Strand in W-Z-Vlaanderen ALTIJD RAAK onze doorlopende Ramsburg b.v. Leden voor emancipatie- commissie gevraagd FolderZeeuws steunpunt Ramsburg b.v. r ADVERTEREN BIJ DE FAAM - DE VLISSINGER ZIT U GOED De Vlissinger - De Faam Woensdag 25 augustus 1982 De provinciale planologische dienst heeft onderzoek gedaan naar de strandrecreatie in West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Op een zondag in het hoogseizoen van 1981 is op diverse plaatsen langs het strand geën quêteerd. Bezoekers PPD onderzocht strandrecreatie langs West Zeeuwsch-Vlaamse kust Parkeren Activiteiten Conclusies Aanbevelingen Emancipatiesubsidies Nieuwe telefoon nummers voor PPD en griffie. I te IN l BEROEP Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie, bureau voorlichting. Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-31391 of 31392 VERGUNNING GEMEENTE MIDDELBURG VERGUNNINGEN DOW EN HOECHST kachel en openhaardenshow. Kom eens vrijblijvend kijken naar onze uitgekiende kollektie stalen voorhanghaarden inzetkachels houtkachels nostalgisch gietijzeren kachels alles branders, etc. Div. merken zoals: Skan Theron, Godin, Thermocet, W en B, Double Star, Happy Fire, Brink etc. Keuken en Interieurcentrum Oostperkweg 19 (kl.ind.terr.) Middelburg tel. 01 1 80-29101 Parkeren voor de deur, vrijblijvend rondneuzen in grote toonzaal (250 m2) ABDIJ IEUWS Gedeputeerde staten hebben besloten een nieuwe emancipatiecommissie in te stellen; de naam van de commissie wordt "provinciale emancipatie com missie Zeeland". Negen mensen moeten die commissie gaan vormen en om aan die negen te komen worden sollicitanten opgeroe pen. De taken van de emancipatiecommissie zijn: advisering aan gedeputeerde staten over het emancipatiebeleid; hoe dit gestalte moet krijgen en op welke manieren dat kan worden bereikt; advisering aan gs over subsidiever- zoeken die emancipatie-activiteiten tot onderwerp hebben; inventarisatie van knelpunten en achterstandsituaties op emancipa- toir gebied; advisering aan gs over het emanci patiebeleid van de provincie als werkgeefster. Om lid van de emancipatiecommissie te kunnen worden moet iemand overeen of meer van de volgende kwaliteiten be schikken: emancipatiedeskundigheid binding met het veld - de mensen en organisaties die zich met emancipa tie bezig houden 0 kennis van de terreinen waarop de provincie werkzaam is. De vereisten worden niet gestaafd met enig diploma; de kennis en vaardigheid die zijn opgedaan door ervaring tellen ook mee. Bij de selectie wordt gebruik gemaakt van een sollicitatiecommissie, die be staat uit vertegenwoordigers van het bureau Zeeland van het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, de Zeeuwse vrouwenraad, de in terim-stichting Vrouwenemancipatie Zeeland en de provincie. Zij beoordeelt de kandidaten op hun geschiktheid en adviseert daarover aan gedeputeerde staten die de leden moeten benoemen. Er wordt geprobeerd de commissie zo samen te stellen, dat alle regio's van Zeeland er in vertegenwoordigd zijn; ook wordt geprobeerd zoveel mogelijk vormen van emancipatiewerk in de commissie te laten meepraten. Als de commissie er is, wordt in onder ling overleg een regeling gemaakt voor het tijdstip waarop de vergaderingen moeten worden gehouden. Voorlopig wordt er van uitgegaan, dat dit wisse lend overdag en 's avonds zal zijn, waardoor zowel binnens- als buitens huis werkenden er aan mee kunnen doen. De commissieleden krijgen presentie geld 135,— per vergadering) en reis- en verblijfkosten. Sollicitaties moeten worden ingediend bij gedeputeerde staten van Zeeland, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middel burg. De sollicitatietermijn sluit op vrij dag 1 7 september. Nadere inlichtingen kunnen worden gevraagd bij mevrouw E. van 't Hof, die aan hetzelfde adres bereikbaar is tot 25 au gustus is haar telefoonnummer (01 1 80) 27351, toestel 425; daarna (01180) 31011. Zij is alleen 's morgens te be- Zaken die aan de orde kwamen waren: de verdeling van de strandbezoekers in dag- en verblijfsrecreanten; de woonplaats van de strandbezoe kers; de manier waarop zij naar het strand kwamen (auto, fiets, enz.) de waardering van strandvoorzie- ningen en de bereikbaarheid van die voorzieningen. Het onderzoek zou antwoord moeten geven op de vraag of uitbreiding van verblijfsrecreatie in West-Zeeuwsch- Vlaanderen kan worden verwezenlijkt zonder dat deeigen bevolking hierdoorin de verdrukking komt. Ook hadden de onderzoekers zich als vraag gesteld of er aanpassingen nodig zijn voor de bereik baarheid van de stranden, hoe de par keervoorzieningen moeten zijn en de voorzieningen op het strand. 30.000 strandbezoekers werden geën quêteerd; 27 procent van hen was dag recreant (en gings 's avonds weer naar zijn eigen huis) en 73 procent verblijfs- recreant. Vooral op het strand van Bres- kens waren veel dagjesmensen; 47 procent; de stranden Zwarte Polder en Cadzand-Bad Oost werden juist het minst door dagjesmensen bezocht: 1 2 en 1 5 procent. 38 procent van de dagrecreanten woont in West-Zeeuwsch-Vlaanderen en 37 procent komt uit België. Het merendeel van de dagjesmensen kwam met de auto naar het strand (65 procent) terwijl van de verblijfsrecrean ten maar 37 procent per auto kwam; 55 procent van hen kwam te voet. Grote parkeerproblemen deden zich op de onderzoeksdag niet voor; 90 procent van de automobilisten vond direct een plaatsje. Bij het strand Sluis/Retran- chement moest 1 6 procent van de au torijders tussen de tien en twintig minu ten zoeken naar parkeergelegenheid. 58 procent van de strandbezoekers kwam in de eerste plaats om te zonnen; 31 procent ging wandelen; 30 procent zwemmen en 24 procent kwam voor sport en spel. Maar 1 procent gaf als reden voor het strandbezoek op naar bar of restaurant te gaan. 1 7 procent van de bezoekers die het strand kenden (wat 89 procent is) miste eet- en drinkgelegen- heden op het strand. Andere voorzie ningen waarom werd gevraagd waren toiletten/douches (28 procent) en ver huur van strandattributen als stoelen, parasols en windschermen (7 procent). Op basis van de onderzoeksresultaten en de verwerking daarvan heeft de PPD geconcludeerd, dat de opvangcapaciteit van de stranden nog niet wordt over schreden. Ook als de in de bestem mingsplannen opgenomen verblijfsac- commodaties zijn gebouwd, is die grens nog niet bereikt. Wel zullen de stranden bij of in natuurgebieden drukker bezocht gaan worden. Parkeerproblemen doen zich nauwelijks voor; alleen op drukke dagen zijn er wat problemen, maar dan nog in beperkte mate. In het algemeen worden voorzieningen op het strand ge mist. Alles overziend, komt de PPD tot de aanbeveling dat op sommige plaatsen de verblijfsaccommodatie nog kan groeien; wel moet er dan tegelijkertijd goed op worden gelet, dat er stille en drukke strandgebieden blijven bestaan. Daartoe moeten in de ruimtelijke plannen schei dingszones worden opgenomen; in die zones mogen geen verblijfsaccommo- daties worden gebouwd, terwijl op het strand bij die zones het minimale aan voorzieningen moet worden geboden: toiletten, douches en afvalbakken. De zones moeten zo worden ontsloten, dat verkeersstromen worden afgeleid; het aantal parkeerplaatsen moet er beperkt zijn. Op de locaties waar de accommodatie wordt uitgebreid moeten ook de voor zieningen op het strand uitgebreider zijn en moeten aan de landkant ruime par- keermogelijkheden worden geboden. Het Zeeuws steunpunt voor kunstzin nige vorming en volwasseneneducatie heeft zich onlangs gepresenteerd in een folder. Het steunpunt is een provinciale instel ling met aan het hoofd een commissie. Er wordt ondersteunend werk gedaan voor kunstzinnige vorming en volwas seneneducatie; de uitvoering van de ac tiviteiten valt buiten de verantwoording van het steunpunt. In de folder wordt ingegaan op de func ties die het steunpunt in zich verenigt. Tot 1 oktober kunnen aanvragen om rijkssubsidie voor activiteiten op eman cipatiegebied worden aangevraagd bij gedeputeerde staten. Activiteiten die leiden tot doorbreking van rolbeperkingen voor vrouwen en mannen; opheffing van onrechtvaardige verschillen tussen mannen en vrouwen en opheffing van belemmeringen en achterstand van vrouwen in de maat schappij, komen voor subsidie in aan merking. De activiteiten moeten een bovenge- meentelijk karakter hebben, wat er op neerkomt dat zij in meer dan drie ge meenten moeten worden gehouden. Nadere informatie kan worden inge wonnen bij mevrouw E. van 't Hof in het provinciehuis. De subsidieverzoeken moeten worden ingediend bij gedepu teerde staten van Zeeland, Sint Pieter straat 42, 4331 EW Middelburg. In de loop van deze week krijgen de provinciale planologische dienst en de provinciale griffie nieuwe telefoonnum mers. De overschakeling van de oude op de nieuwe centrale is vooizien op woens dag 25 augustus. De provinciale planologische dienst is dan bereikbaar via het nummer (01180) 31911, terwijl het provinciehuis als nummer krijgt (01180) 31011. In beide gevallen gaat het om doorkies- nummers. Dit betekent, dat ambtenaren rechtstreeks kunnen worden gebeld zonder tussenkomst van de telefonist(e), vooropgesteld dat men het nummer van de betreffende ambtenaar kent. In het geval het doorkiesnummer niet wordt beantwoord, komt de opbeller automa tisch bij de centrale terecht. Op de oude nummers van griffie en PPD wordt met een ingesproken bandje naar de nieuwe nummers verwezen. Zo wordt vermeld, dat de afdeling kunstzinnige vorming van het steunpunt haar werkterrein heeft gesplitst in drie onderdelen: onderwijs, sociaal-cultureel werk en kunsten. Per onderdeel worden de werkzaamheden nader toegelicht. Van de volwasseneneducatie wordt be schreven welke taken er zoal zijn en op welke gebieden wordt gewerkt. Voor beelden zijn alfabetiserings- en vrou wenwerk, de voorbereiding op pensio nering en activiteiten voor culturele minderheden. De folder besteedt aandacht aan het AKU- en het SECU-project, die beide huisvesting vinden binnen het steun punt. De projecten zijn gericht op de verbreiding van culturele vorming in het onderwijs. De folder is gratis verkrijgbaar bij het Zeeuws steunpunt voor kunstzinnige vorming en volwasseneneducatie, Rouaansekaai 43, 4331 HB Middel burg, telefoon 01180-34880. IHHB r De AROB-commissie uit gedeputeerde staten houdt dinsdag 31 augustus om elf uur 's morgens zitting. Op de rol staat het beroepschrift van een Vlissinger die het niet eens is met de beslissing van de commissaris der koningin over een aan vraag om bijstand. Het Bureau van de besturenraad Protes tants-Christelijk onderwijs in Voorburg heeft beroep aangetekend tegen de be slissing van de gemeenteraad van Vlis- singen over het bedrag per leerling voor het openbaar gewoon lager onderwijs. De derde kamer uit gedeputeerde staten hoort dinsdag 31 augustus, 11.30 uur, de partijen die bij deze zaak zijn betrokken. De zittingen zijn in het provinciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. Zij zijn voor iedereen toegankelijk. □VINGHE ZEELAND Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne he volgende bekend. AANVRAAG De gemeente Middelburg heeft op 22 januari 1982 bij hen een hinderwetvegun- ning aangevraagd voor het oprichten en in werking hebben van een rioolgemaal op een perceel aan de Poelendaelesingel 8 te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie S, no. 164. TER INZAGE Na het volgen van de vereiste procedure hebben Gedeputeerde Staten besloten om de aangevraagde vergunning te verlenen onder voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen of te beperken. De aanvraag met bijlagen, de vergunning en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 26 augustus 1982 tot en met 27 september 1982 op de volgende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Middelburg, op werkdagen van 8-12 en van 13-17 uur en in de openbare bibliotheek, Molstraat 13 te Middelburg, op zaterdag morgen van 9-12 uur; op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, Bellinkstraat 8, Mid delburg, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. BEROEP Vanaf 26 augustus 1982 tot en met 27 september 1982 kan tegen voornoemde vergunning beroep worden ingesteld bij de Kroon door de aanvrager, de be trokken adviseurs, degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22 lid 2 of 28, lid 1 onder c van bovengenoemde wet bezwaren hebben ingebracht, of door enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is ge weest overeenkomstig de hierbovengenoemde artikelen bezwaren in te brengen. De vergunning wordt op 28 september 1982 van kracht, tenzij overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek tot schorsing dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan. Eventuele beroepschriften moeten worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Een eventueel verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Middelburg, 25 augustus 1982. PROVINCIE ZEELAND Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. AANVRAGEN I. Dow Chemical (Nederland) B.V, te Terneuzen heeft op 17 februari 1982 bij hen een aanvraag ingediend om vergunningen ingevolge de Hinderwet en de Wet inzake de luchtverontreiniging voor het uitbreiden van een che misch/petrochemisch fabriekscomplex met een Ethanolaminefabriek met een gemiddelde jaarcapaciteit van 45.000 ton. De inrichting is gelegen aan de Herbert H. Dowweg te Terneuzen, kadastraal bekend gemeente Terneuzen, sectie A, no. 535. II. Hoechst Holland N.V. te Vlissingen heeft op 9 december 1981 bij hen een aanvraag ingediend om vergunningen ingevolge de Hinderwet en de Wet inzake de luchtverontreiniging voor het uitbreiden en wijzigen van een che mische fabriek op een perceel aan de Europaweg te Vlissingen-Oost, kadas traal bekend gemeente Vlissingen, sectie M, nos. 526, 559, 576 en 609. De uitbreiding/wijziging omvat het geschikt maken van Sinterfabriek III om niet alleen fosfaatpellets te kunnen sinteren, maar ook natte cokes te kunnen drogen, alsmede de bouw van twee cokesstofsilo's met bijbehorend pneuma tisch transportsysteem. TER INZAGE Na het volgen van de vereiste procedures hebben Gedeputeerde Staten besloten de vergunningen te verlenen onder voorschriften ter voorkoming of beperking van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting en ter voorkoming of beperking van luchtverontreiniging. De aanvragen, de vergunningen en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 26 augustus 1982 tot en met 27 september 1982 en wel op de volgende plaatsen en tijden: I. in het gemeentehuis van Terneuzen op werkdagen van 9-12 en van 13.30-16.30 uur en iedere donderdagavond van 19-22 uur (voor in zage donderdagavond tel. afspreken 01150-17980, tst. 123); II.— in het gemeentehuis van Vlissigen op werkdagen van 9-12 en van 14-15 uur en iedere woensdagavond van 17.45-20.45 uur; in de provinciale bibliotheek, Abdij 9. Middelburg op werkdagen van 9-21 uur; in de openbare bibliotheek, Spuistraat 22, Vlissingen en in de open bare bibliotheek. Oostkant 1, Terneuzen op maandag van 14-20, dinsdag t/m donderdag van 10-12 en van 14-16 en vrijdag van 14-20 uur; I II. op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, Bellinkstraat 8, Middelburg op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. BEROEP Vanaf 26 augustus 1982 tot en met 27 september 1982 kan tegen de vergunningen beroep worden ingesteld bij de Kroon door de aanvrager, de betrokken advi seurs, degenen die overeenkomstig artikel 20. 21, 22, lid 2 of 28, lid 1 onder c van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht, of door enige ander belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig de hierboven genoemde artikelen bezwaren in te brengen. Eventuele beroepschriften moeten worden gericht aan Hare Majesteit de Ko ningin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 's-Gravenhage. De vergunningen worden op 28 september 1982 van kracht, tenzij overeenkom stig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek tot schorsing dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan. Een eventueel verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Middelburg. 25 augustus 1982. Geopend: ma t/m vr za donderdagavond 09.00-1 7.30 u 09.00-1 5.00 u. 19 00-21.00 u I

de Vlissinger | 1982 | | pagina 11