4 r ■wede Kcïtc I^O i S/ocmwUidói ett ooftman Woensdag 8 september 1982 De Vlissinger - De Faam Mevrouw Bokhorst ontving Gouden Handjes. Volksmuziekinstrumenten bouwen Vergadering Vlissingse schoolraad Werkgroep bespreekt behoud oude postkantoor. Werkgroep Spuistraat vergadert VOS in Valkenisse VOS in Vlissingen Soos Touché opent Forum CNV-vrouwen Nieuw kantoor emancipatiewerk Gevonden voorwerpen Talentenjacht Bingo in Bachten Reede V rouwencafé weer open Meidenkafee van start Gezellige ledenvergadering PCOB Leren spelen in theaterproject Vido-groep Walcheren Kadertraining Vrouwengilde BWW weer van start Cursus Surinaams De Ruytermars Informatiekrant over Deltawerken Cursus Pech Onderweg Middelburgers maken kunst voor Vlissingen Wandelthema 'anti-semitisme' Natuurwerkkampen Vaststelling woningbouwprogramma in Domburgse raad Uit vergadert Leren kantklossen Coopertest op Baskensburg Sporters collecteren Experimentele dienst Discoshow voor 15 plussers 11 en 12 september ARTSEN Open Dag Gemeente Brandweer Middelburg k Mevrouw P. Bokhorst-van Vegten ont ving dezer dagen de 'Gouden Handjes' van de Nederlandse blindenbibliotheek. Zij ontving die onderscheiding omdat ze al vele jaren grote hoeveelheden tekst op een correcte wijze aflevert en vanwege een goed lopend werkobject brailleren in Zeeland, waarvoor zij en haar man zich enorm inzetten. Mevrouw Bokhorst werkt via de UW afdeling Middelburg. De prijs wordt jaarlijks aan enkele Ne derlandse brailleerders uitgereikt. In de maanden oktober, november en december wordt voor de tweede keer een kursus bouwen van volksmuziekin strumenten gegeven. Het gaat om de in strumenten de hommel (de vlier), de dulcimer en de draailier. Deze instru menten worden de laatste jaren steeds meer bespeeld. De hommel en de dulci mer zijn snaarinstrumenten die getok keld worden. De dulcimer is in feite een Amerikaanse variant op de hommel. De draailier is ook een snaarinstrument, voorzien van een toetsenbord en een houten wiel dat als strijkstok dient. De kursus bestaat uit twee delen. Op maandagavond worden de hommel en de dulcimer gebouwd en de dinsdaga vonden zijn gewijd aan de draailier. In beide kursussen wordt ook aandacht besteed aan de geschiedenis van de in strumenten, de speeltechniek, verschil lende stemmingen, onderhoud en der gelijke. Van de mensen die mee willen doen wordt verwacht dat ze kunnen fi guurzagen en wat ander gereedschap kunnen hanteren. Inlichtingen (vóór 20 september): Wim Clarijs, Poeiendaele- weg48 Middelburg. Donderdag vóór 19 uur. De Vlissingse schoolraad vergadert woensdag 15 september openbaar in het stadhuis te Vlissingen. Besproken wordt onder meer het overblijven op school en de ook is de medezeggenschapsraad op de agenda opgevoerd. De vergadering begint woensdagavond om acht uur. De werkgroep Gravestraat van het wijkcomitee Binnenstad en omgeving vergadert dinsdag 14 september om half acht in het gebouw van de speeltuinve reniging Oude Stad aan de Paarden straat 11 te Vlissingen. Op de uitgebrei de agenda staat ondèr meer het behoud van het oude postkantoor. De uitbreiding van het politiebureau is één van de agendapunten, waarover de leden van de werkgroep Spuistraat en omgeving zich vanavond (woensdag 8 september) buigen. De vergadering vindt plaats in het Welzijnscentrum Bachten Komme en begint om acht uur. In september start in Valkenisse weer een VOS (Vrouwen Oriënteren zich in de Samenleving) kursus voor vrouw uit Koudekerke, Biggekerke en Zoutelan- de. Op woensdag 15 september wordt om half tien in het jeugdhonk aan het Dorpsplein te Koudekerke een koffie ochtend gehouden, waar informatie wordt gegeven over doel en inhoud van een VOS-kursus. Ook kinderen zijn welkom op deze ochtend. Voor nadere inlichtingen, Marian Holtring, tel. 01185-1824. In september gaat er ook in Vlissingen weer een nieuwe VOS-cursus van start. Vrouwen, die graag met andere vrou wen van gedachte willen wisselen over onderwerpen als opvoeding, politiek, milieu en er ook iets van op willen ste ken kunnen deelnemen aan een VOS- kursus. (Vrouwen Oriënteren zich in de Samenleving). De begeleidsters probe ren daarbij zoveel mogelijk informatie te geven over de te behandelen onder werpen b.v. via stencils, folders, boe kentafel of zonodig een gastspreekster. De cursus bestaat uit 12 wekelijkse bij eenkomsten van twee uur. Er is kinde ropvang in het zelfde gebouw aanwezig. Voor vrouwen die belangstelling hebben is er geheel vrijblijvend een informatie ochtend op donderdag 6 september om 9.30 u., in de "Schaapskooi", t.o. het winkelcentrum Papegaaienburg. Don derdag 16 september begint de kursus, eveneens in de "Schaapskooi". Van 9.15-11.15 uur. Voor informatie 63276 of 18964. Vrijdagavond 10 september opent soos Touché met een filmavond voor de jeugd van 13 tot en met 15 jaar. De filmavond duurt van 19.30 uur tot 22.30 uur en is in het Jeugdgebouw achter 't Hofplein. De vrouwenbond van het CNV houdt dinsdag 14 september een provinciale studiedag, met 's middags een forum, onder leiding van de dames G.J. Strayer en van Maldegem en de heer L. Pher- nambucq. De bijeenkomst vindt plaats in het gebouw De Schakel aan de Bach- tensteene te Middelburg. Het onder werp is Vrouw en Economie. Aanvang tien uur 's morgens. De Interim Stichting vrouwenemanci patie Zeeland heeft vanaf heden een ei gen kantoorruimte betrokken aan de Nieuwstraat 13 te Middelburg. De beide emancipatiewerksters Puck Hartman en Ria de Feijter zijn daar op donderda tussen 9.30 en 17.00 uur bereikbaar. Het telefoonnummer is 01180-33814. In de periode van 25 augustus tot 1 sep tember zijn bij de gemeentepolitic te Vlissingen de volgende voorwerpen aangegeven: bankbiljetten: zonnebril met blauwe glazen: pocketcamera; bruin adressenboekje; drie dameshorlo ges (2 doublé 1 metaal); metalen he renhorloge; portemonnee met 2 sleutels; 2 sleutels aan ring: 4 sleutels aan bruin label; rood/zwarte aanhaakfietstas; plastic tas met sportkleding. Aangege ven dier; in asiel: cypers met witte gec. kater (gevonden op "De Piet"). Ope ningstijden: maandag t/m vrijdag 09.00-12.00 uur, 14.00-16.00 uur. Van de gemeentepolitie te Oost Souburg i.v.m. vakantie deze periode geen opgaven. De Euroclub in de Griffioen te Middel burg houdt zaterdag 20 en 27 november een talentenjacht voor heel Zeeland. Gegadigden zullen in de periode okto- ber-november tijdens de voorronde op treden. Een deskundige jury is dan aan wezig. Op 20 en 27 november is de fina le. Aanmelden in de Euroclub in de Griffioen te Middelburg of 01180-11260. In het dienstencentrum Bachten Reede aan de Vredehoflaan 42 te Vlissingen wordt dinsdagavond 21 september een bingoavond gehouden. Er worden vijf ronden bingo gespeeld met leuke ver rassingen en mooie prijzen. Kaarten zijn verkrijgbaar vanaf 13 september 's mid dags aan d zaal. Aanvang van de bingo is 19.30 uur. Het Middelburgse Vrouwencafé "Trui" is donderdag 9 september (vanaf 20.30 uur) weer geopend en in het vervolg elke donderdagavond om de twee weken open. Vanaf donderdag 16 september zijn er café-ochtenden (voor vrouwen en hun kinderen9; deze ochtenden zijn ook om de twee weken (9.00-11.30 uur). Tij dens de café-ochtenden is er een 'leesta fel' aanwezig. Er liggen diverse maat schappij-kritische boeken en folders ter inzage. Je kunt ook boeken kopen. "Trui" heeft nieuwe werkgroepleden nodig. Geïnteresseerden kunnen schrij ven naar "Trui", Postbus 626. Middel burg (tel. 01180-15108). Het adres van het vrouwencafé is Kerksteeg 5. Mid delburg. Woensdag 8 september start in het VOC De Piek het meidenkafee. Er wordt iets feestelijks van gemaakt. £r zal een op treden plaatsvinden van de Lange Jan- na's,. Er worden twee vrouwenfilms ge draaid. "Lang leve de sexuele revolutie" en Hexenschuss". Daarna gezellig bab belen in het meidenkafee en luisteren naar goede vrouwenmuziek. Aanvang is 20 uur. Breestraat 47-49 Middelburg, BOB PINGEN (Vlissingen), etalage-ex positie. Doorlopend geopend. Grote Kerk Veere ZOMF.RTEN- TOONSTELLING van 100 jaar wa terstaat, mutsen en oude wagens, dier en kleur en monumenten in Zeeland. Dagelijks geopend van 10 tot 17 uur. Zondags van 13 tot 17 uur. Gortstraat 48 Middelburg WILLEM VADER schilderijen, aquarellen en kunstfoto's. Geopend maandag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Lange Noordstraat 56 Middelburg GERA DAUVILLIER schilderijen, aquarellen en kunstfoto's. Geopend van maandag tot en met zaterdag 9 tot 18 uur. St. Janstraat 41-43 Middelburg AN NEKE RL'IMSCHOTEL, Touw- plastieken. Donderdag tot en met zaterdag van 14 tot 17 uur. Volkssterrenwacht Middelburg, SPACE SHUTTLE. Alles over ruimtevaart. Iedere vrijdag vanaf 19.30 uur. Stedelijk Museum Vlissingen DE VISSERIJ IN VLISSINGEN DOOR DE EEUWEN HEEN. Maandag tot en met vrijdag 10 tot 17 uur. Zaterdag en zondag 14 tot 17 uur. VONDSTEN OP T VLIE- GENT HERT Zelfde openingstij den. Vleeshal Middelburg BEN D'AR- MAGNAC 1940 tot 1978) fotopane len. Dinsdag tot en met zaterdag 13 tot 17 uur. zondag 14 tot 17 uur. Zeeuws Kunstenaarscentrum Mid delburg. CORRIE BLAAS, grafiek. ROEL MOLLEMA keramiek - Dinsdag en donderdag 10 tot 17.30 uur. woensdag en vrijdag 13.30 tot 17.30 uur en 19 tot 21 uur, zaterdag 10 tot 16 uur. Marquis Vlissingen EUGENE JON- GERIUS. Openingstijden woensdag tot en met zaterdag 13.30 tot 17.30 uur, zondag 14 tot 17 uur. The Eeties Middelburg AD NUI- TEN foto-expositie. Dagelijks van 10 tot 19.00 uur. zondags gesloten. Amro (Stadhuisplein) Vlissingen AREND VAN DAM cartoons, varia ties Amro-vignet. Werkdagen 9 tot 16 uur, 's vrijdags 19 tot 20 uur. De Schotse Huizen Veere DRENTS SCHILDERSGENOOTSCHAP in het kader van een uitwisselingspro gramma Zeeland-Drente. Dinsdag tot en met zaterdag 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uur. Demerary Middelburg WILLEM VAN RÓSSUM. foto's, dinsdag tot en met zaterdag 10-17 uur. De Protestants Christelijke Ouderen bond afdeling Vlissingen, houdt op donderdag 16 september de eerste alge mene ledenvergadering van het winter seizoen. Het belooft een goede start te worden met een gezellig programma, want door leden van de Ned. Chr. Vrouwenbond zal worden opgevoerd de éénactcr "Vele handen maken licht werk" en de musical "Arbeid adelt". Leden en belangstellenden (niet-leden) zijn om half 3 in het jeugdgebouw aan de Dr. Ottestraat in Vlissingen welkom. In het Middelburgse Kuiperspoortthea- ter start eind november een theaterpro ject, dat mogelijk uitmondt in een totaal theatergebeuren. Het project is bestemd voor mensen die geïnteresseerd zijn in toneelspelen en alles wat daarbij hoort. De leiding van dit theaterproject is in handen van Anke Brouwer. Voor infor matie tonecladviseur Ad van Noort 01180-14576. Op dinsdag 21 september om 14 uur zal er in het Woltershuis aan de Hogeweg te Vlissingen weer een informatiemiddag worden gehouden over het VIDO-werk. VI DO staat voor vrouwen in de over gang en de bedoeling van een VIDO- groeó is om eenmaal per veertien dagen bij elkaar te komen en gezamenlijk de problemen die deze jaren met zich meebrengen te bespreken. Voor inlich tingen kan men bellen naar Mevr. Camphuysen 01184-61082. Het Katholiek Vrouwengilde afdeling Zeeland houdt donderdag 16 september een tweede kader-training in Den Dul- laert te Hulst. Aanvang 10 uur. Onder werpen van deze dag zijn: "Spreken zonder zenuwen", "Het nut van kort en duidelijk notuleren" en "De motivatie om bestuurslid te zijn". De leiding van deze dag is in handen van Netty Prijs, Dini Bakx en Marion Strik, allen vormingsleidsters van het Katho lieke Vrouwengilde. Vanaf dinsdag 14 september zullen de dinsdagmiddag bijeenkomsten van de Belangen vereniging A.O.W. A.W.W. (BWW) aanvang 14.00 uur aan de Los- kade 29 te Middelburg, weer van start gaan. Deze bijeenkomsten zijn weer voor leden als niet leden toegankelijk. Eventuele vragen of klachten, kunnen op deze middagen aan het aanwezige bestuur kenbaar worden gemaakt en zullen zoveel mogelijk worden behan deld. Bij de Stichting Welzijnswerk Surina- mers en Antillianen Zeeland start nu al weer voor het derdejaar een cu sus Su rinaams. Uit de praktijk in voorgaande jaren is gebleken dat vooral personen die regelmatig kontakt onderhouden met Surinamers.de cursus volgen. Maar ook degenen die bijvoorbeeld eens naar Suriname willen of zo maar geïnteres seerd zijn welkom. Het is mogelijk na de vijftien wekelijkse cursusavonden in het Surinaams een gesprek te voeren. Voor meer informatie: Stichting Welzijns werk Surinamers en Antillianen Zee land. Dam 59. 4331 GG Middelburg. Tel. 01180-38070. De wandelsóortvereniging Willen is Kunnen houdt zaterdag II september voor de zestiende keer de D Ruytermars. De afstanden zijn vijf, tien, vijftien.vij- fentwintig of veertig kilometer. Gestart wordt bij het gebouw De Breehof in Vlissingen tussen elf en twee uur voor de drie kortste afstanden. De 25- kilometerlopers starten tussen half tien en half twaalf en de deelnemers aan de langste afstand vertrekken tussen negen uur en half tien. Deze mars vindt plaats in het kader van de De Ruyterherden- king en medeorganisator is het Vlissings Aktiviteiten Fonds. 'Dertig jaar Delta' is het openingsver haal in een fraai uitgevoerde vierkleu rendruk over de Deltawerken. Voor een rijksdaalder is die kranU'Een wonder in de Delta') te koop. Het is een uitgave van drukkerij Den Boer in Middelburg. De ANWB voor automobilisten heeft ook dit jaar weer een cursus Pech On derweg opgezet. Driemaal deze vier avonden durende cursus worden ge houden in De Wellinge aan de Kruisweg in Middelburg. Het accent tijdens die bijeenkomsten ligt op het zelfdoen. De eerste cursusavond is op dinsdag 4 ok tober en vervolgens is er elke dinsdag avond cursus. Na vier avonden start er een nieuwe. De laatste bijeenkomst van de serie van drie cursussen is op dinsdag 20 december. De beeldende kunstenaars N. van de Boezem en Th. Maasen, beiden uit Middelburg, hebben opdracht gekregen een kunstobject te maken voor de ge meente Vlissingen. Beide kunstvoor werpen worden geplaatst in en bij het nieuwe ADZ-gebouw aan de Mercu- riusweg in Vlissingen. De beeldende kunstenaar H. Bisschop uit Vlissingen heeft opdracht gekregen van het gemeentebestuur om een bronsplastiek te vervaardigen onder de titel 'Mens en wind'. Waar het kunst voorwerp wordt geplaatst is nog niet bekend. De hervormde-gereformeerde jonge rengroep van Vlissingen heeft voor zon dag 12 september een wandeling op het programma staan. Onderweg wordt van gedachten gewisseld over het 'anti-se mitisme'. De wandelaars vertrekken om drie uur bij de uitgang van Westduin. Vervolgens wordt in de richting van het Nollebos gelopen. «n AuJa L. Middelburg Plein 1940. TtL (01190) 12560 De regio Zeeland van het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie (IVN) houdt zaterdag 25 en zondag 26 sep tember een weekendkamp in de Braak manpolder nabij Terneuzen. Tijdens dat kamp wordt achterstallig natuurbe- heerswerk verricht. Dezelfde kampen worden op 30 en 31 oktober gehouden in de Zak van Zuid-Beveland en op 27 en 28 november in De Schelphoek. Voor meer informatie Danny Janssens, 01177-1928. De deelname is bedoeld voor de jeugd van vijftien tot vijfent wintigjaar. Domburg wil een onderzoek instellen om in 1983 tot de renovatie van tien bestaande woningwetwoningen te ko men. Daarnaast wil de gemeente Dom burg rekening houden met de renovatie van vijf particuliere woningen. Dit voorstel en het bouw- en verbouwpro gramma 1983. 84 en 85 wordt besproken in de openbare vergadering van de Domburgse raad op donderdag 14 sep tember om half acht in het gemeente huis. Ook bespreekt de raad een b en w voorstel om aan de Landmetersweg een kampeerterrein te laten exploiteren door de heren Vermeulen en Panis uit Oisterwijk, die daarvoor een vergunning vroegen. De sectie Uit in Vlissingen vergadert woensdag 15 september over actuele zaken op theatergebied in de Scheldes- tad. De vergadering begint woensdag avond om acht uur en vindt plaats in het welzijnscentrum Bachten Komme aan de Badhuisstraat in Vlissingen. Oma's tijd herleeft weer helemaal tij dens de cursus kantklossen die kantklo slerares J. van Pamelen begin oktober start in Dé Schakel aan de Bachtenstee- ne in Middelburg. De eerste bijeen komst is woensda 6 oktober van 13.30 tot 17.30 uur. Andere belangstellenden kunnen onder leiding van mevrouw A. Beyer een kantkloskussen zelf maken. Informatie over beide cursussen zijn verkrijgbaar bij mevrouw M. Rolaff, te lefoon 01180-12705. Tegen de 300 deelnemers worden zater dag 11 september verwacht op de kunststofbaan Baskensburg te Vlissin gen voor de Coopertest van Zeeland Sport. Iedere loper ontvangt na afloop een diploma met daarop de gegevens. De Coopertest begint zaterdagmiddag om half twee. Ook dit jaar weer hoopt het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten weer flink wat geld uit Zeeland te kunnen ontvan gen. Maar dan moeten wel de sporters in grote gemeenten bereid zijn om met een collectebus rond te gaan. De collecte vindt plaats in de week van 15 tot en met 21 november. Wie wil meehelpen kan bellen met de heer A.M. Westdorp. te lefoon 01108-1389. Leden van de tekstgroep voor de expe rimentele dienst, die iedere tweede zon dag van de maand in de Hofpleinkerk gehouden wordt, hebben met elkaar de viering voorbereid van zondag 12 sep tember. Het thema van de dienst is Ik geloof... in Jezus Christus (n.a.v. het zesde hoofdstuk van het boek "Belijden is doen", uitgever Ten Have). De schrift lezingen zijn: Jesaja 42: 1-8 en Math. 16:13-17. De collecte is bestemd voor Amnesty International. Met elkaar en de kinderen vieren we ook de maaltijd van de Heer. Voor de jongste kinderen is er een crèche. De dienst begint om half vijf. De soos Happy Days opent zaterdag avond 11 september de deuren met een discoshow voor jongelui van 15 jaar en ouder. De soos is in het jeugdgebouw achter 't Hofplein van half acht tot elf Middelburg: za. tot 24.00 uur F.L. Berg- hauser Pont. Bellinkplein 1. 37393. (Vi sites aanvragen vóór 10 uur). Zo. tot 24.00 uur: P.F. de Doelder. Bellinkplein I, 11721. Spreekuur voor dringende ge vallen van 12.30-13.00 uur en 17.30- 18.00 uur. Vlissingen: za. tot 24.00 uur: G. de Greef, W. Klooslaan 1, 12950. Zo. tot 24.00 uur: D.C. Bom, Badhuisstraat 81.12233. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30-13.00 uur en 17.30-18.00 uur. Be zoek spreekuur zonder afspraak. Souburg, Arnemuiden, Middelburg- Zuid: Za. tot 24.00 uur: N. Kapteyn. Lekstraat 6. Oost Souburg, 01184-61630. Zo. tot 24.00 uur: H. Kapteyn-Snijders, Lekstraat 6. Oost Souburg. 01184-61630. Visites aanvraqen voor dringende ge vallen 12.30-13.00 uur en 17.30-18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle, Se- rooskerke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: J.P. Bekker, Dorpsstraat 2. Oostkapelle. 01188-1276. Domburg, Aagtekerke, Westkapelle, Zoutelande. Meliskerke, Biggekerke. Koudekerke: vr. 18.00 uur. zo. 24 uur: A. d Male. Duinweg 59. Zoutelande. 01186-1282 Wet- en Midden-Walcheren: geen op gave ontvangen. TANDARTSEN; Spreekuur voor spoedgevallen za en zo 1100-12 00 uur: P Brinkman. Door nenburg 31. Vlissingen. 01184-78811 DIERENARTSEN: Consult alleen na tel. afspraak, visites aanvragen tussen 8 en 9 uur Dierenart senpraktijk Oostkapelle Oude Dom- burgscweg 33A. tel. 01180-1443 Behan deling kleine huisdieren op afspraak Middelburg/Vlissingen: va vrijdag avond 18.00 uur. consult na telefonische afspraak Ih Driehuis - van Haselen, Vlissingen, 01184-66548. APOTHEEK: Middelburg: Dienst van vr. 17.30 uur lot vrijdag morgen daaropvolgend L. vd Boogert, Vrijlandstraat 79, 27471 Vlissingen: J.M.H. v.d. Sande. Badhuis straat 30-32. 12066. VERLOSKUNDIGE: 3 an vr. 18 00 uur tot ma 08.00 uur H klompe. Doornenburg 91. Vlissinuen 01194-71140 WIJK VERPLEEG KIJNWGEN: Kruisvereniging Walcheren-Oost, Mid delburg-stad: M den Boer. A Lauwe- reyszestraat 77. Middelburg. 01180- 26286 of 12228. Middelburg-Zuid, Nieuwland en Arne muiden: E. van Essen, Meanderlaan 478, Middelburg, 01180-35839 of 14366. Koudekerke, Meliskerke, Biggekerke, Zoutelande en W estkapelle: R Scheele. Colijnstraat 97, Vlissingen, 01184- 65896. Domburg, Aagtekerke. Oostkapelle, Grijpskerke, Veere, Gapinge. Vrouwen polder, Serooskerke, St. Laurens: L. Burger, Duinweg 55, Oostkapelle, 01188-2746 Vlissingen-stad: J. Sanderse. 01184-19069 Souburg, Vlissingen. Papegaaienhurg. Bossenburgh. Westerzicht en Paauwen- burg: E.B. Waterman-Westerbrink, 01180-14051. TREE PENCE, een hardrock-formatie uit Limburg geeft vrijdag 10 september een concert in bar American in Middel burg. De driemansformatie ontstond in de zomer van 1981 en brengt swingende hardrockmuziek. Het optreden begint om negen uur vrijdagavond. RUBBF.RFISH, een Vlissingse pop groep treedt zaterdag 11 september op in het VOC De Piek tijdens een Radio Vrij Swingavond. Het optreden begint om 21 uur en de toegangsprijs is 2.5 piek. FEED BACK. een Walcherse popgroep, treedt zaterdag 11 september op tijdens een muziekspecial van de jeugdsocieteit Walk Inn aan de Min. Lelystraat in Vlissingen. Het optreden begint om half negen en de toegangsprijs bedraagt ƒ4.-. ELSEVIERS BELEGGINGSADVI SEUR is uit. Gisteren (dinsdag 7 sep tember) ontving drs. T.E.Westerterp (algemeen directeur Europese Optie- beurs) het eerste exemplaar uit handen van Elsevier. De Beleggingsadviseur komt vervolgens maandelijks uit en in formeert over actuele zaken met be trekking tot persoonlijk beleggen. HENK G. VAN PUTTEN verzorgt za terdag 11 septembe 's avonds om acht uur een orgelconcert in de St. Jacobs- kerk (het Flentrop-orgel voor kenners). Henk van Putten speelt werk van Böhm, Bach en Guilmant. Het concert begint om acht uur zaterdagavond. Zoals be kend is Van Putten ook beiaardier in Vlissingen en Middelburg. Het concert in de St. Jacobskerk vindt plaats onder auspiciën van de Orgelcommissie Vlis singen. Kaarten a 6,— voor CJP en Pas 65 4.- J.P. NYSTROMS is een Zweedse folk groep die veel traditionele muziek uit het noorden van Zweden op haar reper toire heeft staan. Ook de traditionele geluiden probeert het ensemble zo eer lijk mogelijk te spelen: naar het voor beeld van de oude volksmuzikanten. Zaterdagavond speelt Nyström in Razz matazz vdnaf 21 uur. Kaarten 10,— te reserveren bij Ad Lijnse 01184-70881. FERNANDO'S GINGA brengt vrijdag avond muziek in het VOC De Piek, die in de eerste plaats is om te luistere De muziek van de groep beweegt zich vrij van typische folklore naar jazz' van Braziliaanse ritmen tot Jamaicaanse reggea. Het concert begint om 21 uur en duurt tot ongeveer 23 uur. Na afloop draaft Radio Vrij op zodat er tot 01 uur lekker geswingd kan worden. Toegang sprijs is J" 6,— SAARTJE JOPPE speelt elke woens dagmiddag pm. 14.30 uur 'De Terug keer van Roosje' in het poppentheater Parcival in Middelburg. HET HOLLANDS VOCAAL KWAR TET treedt zaterdag 11 september op in de Grote Kerk van Veere. Het kwartet begint het concert met een oude groep a capella-muziek van Sweelinck. Vervol gens worden kwartetten met pianobe geleiding door Jaap van Egniond ge bracht van Haydn. Schubert. Brahms, Pierné, Fauré en Bartok. Het Vocaal Hollands Kwartet werd in 1975 opge richt. De groep trad regelmatig op in het buitenland. Toegangskaarten a 8,— bij de Grote Kerk of Uit in Zeeland. CJP etc. krijgen korting. DE KLEINE DOKTER, een aiombe- kend boekje over natuurlijke geneeswijs ze, is aangepast en herschreven uitgege ven. De Zwitserse schrijver dr. Alfred Vogel heeft dit werk. dat tot nu toe in een oplage van bijna 600.000 exempla ren is verkocht, herzien en is daarna op nieuw in het Nederlands vertaald. Het taalgebrui en de leesbaarheid is aange past en er zijn nieuwe onderwerpen aan toegevoegd. De Kleine Dokter kost 47,85. Alle personen die de naam Vo gel dragen en in 1982 65 jaar worden of werden of echtparen die op I september 1982 trouwden of een kind kregen krij gen het boekje gratis. Een geboorte akte of een trouwboekje dient dan te worden opgestuurd naar Uitgeverij Gezond- heidsnieuws. Postbus 33 in Elburg. worden gegeven mei red- en 1 n hel kader van de Na- btusmateriaal. tionale Brandweerdag Met behulp van een opges- houdt de Gemeente Brand- telde open haard zullen de weer van Middelburg za- gevaren van schoorsteen- terdag 11 september een brand en hoe die te voorko men worden toegelicht. In Open Dag. Van 10 tot 16.30 een deel van de stallings uur kan men het brandweer ruimte za! enkele malen de materiaal en de meldtafel film "Wij komen eraan" bekijken. Tevens zullen re- worden gedraaid, gelmatig demonstraties Deze spannende film toont de werkzaamheden van de vrijwillige brandweerman. In een speciaal hiervoor opgezet zwembad zullen duikers regelmatig een aantal demonstraties ver zorgen. Voor de jeugd is er de mogelijkheid om met een echte brandspuit te spuiten. Op de foto een dee! van het indrukwekkende materieel. SOUBURG IN OUDE ANSICHTEN DEEL 2 is een leuk boekje met oude prentkaarten van vroeger. Deel 1 is reeds in twee oplagen verschenen, maar helemaal uitverkocht. In het boekje zijn personen die nog bekend waren met naam genoemd. IN HET ZONNF.W ERKBOEK, auteur Kevin McCartney, uitgegeven door de Ekologische Uitgeverij, verkrijgbaar bij de boekhandel, staan zeer veel adressen voor de aanschaf van onderdelen en voor de aaschaf van complete zonne boilers. Het Zonnewerkboek kost 32.50. DUCK SOUP is een komische film met de Marx Brothers. VOC De Piek Vlis singen. vrijdag 16 uur. VRIJDAG DE I3E (2) een angstaanja gende griezelfilm. Alhambra I Vlissin gen. werkdagen 20 uur. zaterdag en zondag 19 en 21.30 uur. PASPOORT NAAR PORNOPARA DIJS Alhambra I Vlissingen vrijdag 23 FRANK EN FREY voor de derde week. Alhambra I Vlissingen zondag 14 uur. PARADISE is een romantisch liefdes verhaal. Alhambra II Vlissingen, werk dagen 20 uur, zaterdag en zondag 19 en 21.30 uur. DE NACHTPORTIER (THE NIGHT- PORTER) speelt zich afin Wenen in het jaar 1957. Max. een gewezen kampbeul in een concentratiekamp, leidt een ano niem bestaan als nachtportier. F.r wordt in het geniep een proces gevoerd dat tot doel heeft zijn escapades uit de oorlog nog dieper onder de oppervlakte te laten verdwijnen. Een paar dagen voor het proces duikt stomtoevallig een slacht offer uit zijn sadomasochistische verle den op. Zij was zijn maitresse die zich ten allen tijde diende te onderwerpen aan de schoftige begeertes van de SSer. die nu zo onschuldig bij de deur van een klassehotel de gasten begeleidt. Zij her kent hem onmiddellijk Maar als haar man voor enkele dagen Wenen moet verlaten, geeft zij andermaal toe aan haar minaarmartelaar van toen. Zij weigert echter elke medewerking aan het proces. Zij verhuist tenslotte naar de fiat van Max, waar zijn 'vrienden' haar ontdekken. Alhambra II Vlissingen vrijdag 23 uur. CONAN. KONING DF.R BARBAREN speelt zich af in het Hyboreaanse Tijd perk, een pre-historische periode. De film vertelt het verhaal van de Cimme- riaan Conan, die na de gruwelijke en lafhartige moord op zijn ouders, zijn leven lang geen ander doel voor ogen heeft dan het vermoorden van de man die voor de dood van zijn ouders ve rantwoordelijk is; Thulsa Doom. leider van de geheimzinnige Slangensekte. Na vijftien jaar als slaaf aan het Rad van Pijn te hebben gelopen en als gladiator dienst te hebben gedaa krijgt Conan eindelijk de gelegenheid zijn doel te be reiken. daarbij geholpen door zijn twee vrienden Subotai en Valeria. City theater Middelburg vrijdag 20 uur en zaterdag 19 en 2l.30"uur. ON GOLDEN POND laat zien hoe een bejaard echtpaar (Katherina Hepburn en Henry Fonda) voor de acht en veer tigste maal hun zomer doorbrengen in hun huis aan het meer Golden Pond. Citytheater Middelburg zondag 19 en 21.30 uur. maandag tot en met woens dag 20 uur. DE IJZEREN KUNG FU VECHTERS Citytheater Middelburg vrijdag 23 uur. DE FLUIT MET DE 6 SMURFEN voor de jeugd. Cilytheater Middelburg zondag 14 uur.

de Vlissinger | 1982 | | pagina 7