Breskensche Courant STADSNIEUWS nemingen. E STAND Dagblad voor Zeeland, waarin opgenomen de Vlissingen Proclamatie van den Burgemeester van Vlissingen. DE STRIJD IN VLAANDEREN. rRAMMA Het laatste bedrijf van den grooten slag in Vlaanderen. Gemeentebestuur Vlissingen sel of gedeeltelij imen. wordt zoo spoedig :uurder van de on, tijdvak van 10 t0| i de onderneming 'idskrachten. in zijn tegelijkertijd heeit 5 aan het districts- spectie vóór 3 Juni rmeldt daarbij de ne ontslag of van m arbeid, en het soort van arbet- van het stopzetten mtslag buiten werft 4. edt in werking met 40. JRADO-KEVER. indige dienst te adokever in het land wederom is uitroeiing van dit soit, van het groot- aardappelcultuur rzoekt de planten- iningen, alle aard- ■nd, van nu af acm k hun aardappel- izigheid van deze m te onderzoeken, neter lang, ovaal «schilden, waarop strepen. Wan- cevers vindt, moet aardappelbladen oranjegele eieren omen. er oranjerood ge- n in de bladeren, omvang, ernstige n vindt, moet deze n verspreiding te vondst doet men entehuize of aan rrige opgave van middelen zullen ambtenaren van igen dienst geno- ELLE Mei 1940 Jan de Kam en (ham Leunis, z. v. .lemma de Rijke, v. Jacobus Petrus a Martina Klazina da, d. v. Adriaan Hollander, se j.m., 21 jr. en jaar. 'etras van Woer- van WJhelmlna ■kker. Henri jr., echtgenoot v. Adriaan Anker, Kam, 1 dag, j.d. VJissingsche Courant 78ste JAARGANG NUMMER 115 DONDERDAG 30 MEI 1940 Abonnementsprijs: 17 ct. per week ot ƒ2.20 pei kwartaal. Franco per post 2.50. Afzondérlijke nummers 5 ct. Voor het buitenland neme men eeD abonnement op het postkantoor zijner gemeente. Advertentieprijs: Van 1—5 regels 1.25, iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijs. Kleine advertenties van 15 regels 50 cent, iedere regel meer 10 cent (max. 10 regels). Derde plaatsing gratis. Vooruitbetaling. Uitgave: Firma F. VAN DE VELDE Jr.,Bureaux Walstr. 58-60, Tel. 10 (2 lijnen), Giro No. 66287. Eigen kantoren Bresbens, Dorpsstraat, Tel. 21 Oost- en West-Souburg, Kanaalstraat 45, TeL 35 Vlissingers De mate van veiligheid in de bezette ge meenten en de wenschelykheid van evacu atie wordt geheel beoordeeld en beslist door het Duitsche militaire gezag. Zooals U o.a. gebleken kan zijn uit myn proclamatie van 18 Mei j.l., heeft aanvan kelijk het Duitsche gezag zoowel voor Vlissingen als voor Middelburg gewenscht dat de verschillende gemeentelijke burger diensten zoo spoedig mogelijk hunne taak volledig zouden hervatten, om gezamenlijk te trachten het normale maatschappelijke leven der burgerbevolking zoo spoedig en zooveel mogelijk te herstellen. Ik heb zelf het voorbeeld gegeven, door alle nachten in mijn woonhuis op den bou levard te verblijven. Het is U bekend, dat de verwachtingen Yïer Duitsche militaire overheid voor Mid delburg zijn uitgekomen, men heeft daar het herstelwerk kunnen aanvatten en voortzetten. Te Vlissingen is het echter anders ge gaan. Dinsdag 20 Mei j.l. ontving ik des avonds tegen 6.30 uur in mijn woning be zoek van den commandeerenden Duitschen hoofd-officier, die mij namens zijn hoogere bevelvoering kwam mededeelen, dat Vlis singen binnen een uur door alle burgers, zonder eenige uitzondering, moest worden geëvacueerd. Er werd een tegen-aanval op Vlissingen verwacht. Natuurlijk heeft deze maatregel na de voorafgaande hevige bombardemen ten en beschietingen, die verschillende menschenlevens kóötten, en oia. aan de Buitenhaven, de- Kon. Maatschappij „De Schelde", en vele gebouwen ernstige scha de hebben berokkend, bij de juist terugkee- rende bevolking groote ontsteltenis en angst verwekt. Het is een sauve qui peut geworden en door het plotselinge van het bevel werden de burgerdiensten geheel ge desorganiseerd. Na drie dagen werd mij op mijn verzoek toegestaan naar mijn woning te Vlissingen terug te keeren, niet omdat ik de gevaren licht telde, maar omdat ik meende, het algemeen belang het beste te dienen door persoonlijk contact met de Duitsche mili taire autoriteiten te onderhouden, om daar door in den toestand een zoo goed mogelijk inzicht te behouden de politie en tie brandweer mochten vanuit Koudekerke voor de openbare orde en de brandveilig heid in de geheel verlaten stad zorgen. De tegen-aanval op Vlissingen is Goddank uitgebleven. Alleen is de be schieting met granaat-kartetsen vanaf den anderen oever der Schelde en het werpen van enkele bommen voortgezet, hetgeen echter gelukkigerwijze geen verdere men schenlevens en slechts geringe materieele schade heeft gekost. Nu is ook de andere oever van de Schel de door de Düitschers bezet, waardoor de beschieting van Vlissingen geheel is opge houden en door de capitulatie is de eigen lijke gevechtszone, waarin Vlissingen gele gen heeft, nu verre van onze gemeente ver plaatst. Er blijft alleen het bommengevaar, maar Vlissingen deelt dit met onze gehee- le Nederlandsche kust, ja, met het geheele land, want -Nederland blijft in oorlogs toestand van Denemarken tot Abbeville bestaat o.a. dit vliegersgevaar vanuit de zee. Maar het is U bekend, dat het de uit drukkelijke wensch is van het Duitsche mi litaire gezag, dat het normale burgerlijke en oeconomische leven nu zoo spoedig en zooveel mogelijk in Nederland ook in Vlissingen wordt hersteld. Helaas is er te Vlissingen geplunderd en gestolen, te rugkeer om orde te stellen op eigen have en goed is daarom noodig ook is er te Vlissingen volop werk, o.a. bij de Kon. Mij. De Schelde, de verschillende openbare diensten en bij het opruimjngswerk en men bedenke, dat ernstige harde arbeid thans voor ons allen het eenige middel is, ons voor de zwaarste zorgen te beschermen. Onze gemeentediensten zullen de inwo ners onzer gemeente zoo goed en zoo op recht mogelijk inlichten over de toestan den té Vlissingen. De electriciteitsvoorziening werkt nor maal, bqna overal is water en aan het her stel der leidingen wordt hard gewerkt. De gasfabriek heeft echter door bominslagen ernstig geleden, zoodat voorloopig de gas» leverantie op zich moet laten wachten. Met alle kracht wordt aan de voorbe reiding der voedselvoorziening gewerkt, maar men begrijpe, dat deze voorloopig nog groote moeilijkheden zal blijven ople veren. Het is begrijpelijk, dat velen Uwer den moed en het vertrouwen verloren hebben, om naar Vlissingen terug te keeren. Gij zult daartoe echter toch in de komende dagen besluiten, al ware het alleen om slechte behuizing en gevaar voor ziekte of epidemieën, voor U en de Uwen te voorko men. Wij, die bijna den gansciien tijd in Vlissingen bleven, zien daarbij de dingen met een' koeler hoofd en in de juiste pro porties, want men bedenke, dat het ge makkelijker is te midden van het gevaar te staan, dan met angst en vreeze verre te blijven. Bij uw besluiten zijn evenwel uw eerste richtlijn „Blijft getrouw op Uw post en doet Uw plicht Schenkt mij voor de komende moeilijke tijden Uw vertrouwen ik vraag slechts naar beste krachten en invloed Uw aller algemeene belangen te mogen dienen. Moge Vlissingen voor verdere ernstige rampen behoed blijven En toont gij U allen den naam van ge trouwe Zeeuwen waardig Vlissingen, 29 Mei 1940. De Burgemeester van Vlissingen, VAN WOELDEREN. MEI 1940. IVRO-Uitzending. 8.10 Gramafoon- 8.50 Gramofoon- >rkest. 11.00 De- orkest en soliste. Berichten A.N.P., AVRO-Aeolian- Cöncertgebouw- Pianovoordracht. ton. 4.30 Gramo- ing. 5.00 Jeugd- musementsor-kest 6.30 Omroepor- Concertgebouw- i. 8.30 Utrechtsch idedeelingen, re- •onmuziek. 10.30 t en solist. 11.00 LVRO-dcmsorkest. nuziek. ttCRV-Uitzendïng. 9.00 Berichten muziek. 9.30 Be- 9.45 Marcando- hten (Engelsch). sch). 11.45 Gra- Stoiler's sextet, ech). 1.45 Berich- •ramofoonmuziek. dsch). 2.45 Gra- .chten (Engelsch). 3erichten (Neder- tonmuziek. 6.15 6.30 Berichten voordracht. 7.30 t). 7.45 Gramo- :hten (Engelsch). h). 8.45 Gramol f :hten (Engelsch),® H Isch). 9.45 Gooi'sl richten (Fransch). :h). 11.45—19. P' De doorbraak by Rjjssel heeft de positie der geallieerde legers nog hachelijker gemaakt. Het frontbericht van het D.N.B. luidt als volgt Uit het nu reeds sedert dagen fel be vochten Vlaamsche gevechtsgebied snijden de Duitsche troepen door, voortdurend door het luchtwapen nadrukkelijk onder steunde, aanvallen brok na brok weg. In een zeer nauwe ruimte tezamen gedrongen staat de tegenstander thans voor de keus zich over te geven of dood te bloeden in nutteloózen tegenstand. Door een vastbe sloten doorbraak uit het Oosten en Wes ten naar Rijssel werd rondom een deel van den tegenstander ten Zuiden van deze be langrijkste stad in Noord-Frankrijk een ring gelegd. Op een gebied van ongeveer 20 km. in het vierkant zijn hier hoofd zakelijk Fransche troepen ingesloten. Op andere punten werden soortgelijke omsingelingen tot stand gebracht. Er blijft van de tot dusverre ter beschikking staan de gevechtsruimte der Franschen en En- gelschen alleen nog het gebied over ten Noorden van Rijssel tot aan de kust. Het is een groot slagveld, dat van alle kanten door de Duitsche artillerie wordt bestre ken. Op het oogenblik wordt nog fel ge streden. Onbekend met den waren toestand geloo- ven enkele troepenafdeelingen van den te genstander nog, dat zij een „terugtocht" rioeten dekken, maar ook slecht vliegweer kan hen niet helpen hun lot te ondergaan. Door een snellen opmarsch in Noord- vlaanderen kwamen de Duitsche troepen tot aan den IJzer in de richting van Duin kerken. Op de breedste plaats had het door den vijand nog bezette gebied een lengte van ongeveer 40 km. toen de be richten voor het legerbericht van heden gesloten werden, intusschen is de afsnoe- £ng van den vijand voortgezet. Duinker ken ligt onder het vuur van de Duitsche yvare artillerie, afgezien van de uitwer king der Duitsche bommenwerpers. De naveninstallatie is vernield een ontwijken via het Kanaal van hier uit in noemens- ^vaardigen omvang is niet meer mogelijk. Duitsche vliegtuigen en snelle booten hou ten daar wacht. Ieperen en Kemmel bestormd. Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakt bekend In den voortgaanden aanval tot vernie tiging van het Engelsche leger hebben onze troepen Ieperen en Kemmel bestormd. Het ingesloten gebied verdeeld. De Deutsche Allgememe Zeitung schrijft o.m. Uit het gi'oote ingesloten gebied zyn door de doorbraak bij Rijssel twee in gesloten gebieden geworden. De uit het Oosten en Westen in het ingesloten gebied gedrongen Duitsche troepen hebben elkan- dér de hand gereikt. Het kleinste ingeslo ten gebied ligt ten Zuiden van Rijssel. Hét omvat nog slechts een vierkant, welks zij den 15 tot 20 km. lang zijn. In dit gebied staan zeer opeengedrongen de Fransche divisies, die voor eenige da gen nog bij Valenciennes uitbraakpogingen deden en staan ook de Engelsche divisies, die voor eenige dagen nog tusschen Atrecht en Kamerijk krachtigen tegen stand hebben geboden. Mèt hen is ingeslo ten een onoverzienbare stroom vluchtelin gen. Het noordelijke ingesloten gebied strekt zich uit van Rijssel tot aan de zee. Het heeft dus nog een uitgestrektheid van on geveer 50 km. Hier in Vlaanderen wordt het ingesloten gebied van drie kanten in gedrukt en aan de kusten van het Kanaal rukken de Duitsche troepen van beide kan ten voorwaarts. De positie der ingesloten legers. Het D.N.B. meldt van de Fransche grens, dat in kringen der westelijke demp- cratieën verluidt, dat het irMticht van den toestand bij de toonaangevende mannen in Parijs veel verder gevorderd is dan de of- ficieele uitlatingen van Reynaud doen zien. Generaal Weygand zou door zijn laatste bezoek per vliegtuig aan de ingesloten noordelijke legers het inzicht gekregen hebben, dat hun lot is bezegeld en dat de overgave slechts zoo lang moet worden vertraagd. tot het Fransche noordelijke front tusschen Abbeville en Montmédy een zekere sterkte heeft verworven. Door de capitulatie van het Belgische leger lijkt het thans echter niet meer mogelijk den daartoe noodigen tijd te winnen, Op het oogenblik zouden besprekingen tusschen Londen en Parijs aan den gang zijn, welke draaien om liet tijdstip, waarop de capitulatie van het Sritsche expeditie- leger en de ingesloten Fransche legers zal worden afgekondigd. Men wil het besluit gemeenschappelijk nemen, opdat tenminste naar buiten een overeenstemming blijft be houden. Op zichzelf zou het Britsche expeditie corps volgens de opvatting van Londen den tegenstand zoo lang handhaven, tot het belangrijken deelen zou zijn gelukt zich naar Engeland in te schepen. Nadat gisteren echter door de verove ring resp. vernieling van alle belangrijke havens door de Duitsche weermacht den terugtocht is afgesneden, schijnt de hoog ste militaire leiding van Engeland thans van meening te zijn, dat alleen nog ge meenschappelijke besluiten over het lot van het ingesloten Britsch-Fransche leger kun nen worden genomen. Italiaansche persstemmen. De Noord-Italiaansche. bladen zijn wat betreft de berichten van het oorlogstoo- neel in Vlaanderen eenstemmig van oor deel dat de toestand voor de geallieerde troepen onhoudbaar is geworden en dat zij een algehecle vernietiging tegemoet gaan. De Corriere della Sera noemt den slag in het noorden die in een geweldig handge meen ten einde loopt en waaruit de ge allieerde legers zich niet meer kunnen redden, het laatste bedrijf van een tra gedie. Na de ineenstorting in Vlaanderen is de toestand voor Frankrijk uiterst ern stig geworden. In de Fransche hoofdstad vraagt men zich met groote zorg af waarheen de Duitsche troepen thans zullen opmarcheereri. Parijs en Londen zijn beide in gevaar. De Gazetta del Popolo ver wondert zich over het feit dat de En gelsche oorlogsvloot niet gebruikt wordt. Men had venvacht dat de „imperial fleet" vanuit zee meegewerkt zou hebben aan de geallieerde operaties. Klaarblijkelijk is de admiraliteit meer bezorgd over het lot der schepen dan over het lot der menschen. Engeland heeft steeds weer het ver lies van slagschepen ontkend doch thans bevestigt de onverklaarbare afwezigheid van de vloot in deze c.ri.' leke oogenblikken voor het landsleger niet alleen de ern stige verliezen die de Engelsche oorlogs- marine moet hebben geleden doch vormt tevens een stilzwijgende bekentenis van het feit dat de beheersching der zee on dergeschikt is aan de beheersching van het luchtruim. Bezorgdheid onder de Fransche bevolking. Het D.N.B. meldt van de Fransch Zwitsersche grens: De Fransche bevolking maakt zich met het denkbeeld vertrouwt dat het noordelijke legerdat thans reeds wekenlang is ingesloten, definitief vernie tigd wordt zonder dat het Fransche Op perbevel ook maar een poging tot red ding onderneemt. Het volk begrijpt niet hoe het mogelijk is dat het Fransche leger dat zich thans reeds wekenlang achter de stellingen terrein afstaat geen doorbraak tot redding van het groote noordelijke leger dat de vernietiging te gemoet gaat, kan ondernemen. Onder de bevolking die familieleden heeft onder het ingesloten leger en zich daardoor per soonlijk verbonden voelt met het lot dezer troepen, heerscht opwinding en stijgt de wanhoop over het feit dat den afgesneden troepen geen hulp wordt geboden. EEN ERNSTIGE WAARSCHUWING. Denk om de verduistering. De Commississaris van Politie te Vlis singen tevens Commissaris van Rijkspo litie richt in opdracht van het Duitsch militair Commando te Vlissingen een ern stige waarschuwing aan de bevolking van Vlissingen om er zorg voor te dragen, dat bij het intreden der duisternis iedere licht bron in de woningen zoodanig verduisterd is, dat geen enkel schijnsel naar buiten treedt. Hij deelt mede, dat de Nederlandsche en Duitsche politiepatrouilles scherpe instruc ties terzake hebben gekregen dat zij de woningen, van waaruit een lichtschijnsel komt, zullen betreden op welke wijze dan ook en de oorzaak van het lichtschijnsel onklaar zullen maken, terwijl de bewoners zich aan een ernstige straf blootgesteld zullen zien. Men veriieze niet uit het oog, dat licht schijnsel naar buiten gevaar kan opleveren voor alle bewoners dezer gemeente. Vlissingen, 30 Mei 1940. De Commissaris van Politie te Vlissingen, tevens Coipmissa- ris van Rijkspolitie, GASINJET. KREEG U „GESCHENKEN"? Geef daarvan dan spoedig kennis. De Commissaris van Politie van Vlissin gen verzoekt een ieder die den laatsten tijd „geschenken" heeft ontvangen in welken vorm dan ook, van onbekende personen of wel van militairen, hiervan onmiddellijk kennis te geven aan zijn bureau. Kantoor ontvanger weer open.. De ontvanger der directe belastingen te Vlissingen, brengt ter algemeene kennis, dat het kantoor aan de Zeilmarkt, weder geopend is. Onder dit opschrift publiceeren de Duitsche ochtendbladen, zoo meldt het D.N.B. uit Berlijn, de berichten over de be storming van-Yperen en omgeving door de Duitsche troepen. De streek waar in den wereldoorlog zoo fel gestreden is, is thans met het sleutelpunt, de stad Yperen, in Duitsche handen, schrijft de Berliner Boer- senzeitung. Nu o.m. Yperen, de Kemmel- berg en Diksmuiden genomen zijn en de Belgisch-Fransche grens is bereikt, treden twee feiten naar voren. Ten eerste de zak ten zuidoosten van Rijssel, waar het Fran sche leger zich bevindt, is volkomen ge sloten aangezien Rijssel zoowel vanuit het westen als vanuit het oosten genomen is. Ten tweede de Duitsche stoottroepen zijn ook den sector van de Engelsche divisies van twee kanten binnen gedrongen, nl. van het noordoosten en van het zuidwesten. Wat aan Engelsche troepen niet reeds door de Düitschers omsingeld is, dringt thans naar het noorden en probeert de kust te be reiken. Acht dagen geleden stonden de toen reeds sterk terugtrekkende Engel- schen nog een half dozijn Kanaalhavens ter beschikking. Thans is dit anders. Bou logne, Calais en Oostende zijn in Duitsche handen. Duinkerken ligt in het vuur van de Duitsche artillerie. De laatste Britsche hoop is gevestigd op de kleine Belgische haven Nieuwpoort, doch ook daar is het niet veilig. De haven is voor de Duitsche bommenwerpers gemakkelijk te bereiken en Duitsche „Schnellboote" hebben voor Nieuwpoort opnieuw een naar Engeland vluchtenden grooten Britsehen torpedoja ger getorpedeerd. Men ziet dus,, zoo besluit het blad, dat het geweldige drama met rassche schreden zijn einde tegemoet gaat VERORDENING BETREFFENDE DE VERDUISTERING. De Burgemeester van Vlissingen brengt het navolgende ter openbare kennis De opperbevelhebber der Duitsche leger groep heeft de volgende verordening inza ke de verduistering uitgevaardigd 1. Onmiddellijk van kracht wordt de be paling van zonsondergang tot zonsopgang te verduisteren. 2. Alle gebouwen moeten zoo verduisterd worden, dat geen lichtschijnsel naar bui ten dringt. 3. Iedere buitenverlichting moet zoo ver duisterd worden, dat uit een hoogte van 500 M. in loodrechte en schuine blikrich ting lichtverschijnselen niet meer waarge nomen kunnen worden. Alle lichtbronnen die gemist kunnen wor den, moeten worden uitgeschakeld. Licht- leclames en verlichtingen van etalages moeten worden uitgeschakeld. 4. Bij alle verkeersmiddelen (automobie len, spoorwegen, tramwegen, schepen, enz.) moet de binnenverlichting naar buiten vol ledig verduisterd worden. De schijnwerpers van de rijtuigen Aoeten zoodanig worden afgedekt, dat slechts een horizontale spleet die 58 cM lang en 1.5 cM breed mag zijn, het licht Iaat uitkomen. Automobielen rijden op. vrije straatwe gen met gedempte schijnwerpers en groot licht. Bij tegenverkeer en in gesloten plaat sen moeten de schijnwerpers op klein licht gedempt worden. Achter- en remlichten moeten verduis terd blijven branden. Richtingwijzers moeten verder worden gebruikt. Parkeerende rijtuigen moeten naar voren en naar achteren door verduisterde licht bronnen worden aangegeven. 5. Uitschakeling der openbare electrici- teits- en gasvoorziening wegens de verduis tering is ten strengste verboden. 6. Overtredingen der voorschriften 15 worden zwaar gestraft. Vlissingen, 29 Mei 1940. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen, maken bekend, dat vanaf heden de verkoop van koffie, thee en schoenen is verboden, Vlissingen, 29 Mei 1940. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. DE SCHOLEN GAAN WEER OPEN. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen brengen ter openbare kennis, dat het in het voornemen ligt de openbare scholen dezer dagen weder te openen. Het tijdstip van aanvang zal nader wor den bekend gemaakt. Vlissingen, 30 Mei 1940, Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. BEKENDMAKING VAN HET DEPARTEMENT VAN HANDEL, NIJVERHEID EN SCHEEPVAART. Burgemeester en Wethouders van Vlis« singen brengen ter openbare kennis de vol gende regeling van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart 1. Het koopen van alle soorten schoenen, bij den kleinhandel en het verkoopen en af leveren van alle soorten schoenen door den kleinhandel is verboden. 2. Onder schoenen worden voor de toepas sing van dit verbod mede verstaan kin derschoenen, laarzen, sportschoenen, sanda len, Samoa's en lederen pantoffels. 3. Van het verbod, bedoeld onder 1, is uit gezonderd het koopen door en het verkoo pen en afleveren aan hen, die in het bezit zijn van een door den plaatselijken distribu- tiedienst afgegeven, op naam gestelden bon, rechtgevende op het koopen van één paar schoenen. 4. De plaatselijke distributiedienst zal een bon als onder 3 bedoeld slechts afgeven op vertoon van de distributiestamkaart aan hen, die ten genoegen van dien dienst aan- toonen, dat zij niet beschikken over een paar schoenen, dat redelijkerwijze bruikbaar kan worden geacht. 5. De onder 3 bedoelde bon moet bij af levering der schoenen door den kooper wor den ingeleverd. De aan de achterzijde van den bon vermelde gegevens moeten door den verkooper worden ingevuld en door den kooper van zijn handteekening worden voorzien. 6. De kleinhandelaar is verplicht iedere bestelling van schoenen op een bij den plaatselijken distributiedienst verkrijgbaar bestelformulier in te dienen bij het Rijks bureau voor huiden en leder, Keizersgracht 129/131 te Amsterdam. Dit bestelformulier moet vergezeld zijn van een met het te be stellen aantal paren schoenen overeenko mend aantal bonnen, als bedoeld onder 3. Bestelling rechtstreeks bij den fabrikant of grossier is derhalve niet meer mogelijk. Vlissingen, 30 Mei 1940. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP.. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen brengen nogmaals onder de aandacht van belanghebbenden, dat het ten strengste is verboden wit brood te bakken. Vlissingen, 29 Mei 1940. Burg. en Weth. van Vlissingen. VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. VORDERINGEN OP HET RUK. Burgemeester en Wethoudêrs van Vlis singen verzoeken degenen, die vorderingen hebben op het Rijk Wegens werkzaamhe den. leveranties of anderszins, hiervan declaraties in drievoud eventueel met be scheiden te beleggen, op te maken en deze in te leveren ter gemeente-secretarie. Van gemeentewege zal voor doorzending naar het betrokken departement worden zorggedragen. Vlissingen, 30 Mei 1940, Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. AANGIFTE PAARDEN, AFKOMSTIG VAN HET NEDERLANDSCHE OF FRANSCHE LEGER. De Burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat personen die, in het bezit zijn van Iegerpaarden van het Nederlandsche of Fransche leger, zich met deze paarden moeten melden vóór des morgens 9 uur bij den Veterinaren Kom- mandantur te Middelburg (nabij de Water toren). Het niet voor 10 Juni a.s. voldoen aan deze verplichting zal worden gestraft. De publicatie betreffende de aangifte van bedoelde paarden ter Gemeente-Secre tarie dd. 28 Mei 1940 is vervallen. Vlissingen, 30 Mei 1940, De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. Organisatie van den wederopbouw. De Burgemeester van Vlissingen brengt het navolgende ter openbare kennis: „De Opperbevelhebber van Land- en Zeemacht, in overleg met den Duitschen Bevelhebber in Nederland, op voordracht van den Secretaris-Generaal, waarnemend Hoofd van het Departement van Water staat enz., besluit onder meer als volgt le. Werkzaamheden tot herstel van ge leden oorlogsschade, uitgezonderd kleine herstellingen aan werken en gebouwen, die overigens geen belangrijke schade hebben geleden, mogen noch door openbare licha men, noch door particulieren worden ver richt zonder goedkeuring van den Regee- ringëcommissaris wederopbouw afdee- ling voortzetting werken Oostduinlaan 2, 's-Gravenhage. 2e. Werken en gebouwen, die als mo nument zijn aangemerkt door de daartoe bevoegde instantie, mogen niet worden ge sloopt of veranderd dan na voorafgaande toestemming van de Rijkscommissie voor de monumentenzorg. 3e. Afkomend materiaal van ernstig be schadigde werken en gebouwen blijft ter plaatse beschikbaar, in afwachting van nadere aanwijzingen door of vanwege ge noemden Regeeringscommissaris. Vlissingen, 30 Mei 1940, De Burgemeester voornoemd, .VAN WOELDERE

Vlissingse Courant | 1940 | | pagina 1