Uit den omtrek 12 Mei Moederdag-bloemendag Ritthem Koudekerke Arnemuiden BUITENLAND MARINE EN LEGER - Woensdag 15 Mei 1940 Dinsdag 14 lei 1940 Woensdag 22 lei 1940, VIJF MELKKOEIEN Twee VARKENS, Vrijdag 17 Mei 1940, WOONHUIS Vereeniging tot verbetering van het rundvee In Zeeland. )ezer dagen hield de vereeniging tot Verbetering van het rundvee in Zeeland haar jaarvergadering in de bovenzaal van de Vergenoeging te Middelburg. De waarnemende voorzitter, de heer H. A. A. Baron Collot d'Escury, wijdde aller eerst, terwijl de aanwezigen zich van hun zitplaatsen verhieven, woorden van groote waardeering aan de nagedachtenis van .Wijlen den heer W. Kakebeeke. De voorzitter deed mededeeling, dat de jury tijdens de keuringen propaganda maakt voor de aansluiting van de veehou ders bij de vereeniging. Hierdoor vermeer derde het ledental in 1939 met 180 en wel tot 506. De juryleden gaan daarmede door en reeds zijn weer 35 nieuwe leden ingeschreven. In het tijdvak 1938—1939 ztjn 6 cur sussen in veekennis gehouden en 6 voor melksters melkcursussen. De vereeniging tot bestrijding van de t.b.c. onder het rundvee en van andere veeziekten, heeft bij 1184 veehouders 15660 dieren onderzocht. Het percentage aan re actie dieren, was voor Schouwen en Dui- veland 31.6 bij dieren onder de 2 j. en 5.7 boven dien leeftijd, terwijl 5 dieren lijden de waren aan open t.b.c.; voor Tholen en St. Philipsland waren de cijfers 13, 16 en nihil; voor Zuid en Noord Beveland 17.9, 2.8 en 18; voor Walcheren 35, 6,6 en 20; voor West Z. Vlaanderen 8, 1.5 en nihil .en voor O.Z. VI. 20.4, 3 en nihil. De eerste verplichte stierenkeuringen zijn goec! geslaagd te noemen. De alge- meene gezondheidstoestand was goed be halve een enkel geval van mond- en klauwzeer. De prijzen van de consumptiemelk ga ven een bevredigend resultaat. De afzet van boerenboter was over het geheel be vredigend. Melk- en fokvee waren het ge- heele jaar door laag in prijs. De prijzen van het vette vee waren in doorsnee te laag om het mesten rendabel te maken. In het centraal laboratorium werden voor 27 controle vereenigingen en 5 particu lieren 3156 melkstaten bij gehouden. De Zuivelfabrieken in Zeeuwsch Vlaanderen controleeren samen 1029 koeien. Bij de fokcentrale met 230 leden werden 889 koeien gecontroleerd en 594 kalveren in geschreven. Van de 4 andere fokvereeni- gingen werden in totaal 225 kalveren in geschreven. De contributieafdracht werd gehand haafd op 1 per lid. De rekening over 1939 met een goed slot van 3491.26 tegen 3272.86 over 1938 werd goedgekeurd. Hierna hield de heer C. Zwagerman, Rijks-znivelconsulent een inleiding over de voorloopige resultaten daarvan. De centrale stierenkeuring. In vervolg op het bericht van gisteren, kunnen wij thans melden, dat de stierenkeu ring van de dieren op Walcheren tot het einde toe de welverdiende belangstelling uit de kringen der stierenhouders bleef trekken. De jury heeft de volgende onderscheidin gen toegekend A. Niet Stamboekdieren. Rubriek I. Minstens 9 maanden, geen breede tanden, geboren op of na 1 Mei 1939, geen dieren voorgeleid. Rubriek II, geboren tusschen 1 Januari 1939 en 1 Mei 1939. Eerste prijzen 1. Elza's Graaf van de Stierenver. Koudekerke 2. Bertus van J. Reijnierse, Koudekerke 3. Zevenh. Frans van L. Vos, Grijpskerke 4. Ruurtje's Frans van J. de Buck, Koudekerke5. Lea's Tho mas II van Gebr. Cevaal, Ritthem 6. Frans van Jan Wisse, Ritthem 7. Dirk van J. Simonse, Koudekerke 8. Kees van L. Maas, Middelburg 9. Jan van Jac. Besuren, Kou dekerke en 10. Nora's Benno van P. Koole, Souburg. Tweede prijzen 11. Peter van P. van Maldeghem, Koudekerke 12. Willem van W. Maas, Vrouwenpolder; 13. „Evert 6" van H. Vos, Souburg14. Bontjes Frits van W. de Buck. Domburg en 15. een stier van C. de Visser, Aagtekerke. Eervolle vermeldingen Dirk van P. de Visser, Aagtekerke Martin van Jac. Vos, Koudekerke Alfred van L. W. de Rjjke, Koudekerke en een stier van W. de Buck, Meliskerke. Rubriek III. Geboren vóór 1 Januari 1939. Eerste prijzen 1. Jan van H. Lorier, St. Laurens; 2. Kees van Joh. Poppe, Oostka- pelle 3. Marnix van J. Kwekkeboom, St. Laurens en 4. Jan de Buck, Koudekerke. Tweede prijzen 5. een stier van A. Vol kers, Middelburg 6. Egbert Booy van P. Kodde, Serooskerke 7. Theodorus van P. Lampert Jzn., Biggekerke. Eervolle vermeldingen 8. Doris van S. Meijers, Serooskerke 9. Florus van A. W. Cevaal, Grijpskerke10. Frans van J. Wat- tel, Gapinge. Rubriek IV. Stieren met 2 of meer bree de tanden. Eerste prijzen 1. Gerard van J. de Vis ser, Aagtekerke 2. Betjes Korengast van W. Cevaal, Ritthem3. Verwachting III van L. en Z. de Visser, Oostkapelle 4. Jan van P. de Kam, Oostkapelle 5. Arnold van Jan Janse, Ritthem6. Jan van W. de Buck, Domburg7. Hitler van J. Mari- nisse, Middelburg en 8. Marnix van P. J. .Cevaal, Middelburg. Tweede prijzen 9. Triton Willem van J. Kodde, Souburg10. Ebi van M. P. Hage, Nieuwland en 11. Andries van W. Sanderse, Serooskerke. Eervolle vermeldingen 12. Klaas van C. Meijers, Serooskerke; 13. Juno van P. Besuijen, Souburg en 14. Karei van J. Pop pe, Oostkapelle. B. Stamboekdieren, die allen een eersten prijs kregen. Rubriek V. Nog geen 2 jaar, voorloopig Ingeschreven 1. de stier 18164 van J. Maljaars, Oost kapelle 2. Idzy van K. Coppoolse, Oostka pelle 3. Anton, 17993 van J. J. Mesu, Nieuwland. Rubriek VI. Tot 2 jaar en 10 maanden, definitief ingeschreven 1. Arie H 17552 S. van.Stierenvereenïging Biggekerke 2. Job, 17193 S. van A, Lan- gebeeke, Serooskerke. Rubriek VII. Boven 2 jaar en 10 maan den, definitief ingeschreven 1. Thomas van Eelsh. 15100 S. van Stie- renvereeniging Grijpskerke2. Egbert's goy 15817 S.3. Athleet 15979 S., beiden van de Stierenver. Serooskerke4. Nelly's Bernhard 16213 S. van Gebr. Reijnierse, Middelburg 5. Koltje's Roosje 17953 S. van Stierenver. Ritthem6. Sander 15990 S. van J. C. Cevaal, Grijpskerke en 7. Boukje's Bert 16935 S. van Stierenver. Gapinge. DE BOOTVERBINDINGEN MET ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Vergadering van het Alg. Ned. Verbond. In de ledenvergadering van het Alge meen Nederlandsch Verbond, afd. Oost Zeeuwsch-Vlaanderen te Terneuzen, is op nieuw gesproken over de bootverbindingen van en naar Zeeuwsch-Vlaanderen. Nu de reisgelegenheid tusschen Zeeuwsch-Vlaanderen en overig Neder land via België (door de tunnel bij Ant werpen) een belangrijk deel van haar be- teekenis heeft verloren, Is de Zeeuwsch- Vlaming die eenig ander deel des lands wil bezoeken of vandaar naar zijn woonplaats terugkeeren, weer geheel aangewezen op de bootdiensten tusschen Walzoorden HansweertTerneuzenHoedekenskerke TerneuzenVlissingen en BreskensVlis- singen. In de tekorten van de drie belangrijk ste verbindingen wordt door het rijk een bijdrage verleend; voor den bootdienst tus schen Terneuzen en Vlissingen (die nog altijd ruim 30,000 passagiers per jaar vervoert) is deze rijksbijdragè geheel ver vallen. Intusschen is alleen de bootdienst tus schen Breskens en Vlissingen voor zijn vervoerstaak berekend. Een steeds stij gend vervoer via deze lijn heeft echter den vooruitgang van het vervoer over de andere verbindingen die slechts voor een deel van modern materiaal zijn voor zien geremd; vooral het autovervoer is via BreskensVlissingen aanzienlijk toe genomen. Deze vooruitgang draagt echter een tijdelijk karakter, zoodra ook de boot verbindingen tusschen Oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen en Zuid-Beveland den achter stand hebben ingehaald en zij met moder ner materiaal voor haar vervoerstaak berekend zijn, zal de beteekenis van den bootdienst tusschen Breskens en Vlissin gen voor Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen voor het belangrijkste deel vervallen. Binnen niet te langen tijd zal de ver binding tusschen WalsoordenHansweert v.v. worden vervangen door die tusschen Kruiningen op Zuid-Beveland en den Perk- polder in het oostelijk deel van Zeeuwsch- Vlaanderen. Stellig zal, bij uitbreiding van het aantal vaarten, het vervoer via deze lijn eenigermate toenemen; zoodra echter de gelegenheid om via België van en naar Zeeuwsch-Vlaanderen te reizen volledig hersteld zal zijn, zal het vervoer via de zen bootdienst daarvan in sterke mate den terugslag ondervinden. Een belangrijke stijging van het vervoer via deze lijn is dan ook niet te verwachten,- aldus de N.R.Ct. Voor den bootdienst tusschen Terneu zen en Hoedekenskerke daarentegen zijn de vooruitzichten aanzienlijk beter. Wan neer de provincie Zeeland, die thans de tekorten op de lijn TerneuzenVlissingen v.v. geheel voor eigen rekening moet ne men, tot opheffing van deze verbinding zou moeten besluiten, zal het grootste deel van dit vervoer ten goede komen aan de lijn TerneuzenHoedekenskerke. Een belangrijke stijging van het personen vervoer via deze lijn is voorts te berei ken als de achterstand wordt ingehaald: tusschen Terneuzen en Hoedekenskerke wordt slechts 6 maal 's daags in beide rich tingen gevaren, tusschen Walsoorden en Hansweert daarentegen 8 maal! Ondanks dit nadeel is het vervoer over de lijn Ter neuzenHoedekenskerke toch nog aan zienlijk hooger, dan via de lijn Walsoorden Hansweert. Het personenvervoer op deze lijn steeg in Let tijdvak 1931 t.m. 1938 met slechts 14 pet., het vervoer op de Ijjn Terneuzen—^ Hoedekenskerke daarentegen met niet min der dan 32 pet. Uit deze feiten blijkt meer dan duidelijk, dat zelfs een betere ver binding tusschen Kruiningen en den Perk- polder aan den dienst tusschen Terneuzen en Hoedekenskerke zyn beteekenis niet kan ontnemen. Integendeel: er is alle aan leiding om den achterstand van jaren ten aanzien ,van den veerdienst Terneuzen Hoedekenskerke eens in te halen en ook deze, na den dienst tusschen Breskens en Vlissingen belangrijkste schakel in het ver keer tusschen Zeeuwsch-Vlaanderen en overig Nederland uit te rusten op een wijze die het drukke vervoer alleszins mag ver wachten. Zeeuwsch-Vlaanderen, dat tusschen 10 uur 's avonds en 7 uur 's morgens van ove rig Nederland volledig is afgesloten, mag met recht verwachten dat de regeering aandacht besteedt aan de wijze waarop overdag de verbindingen met dit deel des lands worden onderhouden. Alleen wanneer de drie bootverbindingen met een zoo groot mogelijk aantal diensten per dag in aansluiting op den dienst der Nederland- sche spoorwegen worden onderhouden, wordt aan de belangen van Zeeuwsch- Vlaanderen recht gedaan. Het bestuur van de af deeling van het Algemeen Nederlandsch Verbond zal op nieuw de stappen doen om te bereiken, dat deze belangen van Zeeuwsch-Vlaanderen die toch Nederlandsche belangen van de eerste orde zijn! den nadruk verkrijgen welken zij verdienen Waterschappen. Bij K. B. is benoemd in de provincie Zeeland: tot voorzitter van het bestuur der waterkeering van het calamiteuze waterschap Walzoorden, H. A, A. baron Collot d'Escury, te Hontenisse. Overplaatsingen by den belastingdienst. Verplaatst van het kantoor Stampersgat I. en A. naar IJzendijke D. B., de assistent A. Nijssen. De assistent P. van Splunder, van Ooltgensplaat naar Bergambacht en de assistent P. C. Hartog van Stampersgat L en A., naar Ooltgensplaat. Bazar ten bate van het restauratiefonds der Ned. Herv. Kerk. De meisjesvereeniging „Dient den Heer" hield Woensdag in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk een bazar ten bate van het restauratiefonds der kerk. De vele mooie en nuttige handwerken, door de ver eeniging in den afgeloopen winter ge maakt, werden verkocht of verloot, pok was er eenige attractie door een sjoelbak en een grabbelton. Het was er druk en ge zellig, zoodat de vereeniging met dank baarheid op de verkregen resultaten voor het goede doel mag terugzien. Rundveekeuring. Donderdag werd alhier gehouden de rundveekeuring van vrouwelijk fokvee, welke keuring uitgaat van de provinciale commissie tot verbetering van het rundvee in Zeeland. De keuringscommissie bestond uit de heeren C. Zwagerman, M. Kleinepier en A. C.-.van Waes. Voorgebracht waren 25 melkkoeien, 3 kalfvaarzen en 6 stuks jong vee. De uit slag was lste kalfskoeien: Frida, J. Cevaal, 77 p.; Nellie, W. Cevaal, 76% P-»" Bontje, P. Ovaa, 75% p. Juliana, P. Cevè-al, 75 p. Lena, J. Poppe, 74 p.Beatrix, K. Louwerse, 731/2 p. 2de kalfskoeien Anna, G. van de Putte, 78 p. (kampioen)Nora, J. Cevaal, 77,8 p. (kampioen) Juffrouw, J. Cevaal, 76 p. Nora, W. Cevaal, 75% p. Starre, W. Ce vaal, 74% p., Cris, J. Janse, 74 p. 3de kalfskoeien: Mina, J. Poppe, 78% p.; Roosje, J. Goedhart, 78 p.; Boerinne, J. Poppe, 77 p., Kapitein, J. Cevaal, 76 p. Mina, J, Janse. 75 p. Nora, J. Janse, 74 p. 4de kalfskoeienLieveling, J. Cevaal, 80% p. Juffrouw, P. Ovaa, 77 p. 5de kalfskoeien en ouder: Dora, J. Pop pe, 78 p.Juffrouw, J. Poppe, 77% p. Boerinne, J. Cevaal, 76 p. Mina, P. Ce vaal, 75% p. Bles, J. Janse, 75 p. Kalfvaarzen van P. Ovaa, J. Goedhart en G. van de Putte. Jongvee van P. Ovaa, J. Cevaal Az., K. Louwerse en Joh. Cevaal. Loop der bevolking over de maand April 1940. Gevestigd P. Blok, C 14, dienst bode, van Nieuw-' en St. Joosland L. A. Heij, A 138, verpleegster, van Achtkarspe- len; L. Schoe, D 217,1 landb. knecht, van Oostkapelle T. Schwitters, B 395, kinder juffrouw, van Amsterdam A. van Iren met gezin, E 40, onderwijzer, van Middel burg J. Sinke, B 3, landb. knecht, van Ritthem C. Versluis, E 64, zonder, van Middelburg; B. Bijleveld, B 232, boekhou der, van Middelburg Th. Schoon, Wilhel- minalaan 13, telegrafist, van Amsterdam (met gezin) G. Siereveld, E 265, zonder, van Vlissingen L. J. Florusse, B 289, zon der, van Middelburg P. Dingemanse, C 4c, dienstbode, van VlissingenL. van der Graaf met gezin, E 310, kantoorbediende, van Middelburg; M. M. de Priester, C. 40 verpleegster, van Apeldoorn; L. Mersie, E. 331, dienstbode, van Vrouwenpolder; A. C. F. de Koning met gezin, B 319, zonder, van Hillegersberg A. A. H. U. R. Aitvater, C 46, hulp in de huish., van Rotterdam F. H. Bregonje, B 361, van Velsen. Vertrokken: J. Potteboom met ge zin, E 336, le luitenant, naar Ginneken J. J. Jakobsen, B 265, landb. knecht, naar Me liskerke M. Quinten, D 27, zonder, naar Wolphaartsdijk W. Theune, B 361, zonder, naar Den Helder S. Burgel, B 361, zonder, naar Vlissingen G. Kleinhorst met gezin, E 310, broodbakker, naar Rotterdam W. Dekker, B 168, dienstbode, naar Middel burg J. F. Adriaanse, D 2, dienstbode, naar Middelburg F. Wielemaker, B 357, zonder, naar Bergen op Zoom L. Willem- se, E 145b. zonder, naar Vlissingen; J. Sin ke met gezin, B 3, landb. knecht, naar Grijpskerke J, van Belzen, C 59, soldaat K.N.I.L., naar Oost-Indië C. M. Leijnse, D 165, zonder, naar Goes A. L. Ludikhui- ze, B 120, pensionhoudster, naar Ermelo P. van Soelen, E 377, zonder, naar De Bildt; L. C. van der Moer, E 3 naar Hille gersberg; J. van der Mijle E 6, zonder, naar Haarlem J. Steendam, D 274, zon der, naar Middelburg J. van Eijzeren, A 110, dienstbode, naar Middelburg. Examens. Geslaagd voor het diploma motordrijver voor het examen afgenomen vanwege de commissie voor de machinistenexamens te Den Haag, aan de zeevaartschool te Gro ningen, de heer L. Situlp, Vlissingen. Chr, Zangvereeniging „Excelsior". De heer A. Goedegebure te Nieuwdorp is benoemd tot directeur der Chr. Zang vereeniging „Excelsior", zulks in de plaats van den heer Lammers van Heikensrand, die gemobiliseerd is. AMERIKA EN DE NIEUWE SITUATIE IN EUROPA. President Roosevelt heeft vannacht twee telefoongesprekken gevoerd met den Ame- rikaanschen ambassadeur in België, Cuda- hy. Welingelichte diplomatieke kringen te Washington voorzien vérstrekkende vraag stukken voor de Vereenigde Staten in de Orient en in het westelijke halfrond alsme de in Europa, als gevolg van de uitbreiding van den oorlog. Men zei in deze kringen, dat de Vereenigde Staten waarschijnlijk de an dere Amerikaansche republieken zullen raadplegen om vast te stellen, of eenige stappen genomen dienen te worden tot ga randeering van den status-quo der Neder landsche bezittingen in het westelijk half rond. Ambtenaren in Washington beschouwen de invasie in Nederland als een der belang rijkste economische ontwikkelingen waarbij de Vereenigde Staten betrokken zijn. De totale handel van de Vereenigde Staten met Nederland en de Nederlandsche bezittingen bedroegen in 1939 ruim 300 millioen dollars. Nederland alleen, zonder z(jn overzeesche bezittingen, was de zesde beste afnemer van de Vereenigde Staten. LUCHTAANVALLEN OP BRITSCHE VLIEGVELDEN IN FRANKRIJK. Het Britsche ministerie van Luchtvaart deelt mede: In de vroege ochtenduren hebben vij andelijke vliegtuigen zonder succes ver scheiden door de Britsche luchtmacht be zette vliegvelden in Frankrijk aangevallen. Britsche gevechtsvliegtuigen bonden den strijd met den vijand aan. Het is reeds bekend, dat vijf vijandelijke vliegtuigen omlaag zijn geschoten. SPOORLIJN BIJ COURRENDLIN (ZWITSERLAND) GEBOMBARDEERD. In den afgeloopen nacnt heeft een vij andelijk vliegtuig bij Courrendlin (Ren- nersdorf, Zwitserland) bommen uitgewor pen. De spoorweg heeft eenige schade opge- loopen. Het spoorwegverkeer kon evenwel worden gehandhaafd. Vanochtend hebben vreemde vliegtuigen bij Bazel boven Zwitsersch gebied gevlo gen. FRANSCH OCHTENDLEGERBERICHT. Het Fransche legerbericht van 10 Mei luidt In de vroege ochtenduren van den tienden Mei zijn Duitsche troepen begonnen Neder land, België en Luxemburg binnen te drin gen. De Fransche legers waren in den loop van den nacht gealarmeerd. De belangheb bende regeeringen hebben een beroep op de regeeringen der geallieerden gedaan. Bovendien heeft de vijand luchtbombar dementsacties in het noorden en het oosten van Frankrijk ondernomen. Verscheidene vijandelijke vliegtuigen, hun aantal staat nog niet vast, zijn neerge schoten door luchtdoelgeschut of jachtvlieg tuigen. EVACUATIE VAN BRITSCHE ONDERDANEN. Officieel wordt te Londen medegedeeld, dat maatregelen zijn genomen om hg de evacuatie van Britsche onderdanen uit België en Nederland behulpzaam te zijn. MAATREGELEN VOOR BINNENLANDSCHE VEILIGHEID IN ENGELAND. Het Britsche ministerie voor binnenland- sclie veiligheid deelt mede: „In het licht van de gebeurtenissen van dezen morgen in Nederland en België, is het dringend noodig dat de geheele burgerverdediging en de luchtbeschermingsdiensten paraat zijn. Het is noodig, dat het publiek gas maskers bij zich draagt. De bevolking moet zich op de hoogte stellen van de lig ging der schuilplaatsen en ambulances in de nabijheid. Huiseigenaren wordt aanbe volen hun voorbereidende maatregelen te gen luchtaanvallen opnieuw te controlee- LUCHTBOMBARDEMENTEN IN FRANKRIJK. Volgens te Londen van de Britsche am bassade te Par(js ontvangen berichten zijn verscheiden Fransche steden gebombar deerd. Bij een aanval op Nancy werden zestien personen gedood en dertig gewond. Het waren voor het meerendeel burgers. DE STRIJD IN NOORWEGEN. De opperbevelhebber van het Noorsche leger deelde gistere i mede, dat de Noor sche troepen zich hebben genesteld in de stellingen, welke zij gisteren hebben be zet. In den sector van Namsos rukt een klein Duitsch detachement op naar Nors. Hier is sprake van een voorhoede, welke zeer langzaam voortrukt. Tusschen pa trouilles zijn schermutselingen gevoerd. DE CHINEEZEN MELDEN SUCCESSEN Volgens berichten van Chineesche zijde hebben de Chineesche troepen, na gevech ten die zes dagen duurden en waarbij naar schatting 5000 Japanneezen z\jn gesneu veld, in het zuiden van Honan een om singelende beweging tegen de vijandelijke troepen, die ten westen van den spoorweg van Pingham opereeren, volbracht. Woens dag hebben de Chineezen een hevigen te genaanval ingezet tegen de lijn M\jang- Toengpo, waarby de Japanneezen meer dan 1400 dooden en gewonden verloren. Sterke Chineesche strijdkrachten deden voortdu rende aanvallen op rechter- en linkervleu gel van het vijandelijke leger; andere af- deelingen vielen de Japansche stellingen rondom Sinjang en Minkang, de Japan sche bases aan genoemden spoorweg, aan. Men verwacht aan dit front in zuid-Honan verdere gebeurtenissen. Volgens berichten uit midden- en noord- Hoepeh hebben de Chineesche troepen met succes flankaanvallen gedaan in de sec toren van Tsjoénghsjang en Soeihsien en den vijand zware verliezen toegebracht. Bij Kon. besluit van 7 Mei is met ingang van 16 Mei, benoemd en aangesteld tot re serve tweede luitenant bij het regiment kustartillerie, de vaandrig B. J. Hofman, van dat regiment. Notaris H. VAN MAZIJK te Sluis is voornemens voor den heer P. LIJBAART, op nam. 1.30 uur te Retranchement, ten sterfhuize van dhr. Dan. LIJ- BAART om contant geld publiek te verkoopen Linnenkast, kabinet, tafels, stoe len, lampekap, bedden met toebe- hooren, springveeren matrassen, spiegels, kachels, klok, vloerklee- den en -kleedjes, matten, keuken kast, waschbank, trap, spekkist, kuip en rek, k 'sche potten, doof pot, potten en pannen, glas- en aardewerk, opschik, bascule met gewichten, weegschaal, houtbak, tobben en vaten, wa'schketel, em mers, tuingereedschap, hooivor ken, handschoffel, 30 graanzak ken, winkelflesschen, brandhout, enz., enz. Notaris H. VAN MAZIJK te Sluis is voornemens voor de erven van dhr. P. DU RIE Jr. te Cadzand, op hét door den erfl. bewoond ge weest zijnde hofsteedje, op aanvang nam. 1.30 uur, om con tant geld publiek te verkoopen Vare koe, jaarling vaars. Twee zeugvarkens, 10 mnd. 30 kippen, haan. Windmolen, zeven, geeselsteen met -schort, schoppen, rieken, pik ken, zeis, handschoffel, ladder, 1 sproeitobbe voor fruitboomen, but, spa, hakmes, kruiwagen, mut saards, staken, kliefhamer en keg gen, snoeibijltje, kisten en tobben, ontroomer (Lataire), melkbussen, ledikanten, stoelen, kasten, tafels, spiegel, kachel, potten, pannen, 1 heerenfiets, enz., enz. Notaris H. VAN MAZIJK te Sluis is voornemens voor dhr. Abr. Js. LEENHOUTS te Oostburg, op de door hem bewoonde hofstede aan de Volderstraat, op aanvang nam. 1.30 uur (zomert.) om contant geld publiek te ver koopen (onderzocht op t.b.c. met gunstig resultaat). waarvan 1 op rekening 28 Juni. Drie wagens, waarvan 2 met breed beslag; rolsiede, ijz. rolblok, houten rolblok, diverse eggen 1- sch. en 2-sch. ploeg aardappel- pioeg, windmolens, varkensren, 1 bietenmolen, snijmoien, moesma- ker, wiedmachine, onderstel van driewielskar biggenbak, harnas, aamschijn, kettingstrengen, kop pelkettingen, klein gerief van paarden, schoppen, rieken en vor ken, graanzeven, cementen drink bakken, menreepen, electr. motor ia pk („Dordt"), gareelen, draagzadel, borsttuig MELKGEREI als tuimelkarn, melkemmers en -zeef, groote kist, wagenlichter, melkstoelen, ton, 1 kliefhamer met keggen, ladder, 1 koelvat, zaadstroo, eiken trein- biels, enz., enz. VOLGORDE DER VERKOOPING half twee klein gerieftwee uur (precies) rundvee. Notaris H. VAN MAZIJK te Sluis is voornemens op nam. 7 uur, te Zuidzande, in het café van dhr. P. de Witte, voor de Erven van dhr. H. VAN CRUIJ- NINGEN in één zitting publiek ts verkoopen, een met aanbehooren. Erf en Tuin te Zuidzande, aan den Sluisschen weg, groot ong. 3.55 are. Aanvaarding bij betaling koop som. BEZICHTIGING 16 en 17 Mei tusschen 2 en 4 uur nam.

Vlissingse Courant | 1940 | | pagina 6