IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL TOT 1986 PER JAAR 150 WONINGEN UITKERING EN TOCH ONBETAALD WERK? STAAT UW AUTO ALTIJD OP SLOT? UW STEM HOEFT NIET VERLOREN TE GAAN Informatiepagina van de gemeente Vlissingen AFSCHEIDSRECEPTIE WETHOUDERS SMIT EN LORIER AFSCHEID 'OUDE'RAAD INSTALLATIE 'NIEUWE' RAAD WAT LIGT TER INZAGE? Woensdag 1 september 1982 De Vlissinger Redactie: Stafbureau voorlichting en inspraak., stadhuis Vlissingen, tel. 01184-15100, toestel 333, 335 en337; Woningbouwprogramma bijgesteld COLLECTE Buiten de gemeente op 8 september? VIER STEM BUREAU'S TOEGANKELIJK VOOR MINDER VALIDEN VERKIEZINGS AVOND IN HET STADHUIS 11 //^- //x&V ^y// yy Gemiddeld 150 woningen per jaar. Dat is het uitgangspunt van het woningbouwprogramma 1983-1985. Burgemeester en wethouders hebben dit programma vorige week ingediend bij hoofdinspecteur-direc teur van het ministerie van Volkshuisvesting in Zeeland. Zij deden dit met instemming van de commissie van advies en bijstand voor de openbare werken en volkshuisvesting. Het college had liever gezien dat het programma zou zijn vastges teld door de raad. Dat had dan moeten gebeuren in de raads vergadering van vorige week vrijdag. Het programma moest echter vandaag, woensdag 1 sep tember, ingeleverd zijn. Even tuele opmerkingen vanuit de raad hadden in de tussenliggende tijd niet meer in het programma verwerkt kunnen worden. Van daar dat b. en w. - noodgedwon gen - alleen het oordeel van de commissie vroegen. Zoals gemeld ging deze akkoord met het programma. Wel werd er door enkele leden gevraagd of de doorstroming naar woningen met hogere huren niet bevorderd kon worden. In het woning bouwprogramma 1981 - 1985 (door de raad september vorig jaar vastgesteld) lag het gemid delde aantal per jaar te bouwen woningen op 255. Dat was overigens niet direct het gevolg van een verminderde vraag naar huurwoningen. Het aantal ingeschreven woningzoe kenden bij de Stichting BASCO nam het afgelopen jaar bijvoor beeld niet af. Wel is er minder belangstelling dan vroeger voor nieuwe woningwetwoningen. Bij toenemend aanbod van derge lijke woningen is de kans op leegstand in bepaalde complexen dan ook niet denkbeeldig. Wel liet de HID-Volkshuisves- ting al op voorhand weten dat er voor 1983 niet op ruimere bouw mogelijkheden in de gesubsi dieerde sector gerekend behoeft te worden dan dit jaar. Voor Vlissingen betekent dat, dat er rekening moet worden gehouden met een toewijzing van 150 per jaar. Met dit aantal is het, zo menen b. en w. en de commissie, tenminste mogelijk om: - te voldoen aan de nog aanwe zige vraag; - het stadsvernieuwingsbeleid in de actieve stadsvernieu wingsgebieden voort te zet ten; - een bijdrage te leveren aan de werkgelegenheid in de bouw. Het programma voor e komende drie jaar ziet er als volgt uit. 1983 108 woningen Gravestraat (mo gelijk gedeeltelijk); 58 woningen Spuistraat (moge lijk gedeeltelijk); 16 woningen Badhuisstraat; 10 woningen Beursstraat 1-1A; 10 woningen Groenewoud -Provooststraat; 20 woningen Kanaalstraat; 15 woningen Bellamypark (kopbebouwing); Totaal 1983: 237 De 'kopbebouwing' aan het Bellamypark. Mede ter uitvoering van de Notitie ge meentelijke monumenlenbezil worden in dit blok in 1983 en 1984 dertig woningen gerealiseerd. (Foto Cor Schuilwerve). 1984 15 woningen Bellamypark (kopbebouwing); 27 woningen Papegaaienburg; 25 woningen West-Souburg (bejaardenwoningen) 30 woningen Spuistraat (West zijde); Totaal 1984: 97 1985 30 woningen Spuistraat (west zijde); 25 woningen Gravestraat (Groenewoud - Kleine Kerkstraat); 20 woningen Gravestraat (Pa lingstraat-Paardenstraat) 20 woningen Beschermd Stads gezicht (Branderijstraat - Groenewoud e.o.); 40 woningen Beschermd Stads gezicht (Groenewoud- Nieuwstraat) 40 woningen Groot Abeele (Centraal Wonen); Totaal 1985: 175. Duidelijk is, dat bij onvoldoende toewijzing van contingent om het gemelde jaarlijkse programma te realiseren, bouwplannen naar een volgend jaar zullen moeten opgeschoven. Gevolg van het bijgestelde pro gramma is, dat onder andere de ontwikkeling van de gebieden Boulevard, Spuikom en Rosen- burg op z'n vroegst na 1985 aan de orde komen. Ook biedt het pro gramma geen ruimte voor plan nen als kopbebouwing Paul Krugerstraat (nabij de Keer sluis), Hudsonstraat, Zeewijk singel en de voormalige centrale op de hoek Aagje Deken- straat/Scheldestraat. Voor de komende jaren staat nieuwbouw op de plaats van de meeste van deze panden in de Spuistraat op het programma. (Foto Cor Schuilwerve). Een WWV- of RWW-uitkering krijgen en 'stiekum' bijverdienen zonder dat aan de Sociale Dienst op te geven is zonder meer verboden. Sterker nog: als het wordt ontdekt dan kunnen de gevolgen bijzonder vervelend zijn. Toch is het mogelijk niet-beta- lend werk te verrichten met be houd van de uitkering. Er moet dan wel aan een aantal voor waarden worden voldaan: - de werkzaamheden mogen niet worden verricht in een bedrijf; - voor de werkzaamheden dient de organiserende instelling voor wat de loonkosten betreft geen subsidie te ontvangen of te kunnen verkrijgen; - de door de individuele wer kloze te verrichten werk zaamheden moeten activitei ten zijn, die in de betreffende situatie niet door een betaalde kracht zullen of kunnen wor den verricht; - de werkzaamheden mogen geen 'bedrijfsmatig karakter' hebben. AARD Zoals uit deze opsomming al naar voren komt zal, wanneer een uitkerings-ontvanger toestem ming vraagt voor onbetaald- werk, er vooral gekeken worden naar de aard van het werk. Bovendien zullen werkzaamhe den in het weekeinde en de avonduren mogelijk zijn zonder melding bij of toestemming van het uitvoeringsorgaan (in Vlis singen de Gemeentelijke Sociale Dienst). Dit geldt trouwens ook voor werkzaamheden waarmee men reeds begonnen was voor het moment waarop men werk loos werd. VRIJWILLIGERSWERK Werkzaamheden bij vrijwilli gersorganisaties en andere niet- commerciële instellingen (dus in georganiseerd verband) zijn mo gelijk zonder melding bij of in dividuele toestemming vooraf van de GSD. Alleen: Dan moet betreffende organisatie wel van- tevoren aanvragen of dergelijk werk mag worden gedaan door uitkerings-gerechtigden. Ook werk, dat in het 'economisch verkeer' niet beroeps- of be drijfsmatig voorkomt en pro deo (voor niets) in de gebruikelijke arbeidsuren wordt verricht'hoeft niet te worden gemeld. Het gaat hier om werkjes in de sfeer van hulp- en dienst-verlening aan familie, buren en bekenden. Acöiviteiten op het gebied van maatschappelijke hulp, zoals het bezoeken van zieken, en inciden tele activiteiten voor verenigin gen en belangenbehartiging hoeven eveneens niet te worden gemeld. TOETSINGSCOMMISSIE Alle andere werkzaamheden moeten door de uitkerings-ge rechtigden achteraf op het in komstenformulier (dat wekelijks moet worden ingeleverd) worden vermeld. De verantwoordelijkheid daar voor ligt dan ook bij de uitke ringsontvanger. Nu kan er na tuurlijk tussen GSA en uitke ringsgerechtigde verschil van mening ontstaan over de aard van het werk. In dat geval kan de kwestie worden voorgelegd aan een toetsingscommissie. Daarin zijn zowel werkgevers als werk nemersorganisaties èn de lande lijke, c.q. lokale overheid verte genwoordigd. Mochten er nog vragen overblij ven over bovenstaand onder werp, dan kunt u uiteraard 's morgens tussen negen en tien uur telefonisch daarmee bij de socia le dienst terecht, (tel. 15100). In verband met hun afscheid van de Vlissingse gemeenteraad biedt het gemeentebestuur de heren F.G. Smit en A. Lorier vrijdag a.s. een openbare receptie aan. Deze wordt van 17.00- tot 18.30 uur gehouden in de burgerzaal van het stadhuis. Daarbij bestaat er voor een ieder gelegenheid af scheid te nemen als wethouders van Vlissingen. De heer Lorier (CDA) was van 1962 tot 1966 raadslid van de toenmalige gemeente Oost- en West-Souburg. Na de gemeente lijke herindeling tot op heden was hij lid van de Vlissingse raad, waarvan de laatste acht jaar als wethouder voor onder andere sociale zaken. De heer Smit (P.v.d.A) was 28 jaar raads lid, waarvan de laatste 22 jaar als wethouder van onder meer openbare werken. Vrijdag aanstaande (3 september) zal er officieel afscheid worden genomen van de negen raadsleden die na 7 september niet meer te rugkeren in het gemeentebestuur. Dat gebeurt tijdens een openbare raadsvergadering in de raadzaal van het stadhuis, die om 15.00 uur begint. De raadsleden die zullen worden 'uitgezwaaid' zijn: drs. M. Braak (VVD, fractievoorzitter, twaalf jaar raadslid), C.A.M.M. van den Elshout (persoonlijke titel, een zittingsperiode), J,J, J.J. Kempe (P. v.d. A. 28 jaar raadslid), B. Kossen (P.v.d.A., raadslid sinds 1970, tot 1981 fractievoorzitter), J.J. de Meulder (P.P.R., raadslid sinds oktober 1973), mevr. M.M. Scheepers-Voet (C.D.A., twaalf jaar raadslid), A.A. Wijgman (P.v.d.A., raadslid sinds 1974), A. Lorier (zie bericht afscheid wet houders) en F.G. Smit (zie bericht afscheid wethouders). De afscheidsbijeenkomst ko mende vrijdag krijgt een heel ander karakter dan die van de 'gewone' raadsvergaderingen. De scheidende raadsleden wor den toegesproken door burge meester drs. Th. J. Westerhout, gemeentesecretaris drs. J.M.A. van Nassau (namens de dienst hoofden) en het oudste niet af scheid nemende raadslid, dhr. J. Verkerk. INSTALLATIE Dinsdagmiddag wordt er weer in de raadzaal vergaderd. Dan zul len de 29 raadsleden worden geïnstalleerd voor de nieuwe pe riode van vier jaar. Daarna zul- len de vier wethouders worden gekozen. Deze openbare raads vergadering begint om 14.00 uur. In de provincie Zeeland heeft de politie deze zomermaanden extra aandacht besteed aan diefstal van en uit auto's. Het Bureau Voorko ming Misdrijven in Middelburg ontwierp speciaal daarvoor twee borden. De tekst op het ene bord luidt: "Buit er uit..!" en op het andere "Auto afgesloten? Buit er uit?". Deze waarschuwingsborden zijn op diverse parkeerplaatsen aangebracht. In Vlissingen onder meer op de Zeilmarkt en het Oranjeplein en in het Nollebos. HOOG PERCENTAGE Op 17 augustus j.l. werd in de ge hele provincie een controleactie gehouden. 25 Politiemensen gin gen na of auto's wel waren afge sloten. In totaal werden er 2113 gecontroleerd. Daarvan bleken er 262 niet afgesloten (12,4%). Het landelijk percentage ligt op 8. In Vlissingen gingen vier politie mensen op pad. Zij controleerden tussen 9 en 11 uur 401 voertuigen. Daarvan stonden er 63 niet op slot, een percentage van 15,7%! In Middelburg was de "score" ruim 10%, in Goes 11 en op het Rijks- politiegebied ruim 13%. WAARDEVOLLE SPULLEN Het bleek de politie verder dat er in veel niet afgesloten auto's waardevolle artikelen lagen, zoals polstasjes met inhoud, fo totoestellen, gereedschap, enz. In Vlissingen was dat bij 7 auto's Misschien is hij of zij de afgelo pen week al bij u aan de deur geweest. Zo niet, dan wordt er misschien deze week nog bij u aangebeld door de collectant(e) van het Koningin Wilhelmina- fonds voor de kankerbestrijding. Dit fonds heeft van burgemees ter en wethouders van Vlissingen toestemming gekregen voor het houden van een huis-aan-huis- collecte èn een straatcollecte op zaterdag 4 september. Ook het Protestants Interkerkelijk Thuisfront heeft van b. en w. toestemming gekregen voor een huis-aan-huiscollecte. Die mo gen ze houden in de week van 6 tot en met 11 september. Ook hebben ze vergunning voor een straatcollecte op zaterdag 11 sep tember. het geval. Ook zijn er nog steeds mensen die hun spullen "geëta leerd" achterlaten in hun wel af gesloten auto. Die mensen besef fen kennelijk niet da zoiets best aanleiding kan zijn om de zaak open te breken. In Vlissingen werden 6 afgesloten auto's op die manier aangetroffen. Er waren verder 26 kofferruimten niet op slot. Onzorgvuldigheid alom'dus! OPLETTEN De politie hoopt met dergelijke acties een stukje mentaliteitsve randering bij het publiek op gang te brengen. Hoe minder gelegen heid er wordt gegeven, des te moeilijker wordt het voor de ge- legenheidsdief. Want dat is nog altijd de grootste categorie. Geef de dief geen kans! TIPS Hier volgen nog enkele tips. Die ven hebben het vaak voorzien op: geld en cheques, autoradio's, cassetterecorders, gereedschap, fototoestellen, watersportartike len, duikuitrustingen, vismate- riaal, autoaccessoires, enz. Laat daarom dergelijke spullen niet in uw auto liggen. Kunt u ze niet meenemen, berg ze dan zo op, dat ze van buitenaf niet te zien zijn. Sluit de portieren, ramen, kof ferdeksel en een open dak goed af. Registreer de gegevens van uw auto en de ingebouwde appa ratuur. Registratiekaarten daarvoor kunt u bij de politie verkrijgen (Molenstraat 1). Als u onverhoopt iets van u ges tolen is laat dan uw auto staan. U voorkomt dan dat u voor de poli tie waardevolle sporen vernielt. Waarschuw altijd de politie en controleer de inventaris van uw auto pas als de politie er is. Mogelijk bent u woensdag 8 september de gehele dag builen de gemeente en daardoor niet in staat te gaan stemmen. Uw slem hoeft dan echter niet verloren te gaan. U kunt bijvoorbeeld een stemgerechtigde binnen hetzelfde slemdistrict machtigen. Daarbij kan worden volstaan met het plaatsen van twee handtekeningen (van volmacht gever en gemachtigde) op de voorzijde van de oproepingskaart. Daarna kunt u de kaart aan de gemachtigde mee geven. U wilt liever zelf stemmen, maar bent u woensdag buiten de gemeente? Geen probleem. U moet dan wel uiterlijk vrijdag (3 september) naar de afdeling burgerzaken in het stadhuis. Daar kunt u uw oproepingskaart talen omzetten in een 'Kiezerslegitimatiekaart'. Daarmee kunt u in ieder wille keurig stembureau in Nederland terecht. (foto A dri van Wijngen). Tijdens de Tweede Kamerver kiezingen op woensdag 8 sep tember zullen vier stembureau's verspreid over de gemeente, toe gankelijk zijn voor minder vali den. Dat zijn de stembureau's 1, 18, 22 en 31. Die zijn gevestigd in respectievelijk het stadhuis, de voormalige Franse school (nu de dependance van de Louise de Colignyschool), wijkgebouw 'Al- degonde' in Westerzicht en wijk gebouw 'Middenhof' in de Ka naalstraat. In deze stembureau's is er in een van de hokjes een tweede, lager schrijfblad aangebracht. Nu is het mogelijk dat men een oproep heeft gehad om in een ander stembureau te komen stemmen dan in een van bovengenoemde. U kunt dan uw oproepingskaart voor de verkiezingen laten om zetten in een 'Kiezerslegitima tiekaart'. Dat kan mondeling - ook door een familielid of kennis - tot en met 3 september. Met zo'n kaart kunt u daa gaan stemmen in het bureau van uw keuze. (3- Ook op 8 september wordt er in de hal van het stadhuis weer een verkiezingsavond gehouden. Op een groot bord worden daar per stembureau de uitslagen geno teerd. Tevens wordt die uitslag bij het totaal van die van de voorgaande stembureau's opge teld. Zodoende zal van minuut tot minuut de laatste tussenstand bekend zijn. Bovendien liggen er lijsten met uitslagen van voorgaande Twee de Kamer-, provinciale staten- en gemeenteraadsverkiezingen gereed. Daarop kunt u nagaan hoe het 'stemgedrag' van de Vlissingse bevolking in de loop der jaren is geweest. Tenslotte staat er ook een televisietoestel. Ook de verkiezingsuitslagen in andere gemeenten hoeft u zo niet te missen. Dit alles is mogelijk onder het genot van een kopje koffie. U bent van harte welkom! Bij de afdeling algemene zaken (stadhuis, eerste verdieping, ka mer 118) liggen de volgende stukken ter inzage. Ze kunnen op werkdagen worden ingezien van 8.30- tot 12.30 uur en van 13.30- tot 15.00 uur. Tevens kan men op woensdagavond (van 17.45- tot 20.45 uur) terecht in de gemeen telijke informatiehoek 'onder de trap' in het stadhuis. Het gaat hier meestal om aanvragen of (ontwerp)beschikkingen in het kader van de hinderwet. Achter de naam van de aanvrager en/of omschrijving staat de datum tot en met welke beroep kan worden 4. aangetekend bij de instantie of het college dat vervolgens ge noemd wordt. 1. Kennisgeving ontwerp-be- schikking aan dhr. M.Kloet voor een benzinestation langs de Sloeweg. Tot en met 6 sep- 5. tember bij b w. 2. Kennisgeving ontwerp-be- schikking aan het Adminis tratief Dienstencentrum Zee land voor een nieuw kantoor met drukkerij aan de Mercu- riusweg 12. Tot en met 6 sep tember bij b en w. 3. Kennisgeving vergunnin gaanvraag door de heer J.A.Tramper uit 's- Gravenpolder herstelinrich ting voor motorvoertuigen op het perceel Mercuriusweg 29. Tot 1 september 1982 bij het college van b. en w.. Kennisgeving vergunnin gaanvraag King Trailer Ser vice voor een herstelinrich ting voor trailers en een afle veringsstation voor dieselolie aan Oosterhavenweg 1. Tot en met 6 september bij burge meester en wethouders. Kennisgeving aanvraag door Wasserij 'Edelweis' voor een de gehele inrichting omvat tende vergunning voor haar textielreinigingsbedrijf op het perceel Paul Krugerstraat 310-312. Tot en met 10 septem ber bij b. en w.) Als daarom (telefonisch) wordt gevraagd kunnen tot en met 2 september mondeling bezwaren worden ingediend.

de Vlissinger | 1982 | | pagina 5