V V 4 Ke i te mn Auh. S/OGLMWicte, oóuwse ett e^L ^z^cr^j~lXz~ ooftman J. m JhótioiMA. lOf fzhin.- VJUib Woensdag 22 september 1982 De Vlissinger - De Faam Zebravinkclub houdt tafelkeuring Vogelruilbeurs Leren kantklossen N atuurwerkkampen Fancy-Fair Prestatieloop Terre des Hommes V rou wenemancipatie Veerse Meer-tocht SKA houdt kennismakingsavond Bingo in Zuid Ruilbeurs te Middelburg Brooddeegfiguren maken Volkssschilderen Gevonden voorwerpen Trui houdt open avond Stop Borssele presenteert COGEMA-contract Pleegouderdag Nieuwe activiteiten in 'Het Buut' UW kledingbeurs Luisteren en spreken Sluitende begroting gemeente Middelburg Themabijeenkomsten alleenstaande ouders Discussieavonden JOKER Jubileum Paauwenburgschool Vrouwen, buurt en vandalisme 60-jarig huwelijk Koken voor mannen Orgeltocht Walcheren Groep weduwen en weduwnaars bestaat één jaar Open middag 'Mensen zonder baan' Rommelmarkt in Zuid 25 en 26 september ARTSEN APOTHEEK; Verhoging leges Westkapelle Vrouwencontact Arnemuiden Sport en ontspanning in Bossenburgh i De Zeeuwse zebravinkliefhebbers hou den zaterdag 25 september een bijeen komst in de stationsrestauratie in Mid delburg. Na een huishoudelijk gedeelte wordt een tafelkeuring gehouden die wordt beoordeeld door de heer P. van de Hooven, keurmeester en bestuurslid van de Ned. Zebravinkclub. De deelnemers aan de tafelkeuring mogen maximaal 5 exemplaren per persoon meebrengen. Bij een tafelkeuring kan de inzender van gedachten wisselen met de keurmeester. Ook niet-leden van de club zijn welkom. De bijeenkomst begint om 13.30 uur. Inlichten P.S. Polderman, tel. 01180-36171. 'De Vogelliefhebbers' uit Vlissingen hebben zaterdag 25 september voor de vijfde maal een vogelruil- en verkoop beurs in de bovenzaal van sporthal Bas- kensburg aan de President Roosevelt- laan in Vlissingen. Ook niet-leden van de club kunnen inzenden. De vogels moeten in eigen kooien worden inge bracht. Er is ook een opkoper aanwezig, alsmede een stand voor inlichtingen. De beurs wordt tussen 9 en 12 uur gehou den. Oma's tijd herleeft weer helemaal tij dens de cusus kantklossen die kantklo slerares J. van Pamelen begin oktober start in De Schakel aan de Bachtensteen in Middelburg. De eerste bijeenkomst is woensdag 6 oktober van 13.30 tot 17.30 uur. Andere belangstellenden kunnen onder leiding van mevrouw A. Beyer een kantkloskussen zelf maken. Infor matie over beide cursussen zijn ver krijgbaar bij mevrouw M. Rolaff, tele foon 01180-12705. De regio Zeeland van het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie (IVN) houdt zaterdag 25 en zondag 26 sep tember een weekendkamp in de Braak manpolder nabij Terneuzen. Tijdens dat kamp wordt achterstallig natuursbe- heerswerk verricht. Dezelfde kampen worden op 30 en 31 oktober gehouden in de Zak van Zuid-Beveland en op 27 en 28 november in De Schelphoek. Voor meer informatie Danny Janssens, 01177-1928. De deelname is bedoeld voor de jeugd van vijftien tot vijfent wintigjaar. De openbare scholen De Kleuterhoek en de Jacob Catsschool in Vlissingen houden vrijdag 24 september een fan cy-fair op het schoolplein van de Jacob Catsschool op de hoek van de President Rooseveltlaan en de Verlengde Bone- dijkestraat. De verkoping, met talrijke aantrekkelijke attracties, duurt van 16 tot 21 uur. De werkgroep Middelburg van Terre des Hommes houdt zaterdag 25 sep tember in samenwerking met Zeeland Sport de halfjaarlijkse prestatieloop met naar keuze de afstanden 4 of 8 kilome ter. Inschrijven vanaf 14.15 uur bij Camping Dishoek. De start is om 15.15 uur. De opbrengst komt ten goede aan een project van de werkgroep in Bolivia. De emancipatiegroep van de buurtver eniging Van Duyvenvoorde in Oost- Souburg houdt zaterdag 25 september een bijeekomst rond het onderwerp 'Vrouwenemancipatie' in het buurthuis De Schuur aan de Middelburgsestraat. Er worden films vertoond en veel infor matie verstrekt. De vrouwendag begint om 13.30 uur%Om het uur - 2, 3 en 4 uur - worden er films gedraaid met onder werpen als Honderd beledigingen per dag; Eugenie en Hexenschuss. Het middagprogramma waarvoor geen entree wordt geheven, wordt 's avonds vervolgd met een optreden van de vrouwengroep 'De Lange Janna's'. Aanvang 20 uur. Om 21 uur is er een optreden van de theatergroep 'Split', met 'Ik vind je zo lief. De toerafdeling van de ren- en tourclub Theo Middelkamp' houdt zondag 26 september de derde Veerse Meertocht, een vrije toertocht over de afstanden 30, 70 of 120 kilometer. Inschrijven tussen 9 en 11 uur bij hotel- café-restaurant Royal aan de Lepelstraat te Wolp- haartsdijk. Het SKA-project 'Binnenstad' in Vlis singen houdt dinsdag 28 september een kennismakingsavond voor de cursussen 'Creatieve vaardigheid' die verdeeld over tien lessen worden gegeven. De cursussen die van start gaan bij vol doende belangstelling zijn: schilde ren/tekenen, stofdruktechnieken, siera den maken/emailleren, gipsfiguren en reliëfs en werken met libosteen/beeld- houwen. Cursusleidster is mevrouw Cor Hagen de Boer uit Vlissingen. De avond wordt gehouden in de Frans Naereboutschool aan de Grote Markt en begint om 19.30 uur. De wijkvereniging Zuid in Middelburg begint het nieuwe seizoen zaterdag 25 september met een bingo-avond in het Zuiderbaken. De hoofdprijs van het evenement is een draagbare televisie. De bingo-avond, die gratis toegankelijk is, begint om 20 uur. Zandstroomkontakt De maandelijkse kontaktochtend van de Middelburgse Vrouwengroep van 't Zand en de Stromenwijk heeft weer plaats op woensdag 29 september. Begin 9.30 uur, zaal open 9.15 uur, Vergulde Baars, Baarsjesstraat te Middelburg. Deze keer wordt een demonstratie fijn knipwerk gegeven. Schaartje meene men. Voor papier wordt gezorgd. Een doe-ochtend dus. De Commissie Ruildag 1982 houdt op 25 september een grote Beurs voor Postzegels en Munten, uitgaande van de samenwerkende verenigingen I.V. Phi- latelica, afd. Middelburg, P.V. Delta- West en de Numismatische Kring Zee land. Deze beurs zal worden gehouden in ge bouw "De Schakel" Bachtensteene 14 te Middelburg en voor het publiek toe gankelijk zijn van 10.00 tot 17.00 uur. Er is volop handel aanwezig en een grote verloting. In buurthuis "Scheldebuurt" gaat op woensdagmorgen, 22 september om 9.30 uur een cursus "brooddeegfiguren" ma ken" van start. Er zijn nog enkele plaat sen vrij. U kunt u opgeven bij buurthuis "Scheldebuurt", Glacisstraat 97, tel. 12302 Donderdagmorgen, 23 september o. 9.30 uur gaat in buurthuis "Schelde buurt" een cursus volksschilderen van start. De kursus omvat 10 lessen. Er zijn nog 2 plaatsen vrij, waarvoor u zich bij ons kunt opgeven: Glacisstraat 97, tel.: 12302. In de periode van 8 tot 15 september zijn bij de gemeentepolitie te Vlissingen de volgende voorwerpen aangegeven: bankbiljet, kinderbril metalen montuur, zonnebril met geslepen glazen, kinder- loopriem, fototoestel, zilverkl. dames horloge, bruin/groene blouse, beige kinderjack, kinderspencer, 2 paraplu's, donkerblauwe portemonnee, achter deur- en schuursleutel, 3 sleutels aan sleutelhanger, sleutel aan groen draadje, 5 sleutels aan groen label. Aangegeven dier, in asiel: rode kater met witte voetjes. Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 9-12 uur en van 14 tot 15 uur. In dezelfde periode werden bij de Ge meentepolitie te Oost-Souburg aange geven: 10 sleutels aan ring o.a. auto, bordeauxrood jack, bruine boodschap pentas, 2 sleutels. Het Middelburgse vrouwencafé Trui houdt donderdag 23 september een open avond met enerzijds een informa tief karakter en anderzijds kunnen de bezoeksters zelf met ideeën naar voren komen. Gesproken zal worden over de assertiviteitscursus en de eetgroep. Donderdag 7 oktober is er weer een thema-avond. Adres: Kerksteeg 5 in Middelburg, tel. 01180-15108. De actiegroep Stop Borssele heeft de overeenkomst betreffende de opwerking van splijtstoffen tussen Cogema en PZEM in een lijvig boekwerkje uitgege ven. De uitgave, die geheel in het Engels is gesteld, kan worden besteld bij Stop Borssele, Postbus 587, 4330 AM Mid delburg. L Breestraat 47-49 Middelburg.-BOB PINGEN (Vlissingen), etalage-ex- positie. Doorlopend geopend. Grote Kerk Veere ZOMERTEN- TOONSTELLING van 100 jaar wa terstaat, mutsen en oude wagens, dier en kleur en monumenten in Zeeland. Dagelijks geopend van 10 tot 17 uur. Zondags van 13 tot 17 uur. Gortstraat 48 Middelburg WILLEM VADER schilderijen, aquarellen en kunstfoto's. Geopend maandag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Lange Noordstraat 56 Middelburg GERA DAUVILLIER schilderijen, aquarellen en kunstfoto's. Geopend van maandag tot en met zaterdag 9 tot 18 uur. St. Janstraat 41-43 Middelburg AN NEKE RUIMSCHOTEL, Touw- plastieken. Donderdag tot en met zaterdag van 14 tot 17 uur. Volkssterrenwacht Middelburg. SPACE SHUTTLE. Alles over ruimtevaart. Iedere vrijdag vanaf 19.30 uur. Stedelijk Museum Vlissingen, VONDSTEN OP HET VLIEGEND HERT. Maandag tot en met vrijdag 10 tot 17 uur. Zaterdag en zondag 14 tot 17 uur. Zeeuws Kunstenaarscentrum Mid delburg. GUILLAUME LEROY 'De zangen van Maldoror', etsen. Dins dag en donderdag 10 tot 17.30 uur, woensdag en vrijdag 13.30 tot 17.30 uur, woensdag en vrijdag 13.30 tot 17.30 uur en 19 tot 21 uur, zaterdag 10 tot 16 uur (vanaf 21 september). Marquis Vlissingen EUGENE JON- GERIUS. Openingstijden woensdag tot en met zaterdag 13.30 tot 17.30 uur, zondag 14 tot 17 uur. The Eeties Middelburg AD NUI- TEN foto-expositie. Dagelijks van 10 tot 19.00 uur. zondags gesloten. Amro (Stadhuisplein) Vlissingen AREND VAN DAM cartoons, varia ties Amro-vignet. Werkdagen 9 tot 16 uur, 's vrijdags 19 tot 20 uur. Demerary Middelburg WILLEM VAN ROSSUM foto's, dinsdag tot en met zaterdag 10-17 uur. Antiques B. Witte Vlasmarkt 11, Middelburg, MARCEL ROBBE, schilderijen. Dinsdag tot en met za terdag 10-18 uur. De Vleeshal Middelburg, WILLIAM VERSTRAETEN, prentententoon stelling (installatie). Dinsdag tot en met zaterdag 13-17 uur, zondag 14-17 uur. Het 'Gast- en Pleegadressenprojekt Zeeland' houdt zaterdag 23 oktober een dag voor pleegouders en hun (pleeg)kinderen op kasteel Westhove aan de Duinvlietweg in Oostkapelle. De bedoeling van deze dag - die ook voor belangstellenden toegankelijk is - is vooral gelegen in het samen praten over situaties rondom pleegkinderen, het uit wisselen van ervaringen en het in con tact komen met elkaar. Aanmeldingen voor deze pleegouderdag kan via bovengenoemd project, p/a Londense- kaai 39 in Middelburg, tel. 01180-28555. Het club- en buurthuis 'Het Buut' aan de Beatrixlaan 2 in Vlissingen start het sei zoen met een aantal nieuwe activiteiten. Bij voldoende belangstelling wordt er een cursus alternatief koken gegeven; er komt een fotoclub van 9-13 jarigen op de zaterdagmiddag tussen twee en vier uur (start 25 september) en een fotoclub voor jongeren die dinsdagavond 28 sep tember begint van halfacht tot halftien. Donderdag 30 september begint in Het Buut een schaak- en damclub voor jon geren, aanvang 19.45 uur. De jeugdsoos 'Young People' is voor onbepaalde tijd gesloten wegens herbezinning. In het UVV-gebouw aan de Heren gracht te Middelburg wordt de komende weken een aantal kledingbeurzen ge houden. Woensdagmiddag 29 septem ber is er een beurs voor heren en kin derkleding van twee tot half vijf. 's Morgens kan er nog kleding aangebo den worden. Maandag' 4 oktober kan dameskleding worden ingeleverd, 's middags tussen twee en zes uur, die dinsdag 5 oktober tussen negen en drie uur wordt verkocht. De UW hanteert een verdeelsleutel voor de opbrengst dat twintig procent van de opbrengst voor een stoeltjeslift zal worden gereserveerd. Tachtig procent is voorde mensen die de kleding inleverde. De NCVB Vlissingen Lammerenburg start woensdag 29 september een cursus gespreks- en luistertechniek. De cursus wordt over zes woendagochtenden ver spreid en vindt plaats in De Schaapskooi aan de Papegaaienburgweg. Drie nota's van wijzigingen waren er nodig om een tekort op de begroting 1983 van de gemeente Middelburg weg te werken. Het aanvankelijke begro tingstekort van 2.247.431is hiermee uit de wereld waardoor de begroting voor het komende jaar 1983) sluitend is gemaakt. Er is zelfs nog een gering be drag voor investeringen opgenomen. De begeleidingsbrief bij de begroting komt vrijdag 24 september uit. Na vooraf gaande commissievergaderingen zal de gemeenteraad de ontwerp-begroting in drie vergaderingen behandelen. Maan dag 8 november beginnen de algemene beschouwingen van de zes raadsfracties. De bijeenkomsten zijn openbaar. Fiom-Zeeland (instelling voor hulpver lening bij zwangerschap en alleenstaand ouderschap) houdt drie themabijeen komsten voor alleenstaande ouders. De bijeenkomsten vinden plaats in het gebouw van Jeugd Gezin, Londense- kaai 37 te Middelburg. Het eerste thema "Opvoeden in je eent je" zal worden ingeleid door Constan Jansen, psycholoog. Maandag 4 okto ber, aanvang 20.00 uur. De fysiothera peute Annetien Heering leidt het tweede thema "Voel je je wel lekker?" in op maandag 1 november, aanvang 20.00 uur. Het derde thema "Een nieuwe relatie?" zal worden ingeleid door Wim Goed man, maatschappelijk werker, maandag 15 november, aanvang 20.00 uur. Opgave bij Fiom-Zeeland, Loskade 17 te Middelburg. Telefoon 01180-27311. Op initiatief van de werkgroep JOKER (Jongeren Over Kernenergie) zullen in oktober een aantal open discussieavon den worden gehouden op meerdere plaatsen in Zeeland. In groepen kunnen jongeren tijdens deze discussieavonden met elkaar van gedachten wisselen over het thema energie, en alles wat daarmee te maken heeft. De reeks wordt besloten met een manifestatie in Vlissingen op zaterdag 27 november. Daar zal het besprokene tijdens de bijeenkomsten naar buiten worden gebracht, verluch tigd met een speel film, een forumdis cussie en een optreden van een pop groep. Zeeuwse jongeren tussen 12 en 21 jaar kunnen zich tot 29 september op geven bij de Zeeuwse Jeugdraad, post bus 407, 4330 AK Middelburg. De openbare lagere Paauwenburg school te Vlissingen viert deze maandag het 15-jarig bestaan. Ook de kleuter scholen De Vliedberg en De Zonne bloem, waarmee de jubilerende school nauw samenwerkt, worden in de feeste lijkheden betrokken. Afgelopen maan dag is het feest al begonnen met het maken van straattekeningen en daarmee werd tevens het project 'Vlissingen', waaraan alle kinderen meewerken, ges tart. Een grote tentoonstelling van het project op donderdagavond 30 septem ber besluit rond half negen dit onder deel. De tentoonstelling is voor iedereen toegankelijk evenals de voorafgaande speurtocht door de wijk die om 19 uur bij de school aan de Alexander Gogel- weg van start gaat. De jubileumviering krijgt zijn besluit op vrijdag 1 oktober met een feest voor alle leerlingen. In het club- en buurthuis De Zwaan aan de Kromwegesingel 1 in Oost-Souburg start vrijdagmorgen 24 september een éénmaandelijkse activiteit voor vrou wen. Onderwerp van deze bijeenkomst - door de vrouwen zelf gekozen - is 'van dalisme'. Tijdens een inleiding worden de achtergronden en oorzaken van het toenemend vandalisme besproken. Ook komen de reacties van het publiek, de angst die men ervoor heeft en wat je er zelf aan kunt doen aan de orde. De bij eenkomst die ongeveer twee uur zal du ren begint om 9.15 uur. L. Middelburg. Plein 1940. TeL (01190) 12560 Het echtpaar C. Meliefste-Joosse was afgelopen maandag 60 jaar getrouwd. Dit heuglijke feit werd gevierd in de woning van het echtpaar aan het Vlis- sings Bolwerk 8 in Middelburg. De stichting Welzijn voor ouderen in Middelburg verzorgt dit jaar weer een cursus koken voor mannen. Gedacht wordt hier aan mannen die met pen sioen gaan of reeds gepensioneerd zijn. Zij krijgen de mogelijkheid om eenvou dige en goede maaltijden te bereiden. Het uiteindelijke programma wordt door de deelnemers met de docente ge zamenlijk vastgesteld. Woensdagmid dag 29 september tussen twee en drie uur worden in de bovenzaal van het dienstencentrum aan de Schuttershof straat la alle inlichtingen over de cursus verstrekt. Er kan dan ook kennis worden gemaakt met de docente. Donderdag 30 september begint de cursus om 16.30 uur in 'De Wellinge' aan het Molenwa ter. De kookcursus omvat 8 donderdag middagen van 3 x 50 minutên. U kunt zich nu al opgeven via tel. 27537. Het aantal plaatsen is beperkt. Voor het derde achtereenvolgende jaar houdt de orgelcommissie Vlissingen op zaterdag 9 oktober een orgeltocht op Walcheren. De tocht voert de liefheb bers van kerkorgels en kerkorgelmuziek langs vier orgels. De tocht begint in de gereformeerde kerk in Meliskerke om 13.15 uur, daarna wordt het ca. 200 jaar oude orgel van de hervormde kerk in Zoutelande bekeken. De tocht wordt in Middelburg besloten met een bezoek aan het Duyschotorgel in de Lutherse- kerk en aan de Oostkerk waar het in de zeventigerjaren gerestaureerde orgel zal worden gedemonstreerd gevolgd door een uitvoerige bespeling door de orga nist van de kerk. Aanmelden voor deze tocht kan gebeuren - vóór vrijdag 24 september - bij de heer C. Bimmel, Koudekerkseweg 22, 4382 EB in Vlis singen, tel. 01184-17723 (na 17 uur). De Zeeuwse groep voor weduwen en weduwnaars, die regelmatig contact met elkaar onderhouden, bestaat één jaar en voorziet duidelijk in een behoefte. Op eenvoudige wijze wordt getracht el kaar tot steun te zijn en daardoor heerst er dikwijls een ontspannen sfeer in de groep. De groep komt iedere dinsdag avond bijeen. Dinsdagavond 5 oktober is er weer een kennismakingsavond voor nieuwe leden, die in het gebouw van Jeugd en Gezin aan de Londensekaai 37 in Middelbvrg wordt gehouden. Meer inlichtingen over de groep zijn te ver krijgen bij FIOM-Zeeland, Loskade 17, 4331 HW Middelburg, tel. 01180-27311. In het kader van het project 'Mensen zonder baan' houdt het buurthuis 'De Zwaan' in Oost-Souburg donderdag 23 september van drie tot halfzes een 'open middag' als begin van een aantal een- maandelijkse thema-middagen voor mensen zonder baan. Er wordt dan allerhande informatie verstrekt over de verschillende instellingen op dat gebied. Voorts wordt de film 'Borinage' ver toond, de popgroep Esquire verleent ■medewerking en voorts is er een optre den van het Rock-tejater, met mogelijk heid om zelf muziek te maken. Buurt huis De Zwaan is gevestigd Kromwege singel 1 te Oost-Souburg. De wijkvereniging Zuid in Middelburg houdt zaterdag 25 september vanaf 's morgens acht uur een rommelmarkt in en om het winkelcentrum Welsinge in de wijk. Allerhande spulletje worden tegen aantrekkelijke prijzen aangebo den. Ui k Middelburg: za. tot 24.00 uur: S A. van der Haak. Rouaansekaai 47, 12637. (Vi sites aanvragen vóór 10 uur). Zo. tot 24.00 uur: J.K. Dominicus, Dam 30, 12830. Spreekuur voor dringende ge vallen van 12.30-13.00 uur en 17.30- 18.00 uur. Vlissingen: za. tot 24.00 uur: L.V.V. v.d. Berg, Giessenbvrg 12, 65253. Zo. tot 24.00 uur: A. van der Griek, Badhuis straat 46, 12950. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende ge vallen 12.30-13.00 uur en 17.30-18.00 uur. Bezoek spreekuur zonder afspraak. Souburg, Arnemuiden, Middelburg- Zuid: za. tot 24.00 uur: P. Kodde, Oude Vlissingseweg 13, Middelburg 01180- 15810. Zo. tot 24.00 uur: J.F.M. Bergen, Kanaalstraat 89. Oost-Souburg, 01184-61500. Visites aanvragen voor dringende gevallen 12.30-13.00 uur en 17.30-18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle, Se- rooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: A.C. Kousemaker, Toren- straat 46, Serooskerke, 01189-1212. Domburg, Aagtekerke, Westkapelle, Zoutelande, Meliskerke, Biggekerke, Koudekerke: vr. 18.00 uur, zo. 24.00 vur: F N van Rede. Casembrootstraat 24 Westkapelle. 01187-1234 West- en Midden-W alcheren: geen op gave ontvangen TANDARTSEN; Spreekuur voor spoedgevallen za. en zo. 11.00-12.00 uur A Peeierv Pijpstraat la Middelburg,01180-12565. DIERENARTSEN: Consult alleen na lel afspraak, visites aanvragen tus>en 8 en 9 uur Dierenart senpraktijk Oostkapelle. Oude Dom- burgseweg 33A. tel. 01188-1443. Behan deling kleine huisdieren op afspraak Middelburg/Vlissingen: v.a. vrijdag avond 18.00 uur, consult na telefonische afspraak: A. Ruys, Middelburg, 01180-13119. Middelburg: Dienst van vr. 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: W.K. Hummelen, Markt 69, 12134. Vlissingen: D.H.v.d. Kieine Mulder. Singel 9. 12730. VERl.oskl NDtGE: Van vr. 18.00 uur tol ma 08 (K) uui PJ van Ginkel. Pres Rooseseliluan 232 Vlissingen. 01IS4-I2775 W OK V ERPLEEG KUNDIGEN; kruisvereniging Walcheren-Oost, Mid delburg-stad: B v d Meer-Kral Middel burgsesiraal 66. Oosl-Soubvrg. 01184- 64893 of 01180-12228 Middelburg-Zuid, Nieuwland en Arne muiden: P. Veldkamp. Commandoweg 24. Vlissingen, 01184-19139 of 01180-14366. Koudekerke. Meliskerke. Biggekerke, Zoutelande en Westkapelle: I. den Hei- jer. Parkweg 8, Westkapelle, 01187-1461. Domburg, Aagtekerke. Oostkapelle. Grijpskerke. Veere. Gapinge, Vrouwen polder, Serooskerke, St. Laurens: G. Fenijn, Noordstraat 27, Domburg. 01188-1427. Vlissingen-stad: J.H. Dekker. 01180-1 1623. Souburg. Vlissingen. Papegaaienburg. Bossenburgh, Westerzicht en Paauwen- burg: T.J.A. Meerman. 01184-66734 r SAARTJE JOPPE van het Middel burgse stadspoppentheater Parcival speelt elke woensdag De terugkeer van Roosje in het theater aan de Brakstraat in Middelburg vanaf 14.30 uur. Kaarten f 4,50 (ook in voorverkoop). THE MONOCHROME SET een vier mansformatie uit Londe speelt donder dag 23 september in VOC De Piek te Vlissingen. De groep heeft zich een re delijke bekendheid verworven, ook in Nederland, dankzij het uitbrengen van drie langspeelplaten. De kracht van de muziek die The Monochrome Set maakt schuilt in het feit dat iedereen de muziek op een eigen manier kan interpreteren. Het concert in Vlissingen is van half tien tot elf uur donderdagavond en de toe gangsprijs bedraagt 7,50. HET SPAARVARKEN (1864) in de be werking van Botho Straus (1973) wordt maandag 27 september gespeeld in de schouwburg te Middelburg. Het stuk telt De begraafrechten en de reinigings rechten zijn in Westkapelle niet kosten dekkend. De opbrengst van de begraa frechten zijn slechts drie procent van de werkelijke kosten. Het dekkingspercen tage van de reinigingsdienst bedraagt momenteel bijna tachtig procent. Het college van b. en w. stelt de raad voor een verhoging van vier procent toe te staan. Een beslissing hierover en over nog acht andere agendapunten moet de raad nemen tijdens de gemeenteraads vergadering van donderdag 30 septem ber in het gemeentehuis van Westka pelle. Aanvang 20 uur. De vrouwencontactgroep Arnemuiden begint woensdag 29 september het nieuwe seizoen met een koffiecontact- morgen in verenigingsgebouw 'De Arne' te Arnemuiden. Tevens worden de plannen voor het nieuwe seizoen bes proken. Voorts zullen er themamorgens komen over onderwerpen als vrouw en vrede, alternatief genezen, vrouwen willen leren en roldoorbreking in het onderwijs. Vanaf 13 oktober beginnen de doe-ochtenden met onderwerpen als Engels, volksschilderkunst, poppenma- ken en handenarbeid. Inlichtingen bij het secretariaat, Lionstraat 12, Arne muiden. Iedere dinsdag- en donderdagavond kunnen de inwoners van de Vlissingse wijk Bossenburgh gebruikmaken van het gymnastieklokaal bij de openbare lagere school De Houtuyn, voor sport activiteiten als volleybal, basketbal, korfbal, badminton en tennis. In overleg met de bezoekers van de avonden wordt afgesproken welk spel zal worden ges peeld. De werkgroep activiteiten van het wijkcomité heeft de beschikking over de zaal op dinsdagavond van negen tot elf uur en donderdagavond van tien tot elf uur. Vorige week zijn de eerste avonden gehouden. vier bedrijven, waarin de chaos steeds groter wordt. Op een uiterst geestige wijze wordt de illusie werkelijkheid. De regie van dit stuk is in handen van Hans Croiset en Gerrit Komrij zorgde voor de pittige vertaling. Het publiektheater voert het werk uit. Kaarten, ook in voorverkoop bij Uit in Zeeland, A 17,50 CJP en Pas 65/10,-. ROBERT PAUL presenteert zich woensdag 29 september met zijn splin ternieuwe theatershow in de Middel burgse schouwburg. De spectaculaire ontwikkeling na zijn eerste show gaven zoveel perspectief dat hij zich nu meer al een allround one man presenteert. Ei- leen Gas is Paul's partner bij dansnum- mers en sketches. Het optreden begint om acht uur woensdagavond en kaarten kosten 19,50. Pas 65 en CJP behoeven slechts een tientje neer te tellen. THE GINGER PIG NEW ORLEANS JAZZ BAND in Maritiem Hotel Bri tannia opent zaterdag 25 september het 7e oudestijl jazz-seizoen van Jazz Akti- viteiten Stichting Zeeland (JASZ). De 7-mans uit Engeland afkomstige, for matie heeft zich voornamelijk toegelegd op de New Orleans-jazz. Enkele leden van dit orkest brachten persoonlijk een bezoek aan New Orleans. De New Or- leans-stijl is bedoeld als dansmuziek, en is gebaseerd op populaire melodieën, rags, marsen en spirituals. Het concert waarbij ook gelegenheid is tot dansen, begint om 21 uur. DE HEAVY-METAL-FORMATIE DARK WIZZARD uit Vroomshoop komt zaterdag 25 september voor de tweede maal dit jaar naar Bar American aan het Plein 1940 in Middelburg. Op veler verzoek zal de groep weer een bonte show opvoeren rond de persoon van Dark Wizzard: dit gaat gepaard met veel licht, vuur. rook en uiteraard mu ziek. De groep speelt een eigen stijl hard-rock muziek. Het ogtredenj^ FRANSE WIJNEN, is een speurtocht door Frankrijk met Wina Born. Dezer dagen is dit boek verschenen bij de uit geverij Het Spectrum, in samenwerking met de bekende wijnpakhuis-slijterijen van Jac Hermans. Volgens de uitgever voldoet het boek aan een behoefte. Over het algemeen zijn de bestaande boeken i4' HET AMSTERDAMSE LOEKI STARDUST QUARTET speelt zater dagavond 25 september om acht uur in de Grote Kerk van Veere. Het blokflui tensemble bestaat sinds 1978. Zij ont moetten elkaar tijdens een les in zes stemmig concortspel (16e tot 18e eeuw in Engeland, concors is deelgenoot). De naam is ontleend aan de Ster-leeuw Loeki. Het viertal is geschoold op het Sweelinckconservatorium. Hun optre den wordt gekenmerkt door speelse im pulsen en nummers al You are the sunshine of my haert van Stevie Won der. De toegangsprijs voor dit concert bedraagt ƒ8,— en de houders van de bekende passen genieten korting. té eentonig geschreven en voor lek-en moeilijk te volgen. 'Franse Wijnen' vol doet aan de vraag van de leken, vooral vanwege de leesbaarheid: de plezierige wijze waarop de zaken worden behan deld. Ook de prijs is aantrekkelijk, want voor 19.95 is dit boek te koop bij Jac Hermans (prijs-slag)zaken. AFGESCHOVEN KINDEREN handelt over een jonge vrouw die gestoorde, voor het leven beschadigde en volkomen onhandelbare kinderen helpt. Zij leert de kinderen leven op hun eigen manier. Torey L. Hayden schreef dit 240 pagi na's tellende boek, dat 29,50 in de winkel kost. VERGEET NIET DE LICHTEN UIT TE DOEN behandelt hoe een dochter haar moeder ontdekt aan het sterfbed. 'Je zet je af tegen je ouders, maar dat betekent niet dat je ze niet nodig hebt', verklaart de schrijfster Mariet van Hat- tum. Voor 14.50 in de boekhandel te koop. DE GOUDEN DOLK is een spannend historisch jeugdboek. De schrijfster Thea Beekman raakte tijdens een be zoek aan een museum in Istanbul zo onder de indruk van een schitterende gouden dolk dat ze er een jeugdboek over schreef. Het 232 bladzijde tellende boekwerk kost gebonden 24.50. FOCUS FOTÖWIJZERS is bedoeld voor de enorme nieuwe groep fotogra fen, die dankzij de revolutionaire voor uitgang in de fotografie in staat zijn ook technisch nagenoeg volmaakte platen te schieten. Te koop 14,90) worden de volgende delen aangeboden: Dichtbij fotografie, Kinderfotografie, Fotografe ren met trucs en effecten en Fotografe ren met de spiegelreflex. DE KANONNEN VAN NAVARONE een bijna historische bestseller met on der andere Gregory Peck, David Niven en Anthony Quinn. Alhambra I Vlissin gen, alle dagen 20 uur. SEXY SCHATJES IN NEW YORK porno, Alhambra I Vlissingen, vrijdag 23 uur. BLACKBEARD GHOST voor de jeugd, Alhambra I Vlissingen, zondag 14 uur. LES CHOIS DES ARMES begint met een hoge gevangenismuur bij nacht. Twee silhouetten klimmen over de muur en rennen op een stilstaande Volvo af waarvan de motor draait. Plotseling weerklinkt de alarmsirene. De twee mannen duiken de auto in die in vlie gende vaart wegrijdt. Het lange vluch- tavontuur van Mickey is begonnen. Het is tien voor half vijf. Vijftig kilometer verderop, in een paardenfokkerij niet ver van Parijs, wordt een man wakker. Hij staat op om naar een zieke merrie te gaan kijken. De man heet Noël en zijn vrouw heet Nicole. Vroeger leefde Noël in de marge van de samenleving. Maar nu behoren inbraken, overvallen, achtervolgingen door de politie tot het verleden. Noël wil een rustig bestaan leiden. Hij maakt toekomstplannen met Nicole. Hij is van plan uit Frankrijk weg te gaan en zich in Ierland te vestigen. Hij is gelukkig. Maar hij weet nog niet dat zijn oude vriend Serge samen met Mic key uit de gevangenis is ontsnapt... Al hambra II Vlissingen werkdagen 20 uur, zaterdag en zondag 19 en 21.30 uur. LOLITA is een herontdekking van Ku brick's film net James Mason, Shelley Winters en Peter Sellers. Na een heel korte draaitijd in 1962 in enkele Neder landse bioscopen was deze film snel van het toneel verdwenen. De tijd was hier nog niet rijp genoeg om zonder een ze delijk oordeel te kunnen genieten van de verfilming van Nabokov's veelbespro ken boek. Na de sexstormen, die sinds die tijd over de vaderlandse filmwereld hebben gewaaid, blijkt 'Lolita' nu een hele 'keurige' film te zijn, die hier en daar nogal afwijkt van het oorspronke lijke boek. Nabokov zelf schreef welis waar het scenario ervoor, maar Kubrick drukte er zijn eigen stempel op. James Mason speelt de hoofdrol als Humbert Humbert met de toen 14-jarige Sue Lyon als Lolita. Alhambra II (ZVU) Vlissingen, woensdag (29 september) 20 uur. THE ELEPHANT MAN is het authen tieke schokkende verhaal over moed en menselijke waardigheid, gebaseerd op het leven van John Merrick (Elephant Man). Alhambra II Vlissingen. vrijdag 23 uur. HEIBEL OP DE HOOFDWEG Cityt heater Middelburg, vrijdag 20 uur en zaterdag 19 en 21.30 uur. HAIR gaat enige jaren terug in de tijd. Het is de periode dat Amerika volop in Vietnam vocht en bij de Amerikaanse jongeren een bruisende reactie op die oorlog ontstond. De flowerpower en 'make love', not war', waren sterk in de maatschappij groeiende begrippen.1 Lang haar droeg men toen nog uit pro test. en niet als modeverschijnsel. Het verhaal Hair is verpakt in wervelende dansen en songs als Aquarius. Let the sun shine in en Hair. Cityheater Mid delburg. Zondag 19 en 21.30 uur, maandae en dinsdae 20 uur. TWEE VORSTINNEN EN EEN VORST een film weer terug naar de plaats waar het grootste deel werd op genomen. Zoals bekend handelt deze film over de oude Peskens, die terug keert in zijn geboortestad Vlissingen. Citytheater Middelburg, woensdag (29-9) 20 uur. HEKSEN EN BEZEMSTELEN is een prachtige Walt Disney-productie Cityt heater Middelburg zondag 14 uur. VROLIJKE HOOGSTANDJES IN TI- ROL laat de 'Lederhosen' en bierschuim weer vrolijk zijn gang gaan. En natuur lijk ontbreken de schone poezen niet. Citytheater Middelburg vrijdag 23 uur.

de Vlissinger | 1982 | | pagina 7