Br ia ven uit België en Luxemburg. BRIEVEN UIT BE HOFSTAD Uit Zeeuwsch-Vlaanderen Oostburg IJzendijke St. Kruis BINNENLAND BUITENLAND Overtvin uw vrees en gij zult overwinnen! Uit de Vlissinssche Courant van vóór 50 jaar. Advertentiën 'n Vreemde Franskiljon. Een bonte avond in „Mon Village" te Brussel. Er gaat een stuk revue. Fienthe Beulemans staat op de planken, in mans kieeren. Het is een nagemaakt student, die den toeschouwers komt vertellen, dat de Brusselsche studenten, bij hun laatste be tooging ten gunste van Frankrijk, toch maar daadwerkelijk uiting hebben durven geven aan de „Fransgezinde gevoelens van het Belgisch volk". Waarna een schallende „Marseillaise" losbreekt, die de heele zaal recht doet springen en mee doet zingen, da heele zaal op twee Vlaamsche soldaten na. Het zijn twee gewone piotten, die nogal vooraan zitten. Ja, zy zitten, staan niet recht of zingen niet mee. Dat is niet naar den zin van de omringende toeschouwers, klaarblijkelijk franskiljons, die hun plaatsen verlaten en onder een vloed van scheld woorden de twee soldaten willen dwingen tot opstaan. Van alle kanten roept men: „Debout, debout! Sales Flamands." (Op, op! Vieze Vlamingen). De twee Vlamingen protesteeren, roepen luid, dat zij slechts recht zullen staan voor den „Vlaamschen Leeuw" en voor de „Brabangonne", niet voor een vreemd volkslied, welk dan ook. De fiere houding der Vlamingen schijnt in druk te maken op de franskiljons, maar een hunne.- komt niettemin dreigend nader en slaat naar de soldaten, welke echter den slag en den man opvangen en hem niet loslaten vooraleer hij zijn identiteitskaart getoond heeft. Pijnlijk krijtend in den vas ten greep van een der Vlamingen roept de gevangen franskiljon, dat hij... geen frans kiljon is. Waarop hij, inplaats van een identiteitskaart een Roemeensch paspoort te voorschijn haalt. De Fransch sprekende relletjesmaker blijkt een Roemeensch stu dent te zijn. Het is dit soort buitenlandsche relletjesmakers, dat in België de microbe verspreidt der besmettelijke ziekte, welke men xénophobie (vreemdelingenhaat) noemt. Wij hebben over dit laatste onderwerp in een vorige correspondentie een en ander gemeld, ook betreffend het in België inge voerd stelsel der afzonderingskampen voor vreemdelingen. Wij hebben toen eveneens doen uitkomen, dat genoemd stelsel soms aanleiding gaf tot onrechtvaardige be handeling van vreemdelingen, wie men niets verwijten kan dan dat zij, buiten hun schuld, niet geheel en al in ordè^zijn met hun papieren. Het schijnt echter, dat men op den ingeslagen weg namelijk de goeden met de kwaden te doen boeten nog veel verder wil gaan. Naar wij uit Brussel vernemen worden in officieele kringenplannen overwogen om een einde te maken aan het thans veel voorkomende euvel dat vreemdelingen, die zich hier pas uit het buitenland gevestigd hebben, op commercieel gebied de pl ".ts innemen van Belgische gemobiliseerden. Men overweegt in dit verband de mogelijkheid van een ingrijpende beperking der handelsvrijheid voor buitenlanders, alsmede het inrichten van onder militaire leiding staande arbeids kampen voor de mannelijke vreemdelingen, die verdacht worden of geen voldoende ^papieren hebben en in aanmerking komen om op het land of in de fabrieken voor het leger werkzaam te zijn. Een schrijnend probleem. Een schrijnend probleem in België is de noodtoestand waarin de gezinnen verkee- ren van de meerderheid der gemobiliseer den, wier gezinsvergoedingen, zeker naar Nederlandsche opvattingen (soms nog geen gulden per dag), belachelijk laag zijn. Na acht maanden mobilisatie is de economische weerstand in de meeste gezinnen der ge- mobiliseerden geheel verdwenen; de spaar centen, by al dien er waren, zijn op en er heerscht op vele plaatsefi zwarte armoede, De soldaat met verlof, die thuis eet, ziet het pijnlijk verschil tusschen de militaire keuken en de zijne thuis, hij ziet de schrille tegenstelling en het feit, dat de zijnen een hongerbestaan leiden. Terwijl in alle andeVe neutrale landen van West-Europa het vraagstuk der militaire vergoedingen tot een bevredigende oplossing gebracht werd, is België het eenige land waar niet aan genomen wordt, dat behoorlijke, een nor maal leven toelatende, vergoedingen als een moreele, sociale en economische nood zakelijkheid voor het land dienen te wor den beschouwd. De Belgische regeering stelt zich op het standpunt, dat de gezins vergoedingen, die nog beneden den toch ook al ver ontoereikenden werkloozen- steun liggen, voldoende moeten zijn, wijl er niet meer gegeven kan worden. Tegen over deze meening staat die van de belang hebbenden en hun standsorganisaties, welke een actie voorbereiden van sociale solida riteit, om desnoods zonder fiscale tusschen- komsthoogere gezinsvergoedingen te kunnen verwezenlijken. Men heeft hier het oog op een gelijke instelling als het „Solidariteits fonds" voor werkloozen en andere steun behoevende loontrekkenden, een zelfstan dig fonds, zooals er in België verschillen de bestaan, een instelling niet beheerd door een minister of door ambtenaren van een departement, maar door een Raad van Beheer door de regeering te benoemen en waarvan de macht en de bevoegdheid bij een nieuwe wet geregeld worden. Het doel van dit fonds is, de vergoedingen van so cialen aard aan de levensduurte aan te passen, zonder daardoor de belastingen of het budget te verzwaren. Het lot van Belgisch Luxemburg. Belgisch Luxemburg deelt met het Groot- Hertogdom Luxemburg de weinig benij denswaardige positie een neutralen voor post tusschen de twee oorlogsfronten te zijn. Bouillon, Florenville jn Virton, welke gemeente bijna op de Fransche grens lig gen, worden door de oorlogvoerende lucht machten nogal eens bezocht, maar ge woonlijk bemerken de piloten spoedig hun vergissing en maken dan rechtsomkeer. De hoofdstad van Belgisph Luxemburg is Aerlen (Arlon), dat vlakby de westelijke grens van het Groot-Hertogdom Luxem burg ligt. Aarlen is de bron van de Semois. die in haar nabijheid van de rotsen stroomt. Het is tevens een belangrijk spoorwegknooppunt. Sinds den oorlog echter, heeft men de belangrijkheid zoo veel mogelijk verminderd en op het ge bied een soort „technische evacuatie" uit gevoerd. Het personeel der werkplaatsen en administraties werd dieper het land in geplaatst. Zoo ging het ook met het gar nizoen, een heeJ regiment infanterie, het 10e Linie, dat blijvend rzar elders over geplaatst werd en in de plaats waarvan een enkel bataljon Ardenneesche Jagers kwam. Dus niet alleen de spoorwegbevol king ontruimde de stad, de militaire be volking ook. Het Aarlensche schietkamp van Chatillon werd buiten gebruik ge steld en het militaire hospitaal eveneens. De groote locomotievenloodsen en spoor wegateliers van Aarlen staan thans ver laten en het personeel is overgeplaatst naar Latour. Er was te Aarlen ook een directie met veel personeel van de Lu- xemburgsche tramwegen: zij is er niet meer overgeplaatst naar Namen. Er was te Aarlen een directie van de Douanen en Accijnzen: zij is er niet meer; overge plaatst naar Namen en Luik. Er was te Aarlen een brigade van de Rijkswacht en van de Süreté; ook al overgeplaatst naar Namen. Ook het te Aarlen nog gevestigd rijksbureau van Bruggen en Wegen („Wa terstaat", zou men in Nederland zeggen) zal naar Namen overgeplaatst worden, waarna de particuliere instellingen zullen volgen, de banken e.d. Dan zal er niets meer over te plaatsen zijn als het voor naamste: de bevolking, wanneer het ten minste zoover moet komen; wat God ver hoede! Wandel! De Hemelvaartsdag is nu eenmaal een ietwat bizondere dag omdat als het weer wil meewerken het een uitgangsdag voor allen is. Dit jaar is het in alle opzichten een topdag geweest om eens een moderne uitdrukking te bezigen. Het is opmerkelijk hoe de wandelsport, eigenlijk meer en be ter gezegd, de marcheerspost zich plotse ling heeft ontwikkeid. Waar je in den om trek van Den Haag kwam, overal ont moette je grootere en kleinere groepen van beoefenaren en beosfenaarsters van deze sport-liefhebberij. In den namiddag zoo tegen een uur of vijf was Scheveningen verstopt door de honderden, misschien wel duizenden tippelaars. De boulevard moest voor het rij-verkeer worden afgesloten. Merkwaardig is het dat één toegangsweg naar Den Haag plotseling de groote ver keersader voor deze tochten is geworden. Het is de monumentale Alkemadelaan, die de rechtstreeksche verbinding vormt van Scheveningen zoowel met de noordelijke richting, naar Leiden, Haarlem en Amster dam, als met de oostelijke naar Gouda en Utrecht en zelfs met de zuidelijke naar Rotterdam. Ook met de westelijke in de richting van het Westland is de verbinding goed, al is hier die groote verkeersader niet zoo praktisch. In weinige jaren tijds heeft dit alles zich snel ontwikkeld en is daardoor Schevenin gen. het groote centrum geworden, terwijl dit vróèger door gemis aan snelle en bree- de wegen er heelemaal niet voor geschikt was. Bij den aanleg van deze breede laan heeft men zich waarschijnlijk die ontwikke ling niet zóó kunnen denken. Als dat wel het geval was geweest had men niet jaren lang het aansluitende gedeelte met Sche veningen achterwege gelaten, want het zonderlinge geval heeft zich jaren lang voorgedaan dat deze weg eigenlijk dood liep en daardoor alle doel, waarvoor hy thans zoo bizonder geschikt is, miste. Over het algemeen is men niet gelukkig ge weest in den aanleg van onze stad. Overal liepen de groote verkeersaders plotseling dood en nog zijn daarvan de noodige voor beelden aanwezig. Maar nu dan de marcheersport, die op dezen Hemelvaartsdag wel een triomf heeft gevierd. Geleidelijk past alles zich daarby aan. Het costuum-vraagstuk vindt ook zijn oplossing men begint dit eigenlijk zoo op te lossen, dat het praktische zich bij het aesthetische aanpast. De gewild-doenery is er al af en er wordt met smaak naar een goed effect gestreefd. Het is opvallend hoeveel goede trommelslagers er onder de meisjes zijn te vinden, een emplooi waar van men nooit verwacht zou hebben, dat het door vrouwen of meisjes met zooveel vaardigheid zou worden beoefend. Er zijn er bij, die voor een beroeps-man in dit op zicht heelemaal niet onderdoen. Over het hygiënische van deze sport behoeft geen betoog gehouden te worden. Wat vooral zij het bijkomstig van zooveel beteekenis is is de groote matig heid in het drinken die er bij betracht wordt en moet worden. Naast de „beenen-sport" blijft de fiets zich nog dapper handhaven. Onafzienbare rijen fietsers kwamen op den Hemelvaarts dag de wegen naar en van de bollen-velden berijden. Het leek wel alsof de geheele jeugd van de groote steden was uitgetrok ken en het moet in de woon-straten wel merkbaar geweest zijn, dat die duizenden waren uitgevlogen. Door de tochten naar de kleinere plaatsen heeft deze sport zeker aanstekelijk gewerkt en daar heeft zij ook goede uitwerking gehad. Het om-hangen en om-lummelen op een kerkpleintje, aan een bruggetje of een aanlegsteiger het Zondagsche genot van de klein-steedsche en dorpsche jeugd zal nu ook wel door deze sport worden weggenomen. Als je nog heusch niet zooveel jaar geleden op een Zondagmiddag door een kleine plaats kwam, vond je er altijd ditzelfde beeld van groepjes opgeschoten jongelui, die daar hun eerste stappen zetten op het groote pad der „liefde" en hun tijd verknoeiden met niets-doen, misschien als het er op aankwam, eer met kwaad dan met goed doen. We zullen maar niet zeggen waarin daarvoor de oorzaak lag om geen gevoelig heden te treffen, maar ieder kenner van de kaart van ons land, zal dat wel weten. On der de jongelui is eindelijk zelf het inzicht verhelderd, dat men nog wel „iets" kan doen zonder daardoor in andere plichten te kort te komen. Een groot voordeel van deze sport is het dat ze zeer goedkoop is. Een paar goede schoenen is het voornaam ste en daarmede spaart men zijn gewone trappers nog. Het costuum zal ook de kos ten niet maken en een hoed is een volko men overbodig attribuut. Wie dus aan deze sport wil deelnemen, behoeft geen ex tra uitgaven te maken, wat maar zelden van een andere sport gezegd kan worden. Een terrein, een lokaliteit heeft men niet noodig, want de openbare wegen zijn gratis te exploiteeren. Het is dus wel één genoe gen, dat iedereen zich kan verschaffen als hij de energie zich kan verschaffen als hij de energie maar bezit om te beginnen. Er zijn altijd wel wandelars geweest, die er op uittrokken maar zij waren weinige in aan tal en werden nauwelijks opgemerkt. Eigenaardig is de reactie op de toene mende snelheid waarmede men zich wilde verplaatsen, nu de terugkeer tot het dood natuurlijk loopen weer de overhand heeft gekregen. De fiets zijn velen ook zat ge worden, want daar zitten zy dagelijks op en hun tocht in de drukke stads-straten is allerminst een genoegen. Nu het gelukt is de liefhebbers en liefhebsters in dit genoe gen bijeen te brengen en men dus kamera den vindt, is de situatie gansch anders ge worden. Er wordt veel gesproken van de lichamelijke opvoeding. De tijd van de acrobatiek is gelukkig voorbij, men wil nu het aangename met het nuttige combi neeren. Wij hebben dit alles op Hemelvaartsdag met veel genoegen geconstateerd en benijd. Het schitterende weer gaf zijn zegen op dit genoegen en duizenden hebben ge zondheid opgedaan voor meer dan een volle week. Volgt het dus na, zoo luidt onze con clusie EIBER. Woensdag werd te Oostburg een kring- stierenkeuring voor W.-Zeeuwsch-Vlaande- ren, uitgaande van de vereeniging tot ver betering van het rundvee in Zeeland, ge houden. Voor deze keuring bestond groote belangstelling. Handel werd echter niet gedreven. De resultaten van deze keuring zijn als volgt: a. Niet stamboekstieren rubriek I, min stens 9 maanden, geen breede tanden, ge boren op of na 1 Mei 1939, een le pr, be haalden: Lodewijk, M. de Bruijne, Cadzand; Anko, M. de Bruijne, Cadzand; Apollo, I. Risseeuw-Haartsen^ Zuidzande. Eervol: een stier van Pr. Plasschaert, Oostburg. Rubriek n, geboren tusschen 1 Januari 1939 en 1 Mei 1939. le pr. Hugo, L. de Bruyckere, Sluis; Elza's Rudolf, C. F. Ver- craye, Aardenburg; Turk, O. Buysse, Eede; Hans Kuilsburg, De Nood, Waterland kerkje; Hertha's Dries, Adr. Risseeuw, Cadzand; Lucas, R. A. M. de Rijcke, Eede;, Bram. J. J. Riemens, Groede; Tom, A. J. Quaak, IJzendijke; 2e pr. Nelis, Abr. v. d. Slikke, IJzendijke; Wodan Junior, C. H. Rijckaert, Biervliet; Graaf H, J. J. Rie mens, Groede; Jaap v. Driew, W. J. Naaye-Weeda, Biervliet; Apollo n, Cl. Rammelaere-v. Rie, Eede; Hollenbergs Fr., Ch. Gernaert, Biervliet; Graaf n, Corn. Cysouw, Groede; eervol: Robert, C. E. v. d. Hemel, Groede; Daladier, A. J. M. Dusar- deyn, Groede; een stier van M. Buysse, Oostburg. Rubriek III. Geboren voor 1 Januari 1939: le pr.: Bertus, Adr. Risseeuw, Cad zand; Benno, H. J. Aerhaudts, .Sluis; Frans, Stierenvereeniging, St. Kruis. Rubriek IV: stieren met 2 of meer breede tanden: le pr.: Tinus, M. de Bruij ne, Cadzand; Heiman. G. V. M. Doens, IJzendijke; Nico, P. J.'Mullaert, Biervliet. b. Stamboekstieren. Rubriek V, nog geen 2 jaar, voorloopig ingeschreven: le pr.: Bravo, P. M. v. Iwaarden, Cadzand; Wil liam, 17805, Stierenvereeniging, Biervliet; Adolf, 17804, A. J. Cambier, Breskens; Deyne Ursus, Stierenvereeniging. IJzen dijke; Gines, Anth. Geluk, Nieuwvliet. Rubriek VT, tot 2 jaar en 10 maanden, definitief ingeschrevenle pr.Adolf, 17062 S., Stierenvereeniging, Waterland kerkje; Anna's Graaf, 17801 S., Stierenver eeniging, Sluis. Rubriek VII, boven 2 jaar en 10 maan den, definitief ingeschreven: le pr.: Dries Kuilsberg, 16352 S. Stierenvereeniging, Cadzand; Rudolf, 16353 S., Stierenvereeni ging, Aardenburg; Dagobert Kuilsburg, 16429 S., Stierenvereeniging, Schoondijke; le prijs met afstammelingen: Graaf 15776, Stierenvereeniging, Groede; Dries Kuilsburg, 16352 S., Sierenvereeniging, Cadzand. Provinciale keuring van rundvee. De uitslag van de alhier .plaats gehad hebbende provinciale keuring van: rundvee was de volgende le kalfskoeien1. Cora, 77 y2 p., Aug. de Milliano 2. Mina, 76 p., L. dê Smet. 2e kalfskoeien 1. Boerinne, 78 p., Cl. v. d. Hauwe 2. Anita, 77 p., A. Temmerman. 3e. kalfskoeien 1. Greta, 78, p. A. de Smet. 4e kalfskoeien 1. Mollie, 83 p., M. Ver- brugge 2. Lima, 77 f2 p„ A. de Milliano. Oudere koeien 1. Bonte, 82 p., J. Mul laert. Volbloed vaarzen 1. Gusta, A. H. van Waes 2. Juliana, M. Verbrugge, Water landkerkje 3. Tona, A. van Waes 4. Bon te, A. Leenhouts. Niet-volbloed vaarzen1. Martha, J. den Hamer 2. Liza, A. Leenhouts. 1-jarige volbloed vaarzen 1. Jo, J. Mul laert 2. Eddy, J. Mullaert. (Waar gëen plaatsnaam is vermeld woont de eigenaar te IJzendijke). Poldervergadering. Donderdag vergaderden de stembevoeg de ingelanden van het waterschap Groote Boom en Goodsvliet aldaar. Van de 18 stembevoegden waren 16 tegenwoordig en vertegenwoordigd. Na breedvoerige bespre kingen, gelet op de huidige omstandighe den, mede op slechts matige toezegging van de zijde van het gemeentebestuur van St. Kruis en de zeer twijfelachtige toezeg ging van de zijde van het bestuur van den Nieuwen Passageulepolder, werden de in gekomen verzoeken om wegverhardingen aangehouden tot de volgende jaarvergade ring. Met algemeene stemmen werd beslo ten zich opnieuw, bij wijze van een adres aan Ged. Staten, uit te spreken tegen de opheffing der bekende 76 polders en wa terschappen en de oprichting van één wa terschap ,,'t Vrije van Sluis". De rekening over 1939/1940 werd zonder op- of aanmerkingen vastgesteld, in ont vang op 7609.63 en in uitgaaf op 7258.28, alzoo met een goed slot van 351.35. Het verslag nopens den toestand en de behoef ten van het waterschap werd gunstig uit gebracht, terwyl de algemeene tevreden heid werd uitgesproken over de nieuwe verharding Platluis/Tonnebrugstraat. De begrooting van den dienst 1940/1941 werd vastgesteld, zonder vermeldenswaar dige veranderingen, als door het bestuur voorgesteld in ontvang en in uitgaaf op 3948.73, met een post voor onvoorziene ad 116.88 en een te heffen geschot, gelijk als in 1939/1940 ad 3 per schotbare heet. grond. Machtiging werd verleend tot ver pachting van het grasgewas, het jacht- recht op de dijken, zoo ook tot aanschaf fing van onderhoudsmaterieel voor 1941/ 1942, vóór Mei 1941. Bij eerste vrije stemmingen werden tot afgevaardigden ter vergaderingen van het waterschap- der Sluis a.d. Wielingen herbe noemd de heer P. J. Talloen en benoemd de heer P. J. de Backere, de laatste in de va cature van den heer A. E. Smet, die in- tusschen te Sluis woont. ONDERHOUD MET ROOSEVELT. Uit Washington wordt gemeld, dat onze gezant aldaar, jhr. Loudon gisteren een onderhoud met Roosevelt heeft gehad. DEVIEZENVERORDENING IN NED-INDIË. Aneta verneemt officieel dat met ingang van heden is besloten geen vergunning meer te geven voor den uitvoer van goud en gouden munten, den uitvóer van betaal middelen in vreemde valuta, geldwaardig papier, effecten en andere documenten- taire vorderingen is tot nader order ge heel verboden. Remises naar het buiten land kunnen alleen plaats vinden met ver gunning van de Javasche bank. Zij die goederen uitvoeren hebben de verplichting naderhand de te verantwoor den waar het provenu in vreemde valuta is gebleven. Deze maatregelen zyn geno men in afwachting van een meer alge meene deviezenregeling. KWAADWILLIGE GERUCHTEN TEGENGESPROKEN. Naar aanleiding van geruchten dat voor aanstaande en te goeder naam en faam be kend staande personen zouden zijn gearres teerd en zelfs gefusilleerd, kan worden me degedeeld dat deze kwaadwillige geruchten van r.llen grond ontbloot zijn en waarschijn lijk worden verspreid om het vertrouwen in overheid, overheidsinstanties en groote in stellingen te ondermijnen. De Canadeesche eerste minister heeft gisteren in een radio-toespraak Canada's onwrikbaren steun toegezegd aan Neder land en België. OUD-PREMIER VAN ZEELAND NAAR BELGIË TERUG. Naar wordt gemeld zal de Belgische oud-premier Van Zeeland, die momenteel in Amerika verblijft, in den loop van de volgende week vandaar vertrekken om in het Belgische leger deel te nemen. KERK- EN SCH00LNIEUWS Beroepbaar. Het Prov. kerkbestuur van Zeeland heeft tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk toegelaten den heer L. A. Snij ders, candidaat aan de Rijksuniversiteit te Leiden, en den heer A. A. Koolhaas aan die te Utrecht. MARINE EN LEGER Opkomst van mariniers. De regeeringspersdienst meldt: Jongelieden in den lande, die zich op 14, 15, 16 of 17 Mei moeten aanmelden in de marinierskazerne te Rotterdam, om aangenomen te worden als marinier, tam boer of pijper der 3e klasse, moeten aan die aanmelding geen gevolg geven, doch nader bericht afwachten. Wat de worm voor de plant is is de „vrees" voor 's menschen moed. Hij knaagt aan de levenssappen en ontneemt hem goed en bloed, Ernstig zijn wel deze tijden, waar de bruut ons heil belaagt doch een volk, dat eeuwen stand hield, kent geen vrees blijft onversaagd, Holland staat nu in de branding, maar staat forsch in zijn cultuur Holland staat, gelijk voor eeuwen,i rotsvast in dit bange uur. Laten wij de vuisten ballen en verruimen wij de borst „Wee" dan hem die ons belaagde en ons valsch benad'ren dorst. Mannen vrouwen van Oud-Holland, staalt de spieren staalt het hart Slaat den bruut met eigen wapens wee hem dan, die ons nu tart Zoowaar God is met de Zijnen zoowaar 't recht aan ons zal zijn Zoowaar zullen wij verwinnen maken wij den vijand klein1 Ha-vee-Wee. 19de loeeh 1890 Op 8 Mei heeft op plechtige wijze de ont hulling plaats gehad van het gedenkteeken op het graf van wijlen Jacob Hobem. De nationale driekleur wapperde aan de open bare gebouwen, de rijksvaartuigen en aan de huizen der ingezetenen. Voor het raadhuis werd een groote stoet opgesteld van verschillende corporatiën, die onder de tonen van de stafmuziek van het 3e reg. infanterie te Bergen op Zoom zich naar de begraafplaats begaf. Nadat het Vlissing's Mannenkoor „Op het kerkhof" ten gehoore had gebracht, heeft vice-admiraal F. L. Geerling namens de commissie tot oprichting van het ge° denkteeken het woord gevoerd en de hel dendaad van Hobein in herinnering ge bracht. Op het daarop gegeven bevel werd het monument, ontworpen door de heeren Van Rossum en Vuijk, architecten te Amster dam, door de ridders der Militaire Willems orde D. Slot en J. van den Berg, door het hijschen der vlaggen die tot dusver het monument bedekten, onthuld, waarop de muziek het volkslied deed hooren, dat met ongedekte hoofden werd aangehoord. Voor de gemeente Vlissingen werd liet monument aanvaard door burgemeester Tutein Nolthenius, die 'na zyn toespraak een krans van levende bloemen op het monument neerlegde. Na een zangnummer van Vlissing's Mannenkoor werd nog door verschillende sprekers het woord gevoerd, waarna de burgemeester dank bracht voor de hulde in het bijzonder aan de Belgische deputaties, die, evenals bij de begrafenis van Hobein in 1888, hebben getoond dat zij dappere daden naar waarde weten te schatten. Namens de familie betuigde tenslotte de heer Biegman, als oudste schoonzoon van Hobein, dank voor de hulde aan de nage dachtenis van hun vader en schoonvader bewezen. oo Tusschen Vlissingen en Breskens is een telegraafkabel gelegd, beginnende bij Fort de Nol alhier en eindigde te Nieuwe» sluis, waardoor met het 4e en 5e district van Zeeland een tweeledige telegrafische verbinding wordt gevormd, nl, de bestaan de kabel WemeldingeWalsoorden en de geprojecteerde kabel VlissingenBreskens. e Beroepen te Souburg ds. J. C. G. Gobius du Sart, pred. bij de Ned. Herv. gemeente te Benthuizen. Zondag 12 en Maandag 13 Mei (Tweede Pinksterdag) zal de apotheek geopend zijn van de Fa. A. J. van Ockenburg, Singel- weg 5. Wij vervullen hiermede den treurigen plicht U kennis te geven van het plotseling over lijden van onzen lieven Man, Vader, Behuwd- en Grootva der en Zwager, den Heer FREDERIK JOHANNES DE HOOGE, in den leeftijd van 58 jaar. A. J. DE HOOGE— PYCKEVET. R. F. DE HOOGE. M. M. DE HOOGE— HEKKEBUS en Kind. D. P. BALMAKERS— DE HOOGE M. BALMAKERS en Kind. R. PYCKEVET. Vlissingen, 11 Mei 1940. Kasteelstraat 2. De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag l.'f Mei as. Vertrek van het sterf- liuis des namiddags 12.S0 uur. CANADA HELPT NEDERLAND EN BELGIË. APOTHEEK GEOPEND

Vlissingse Courant | 1940 | | pagina 3