IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL RAAD BESLIST VRIJDAG OVER VELE ZAKEN EXPOSITIE IDEEEN VOOR BOULEVARDS STEMMEN WAARDEVOL RECHT! Informatiepagina van de gemeente Vlissingen OUDERS EN SCHOOL WAT LIGT TER INZAGE? Woensdag 25 augustus 1982 De Vlissinger Redactie: Stafbureau voorlichting en inspraak., stadhuis Vlissingen, tel. 01184-15100, toestel 333,335 en 337, Laatste vergadering met gewone agenda van "oude"gemeenteraad BOUW BENZINE STATION LANGS DE SLOEWEG Nieuwe brochure V' RAAD EN COMMISSIE VERGADEREN //AW /ZK£A' 5s\ Aanstaande vrijdag 27 augustus is weer de laatste vrijdag van de maand. Dat betekent dat de gemeente raad om 14.00 uur voor de maandelijkse vergadering bijeenkomt in de raadzaal van het stadhuis. Het is deze maand bovendien de laatste vergadering met een gewone agenda van de gemeenteraad in zijn huidige samenstelling. Volgende maand vergadert namelijk de gemeenteraad voor 't eerst in zijn nieuwe samenstelling zoals is bepaald aan de hand van de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen. Voordat het echter zover is heeft de "oude" raad aanstaande vrijdag nog heel wat agendapunten af te werken. Een overzicht daarvan vindt u hierna. Bezoekt u de raadsvergadering - en dat moet u zeker een keer doen! - dan ligt voor u een populaire agenda gereed zodat u alles wat besproken wordt gemakkelijk vanaf de publieke tribune kunt volgen. 'Ifff1 - - jVjv Op het terrein van Maxalloys willen b. en w. een grondonderzoek laten uitvoeren in verband met mogelijke bodemverontreiniging(foto: Cor Schuilwerve). AGENDA Opening Goedkeuring van de notulen van de vergadering van 25 juni jl. Mededelingen Over te leggen stukken Te behandelen punten: HOOFDSTUK 2: ALGEMEEN BEHEER 2.1. Gemeenschappelijke rege ling Bestuursschool Zeeland. De Bestuursschool Zeeland is sinds 1979 in Goes gevestigd in enkele ruimten van de Bethel- kerk. Het zoeken naar een ge schikt schoolgebouw in Goes heeft geen resultaat gehad. Uit eindelijk is een schoolgebouw aangekocht in Kapelle, onder voorwaarde dat de deelnemende gemeenten in de Bestuursschool Zeeland zouden instemmen met wijziging van de vestigings plaats Goes in Kapelle. Het ge meentebestuur van Goes heeft de gemeenten verzocht daarmee niet accoord te gaan en heeft als nog een schoolgebouw te koop aangeboden. B. en w. vinden dat Goes dat eerder had moeten doen en stellen de raad voor in te stemmen met Kapelle als vesti gingsplaats van de Bestuurs school. 2.2. Wijziging Studiefaciliteiten verordening Het college stelt de raad voor een paar wijzigingen aan te brengen in de Studiefaciliteitenverorde ning. Het betekent een beperking voor de gemeente-ambtenaren om voor studieverlof en -vergoe ding in aanmerking te komen. De maatregelen worden genomen onder druk van de economische omstandigheden. HOOFDSTUK 3: OPENBARE VEILIGHEID 3.1. Wijziging Algemene Politie verordening B. en w. stellen de raad voor in de Algemene Politieverordening een nieuw anti-kraakartikel op te nemen. HOOFDSTUK 4: VOLKSGE ZONDHEID 4.1. Grondonderzoek Maxalloys De grond waar vroeger Maxal loys stond (Oostsouburgseweg) is mogelijk verontreinigd. In ver band met de vlakbij gelegen volkstuintjes willen b. en w. een grondonderzoek laten uitvoeren. Zij vragen de raad daarvoor een krediet van 49.000,- (90% daar van zal door het rijk betaald worden, 10% door de grondeige naar Cracau BV). HOOFDSTUK 6: OPENBARE WERKEN 6.1. Maatregelen n.a.v. watero verlast Door uitzonderlijke regenval is op verschillende plaatsen in de gemeente op juni en juli watero verlast ontstaan. Daarbij is wa ter in huizen en andere panden doorgedrongen. Diverse bewo ners hebben daarvoor de ge meente aansprakelijk gesteld. Het college geeft in een notitie een kort verslag van het gebeur de en de oorzaken. Ook wordt een aantal mogelijke oplossingen nader bekeken. Het college be nadrukt echter dat voor zware regenbuien, die statistisch gezien zelden voorkomen, eigenlijk geen afdoende voorzieningen zijn te treffen. Bovendien zal het voor de gemeente niet mogelijk zijn zonder subsidie ingrijpende rioleringswerken uit te voeren. Omdat rioleringswerken voor het ene gebied van invloed kun nen zijn op de afvoer in andere gebieden wil het college eerst computerberekeningen laten uitvoeren voordat er nadere voorstellen worden gedaan. 6.2. Overdracht rioleringswerken aan Waterschap Walcheren Omdat de watrschappen in Zee land sinds 1 januari 1975 met de zuiveringstaak zijn belast moe ten zogenaamde zuiverings- technische werken van hen wor den overgedragen. Voor Vlissin gen zijn dat het pompstation Molenweg; rioolwaterpompsta tion Paardenstraat; rioolwater zuiveringsinstallatie Vrijburg straat en de persleiding van Oost-Souburg/Ritthem naar de Westerschelde. Formeel is die overdracht nog steeds niet gere geld. Het college stelt de raad voor dat nu te doen. HOOFDSTUK 7: EIGENDOM MEN NIET VOOR DE OPEN BARE DIENST BESTEMD 7.1. Aankoop waterlopen plan Buitenhaven Achter de Buiten haven komt een nieuw bedrij venterrein. Om dit te maken moet de gemeente een paar stukken van een waterloop aan kopen van het Waterschap. Dit vraagt hiervoor een bedrag van 28.000,- maar is bereid daarop 18.250,- in mindering te bren gen wanneer de gemeente bereid is de vervangende waterloop t.z.t. gratie aan het Waterschap over te dragen. Het college stelt de raad voor daarmee acoord te gaan. 7.2. Aankoop grond Molenstraat Het college stelt de raad voor een perceel grond aan de Molenstraat aan te kopen voor 22.000,- De grond is nodig voor uitvoering van het rehabilitatie-uitvoe ringsplan Molenstraat. 7.3. Aankoop Slijkstraat 28 Voor het uitvoeren van het reha- bilitatie-uitvoerings plan Spui straat willen b. en w. het pand Slijkstraat 28 aankopen. Zij vra gen de raad daarvoor een krediet van 28.000,- 7.4. Verkoop grond omgeving Bloemenlaan, Bosjes7.4. Verkoop grond omgeving Bloemenlaan, Bosjeslaan en Violenlaan Het college stelt de raad voor een aantal kavels grond aan de Ver eniging tot Verbetering van de Volkshuisvesting te verkopen voor een totaalgegeven. 7.5. Recht van opstal speeltuin vereniging Het Fort Om te bereiken dat het juridische eigendom van het clubhuis van de speeltuinvereniging Het Fort bij die vereniging blijft moet een snel over het pand te kunnen he- schikken. In het rehabilitatie uitvoeringsplan heeft dit monu ment namelijk een woonfunctie. HOOFDSTUK 8: ONDERWIJS, CULTUUR EN RECREATIE 8.1. Sloop kleuterschool "De Zon nebloem" aan De Beaufortstraat Het college vraagt de raad een bedrag van ƒ31.285,- om de kleuterschool "De Zonnebloem" te kunnen laten slopen. De dra gende constructies van de school zijn geheel verrot. In het bedrag zijn de kosten van de afwerking van het terrein inbegrepen. 8.2. Aankoop landkaart t.b.v. Museum B. en w. stellen de raad voor een landkaart van de Westerschel- demond uit 1774 aan te kopen voor 1.560,- Op de kaart is de positie van 't Vliegend Hert" aangetekend. 8.3. Subsidie SKA 1979 en 1980 (project Scheldebuurt) Het college stelt de raad voor de Stichting Sociaal Kulturele Ac tiviteiten voor het project Schel debuurt een extra subsidie toe te kennen in het exploitatietekort van ƒ3.727,82. Dit is ƒ2.884,23 minder dan gevraagd. 8.4. Ontwerp-begroting 1983 RPCZ In verband met de slechte staat waarin de openbare kleuterschool "De Zonnebloem" verkeert vragen b. en w. de raad een krediet voor de sloop van het gebouw. (Foto: Cor Schuilwerve). "recht van opstal" worden ge vestigd. Het college stelt de raad voor dit te verlenen. 7.6. Verhuur vroeger militair hospitaal Korenstraat B. en w. doen de raad het voorstel om het vroegere militaire hospi taal aan de Korenstraat te ver huren voor 8.328,- per jaar aan de Industrie- en handelsmaat schappij "Meubelfabriek Ara besk". Het college wil een korte opzegtermijn van de huur om bij mogelijkheden voor restauratie De herinrichting van de Vlissingse boulevards is voor wat betreft het "ruwe werk"klaar. Het voorbereidende werk hiervoor is gedaan door de gemeentelijke werkgroep "Herinrichting boulevards". Deze werkgroep houdt zich nu bezig met de verdere verfraaiing van de boulevards met o.a. kunstwerken, semi-permanente kiosken e.d. Voor die nadere verfraaiing hebben 8 studenten van het Instituut voor Architectuur te Utrecht een aantal vrijblijvende ideeën ontwikkeld. De werkgroep geeft deze studenten t/m vrijdag 3 september as. de gelegenheid deze ideeën in de vorm van tekeningen en maquettes in de hal van het stadhuis tentoon te stellen. Het gaat hierom een expositie van vrijblijvende ideeën voorde Vlissingse boulevards. Alle suggesties, opmerkingen e.d. naar aanleiding daarvan zijn welkom bij het secretariaat van de werkgroep "Herinrichting boulevards", p/a afdeling ruimtelijke ordening. Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlissingen. Bij de afbeelding: één van de tentoongestelde ideeën van architectuur-student H.Thijssen met een loopbrug vanaf de Leeuwentrap naar het badstrand met daartussen een paviljoen. Het college stelt de raad voor in te stemmen met de ontwerp-be groting 1983 van het Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland. Deze begroting gaat uit van de totaalcijfers van de begroting 1982, in afwachting van defini tieve gegevens over de rijksbij drage voor 1983. 8.5. Herstel brandschade De Startbaan. Op 30 oktober 1981 is tijdens een brand grote schade ontstaan aan "De Startbaan". De totale kosten belopen ƒ556.059,96, waarvan de verzekering een bedrag van ƒ462.563,52 betaalt. Het college vraagt de raad een krediet van 93.496,44 om het restant te beta len. 8.6. Dakreparaties Ichtusschool Het college vraagt de raad een bedrag van 15.000,- om repa raties aan het dak van de Ichtus school aan de Grote Markt te la ten uitvoeren. 8.7. Wijziging verordening be heerscommissie Welzijnsvoor zieningen De (bestuurs)commissies Be- raadjewel en de Recreatieraad zijn samengevoegd tot een nieu- Vorige week is een begin ge maakt met de bouw van een benzinestation langs de Sloeweg, ongeveer ter hoogte van het die- renasyl. Gedurende de tijd van de bouw van het station is op dit gedeelte van de Sloeweg de toegestane maximumsnelheid voor auto's verlaagd van 70 naar 50 km/u en geldt er een inhaalverbod. Deze verkeersmaatregelen gelden voor beide rijrichtingen en zijn met borden aangegeven. Dat op woensdag 8 september de verkiezingen voor de leden van de Tweede Kamer worden gehouden is zo langzamerhand geen nieuws meer. Dagbladen maken dagelijks melding van de verkiezingscam pagne^ van de politieke partijen, vorige week werd bij de kiesge rechtigden de o.mroepingskaart bezorgd en dan maakt de gemeente lijke informatie' rubriek er ook nog eens melding van. we commissie voor Jeugd-, Buurt- en Recreatiebeleid. Om dat in de Verordening Beheers commissie Welzijnsvoorzienin gen nog gesproken wordt over de beide oude commissies moet zij worden aangepast. 8.8. Brandpreventie houten scho len Door toename van schadegeval len hebben de verzekerings maatschappijen de premies voor brandverzekering sterk ver hoogd. Op die premies is echter een flinke reductie mogelijk als er maatregelen worden genomen die de kans op brand verlagen. Het college stelt de raad voor in alle (grotendeels) houten scholen binnen- of nachtverlichting aan te brengen. De kosten van ƒ30.000,- vallen weg tegen de premiebesparing die men dan krijgt. HOOFDSTUK 9: SOCIALE ZORG EN MAATSCHAPPE LIJK WERK 9.1. Medewerking realisering be jaardencentrum De meerderheid van het college van b. en w. wil medewerking verlenen aan het realiseren van een bejaardencentrum met 72 bedden van de Stichting Chris telijke Bejaardenzorg Vlissin gen. De stichting wil het gebouw liefst op de zgn. Kleine Spuikom. Het college wil ook graag een plaats in of zo dicht mogelijk bij de binnenstad, maar zal over de uiteindelijke keuze later een voorstel doen aan de raad. HOOFDSTUK 10: ECONOMI SCHE AANGELEGENHEDEN 10.1. Wijziging verordening openstelling winkels De raad heeft op 30 oktober j.l. deze verordening, die de open stelling van winkels en straat handel buiten de normale, in de Winkelsluitingswet genoemde tijden regelt, vastgesteld. Daarin wordt het mogelijk gemaakt voor winkels die aan de boule vards en aan de stranden zijn gelegen open te zijn op alle dagen en in de avonduren. De staatsse cretaris van Economische Zaken wil die verordening pas goed keuren als ook wordt aangege ven voor welk assortiment dat geldt. Het college doet de raad daarom nu het voorstel dit as sortiment te doet de raad daarom nu het voorstel dit assortiment te - en kampeerartikelen, foto- en filmbenodigdheden, prentbrief kaarten en souvenirs. Dit zal ook gelden voor campingwinkels. Winkels op een andere plaats, die prentbriefkaarten, souvenirs, foto- en filmbenodigdheden, an tiek en curiosa verkopen, mogen -met ontheffing van b. en w.-ook zondagsmiddags open zijn. Dit alles alleen in de periode tussen eerste Paasdag en 1 oktober. De verordening bevat ook nog be palingen voor de straathandel op zondagen en feestdagen, 's avonds e.d. HOOFDSTUK 12: BEGROTIN GEN 12.1. e.v. Wijziging diverse be grotingen Het college stelt de raad voor di verse begrotingen te wijzigen zoals op de voor de raad ter inza ge liggende stukken is aangege ven. Rondvraag Sluiting. Waarom? Omdat het gemeente bestuur het belangrijk vindt dat er zoveel mogelijk mensen ge bruik maken van het recht om te stemmen. Het kan ook u als Vlis singer aangaan wat er in Den Haag wordt beslist, direct of in direct. Daarom ook krijgen de jonge kiezers, die over enkele weken voor het eerst naar de stembus mogen een brief van burgemeester en wethouders over de waarde van het stem recht. En dat waardevolle geldt voor jong èn oud. ELDERS STEMMEN? Het is overigens mogelijk in een ander stembureau (in geheel Ne derland) te stemmen, dan op uw oproepingskaart vermeld staat. Daartoe kunt u tot en met 3 sep tember de oproepingskaart bij de afdeling burgerzaken op het stadhuis om laten zetten in een kiezerslegitimatiekaart. Daar mee kunt u dan in ieder wille keurig stembureau terecht. Uiteraard kunt u ook een andere stemgerechtigde uit hetzelfde stemdistrict machtigen. Hier voor moet u de verklaring aan de voorzijde van de oproepings kaart invullen en ondertekenen. Ook de gemachtigde moet daar zijn handtekening zetten. Ten slotte kunt u tot en met vandaag, woensdag 25 augustus, bij de af deling burgerzakenin het stad huis een aanvraag indienen voor machtiging van een medekiesge- rechtigde, die in een ander stem district moet stemmen. Veel kinderen hebben kortgeleden de eerste stappen in school gezet. En veel ouders hebben na jaren ook weer eens een school van binnen gezien. Er is veel veranderd. Scholen zien er heel anders uit van bin nen en het gaat er ook heel anders toe. En ook de ouders spelen tegenwoordig een grotere rol in het schoolgebeuren. Ouderparticipa tie noemt men dat. Het kan uiteenlopen van het hel pen bij de voorbereiding van schoolreisjes, sportdagen en schoolfeesten tot het opknappen ifw t/e d»tt*tr+score.*' van het schoolplein of het in richten van een documentatie centrum. Helpen in de klas kan soms ook. Tegenwoordig moet elke school een medezeggen schapsraad hebben, waarin ver tegenwoordigers van personeel en ouders zitting hebben. Die raad kan allerlei schoolzaken bespreken en zelfs meebeslissen over de gang van zaken op school, over het doel en de inhoud van het onderwijs. De mate waarin dat gebeurt is afhankelijk van een overeenkomst die de raad en het schoolbestuur met elkaar hebben gesloten. Dat is dus alles met elkaar nogal wat. Reden genoeg voor het mi nisterie van Onderwijs om een speciale brochure te laten ver schijnen, getiteld "Ouders en school". U kunt 'm krijgen bij het Stafbureau voorlichting en in spraak in het stadhuis. Morgen, donderdag 26 augustus, vergadert het algemeen bestuur van de commissie Sportbelangen om 19.30 uur in het stadhuis. Overmorgen, vrijdag 27 augus tus, vergadert de gemeenteraad om 14.00 uur in het stadhuis (zie hierboven) Beide vergaderingen zijn open baar, dus voor iedereen vrij toe gankelijk. De volledige verga derstukken kunnen worden in gezien in de vijf gemeentelijke informatiehoeken. Bij de afdeling algemene zaken (stadhuis, eerste verdieping, ka mer 118) liggen de volgende stukken ter inzage. Ze kunnen op werkdagen worden ingezien van 8.30- tot 12.30 uur en van 13.30- tot 15.00 uur. Tevens kan men op woensdagavond (van 17.45- tot 20.45 uur) terecht in de gemeen telijke informatiehoek 'onder de trap' in het stadhuis. Het gaat hier meestal om aanvragen of (ontwerp)beschikkingen in het kader van de hinderwet. Achter de naam van de aanvrager en/of omschrijving staat de datum tot en met welke beroep kan worden aangetekend bij de instantie of het college dat vervolgens ge noemd wordt. 1. Kennisgeving ontwerp-be- schikking aan dhr. M. Kloet voor een benzinestation langs de Sloeweg. Tot en met 6 september bij b w. 2. Kennisgeving ontwerp-be- schikking aan het Administra tief Dienstencentrum Zeeland voor een nieuw kantoor met drukkerij aan de Mercuriusweg 12. t/m 6 september bij b w. 3. Kennisgeving vergunningaan vraag door de heer J.A. Tramper uit 's Gravenpolder herstelin richting voor motorvoertuigen op het perceel Mercuriusweg 29. Tot 1 september 1982 bij het col lege van b. en w. 4. Kennisgeving vergunningaan vraag King Trailer Service voor een herstelinrichting voor trai lers en een afleveringsstation voor dieselolie aan Oosterha venweg 1. Tot en met 6 september bij burgemeester en wethouders. Als daar (telefonisch) om wordt gevraagd kunnen tot en met 30 augustus mondelinge bezwaren worden ingebracht. 5. Kennisgeving aanvraag door Wasserij 'Edelweis' voor een de gehele inrichting omvattende vergunning voor haar textielrei- nigingsbedrijf op het perceel Paul Krugerstraat 310-312. Tot en met 10 september bij b. en w. Als daarom (telefonisch) wordt gevraagd kunnen tot en met 2 september mondelinge bezwaren worden ingediend. Bij de afdeling ruimtelijke orde ning (stadhuis, eerste verdieping, kamer 147) liggen de volgènde bestemmingsplannen (of andere stukken) ter inzage. Deze kunnen op werkdagen worden ingezien van 8.30- tot 12.30 uur en van 13.30- tot 15.00 uur. De datum na ieder plan (tenzij dit onherroe pelijk is geworden) heeft betrek king op de termijn waarin het plan ter inzage ligt. Tot en met deze datum is beroep mogelijk bij het vervolgens genoemde col lege of instantie. 1. een aanvullende monumen tenlijst voor de gemeente Vlis singen. Deze aanvulling heeft betrekking op de plaatsing van de Oostbeer aan de Commando- weg op de lijst van beschermde monumenten. 2. Ontwerp-bestemmingsplan Ritthem tweede planverande ring. Deze planverandering be helst de opname van de uitbrei ding van de school aan de Zuid- wateringstraat en het wijzigen van de bestemming van twee percelen aan de Dorpsstraat. Tot en met 27 augustus 1982 bij de gemeenteraad. Ligt ook ter inza ge in de vijf gemeentelijke in formatiehoeken. Bij het bureau welzijn van de afdeling onderwijs en welzijn (stadhuis, eerste verdieping, ka mer 130) kan tot en met 2 sep tember worden ingezien het 'Ontwerpprogramma sociaal- cultureel werk' van de provinci Zeeland.

de Vlissinger | 1982 | | pagina 5