Koitc mmKÊÊmmm wm vu&eM. 1 'U^D k UWc 1 Woensdag 25 augustus 1982 De Vlissinger - De Faam Cursus Natuur en Landschap Walcheren Nieuw pand voor Youth for Christ Vergadering raad Veere Jeugdsport: verantwoord kiezen Piet de Ridder-tocht Gevonden voorwerpen Cursus sportongevallen Openluchtschaken Cursussen ZIKV k Voorlichting aan Ouderen Jaarverslag Stichting Welzijn Ouderen Vlissingen Activiteiten Scheldebuurt Bijeenkomst vrijwilligers spel-o-theek Vlissingen Cursussen in De Paraplu VOS-cursussen Middelburg Themadag vrouw en gezond leven VJV vrouwengroep start Koffiekontaktmorgen 28 en 29 augustus ARTSEN TANDARTSEN; APOTHEEK: VERLOSKUNDIGE: WIJK VERPLEEG KUNDJCEN; /-% Ljcyt4^i- £4v vfy i i In september start weer een cursus Na tuur en Landschap Walcheren, bedoeld voor degenen die meer van de natuur in hun directe omgeving willen weten. Deze cursus verschaft informatie over het ontstaan van het Walcherse land schap. over de duinen, het strand en de bossen, en de meest voorkomende plan ten en dieren in deze gebieden. Ook de invloeden van de mens op dit alles ko men ter sprake. De cursus wordt gehouden te Oost-Sou burg op tien donderdagavonden, aan gevuld met drie excursies op zaterdag morgen. vanaf half september tot en met half november. Opgave en inlichtingen vóór 1 septem ber bij: E. Huibrcgtse. telefoon: 01184-61054. Het YFC jongerencentrum "Het Vissers kwartier" wordt met ingang van zater dag 4 september in een ander pand ge huisvest. Het jongerencentrum wordt onderge bracht in de "Breehof" -Breestraat 8 en wordt zaterdag 4 sept. tijdens de zoge naamde "Bonte dag", een dag met ver schillende activiteiten om 15 geopend, 's Avonds zal de folkgroep Gabriël om half negen optreden. De muziekvereniging Veere's Genoegen kan van de gemeente een deel van de voormalige openbare lagere school ko pen voor ƒ1.— Dan zijn de huisves tingsproblemen voor het muziekkorps opgelost. Bovendien krijgt Veere' Ge noegen 35.000.— subsidie voor het geschikt maken van het gebouw. Onder meer dit voorstel wordt vandaag (woensdag 25 augustus) besproken tij dens de openbare raadsvergadering die om half acht begint in het stadhuis. Ook de voorwaarde om een huurcontract aan te gaan met de tennisvereniging Vrou wenpolder staat op deze 31 punten tel lende agenda van de raadsvergadering, waarbij ook het voorstel tot nieuwbouw en het vernieuwbouwprogramma een belangrijk punt van de beraadslagingen is. De jeugd moet de mogelijkheid hebben om op een verantwoorde wijze te kiezen welke sportvorm ze wil beoefenen. Dat is de mening van de commissie Sportie ve Rekreatie. De commissie schrijft dit in haar laatste informatiebulletin. 'Het blijkt dat veel jeugdigen de sportvereni ging verlaten, onder meer omdat er geen tijd meer is voor training en wedstrijd", meldt het bulletin. Maar ook de een voudige reden dat men zich niet voelt aangetrokken tot de wedstrijdsport is volgens de commissie een belangrijke reden waarom jeugdigen afhaken. Wel moeten er - aldus de commissie - moge lijkheden worden geschapen om kennis te nemen van sportvormen en daarbij moet ook veel aandacht worden hesteed aan lichamelijke oefening. Koempoelan Scouting Zeeland Op zaterdag 28 en zondag 29 augustus wordt op het terrein bij de Hollandse Hoeve in Goes de Koempoelan '82 van Scouting Zeeland gehouden. De Koem- poelaan is een tweejaarlijkse bijeen komst voor kaderleden van Scouting. Voor deze Koempoelan hebben zich al ruim honderd leiders en bestuursleden van plaatselijke Scoutinggroepen aan gemeld. Zaterdag om 19 uur zal mr.W. Blanken, burgemeeste van de gemeente Goes, de opening van de Koempoelan verrichten. Het programma meldt verder: gour metparty, avondspel, kampvuur, aan dacht, informatiemarkt en een puzzel- tocht. Op zondag, omstreeks 17.00 uur, wordt de Koempoelan beëindigd. Toerclub Walcheren houdt zaterdag 28 augustus twee vrije-toertochten over 35 en 150 km. De deelnemers voor de 150 km kunnen inschrijven en starten van acht tot negen uur. De herinnering voor deze tocht is een fraaie standaard. De 35 km is een gezinstocht. Voor de afstand kunnen de deelnemers inschrij ven en starten tussen negen uur en half elf. Voor deze afstand is de herinnering een fraaie medaille. Ingeschreven kan worden in Hotel Walcheren Brouwerij straat 21 te Kou- dekerke. De naam voor beide tochten is Pief de Ridder-tocht. In de periode van 11 tot 18 augustus zijn bij de gemeentepolitie in Vlissingen de volgende voorwerpen aangegeven: zon nebril met goudkleurig montuur: bruin speelgoedhondje; metalen herenhorlo ge: digitaal dameshorloge met wit bandje: groen/paarse sawl: grijze pan talon: badpak: gouden ring met steen: zilverkleurige oorbel; 3 sleutels in etui: 4 sleutels in etui: 8 sleutels aan hanger: 4 sleutels aan hanger. Aangegeven dieren: in asiel: zwarte halfianghiyige reu. zwart/witte kater bij particulier: bas taard reu. Openingstijden: maandag t/m vrijdag 09.00 12.00 uur. 14.00- 16.00 uur. In dezelfde periode werden bij de Ge meentepolitie te Oost Souburg aange geven: double dameshorloge met pa reltje: zwart etui met vier sleutels en opschrift; oranje kinderportemonnee met kraaltjes: linker kinderschoen, wit. Bij voldoende belangstelling kan er in Zeeland een noviteit aan het lijstje cur sussen worden toegevoegd, namelijk de cursus sportongevallen. Voor de organi satie van deze scholing tekent de KNVB en is bestemd voor leiders en coaches. Voor informatie 01180-14353 (de heer Schoe). Een van de laatste programmapunten van de feestvierende Schaakclub Vlis singen (100 jarig bestaan) is het open luchtschaken zaterdag op het Plein Vierwinden. De internationale meester Bert Enkelaar is simultaangever. Dit evenement dat samen met de Vereni ging Winkelcentrum is georganiseerd, begint zaterdag 21 augustus om twee uur. De lessen van het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming in Middenhof Oost-Souburg gaan begin september weer van start. Er wordt les gegeven in boetseren, tekenen, schilderen, kera miek. fotograferen, edelsmeden en yo ga. Deze cursussen lopen tot juni 1983. Daarnaast komen i een korte cursus van vijftien weken poppen maken, druk technieken en werken met kosteloos materiaal aan de orde. Voor kinderen is er het kinderatelier waar verschillende technieken beoefend worden. Opgave en inlichtingen bij: Annie de Badts, Reggestraat 3. Oost-Souburg, tel: 01184-63432. Breestraat 47-49 Middelburg, BOB PINGEN (Vlissingen), etalage-exposi tie. Doorlopend geopend. Grote Kerk Veere ZOMERTEN- TOONSTELLING van 100 jaar wa terstaat, mutsen en oude wagens, dier en kleur en monumenten in Zeeland. Dagelijks geopend van 10 tot 17 uur zondags van 13 tot 17 uur. Gortstraat 48 Middelburg WILLEM VADER schilderijen, aquarellen en kunstfoto's. Geopend maandag tot en met zaterdag 9 tot 18 uur. Lange Noordstraat 56 Middelburg GERA DAUVILLIER schilderijen, aquarellen en kunstfoto's. Geopend van maandag tot en met zaterdag 9 tot 18 uur. St. Janstraat 41-43 Middelburg AN NEKE RUIMSCHOTEL, Touw- plastieken. Donderdag tot en met zaterdag van 14 tot 17 uur. Volkssterrenwacht Middelburg, SPACE SHUTTLE. Alles over ruimtevaart. Iedere vrijdag vanaf 19.30 uur. Stedelijk Museum Vlissingen DE VISSERIJ IN VLISSINGEN DOOR DE EEUWEN HEEN. Maandag tot en met vrijdag 10 tot 17 uur, zaterdag en zondag 14 tot 17 uur. .VONDSTEN OP T VLIEGENT- HERT Zelfde openingstijden. Vleeshal Middelburg BEN D'AR- MAGNAC (1940 tot 1978) fotopane len. Dinsdag tot en met zaterdag 13 tot 17 uur, zondag 14 tot 17 uur. 'Zeeuws Kunstenaarscentrum Middel burg, CORRIE BLAAS, grafiek. Dins dag en donderdag 10 tot 17.30 uur, woensdag en vrijdag 13.30 tot 17.30 uur en 19 tot 21 uur, zaterdag 10 tot 16 uur. De Stichting Welzijn voor Ouderen houdt in samenwerking met Veilig Ver keer Nederland een voorlichtingsmid dag in het dienstencentrum Bachten Reede. Vredehoflaan 42. Vlissingen op dinsdag 7 september, aanvang 14.00 uur. Voor de pauze zal de heer Bal. consulent V.V.N.. voorlich ting geven aan de hand van een nieuwe dia-serie. Na de pauze is er het spel "Wie van de Drie" en bingo. Het belooft niet alleen een leerzame, maar ook een gezellige middag te wor den. Onderbezetting vanwege het vertrek van een der projectleiders bij de Stichting Welzijn voor Ouderen in Vlissingen. heeft er toe geleid dat de uitkomst van het behoef te-onderzoek 80-81 nog niet bekend is. De uiteindelijke resultaten zullen in 1982 bekend worden gemaakt. Dat meldt het jaarverslag 1981 van de Stichting, dat dezer dagen i uitgekomen. Zaterdag 28 augustus begint in het biiurt- en clubhuis Scheldebuurt aan de Glacisstraat in Vlissingen het seizoen met een soos voor 12 tot 15-jarigen van half acht tot tien uur. Maandag is er van half zeven tot acht uur een club voor meisjes van 8 tot 12 jaar. Voor jongens en meisjes van die leeftijd is er dinsdag van kwart voor zeven tot acht uur een toneelclub en de volwassenen kunnen er 's avonds een tekencursus volgen. Woensdagochtend van half tien tot half twaalf leren volwassenen figuren maken van brooddeeg, 's middags is er voor de jeugd van 4 tot 12 jaar handenarbeid- instuif en van half zeven tot acht uur een tienerclub voor de leeftijd van 10 tot 13 jaar. Donderdagmorgen komen de vol wassen liefhebbers van volksschilderen aan bod (half tien tot elf uur) en don derdag van vier tot vijf is er voor kleuters en oudere kinderen een cursus hande narbeid. Voor inlichtingen en opgave kan men bellen naar het club- en buurthuis Scheldebuurt. 01184-12302. Vanavond (woensdag 25 augustus) ver gadert de werkgroep spel-o-theek in de kleuterschool De Vliedberg aan de De Kempenaerstraat 36 in Vlissingen. Ook de voorlopige vrijwilligers zijn voor deze vergadering uitgenodigd. Buurthuis De Paraplu in Vlissingen start het komend seizoen weer een aantal cursussen op creatief gehied voor vol wassenen. Óp woensdag is er textiele werkvormen in de ruimste zin van het woord voor beginners en gevorderden, waarbij ondermeer weven, patchwork, poppen maken bij de beginnersgroep aan bod komen. Bij de kursus voor ge vorderden wordt aandacht besteed aan de toepassimg van de kleurenleer. De tijden zijn: elke woensdag voor begin ners van 19.00-20.45 uur, voor gevor derden van 20.45-22.30 uur. Deze kursus begint 15 september .Ook is er vanaf 7 september een cursus "Bor duren met verf'. Bij deze manier van schilderen wordt gebruik gemaakt van tubes verf, voorzien van een rolpunt mechanisme. De verf kan gebruikt wor den op wandkleden, T-shirts, glaswerk, aardewerk, hout enz. De tijd: elke dins dagmorgen van 9.45-11.30 uur. Er is peuteropvang aanwezig. Voor inlichtin gen Buurthuis De Paraplu 01184-85453. Vergadering wijkcomitee Het wijkcomitee Bonendijcke vergadert donderdag 3 september in het club- en buurthuis Het Woltershuis. Tijdens die bijeenkomst stelt Theo Post zijn voor zitterschap ter discussie en wordt het eerste haltjaar van 1982 ge evalueerd. De vergadering begint om 20 uur. Vrouwen die cr wat bij willen leren kunnen al jaren terecht bij VOS-cursus sen. De methode is er een van te leren praten en te luisteren en leren van erva ringen van andere vrouwen. De deel neemsters bepalen zelf de onderwerpen. De cursus bestaat uit twaalf wekelijkse bijeenkomsten, waarbij kinderopvang aanwezig is. Mensen die meer willen weten kunnen contact opnemen met Dieni Jongewaard 01180-15482 of de voorlichtingsbijeenkomst bezoeken dinsdagmorgen 7 september om tien uur and. Kerksteeg 5 te Middelburg. Voor vrouwen die al eerder een VOS- cursus volgden, bestaat er de mogelijk heid aan een vervolgcursus deel te ne men. Informatie daarover wordt gege ven op woensdag 1 september in het Pand aan de Kerksteeg, aanvang tien uur. De Stichting Middelburgse Vrouwen raad houdt dinsdag 14 september in de Schakel aan de Bachtensteene in Mid delburg een themadag, die is gewijd aan Vrouw en Gezond Leven. Mevrouw F.W. Schardijn en de heer J.A.J. De- paemelaere van de Stichting Maat schappelijke Dienstverlening Walche ren behandelen de onderwerpen slape loosheid en stress. Mevrouw M.M. Scheepers vertelt iets over haar werk bij het Zeeuws consultatiebureau voor al cohol. Na de lunchpauze worden vragen behandeld door een forum. De thema dag begint om half tien en is tegen drie uur afgelopen. De VJV-groep voor vrouwen met jonge kinderen in Middelburg gaat maandag, 30 augustus weer van start. Deze groep is opgezet vanuit het besef dat veel moeders van nog niet school gaande kinderen, dag in dag uit zeer beperkt zijn in hun bewegingsvrijheid, door de wellicht boeiende, maar tevens zware taak van de verzorging en opvoe ding. Het is dan prettig, het isolement wat hierdoor kan ontstaan te doorbreken, en daarnaast met andere vrouwen in een soortgelijke situatie eens van gedachten te wisselen over allerhande zaken. Om dit mogelijk te maken is er uiteraard kinderopvang in hetzelfde gebouw aan wezig. Degenen die belangstelling hebben kunnen kontakt opnemen met het VJV, tel. 01180-16278 of 30 aug. om 9.15 uur op de kennismakingsochtend komen in het vormingscentrum, Latijnse School straat 12 te Middelburg. "Kom uitje huis", de vrouwenkontakt- groep voor en door vrouwen uit de Ma- gistraatwijk en Dauwendaele, start woensdag 1 september het nieuwe sei zoen met een Ópen Koffiekontaktmor gen. Belangstellenden kunnen ideeën voor aktiviteiten naar voren brengen voor het komende seizoen. Vervolgens wordt ge probeerd gezamenlijk een programma op te stellen. In het verleden kwamen op deze wijze activiteiten tot stand als kon- versatie Engels, Frans, Duits, Spaans, een creativiteitsgroep. naaien, bridgen en klaverjassen. De koffiekontaktmorgen wordt vanaf half tien gehouden in het wijkgebouw Zuiderbaken, aan de M. de la Palma- straat te Middelburg-Zuid. Kinderop pas is aanwezig. Voor nadere informatie kan men terecht bij S.K.W. "de Hay- man". Rentmeesterlaan 245, tel. 01180-29004. Ui k Middelburg: za. tot 24.00 uur A.W. Boerwinkel. Noordweg 214, 12460. (Vi sites aanvragen vóór 10 uur). Zo. lot 24 uur: .1. de la Hayze. Seisdam 22. 28574. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 uur en 17.30-18.00 uur. Vlissingen: za. tot 24.00 uur L.V.V. v.d. Berg. Giessenburg. 12. 65253. Zo. tot 24.00 uur: R.M. Thiadens, Zuiderbaan 23.64633. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor e gevallen 12.30-13.00 uur en 17.30-18.00 uur. Bezoek spreek uur zonder afspraak. Souburg, Arncmuiden, Middelburg- Zuid: Za. tot 24.00 uur M. Perquin. Park de Mouchcron 24. Middelburg, 01IH029980. Zo. lot 24.00 uur: P. Kod de, Oude Vlissingseweg 13, Middelburg. 011 HO-15310. Visites aanvragen voor dringende gevallen 12.30-13.00 uur en 17.30-18.00 uur. Gapinge. Grijpskerke, Oostkapelle, Se- rooskerke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: A.C. Kousemaker, Toren straat 46. Serooskerke. 01189-1212. Domburg, Aagtekerke, Westkapelle: vr. 18.00 uur, zo. 24.00 uur B. Vaandrager. Weslstraat 7, Domburg, 01188-1271. Zoutelande Meliskerke, Biggekerke, Koudekerke,: vr. 18.00 uur tot zondag 24.00 uur. A.v.d. Male. Duinweg 59. Zoutelande. 01186-1282. West- en Midden-walcheren: B. Bou- wense. seweg 14. Biggekerke. 01185-2190. Spreekuur voor spoedgevallen za. en zo. 11.00-12.00 uur: M. Smallegange, Ger- brandystraat 176. Vlissingen, 01184- 65326. •v:;:-x:x Consult alleen na tel. afspraak, visites aanvragen tussen 8 en 9 uur. Dierenart senpraktijk Oostkapelle, Oude Dom- burgseweg 33A. 01188-1443. Behande ling kleine huisdieren op afspraak. Die renartsenmaatschap Middelburg 01180- 13118. Middelburg: Dienst van vr. 17.30 uur tol vrijdagmorgen daaropvolgend: A Rin geling. Lange Delft 133. 12538. Vlissingen: D H v.d Kleine Mulder. Singel 9. 12730 Van vr. 18.00 uur tot ma 08.00 uur: P J. van Ginkel. Pres. Rooseveltlaan 232. Vlissingen. 01184-12775 Kruisvereniging Walcheren-Oost, Mid delburg-stad: M. v.d. Haak. Rouaanse- kaai. 47. Middelburg. 01180-12637 of 12228 Middelburg-zuid, Nieuwland en Arne- muiden: J. Overbeeke. Bereklauwerf 14, Arnemuiden, 01182-2901 of 01180-14366 Koudekerke, Meliskerke, Biggekerke, Zoutelande, en Westkapelle N. de Back. Boomgaard 22, Koudekerke, 01185- 1318. Domburg, Aagtekerke, Oostkapelle, Grijpskerke, Veere, Gapinge, Vrouwen polder, Serooskerke, St. Laurens: C. Fenijn. Noordstraat 27, Domburg, 01188-1427. Vlissingen-stad: A.G. Schelling, 01184- 67814 Souburg, Vlissingen, Papegaaienburg, Bossenburgh, Westzicht en Paauwen- burg: W. Verhagen - Westerbeke, 01184-61479. fiLv. ENTER THE DRAGON gaat over de beruchte en beroemde Karate-kam- pioen Lee (Bruce Lee). Hij wordt als speciaal geheim agent uitgestuurd om een internationale bende op te rollen. Samen met zijn kornuiten Roper en Williams dringt Lee op een versterkt ei land binnen, waar de dodelijke Han zijn sadistische heerschappij uitoefent, ge holpen door de beeldschone maar ge vaarlijke Tanya. Tijdens een bloedig karate-toernooi weet Lee zijn aarts vijand Oharra te doden. Kort daarna ontdekt Lee Han's grote heroïnefabriek en blanke slavinnen gevangenis. De verraderlijke Han weet hen echter te pakken te nemen.. Alhambra I Vlissin gen. werkdagen 20 uur, zaterdag 19 en 21.30 uur, zondag 14, 19 en 21.30 uur. HEET SNOEPGOED porno, Alham bra 1 Vlissingen, vrijdag 23 uur. FRANK EN FREY over de vriendschap tussen een vos en een jachthond. Al hambra I Vlissingen zondag 14 uur. ON GOLDEN POND de tweede week, met Henry Fonda. Alhambra II Vlissin gen werkdagen 20 uur, zaterdag ep zon dag 19 en 21.30 uur. BIG BOS Voor de tweede week. Al hambra II Vlissingen vrijdag23 uur. VRIJDAG DE DERTIENDE DEEL 2 waarin Alice in een enorme crisis is te rechtgekomen. Een afschuwelijk mon ster met bovennatuurlijke krachten ver stoort het geluk. Citytheater Middel burg. vrijdag 20 uur, zaterdag 19 en 21.30 uur, zondag 21.30 uur. SEX IN DE VAKANTIE porno, Cityt heater Middelburg, vrijdag 23 uur. FRANK EN FREY voor de jeugd voor de derde week. Citytheater Middelburg, zondag 14 uur. THIS IS ELVIS is een document van het idool, dat overal ter wereld volle za len trekt. Na de dood van Elvis Presley, nu al weer vijfjaar geleden, zijn er talloze films en filmdocumentaires over zijn leven en muziek gemaakt. De meeste waren goedkoop van opzet en zijn alleen in Amerika uitgebracht. Alleen Elvis - The Movie heeft met enig succes in Nederland gelopen. Echter al deze 'hommages' waren ge maakt zonder medewerking van Pre sley's manager Tom Parker en Presley's ex-vrouw Priscilla. Die medewerking verkregen de makers van "This is Elvis" wél. Derhalve is de film het meest kom- plete en onthullende verslag tot nu toe geworden. Slechts in enkele scènes heeft men gebruik gemaakt van personen die op Elvis lijken. De rest van de film is opgebouwd uit fragmenten, vele nog nooit eerder ver toond, met de echte Elvis. Eerst als jonge rebel, die in z'n eentje de wereld veranderde en stormen van niet- begrijpende ouderen trotseerde. Nummers als "Heartbreak Hotel", "Hounddog" en "Teddy Bear" worden geheel of gedeeltelijk vertoond. Vervol gens zijn legertijd. de films, zijn huwelijk en de terugkeer naar het podium met "Suspicious Minds", "American Trilo gy" en het ontroerende "My Way". Elvis Presley groeide uit tot het grootste fenomeen uit de geschiedenis van de lichte muziek. Hij betaalde er de hoogste prijs voor: zijn leven. Men hoeft geen Elvis-fanaat te zijn om van deze film optimaal te genieten. Citytheater Mid delburg. zondag 19 uur. maandag, dins dag en woensdag 20 uur. EXKURS een groep met lichamelijke perscussieve muziek met experimentele invloeden (ook punk. want de leden speelden vroeger in punkbands) treedt zaterdag 28 augustus op in VOC De Piek. Het optreden begint om negen uur zaterdagavond. Door het naast elkaar rangschikken van i J 1 eenvoudige muzikale structuren ont staat het complexe groepsgeluid. De synthesizer noch de traditionele rockin- strumenten overheersen; geen van beide bepaalt de klankkleur. De teksten pro beren de bekende rockcliché's te door breken. Symbolisch belaste woorden, zoals "Erlösung" (bevrijding) en "we- sen" worden in een nieuwe samenhang geplaatst. ExKurs ziet af van het hanteren van politieke slogans. Het politieke uit zich veel meer in rekbare persoonlijke erva ringen en indrukken. Naast de maat schappelijke verloedering interesseert de groep zich voor "existentieel-onver- anderbaar leed", waar het stuk "Natur" bijvoorbeeld over gaat. De naam Ex Kurs is dubbelzinnig bedoeld, en wel in de betekenissen van excursie en die van niet meer in omloop zijnde(ex). Een kaartje kost F6,— DE AMSTERDAMSE ORGANIST GUSTAV LEONHARDT sluit vrijdag avond 27 augustus de concertreeks van deze zomer op het Duyschotorgel van de Lutherse Kerk aan de Zuidsingel te Middelburg. Het concert bgint om acht uur. Kaarten kosten 5,— Tot 16 jaar, CJP en 65 plus betalen 3.— MARIE CECILE MOERDIJK treedt zaterdag 28 augustus op in de Grote Kerk van Veere. Het concert begint om acht uur. Het belooft een bijzondere avond te worden in de kerk van Veere. Voor de genen die haar kennen en bewonderen zal het een herkennen zijn. Wie haar niet kent zal dan nu in de gelegenheid zijn kennis te maken met een bijzondere vrouw met een prachtige stem. een groot gevoel voor humor en zeer veel charme. Kaarten kosten een tientje. CJP. Pas 65 plus krijgen korting. Voorverkoop adressen zijn UIT in Zeeland en de Grote Kerk zelf. HENDRIK ZWART verzorgt het laatste orgelconcert van de zomeravondserie, die door de Stichting Orgelcentrum in de Nieuwe Kerk te Middelburg wordt georganiseerd, zal plaatsvinden op dinsdag 31 augustus en wordt gegeven door de bekende Kampense organist Willem Hendrik Zwart. Daarmede zal dan weer een einde gekomen zijn aan de jaarlijkse serie van 14 concerten waar voor grote belangstelling bestond, ge zien het feit dat ze, tot nu toe, door en kele duizenden werden bezocht. Hier mede wordt nog eens duidelijk onder streept. hoezeer deze orgelconcerten dit jaar verzorgd door een tiental organis ten. in een behoefte voorzien. Het af sluitende programma vermeldt: Ko raalbewerking Gez. 293. W.H.Zwart: Concerto no. 7, G.F.Handel: Andante con variationi. F.Mendelssohn; Sonata no. 1, A. Guilmant; Variaties over "Merck toch hoe sterck", W.H.Zwart. Besloten wordt met Koraal-Finale. Aanvang 20.00 uur. Kaarten, inclusief programma, a 5,— verkrijgbaar op de concertavond aan de kerk. Houders Cultureel Jeugd paspoort, kinderen tot 12 jaar en 65 Plus 3.50. VAN HANS CHRISTIAAN ANDER SEN zijn drie bundels sprookjes ver schenen. Deze geniale en fijnzinnige sprookjes zijn voorzien van illustraties van Gouden Penseel-winnares Lidia Postma. Het zijn drie bundels die elk bestaan uit vier bekende en minder be kende sprookjes. De titelverhalen zijn: 'De nieuwe kleren van de keizer", "El fenheuvel' en 'De Kleine zeemeermin'. De prijs per bundel is f 16.90 EEN DAG IN EL SALVADOR van Manlio Arguita in de Derde Sprekerse rie speelt zich afin het Midden-Ameri kaanse El Salvador, waar het verzet van het volk tegen de dictatuur op wrede wijze wordt onderdrukt. Het verhaal volgt een dag uit het leven van de vrouw Lupe in een dorp op een boerderij. Er wordt een beeld gegeven hoe naast de dagelijkse gruwelijkheden van de bur geroorlog het leven gewoon doorgaat. Öok een Salvadoriaan neemt 's ochtends afscheid van zijn vrouw. Maar niet altijd is dat het geval. Vaak slapen de mannen buiten uit angst voor de guardia. In het verhaal is ook het relaas van een meisje opgenomen dat een zwaar gewonde man moet identificeren. Als zij weigert mee te gaan. wordt ze zwaar mishan deld. Een dag in El Salvador (192 pagi na's) kost f 19.50 HET TRIMLOOPBOEKJE is in zijn vijfde editie uit. Tijdens de onlangs ge houden Nederlandse Atletiek Kam pioenschappen in Amsterdam overhan digde de legendarische Fanny Blan- kers-Koen aan Leo van der Kar, bekend van het fonds dat al zoveel sportmensen verder heeft geholpen in hun sportcar- rière. het eerste exemplaar. Binnen het grote leger van trimmers en joggers dat Nederland telt is het "Trim- loopboekje" al een begrip. Ook wel be grijpelijk daar in het "Trimloopboekje" alle in het nieuwe loopseizoen tot sep tember 1983 georganiseerde trimlopen voorkomen. De prijs van het "Trim- loopboekje is slechts 3,—Hel is te verkrijgen bij alle atletiekverenigingen en trimklubs, bij trimlopen en in alle sportzaken van lntersport. Ül »:g;. Gehandicapten Adviesbureau Zeeland, ANIB - AVO - GON. Advies - informa tie - bemiddeling. Kosteloze hulpverle ning voor alle gehandicapten. Bureau Herengracht 52, Middelburg. Dagelijks geopend van 9-12 en van 13-17 uur. Tel. afspraken 01180-23592, ook voor huis bezoeken. St. Jeugd en Gezin. Middelburg: da gelijks telefonisch te bereiken: 01180- 28555. Raad van Arbeid (informatie over sociale verzekering). Spanjaardstraat 53, Middelburg, tel. 01180-25951: spreeku ren ma. t.m. vr. 8.30-12.00 uur en 13.30-16.00 uur. Bureau voor Rechtshulp, Middelburg, Loskade 35-37, Middelburg, tel. 01180-37120. Spreekuren: maandag middag 13.30-15.30 uur, dinsdag- en donderdagmorgen 10.00-12.00 uur, donderdagavond 19.00-21.00 uur. Werkgroep Gewetensbezwaren Mili taire Dienst, Midgard, Kuiperspoort 12, Middelburg. Diabetes Vereniging Nederland, secr. afdeling Walcheren. Voor informatie. Noordsingel 24, Middelburg tel. 01180- 29860. School- en Beroepskeuze, Badhuis straat 24 te Vlissingen, dagelijks telefo nisch bereikbaar: 01184-13655. St. Organisatie Gescheiden Mensen, Postbus 265, Middelburg, tel. 01180-15547 (advies over echtscheidin gen en de eventuele onredelijke gevol gen daarvan). Gewetensbezwaren Militaire Dienst: L.P. Westhoff. Middelburg, tel. 01180-13115. Stichting Architectenwinkel Walche ren Openingsavond: Iedere vrijdag avond (behalve feestdagen) tussen ze ven en negen uur. Openbare Biblio theek, Spuiplein Vlissingen. 'Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren kantoor Middelburg: Loskade 29, tel: 01180-26951, maandag t/m vrijdag 8.30-12.30 uur en 13.30-17.30 uur. 's Avonds na telefonische afspraak. Spreekuren leidsters gezinsverzorging op werkdagen 8.30-9.30 uur. Kantoor Vlissingen: Doctor Ottestraat 3, 01184- 19820. Spreekuren maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur, dinsdag tevens van 19.00-20.00 uur. St. voor Maatschappelijk Welzijn op het Platteland van Walcheren: Molen water 33, Middelburg 01180-11255. Kantooruren: 8.30-17.00 uur. Spreekuur op werkdagen 8.30-9.30 uur. Zeeuws Consultatiebureau voor alco hol en drugs: Brakstraat 30, Middelburg, 01180-37320. Badhuisstraat 25-27-29. Vlissingen. tel: 01184-13240/14240, lel. buiten kantooruren 01180-37320. Alfabetiseringsprojekt "Walcheren" Leren lezen en schrijven aan Neder landstalige mensen van 18 jaar en ouder. Aanmeldingen en informatie Vlissingen op woensdagmorgen van 9.00-12.00 uur. AA (Anonieme Alcoholisten) postbus 338, Middelburg. Iedere vrijdagavond vergadering in "De Schakel", Bachten steene 20 uur. Nazorggroep borstamputatie: spreek uur woensdagmorgen 10-12 uur, Rooz- enburglaan 18, Middelburg 01180-14366. FNV-info-team Vlissingen, elke twee de donderdag v.d. maand 19-20 uur, hoek Schuitvaartgracht/Eedestraat, Souburg, elke derde dinsdag v.d. maand 19-20 uur, MiddenhofKanaalstraat. Inl. 01184-18296. Algemene Reclasseringsvereniging Stationsstraat 9. Middelburg 01180-26157. Kantooruren: 09.00-12.30 en 13.30-17.00 uur. Maatschappelijk Werk voor Surinamers en Antillianen: Mevr. Richardson. Spreekuren: Mid delburg, Gem. Soc. Dienst, Vlasmarkt 6, iedere dinsdag 8.30-12.00 uur 01180-26251: Vlissingen, Open Hof,A. Gogelweg 59, iedere woensdag 8.30-12.00 uur. 01184-65455. Blijf van m'n Lijf Zeeland postbus 231 Middelburg 01184-14645 (dag en nacht bereikbaar). Werkgroep vrijwilligerswerk Latijnse- schoolstraat 10, Middelburg, tel: 35790. Voor vrijwilligerswerk, donderdag- en vrijdagochtend. Buro voor Levens- en Gezinsvragen: spreekuur volgens afspraak 01180-26057 (voor huwelijk-, sexuele en aanpassingsproblemen). Vrijwillige Humanistische Geestelijke Hulpverle ning: 01180-36339. Ombudsteam PvdA: Vlissingen. Wes- terzicht 275 01184-631113: Middelburg 01180-13358 en 11681. STIMEZO Zeeuws Vlaanderen Mo lenstraat 17, Groede. 01171-1550. Hulp bij ongewenste zwangerschap. Opvang thuislozen en passanten: St. Sjaloom Vlissingen 01184-14431. Zeeuws Instituut voor de Geestelijke Volksgezondheid, Loskade 25. Middel burg 01180-26057/58/59. Sociaal Psy chiatrische Dienst (spreekuur volgens afspraak). Medisch Opvoedkundig Bu reau (spreekuur iedere donderdag voor kinderen met leer-/en/of opvoedings problemen). St. voor Gezinsverzorging in Vlissin gen Brouwenaarstraat 4. tel: 01184- 17810, spreekuren leidsters op werkda gen 8.30-9.30. Kanaalstraat 64. 01184- 64318. Stichting Welzijn Buitenlandse Werk nemers Zeeland: begeleiding van bui tenlandse werknemepf en hun gezinsle den. Adres: Palingstraat 25. Vlissingen. Onder kantooruren bereikbaar 01184-12261. Spreekuren op iedere donderdag van 14-18 uur voor Marok kanen! Turken en Yoegoslaven. Het Leger des Heils afdeling Reklas- sering/ maatschappelijk werk. Turfkaai 23. Middelburg 01180-37744. Kantoor uren: 9.00-17.00 uur. Telefonische Hulpdienst Zeeland 01180-15551 (dag en nacht bereikbaar); voor mensen in geestelijke of sociale nood. Sociëteit Alleenstaande Zeeuwen: se cretariaat: Baarsjesstraat 52. Middel burg 01180-12493. Opvanghuis voor Jongeren tel: 01180- 16816 (dag en nacht bereikbaar). Fiom-Zeeland: Stichting tot hulpver lening bij zwangerschap en alleenstaand ouderschap. Loskade 17, Middelburg. 01180-27311. Bereikbaar 9-12.30. maandag, dinsdag en donderdag 13.30-15.30 spreekuur volgens afspraak. Spreekuren wijkverpleegkundigen Werkdagen 17-17.30 uur. C. v. Pere straat 10. Oost-Souburg en Leliënlaan 1. Vlissingen. Crisisgezinsopvang: 01189-1302, (dag en nacht bereikbaar). ALGEMENE INFORMATIE Werkgroep Vriendschappelijk Huisbe zoek Humanitas Walcheren: Kontakt- adres Domburgseweg 60. Oostkapelle. 01188-1325. Spreekuren wijkverpleegkundigen Souburg. Het Gezondheidscentrum C. van Perestraat 8 61479. Op werkdagen van 17-17.30 uur. Vlissingen Wijkge bouw Leliënlaan 1. 13769 op werkdagen 17-17.30 uur. Voor de wijken Papegaai enburg. Westerzicht. Bossenburg. Paau- wenburg en West-Souburg, gebouw Ba tenburg 84-86. tel: 67181 ma. wo. vrij. 17-17.30 uur. Middelburg, Nieuwstraat 3b. werkdagen van 16.30-17.30 uur. Wijkgezondheidscentrum Rozenburg laan 18. ma. t/m vr. 12.30-13.00 uur. Ontmoetingskerk Oosterscheldestraat 1. do. 16.30-17.30 uur. Nieuwland. Sloe- havenstraat 17. wo. 16.30-17.30 uur. Belangenvereniging WAO Walcheren Dinsdagmiddag bijeenkomsten van 14.00 uur tot 16.00 uur Loskade 29, Middelburg. Gast- en pleegadressenprojekt Zee land (uitgaande van de Centrale voor Pleeggezinnen en Jeugd en Gezin) - Middelburg. Dagelijks telefonisch te bereiken onder tel. nr. 01180-28555.

de Vlissinger | 1982 | | pagina 9