Breskensche Courant STADSNIEUWS EERSTE BLAD Dagblad voor Zeeland, waarin opgenomen de De 21 geïnterneerde Nederlanders. Het terugtrekken der geallieerde troepen. Geallieerden zijn thans in Noord-Noorwegen. Noorsche minister voert besprekingen in Londen. Nachtelijke bedrijvig heid aan het Westfront. Vlissinoen §cl>curlenS»sc«» «nw den Jqg Vlissingsche Courant 78ste JAARGANG NUMMER 106 MAANDAG 6 MEI 1940 -Vbonnementsprys: 17 ct. pel week ol J 2.20 pei kwartaal. Franco per post f 2.50. Afzonderlijke nummers 5 ct. Voor het buitenland neme men eeD abonnement op het postkantoor zijner gemeente Advertentieprijs: Van 1—5 regels 11.25, Iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijs. Kleine advertenties van 15 regels 50 cent, Iedere regel meer 10 cent (max. 10 regels). Derde plaatsing gratis. Vooruitbetaling Uitgave: Firma F. VAN DE VELDE Jr.,Bureaus Walstr. 58-60, IeL 10 (2 lijnen). Giro No. 66287 Eigen kantoren Breskens, Dorpsstraat, TeL21 Oost- en West-Souburg, Kanaalstraat 45, Tel. 35^ AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" VERSCHILLENDE NAMEN THANS BEKEND GEWORDEN. Wij vernemen, dat onder de 21 personen, die in den nacht van Vrijdag op Zaterdag op grond van de oorlogswet zijn geïnter neerd, zich geen vreemdelingen bevinden. Zooals de minister-president mededeelde, is slechts op grond van persoonlijke ge dragingen tegen de betrokkenen opgetre den. Uit het feit, dat de geïnterneerden, voor zoover zij al een politieke, overtui ging hebben, tot verschillende richtingen behooren, blijkt, dat de genomen 'maat regel niet gericht was tegen één (of eeni- ge) politieke partij of beweging (en), maar tegen individueel gevaarlijk ge achte personen. Onder de geinterneerden bevindt zich een kamerlid, nl. Mr. M. M. Kost van Tonningen. Buiten hem zijn geen vooraanstaande figuren van de N.S.B. ge ïnterneerd. De Telegraaf vernam dat ook zekere W. N. A. Kröller uit Rotterdam, kring leider van de N.S.B. geïnterneerd moet zijn. Het blad vermeldt verder den heer Oort, te Den Haag wiens naam genoemd is in verband met het uitgeven van „De Mist hoorn", een anti-semietiseh tijdschrift. Ook zouden er zich onder de aangehoudenen communisten bevinden. De Telegraaf noemt den naam van den heer A. J. Fey uit Rot terdam, die volgens het blad bekend staat als een verwoed aanhanger van de commu nistische leer, doch die, naar zijn zeggen, geen deel meer uitmaakt van de Commu nistische Partij Nederland. Het is het blad voorts gebleken, dat F. dezelfde man is, die omstrèeks drie jaar geleden werd betrapt, toen hij trachtte een hoeveelheid springstoffen en verdoovende middelen van het Zuiden uit over de Nederlandsche grens te smokkelen. Het Volksblad bericht dat zich onder de geinterneerden ook herinden de koopman F. E. H. Jelinger uit Rotterdam, die zich echter den laatsten tijd in Haarlem op hield, de kunstschilder Jan Proost te Rot-, terdam, de los werkman J. v. d. Hoonaard uit Poortugaal en de journalist A, G. Bou ten uit Rotterdam. Verder noemt De Courant nog den naam van den Amsterdammer Lalieu, die inder tijd verdacht werd in verband met den uni formen-smokkel. DUITSCHE BERICHTEN OVER ENGELSCHE VERLIEZEN. Behalve het reeds bekend gemaakte tot zinken brengen van een slagschip, aldus het D.N.B., heeft de Britsche vlootgroep, die Vrijdag de uit Noorwegen terugstroomende Britsche landings-troepen bij Namsos had opgenomen, verdere zware verliezen gele den door de onophoudelijke aanvallen van Duitsche gevechts- en bombardementsvlie gers. Een zware kruiser van de York-klasse werd getroffen door een bom van zwaar kaliber op het voorschip en een op het ach terschip. De bodem vloog in brand. Terwijl zich talrijke ontploffingen voordeden, zonk het schip na dertig minuten. Vlak bij den boeg van een anderen krui ser, sloeg een zware bom in, zoodat deel en van het schip door de lucht werden geslin gerd. Een torpedobootjager kreeg een tref fer van middelzwaar kaliber aan den scheepswand, staakte daarop het vuur en bleef met slagzij liggen. Een andere torpe dobootjager kreeg, zware beschadigingen door bomtreffers op het achterschip. Een volgeladen, groot transportschip van 12.000 ton, werd midscheeps door een bom van middelzwaar kaliber getroffen, waar door het zonk. Verder werd een koopvaar dijschip door het luchtwapen gedwongen in Drontheim binnen te loopen. Ook de vijan delijke vloofceenheden voor Narvik werden door Duitsche- vliegers geteisterd. Een slag kruiser werd door twee treffers op het voorschip beschadigd. Deelen van zijn artil lerie werden buiten gevecht gesteld. Op een kruiser brak brand uit, een transportschip kreeg een voltreffer van middelzwaar kali ber. Naar van bevoegde Duitsche zijde wordt medegedeeld, werden in de Sandefjord het Engelsche koopvaardijschip „Salomon Paul" (8000 br. ton) en de „Salerno" (2500 br. ton) met ladingen erts in beslag genomen. Engelsche tegenspraak. De Britsche admiraliteit deelt mede „De Duitsche bewering, als zouden een Britsch slagschip en een kruiser van de York-klasse bij operaties ter hoogte van Namsos tot zinken zijn gebracht, is onjuist". Britsch slagschip door bom getroffen, meldt Berlyn. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt heden: Ook gisteren zijn Duitsche luchtstrijd krachten opgetreden tegen vijandelijke zee- strqdkrachten, d'e door de verkenners wa ren waargenomen in het zeegebied van Harstad en Narvik, alsmede tegen vijande lijke troepen in de zóne van Narvik. Vol gens de voorloopig ontvangen, berichten werd een vijandelijk slagschip bij Narvik door een bom van het zwaarste kaliber ge troffen. Sterke rookontwikkeling toonde de uitwerking van den treffer aan. Bij een aanval op een vijandelijk troependepot werd een munitie-opslagplaats tot ontploffing gebracht. Britsche torpedojager gezonken. Officieel wordt te Londen medegedeeld, dat de Britsche torpedojager „Afridi" is gezonken. Berlijn meldt nog verliezen. In het Duitsche legerbericht werd heden nog medegedeeld dat een Britsche duikboot na door een mijntreffer beschadigd te zrjn, op den vijfden Mei door twee Duitsche vliegtuigen in het Kattegat werd aangehou den. De toestellen daalden op zee naast de duikboot. De commandant van de duikboot en een onderofficier werden gevangen geno men en aan boord van de vliegtuigen ge bracht. Vaartuigen van de Duitsche oor logsmarine sleepten vervolgens den Brit- schen onderzeeër een Duitsche haven bin nen. Bij Terschelling werden twee Britsche Bristol-Blenheim vliegtuigen neergeschoten. Hier te lande is, naar wij te bevoegder plaatse vernamen, van dit feit niets bekend, zoodat het ver buiten de territoriale wate ren moet hebben plaats gehad. Red.) HEVIGE GEVECHTEN BIJ NARVIK. Ten aanzien van de operaties in Noorwe gen wordt uit Stockholm aan Reuter ge meld dat volgens de laatste aldaar ontvan gen berichten bij Narvik fel wordt gestre den. De Duitsche stellingen zijn van land en zeezijde gebombardeerd. Er wordt ver ondersteld, dat de Duitschers hun voor naamste verdedigingslinies buiten de stad hebben aangelegd. In het zuiden zijn Noorsche troepen in den sector van Roeros naar gemeld wordt, van zins den zich snel sluitenden Duitschen keten te doorbreken en zich aan te sluiten bij de geallieerde troepen in het noorden. Het hoofdkwartier is thans in het noor den gevestigd. Öok in het wo.este Gua-dal tusschen Roe- ros en Stoeren zetten de Noorsche troepen den strijd voort. Alle pogingen der Duit schers hen uit dit gebied te verdrijven zijn tot nu toe mislukt. Een Duitsche afdeeling werd, naar ge meld wordt, ten zuiden van Stoeren versla gen. Zij heeft 100 dooden achtergelaten. Gemeld wordt, dat Kirkenes in het uiter ste noorden aan de Noorsch-Finsche grens door Duitsche vliegtuigen werd gebombar deerd zonder nochtans veel schade aan te richten of verlies aan menschenlevens te veroorzaken. Ook een in de buurt gelegen dorp werd gebombardeerd. Men denkt, dat deze vlucht in hoofdzaak verkenningen be oogde om na te gaan of zich geallieerde strijdkrachten in de buurt bevinden. De Duitsche troepen in Roeros en Namsos. Volgens een communiqué van het Noor sche Telegraafagentschap hebben de Duit sche troepen, na de stad gistermorgen te hebben gebombardeerd, later hun intocht in Roeros gehouden. Een Duitsch vliegtuig vloog hoven de stad en wierp zeven bom men uit. Twee huizen werden getroffen en van alle belendende huizen sprongen de ruiten. Vervolgens openden de Duitschers het vuur uit hun machinegeweren. De be volking vluchtte naar de buitenwijken. Er zijn geen menschenlevens te betreuren. Sinds verscheidene dagen bevonden zich te Roeros geen Noorsche soldaten meer. Het gros der Duitsche troepen heeft zich geïnstalleerd in de omgeving van het sta tion in afwachting van versterkingen. Ook wordt gemeld, dat Duitsche gemo toriseerde pati'ouilles Namsos zijn binnen gekomen. In het Osterdal, in midden- Noorwegen, is een guerilla-oorlogvoering gaande. Noorsche bergvesting geeft zich over. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt De door Duitsche bergtroepen omsingel de Noorsche bergvesting Hegra heeft zich Zondag met vijftien officieren en 160 man schappen overgegeven. Het opperbevel van het Duitsche leger deelt o.m. mede: Sterke vijandelijke afdeelingen hebben met hulp van vliegtuigen talrijke aanvallen gedaan op de Duitsche stellingen ten noorden van Narvik. Zij werden met mede werking van eigen gevechtsvliegtuigen af geslagen. Van Steinkjer, ten noorden van Dront heim, rukken de Duitsche troepen verder naar het noorden, Namsos en Grong zijn bezet. De commandant van de Noorsche troepen in dit gebied heeft zich onvoor waardelijk overgegeven. Op het vliegveld Lesjaskog, ten zuidoos ten van Andalsnes zijn 20 verbrande Brit sche vliegtuigen gevonden. In het gebied van Roeros en Trysil wordt het terrein ge zuiverd. Duitscli legerbericht. Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakte heden o.m. bekend: Vanuit Grong, oostelijk van Namsos, zijn onze troepen den opmarsch naar het noor den begonnen. De Duitsche troepen staan thans oost waarts van Roeros nabij de Zweedsche grens. Twee Britsche Sunderland vliegboo- ten werden in het kustgebied van noorde lijk Noorwegen, terwijl zij voor anker lagen, met machinegeweervuur aangevallen en be schadigd. De minister van Buïtenlandsche Zaken van Noorwegen, Koht, en Kjunberg, de mi nister van Defensie zijn Zondagmorgen in Londen- aangekomen om met leden van de Britsche regeering van gedachten te wis selen. Met de béide Noorsche ministers kwamen hier aan Sir Cecil Dormer, de Britsche gezant in Noorwegen, met zijn echtgenoote, alsmede de vrouw van den Franschen gezant in Noorwegen.- Radiorede. Koht, heeft gisteravond in een radiorede vanuit Londen gezegd: „Ik ben eenige dagen in Londen om te bespreken hoe wij het beste hulp kunnen krijgen tegen de krachten van het ge weld, van hier ga - ik naar Parijs, maar vandaar ga ik naar mijn land terug om den strijd te hervatten. Beide oorlogvoeren den hebben Noorwegen herhaaldelijk ervan beschuldigd de neutraliteit strikt in acht te nemen Dit is het beste bewijs, dat onze neutraliteit waarlijk onpartijdig was. Geen hypocritisch gepraat kan verbergen, dat de Duitsche aanval op Noorwegen vooruit was beraamd De Westelijke mogendheden hebben er een eerezaak van gemaakt, Noorwegen te verlossen van deh Duitschen greep ,en zij zullen het doen ook" Het Fransche avondlegerbericht van Za terdag meldde: Een vrij groote bedrijvig heid der artillerie aan beide kanten in het gebied van de Moezel j->a aan de Blies. Vrijdagnacht trachtte dcv ija,.d en Vrij be- belangrijken overval uit te voeren in de streek van de Saar, op een uitgestrekt front. Na gefaald te hebben onder het vuur van onze artillerie en onze automatische wapens ,trok hij zich in wanorde terug. Zondagavond werd in het Fransche le gerbericht medegedeeld In den afgeloopen nacht heeft de vijand in de streek van de Saar met belangrijken steun van de artillerie drie onzer posten krachtig aangevallen. Deze omsingelde posten hielden stand in afwachting van onzen tegenaanval, welke werd onderno men door lichte detachementen, die den vijand verjoegen. UITVOERING VAN V.T.V. Een goed gymnastiek-programma met minder geslaagde „opluistering". De jaarlijksche gymnastiekuitvoeringen van de Vlissingsche Tumvereeniging V.T.V. plegen, voor de bewonderaars van de zoo schoone turnsport, steeds een avond van groot genot te zijn. Zoo waren dan ook Zaterdagavond weer velen naar het Con certgebouw gekomen om getuige te zijn van de verrichtingen der dames- en heeren leden van de V.T.V., zoodat, nadat het voorstellen der leden met vaandelgroet en een formidabelen marsch u.itgevoerd door de signaalafdeeling onder leiding van den 'heer P. M. E. Lambrecht, had plaats ge had, de voorzitter van de V.T.V., de heer F. G. Lemmers, een nagenoeg geheel ge vulde zaal een welkom kon toeroepen. Spr. richtte een bijzonder woord van welkom tot den wethouder van onderwijs, den heer W. P. Edelman, den gemeente secretaris, den heer F. Bisschop, beiden, met hun echtgenoote, den kantonnementscom- mandant enz. De heer Lemmers wees op de groote teleurstellingen die de vereeniging den laatsten tijd door de buitengewone om standigheden heeft moeten ondervinden. Door de mobilisatie zijn de gelederen sterk gedund, zoodat het nog verblijdend genoemd mag worden, dat de V.T.V. thans nog een uitvoering kan geven, zij het met een mobilisatie-programma. Spr. herinner de aan het 40-jarig bestaan van de V.T.V. in Augustus jl. en dat de vereeniging dus 40 jaar lang de lichamelijke opvoeding heeft verzorgd. Ook de viering van dit ju bileum is helaas achterwege moeten blijven. Hoe verschrikkelijk de oorlog ook is, al dus spr., toch is daarin bewezen, dat de sportief ontwikkelde volken vele voordee- len hebben. Spr. sprak echter den wensch uit dat de mobilisatie spoedig zal zijn afge loopen, want dan zullen ook de gelederen van de V.T.V. weer worden aangevuld. Namens het bestuur bracht spr. dank aan de leiders voor hun vele werk en aan den heer Jansens, die gezorgd heeft voor afwisseling in het programma. 50 jaar tamboer. Vervolgens richtte de heer Lemmers het woord tot den heer Lambrecht den, leider Het gymnastiekprogramma. Na deze opening werd begonnen met de afwerking van het programma. De diverse gymnastieknummers werden afgewisseld door cabaretnummers, uitgevoerd door den heer Jansens met assistentie van een 7-tal dames, op het programma aangeduid met 8 stippeltjes. Teneinde tot een goed over zicht te komen, zullen wij de beoordeeling van een en ander gescheiden houden. Begonnen werd met vrije oefeningen, uitgevoerd door de dames. Dat was onmid dellijk dames-gymnastiek op haar best. Keurig gelijk, op het rhyhme van de mu ziek, werd de oefening, die bijzonder opviel door de bevallig uitgevoerde danspassen, uitgevoerd. Daarna toonden de dames hun kunnen aan "het werktuig brug. De eerste groep bepaalde zich tot lichte oefenstof, die goed verzorgd werd uitgevoerd, doch de tweede groep dames gaf een demonstra tie van kracht en lenigheid, die ons deed vergeten, dat hier dames gan het werk waren. De kwalificatie „zwakke geslacht" is op deze dames 2eker niet van toepas sing. Doch hoewel wij van dames liever andere gymnastiek zien, dient toch ver klaard, dat de uitvoering van de oefenin gen schitterend was. Een 5-tal heeren-seniores (veteranen) trachtte vervolgens een vrije oefening uit te voeren. Er is braaf gelachen om deze „oudjes" en hoewel de oefening als zooda nig een mislukking werd, dient men toch bewondering te hebben voor de energie waarmede zij nog de turnsport beoefenen. Goed werk kregen wij daarna te zien van de dames bij paardspringen, doch het vol gende nummer „La Serenata", uitgevoerd door een drietal dames, kon ons het meeste bekoren. In keurige costuumpjes, vol ele gance en gracieus, demonstreerden deze lieftallige dames de rhythmische gymnas tiek. Dat was dames-gymnastiek, dat was een uiting van bevalligheid en schoonheid die, helaas, te kort duurde. Na de pauze gaven een 5-tal dames en een 5-tal heeren persoonlijke vrije oefenin gen te zien, welke zeer goed werden uitge voerd. Zonder ook maar in het minst te kort te doen aan de anderen, willen wij toch speciaal het keurige werken van den heer de Ridder vermelden. Deze turner, die de 4 kruisjes bereikt heeft, voerde nog een oefening uit, zoo keurig, zoo goed ver zorgd, dat menig jeugdig turner hem daar om zal benijden. Een ware propagandist voor de schoone turnsport. Aan de brug werkten de heeren eveneens keurig waarbij de „oudjes" bewezen, het ook nog wel te kunnen. Daarna was het weer de beurt aan de dames met een oefe ning aan den ring, welke eindigde in een fraaien stand. Tot slot volgden staafoefeningen door de heeren die, hoewel niet vlekkeloos, toch goed werden uitgevoerd. De gymnastiekuitvoering was daarmede geëindigd. In aanmerking genomen de moeilijkheden waarmede de vereeniging heeft te kampen door het gemis van een groot aantal leden en leiders, mag 'deze uitvoering zeker geslaagd worden ge noemd. Het cabaretprogramma. Zooals reeds in den aanvang van dit ver slag vermeld, werden de gymnastieknum mers afgewisseld door het optreden van den heer Jansens met assistentie van een 7-tal dames. Wij kunnen ons indenken dat, onder deze bijzondere omstandigheden de avond niet geheel kon worden gevuld met gymnastiek, dus dat men naar middelen heeft uitgezien om het programma aan te vullen. De keuze is echter wel heel ongelukkig geweest. Een gymnastiekvereeniging heeft immers ook een paedagogische taak te ver vullen en ieder onbevooroordeeld toe schouwer van dezen avond zal het met ons eens zijn, dat het aanvullende programma daarmede lijnrecht in strijd was. Laten wij het optreden van de assisten ten van den heer Jansens buiten beschou wing Deze dames hebben hoewel hun optreden wat stijfjes was, hun best gedaan en de liedjes die zij brachten gaven tenminste geen aanstoot. De stof die de heer Jansens echter als conferencier bracht, was meermalen van dien aard, dat deze beter paste in een derde-rangs café-chantant. Menig meisje, menige vrouw zal, bij het aanhooren daar van, een blos naar de wangen zijn gestegen. Was het toeval dat verschillende autoritei ten na de pauze niet meer verschenen? Wanneer wij het bestuur van de V.T.V een goeden raad mogen geven, dan is het deze Waakt in de toekomst voor een her haling van dit experiment. Het doet de ver eeniging, zooal geen schade, dan toch ze ker geen goed. Wij vernemen van het bestuur van de V.T.V., dat het van den inhoud en den aard der liedjes die de heer J. ten beste gaf, onkundig was. van de signaalafdeeling, die zijn geheele 1 Qft nummer bestaat Uit 2 bladen leven het trommelen heeft beoefend en I thans zijn gouden jubileum als tamboer r vierde. Namens de geheele vereeniging wenschte spr. den heer Lambrecht geluk met dit zeldzame jubileum en sprak daar bij de hoop uit, dat de heer Lambrecht nog vele jaren, met dezelfde energie, voor de V.T.V. zal mogen werken. Als blijk van Waardeering mocht de jubilaris, namens allen, een fraaie mand bloemen in ont vangst nemen. Critiek op Britsche regeering over manier van oorlogvoering. (Pag. eerste blad) De Noorsche minister Koht voor be sprekingen in Londen. (Pag. 1, eerste blad) Duitschers melden nieuwe Britsche scheepsverliezen. (Pag. 1, eerste blad) ZIE VERDER EVENTUEEL LAATSTE BERK TOTEN Paviljoen Wandelpier opent Zaterdag. De Vlissingsche Pier begint dezen zomer haar vijfde seizoen. De d.rectie van het Paviljoen Wandelpier h^eft daarom ge meend het publiek iets bijzonders te moe ten bieden. In den loop van het seizoen komt er n.l. een „lustrum-feest". Intusschen wordt den bezoekers bij den aanvang van het nieuwe reizoen reeds een aantrekkelijk programma geboden. Dit zal bestaan uit het optreden van Jack Louis „con sua orquestu Argentina". Een bij zonderheid van dit orkest is Jack Louis zelf. Deze is thans een der beste accor deonspelers in Nederland. Zaterdagavond wordt het Paviljoen Wandelpier feestelijk heropend. Avondschool voor Nijverheidsonderwijs. Iii verband met ons verslag over de uit reiking van diploma's aan de avondschool voor Nijverheidsonderwijs, wijzen wy er op, dat het door den financieelen steun van de directies der groote bedrijven hier ter stede mogelijk is geweest, den cursus inplaats van 26 weken, 28 weken te laten duren. VEREENIGING VOOR VREEMDELINGENVERKEER. Volgende maand komen vele scholieren naar hier. Zaterdag j.l. had op het secretariaat der V.V.V. een uitvoerige bespreking plaats met de vertegenwoordiging der Ned. Spoorwegen ter nadere regeling van het bezoek aan Walcheren en Vlissingen. In Juni a.s. zal de trein plm. 16000 Nederland sche scholieren met hun leiders naar Vlis singen brengen. Op drie verschillende tijd stippen per dag zal telkens een groep van 300 jongelui onze Scheldestad van haar beste zijde zien en ongetwijfeld, leeren waardeeren. De heer Bikker, bestuurslid, zegde toe, dat vrijwillige gidsen, die in dezen een voortreffelijk werk doen, behulpzaam zullen zijn. Punten van bespreking maakten ook uit de folder-verspreiding en het etaleeren van foto's in de treinen. Tot nog toe ont brak Vlissingen hier. Breskensch visschersvaartuig omhoog gevaren. Hedennacht om 4 uur is een garnalen- visscher, de botter BR. 23, schipper W. van Haneghem, wegens het slechte zicht door den mist op het paalhoofd bij de Nollepuht gestrand. Het scheepje is vrij gelukkig te recht gekomen en zat op de uiterste punt van het paalhoofd. Beschadigingen aan het hoofd zijn er oogenschijnlijk niet, evenmin als aan het vaartuig. In den loop van den morgen is de botter vlotgekomen en tegen het middaguur in de haven van Breskens binnengeloopen. Damwedstrijd voor militairen. Morgenavond organiseert O. en O. een Damwedstrijd voor de militairen. Hr. Ms. „Noord Brabant" en de Luchtstrijd krachten. Deze wedstrijd zal gespeeld worden aan boord van Hr. Ms. „Noord Brabant". VEREENIGING „GEMEENSCHAPPELIK BELANG" In een kort geleden gehouden ledenver gadering van de vereenging „Gemeen schappelijk Belang" alhier is besloten, het 40-jarig ebstaan van de vereeniging op 17 Januari a.s., feestelijk te vieren. Het bestuur heeft reeds thans maatrege len getroffen, waardoor het mogelijk zal zijn dat alle leden van de vereeniging aan dit feest zullen kunnen deelnemen. Badhuis aan de Bonedykestraat. Gedurende de week van 29 April tot 4 Mei werden in het badhuis 787 baden geno men en wel 612 door heerén, 139 door da mes en 36 door kinderen.

Vlissingse Courant | 1940 | | pagina 1