IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL DUIDELIJKHEID VINDT U VIEZE EN STINKENDE OVER VERKEER HANDEN LEUK? DOOR BORDEN AL GESTEMD????? Informatiepagina van de gemeente Vlissingen HOND IN GOOT DANK U WAT LIGT TER INZAGE? Woensdag 8 september 1982 De Vlissinger Redactie: Stafbureau voorlichting en inspraak., stadhuis Vlissingen, tel. 01184-15100, toestel 333, 335 én337, Verkeersmaatregelen in Papegaaienburg De renveldjes zijn er niet voor niets! LAAT STRUIKEN NIET HET UIZICHT BELEMMEREN! POLITIESTAND OP EXPO GEMEENTEPOLITIE VLISSINGEN AFD. VOORLICHTING TEL. 01184-15050 COLLECTE NIEUWE REGELING NACHT- REGISTERS WIELERRONDE STENENBEER EN OMGEVING Het kan nog tot vanavond zeven uur! VERKIEZINGSAVOND IN HET STADHUIS COMMISSIES VERGADEREN ///■W v^v7/ 77^37-^^777 //W //N&/ 7' A He woonstraten van de Kanariesprenk, dus ook deze worden gesloten voor motor voertuigen. (Foto Cor Schuilwerve). Enige tijd geleden heeft de gemeenteraad een bedrag van 5.900,- beschikbaar gesteld voor het plaatsen van verkeersborden in de woonwijk Papegaaienburg. Met het plaatsen van deze borden is nu een begin gemaakt. De borden zullen een aantal verkeersmaatregelen aangeven dat een eind zal moeten maken aan het "onjuist gebruik" van de wijk. Hiermee wordt bedoeld het rijden en parkeren van auto's op plaatsen waar dat eigenlijk niet de bedoeling is. OPZET De nieuwe woonwijk Papegaai enburg is een modern opgezette wijk met speciale zogenaamde langzaamverkeerroutes. Deze laatste zijn echter tot nu toe niet met borden aangegeven omdat het gemeentebestuur ervan uit ging dat de bewoners hiervan zelf een juist gebruik zouden maken. Helaas wijst de praktijk tot nu toe uit dat dat niet altijd het geval is. Geparkeerde auto's op speelterreintjes, op de fiets route en in de smalle straten zijn aan de orde van de dag Dit is ge vaarlijk voor kinderen en fiet sers en in geval van ongeval of brand betekent dit voor brand weer en ambulance in sommige gevallen onbereikbaarheid. MAATREGELEN Burgemeester en wethouders hebben daarom een aantal ver keersmaatregelen genomen die nu met verkeersborden worden aangegeven. De belangrijkste daarvan zijn dat de fietsroute langs de noordkant van de wijk een "echt" fietspad zal worden en dat in de woonstraatjes van de Kanariesprenk - met uitzonde ring van een klein gedeelte - geen auto's meer mogen komen. Bovendien zal parkeren aan de achterzijden van de woningen buiten de parkeervakken verbo den worden. Tenslotte zal parke ren aan beide zijden van de Fla- mingoweg verboden worden. ONTHEFFING Aan de noordkant van de wijk staan enkele woningen die de in gang aan het fietspad hebben. Deze beschikken niet over een uitgang die toegang geeft tot het achterliggende terrein met par keervakken. Om de bewoners van deze woningen toch de gele genheid te geven met de auto bij de woning te komen bestaat voor hen de mogelijkheid ontheffing van het verbod om op het fiet spad te rijden, te vragen. Dat kan nodig zijn om bijvoorbeeld per sonen in- en uit te laten stappen of om te laden of te lossen. Om deze ontheffing te krijgen moe ten deze bewoners een voldoende gemotiveerd schriftelijk verzoek indienen bij het college van bur gemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlissingen. BOETE MOGELIJK Alle verkeersmaatregelen die nu in Papegaaienburg met borden worden aangegeven zijn wette lijke maatregelen. Dat betekent dat bij overtreding de politie kan optreden. Nu zal dat in het begin niet direct gebeuren maar wan- De fietsroute tussen de Kleiweg en de oude Zuidbeekseweg, aan de noordzijde van Papegaaienburg. Straks komen hier de blauwe borden met de witte fiets te staan. Het wordt dan een officieel fietspad. Auto's en dergelijke (tenzij de eigenaars ontheffing hebben) zijn er 'uit den boze', (foto Cor Schuilwerve) IN HET KORT Voor alle duidelijkheid laten wij hiernaast nog eens in het kort de verkeersmaatregelen volgen zoals die nu in Papegaaienburg van kracht worden. Dit zijn de maatregelen: 1. De fietsroute tussen de Kleiweg en de oude Zuid beekseweg wordt fietspad (blauwe borden met witte fiets). 2. Het pad tussen de Fla- mingoweg en de oude Zuidbeekseweg (langs de Vaste Burghschool) wordt fietspad (blauwe borden met witte fiets). 3. Alle woonstraten van de Kanariesprenk worden neer de borden er enige tijd zul len staan kan dat overtreders een bekeuring van de politie opleve ren en het wegslepen van de auto tengevolge hebben. Het wordt dan in Papegaaienburg net als overal: wie zich niet aan de ver keersregels houdt kan een boete op de voorruit verwachten.... Misschien heeft u het, als u de gelukkige bezitter bent van een tuin, ook wel eens gehad: het leuke kleine struikje dat daar in het begin zo leuk langs het pad stond 'groeide groot'. Lastig zoiets. Overhangende takken die niet alleen het pad verkleinden, maar ook kleding niet onge schonden lieten. Met behulp van een snoeischaar kan dat 'leed' echter snel tot de verleden tijd behoren. Nu kan het zijn dat uw tuin grenst aan een openbare weg of stoep. Maargebruikte u bij die afscheiding de snoei schaar ook wel eens? Zo niet, dan moet u vandaag of morgen er toch eens gaan kijken of dat niet nodig is. Want het kan zijn dat de weggebruiker last heeft van te hoge of te brede begroeiing van uw tuin. Bijvoorbeeld omdat het uizicht over een kruising of in een bocht (gedeeltelijk) wordt weggenomen. Of omdat het trot toir of fietspad half onder het groen verdwijnt. Dat kan de vei ligheid van de weggebruikers behoorlijk in gevaar brengen. Trouwens, volgens de Algemene Politieverordening van de ge meente Vlissingen zijn derge lijke 'uitwassen' verboden gesloten voor motorvoer tuigen (borden met "ge sloten voor alle motor voertuigen"). Wegens de aanwezigheid van een aantal bovenwoningen zonder achterontsluiting geldt dit verbod niet voor het gedeelte van de straat waaraan de woningen nummer 1 t/m 55 en 113 t/m 137 liggen. 4. Er zal een parkeerverbod gelden voor alle toe gangswegen tot de par keerterreinen, carports en achtertuinen aan de achterzijde van de wo ningen aan de Kanaries prenk (borden "verboden te parkeren voor de zijde van de weg waar het bord geplaatst is"). 5. Er zal een parkeerverbod gelden voor beide zijden van de Flamingoweg (wordt aangegeven met een gele streep langs de zijden). 6. Er zal een parkeerverbod gelden voor het gedeelte van de Kanariesprenk waaraan de woningen nummer 1 t/m 55 en 113 t/m 137 liggen (dit is het gedeelte waar wel motor voertuigen mogen inrij den maar dus niet parke ren). De gemeentepolitie van Vlis singen zal met een stand verte genwoordigd zijn op de Expo van Vlissingen. Deze huishoud- en voorlichtingsbeurs wordt vanaf vandaag (woensdag 8 september) tot en met zaterdag 11 september gehouden in de magazijnen van de Firma Groenendijk aan de Hermesweg. De politie zal naast algemene informatie over het politievak ook ingaan op de vei ligheid van weggebruikers. Ver der zal een gedeelte van de poli- tiestand betrekking hebben op het thema 'voorkoming misdrij ven'. Het Protestants Interkerkelijk Thuisfront en het Prinses Bea- trixfonds hebben van b. en w. van Vlissingen toestemming ge kregen om respectievelijk deze en volgende week een huis-aan- huiscollecte te houden. Het P.I.T. heeft bovendien vergunning voor een straatcollecte op zaterdag 11 september. Zaterdag 18 septem ber loopt u kans een straatcol- lectant(e) van het Beatrixfonds tegen te komen. De collectanten van beide instel lingen moeten in het bezit zijn van een legitimatiebewijs. Daar op moet onder meer de ouderdom van de collectant(e) (minimaal zestien jaar) en zijn of haar adres staan. Het legitimatiebewijs is pas geldig als er een stempel van de politie op staat. Het zal u maar overkomen. Denkt u uw tuin eens een fikse opknap beurt te geven, grond 'los' maken, bolletjes planten enzo, en dan grijpt u me daar in de hondenpoep. Mopperdemopper. Tja, 't is allesbehalve fris. Het stinkt, het is onhygiënisch, het kost tijd en het verhoogt allesbehalve de arbeidsvreugde. Nu zult u misschien niet direct in uw tuin - zo u er één heeft - op hondenuitwerpselen stuiten. Maar on getwijfeld bent u wel eens geconfronteerd geweest met het 'goedje'. Omdat het vlak voor uw deur was gedeponeerd. Of omdat u op een speelveldje voor kinderen er een ongewilde 'sliding' maakte dankzij zo'n hoop. delijkheid blijk geven. Helaas zijn er ook, met name in de bin nenstad, Bossenburgh en Pape gaaienburg, inwoners die deze fatsoenregels niet kennen. Het gaat om een stukje mentaliteit: is men bereid er voor te zorgen dat men de ander geen overlast aan doet? De hondenbezitter kan, met een beetje wil, z'n dier(en) wel leren de behoefte in de straatgoot te doen. En niet op speelveldjes voor kinderen, niet in plantenbakken, niet voor andermans deur en niet in de gemeentelijke plantsoenen. Tenzij deze laatste smaller zijn dan twee meter of door burge meester en öethouders aangewe zen als 'renveldje'. Daar mag dan de hond, alleen onder voldoende toezicht!, fijn uitdollen en de be hoefte doen. RENVELDJES De renveldjes zijn zo gekozen dat er in vrijwel elk deel van de ge meente een te vinden is. Een kaartje waarop deze renveldjes staan aangegeven is verkrijg baar in de gemeentelijke infor- matiehoeken en bij het Stafbu reau voorlichting en inspraak. Dit bureau is in het stadhuis te vinden op de begane grond, ka-, mer 034. (telefonisch bereikbaar onder nummer 15100, toestel 335). Aan de achterzijde van de plat tegrond is een nadere toelichting over deze renveldjes te vinden. Tevens staat hier informatie op over bijvoorbeeld het opvangen van loslopende honden, muilkor ven, hondenbelasting èn enkele tips. U vindt het zeer waarschijnlijk niet leuk, ook al gebeurt dat maar een enkele keer. Medewer kers van de gemeentelijke plantsoenendienst of van de straatwerkersploeg worden er vrijwel dagelijks mee gecon fronteerd. Bij het grasmaaien bijvoorbeeld of bij het snoeien van (rozen)struiken en bomen. Sommige hondenbezit(st)ers maken het zelfs zo bont hun hond - weet ie veel! - in een gemeen telijke plantenbak te zetten, 't Dier mag daar dan z'n behoefte kwijt. Het gevolg van dit alles is voor de genoemde medewerkers van de gemeente stinkende schoenen en werkkleding. En waar kunnen die zo gauw wor den schoongemaakt? Het is be paald niet de eerste keer dat er in deze gemeentelijke informatie rubriek een beroep wordt gedaan op de wil en verantwoordelijk heid van de hondeneigenaren. Gelukkig zijn er vele hondenbe zitters die van die verantwoor- Het is niet alleen onhygiënisch uw hond de behoefte te laten doen op de stoep of speelplaats, het kan u bo bovendien een boete opleveren. Ditop basis van de Algemene Politieverordening voor Vlissingen. In deze APV (die in iedere informaliehoek is in te zien) kunt u onder artikel 130 onder meer de volgende tekst vinden: "I. De eigenaar, houder of verzorger van een hond is verplicht er voor te zorgen, dat zijn hond: a. de openbare voetpaden, parkeerplaatsen, speelplaatsen, de aan de openbare weg gelegen deuren en gevels alsmede de voor het publiek toegankelijke portalen, galerijen, trappen, liften, telefooncellen, wachtlokalen voor een openbaar vervoermiddel of andere soortgelijke voor het publiek toeganke lijke ruimten niet door uitwerpselen verontreinigt; b. binnen de bebouwde kom en de openbare rijwegen en de openbare plant soenen en grasvelden niet door uitwerpselen verontreinigt". "2. Onder de in het eerste lid sub b genoemde openbare rijwegen zijn niet inbegrepen de erlangs gelegen goten en onder de aldaar genoemde openbare plantsoenen en grasvelden zijn niet begrepen de groenstroken, die geen grotere breedte hebben dan twee meter". Kortom: u bent gewaarschuwd! Hotels, pensions en andere 'lo- giesverstrekkende bedrijven' zijn in de gemeente Vlissingen allemaal verplicht een zoge naamd 'nachtregister' bij te hou den. Daarin moet iedere gast die een nacht (of meer) in het hotel of pension verblijft worden ver meld, inclusief geboorteplaats en datum, nationaliteit en kamer nummer. Tot vorige week moesten de nachtregisters, die door de admi nistratie van de gemeentepolitie werden verstrekt, in daarvoor bestemde kastjes worden ge daan. Dankzij een aanpassing van de Algemene Politieveror dening voor Vlissingen kon deze werkwijze worden vereenvou digd. De beheerder van ieder lo- giesverstrekkend bedrijf blijft verplicht een register bij te hou den. Dat moet hij echter op ieder gewenst ogenblik aan een con trolerend politieambtenaar kun nen laten zien. Het register moet, voor het in gebruik wordt geno men, wel worden gewaarmerkt op de administratie van de poli tie. Men kan hier op werkdagen terecht van 09.00- tot 12.00 uur en van 14.00- tot 16.00 uur. Voor deze werkzaamheden moet wel, in verband met de leges verorde ning, 3,95 voor de eerste tien en 1,50 voor elke volgende tien pa gina's (of een deel daarvan) wor den betaald. Men is overigens niet verplicht het standaard- registratieboek zoals dat in de boekhandel verkrijgbaar is te gebruiken. Een eigen register samenstellen mag ook. Dat moet dan wel voldoen aan de richtlij nen die hiervoor gelden. Komende zaterdag (11 septem ber) wordt er op de Stenenbeer en omgeving een wielerronde voor jongeren gehouden. De organi satie hiervan is in handen van de Vlissingse Ondernemingscen trale. Het parcours van deze ronde, die duurt van 14.00tot 16.30 uur, is uitgezet over de Stenenbeer, Wilhelminastraat, Zeilmarkt, Gravestraat, Paardenstraat, On derstraat, Koudenhoek en Ste nenbeer. De straten die binnen dit parcours vallen zullen tijdens de wedstrijd worden afgesloten voor al het doorgaande rijver- keer. Alleen bewoners, die kun nen aantonen om dringende re denen het afgezette gebied in of uit te moeten hebben toegang bij de politiedoorgangen aan beide zijden van de Hendrikstraat. Be woners van de genoemde straten, waarover het parcours is uitge zet, zullen worden verzocht hun auto's voor tien uur zaterdag morgen buiten het wedstrijdge- bied te brengen. Het kan nog tot zeven uur vanavond: uw stem uitbrengen en zo de nieuwe samenstelling van de Tweede Kamer helpen bepalen. Mis schien was u het vergeten, mogelijk had u dit keer er vanaf willen zien. Dat laatste kan. Want uiteindelijk is stemmen geen plicht. Het is wel een recht. Een kostbaar recht. U kunt er dagelijks in kranten en andere tijdschriften over le zen; even veelvuldig wordt er op radio en tv aandacht aan besteed de maatregelen die door de rege ring in Den Haag worden geno men. Maatregelen, die ook u kunnen treffen. Bijvoorbeeld als het gaat om de inkomens van ambtenaren en uitkeringsge rechtigden. Door uw stem uit te brengen kunt ook u invloed ui toefenen op de samenstelling van de Tweede Kamer en het kabinet. Het is en blijft uw keuze wel of niet te gaan stemmen. Wij willen u wel adviseren: laat uw stem niet verloren gaan! (foto Cor Schuilwerve) Zoals gebruikelijk op "verkie zingsdagen" wordt er ook van avond in de hal van het stadhuis een "uitslagenavond" gehouden. U kunt daar vanaf circa half acht onder het genot van een kop kof fie de uitslagen per stembureau bijhouden. Die worden, op vol gorde van binnenkomst, op een groot bord genoteerd, én bij die van de voorgaande opgeteld. Zo kunt u van minuut tot minuut op de hoogte blijven van de laatste tussenstand. Voorts liggen er lij sten met uitslagen van voor gaande verkiezingen - boeiend vergelijkingsmateriaal - gereed. Natuurlijk staat er ook een tele visietoestel. Zodoende hoeft u de verkiezingsuitslagen in andere gemeenten niet te missen. U bent hartelijk welkom! Deze en komende week vergade ren de volgende vaste commissies van advies en bijstand en/of bestuurscommissies (ex art.61 Gemeentewet). Voor zover er niets anders staat vermeld ko men ze bijeen in het stadhuis. Gezien het feit dat de kopy van deze informatiepagina circa een week tot veertien dagen voor de te houden vergaderingen moet worden ingeleverd bestaat de mogelijkheid dat er nog wijzi gingen in de vergaderdata op treden. De commissies die ver gaderen zijn die voor: - openbare werken op maandag 13 september, aanvang 19.30 uur; - financiën, op dinsdag 14 sep tember, aanvang 17.00 uur; - onderwijs op dinsdag 14 sep tember, aanvang 19.30 uur; - welzijn, op dinsdag 14 sep tember, aanvang 17.00 uur; - personeelszaken op woensdag 15 september, aanvang 17.00 uur; De Culturele Raad vergadert morgen, donderdag 9 september in gebouw 'Bachten Komme', Badhuisstraat 104. De aanvang is om 20.00 uur. De vergaderstukken kunnen worden ingezien in de vijf ge meentelijke informatiehoeken. Bij de afdeling algemene zaken (stadhuis, eerste verdieping, ka mer 118) liggen de volgende stukken ter inzage. Ze kunnen op werkdagen worden ingezien van 8.30- tot 12.30 uur en van 13.30- tot 15.00 uur. Tevens kan men op woensdagavond (van 17.45- tot 20.45 uur) terecht in de gemeen telijke informatiehoek 'onder de trap' in het stadhuis. Het gaat hier meestal om aanvragen of (ontwerp)beschikkingen in het kader van de hinderwet. Achter de naam van de aanvrager en/of omschrijving staat de datum tot en met welke beroep kan worden aangetekend bij de instantie of het college dat verolgens ge noemd wordt. 1. Kennisgeving aanvraag door Wasserij 'Edelweis' voor een de gehele inrichting omvat tende vergunning voor haar textielreinigingsbedrijf op het perceel Paul Krugerstraat 310-312. Tot en met 10 septem ber 1982 bij burgemeester en wethouders. 2. Kennisgeving beschikking op vergunningaanvraag door Willem Muller Shipbrokers B.V. te Terneuzen voor een drijvende inrichting met een ladingcapaciteit van ongeveer tachtigduizend m3 voor de op en overslag van vloeibaar gas in de Sloehaven te Vlissin- gen-Oost. Tot en met 5 oktober 1982 bij de Kroon door de aan vrager, de betrokken advi seurs, degenen die bij iedere voorgaande gelegenheid be zwaar aantekenden en andere belanghebbenden, die redelij kerwijs kunnen aantonen niet eerder in staat zijn geweest bezwaar in te dienen.

de Vlissinger | 1982 | | pagina 5