IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL WELKOM BIJ DE GEMEENTERAAD KAROLINGENBAAN NAAM VOOR NIEUWE WEG OVER DE BURG •o o® Informatiepagina van de gemeente Vlissingen BESTEMMINGSPLAN ZEEWIJKSINGEL TER INZAGE OP ZOEK zelf olie verversen? denk om het milieu! WAT LIGT TER INZAGE? Woensdag 22 september 1982 De Vlissinger Redactie: Stafbureau voorlichting en inspraak., stadhuis Vlissingen, tel. 01184-15100, toestel 333, 335 en 337, Vergaderingen op 24 en 27 (28) september VERGUNNING NODIG COLLECTE ///w //r&r; ^v// /ksw vv^, w '-■^,. 7^' Vrijdag 24 september: de laatste vrijdag van de maand, dus raadsvergadering. Die begint om 14.00 uur. Het is een openbare vergadering. Dat betekent simpelweg dat iedere belangstellende deze vanaf de publieke tribune mag bijwonen. Om waar te nemen hoe de onlangs geïnstalleerde raad - de leden daarvan werden vorige week op deze pagina 'gepresenteerd' - haar eerste schreden zet. De agenda is niet zo omvangrijk. Toch staan er voorstellen op die, direct of indirect, ook uw belangen kunnen raken. Het opknap-plan Oost-Souburg bijvoorbeeld. Een populaire versie van de raadsagenda vindt u hieronder. Bovendien ligt er, voor als u naar de vergadering komt, ook een gereed op de publieke tribune. U kunt die tribune bereiken via de trap naast de bodenloge in de benedenhal. Voor de gemeenteraad zit het er dan deze maand nog niet op. Maandagavond (aanvang half acht) wordt namelijk de begroting 1983 aan een vooronderzoek onder worpen. Indien nodig wordt deze vergaderin dinsdag (zelfde tijd) voortgezet. Over de begroting gesproken: de verdere behandelin hiervan is - als de gemeenteraad met de data akkoord gaat op 16 november (aanvang 19.30 uur, algemene beschouwingen), 18 november (19.30 uur, beantwoor ding door b. en w. van de algemene beschouwingen) en 19 november (aanvang half tien 's morgens) re- en dupliek. de gemeente in het bezit te ko men van de percelen Flessen- straat 9 en 11. Voorstel van b. en w. is deze percelen tegen een be drag van 43.000,- te kopen van mevrouw P.M.T. Witlox-Van Oorschot. HOOFDSTUK 8: ONDERWIJS, CULTUUR EN RECREATIE 8-1 Afrekening extra bestuurs- kosten minderhedenbeleid. Van het ministerie van Binnen landse Zaken is in i981 een bij drage ontvangen van 70.550,- op grond van de tijdelijke bij drage regeling voor extra bes- tuurskosten minderhedenbeleid gemeenten. De gemeente is ech ter verplicht het ministerie een besluit van de raad toe te zenden waarin wordt aangegeven hoe dat geld is besteed B. en w. vra gen de raad dit besluit te nemen. 8-2 Exploitatierekening 1981 van de Stichting Openbare Biblio theek Vlissingen. De gemeenteraad wordt door het AGENDA VERGADERING GE MEENTERAAD VLISSINGEN OP 24 SEPTEMBER: OPENING Mededelingen. Over te leggen stukken Te behandelen punten HOOFDSTUK I: ONTSLAGEN EN BENOEMINGEN. 1-1 Benoeming raad van bestuur havenschap Vlissingen. De heer drs. Th. J. Westerhout heeft ontslag genomen als lid van de raad van bestuur van het ha venschap Vlissingen. De heren A. Lorier en F.G. Smit namen ont slag als plaatsvervangende le den. B. en w. willen nu in de va cature Westerhout voorzien door de benoemi van de heer D.J.P. Bruinooge. Als plaatsvervanger willen zij aanwijzen de heer W. Wisse (in de vacature Smit). Als plaatsvervanger voor de heer G.J. Adan zal de heer A. Hoef- kens worden voorgedragen (va cature Lorier). De raad wordt gevraagd hiermee instemming te betuigen. 1-2 Hoofdleidster kleuterschool 'De Kleuterdroom'. De hoofdleidster van de openba re kleuterschool "De Kleuterd room', mevr. Y. Slingerland, heeft gevraagd samen met een leidster aan deze school een duo- baan te mogen vervuilen. Zij kan dan echter niet langer als hoofd leidster functioneren. B. en w. stellen de raad nu voor mevrouw Slingerland eervol ontslag te verlenen uit haar betrekking van hoofdleidster. Tevens vragen zij de raad mevrouw H.C. Bliek-Pe ters eervol te ontslaan als hoofd leidster van kleuterschool 'De Zonnebloem' en haar in dezelfde functie te benoemen aan 'De Kleuterdroom'. HOOFDSTUK 2: ALGEMEEN BEHEER 2-1 Voorbereidingsbesluit Groe- newoud/Provooststraat. Het Bedrijfspensionfonds voor het Schildersbedrijf heeft een vergunningaanvraag ingediend voor de bouw van tien premie huurwoningen aan het Groene- woud moeten komen heeft echter de bestemming 'detailhandel'. B. en w. stellen de raad daarom voor een voorbereidingsbesluit tot wijziging van het bestemmings plan te nemen. 2-2 Straatnaamgeving weg over de Burg. B. en w. stellen de raad voor de nieuwe weg over de Burgt te Oost-Souburg 'Karolingenbaan' te noemen. 2-3 Rehabilitatie-uitvoerings plan Oost-Souburg. Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor het rehabilitatie-uitvoeringsplan Oost-Souburg vast te stellen. Dit plan kan worden gezien als de 'leidraad' om stadsvernieuwing in de 'oude kern' van de grond te krijgen. Het gaat daarbij om het gebied dat wordt omsloten door de Zeewijksingel, Kromwege- Oost-Souburg in vogelvlucht. Rechts boven het midden van de foto de Burg. B. en w. stellen voor de binnenkort hierover aan te leggen weg 'Karolingebaan' te noemen (voorstel 2-2; zie tevens het bericht elders deze pagina). Even boven het midden van de foto het gebied waarop het opknapplan Oost-Souburg op van toepassing is. Voorstel is dit plan vast te stellen (2-3). Linksonder het gebied waarop het ter inzage liggende ontwerpbestemmingsplan 'Zeewijksingel' van toepassing is (zie apart bericht). De percelen aan de Walst raat en (rechts op de foto) het Groenewoud. B. en w. stellen de raad voor deze panden aan te kopen (voorstel 7-5). (foto Cor Schuilwerve). singel, Stemerdinglaan, Spoor straat en Bermweg. Het 'opknapplan' was onderwerp van een inspraakprocedure. De inspraakreacties staan - met het commentaar van b. en w. daarop - in het zogenaamde inspraak schrift. B. en w. willen, voor de verdere uitwerking van het plan een zogenaamde projectgroep instellen. Daarin zullen onder meer vertegenwoordigers van bewoners en de gemeente zitting hebben. 2-4 Aanpassing kledingregle- ment 1970. B. en w. vragen de raad boven genoemd reglement op enkele punten aan te passen. 2-5 Wijziging Algemene Salaris verordening en Algemeen Amb tenarenreglement. Per 1 juli jl. zijn de salarissen voor overheidspersoneel met 1.45 procent verhoogd. Dit, met een minimum van 29,60 en een maximum van 61,09. Op dezelf de datum werden echter ook de kortingspercentages volgens de 'Inhouding 1982' verhoogd. Ten slotte heeft de minister eveneens besloten het minimum basisva kantieverlof met ingang van 1 januari jl. met één dag tot 23 uit te breiden. B. en w. doen het voorstel de Salarisverordening en Ambtenarenreglement aan te passen. HOOFDSTUK 5: VOLKSHUIS VESTING 5-1 Voorzieningen aan woningen Verkuijl Quakkelaarstraat 111/113. Op last van de PZEM moesten de elektrische installaties van de panden Verkuijl Quakkelaar straat 111 en 113 worden ver nieuwd. B. en w. vragen de raad hierachteraf ƒ8.100,- voor be schikbaar te stellen. HOOFDSTUK 6: OPENBARE WERKEN 6-1 Krediet sloop bebouwing westzijde Spuistraat. De raad wordt voorgesteld een krediet van ruim 250.000,- uit te trekken voor de sloop van de bebouwing aan de westzijde van de Spuistraat. Het gaat daarbij om de panden vanaf de Jugend- stil-villa 'Louise'. Volgens b. en w. vormen de panden nog steeds objecten voor krakers, treedt er de nodige vervuiling op en vor men ze een onaantrekkelijke en tree tot de binnenstad. Later (volgens het woningbouwpro gramma in 1984) zal er op deze plaats nieuwbouw komen. HOOFDSTUK 7: EIGENDOM MEN NIET VOOR DE OPEN BARE DIENST BESTEMD 7-1 Exploitatie-opzet gebied Gravestraat. B. en w. stellen voor de kost prijsberekening van het bestem mingsplan Palingstraat en om geving vast te stellen. Dit, even als de grondprijzen in hetzelfde plan. Voorts wordt de raad ge vraagd een krediet van 957.319,- beschikbaar te stellen voor het bouwrijpmaken van het gebied. 7-2 Huur en verhuur loodsen. Voor de realisatie van het op knap-plan Gravestraat is aan koop van panden van de firma Roelse nodig. Dit bedrijf kon echter geen vervangende ruimte kopen of huren. B. en w. hebben echter de PZEM bereid gevonden twee loodsen te verhuren aan de gemeente. Die verhuurt de lood sen op haar beurt weer door aan de firma Roelse. B. en w. stellen de raad voor akkoord te gaan met deze huur en verhuur. 7-3 Verkoop grond De Visser straat. B. en w. stellen voor een perceel grond nabij de De Visserstraat te verkopen aan de heer Weug. Daarbij wil het college ten be hoeve van andere gebruikers op dat pad een erfdienstbaarheid van voetpad vestigen. 7-4 Verkoop perceel grond aan de Westerbaan. De Stichting Philadelphia Te huizen Walcheren wil aan de Westerbaan te West-Souburg een gezinsvervangend tehvis la ten bouwen. B. en w. stellen voor de daarvoor benodigde 2.090 m2 grond aan de stichting te verko pen. Dit, tegen 123,- per m2. 7-5 Aankoop percelen Groene woud/Walstraat. Het college vraagt de raad in te stemmen met de aankoop van de panden Groenewoud 49 en 51 (die onlangs in vlammen opgingen) en de aangrenzende panden Walstraat 42-44. Hiermee is een bedrag van 130.000,- gemoeid. B. en w. willen nagaan of en hoe een bouwplan voor de percelen Groenewoud 49-51 mogelijk is. 7-6 Aankoop Flessenstraat 9/11 Voor de verwezenlijking van het opknap-plan Gravestraat dient college gevraagd de exploitatie rekening 1981 van de Stichting Openbare Bibliothee goed te keuren. 8-3 Vervanging vloerbedekking 'De Kleine Belt' Eind vorig jaar werd bij een in braak in de openbare kleuter school 'De Kleine Belt' te Oost- Souburg de vloerbedekking in hal en magazijn bevuild met verf en ecoline. Herstel is niet meer mogelijk. De raad wordt ge vraagd 2.500,- uit t trekken voor nieuwe vloerbedekking. 8-4 Medewerking bij vergoeding schade kleuterschool. De Willem Lodewijkkleuter- school liep enige tijd geleden, als gevolg van vernieling, ruitscha- de op. Het bestuur van de Schoolvereniging op Reformato rische Grondslag heeft gevraagd Zo'n twee jaar geleden werd er in het gebied waarop het bestem mingsplan Zeewijksingel van toepassing is, een inspraakpro cedure gehouden. Deze ging over de eerste planverandering. Die omvat met name het bestemmen van onbebouwde terreinen aan de Zuiderzeestraat en de Vlis- singsestraat voor woningbouw. Na de inspraakronde was het een poos stil rond de planverande ring. Er moesten namelijk eerst geluidsmetingen worden ver richt in verband met die nieuw bouw. Daarbij is geconcludeerd dat het wegverkeerslawaai voor 'nieuwe situaties' heel licht wordt over schreden. Dat betekent, prak tisch gezien, dat bij de Gedepu teerde Staten een verzoek om een zogenaamde hogere grenswaar de moet worden ingediend. Een en ander blijkt uit een toe lichting van de stedebouwkun- dige op het ontwerp-bestem- mingsplan. In deze toelichting zijn ook de inspraakreacties en het commentaar van de stede- bouwkundige daarop verwerkt. Het plan ligt, inclusief de kaart, tot en met 17 oktober as. ter in zage in de vier gemeentelijke in- formatiehoeken. Deze zijn te vinden in: wijkcentrum 'Mid denhof' (Kanaalstraat), 'Open Hof' (Paauwenburg) en in het stadhuis ('onder de trap') en de openbare leeszaal aan de Spui straat. 'Karolingenbaan". Dat is de naam voor de nieuwe weg over de Burg in Oost-Souburg. B. en w. hebben deze gekozen uit zo'n veertig ideëen die vijftien bewo ners indienden. Dat gebeurde na een oproep daartoe op deze pagina enige maanden geleden. Er waren drie inzenders die een naam, met daarin verwerkt het woord 'Karoling', voorstelden. Dat waren mevrouw C.M. Arendse-Gideonse en de heren A.J. Polderdijk en C.J.K. Steutel. Mevrouw Gideonse, die in Oost- Souburg woont, was echter de enige die de naam Karolingen baan noemde. Deze naam herin nert aan het tijdperk van de dy nastie van de Karolingen. Die bestond reeds lang geleden, in de periode van circa 700 tot circa 1000. Het terrein in het centrum van Oost-Souburg waarover de weg komt te liggen bevat nu nog overblijfselen van een uit die tijd daterende volks- of vluchtburg. De officiële naam van dit terrein is dan ook 'De Karolingische Burg'. Komende vrijdag buigt de ge meenteraad zich over het voor stel van b. en w. de binnenkort nieuw aan te leggen weg de naam 'Karolingenbaan' te geven. Vergunningsaanvragen voor evenementen als bijvoorbeeld popconcerten, wandeltochten, rommelmarkten en dergelijke moeten vanaf 1 november mini maal drie weken van tevoren bij de gemeente worden aange vraagd. Gebeurt dat niet, dan ontvangt men bericht dat de aanvraag niet in behandeling wordt genomen. Dat betekent voor de organisatoren een be hoorlijk risico. Men heeft dan geen vergunning.Dat houdt in dat de mogelijkheid bestaat dat de politie moet optreden. En da's nooit leuk. Alleen in uitzonde ringsgevallen onder zeer bijzon dere omstandigheden zal van bovenstaande regels kunnen worden afgeweken. Burgemeester en wethouders hebben besloten voortaan bovengenoemde richtlijnen te gaan volgen om praktische rede nen. Het komt namelijk regel matig voor dat organisatoren pas een paar dagen voordat hun evenement plaatsvindt een ver gunning aanvragen. Met als ge volg de nodige problemen bij het afwerken van de procedure die leidt tot het op tijd verlenen van zo'n vergunning. breng afgewerkte olie naar: de reinigingsdienst (edisonweg 9) uw garagebedrijf Bent u misschien op zoek naar een huis- of tandarts of een me disch specialist? In dat geval kunt u het ziekenhuis bellen om inlichtingen of het telefoonboek raadplegen. Eenvoudiger is kijk op Vlissingen eve in te zien. Deze uitgave van de gemeente bevat alle belangrijke adressen (met de postcodes) en telefoon nummers in uw gemeente. Neem nu bijvoorbeeld die artsen. U vindt die in 'Kijk op Vlissin gen' overzichtelijk gerangschikt naar huisartsen, tandartsen en specialisten. Maar dat niet alleen. Bij de art sen en specialisten staan boven dien alle Vlissingse apothekers, fysiotherapeuten verloskundi gen en ook een logopediste ver meld. Ook vindt u in het hoofd stuk 'Medische zorg' in 'Kijk op Vlissingen' de bezoektijden en spreekuren van specialisten in het ziekenhuis. Duidelijk en overzichtelijk, alles bij elkaar. Maar de (gratis verkrijgbare) 'Kijk op Vlissingen' bevat nog veel meer waardevolle gegevens. We noemen u slechts de samen stelling van het gemeentebes tuur, de vaste commissies van advies en bijstand, gegevens over de gemeentepolitie en de ge meentebrandweer en een over zicht van de postkantoren met de openingstijden en een lijst van telefooncellen en brievenbussen. Geen 'Kijk op Vlissingen' in uw bezit? (Het boekje werd dit voor jaar huis aan huis bezorgd). Haal dan een exemplaar bij het staf bureau voorlichting en inspraak in het stadhuis (begane grond, kamer 034). 'Kijk op Vlissingen': gratis, han dig en overzichtelijk De Spuistraat-westzijde. B. en w. stellen voor om. het deel vanaf de Jugendsril-villa 'Louise' te slopen, (foto Cor Schuilwerve). om vergoeding van de onkosten. B. en w. stellen voor hieraan me dewerking te verlenen. HOOFDSTUK 12: BEGROTIN GEN 12-1 Aanbieding gemeentebe groting. Burgemeester en wethouders bieden de gemeenteraad de (ont- werp)gemeentebegroting 1983 met bijbehorende stukken aan. Tevens stellen zij data voor vooronderzoek, algemene be schouwingen, repliek en dupliek met betrekking tot de begroting voor. 12-2 Wijziging gemeentebegro ting. De raad wordt voorgesteld de gemeentebegroting en de begro ting van het grondbedrijf te wij zigen. Dit overeenkomstig de bij de raadsstukken behorende (ontwerp)besluiten. Rondvraag SLUITING Burgemeester en wethouders hebben aan twee instellingen toestemming gegeven voor het houden van huis-aan-huiscol- lecte: - De Nierstichting voor deze week (tot en met 26 september) en een straatcollecte op 25 september; - de Dierenbescherming voor volgende week (27 september tot en met 2 oktober) en een straatcollecte op 2 oktober. De collectanten moeten in het bezit zijn van een legitimatiebe wijs. Dat is geldig als daarop de datum of het tijdvak waarop of waarin de collecte wordt gehou den staat vermeld, evenals het adres en de leeftijd .van de col lectant (minimaal zestien jaar). Bij de afdeling algemene zaken (stadhuis, eerste verdieping, ka mer 118) liggen de volgende stukken ter inzage. Ze kunnen op werkdagen worden ingezien van 9.30- tot 12.30 uur en van 13.30- tot 15.00 uur. Tevens kan men op woensdagavond (ban 17.45- tot 20.45 uur) terecht in de gemeen telijke informatiehoek 'onder de trap' in het stadhuis. Het gaat hier meestal om aanvragen of (ontwerp) beschikkingen in het kader van de hinderwet. Achter de naam van de aanvrager en/of omschrijving staat de datum tot en met welke beroep kan worden aangetekend bij de instantie of het college dat vervolgens ge noemd wordt. 1. B. en w. hebben hinderwetver gunning verleend aan Willem Muller Shipbrokers B.V. te Ter- neuzen voor een drijvende in richting met een ladingcapaciteit van ongeveer tachtigduizend m3 voor de op- en overslag van vloeibaar gas in de Sloehaven te Vlissingen-Oost. Tot en met 5 oktober 1982 bij de Kroon door de aanvrager, de betrokken advi seurs, degenen die bij iedere voorgaande gelegenheid be zwaar aantekenden en andere belanghebbenden, die redelij kerwijs kunnen aantonen niet eerder in staat te zijn geweest bezwaar in te dienen. 2. Kennisgeving vergunningaan vragen door - J. Pfauth Zoon voor uitbrei ding van een expeditie- en op- slagbedrijf voor organische tin- en acrylaatbindingen aan de En- gelandweg te Vlissingen-Oost; - de Vrieshuizen Vlissingen, voor uitbreiding van een vries huis met windmolen voor het opwekken van energie op het perceel Engelandweg 22 te Vlis singen-Oost. Tot en met 14 oktober 1982 bij het college van b. en w. Als daar (te lefonisch) om wordt gevraagd kunnen tot en met 7 oktober mondeling bezwaren worden in gebracht. 3. B. en w. hebben hinderwetver gunningen verleend aan: - de N.V. Haven van Vlissingen voor uitbreiding op- en over slagbedrijf voor K3-produkten met een nieuwe oliesteiger aan de Oosterhavenweg; - de Olau-Line Nederland b.v. voor een scheepvaartbedrijf an nex inrichting voor opslag en,af- levering van superbenzine, bes taande uit een 12.000 liter tank met afleverzuil aan de Ooster havenweg; - Walraven Banden Specialist voor uitbreiding van een ban denservicebedrijf met magazijn voor banden en de mogelijkheid voor kleine reparaties aan de Edisonweg nr. 15. Tot en met 18 oktober 1982 bij de Kroon, (zie verder onder 1.) Bij de afdeling ruimtelijke orde ning (stadhuis, eerste verdieping, kamer 147) liggen de volgende bestemmingsplannen (of andere stukken) ter inzage. Deze kunnen op werkdagen worden ingezien van 8.30- tot 12.30 uur en van 13.30- tot 15.00 uur. De datum na ieder plan (tenzij dit onherroe pelijk is geworden) heeft betrek king op de termijn waarin het plan ter inzage ligt. Tot en met deze datum is beroep mogelijk bij het vervolgens genoemde col lege of instantie. 1. Ontwerp-bestemmingsplan Zeewijksingel, eerste planve randering. Tot en met 17 oktober 1982 bij de gemeenteraad. Het plan ligt voorts ter inzage in vier gemeentelijke informatiehoe- ken. (Zie verder bericht elders op deze pagina).

de Vlissinger | 1982 | | pagina 5