zaken 5(z§> Wit dit land nodig heeft is een brutale kruidenier Slager «astscss* pS" Groenteman AtiG/U£B?/WSy£eMG/AG£/l/ f8 m De Vlissinger - De Faam Woensdag 15 september 1982 NACOMPLEX IN WESTDUIN BIJNA KLAAR SLIJTERS WORDEN ONGEDULDIG LEKKERE GEZONDE KAUWKOST Samen staan wij bekend als de Grote Prijsverlagers. we hebben al 262 artikelen goedkoop gemaakt. Ben jij aan de bodem, slaan wij 'm er weer uit. we voegen er nu bijvoorbeeld aan toe. Maakt met elkaar 282 in totaal. Gebroken sperziebonen, heei wik \89, Anco tarwebloem, Oföa Stokbrood, QQ Magere vanille vla, Boterhamkorrels, Spa citron, Heinz sandwich spread of pikante spread, Suikerklontjes, 219 Liebfraumilch of Bereich Nierstein, Dreft fijnwasmiddel, 1QQ Bordeaux rood, 449 499 Blue Band halvarine, Cricket aanstekers, California erwtensoep, heeiwik 1 139 Ostella hazelnootcreme, Campina vanille ijs, 149 169 189 keljzf - OIVTB'JTKOek Chaudfontaine bronwater, literfles Roggebrood, Zuurkool, Diepvries boerenkool, Ryvita Knackebrdt, Peper of nootmuskaat, Bourbonpudding, Krenteslof, zachte drop, Ross mini-frites, Tissue keukenrollen, Cider demi-sec, Ze zijn nu het lekkerst! 21/z kilo pruimen Homburg leverpastei, Uyttewaal piccalilly, Appelmoes, Croma braadmargarine, Gold Pack pudding, Bruine bonen, Magere chocolademelk, Halfvolle melk, iglo spinazie, 89 Golden wonder chips, Augurkjes, 1QQ Gouda's Glorie frituurvet, pak 500 gram139 Gouda's Glorie frietsaus, POto es nter ^(149J Gouda's Glorie tafelmargarine, PCD-zoute pinda's, vissticks, 1.Q Pilchards in tomatensaus, Göbber extra jam confiture, Varkenslappen, Gekruide varkensrollade, 998 ook nog 10 volle vracht je n,et °P een wagens grootverpak ÏÏetje te men king Tissue toiletpapier ^alse ontbijtkoek, I ^(349) 149 Vers gehakt, SirOOp, pot 850ml. Roosvicee rozebottelsiroop, Chocoladehagelslag, 249 Rode Goudreinetten, 1QQ Spruiten, 1/1Q Grapefruits, Q>IQ Mini Milky-way, Nesqulck, Kabeljauwfilets, Roséd'Anjou, Dobbelman gezinswasmiddel, rVtenn, 399 Kitkat, Frolic, 20 149 Vlissingen, Hermesweg 25 Middelburg, Blauwedijk 47 37 Arola-14C, nieuw type invalidenvoertuig met extra bergruimte. VERPLAATSBAAR SCHOOLGEBOUW VAN OOSTERHOUT NAAR MIDDELBURG Het ziet er naar uit dat, als alles goed verloopt, het Skandia Sauna Plan in het Vlissingse Westduin. op 23 september kan worden geo pend. De onderneming bestaat uit een sauna en een bar-café- resto met vergaderzalen. Ei genaar is P.Hardenberg uit Vlissingen. Het saunagedeelte bevat een drietal sauna's, een Romeins stoombad, een fitnessroom alsmede zonnekamers en een massageruimte. Centraal in het complex ligt een verwarmd zwembad, omgeven door een zonne terras. Daarnaast komen er relax- en ontspanningsruim ten met bar en een open haardpartij. Het restogedeelte is apart toegankelijk. Er is een bar- café- restogedeelte onderge bracht met een kleine kaart en een terras aansluitend aan de geplande speelweide. "Het is ronduit schandalig, dat er door de overheid nog steeds niets is gedaan om te komen tot een samenhan gend alcoholbeleid. De slij terij-wijnhandel wordt nu al zo'n acht jaar in het onzeke re gelaten'. Aldus de heer Th. G. Chr. Hooij.voorzitter van het Bedrijfschap voor de Detailhandel in Alcohol houdende Dranken tijdens een nationale Slijtersdag in Ede. Honderden slijters wa ren daar bijeen vanwege het feit. dat het tien jaar geleden is dat zij welbewust kozen voor de specialisatie in wijn. Dit op grond van de zich toen snel wijzigende ver houdingen bij de verkoop van alcoholhoudende dran ken. 'Een ontwikkeling die', zo zei de heer Hooij, 'ook een wijziging van de Drank en Horecawet hoogst nood zakelijk maakt'. In de achter ons liggende ja ren is door de slijterij-wijn handel hard aan zijn specia lisatie gewerkt. Zo werd een Wijnacademie in het leven geroepen, waaraan inmid dels al 500 slijters werden opgeleid tot Vinoloog. Een enige jaren later gestarte leergang, onder auspiciën van dit instituut, leverde voorts al een kleine 160 li- quoristen af. Nog heel pril is een twee-daagse Biercursus. Tijdens de bijeenkomst in Ede werd voor de tiende maal een Wijnambassadrice geïnstalleerd. Tot oktober '83 zal Evelyn Melchers uit Schiedam bij tal van gele genheden de officiële repre- sentante zijn van de Neder landse slijterij-wijnhandel. Dat de Nederlanders in de (romantische) ban van de wijn zijn geraakt, blijkt o.a. duidelijk uit de gestegen wijnconsumptie die in de periode '73-'82 opliep van 8 L tot ca. 14 L per hoofd van de bevolking. Soms lijkt het wel of alles wat gezond is per definitie niet leuk of niet lekker kan zijn. Wat dat betreft is rauwkost een gunstige uit zondering. Behalve dat het goed is voor gebit en spijs vertering, is het bovenal lek ker. Rauwkost is vaak te maken met een deel van de ingre diënten van uw vorige of ko mende maaltijden. Daarom doet u er goed aan bij het doen van uw groenteen frui- tinkopen daar alvast reke ning mee te houden. Als u het een beetje slim aanpakt hoeft u nooit meer groenten en fruit weg te gooien en kunt u bij de maaltijden re gelmatig een lekkere rauw- kostschotel presenteren, die bijna niets méér hoeft te kosten. De Stichting Propaganda Groenten en Fruit geeft een folder uit 'Lekkere gezonde Rauwkost'. Een folder boor devol smakelijke rauwkosti- deetjes, om zelf te maken öf kant-en-klaar te kopen, ideetjes ook die jaarrond zijn. Vaak wordt nog gedacht dat rauwkost alleen in de zo mer mag. Als u de folder be kijkt zult u zien dat er veel groenten in staan die nu ver krijgbaar zijn. Want ook buiten het zomerseizoen smaakt zo'n fleurige, gezon de rauwkostschotel immers uitstekend. De folder kunt u gratis bij de groenteman krijgen. Als de groenteman de folder niet heeft kunt u hem ook schrif telijk aanvragen hij: Stichting Propaganda Groenten en Fruit. Postbus 90403, 2509 LK DEN HAAG. Goed zo Edah, samen houden we dit land qoedkoop! kilo vacuum verpakt houdbaar, literpak zak 300 gram, licht of donker literfles pot 300 gram kilo fles 0,7 literyjjjy pak 1100 gram. fles 0,7 liter kuip 500 gram 2 stuks pot 400 gram literbak C» Q- cupic/o pak 450 gram, licht of donker pak 500 gram pak 450 gram, Vrij Produkt pak 200 gram. licht of donker busje 50 gram diverse smaken met spijs, 400 gram gesorteerd, zak 300 gram. Vrij Produkt zak 1 kilo pak 2 stuks, Vrij Produkt fles 0,75 liter ''ruimen blik 200 gram pot 300 gram Yt pot pakje 200 gram pakje 78 gram, diverse smaken3 voor heel blik houdbaar, literflacon houdbaar, literflacon diepvries, pak 450 gram zak 120 gram, paprika of naturel OÏJ zoetzuur, V» potIuj kuip 500 gram zak 250 gram diepvries, pak 250 gram, 10 stuks It-JJ blik 425 gram pot 450 gram, aardbeien, abrikozen, -4CQ kersen of ananasIO" Niet in alle filialen verkrijgbaar. Slagersprijzen geldig tot en met 18 september a s. mals, mager, kilo mager, kilo 10 rollen a 200 vel 9ram 899189299 half om half, kilo fles 0,6 liter pak 400 gram, melk of puur, fjc Vrij produkt Niet in alle filialen verkrijgbaar. Groente- en fruitprijzen geldig tot en met 18 september a s. de echte Schone van Boskoop, 2 kilo I Hollandse, kiloIHo lichtrood vlezig, 10 stuks zak 250 gram pot 400 gram diepvries, pak 400 gram fles 0,7 liter zak 1500 gram WntVIW"»»""»®».* Familie pak 6 stuks zak 1500 gram PRÜSSIAG Eén jaar na de introductie van de Arola-14. het invali denvoertuig waarvan er in middels ruim 100 in Neder land zijn verkocht, levert fa brikant-importeur Waayen- berg nu ook het type 14C, een "boodschappenversie" met uitgebreide bagagemo gelijkheden. Vooral voor de gebruikers die ten behoeve van hun hobby, beroep of recreatie regelmatig wat meer berg ruimte wensen, is de Aro- lal4C een aantrekkelijke oplossing, meent de impor teur. Voor de gebruiksmogelijk heden van de I4C gelden dezelfde regels als voor de Arola-14, zoals: invoetgangersgebieden en op trottoirs mag stap voets worden gereden; binnen de bebouwde kom mag op de rijweg'of op fietspaden met een snelheid van maximaal 30 km/u worden gere den: buiten de bebouwde kom geldt een mami- mumsnelheid van 40 km/u op fietspaden of op de rijbaan voor het overige verkeer, autos nelwegen zijn uiteraard verboden terrein. een rijbewijs is niet no dig, kentekenformalitei ten bestaan niet, motor rijtuigenbelasting hoeft niet betaald te worden en voor de verzekering geldt een gunstig tarief. Met uitzondering van een iets verlengde wielbasis en een aangepaste achtervering is het nieuwe model tech nisch gelijk aan de basisuit voering, die wordt aange dreven door een 50 cc Peu- geot-tweetaklmotor en is uitgerust met een automati sche transmissie. Het bedie ningsgemak wordt vergroot door een elektrisch bedien de achteruitversnelling en uiteraard een elektrische starter. De breedte van de wagen bedraagt precies I meter, hetgeen voldoende is om twee volwassenen naast elkaar plaats te bieden. De prijs van de nieuwe Aro- la-14C bedraagt (rijklaar af geleverd ƒ13.300,— Het standaardmodel Arola-14 blijft verkrijgbaar voor 12.500,- Medio augustus is Verlaat's Christelijk voortgezet On- Systeembouw Uden b.v. in derwijs van de Oranje Nas- opdracht van het bestuur saumavo in Middelburg be- Vereniging Protestants gonnen met het verplaatsen van een vierklassig school gebouw van Oosterhout naar Middelburg. Het ge bouw heeft een oppervlakte van ongeveer 367 m2. De demontage in Ooster hout, het transport naar Middelburg en de montage aldaar zullen ongeveer zes weken vergen. De voordelen van verplaatsbare systeem bouw worden hier in de praktijk aangetoond. Op die manier is het mogelijk in korte tijd in de ene plaats aan de behoefte aan lokali teiten te voldoen, terwijl in een andere plaats ruimte vrijkomt. Het nieuwe ge bouw krijgt een plaats aan de Nassaulaan en wordt eind september opgeleverd.

de Vlissinger | 1982 | | pagina 10