteem wordt nagekeken. Koelvloeistof en verlichting worden gekontroleerd. Als alles in orde is gebracht, ontvangt u van ons het Winterplan certifikaat. Wat betekent dat Opel de reparatiekosten ver goedt als er onverhoopt toch iets misgaat in de winter met de gekontroleerde onder delen. Kosten: slechts f 25,- inclusief BTW. Staat u straks tenminste niet in de kou. Pres. Rooseveltlaan 772. Vlissingen Tel 01184 17100 Verkopers D Dekker 011 84-62693 B Smits 01 1 92-1 897 Eigenaar P Schouwenaar 01 102-1 631 P alien ten on te vrede n met artsen voorlichting Modern Medicine, vakblad voor artsen, heeft een onder zoek laten verrichten naar de kwaliteit van de artsenvoor lichting aan patiënten. Daarvoor werd door het EC- SO, Instituut voor Econo misch en Sociaal-Psycholo gisch Onderzoek, een telefo nische enquête onder een steekproef van 100 huisart sen en 100 patiënten, ver spreid over geheel Neder land. gehouden. De auteur van het verslag, Dr. Fons Dekkers, meldt in het Modern Medicine arti kel o.a. dat bijna de helft van de Nederlandse huisartsen vindt, dat ze patiënten on voldoende voorlichten. Van de Nederlandse patiënten vindt eveneens bijna de helft, dat ze te weinig of nooit duidelijk worden voorgelicht over de aard van wat ze mankeren. Dit wil natuurlijk niet zeg gen dat een arts die tevreden is over zijn voorlichting, uit sluitend patiënten heeft, die daar net zo over denken. Het is zeer wel mogelijk dat een arts in dit opzicht hogere eisen aan zichzelf stelt dan zijn patiënten. Het omge keerde komt ook dikwijls voor; artsen die menen van voorlichting voldoende werk te maken, terwijl de patiënten het tegendeel er varen. Hoe funest deze kommuni- katiestoornissen kunnen zijn. laat zich gemakkelijk raden. Als er al informatie wordt verstrekt, dan wordt slechts een klein deel begre pen en onthouden, mis schien wel juist dat deel, dat voor een goede therapie niet eens zo belangrijk is. Daar door neemt men het vaak niet zo nauw met de thera pie. Verkeerde doseringen, niet afgemaakte kuren, fou tief geïnterpreteerde advie zen. onterechte ongerust heid. kortom allemaal kan sen op vertraging van hel genezingsproces. Het is dan ook merkwaardig dat het onderzoek van de voorlich- tingsproblematiek nog in de kinderschoenen staat, aldus Modern Medicine. In het slotwoord stelt de hoofdredakteur van Modern Medicine dat het patiën- ten/arts-kontakt over en weer versterkt en verbeterd zal worden, naarmate de arts meer tijd uittrekt voor het voorlichten van de patiënt over zijn kwalen en de be- handelings motieven. Tijd is echter in veel gevallen een nijpend probleem. Een deel van dat probleem lijkt mo menteel goed te kunnen worden opgelost met het zgn. Patiënten Info-systeem. Inmiddels heeft elke huis arts de beschikking over een dergelijk systeem dat bestaat uit glashelder geschreven foldertjes over (momenteel) 30 verschillende ziektebeel den. Op verzoek zal de arts z'n patiënt, zo het uitkomt, zon der meer een dergelijke fol der uitreiken. Het behoeft geen betoog dat deze folders het artsenadvies nooit zullen vervangen. Zij zijn slechts een welkome aanvulling op het consult. Het Patiënten Info-systeem is overigens ontwikkeld, nadat in een eerder onderzoek de schrik barende ontdekking was ge daan, dat - zelfs wanneer er dan sprake is van goede voorlichting 50% van het mondelinge therapie-advies al bij het verlaten van de spreekkamer is vergeten. En dat een dag later al 95% van hetgeen de dokter gezegd heeft verloren is. Als een patiënt een Patiënten Info heeft gekregen, kan hij thuis nog eens rustig nalezen wat de dokter nu precies over zijn kwaal heeft gezegd. De Caravan Camping Rai 83 belooft een zeer geva rieerde tentoonstelling op het gebied van kamperen en actief toerisme te worden. Uit de stand van de inschrij vingen op 1 september kan worden afgeleid dat er spra ke is van uitbreiding in de sectoren tenten en kampeer uitrustingen, alsook toeristi sche informatie. Het aanbod van caravans is volledig, de sector kampeerauto's ver toont nogal wat teruggang. In totaal is tot nu voor on geveer 27.000 m2 ingeschre ven. Als gewoonlijk kunnen na de Caravan Salon in Es sen (25 september - 3 okto ber) nog aanvullingen wor den verwacht. Vorig jaar werd uiteindelijk ruim 28.000 m2 toegewezen. De toegenomen belangstel ling voor kamperen met tent en caravan als meest econo mische vorm van vakantie houden, zal zich in de Cara van Camping RAI (20 t/m 24 januari) weerspiege len. De fraaie zomer heeft ertoe bijgedragen dat meer zomervakanties in eigen land werden gehouden; vol gens het NBT scoorden de campings met een bezet tingsgraad van 91% het hoogst in de afgelopen zo mermaanden. Op de ten toonstelling zal dan ook een aantal kampeerterreinen in Nederland vertegenwoor digd zijn, maar ook Franse, Italiaanse, Spaanse en Zwit serse reisbesteingen. Het Britse Verkeersbureau zal voor het eerst op deze inter nationale recreatietentoon stelling vertegenwoordigd zijn. Actieplein Extra aantrekkingskracht wordt verwacht van een programma van spelen, de monstraties en wedstrijden, dat continu gedurende de vijf tentoonstellingsdagen op een 'actieplein' op de Caravan Camping RAI 83 zal plaatsvinden. Het pu bliek zal zelf actief kunnen Willem Verstraeten, die sinds 1978 optreedt als ad viseur en organisator voor tentoonstellingen in de Middelburgse Vleeshal, stopt ermee. Hij heeft in die periode de organisatie verzorgd voor zo'n vijftig tentoonstellingen. Dezer dagen is de (pren tententoonstelling te zien van de Middelburger. De ze installatie van Verstrae ten is geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 13 tot 17 uur en op zondag van 14 tot 17 uur. meedoen bij bijvoobeeld het beladen van een caravan en demonstraties bergbeklim men, terwijl voor kinderen verschillende creatieve be zigheden worden georgani seerd. Hoe tenten vervaar digd worden en op welke wijze vouwwagens het beste kunnen worden opgezet, zal ook te zien zijn. Tenten en vouwwagens Wat de verkoop van tenten en caravans betreft, de sterk toenemende interesse voor tentkamperen betekent voor tentenmakers en -impor teurs een ongekende drukte. Ook de üchtgewichttenten worden goed verkocht. De afzet van vouwwagens is eveneens redelijk te noe men, zeker gezien de ver minderde koopkracht van de consument. In de sector toer-, sta- en motorcaravans is de terugslag nog goed merkbaar. Na afloop van het vakantieseizoen plegen echter nog veel caravans te worden gekocht ter vervan ging van oudere wagens, zo dat er voor de branche reden voor gematigd optimisme is. Daarin is de Kledingsbokser nog steeds uniek! In stijl gekleed in een kostuum uit onze enorme kollektie ook grote keuze in "moeilijke" moten Kies hierbij een kombinotie noar uw zin. Er hangt voor u een prochtsortering kolberts en bijpassende broeken. i.p.v. kombinatie mag u ook een andere keuze moken uit dameskleding, herenkleding of vrijetijdskleding! Onze winkelwaarde 109,-. Verv. geldbedrag 55,- Sinds geruime tijd bestaat de Klub Lange Mensen, kort weg de K.L.M. genoemd. Zoals de naam al doet ver moeden is de K.L.M. een be langenvereniging voor lange mensen. Enkele doelstellin gen zijn bijvoorbeeld: over leg met konfektie-fabrikan- ten met betrekking tot kle ding, het beleggen van so ciaal, kultureel of sportief getinte bijeenkomsten waar bij de leden ook onderlinge ervaringen kunnen uitwisse len en kontakten kunnen leggen, voorlichting geven over de medische aspekten van het lang zijn en het on derhouden van kontakten met de overheid en andere instellingen om maatregelen te treffen die benadling van lange mensen kunnen voor komen. Op 2 en 3 oktober houdt de K.L.M. een weekend in konferentiecentrum "De Grote Bunte" te Nunspeet om de kontakten tussn de leden onderling in een ge zellige sfeer te verstevigen, maar ook om serieuze zaken aan de kaak te stellen. Het programma omvat on der meer een aantal evene menten zoals een fietspuz-- zeltocht, sportwedstrijden en een feestavond. Daarnaast zal een ledenver gadering worden gehouden en een modeshow worden gepresenteerd met dames- en herenkleding en schoe nen in grote maten met me dewerking van Forty Long uit Apeldoorn. Hermans en Major uit Utrecht. De all-in kosten van dit weekend zijn voor seniorle den f55,— en voor juniorle den (onder de 18 jaar) 35,— per persoon. Voor informatie omtrent "Het Lange Mensen Week end" of over de Klub zelf kunt u kontakt opnemen met de secretaris Janneke Jansen, Florijn 1, 3641 LT MIJDRECHT, telefoon (na 19.00 uur) 02979-12167. Het tweemaandelijks ver schijnende tijdschrift Elixer, Gids voor Gezond Leven, start op 1 oktober een vege tarische telefoonlijn. Wie 02294-2800 draait, krijgt van culinair mede werkster Lidy Nooy-Blokzijl te horen welk menu ze voor de betreffende dag heeft sa mengesteld. Voor één van de gangen geeft Lidy Nooy, ook be kend van diverse kookboe ken en de 'Slanklijn' van de Nederlandse Vegetariërs- bond, er een uitgewerkt re cept (zonder vlees dus) bij, zoals zij dat ook doet in haar Elixer-menukalender "Wat eten we vandaag?". Aanleiding tot deze tele foonlijn is de stijgende be langstelling voor de infor matie die Elixer geeft over 'anders' eten. Steeds meer mensen willen geheel of ge deeltelijk overschakelen op een voeding zonder vlees, en met volwaardige voedings middelen. Behalve met voeding houdt het blad zich ook bezig met allerlei andere voorwerpen die interessant zijn voor mensen die verantwoorde lijk willen zijn voor hun ei gen gezondheid. Zo brengt het oktober/november nummer een intervieuw met een van de pioniers van de natuurgeneeskunde: Alfred Vogel, zojuist tachtig ge worden. Hoewel lamsvlees op zich fijn genoeg is geheel naturel te worden gebraden, leent de typische smaak van lamsvlees zich toch wel heel bijzonder voor combinatie met tuinkruiden en kno flook. Een heel mooi stuk is de rug, ook wel lamszadel genoemd, die men in zijn geheel als groot vlees kan braden. Er zijn hals- en ribcotele'tjes, waarvan de ribcoteletten de mooiste zijn. voor 4 personen; 4 lamscoteletten zout vers gemalen peper 100 gr. boter 2 grote tomaten 2 teentjes knoflook 1 theelepel oregano. Wrijf het vlees in met peper en geef enkele insnijdingen in het vetrandje. Laat in een koekepan de boter heet worden en matig het vuur. Leg de coteletten in de pan en laat ze aan beide kanten bruin worden. Nu pas het vlees licht zouten. Halveer de tomaten en bestrijk de snijkant met knoflook. Strooi er oregano over en leg de gehalveerde tomaten tus sen de coteletten in de braadboter. Laat het geheel nog 10 minuten zachtjes bakken. Reken in totaal op 15 minuten voor dunne co teletten en op 20 minuten voor wat dikkere. Het vlees moet ietwat rose blijven. Leg het vlees op een warme schaal en leg de halve toma ten er op. Blus het braad vocht af met een scheutje heet water. Bel dagelijks de telefonische receptendienst: 070-262311 AAP, NOOT, MIES... Bij het uitbreken van de oorlog is er heel wat gesold met onze school, zegt Cor Leunis, die ons deze klassefoto van de Pieter Louwerseschool uit Oost-Sou burg stuurde. Zo meldt hij onder meer dat dit gesol te wijten was aan het feit dat de Duitsers de school in de Tweede Wereldoorlog vorderden. De heer Leu nis woont nu Westerzicht 290 in Vlis singen. Hij noemt de volgende namen van zijn klas- en schoolgenootjes uit 1939: Jongens van links naar rechts: Meeuw- sen, Louw v.d. Jagt, Jan Passenier, Wim Bruinooge, Meeuwsen?, Henk Smit. Adrie Boogaard, Meyer, Adrie Sarneel. Henk Dik, Jan van Eenennaam met pleister aan linker oor, de Wijze, Cor Leunis, Nico de Smit, Joop van Eenen naam. Meisjes van links naar rechts: Stien Keymel, Bep Bos, Ina la Soe, Beppie van Eenennaam. Rie Braun, Sjaan van Ee nennaam. Corrie Leeman, Suus Kal- jouw, Corrie Bakker, Corrie de Boer, Tinie en Mimie Cozijn, Maity Joossc. Tussenin Meisjes: Vermeulen?, Kal- jouw. Tini Corvelijn. Voorste rij: Jopie Kesteloo, Rie Kieboom (met stropdas), Jobse, de Wijze. Corrie van Schaik, Tinie van Ruiten. 5 a 6 kinderen zaten in de 2e klas, deze mochten ook op de foto met hun broer of zus. Uiteraard kunt u deze foto bestellen doordil knipsel en een cheque op naam van onze fotograaf Ruben O (vel te /en den aan Eaam-Vlissinger. Postbus 5017. 4330 KA Middelburg. Doel u papier geld of munten in de erne verplieht de P I T u de brief a nen. /et wel in de linkerhoxe de enveloppe 'Aap Noot Mie ppe. Jan an te teke iihoek i an

de Vlissinger | 1982 | | pagina 10