Meer dan honderd prijsverlagingen zaken I Treffer van de maand Jan Lagace is elke dag de eerste klant Woensdag 1 september 1982 De Vlissinger - De Faam Deze week gaan er meer dan honderd prijzen omlaag. Er is tijdens de vakanties brutaalweg doorgewerkt en onderhandeld met fabrikanten over lagere inkoopprijzen. En dat lukte. Want met steeds meer klanten kun je een vuist maken. Week-in-week uit steeds diezelfde lage prijzen, daar moeten we voor vechten, maar dat zit ons in het bloed. Bovendien hebben we iedere week wel een interres- sante partij van het een of het ander (ja, op-is-op, dat wel). We stellen ons niet verlegen op, neen een bru tale kruidenier doel iets voor z'n klanten. Halfvolle koffiemelk Heinz witte bonen Delmonte tomatenpuree Santusa bijenhoning PCD-pindakaas Duyvis brosnoten Mac Leans tandpasta Brado bak en braad Superieur margarine Diepvries spinazie Grijs toiletpapier Tissue toiletpapier Vloeibare zeep Biscuit fourré Zoute pinda's Vissticks Tissue keukenrollen Patat frites Mini-frites Heinz sandwich spread Gouda's Glorie Bruine bonen Kapucijners Cazador sherry Homburg leverpastei Robertson Engelse marmelade Smith's chips Piek schuurpoeder met bleekmiddel Varkenssaté Sun vaatwas Rode kool Rode bietjes Abee huzarensalade Fay celstofluiers Aluminiumfolie Zonnebloemolie Mergpijpjes Runderlappen Gehakt speciaal Kuikenbouten Augurkjes Kwak zachte zeep Cricket aansteker Page papieren zakdoekjes Boterhamkorrels Doperwten Remia fritessaus Purina krtmenu Blue-Band halvarine Stokbrood Raiders Roggebrood Gebroken sperziebonen Slagersleverworst Middelburg, Blauwedijk 47, Vlissingen, Hermesweg 25 Maison Bollen van Zwienen kreeg prijs voor mooiste gevel OOSTERSE BRADERIE WERD GROOT SUCCES Het grote succes van het zaterdag in Vlis singen afgesloten driedaags braderie- festijn Verplicht' de organisatoren om volgend jaar weer met een dergelijk evene ment te komen. Werk Jongerius in Marquis Pepsi-Cola test in Middelburg Middelburgse familie verrast met kist appels Wat dit land nodig heeft is een brutale kruidenier 1000 gram in tomatensaus, half blik blik 150 gram pot 450 gram pot 370 ml Barbecue of Rodeo extra grote tube 75 ml, rood of blauw pakje 200 gram pakje 250 gram pak 450 gram, Vrij Produkt 4 rollen 250 vel 4 rollen 200 vel, Vrij Produkt flacon 1 liter vanille of chocolade, rol 19 stuks zak 250 gram pak 10 stuks 2 stuks, Vrij Produkt kilo kilo pot 300 gram frituurvet, pak 500 gram heel blik heel blik medium dry, 0,68 liter blik 200 gram pot 450 gram paprika of naturel, zak 120 gram 450 gram 3 stokjes kilo pot 0,72 liter pot 0,72 liter bakje 150 gram pak 30 stuks rol 25 meter, Vrij Produkt. hele liter, Vrij Produkt pak 5 stuks mals, mager, kilo mager, kilo vers, kilo Niet in alle filialen verkrijgbaar. Prijzen geldig tot en met 4 september a.s. zoetzuur, pot 0,72 liter pot 500 gram Tolet wc-poeder 430 gram 2 stuks 10 pakjes a 10 stuks licht of donker, 300 gram zeer fijn, heel blik, vrij Produkt extra fijn, pot 0,72 liter. emmer 0,6 liter blik 850 gram kuip 500 gram vacuum verpakt ge 5( pak 3 stuks licht of donker, 450 gram pot 0,72 liter ring 500 gram PRUSSIAG 35 Tot deze uitspraak kwam Wim de Bruijne, voorzitter van de braderiecommissie, zaterdagmiddag tijdens de prijsuitreiking die de brade rie afsloot. Zowel van het publiek als van de deelne mende winkeliers had hij veel positieve reacties ge kregen en hieruit conclu deerde de commissievoor zitter dat een herhaling van een dergelijk evenement volgend jaar zeker op zijn plaats is. De deelnemende zaken wa ren veelal in Oosterse sfeer gebracht en voor de beste creatie was een wisselbeker beschikbaar gesteld door de Vlissingse horeca. De wis seltrofee ging dit jaar naar het damesmodehuis Maison Bollen van Zwienen aan de Sint-Jacobstraat. Dit modehuis had van de zaak een geheel Oosterse winkel gemaakt met tapijten voor de deur en haremda mes achter de uitgestalde artikelen. De creaties van de deelnemers waren beoor deeld door A.Marquinie, die de eenmansjury vormde. Onder grote belangstelling werd de wisselbeker aan de heer Mabelis van het win nende modehuis uitgereikt door commissievoorzitter De Bruijne. Bij deze gelegenheid kregen ook de Vlissingse zeever kenners. die evenals vorige jaren, weer de poort aan het eind van de Walstraat had den gebouwd, een cheque aangeboden. Het braderiegebeuren speelde zich af in de Wal straat. de Sint Jacobsstraat, de Lepelstraat, op de Oude Markt en aan het promena degedeelte van de Lange Zelke. Vooral vrijdagavond en zaterdagmiddag was het hier ontzettend druk. De braderiecommissie kent ook jaarlijks een 'pechprijs' toe. die wordt uitgereikt aan de deelnemer die iets onfor tuinlijks meemaakt tijdens de braderiedagen. Deze door de PZC beschikbaar gestelde beker kon dit jaar niet worden uitgereikt. Er waren geen pechvogels te vinden", stelde Wim de Bruijne tevreden vast. n de Vlissingse galerie Marquis aan de Nieuwen- dijk. is zondag een tentoon stelling van Eugène Jonge rius feestelijk geopend. Jongerius, geboren in 1951 te Zeist, toont een dertigtal nieuwe werken. In 1980 werd zijn schilderkunst on derscheiden met de Ko ninklijke Subsidie. Zijn op leiding kreeg hij van 1970-1975 op de Akademie voor Beeldende Kunsten in Arnhem. De openingstijden zijn woensdag tot en met zater dag 13.30 tot 17.30 uur en 14 tot 17 uur. De Treffer van de Maand is in de toekomst geen beju belde sportheld, mensen redder of magistraat op cul tureel gebied. De bedrijf sleiding van het trefcenter heeft er voor gekozen een 'gewone' klant te nemen, die op de een of andere wijze iets leuks in het Middel burgse warenhuis beleefde. De allereerste Treffer nieu we vorm is de 75-jarige Jan Lagace. Al jaren zit hij elke dag om half negen 's mor gens op dezelfde bank voor het Trefcenter te wachten tot de winkeldeuren opengaan. Voordat hij evenwel zijn boodschappen doel koopt hij - sinds 'Trefcenter heu genis' eerst twee favoriete kranten in de foto-filmshop. De heer Lagace is éinds drie jaar bewoner van het be jaardencentrum 'Ter Ves te". Tijdens zijn actieve leven was hij vele jaren werkzaam als besteller bij Palthe. In die hoedanigheid zullen vele Middelburgers hem herkennen. Ook ken nen velen hem als kaartver koper op het terrein van voetbalvereniging Middel burg. "De parkeergelden die ik destijds ophaalde, zijn altijd ten goede gekomen aan de voetbalvereniging en zijn nooit als bijverdienste be schouwd", vertelt de heer Lagace nadrukkelijk om dit oude misverstand voor altijd IjMHK __JÊÊÊÊÊ ml wereld te helpen. I Parkeergelden worden al ja- jiü WÊÊm ren niet meer betaald door bezoekers van de thuiswed strijden. Maar "Ome Jan" zoals vele supporters hem noemen, blijft een trouwe bezoeker van de thuiswed strijden van Middelburg. Behalve dat hij in vroegere jaren een gerespecteerd bil jarter was. was de heer La gace ook oprichter van een groot mondharmonicaor kest dat uitvoeringen ver- Jati Lagace zit elke morgen op deze bank voor het Trefcenter zorgde in Middelburg. tot de winkeldeuren openslaan. Voor zijn dagelijkse trouwe bezoek aan het Trefcenter is hij door de bedrijfsleiding beloond met een cadeau bon. de prijs voor de Treffer van de Maand. Op donderdag 2 september komt het Pepsi Team naar Middelburg. Inwoners van Middelburg kunnen dan meedoen aan de Pepsi Proef. Het Pepsi Team zal van 11.00 tot 17.30 aanwezig zijn op de weekmarkt te Middelburg. De proef wordt onder andere tijdens een sterspot op de tv gedaan. Deze voor Nederland nieu we campagne werd eerder al gevoerd in Amerika. Cana da. Zweden. Spanje en Ja pan. Daar leidde hij tot spectaculaire resultaten. Het aandeel van Pepsi in de co la-markt steeg drastisch. Ook voor Nederland zijn de verwachtingen hoog ges pannen. De Nederlandse fruittelers Appel hebben vorige week donderdag mensen die of Peerboom als achternaam hebben verrast met een ca deautje. Op die dag namelijk stond er plotseling een aar dig meisje op de stoep met een kist appels. Ook de familie Appel aan de Radenhove in Middelburg was op de lijst gezet. Onder meer de Goese Veilingdi recteur A.Domenisse was bij het gezelschap dat zich bij de familie Appel aandiende. De actie is opgezet vanwege de opening van het appel seizoen 1982-83. De oogst- verwachtingen zijn goed en dat betekent dat er veel ap pelen zullen zijn. Onder het nieuwe aanbod zitten naast de bekende appelsoorten ook de nieuwere variaties als Jonagold. Karmijn en Alk- mene. Het centraalbureau van de tuinbouwveilingen heeft deze aktie opgezet. Het doel van de actie was ook om meer bekendheid te ge ven aan de kwaliteiten die het Nederlandse fruit heeft en die wordt vaak onder schat.

de Vlissinger | 1982 | | pagina 15