r Keitc l^o Mc 4 ooftman 'imMOMSimMm - BvoUlsc L ftllA»- Woensdag 1 september 1982 De Vlissinger - De Faam I Links forum Nieuwe raadsleden Domburg Kerk en bewapening Demonstratiebus Fietstocht 'zuid' Cursus handenarbeid Pleegouderdag Zeeland Stimulering woonfunctie Veere Westkapelle kiest wethouders Eénoudergroepen Groep voor weduwen en weduwnaars Kanaalrace 1982 Nieuwe peuterspeelzaal De Ruytermars Evangelisatie-avond De Paraplu opent seizoen k Nazorggroep borstamputatie houdt bijeenkomst Leren vergaderen PIT collecte Minister De Graaf in Middelburg Wie schenkt koffie voor ouderen? Toertochten Theo Middelkamp 2e Bijeenkomst inks oor Gevonden voorwerpen Gevonden voorwerpen Nog plaats bij recreatievolleybal Zomeravondtrimloop Prestatieloop Informatie VOS Cursus kantklossen Bijzondere kerkdienst Fotoclub in Middelburg-zuid Wie helpt de Paraplu Cursussen voor Vlissingse ouderen Walk Inn weer gestart De jeugdsociëteit Walk Inn van het hervormd open jeugdwerk opent vanaf vrijdag 3 september weer de deuren. Walk Inn aan de Min. Lelystraat in Vlissingen heeft net als vorige jaren weer allerlei activiteiten op het pro gramma staan. Daarbij neemt Live-mu- ziek een belangrijke plaats in. De eerste muziekspecial vindt plaats op zaterdag 4 september. Dan treedt de Vlissingse popgroep Feed Back op. Open Dag de Zwaan r L K 4 en 5 september ARTSEN TANDARTSEN; DIERENARTSEN: iiiflr WLHtVfejRMJ3E€ Eversdijk voor VDA-vrouwen Wijkcomité Paauwenburg vergadert. Cursussen Marnix Dansen, bingo en prijsklaverjassen VCB Lammerenburg houdt vrijdag 3 september een bingo-avond in het ge bouw aan de Zuidbeekseweg. Aanvang is 20 uur. Woensdagavond 8 september is in datzelfde gebouw prijsklaverjassen vanaf 20 uur en zaterdag aanstaande kunnen de beentjes van de vloer tijdens een dansavond, die eveneens om acht uur begint. PvdA op de fiets Met het oog op de verkiezing voor de Tweede Kamer op woensdag 8 septem ber treffen vertegenwoordigers van de PPR, F.VP. PvdA. PSP. D'66 en CPN elkaar tijdens een forumbijeenkomst, die plaatsvindt in de concert en gehoor zaal aan de Singelstraat in Middelburg. De bijeenkomst is op maandag 6 sep tember en begint 's avonds om acht uur. Domburg beëdigt dinsdag 7 september de nieuw gekozen raadsleden. De nieu we raadsleden kiezen die dag ook twee wethouders. De bijeenkomst vindt plaats in hel gemeentehuis en begint dinsdagavond om half acht. 'Kerken en bewapening. Nieuwe vra- gen-nieuwe antwoorden'. Zo luidt het thema dat mevrouw M.Witte-Rang uit Zwolle vanavond (woensdag 1 septem ber) bespreekt in de Thomaskapel aan de Vrijlandstraat in Middelburg. De bijeenkomst heeft een provinciaal ka rakter en dient als voorbereiding op de Vredeswcek 1982. Mevrouw Witte is lid van het deputaatschap voor oorlogs vraagstukken van de gereformeerde kerk. De bijeenkomst in de Thomaska pel begint om half acht. Zaterdag 4 september wordt in Rotter dam een demonstratieve manifestatie gehouden met als leus: 'Stem voor je medemens, kies tegen kernwapens'. De organisatie is in handen van onder meer IKV en 21 november-komiteé's. De tocht begint om 13 uur vanaf het Chur- chillplein. De Middelburgse werkgroep Stop de N-bom/Stop de Kernwapen wedloop verzorgt voor dit gebeuren vervoer per bus. Demonstranten die hiervan gebruik willen maken kunnen nog kaarten kopen bij: P.v.d.Berg, Rusthofstraat 2 in Middelburg. Ver trektijden van de bus zijn: Vlissingen. Stadhuisplein. 10.00 uur; Souburg, Oranjeplein. 10.15 uur; Middelburg. Station. 10.30 uur en Goes, Station, 10.45 uur. De Wijkvereniging Zuid houdt zaterdag 4 september haar traditionele fietstocht voor het hele gezin. Leden en niet-leden kunnen hieraan meedoen. De af te leg gen afstand is ongeveer 30 kilometer. Onderweg moeten diverse opdrachten worden uitgevoerd. Er wordt vanaf 13.30 uur gestart bij het Wijkcentrum Zuiderbaken, waar men zich ook nog vlak voor het vertrek kan aanmelden. Het eindpunt ligt op de kinderboerderij, waar ook de prijsuitreiking zal plaats vinden. Er is voor iedereen iets. De hoofdprijs is een gloednieuwe fiets. De Vereniging Handenarbeid Zeeland houdt in Middelburg, Terneuzen en Goes kadercursussen voor het diploma Kreatieve Handvaardigheid. Deze cur sussen staan onder leiding van bevoegde docenten. Tijdens de cursusavonden, die ±3 uur duren, worden technieken bes proken. nieuwe opdrachten verstrekt en gemaakte opdrachten beoordeeld. Er wordt praktisch gewerkt. Tien avonden besteden de cursisten aan de theoreti sche behandeling van de didaktische, psychologische, culturele en practische grondslagen van de handenarbeid. Een vooropleiding is voor deze cursus niet vereist. Tijdens de praktische lessen worden een aantal materiaal groepen aan de orde gesteld. Folders en inlich tingen: 01100 - 28099. In navolging van Brabant en Limburg wordt zaterdag 23 oktober een pleegou derdag gehouden op kasteel Westhove in Oostkapelle. Behalve pleegouders zelf zijn ook belangstellenden welkom. In Brabant en Limburg vinden deze drukbezochte dagen regelmatig plaats. Voor Zeeland is het de eerste keer. Wie interesse heeft kan contact opnemen met de organisatie, het Gast- en pleega- dressenproject Zeeland, aan de Lon- densekaai 39 in Middelburg, telefoon 01180-28555. De Veerse gemeenteraad buigt van avond (woensdag 1 september) het hoofd over het bestemmingsplan Be schermd Stadsgezicht van het stadje Veere. Het plaatsje valt onder de mo numentenwet, evenals het gebied rond de stadkern. Kernpunt bij het vaststellen van een nieuw bestemmingsplan is de stimulering van de woonfunctie. Voor komen dient te worden dat het proces van afname (Veere is in de winter on- derbevolkt) en de vergrijzing van de be volking zicht voortzet. Het plan wordt vanavond uitvoerig besproken vanaf half acht in het stadhuis. De nieuw gekozen raadsleden in de ge meente Westkapelle worden dinsdag 7 september beëdigd. Ook de wethouders worden dan gekozen. De vergadering in het gemeentehuis begint dinsdagavond om acht uur. Gescheiden (ongehuwde) vaders en moeders, al dan niet belast met de voogdij over kinderen, kunnen zich aansluiten bij eénoudergroepen. Het Fiom-Zeeland draagt zorg voor de or ganisatie van die groepen, die verder zelfstandig functioneren. Tijdens bij eenkomsten van die éénoudergroepen worden gezamenlijke problemen bes proken in een ontspannen sfeer. De eerste bijeenkomst voor het nieuwe sei zoen is op woensdag 29 september in de Breehof aan de Breestraat 8 te Vlissin gen om half negen. Daarna volgt elke woensdagavond een bijeenkomst, al dan niet gewijd aan een thema. Voor weduwen en weduwnaars is elke dinsdagavond de mogelijkheid om lot genoten te treffen in het gebouw van de Fiom aan de Loskade in Middelburg. Deze bijeenkomst begint om acht uur en is tegen tien uur afgelopen. Voor infor matie over deze bijeenkomsten kan men bellen: 01180- 27311. Praktisch de hele landelijke zwemtop komt zondag 5 september aan de start tijdens de Kanaalrace 1982 in het Ka naal door Walcheren. De wedstrijd telt namelijk mee voor de landelijke zwem- kroniekbekers. De deelnemers moeten tijdens de wedstrijd 3000 meter afleg gen. De start is bij hel botenhuis van de De Ruyterschool bij de Keersluis in Vlissingen. De eerste zwemmers gaan om 13 uur in het water en vervolgens starten elke tien minuten ander groepen dames en heren. Om 15 uur kunnen de recreanten hun zwemmogelijkheden testen tijdens tochten over 500 en 1000 meter. Mogelijk worden de wedstrijden nog van een internationaal tintje voor zien dankzij deelname van een aantal Engelsen. De Vlissingse wethouder Daan Brui- nooge opent zaterdag 11 september of ficieel de peuterspeelzaal De Berlagert- jes aan de Koestraat in Vlissingen. Dat gebeurt 's morgens om elf uur. De Ber- lagertjes maakt deel uit van de Stichting Kinderspeelzalen in Vlissingen. De wandelsportvereniging Willen is Kunnen houdt zaterdag 11 september voor de zestiende keer de De Ruyter mars. De afstanden zijn vijf. tien. vijftien vijfentwintig of veertig kilometer. Ges tart wordt bij het gebouw De Breehof in Vlissingen tussen elfen twee uur voor de drie kortste afstanden. De 25- kilometerlopers starten tussen half tien en half twaalf en de deelnemers aan de langste afstand vertrekken tussen negen uur en half tien. Deze mars vindt plaats in het kader van de De Ruyterherden king en medeorganisator is het Vlissings Aktiviteiten Fonds. In de bendenfoyer van de Middelburgse schouwburg wordt donderdag 2 sep tember een Evangelisatie-avond gehou den. Spreker is M.Molinsky uit Assen. De Gospelgroep The Servants verleent muzikale medewerking. Deze Evangeli satie-avond begint om acht uur. Het buurthuis 'De Paraplu' aan de Al exander Gogelweg in Vlissingen opent zaterdag 4 september het nieuwe sei zoen. Deze dag zijn er verschillende ac tiviteiten. Van 10.00 tot 12.00 is er voor de kinderen een pannekoekenkraam en verder kunnen spelletjes worden gedaan en naar poppenkast en film kijken. Voor de volwassenen is er deze morgen een koffieen informatiehoek. De middag (van 13.30 tot 17.30 uur) is gereserveerd voor de jongeren met optredens van en kele popgroepen. Op het programma staan 'Messershitt' (punk en new-wave), 'Sama-Sama' (percussion rock), 'Drain pipes' (rock and roll) en 'Lativa' (latin- jazz-rockfunk). Voor het komende seizoen heeft 'De Paraplu' dagelijks (met uitzondering van zondag) een uitgebreid programma, met onder meer het 'Project mensen zonder baan' en een wekelijkse muziek avond. waarbij afwisselend de nadruk ligt op rock and roll en punk en new wave. *Breestraat 47-49 Middelburg, BOB PINGEN (Vlissingen), etalage-exposi tie. Doorlopend geopend. Grote Kerk Veere ZOMERTEN- TOONSTELI.ING van 100 jaar wa terstaat. mutsen en oude wagens, dier en kleur en monumenten in Zeeland. Dagelijks geopend van 10 tot 17 uur zondags van 13 tot 17 uur. Gortstraat 48 Middelburg WILLEM VADER schilderijen, aquarellen en kunstfoto's. Geopend maandag tot en met zaterdag 9 tot 18 uur. Lange Noordstraat 56 Middelburg GERA DAUVILLIER schilderijen, aquarellen en kunstfoto's. Geopend van maandag tot en met zaterdag 9 tot 18 uur. St. Janstraat 41-43 Middelburg AN NEKE RUIMSCHOTEL. Touw- plastieken. Donderdag tot en met zaterdag van 14 tot 17 uur. Volkssterrenwacht Middelburg. SPACE SHUTTLE. Alles over ruimtevaart. Iedere vrijdag vanaf 19.30 uur. Stedelijk Museum Vlissingen DF. VISSERIJ IN VLISSINGEN DOOR DE EEUWEN HEEN. Maandag tot en met vrijdag 10 tot 17 uur. zaterdag en zondag 14 tot 17 uur. .'VONDSTEN OP T VLIEGENT- HERT Zelfde openingstijden. Vleeshal Middelburg BEN D'AR- MAGNAC 1940 tot 1978)Totopane len. Dinsdag tot en met zaterdag 13 tot 17 uur. zondag 14 tot 17 uur. "Zeeuws Kunstenaarscentrum Middel burg. CORRIE BLAAS, grafiek. ROEL MOLLEMA keramiek - Dins dag en donderdag 10 tot 17.30 uur, woensdag en vrijdag 13.30 tot 17.30 uur en 19 tot 21 uur. zaterdag 10 tot 16 uur. •Marquis Vlissingen EUGÈNE JON- GERIUS. Openingstijden woensdag tot en met zaterdag 13.30 tot 17.30 uur. zondag 14 tol 17 uur. De nazorggroep voor patiënten met een borstamputatie houdt dinsdagmorgen 7 september de maandelijkse bijeenkomst in hei gezondheidscentrum Dauwen- daele aan de Roozenburglaan te Mid delburg. Belangstellenden die behoefte hebben om met lotgenoten te praten zijn vanaf 10 uur welkom. Het steunpunt voor kunstzinnige vor ming en volwasseneducatie start een kadercursus discussie- en vergader techniek. De cursus omvat een zevental bijeenkomsten, en vindt plaats in het el- zijnscentrum Bachten Komme in Vlis singen. Er zal een ochtend- en een avondcursus worden gehouden. De heer H. van Poelje (01180-34880) geeft meer informatie. Het Protestants Interkerkelijk Thuis front (PIT) gaat in de week van 6 tot en met 11 september met een collectebus langs de deuren om geld te verzamelen voor het geestelijk welzijn van de mili tairen. De opbrengst is bestemd voor militaire tehuizen in Nederland. Duits land en Libanon. Daarnaast krijgt ook de geestelijke verzorging in de krijgs macht geld van het PIT. De organisatie collecteert al 35 jaar voor de geestelijke vrede in het soldatenklimaat. Minister van Sociale Zaken en Werkge legenheid Z.E.L. de Graaf vertelt maandag 6 september 'wie de kastanjes uit het vuur moet halen'. Dat gebeurt tijdens een verkiezingsbijeenkomst van het CDA in de Getuigeniskerk aan de A. Lauwereystraat in Middelburg. Hij geeft daarbij de contouren aan voor het so ciaal-economische beleid in de-komen de regeerperiode. De verkiezingsbijeen komst begint om acht uur maandag avond. Humanitas afdeling Walcheren vraagt vrijwilligers voor het verrichten van so ciale activiteiten in het Jacob Rogge veenhuis te Middelburg. Gedacht wordt aan het schenken van een kopje koffie, het begeleiden van bustochtjes, het wandelen met bewo ners. het assisteren bij bazardagen. Te lefonische inlichtingen: Met uitsluiting van maandags, iedere werkdag tot 18 uur (01180-13172) vragen naar A. Schuitema. De toerafdeling van de ren- en toerclub Theo Middelkamp houdt zondag 5 sep tember De Zebra Pijl. Deze tocht kan naar keuze over drie afstanden worden gereden. Het zijn vrije toertochten met de afstanden van 70 - 130 en 200 km. Vertrek en aankomst is in de kantine van Sportzaal van Duyvenvoorde aan de Dongestraat te Oost-Souburg. Inschrij ven is mogelijk van 8.30 tot 10.00 uur. De deelname staat open voor iedereen. Op vrijdag 3 september komt het Links Koor voor de tweede keer bij elkaar. Bij de oprichtingsvergadering voor de va kantie hebben zich 2 mensen aange meld. Tijdens de eerste bijeenkomst zijn er werkgroepen gevormd, die een aantal voorstellen uitwerkt. Tijdens de tweede bijeenkomst worden deze besproken. De bijeenkomst vindt plaats in club- en buurthuis de Zwaan te Oost-Souburg om 21 uur. In de periode van 18 tot 25 augustus zijn bij de Gemeentepolitie te Vlissingen de volgende voorwerpen aangegeven: bromfietshelm; gouden balpen; rood babyjasje met capuchon en gekleurde strepen: geel regenpak; blauwe porte monnee; gebreid rood/wit babyslofje; 3 sleutels aan label; 3 autosleutels aan ring; 5 sleutels in rood etui; 3 sleutels met o.a. flessenopener; sleutels aan la bel: sleutel aan ring; zwarte tas. Aange geven dieren: wit/zwarte kater. 4 mnd. zwart/witte poes., 3 mnd., 2 katjes, 10 weken. Openingstijden: maandag t/m vrijdag 09.00-12.00 uur; 14.00-18.00 uur. In de zelfde periode werden bij de gemeente politie te Oost-Souburg als gevonden aan gegeven: bankbiljet en 2 sleutels aan blauw label. In de periode 16 tot en met 23 augustus zijn als gevonden voorwerpen aan het bureau van politie te Middelburg ge meld: kinderjack: bankbiljetten diverse: kinderportemonnaie met inhoud: he renhorloge; bril; diverse sleutels; plastic zak met reparatiespullen fiets; dekzeil auto; map met langspeelplaten: groene pukkel met overal; portemonnaie met inhoud; PTT jas; meisjesjack. De volgende dieren werden als gevon den aangemeld: Hazewindhond: witte poes (kaler) met vlooienband; De vorig jaar gestarte NEVOBO re- kreatievolleybal competitie in Vlissin gen gaat ook dit jaar begin oktober weer van start voor dames en heren. Inlich tingen hierover geeft onder andere Dhr. van Nijf Colijnsplaat 22 tel. 01184-64193. Op maandag 13 september is er een vergadering in de PZEM-kan- tine aan de Edisonweg te Vlissingen aanvang 19.30 uur. Er is nog plaats voor dames- en herenteams. Op woensdagavond 8 september wordt de derde zomeravondtrimloop gehou den van/A.V.'56 uit Goes. De start wordt gegeven om 19 uur. Deelnemers kunnen kiezen uit de afstanden 2.4-. 4.8-, 7.2- of 9,6 km (resp. 1, 2. 3 of 4 ronden). Het parkoers van deze trimloop is uil- gezet in het recreatiegebied Hollandse Hoeve in Goes. Er wordt veelal gelopen over grindpaden. Vooraf is inschrijven mogelijk op het parkeerterrein van het zwembad/sporthal bij de A.V.'56-auto. Dynamo '70 houdt vrijdagavond 3 sep tember een prestatieloop over tien En gelse mijlen, tevens zijn er lopen over vier en acht kilometer. De start is aan de Nadorstweg te Middelburg om 19 uur. Het secretariaat is in de kantine van het sportpark geopend vanaf 18 uur. Het parkoers voert de deelnemers over geasfalteerde binnenweg richting Ga- pinge en Veere. Iedere volhouder ont vangt na afloo een herinnering en een tijdkaart. De stichting VOS Middelburg houdt dinsdag 7 september een voorlichtings bijeenkomst in Pand aan de Kerksteeg 5 te Middelburg. Vrouwen die meer wil len weten over de VOS-cursus zijn dins dagmorgen om tien uur welkom. Mevrouw J. van Pamelen (lerares kant klossen in Groede) gaat begin oktober een cursus kantklossen verzorgen in Middelburg. De cursus start op donder dag 7 oktober en is vervolgens elke woensdagmiddag te volgen van 13.30 tot 17.30 uur in de Schakel aan de Bach- tensteene te Middelburg. Vervolgens wil mevrouw Beyer cursisten helpen bij het maken van een kantkloskussen. Voor informatie kan men terecht bij mevrouw M. RolafT. telefoon 01180-12705. Welkomstdienst Ds. A.C. Moerman te Middelburg leidt zondag 5 september in de Hofpleinkerk te Middelburg de eerste welkomdienst van het nieuwe seizoen. Deze dienst be gint om 18.45 uur. Thema is "Genade- vergeving". Muzikale medewerking verlenen enkele jongeren van Youth for Christ, en het Welkombo. Op zondag 5 september o. 14.30 uur wordt weer een bijzondere kerkdienst gehouden. Deze interkerkelijke dienst is afgestemd op hen die verstandelijk minder begaafd zijn. Ditmaal wordt de dienst gehouden in de Ontmoetingskerk te Middelburg. Voorganger is ds. P.H. Borgers. Na afloop is er tijdens een koffiekontakt gelegenheid voor een gesprek. De fotoclub van Sociaal-Kultureel Werk 'De Hayman' start weer op maandag 6 september. De club komt elke maandag bijeen van 19 tot 21 uur. op hel kantoor van 'De Hayman'. Rent meesterlaan 245 in Middelburg, ge Tijdens de fotoclub wordt, onder be lei ding van deskundige amateurfotogra fen. aandacht besteed aan de vele as- pekten van de fotografie. In overleg met de deelnemers wordt het programma samengesteld. De fotoclub is bedoeld voor jongSren vanaf 13 jaar en volwas senen. Voor nadere informatie kan men terecht bij S.K.W. "De Hayman". Rentmeesterlaan 245. tel. 01180-29004. Taalcursussen voor ouderen De Stichting Welzijn voor Ouderen in Middelburg heeft voor het seizoen '82- '83 weer een flink aantal cursussen op het programma staan. Zo is er elke woensdagmiddag de cursus Spaans en op vrijdagochtend worden lessen Engels gegeven. Informatie over deze taalcur sussen worden gegeven op woensdag middag 15 september vanaf 13.30 uur (spaans) en op vrijdagmorgen 17 sep tember om half tien voor beginners en om half elf voor de gevorderden (En gels). Deze voorlichtingsbijeenkomsten vinden plaats in het Dienstencentrum aan de Schuttershofstraat la te Middel burg. In hel club- en buurthuis De Paraplu komt men handen te kort. De talrijke activiteiten die zo ambitieus zijn opgezet maken alleen een positieve kans van slagen als er zich nieuwe vrijwilligers melden. De medewerking wordt ge vraagd bij kinderclubs, inter culturele activiteiten, het project mensen zonder baan enzovoorts. Voor informatie: 01184-65453. De Stichting Welzijn voor ouderen in Vlissingen breidt het pakket cursussen uit. Komend seizoen zal er de mogelijk heid zijn om deel te nemen aan de cur sussen Engels (voor beginners en gevor derden), Spaans, Koken voor mannen en bloemschikken (alleen in Souburg). Maandag 13 september wordt een voor lichtingsbijeenkomst gehouden voor de cursus Engels in het dienstencentrum Bachten Reede aan de Vrede hoflaan 42 in Vlissingen. De bijeenkomst begint om 10 uur. Dinsdag 13 september wordt er voorlichting gegeven over de lessen Spaans in Bachten Komme aan de Bad huisstraat. Deze bijeenkomst begint om 13.30 uur. Koken voor mannen begint in januari. De cursus bloemschikken gaat alleen door bij voldoende deelname. Voor meer informatie kan men terecht bij projectleider B.K.S. Solinger 01184- 61582 of 61280. Zaterdag 4 september houdt SKA 'De Zwaan' een Open Dag vanaf's morgens tien uur en tot 's middags vijf uur. De hele dag door zijn er kraampjes met inforqiatie over alle aktiviteiten en cur sussen die "De Zwaan" het komende mr 8/ cfruwrt. e*i e*i~ sZMWSltr Middelburg, Plein 1940, TeL (01180) 12560 MmrnmmmmmmmmMmmm Van vr. 18.00 uur tot ma. 08.00 uur: H. Klompe. Doornenburg 91, Vlissingen, tel. 01184-71140. Middelburg: za. tot 24 00 uur A.W Boerwinkel. Noordweg 214. 12460. (Vi sites aanvragen vóór 10 uur). Zo. tol 24.00 uur: A.P. Bruijnzeel, Herengracht 68. 15814. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 uur en 17.30- 18.00 uur. Vlissingen: zal. tot 24.00 uur: J.A.B. Cramer. Gerbrandystraat 6. 65498. Zo. tot 24.00 uur: E. Kant, Sabalaan 3. 71017. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30-13.00 uur en 17.30-18.00 uur. Be zoek spreekuur zonder afspraak. Souburg, Arnemuiden, Middelburg- Zuid: Za. tot 24.00 uur: J. Jansen, Oude Rijksweg 6, Nieuwland. 01182-1340. Zo. tot 24.00 uur: A.G. Bouwmeester. Dr. v.d. Moerstraat 15. Arnemuiden. 01182- 1308. Visites aanvragen voor dringende gevallen 12.30-13.00 uur en 17.30-18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle, Se- rooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: O. Dijkstra. Oostkapelseweg 12. Grijpskerke. 01189-2523. Domburg. Aagtekerke, Westkapelle, Zoutelande. Meliskerke. Biggekerke, Koudekerke: vr 18.00 uur. zo. 24.00 uur: P.K. Noorlander. Middelburgsestraat 94. Koudekerke. 01185-1231. West- en Midden-W alcheren: geen op gave ontvangen Spreekuur voor spoedgevallen za. en zo. 11.00-12.00 uur. H. Boot. Roozenburg laan 14. Middelburg. 01180-15306. Consult alleen na tel. afspraak, visites aanvragen tussen 8 en 9 uur Dierenart senpraktijk Oostkapelle, Oude Dom- burgseweg 33A. tel. 01180-1443. Behan deling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenmaatschap Middelburg 01180-13118. Middelburg: Dienst van vr. 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: W.K. ■Hummelen. Markt 69. 12134. Vlissingen: Lastdrager. C". van Pere straat 1. Oost-Souburg, 01184-61593. mmmmm Kruisvereniging Walcheren-Oost, Mid delburg-stad: W. Adriaanse, Kon. Wil- helminastraat 8. Middelburg, tel. 01180-34645 of 12228 Middelburg-zuid. Nieuwland en Arne muiden: 1. Roose. Keiweg 22. Koude kerke. tel. 01185-2772 of 01180-14366. Koudekerke, Meliskerke, Biggekerke, Zoutelande, en Westkapelle: R. de Vis ser. Zuidstraat 14, Zoutelande, tel. 01186-1325. Domburg, Aagtekerke, Oostkapelle, Grijpskerke, Veere, Gapinge, Vrouwen polder, Serooskerke, St. Laurens: G.v.d. Ende, Vroonstraat 11, Seroosker ke, 01189-1226. Vlissingen-stad: M.E.W. Jansen - van Rens, tel. 01180-27583. Souburg, Vlissingen, Papegaaienburg, Bossenburgh, Westerzicht en Paauwen- burg: E.C. de Ruyter, tel. 01184-61736. DF. DANSTENT IN DE WEI verscheen vorige week en is het nieuwste boek van Toon Hermans bij Elsevier onder de ti tel 'De Danstent in de Wei'. Voor Her mans betekent 1982 een jaar vol mijlpa len. In mei reikte premier Van Agt hem een bekroning uit voor het miljoenste boek en thans ligt Toon's zevende titel in de boekhandel. HANDSCHRIFTVERBETERING EN CALLIGRAFIE van H. van Loon meent een antwoord te kunnen geven op de geringe kwaliteit van het handschrift der Nederlanders. 'Let maar niet op mijn handschrift' of: 'Ik hoop datje het kunt lezen', zijn opmerkingen die dagelijks worden uitgewisseld. Dit boekje vertelt via tekst en vele instructieve tekeningen op welke manier handschrift kan wor den verbeterd. Het hoofdstuk 'Calligra- fie' (schoonschrijfkunst) sluit daar goed op aan. Hel boek kost 17.90 (96 pagi na's). MOORD OP DE INFORMATEUR is het romandebuut van Charl Schwietert. Niet voor niets is de verschijning mid den in de verkiezingen getimed want 'Moord op de Informateur' is een poli tieke thriller. Een boek. waarin namen, handelingen en gelijkenissen belisl niet op louter toeval berusten. De heren Van Agt. Nijpels. Den Uyl en Van Thijn ko men elk op hun eigen manier in het boek aan de orde. 'Moord op de Informateur' is.vandaag (woensdag 1 sept) versche nen bij Elsevier. (Prijs onbekend). seizoen organiseert. Er is een hoop fol dermateriaal aanwezig, 's Morgens is er om half elf een tekenfilmpje voor de kinderen. Aansluitend is er om elf uur een openbare les volksdansen, 's Mid dags is er van half twee tot vijf uur een kledingbeurs waar zowel dames- en he renkleding als kinderkleding wordt ver kocht. Om 14.15 uur begint er een openbare les Spaans.. Dit seizoen gaan er ook een aantal cursussen gitaarspelen van start. Om 14.45 uur wordt hier alvast een voorproefje van gegeven. In de loop van de middag draait er speciaal voor jongeren een disco. Tussendoor zijn er demonstraties van talrijke lopende cur sussen. Het Zeeuwse tweede kamerlid drs. H. Eversdijk spreekt maandagmorgen 6 september voor het CDA-vrouwenbe- raad in Vlissingen. De bijeenkomst is in het jeugdgebouw van de Petruskerk aan de Paul Krügerstraat in Vlissinvoor el kaar'. Een conceptbrief inzake de situatie van het openbaar onderwijs in de Vlissingse wijk Paauwenburg wordt donder 9 sep tember besproken tijdens een vergade ring van het wijkcomité Paauwenburg. De vergadering vindt plaats in het club- en buurthuis De Paraplu en begint om 20 uur. Ook een b en w-brief over de inrichting tot woonerf van het gebied met honderd woningen in de Troelstra- weg, Steve Biko- en Martin Luther Kingstraat komt aan de orde. Dezer dagen starten in het club- en buurthuis Marnix in Vlissingen weer cursussen. Het programma meldt onder meer spinnen, volksschildcren voor ge vorderden, volksschilderen voor begin ners. werken met brooddeeg, zelf kle ding maken, patroon tekenen, karakter poppen maken, zeeuwse klederdracht poppen maken, dansen, een schaakcur sus voor lO ers. Voor informatie kan men bellen 01184-67022. De Partij van de Arbeid Vlissingen houdt in het kader van de kamerverkie zingen een fietstocht door Vlissingen en Souburg. Deze fietstocht start zaterdag 4 september om 10.30 uur bij de sporthal Baskensburg aan de President Roose- veltlaan. Na afloop is tussen 12 uur en 13 uur in de kantine van de sporthal Baskensburg de mogelijkheid voor belangstellenden om met Bert Broekhuis. Het Zeeuwse 2e-kamerlid. van gedachten te wisselen over de politieke standpunten van de Partij van de Arbeid. Ook kunnen de Vlissingse PvdA— wethouders en ge meenteraadsleden over Vlissingse pro blemen aan de tand worden gevoeld. Met nieuwe versjes en verhalen weet Hermans zijn gedachten en gevoelens te verwoorden. 'De Danstent in de Wei' is dan ook een tijdsbeeld, waarbij Toon Hermans diep uit zijn hart noteert (Geen opgave v.d. prijs. 223 pagina's). DE FOLKGROEP GABRIEL speelt zaterdag 4 september tijdens de Bonte Dag van het splinternieuwe jongeren centrum van Youth for Christ in de Breehof in Vlissingen. Het optreden van deze groep begint om drie uur 's mid dags. SAARTJE JOPPE VAN HET POP PENTHEATER PARCIVAL prijkt als eerste op de nieuwe 'Uit-kalender van Uit in Zeeland. Zij staat aangekondigd met het spel 'De terugkeer van Roosje' op de woensdagen I en 8 september. Vanavond (woensdag 1 september) be gint het optreden om acht uur en woensdag 8 september speelt ze om half drie 's middags. Kaarten 4.50 ook in voorverkoop. DE JAKE SCHMID BAND is een rock and roll-formatie die vrijdag 3 septem ber in Kasteel van Batavia' te Westka pelle. aanvang 21.30 uur. De groep heeft een muziekstijl die al de nodige bekendheid in en buiten de pro vincie opgedaan heeft. Het repertoire bestaat uit authentieke rock and roll en enige rock a billy werk. Naast zanger Jake Schmid staat op het podium Jan Blok de gitarist die terug kan blikken op een lange en succesvolle re. waarin hij zowel zichzelf als andere rock 'n roll artisten begeleidde. Verder bestaat de band uit gitarist Leendert Hanssens, Eugène Stijvers en Kees Jan Lastdrager als slagwerker. &HEIBEL OP DE HOOFDWEG is het verhaal van Ticlaw, een klein stadje in Florida, dat bij de aanleg van een nieu we snelweg geen afrit krijgt. Dit heeft tot gevolg dat de toeristen Ticlaw voorbij zullen rijden. De bevolking van Ticlaw is zeer veront waardigd. want zij hadden net alle voorbereidingen voor het nieuwe sei zoen getroffen. Het hotel is verbouwd en het safaripark is uitgebreid met twee leeuwen, een neushoorn en een waters- kiënde olifant. Onder leiding van hun ondernemende burgemeester, die tevens de dominee is. zetten de mensen van Ticlaw alles op alles om de toeristen naar hun stad te krijgen en om de gouverneur alsnog een afrit af te dwingen. In de film volgen we verschillende per sonen, onder andere twee bankrovers, een nymphomane. een mislukte schrij ver. twee nonnen en een drugsdealer, die van verschillende kanten, op verschil lende manieren elkaar uileindelijk tegenkomen, hoewel ze dat niet van plan waren, in Ticlaw. En natuurlijk krijgt Ticlaw zijn afrit, maar voor het zover is hebben er heel wat spannende en komische gebeurte nissen plaats gehad. Alhambra I Vlissingen. werkdagen 20 uur. zaterdag 19 en 21.30 uur, zondag 14. 19 en 21.30 uur. COVER GIRL is porno. Alhambra I Vlissingen. vrijdag 23 uur. MAKING LOVE is een gevoelig verhaal over een moedig echtpaar dat voor de problemen durft uit te komen. Na acht jaar huwelijk heeft Claire alles. Een lie ve man en een opwindende baan. Plot seling echter wordt haar wereld be dreigd wanneer zij er achter komt dat haar man een andere relatie heeft, maar niet met een andere vrouw. Alhambra II Vlissingen, werkdagen 20 uur. zaterdag en zondag 19 en 21.30 üur. TRE FRATELLI van regiseur Frances co Rosi is de eerste ZVU-film op Wal cheren dit seizoen. De inhoud: Vierent wintig uur lang ontmoeten drie broers, na jaren van scheiding, elkaar weer in het ouderlijk huis in het Zuid-Italiaanse Bari. Hun moeder is overleden en zij komen haar begraven en hun oude vader troosten. Destijds 'emigreerden' zij naar het Noorden van hun land om een betere toekomst op te bouwen dan in het arme Zuiden mogelijk was. Hun carrières zijn sterk verschillend verlopen enjiun visie op de Italiaanse samenleving heeft daardoor ook niet veel gemeen. In prachtige beelden laat Rosi de dro men en fantasiën zien van de drie broers en hun vader. Alhambra II Vlissingen. woensdag (8 september) 20 uur. BIG BOSS voor de derde week. Al hambra II Vlissingen, vrijdag 23 uur. FRANK EN FREY voor de tweede week deze nieuwste Walt Disney, Alhambra II Vlissingen zondag 14 uur. "HOT BUBBLEGUM" is een vlotte komedie over drie jongens in hun tie nerjaren die net hun oog op meisjes la ten vallen. Ze denken niet louter en al leen aan sex. maar het is wèl hetgeen hun het meest aanspreekt. Omdat de meisjes én de oudere vrouwen soms wel en soms ook niet ingaan op hun versier pogingen, raakt de één of de andere jongen vaak verzeild in komisch-aan- doende moeilijkheden. Het leukste van op de versiertoer gaan, is het sukses er mee. "Hot Bubblegum" zit boordevol muziek uit de vijftig jaren van onder ander Little Richard. The Platters. Citytheater Mid delburg, werkdagen (donderdag geslo ten), 20 uur, zaterdag en zondag 19 en 21.30 uur. WOESTE HOOGTE gaat over een rijke dochter die verliefd wordt op een jongen die in huis komt nadat hij kre- perend in de straten van Liverpool werd aangetroffen. Het is een indrukwekken de verfilming van Emily Brontes on sterfelijk geworden liefdesverhaal. Ci tytheater Middelburg woensdag (8 sep tember) 20 uur. DRIE TIROLERS IN ST. TROPEZ is komisch sexvermaak met dikke (bier)buiken. Citytheater Middelburg, vrijdag 23 uur. DE ONVOORSTELBARE TOCHT is een avonturenfilm voor de jeugd, van Wall Disney. Citytheater Middelburg zondag 14 uur. MARTIJN EN DE MAGIËR is een Nederlandse speelfilm met de jeugdfil- mer Karst van der Meulen. De film is uitgebracht in het Jaar van het Kind. De kinderen spelen de volwassenen in de schaduw. Kortom een vertoning die de jeugd zeker zal aanspreken. VOC Vlis singen zaterdag 15.30 uur. TIME BANDITS een echte Monthy Python. VOC Vlissingen. zaterdag 19 ASPHALTNACHT behandelt naast de rockmuziek het nachtelijk Berlijn met zijn vele facetten. VOC Vlissingen za terdag 21.30 uur. THE THIRD MAN gaat over de erva ringen van een Amerikaanse schrijver in Wenen na de tweede Wereldoorlog. De Oostenrijkse hoofdstad is verdeeld in vier zones, terwijl het centrum wordt beheerd door alle geallieerden. Wenen is een broeinest voor smokkel en spio nage. VOC Vlissingen zaterdag 23 uur.

de Vlissinger | 1982 | | pagina 9