den bouwmeester een meester in hout en bouwmaterialen houthandel den bouwmeester CBT JAARMARKT VOORDEELMARKT AUTOBEDRIJF DATSUN CHERRY 1300 LUXE BLUEBIRD - STANZA - LAUREL - CHERRY - SUNNY - SILVIA SPORTCOUPÉ DATSUN-NISSAN DEALER VOOR WALCHEREN Woensdag 8 september 1982 De Faam EEN EIGEN ZONNECOLLECTOR VOOR 1000 GULDEN Op korte termijn 70. OOO gulden nodig HERSTEL LUIDKLOK OOSTKERK A DRENTSE KUNST IN SCHOTSE HUIZEN De weegschaal Wacht nog een paar dagen Dan demonstreren wij u een duurzame en vooral mooie oplossing voor al uw deuren. Uw oude deuren beter als nieuw! Uitnodiging Aannemings- en Duikbedrijf W. Remijnse Maaltijdschijf Tussendoor Weekje trimmenu's 7-Daags menu met groente en fruit. Trimtips voor bureaumensen Trim je fit, eet je fiL KROKANTE KIP MET EEN LAAGJE CORN FLAKES |c s|c 5|CS|C S|e jjc He* 5jc Ut 5|C Hebt u plannen uw tuin nieuw in te planten of te renoveren? Wij kunnen u advies geven en een volledig ontwerp voor u verzorgen. Volop containerplanten van CONIFEREN EN BLOEIENDE HEESTERS ZOMER- en WINTER BLOEIEN DE HEI UITGEWASSEN GRINTTEGELS4.75 NIEUWE- EN GEBRUIKTE BIELZEN TUINSCHUREN, BLOKHUTTEN, SCHUTTINGEN ENZ. Vanaf heden grote sortering BLOEMBOLLEN - DROOGBLOEMEN Per 2-9- '82 leuke sortering LAURIERBOOMPJES ges<ntmzd Ui WINTERSPORT BLIJFT POPULAIR Tijdens de Jaarmarkt bieden wij aan: Kleur grijs metallic Geheel getectyleerd Met radio en matten Inruil mogelijk Financiering met Nissan profijtplan. HELEMAAL RIJKLAAR VOOR 14.500.- Maak tijdens de jaarmarkt kennis met de diverse Datsun Nissan typen in onze showroom. Kanaalstr. 75 - Oost-Souburg Tel. 01 1 84-67658 'Als je een beetje handig bent. en je wilt een zonne collector gaan bouwen, dan moet je zeker niet wachten. Als je zelf op zoek gaat naar materialen, en dat kan een hele sport worden, dan kun je voor 1000 gulden een eigen zonnecollector hebben'. Aan het woord: energiebes paringsdesk undige Evert Sjoerdsma. Acht jaar gele den bouwde hij op het dak van zijn woning zelf een zonnecollector. De hele constructie komt neer op een zwart 'kistje' op het dak waardoor water stroomt. Dat water wordt opge warmd door het zonlicht, en wordt daarna opgeslagen in een vat. Als dat water warm genoeg is kan het gebruikt worden voor de afwas, de douche en ga zo maar door. Met een dergelijke 'zonne boiler' betrekt Sjoerdsma de helft van de verwarming voor zijn tapwater van de zon. En ook nog eens auto matisch want in al die jaren dat de collector werkt heeft S joerdsma er volgens zeggen geen omkijken naar gehad, afgezien van af en toe een verfbeurt. Alternatieve energie staat op het ogenblik in het centrum van de belangstelling. Er staan 50 middelgrote wind molens in ons land en vele duizenden kleine. Heel wat inventieve huisvaders wer ken tot in de kleine uurtjes in hun gamaar ook makke lijker, en zeker net zo zinvol, is het zelf maken van een zonnecollector. Veel van die collectoren zien we tot nu toe nog niet op de daken. Dat komt omdat ze niet zo opvallen, zo'n glim mend zwart plaatje op het dak lijkt net een dakraam, maar vooral vormden tot nu toe de prijs van de aanschaf van een collector en de on bekendheid met de con structie van zo'n ding een belemmering. In die situatie komt nu verandering: het ziet er naar uit dat de prijs zal gaan dalen, en met het verschijnen van hel 'Zonne- werkboek' is het zelf bou wen van een collector ook een stuk eenvoudiger ge worden. Evert Sjoerdsma heeft dit oorspronkelijke engelse werk grondig her zien en aangepast aan de Nederlandse situatie. Het resultaat is een zeer com pleet overzicht van de mo gelijkheden en de onmoge lijkheden van de zelfbouw van een zonnecollector. Van de theorie van de zonnestra ling tot de praktijk van het solderen, van een overzicht van handelaren in collecto ren enn onderdelen tot een beschrijving van de 'heat pi pe' (het nieuwste van hel nieuwste op zonnegebied), het staat er allemaal in. Evert Sjoerdsma: 'Als je in staat bent om in je huis een extra radiator aan je CV te koppelen dan kun je dit ook, de techniek is in wezen de zelfde. En als je een beetje handig met hout bent. dan is de constructie van een col lector kast ook niet moeilijk. Het moeilijkste is nog de aansluiting van de collector met het dak. maar dat kun je weer waterdicht houden, door de collector op. en niet in het dak te maken. Het is belangrijk datje de installa tie zo simpel mogelijk houdt'. Sjoerdsma vindt het een sport om zo goedkoop mo gelijk aan materialen te ko men. 'Dingen zo maar in de winkel kopen is geen kunst. Als je kunt zeggen: ik heb dit gemaakt van een oude oliedrum, dat van een oude CV-radiator. of ik ben bij mijn collector uitgegaan van oude aluminium off-set- platen uit de drukkerij, dan staat het resultaat toch veel anders dan wanneer je iets gekocht hebt'. Maar Sjoerd sma geeft graag toe dat je er op die manier niet bent. 'De praktijk is toch dat mensen een beetje knap spul willen gebruiken, en daarom moet je toch nieuwe koperen lei ding kopen en nieuwe kra nen. Op die manier kom je uiteindelijk rond de 1000 gulden uit. Voor wat betreft de aanschaf van kant en klare nieuw zonneboilers vormde vooral de prijs een obstakel. Sjoerdsma: 'De berichten zijn dat de prijs van zonne boilers toch wel aanzienlijk gaan maken dat goed is voor een veel lagere prijs. Daar was tijd voor nodig. Ik ge loof dat het goed is dat ze niet te hard van stapel lo pen'. Sjoerdsma zegt dat er een heleboel zaken te bedenken zijn die financieel gezien in teressanter zijn dat hel ma ken van een zonnecollector. 'Je moet - als het je alleen maar om de centen gaat - eerst je muren isoleren. Maar er is natuurlijk ook nog het morele aspect, datje verstandig met energie om springt voor de toekomst, voor latere geslachten. En alleen maar kijken naar het financiële aspect is niet te recht. Met een zonneboiler krijg je hel gevoel met een afgemeten hoeveelheid te allerlei lichting ziet branden en je maakt hem daarop attent dan heb je de kans dat hij boos wordt, dat ie zegt. waar bemoei je je mee? Maar als de lampen van zijn auto staan te branden en je maakt hem daarop attent, dan is hij je dankbaar, omdat het bij die accu om een afgemeten hoeveelheid gaat. waar je zorgvuldig mee om moet gaan'. En als we toch alleen maar kijken naar de financiële kant. in hoeveel tijd verdient een nieuwe gekochte zonne boiler zich nu terug? Sjoerdsma: "De tcrugver- dientijd ligt in de orde van 12 tot 15 jaar. de levensduur van die dingen is zo'n 20 jaar. Je hebt dat zo'n 5 tot 8 jaar gratis warmte voor je tapwater en je moet daarbij wel bedenken dal tegen die tijd het aardgas een stuk duurder is. dus die 5 jaar le veren je dan veel meer op dan 5 jaar nu'. Meer informatie is te vinden in het Zonnewerkboek. dat te koop ligt bij de boekhan del. gaat dalen. De noodzaak om tot een veel goedkoper con cept te komen heeft zich aangediend omdat de intro ductie niet zo snel ging. De fabrikanten moeten nu iets moeten werken, en dat geeft een heel verschil in je ver- bruikgedrag. zonder dat je daarbij jezelf geweld aan doet. Als je regelmatig bij je overbuurman de buitenver- In museum De Schotse Hui zen te Veere wordt van 4 tot en met 25 september een ex positie gehouden van Het Drents Schildergenoot schap. Dit gebeurt in het kader van een uitwisseling tussen Zeeland en Drente, want in dezelfde periode ex poseert de Zeeuwse Kunst kring in het gemeentehuis van Vries. Er ligt niet een of andere gewichtige bedoeling aan deze uitwisseling ten grondslag, maar zowel het Drents Schildersgenoot schap als de Zeeuwse Kunstkring willen buiten de eigen provinciegrenzen laten zien wat men aan kunst en cultuur te bieden heeft. De tentoonstelling is geva rieerd van opzet; het werk van de twaalf deelnemende kunstenaars verschilt zowel wat betreft hun gebruikte techniek als in de gekozen onderwerpen. Maar een be langrijk thema vormt toch wel het Drentse landschap en haar bewoners. Naast deze twee centrale thema's valt er op de ten toonstelling nog veel meer te zien. zoals ingehouden ab stracte werken of sprookje sachtige kleurenhoutsnedes. portretten, grafiek en kera miek. Het merendeel van de aanwezige werken is te koop. Openingstijden dinsdag tot en met zaterdag 10-12 en 13.30-17 uur. Trim je fit. Eet je fit. I zeven jaar kan de klok van de Oost kerk niet meer worden geluid. De luidas en de klokkestoel, waarin de klok hangt, verkeren in zo slechte staat, dat het luiden van de klok niet meer ve rantwoord is. Restauratie kan niet langer worden uit gesteld. De nodige financiële middelen ontbreken echter. Hoewel een deel van het herstel subsidiabel is, heeft C.R.M. laten weten thans geen geld beschikbaar te kunnen stellen. De kerkeraad van de Her vormde Gemeente Middel burg - Oostkerkwijk heeft besloten nu zelf de handen uil de mouwen te steken. Daartoe worden o.a. de gif ten welke ter gelegenheid van verjaardagen worden ontvangen en de opbrengst van de oud-papieraktie bes temd voor het herstel van de luidklok. Maar om de beno digde 70.000.- op korte termijn beschikbaar te heb ben worden er meerdere ak- tiviteiten ontplooid. Op 25 september wordt er rondom de Oostkerk een groot scheepse bazar gehouden. Dit wordt geen rommel markt. maar wel zijn er handwerken en andere am bachtelijke producten (ges ponnen wol. volksschilder werk, taarten, cakes) te koop. De huidige klepel van de klok wordt bij inschrij ving verkocht! Een boeken markt is er om de lectuur voor de winter aan te vullen. Voor jong en oud is er volop gelegenheid ook zelf aktief bezig te zijn met de grab belton. de gaasprikker, het lollybord. de sjoelbak, en/of de schiettent, terwijl ook het rad van avontuur niet zal ontbreken. Bovendien zul len er kraampjes zijn. waar dorst en honger bestreden kunnen worden met koffie, limonades, cake, oliebollen en wafels. Tijdens de bazar, 's middags om drie uur. zal de trekking van de loterij plaats hebben, waarvoor reeds enige tijd loten aan de man worden gebracht. De aktiviteiten zijn niet al leen bedoeld voor de leden van de wijk. maar de wijk- gemeente richt zich tot alle bewoners van Middelburg. Zij hoopt dat de Oostkerk. zo duidelijk herkenbaar in het silhouet van de stad. ook daadwerkelijke belangstel ling van de Middelburger geniet. Alle Middelburgse leden van de Hervormde Kerk hebben reeds een fol der met acceptgirokaart ontvangen. Ook bijdragen van anderen worden gaarne op gironr. 2210425 van de Hervormde Gemeente Oostkerkwijk - Herstel luid klok - Middelburg inge wacht. Bij dc Amrobank te Middelburg staat daarvoor rek.nr. 46.06.71.375 ten na me van het Oostkerkfonds open. SurEN vernieuwen? DEUREN verven? Ze zijn niet meer weg te denken die trimmers, die joggers of hoe ze ook mogen heten. In bos en park, op strand en straat, op voet- en fietspad, de trimmers zijn overal. En niet alleen in Nederland. Over de hele wereld is de mens in beweging. Denk maar eens aan de bekende stratenlopen in inmiddels alle wereldsteden met per keer tienduizenden deelnemers. Het is ook een goed gezicht die zich weer bewegende mens. Omdat daaruit weer wat meer aandacht spreekt voor het eigen lichaam, het eigen welzijn. In dat hele trim- en jogginggebeuren staat vaak de weegschaal centraal als contröle-instrument. Want een teveel aan kilo's wordt gezien als ongewenste bagage. Dik is duidelijk "uit", slank is de mode. Maar hoe goed voor je body ook een stevige trimpartij is, de strijd tegen de kilo's kan beter op een ander front worden gevoerd. Trimmen is vooral goed voor de lichamelijke conditie; verstandig eten voor je gewicht. Trimmen om te vermageren is op voorhand een verloren gevecht als daarbij onverstandig wordt gegeten. Want al heel lang is bekend dat ieder pondje door het mondje gaat. En een teveel aan calorieën trim je maar niet zo een-twee-drie weg. Dat kost te veel tijd, te veel inspanning. Daarmee verdwijnt dan bovendien al snel de lol om met het trimmen door te gaan. Stimulerender en dankbaarder is de combinatie van lekker bezig zijn en verstandig eten. Je lichamelijke conditie wordt beter, en je voelt je een stuk lekkerder. En als je je goed voelt, kun je ook veel meer aan. U kent ze vast wel die deurproblemen: de verf dof, vuile en vette vlekken en hier en daar beschadigd INTERRENQ heeft de ideale oplossing voor u. DEURBEKLEDEN. 's Ochtends worden uw oude deuren door ons opgehaald en s avonds door Uw deur is dan geheel gerenoveerd en voorzien van een ijzersterke ommantelmgslolie. Het materiaal is slag- en stootvast en veel gemakkelijker te onderhouden dan uw oude deuren. Bovendien geven wi| u tien jaar garantie. U kunt kiezen uit vele verschillende houtdecors, waaronder eiken en mahonie en unikleuren Maak kennis met INTERRENO. U bent van harte welkom op onze show. U kunt er zich uitgebreid lalen informeren over deurbekleden. Geen tijd en toch interesse? Dan kunt u ons ook bellen n Ook wij staan op de Expo in de Meubelhal van Koopcentrum Groenendijk Vlissingen. Arendhof 53 4451 EB Heinkenszand Tel 01106-2610 Tel. 01196-12243 interreno Over dat verstandige eten heeft het Voorlichtingsbureau voor de Voeding een belangrijke mededeling gedaan. Door middel van de nieuwe Maaltijd schijf van dit bureau weten we nu precies wat we wel en wat we niet moeten eten. Minder vet en suiker bij voorbeeld en meer granen, peul vruchten en vooral verse groente en fruit. En van dat laatste biedt Nederland gelukkig veel, heel veel. Niet voor niets wordt Nederland wel de groente- en fruittuin van Europa genoemd. En door dat grote en gevarieerde aanbod is het ook mogelijk om het hele jaar door verstandig en lekker te eten. Volgen we daarbij het seizoensaanbod op de voet, dan eten we behalve verstandig ook nog best voordelig. Dat is dan dubbel meegenomen in deze tijd. Zijn tussendoortjes bij het trimmen mooi meegenomen - een extra blokje om lopen of fietsen - voor een verstandige voeding zijn ze vaak funest. Die tussendoortjes (gebakje, koekje, candy-bar, bakje pinda's) ogen zo onschuldig lekker, maar leveren soms evenveel calorieën als een complete maaltijd. Als u toch een tussendoortje wilt, schakel dan eens over op b.v. radijsjes, die natuurlijke knabbelnootjes of bloemkoolroosjes. Steeds vaker trouwens zie je de snacktafel veranderen in een rauwkosttafel. Ook hier is de mens dus duidelijk in beweging. Om u wat suggesties aan de hand te doen voor een verstandige en dus ook voldoende voeding, geven wij hier zeven complete dagmenu's. Uiteraard zijn de onderdelen onderling uitwissel baar. Zo kunt u rustig het ontbijt van de ene dag combineren met de lunch van een andere. U bepaalt zelf wat u lekker vindt. Probeer eens een weekje verstandig te eten. Besef dat de kans heel groot is dat het u bevalt en dat ook uin beweging komt. Heerlijk toch. Maandag 's morgens Müsli met yoghurt, aardbeien en gesnipperde appel Koffie of thee 's middags 2 a 3 sneetjes volkoren brood met een beetje boter, salade van: sla, tomaat, komkommer, olie, azijn en verse groene kruiden Koffie of thee 's avonds Stukje gebraden vlees, veel groente, 2 a 3 gekookte aardappelen Yoghurt met frambozen en bramen Wanneer de salade 's middags op het werk wordt gegeten, deze 's morgens bereiden en in een afsluitbaar plastic trommeltje meenemen. Tussendoor koffie, thee en mineraal-water drinken. Dinsdag 's morgens 1 a 2 sneetjes volkoren brood met een mengsel van geraspte appel, aardbeien en meloen Koffie of thee 's middags 2 a 3 sneetjes volkoren brood dun besmeerd met boter, beleg plak kaas en ham met geschaafde rettich en komkommer 's avonds Gestoofde vis met tomaat en paprika, 2 3 ge kookte aardappelen met geknipte bieslook Kwark met blauwe bessen Woensdag 's morgens 1 a 2 sneetjes volkoren brood met kaas en schijfjes tomaat Koffie of thee 's middags Salade van paprika, tomaat, komkommer, radijs en blokjes kaas, 2 sneetjes roggebrood Koffie of thee 's avonds Groente met een kaas saus, 2 a 3 aardappelen Vruchtensalade van meloen, aardbeien, bramen en perzik Donderdag 's morgens 1 a 2 sneetjes volkoren brood belegd met kwark met geraspte appel Koffie of thee 's middags Salade van: ijsbergsla,. stukjes gekookte kip, venkel, bleekselderij en champignons, sneetje volkoren brood Koffie of thee Biefstuk met champig nons, broccoli en 2 ge bakken aardappelen Appelmoes zonder suiker met gember Yoghurt met meloen en aardbeien Koffie of thee 2 tomaten gevuld met kwark met venkel komkommer en paprika, 2 sneetjes brood met een beetje boter Koffie of thee Salade van: Chinese kool, paprika, radijs, blokjes kaas (en/of ham), olie en azijn Yoghurt met aardbeien 1 a 2 sneetjes volkoren brood met smeerkaas en schijfjes komkommer Koffie of thee 2 sneetjes roggebrood met kwark, geraspte wortel, geschaafde rettich, geknipte bieslook Koffie of thee Stoofschotel van Chinese kool, gehakt, tomaat, courgettes Vruchtensla van meloen, pruimen, aardbeien en bessen 's avonds Vrijdag 's morgens 's middags 's avonds Zaterdag 's morgens 's middags 's avonds Zondag 's morgens 1 a 2 sneetjes volkoren brood met kruidenkwark en radijs Koffie of thee 's middags Gevulde aubergine met gehakt, paprika, champignons Koffie of thee 's avonds Bruine bonen met koolrabi, paprika, worteltjes en champignons Appeltje uit de oven Vooral zij, die een zittend leven leiden, kunnen vaak nog best wat beweging gebruiken. Loop daarbij echter niet te hard van stapel als u al een tijdje "op rust" staat. Forceren is nergens goed voor. Een goede vuistregel is zo lang door te gaan als u er probleemloos plezier in hebt. Neemt de animo af, stop dan die dag, want in de selectie voor de komende Olympische Spelen komt u toch niet meer. Tip 1: Speel mee met (uw) kinderen Pak weer eens een badminton- racket en speel mee met uw kinderen. U beleeft er plezier aan en uw kinderen ook. Dat geldt natuurlijk ook voor voet ballen, volleyballen enz. Spelen met uw kinderen is goed voor u en de band met (uw) kinderen. Tip 2: Niet liften maar lopen Laat de lift niet alleen staan, als hij buiten werking is. Trappenlopen houdt je fit. Tip 3: Uit goed voor u Als u een kinderpartijtje hebt, ga eens met ze bowlen en doe zelf mee. Dat vinden kinderen leuk en u zelf ook. Tip 4: Tempo hoger Maak tussen-de-middag een stevige wandeling. Een tempo hoger dus dan slenteren geeft veel meer genoegen. Tip 5: Gebruik niet vier maar twee wielen Laat de auto eens staan en pak de fiets weer. Ook de omgeving vlak bij huis ziet er vanaf een fiets veel aardiger uit. Tip 6: Duik in het diepe Hoe lang is het geleden dat u in het zwembad bent geweest? Een uurtje zwemmen frist je lekker op en wat plezierig is, je verbruikt nog al wat calorieën. Tip 7: Zes voor u Het volgende half dozijn trimtips bedenkt u makkelijk zelf. Als je er eenmaal mee bezig bent, word je steeds actiever enfitter. 9 Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen Javastraat 80, 2585 AS Den Haag. Kip wordt een heerlijk voorgerecht bij speciale ge legenheden. als men kip marineert in witte wijn met kruiden, dan doopt in een losgeklopt ei en vervolgens vóór het braden voorziet van een laagje corn ilakes krui mels. De marinade geeft ex tra smaak en de kruimels zorgen voor een krokant laagje. Vers citroensap kan, als u wilt, de witte wijn ver vangen. De kip kan eenvou dig worden gekruid met knoflook en fijngesneden verse peterselie. KROKANT GEBRADEN KIP 1300 gr. kip. in stukken ges neden 1.6 dl. witte wijn 5 gr. zout 1 gr. peper l gr. rozemarijn blaadjes 1 fijngesneden knoflook- teentje 60 gr. bloem 2 eieren, licht geklopt 120 gr. corn flakes, fijnge maakt tot kruimels plan taardige olie (om te braden). 1. Spoel de kip af en dep haar droog. Doe de kip in een platte schaal (De stuk ken kip mogen niet op el kaar liggen). 2. Roer de wijn, zout. peper, rozemarijn en knoflook door elkaar. Giet dit over de kip. Dek de schaal af en zet het geheel minstens 2 uur in de koelkast. Draai de kip af en toe om. 3. Haal de kip uit de mari nade. Laat goed uitlekken. Haal de kip door de bloem en daarna door de geklopte eieren. Rol de kip door de verkruimelde com flakes. Verwarm de olie in een grote braadpan. Voeg de kip toe eh braad haar dan aan alle kanten bruin op een matig vuur. Draai het gas lager en laat de kip nog 30 tot 40 mi nuten sudderen tot ze gaar is. Draai de kip ieder kwar tier even om. Laat de kip uitlekken en dien direct op. Het recept is voor ongeveer 6 porties. Variatie: Krokant gebakken citroen kip. Maak geen wijnmarinade. Wrijf de kip in met een ge halveerd knoflookteentje. Wrijf hem daarna in met twee door midden gesneden citroenen. Doe de kip in een platte vuurvaste schaal (kip niet op elkaar leggen). Giet het sap van de citroenen over de kip. Doe er een deksel op en zet het geheel minstens 2 uur in de koel kast. De stukken kip af en toe omdraaien. Volg verder het recept zoals onder punt 3. Roer alleen 5 gr. zout. 1 gr. peper en 3 gr. fijngesneden verse peterselie geklopte eieren. door de Een Velux tuimeldakraam, dat is bijvoorbeeld zo'n meesterlijk bouwmateriaal. "Meesterlijk" vanwege het licht- en ruimte scheppende effekt. Ook dankzij de hoge isolatiewaarde. Bovendien is een Velux dakraam zonder veel problemen in te bou wen. Maar den bouwmeester heeft nog veel meer meesterlijke bouwmaterialen zoals dakplaten, schroten, isolatiemateriaal, formica, triplex, hout, beits enz. Kleverkerkseweg 29 Middelburg tel: 01180-2 68 51 's avonds 2 83 71 Graal Hendrikstraat 2 Steenbergen tel: 01670- 6 38 50 's avonds 6 39 79 devriendt. Stationsweg 58. Terneuzen tel: 01150-1 23 98 's avonds 1 20 57 (ook los materiaal voor de doe het zeiver) (bollen en pyramiden). Het vorige seizoen gingen ruim 650.000 Nederlanders met vakantie naar de winter sport. De ANWB verwacht dat dit aantal voor het ko mend seizoen gelijk zal zijn. Er is wel een sterke tendens naar kostenbesparing. Ver wacht wordt dat de popula riteit van de autobus, naast de eigen auto nog meer zal stijgen. Het aantal bestem mingen per bus vanuit Ne derland zal beduidend toe- Behalve nachtpendels,- waarbij men 's avonds ver trekt, en in de loop van de volgende morgen aankomt, zullen ook busreizen worden aangeboden met een over nachting op heen- en te rugreis. Dit laatste betekent, dat men veel frisser op de bestemming aankomt. Ook de trein blijft een be langrijke rol spelen. De spe ciale wintersporttreinen nemen. hebben een geheel eigen sfeer, die velen aanspreekt. 3|c s| WOUTERS

de Vlissinger | 1982 | | pagina 14