UIT DEN OMTREK De iaa NOOTJES Middelburg. Ritthem BINNENLAND Marine en Leger DE JUNI-STERRENHEMEL IN 1940. BUITEI Laatste Berichten De strijd in Vlaanderen en Artois. Radio-Programma. Bij den postcheque- en girodienst kan thans op cheques in contant worden opge nomen 6 pet. van het op 10 Mei ji. by den aanvang van den dienst aanwezige tegoed of ten hoogste 100 per week. Hierdoor is in vergelijking met de aan vankelijke bepalingen te dezer zake, het bedrag, waarvoor cheques kunnen worden afgegeven, verdubbeld. De Italiaansche onderzeeër „Alessandro Malaspina" heeft bij duikproeven een diepte van 108 meter bereikt. Deze laatste dagen is het westelijk deel van Slowakye geteisterd door wolkbreu ken, waardoor aanzienlijke schade is aan gericht. De Waag is vier meter boven het normale peil gestegen. De velden in de omgeving staan blank. Bij Pystian is het verkeer deels gestremd. Cd# Besloten is, dat het vleeschverbruik in Griekenland beperkt zal worden tot twee dagen per week, n.m. Donderdag en Zon dag. In de laatste dagen is in de centrale ge bieden van Europeesch Rusland en in de omgeving van Moskou een voor dit jaar getijde ongewone koudegolf ingetreden, cc# De Duitsche bladen steken heden den draak met de uit Madrid en Genëve ont vangen berichten volgens welke Engeland en Frankrijk bereid zijn Portugal en Zwit serland beloften van bijstand te geven. Handelsregister Kamer van Koophandel voor de Zeeuwsche eilanden (Middelburg). Nieuwe inschrijving.en: Adm.- Assur.kant. „De Econoom", Rouaan- schekaai 67 Middelburg, adm.-, assur.-, type- en copieerinr., Instituut voor voort gezet handelsonderwijs. Beh. Venn.: C. J. Nieuwenburg. Zaak F. te Vlissingen, A. Dekenstr. 41. Beh.: F. Nieuwenburg. fa. J. van den Ameele, Vlissingen, Schel- 'destr. 24, brood- en dessertbakkerij en handel in koek, choc., biscuits en suiker- Werken. Venn.: J. J. en J. van den Ameele. Coöp. Aankoop-Ver. van de Geweste lijke Afd. „Schouwen en Duiveland" van den Chr. Boeren- en Tuindersbond in Ne derland, G. A., Zierikzee, Roodedorp B. 139e, aank, landbouwben. en verk. land- bouwprod. Wijzigingen: Alg. Zeeuwsche Verz. Mij. N.V., Lange Burg 63. Proc. aan: J. J. Meijboom, (B.P.). N.V. Fruitteelt Mij. „Lindek", Wemel- dinge, Wilhelminastr. B. 51. Overl. Pres.- Comm. E. Lindenbergh. Nieuwe Comm. J. W. Lindenbergh. N.V. Groentenconservenfabr. „Zuid Be- Veland", Krabbendijke, Stationsweg A, 284. Nieuwe Dir.: J. A; Weststrate Azn. Fa. Gebr. Kaan, Lange Delft, Middel burg, gross, in- en fabrikanten rijw. Zaak in liq. getr. Liq.: Mr. P. Dieleman. A. F. J. Pieterse, K. Noordstr. 3/5, brood- en banketbakkerij. Overl. E.: A. F. J. Pieterse. Handelsn. gew. in: Brood- en Banketbakkerij W. de Visser. Nieuwe E.: W. de Visser. Walraven en van Opstal, Goes, Jac. van Beierstr» 1, Assur., adm., beleggingen. Uitgetr. Venn.: M. Walraven, Kwaden- damme. Venn, onder fa. ontb. Zaak door overbl. venn. onder zelfden handelsn. voortgezet. E.: L. A. van Opstal. N.V. Zeeuwsche Voeder- en Kunstmest- handel, Loskade 49 Middelburg, Overl. Comm.: W. Kakebeeke. Besmettelijke ziekten. In de week van 12 tot en met 18 Mei kwam in onze provincie één geval van be smettelijke ziekte voor, n.l. roodvonk te Axel, De heer Vermeulen overleden. De heer W. Vermeulen, die gistermorgen met zijn auto naar Bergen op Zoom reed en daar bij een ongeluk ernstig gewond werd, is kort daarop overleden. Ds. Hommes, die licht verwond werd, kon denzelfden dag naar Middelburg terugkee- ren. Schuur door bliksem getroffen. Tijdens het hevige onweer van Dinsdag middag sloeg omstreeks half zes de blik sem in de nieuwe landbouwschuur van den heer K. Louwerse. Weldra sloegen de vlammen uit het dak. De brandweer was spoedig ter plaatse met de motorspuit en door het zeer flinke op treden kon het aangrenzende woonhuis worden gespaard en was men spoedig den brand meester. Al het vee liep gelukkig in de wei. Ge bouwen en inspan zijn verzekerd. De burgemeester was op het terrein Van den brand aanwezig. DR. WOHLTAT NAAR NEDERLAND. Nog meer Duitsche economen worden verwacht. Staatsraad dr. Wohltat, de ook in Neder- landsche kringen van handel, nijverheid en industrie zeer bekende Duitsche econoom, komt naar ons land met het doel, de econo mische verhoudingen tusschen Duitschland en Nederland te coördineeren en wel zoo, dat zij nog hechter zullen worden, dan zij tot nu toe in vredestijd reeds waren. Beide landen zullen de vruchten hiervan plukken. Tegelijk met dr. Wohltat worden nog meer Duitsche economen in Nederland verwacht en in nauwe samenwerking met Nederland- eche instanties, als bijv. de Nederlandsche Bank en de departementen yan handel, nij verheid en scheepvaart, van landbouw en visscherij en van sociale zaken, zullen zij arbeiden aan den wederopbouw van het economische leven hier te lande. Enkelen van hen zijn reeds te Den Haag aangeko men. HET ADRES DER DEPARTEMENTEN. Van het departement van Binnenlandsche Zaken is een schrijven aan de gemeente besturen uitgegaan, waarin wordt medege deeld, dat stukken, gericht tot dit departe ment, moeten% worden geadresseerd aan den secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Binnenlandsche Zaken. Bij brieven, gericht tot andere de partementen, moet eenzelfde adresseering worden gevolgd, met wijziging van den naam van het departement. DIRECTEUR VAN GEMEENTE- REINIGING TE DEN HELDER IN ZIJN RECHTEN GESCHONDEN GEACHT. Heden deed de centrale raad van beroep te Utrecht uitspraak inzake het beroep van het college van B. en W. van de gemeente Den Helder, ingesteld tegen de beslissing van het ambtenarengerecht, waarbij het schorsingsbesluit van het college van B. en W. van 8 resp. 15 December jl. ten aanzien van den directeur van gemeentereiniging en plantsoenen voor den Helder ongeldig werd verklaard. Dit ontslag was gebaseerd op het feit dat in de gemeente ernstige geruch ten de ronde deden ten aanzien van den directeur van gemeentereiniging en plant soenen, den heer Maas. In zijn uitspraak van vanochtend bevestigde de centrale raad van beroep het vonnis van het ambtenaren gerecht, daarbij opmerkende dat door de beslissing van het college van B. en W. te Den Helder dd. S en 15 December de heer Maas in zijn rechten werd geschonden. HET MILITAIRE GEZAG. Luitenant-generaal von Falkenhausen heeft Woensdag zijn militaire bevoegdheden aan zijn opvolger luitenant-generaal Chris tiansen overgedragen. Naast hem zal Rijkscommissaris rijksminister Seyss-In- quart het civiele gezag voor het bezette ge bied in Nederland uitoefenen. STEMPELEN VOORLOOPIG GESTAAKT. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van sociale zaken, heeft dezer dagen aan de gemeentebesturen een rondschrijven gezonden, waarin hij be richt, dat hij heeft besloten, dat het stem pelen der ingevolge de steunregeling ge steunde werkloozen tot nadere aankondi ging niet meer zal plaats hebben. Hij heeft deze beslissing genomen in het vertrouwen, dat de gemeentebesturen overigens alle controlemaatregelen zoo volledig mogelijk zullen toepassen. MET UITZONDERING VAN ZEEUWSCH-VLAANDEREN EN ZUID LIMBURG TELEFOONVERKEER DOOR HET GEHEELE LAND Het interlocale telefoonverkeer is thans weder in een groot deel van ons land, zij het in vele gevallen met groote vertra ging, mogelijk. In het algemeen kan worden gezegd, dat overal waar geen gevechtshandelingen hebben plaats gehad, het locale en streek- verkeer mogelijk is. Waar dit wel het geval is geweest, is de toestand veel min der gunstig. Zoo kunnen gesprekken met het Zuidelijke deel van het telefoondis trict Rotterdam slechts met groote ver traging worden tot stand gebracht. Wat de verbindingen op grooteren af stand betreft, valt als voordeel te boe ken, dat een groot deel van het automa tisch districts- en interdistrictsverkeer reeds weder werkt. Ook het niet-automa- tisch verkeer is op de meeste lijnen, waar geen. groote rivieren moeten worden ge- kruisd^ mogelijk. Overal, waar rivierovergangen zijn, zoo als op de verbindingen tusschen midden Nederland en de Zuidelijke provincie, is het aantal verbindingen echter zeer be perkt in aantal, en moet met groote ver traging worden gerekend. Met inacht neming van deze beperkingen kan worden gezegd, dat thans met het grootste deel der telefoonnetten in Nederland, met uit zondering van Zeeuwsch-Vlaanderen en Zuid-Limburg, welke in, het geheel niet kunnen worden bereikt, telefonisch ver keer mogelijk is. Telefoonverkeer met het buitenland is nog niet mogelijk. "WONINGBOUW TE ROTTERDAM. Bouwers stichten een N.V. met een kapitaal van 4.000.000. Dezer dagen hebben de drie Rotterdam- sche bouwpatroonsbonden besloten tot de oprichting van een naamlooze vennootschap met een kapitaal van vier millioen gulden, waarvan 400.000 gulden is gestort. Er is een plan gemaakt voor den bouw van 1000 woningen, welke volgens de N.R. Ct., vermoedelijk zullen verrijzen in Oud- Mathenesse en aan den Linker Maasoever. Het plan zal worden ingediend bij den Rijkscommissaris voor den wederopbouw. Binnenland VACANTIESPREIDING. Wat een kleine enquête heeft geleerd. Blijkens de enquête van „Onze kinderen en hun toekomst" over vacantiespreiding en vervroegen van jaarcursus, is er over eenstemming betreffende de herfstvacan- tie. Deze moet ten minste een week zijn tegen eind October, in mindering van de zomervacantie. Als einülimiet voor de vacantie van de middelbare scholen is dan 2 September gegeven. Aan de Kerstvacantie mag niet getornd worden. De Kerstvacantie duurt dus van plm. 20 December tot 3 Januari voor alle scholen. De groote moeilijkheid blijkt de voor- jaarsvacantie op te leveren. Een werktijd van 17 weken in nawinter en voorjaar, zooals het Kennemer plan voorstelt, is te lang, en fnuikend voor de gezondheid wan neer aan het eind daarvan de overgangs- en eindexamens zouden, moeten gehouden worden. Er is ook een groote groep ouders, die Paschen wenschen te omgeven met een sfeer van vrijheid en herstel voor de kinderen, evenals dat bij Kerstmis het geval is. Dat men er in zou slagen jaar lijks vóór Paschen de examens afgewerkt te hebben, is welhaast uitgesloten. Pa schen zou in de meeste gevallen een ver lengd weekeind worden in een periode van hard werken, en daarmee zouden wij een verlies toebrengen aan onze cultuur. Pa schen heeft recht op ten minste 10 da gen vacantie en deze rust bereidt voor tot de eindspurt, die tusschen Paschen en Pinksteren zou vallen en dus uiterlijk 4 weken beslaan. Daarop volgt dan een vacantie van ten minste 3 weken, dan weer een werkperio de van 6. Voor de zomervacantie, niet meer ingeleid door geestelijke krachttoe ren, blijven dan 6 weken over (voor de lagere school 4). Inderdaad is een spreiding als deze al leen te verwezenlijken bij verplaatsing van de examenperiode naar vóór de Pinkster- vacantie. Anders zou de werkperiode vóór de overgang te zeer gebroken worden. Om gekeerd kan deze verplaatsing alleen ge beuren, wanneer „voor herstel van win- terwee" de Paaschvacantie behouden blijft. Er zijn geen stemmen opgegaan voor vervroeging van den jaarcursus met be houd van de huidige vacantieregeling. Enkele ouders zyn, evenals een arts, voor behoud van de lange zomervacantie voor de middelbare scholen, maar willen dan meer vacantie in totaal, dus ook een herfstvacantie en eventueel een uitge breidere Pinkstervacantie. De verhouding tusschen voor- en tegenstanders van „spreiding" is 5 1; van „vervroeging" in combinatie met spreiding 12 5, KERK- EN SCH00LNIEUWS Doopsgezinde Gemeente. Bedankt voor Wageningen da. L. C. Dufour te Sap- pemeer. Doordat het kerkgebouw is ver woest, had de kerkeraad ook het beroep ingetrokken. Ds. F. W. J. Brümmer. Op 48-jarigen leeftijd is te Stiens over leden ds. F. W. J. Brümmer, Nederlandsch Hervormd predikant aldaar. Ds. Brümmer stond o.m. te Hansweert. Dr. J. G. Geelkerken 25 jaar predikant in Amsterdam-Zuid. A.s. Zondag herdenkt dr. J. G. Geelker ken, predikant bij de Geref. Kerk in Her steld Verband te Amsterdam-Zuid, den dag waarop hij voor 25 jaar predikant werd in de hoofdstad. Dr. Geelkerken geniet de reputatie van een kanselredenaar van groote gaven. De herdenking van zijn 25-jarig verblijf te Amsterdam zal dr. Geelkerken beperken tot het spreken vah een kort gedachtenis woord a.s. Zondagmorgen in de Parkkerk. Beroepbaar. Toegelaten tot de evangeliebediening In de Nederlandsch Hervormde kerken, door het provinciaal kerkbestuur van Zeeland, cand. F. Snijders te Leiden en cand. A. A. Koolhaas te Zeist. 25 jaar priester. Gisteren was het 25 jaar geleden dat de Zeereerw. heeren F. J. W. Smeltzer, pastoor te Sas van Gent en A. C. A. Ooninckx, pastoor te Westdorpe tot pries ter werden gewijd. Weermachtsindustrie-verloven. De opperbevelhebber van land- en zee macht, in overleg met den Duitschen be velhebber in Nederland, bepaalt, dat de weermachtsindustrieverlofgangers in dc be drijven moeten blijven, voorzoover zij op 14 Mei 1940 aanwezig waren. Inlichtingen over militairen. De opperbevelhebber van land en zee macht brengt, in overleg met den Duit schen bevelhebber in Nederland het vol gende ter algemeene kennis: Ieder, die schriftelijk inlichtingen wenscht te vragen en te ontvangen over een Neder landsch militair, dient een briefkaart met betaald antwoord (dubbele briefkaart) te richten aan het algemeen informatiebu reau, Marnixstraat 18, Den Haag, onder zoo volledige mogelijke opgave van naam, voornamen, geboortedatum, rang, lichting, en troepenonderdeel van den betreffenden militair, benevens het adres van den aan vrager. De antwoordkant moet door den aanvrager zelf van zijn eigen adres wor den voorzien, terwijl de aanvrager tevens aan de keerzijde van deze antwoordkaart de hierboven bedoelde gegevens als naam, voornamen, enz. moet invullen. DE GROOTVERLOFGANGERS Komen in het algemeen niet voor steunverleening in aanmerking. Van het departement van sociale zaken is een omzendbrief uitgegaan betreffende steunuitkeering aan militairen met groot verlof. Daarin wordt eraan herinnerd, dat de opperbevelhebber van land- en zee macht bepaald heeft, dat een deel van de in werkelijken dienst zijnde reservisten en dienstplichtigen met groot verlof kan worden gezonden, welk verlof in het al gemeen wordt verleend aan hen, die een betrekking hebben of zeker zijn een be trekking te zullen vinden. Daar de betrokkenen, die op hun ver zoek den militairen dienst verlaten, der halve zelf meenen in hun eigen onderhoud en dat van hun gezin te kunnen voor zien, zal het verleenen van steun inge volge de steunregeling in het algemeen voor hen niet op zijn plaats zijn. Aan bo venbedoelde personen kan dan ook, moch ten zij zich om steun melden, geen steun worden verleend. Indien het in een bij zonder geval wél noodzakelijk is steuy te verleenen, moet daarvoor goedkeuring van het departement zijn, verkregen. De Aliddel-Europeesche Zomertijd. Fraaie samenstand van Venus en Mars waarneembaar. Sfef ®/d 3* grootte» efkltlaw Ster Yd 2e grootte. Ster Yd I* gr. Melkweg Wettelijk togeBOÈfêvta IJ) Bureau T/d Indostrieelea - ^Eigendom onder No, 1 G&232 ©EERSÏEKK ©VOIlEMMH OLmSTEIMEIttR/ HlEUWF MAAN, In sereene rust, onverstoorbaar door den stormach- tigen loop der din gen op de aarde, wentelt de hemel sfeer, blijven de sterren en planeten hun loop volbren gen. De aanschou wing van dit won dere natuurgebeu ren kan den mensch tot troost zijn, tot inkeer brengén en tot vertrouwen, dat „alles sal reg kom" Nevenstaand kaar tje geeft een voor stelling van den sterrenhemel, in Midden-Nederland, op den avond van den len Juni 1940, des avonds te 11 uur middelbare tijd naar den meridiaan van Amsterdam, overeenkomende met 12 uur 40 mi nuten Middel-Euro- peesche Zomertijd, dat is de thans hier te lande geldende wettelijke tijd. Dat het tijdstip, waarvoor dit kaartje gé- teekend werd, schijnbaar na middernacht ligt, vindt zijn oorzaak eensdeels in den laten zonsondergang en den langen duur der schemering, anderdeels in de invoering van den M.E.Z.T, DE ZON. Den 21en Juni, te 14 uur, bereikt de z o n het teeken Cancer of Kreeft van den dieren riem daarmede begint de astronomische zomer. Tevens is het dan de langste dag 16 u. 45 min. De zon komt dan op te 5.19 en gaat onder te 22.04. Op den eersten dag der maand zijn deze waarden 5.26 21.50, dagboog derhalve 16 u. 24 min.den laat- sten dag der maand 5.23 22.03 dagboog dus 16 u. 40 min. De zonshoogte bedraagt den 21en Juni, des middags in den meri diaan, 61° 26', 7 dit is de hoogste in Ne derland, op 52° N.br., bereikbare meri diaanshoogte. DE MAAN. De schijngestalten van de m'aan zijn 6 Juni Nieuwe Maan 13 Eerste Kwartier, 19 Volle Maan en 27 Laatste Kwartier de maantjes van den 13en en den 19en konden wij op ons kaartje brengen. De andere val len buiten den kaartrand. DE PLANETEN. Slechts Venus en Mars komen, dicht-aan den NW-rand der kaart, ditmaal op onzen sterrenhemel voor. Venus is nog zeer helder '(m van 4,2 tot 3,1)', Mars daaren tegen zwak (m 2,0). Zij gaan op den eersten dezer maand juist om 24,40 M.E, Z.T. onder. Den 7en Juni passeert Venus 0,4° ten Noorden van Mars. De eigenlijke passage A vindt beneden den horizont plaatsmen f' merkt slechts den 6en en dan den 7en daar na, dat ze elkaar voorbijgegaan moeten zijn, Jupiter en Saturnus zijn beiden morgen ster in den Ram, ALGEMEENE OPMERKINGEN. Opmerkelijke sterrenstroomen fzg. val lende sterren) zijn er deze maand niet to vermelden. Den 24en Juni is er een kansje, voor wie een volkomen vrijen Westelijken hemel heeft, direct na zonsondergang Mer- curius waar te nemen die heeft dan zijn grootste elongatie grootste schijnbaren afstand aan den hemel) ten opzichte van de zon. Maar hij staat laag aan den hemel én is. niet erg helder meer. Laag in het Zuiden staat nu omstreeks middernacht de Schorpioen, een der schoon ste sterrenbeelden van den geheelen hemel, In Nederland blijft hij echter voor altijd maar half zichtbaar de slingerstaart van dezen Schorpioen blijft hier eeuwig onder de Zuiderkim verborgen. De helderste ster ervan heet Antares, d.w.z.: hij steekt Ares Mars) naar öe kroon, namelijk wat de roode kleur be treft. HET JONGSTE LEGERBERICHT. Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakt o.m, bekend De groote slag in Vlaanderen en in Ar tois nadert zijn einde nu de Engelsche en Fransche legers aldaar vernietigd zijn. Sinds gisteren verkeert' het Engelsche expeditieleger in volkomen ontbinding. Met achterlating van zijn geheele onover zienbare oorlogsmateriaal vlucht het naai de zee. De vijand probeert de op de reede lig gende schepen te bereiken, waarop ons luchtwapen, zooals reeds in een afzonder lijk bericht is bekend gemaakt, zich met vernietigende uitwerking heeft gestort. Ruim dertig schepen werden getroffen waarvan 3 oorlogsbodems en 16 transport vaartuigen tot zinken werden gebracht alsmede 10 oorlogsbodems en 21 koop vaardijschepen zwaar beschadigd of in brand geschoten werden. Ook luchtdoel artillerie bracht een vijandelijke patrouille boot tot zinken en beschadigde 5 andere vaartuigen. De ter bescherming van dezen grooten Duitschen aanval gebruikte jacht vliegtuigen schoten 68 vijandelijke vlieg tuigen neer. Ten zuiden van de Leij nabij Poperinghe Cassel hebben onze van het westen, oosten en zuiden aanvallende le gers zich vereenigd na talrijke sterke vij andelijke af deelingen te hebben vernield en ingesloten. Bij de bestorming van een versterkt steunpunt op den 28sten Mei heeft zich een pantserpionierbataljon onder zijn comman dant, den eersten luitenant Bodecker, bij zonder onderscheiden. Aan het zuidelijke front werd een vijandelijke aanval met pantserwagens aan den benedenloop van de Somme afgeslagen. Ten zuiden en zuidwes ten van Amiens werden troepenconcentra ties in de bosschen met bommen bestookt. De vijandelijke verliezen bedroegen gisteren in totaal 89 vliegtuigen. Hiervan werden er 38 in luchtgevechten en 17 door luchtdoel artillerie neergeschoten. De rest werd op den grond vernield. Vijftien Duitsche vliegtuigen worden ver mist. De strijd om Narvik duurt met onver minderde hevigheid voort. Onze troepen hebben bergposities betrokken buiten de stad en worden versterkt. Gevechtsvliegers deden een aanval op een vijandelijk vlieg veld. Verscheidene toestellen werden ver nield. Onze naar Bernas optrekkende berg- jagers hebben Fauske ten oosten van Bo- doe ingenomen. Een van onze duikbooten meldt het tot zinken brengen van 7 vijan delijke schepen met een inhoud van 38.480 bruto reg. ton, Een tehuis voor losgelaten vogels. Ongetwijfeld zullen de laatste weken heel wat zangvogels, zooals kanaries e.a., hun kooien zijn ontvlucht en zonder tehuis ergens rondvliegen. Velen dezer vogels zijn reeds opgevangen door anderen dan de eigenaars. Het asyl in de Oranjestraat is momenteel geheel bezet met diverse huis dieren, zoodat er voor deze vogels geen plaats meer is. De heer C. M. Lokerse, Evertsenstraat 33, is echter bereid deze vogels in zijn mime volière op te nemen en te verzor gen, totdat de eventueele eigenaars hun diertjes komen terughalen. Een ieder die dus één of meer zang vogels heeft opgevangen, kan daarmede terecht aan bovengenoemd adres. VRIJDAG 31 MEI 1940. JAARSVELD. 414.4 M. K.R.O.-Uitzending. 6.30—6.50 V.P.R.O. 8.00 Berichten A.N.P. 8.05 Gramofoon muziek. 11.30 Toespraak met muzikale om lijsting. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.15 Mu- siquette. 12.45 Gramofoonmuziek, 1.10 Ro- coco-octet. (1.301.40 Gramofoonmuziek), 2.00 Gramofoonmuziek. 4.00 K.R.O.-Melo- disten. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.30 Voor de kinderen. 6.00 K.R.O.-orkest. 6.30 Cy clus „Groote mannen in bewogen tijden". 6.50 Gramofoonmuziek. 7.00 Mededeelingen en gramofoonmuziek. 8.00 Berichten A.N, P. 8.15 K.R.O.-Groot-Amusementsorkest. 8.40 Mondaccordeonsoli. 8.50 Vroolijk pro gramma. 9.00 Radiotooneel. 9.30 Vroolijk programma. 9.40 Gramofoonmuziek. 9.45 K.R.O.-Kamerorkest, solist en K.R.O.-koor. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 K.R.O.-kamer- orkest en solist. 11.30 Gramofoonmuziek. KOOTWIJK, 1875 M. A.V.R.O.-Uitzending. 8.00 Berichten A.N.P. 8.10 Gramofoon muziek. 9.00 Bei'ichten (Fransch). 9.15 Gramofoonmuziek. 9.30 Berichten (Neder landsch). 9.45 Ensemble Jonny Kroon en gramofoonmuziek. 11.15 Berichten (En- gelsch). 11.30 Berichten (Vlaamsch). 11.45 De Palladians. 12,30 Gramofoonmuziek. 12.45 A.V.R.O.-Amusementsorkest en so liste. 1.30 Berichten (Nederlandsch). 1.45 Berichten (Fransch). 2.00 Piano-voor dracht. 2.30 Berichten (Nederlandsch). 2.45 Gramofoonmuziek. 3.15 Berichten (En- gelsch). 3.30 Disco-causerie. 4.25 Reporta ge. 4.45 A.V.R.O.-Aeolian-orkest. 5.30 Be richten (Nederlandsch). 5.45 Zang eij orgel. 6.15 Berichten (Engelsch). 6.30 Berichten (Vlaamsch). 6.45 A.V.R.O.-Musette-enseni- ble. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.30 Berichten (Nederlandsch). 7.45 A.V.R.O.-dansorkest 8.15 Berichten (Engelsch). 8.30 Berichten (Vlaamsch). 8.45 Gramofoonmuziek. 9.15 Berichten (Engelsch). 9.30 Berichten (Ne derlandsch). 9.45 Omroeporkest en solis ten. 10.45 Reportage. 10.55 Orgelspel. 11.15 Berichten (Fransch). 11.30 Berichten X®11" gelsch)> 11.45 Gramofoonmuziek, DE CAPITULATH Geweldige verrassing De capitulatie van Bt jiig Amerikanen verwa de Vereenigde Staten rassing gewekt. Ook i nen, die de zaak der den voorstaan, werden van dit feit toegegeven spreekt van een ware Westelijke mogendhed de herhaalde Britsche Frankrijk tegen een hoogst verdacht en s< dachte als een nachtn schen schijnt te drukk dus dit blad, moet Du had hebben, toen liij publiceerde. (D.N.B.) HET BELGISCHE 750.000 '(D.N.B.) De vroeger president Hymans hee het Belgische leger, d de Duitsche grens he man telde. PIERLOT TE Officieel wordt mee ook de Belgische mini: tezamen met andere te Londen is aangekoi DE SNELHEID VAN OPMAI In de Kölnische Zei slag voor van den negende Fransche le interessante vergelijki den met vroegere offe De berichtgever sc oorlogstafereelen lang een modernen oorlog zouden kunnen worde aan toe: doch wat w slagvelden in Noorde Givet, bij Kamerijk, bi is nergens mee te ve in Noord-Frankrijk le-\ het Duitsche comman ger een manier van opgedrongen, die in h bliksemsnel en nieuw kilometerpaal tot kilo stellen, hoe een nieu puinhoopen van de De verslaggever st( officier, die ook den meegemaakt voor een punt en de Duitscht vaart minderen om d ren. Zij spraken over oorlogvoeren die heerscht. In 1918, zot derofficier, stond hier stond er zelfs geen k huizen, er bestond weg liep in sprongen /ïaattrechter naar den! Kamerijk lag voor on en kerktorens, de prachtige grijswitte z: stad ongerepte velden den weg geraasd, met negeweren, langs de wegen van aspalt en In de slooten lanj dwarswegen en achtt weg gebouwde verstel slagen negende Frai staan honderden wagens van alle Het staal is zwartgeb te gaten in. Daar sta de gemotoriseerde g( het Fransche leger. I troepen hebben deze op de vlucht waren terbleef aan mensch< verloren. Van den w< over den Zuidelijken kust van het Kanaal de uitrustingstukken' een wervelwind. Reel groote wegen zijn aft schen gevlucht doch wistendeze afdeeling den. Het spoor van d een rechten hoek va doo CECIL FREE! HOOFD Waarin Scotland Yar Een groote, bree< tisch uitziende mai groote toegangspoor binnen, terwijl hij met achteloos tikje aan van den agent op wa „Morgen „Goeden morgen, ir Inspecteur Cutbhei de binnenplaats over. weer onberispelijk gel eerde met elkander. I welvarend city-man werkelijk was dete< de hoofdstedelijke poli het noodlot eens ande ben, mocht men bijr men, dat hij in elk bei hebben. Meer nauwge verig voor intuïtie, sen kans te wagen liever dan tot een ver geraken, was hij bert het altaar van den p altijd met een hoofdle Zijn haast werd n het feit, dat hij te las ven dergelijke kleinzie heven doch het wa den man. Hij bereikt hing zijn hoed aan de Wandelstok in den p hoek van de kamer ei zijn overjas uittrok, o die op zijn schrijftafe

Vlissingse Courant | 1940 | | pagina 2