L Kruisende p tuegen Wouoier heeft de schoenen SUNLIGHT ZEEP ES 19j™' TWEEDE BLAD Vlissingsche Courant BINNENLAND ËDY EM AILLE SLAGZIN Ie prijs 500.- SCHERPE ZEEPS00RTEN ZIJN NOOIT i,ZUINIG" IN 'T GEBRUIK! 39 FEUILLETON Hij vermoedde op dit oogenblik wel aller minst, dat die beslissing al gevallen was. Daisy Lohr zat in de werkkamer van haar vader, die er oud en vermoeid uitzag. Wat hrj sinds lang had gevreesd en zichzelf toch nooit had willen bekennen, bleek nu wel vast te staan: tusschen Daisy en Ro bert was het hopeloos mis. Anders zou Daisy toch waarlijk niet verlangen, dat hij haar toezegging tot financieele parti cipatie aan de Zweedsch-Russische onder neming annuleerde. „Maar kind, dat geld is toch voor hon derd procent safe; anders zou ik je im mers niet heben geadviseerd om mee te doen?" „Daar gaat het nu niet om, vader ik heb me bedacht. Ik wensch er niet aan mee te doen." „Maar je begrijpt toch wel, dat je ver liest, wanneer je een dergelijk belangrijk bedrag nu weer terugeischt.'' Daisy was verblind door haat. Er viel niet met haar te praten. „Robert verliest dan nog meer, nietwaar vader?" Eugen Lohr stond op en legde zijn hand op Daisy's schouder. „Kind, denk er eerst nog eens over na. Wil je dan werkelijk Robert's financieelen ondergang? Kan het tusschen jullie beiden dan niet meer goed worden? Daisy, je weet, hoe graag ik den jongen mag Hij sprak wat zachter nu. Hij wist, hoe zelden Daisy geneigd was eens iets voor hem te doen. Zij leefde alleen voor zich zelf, zooals ook haar moeder dat steeds had gedaan. Maar precies zcd, als hij eens Vivian had lief gehad, hield hg nu van zijn kind. Zij kon hem nog zooveel verdriet doen, het vermocht zijn liefde voor haar niet te verminderen. Daisy kuste hem vluchtig op zijn wang. „Ik geef Robert nog een paar dagen tijd, vader. Misschien bedenkt hij zich nog wel, wanneer hij ziet, dat het mij ernst is. Voorloopig wil je er dus wel met geen woord over spreken. Een paar dagen kan ik nog wel wachten. In ieder geval ben ik nu voldoende ingelicht. Hoe staat het overigens met je reis naar Kopenhagen?" „Ik vertrek vanavond, me. den nacht trein. Ik hoop over vier dagen terug te zijn." Daisy kwam de zakenreis van haarvader zeer gelegen. Nu behoefde zij hem althans geen tekst en uitleg te geven van haar plannen vobr de eerstvolgende dagen. Robert werd door een telefoontje van Lohr in zijn overpeinzingen gestoord. „Beste Robert", zei Eugen Lohr, „Ik kan je vandaag niet ontvangen, want ik moet vanavond dringend naar Kopen hagen -een conferentie over die aan- deelen, die wc willen overnemen. In vier, hoogstens vijf dagen ben ik terug." „En onze bespreking over de Zweedsch Russische transactie?" „Dat moet dan maar zoolang blijven rusten. Het spijt me, maar dat kan nu niet tot ziens dus, ik heb zeer weinig tijd." Lohr was buitengewoon kort. Robert kreeg niet eens gelegenheid hem goede reis te wenschen. Daar was toch waar schijnlijk iets niet in orde. Eugen Lohr was toch anders waarlijk niet zoo zakelijk, of- hij vond nog wel even tijd voor een per soonlijk woord. Zou Daisy den ouden heer alweer ongerust hebben gemaakt? Robert voelde zich ernstig bezwaard. Lohr Alexei Lisaweta de moeilijkheden stapelden zich steeds meer op. Douglas Gattersworth begon Daisy Lohr Inagzamerhand voor een zeer capncieuse vrouw te houden, capricieuser dan een man op den duur zou kunnen verdragen. Wat moest dat nu weer beteekenen: Vanmorgen dat plotselinge afscheid tengevolge van hevige hoofdpijn en nu ineens dit even onverwachte bescheid tengevolge van hevi ge hoofdpijn en nu ineens dit even onver- onverwachte besluit naar Parijs te gaan. Daarbij had zij hét pas nog óver eén wéék enduitstapje naar Stiermarken géhad. Gat tersworth toonde zich uiierljjk tegenóver een knappe vrouw als Daisy zeer- leidzaam," maar innerlijk liet hij zich niet graag van zijn vaste gewoonten afbrengen. Hij was tenslotte geen Amerikaan, die zich vol komen willoos aan de grillen van een vrouw onderwierp. Ondanks al zijn ver liefdheid bleef hij Engelschman en dus waren er zekere grenzen, die hij niet wenschte te overschrijden. Daisy bemerkte wel dat hij niet bijster enthousiast was over haar plan. Aange zien er haar om bepaalde redenen veel aan gelegen was hem te vriend te hóuden, deed zij hem een voorstel: „Ga mee, Doug! Parijs moet om dezen tijd van het jaar heel aardig zijn." Douglas Gattersworth overlegde even. Hij had op het oogenblik toch niets nut- tigers te doen en het vooruitzicht een paar dagen ongestoord met Daisy te kunnen samenzijn, lokte hem wel aan. „Graag, Daisy! Wanneer denk je te ver trekken?" „Vanavond al, wanneer het je tenmin ste gelegen komt." „Natuurlijk, mijn koffers zijn gauw ge noeg gepakt. Zal ik plaatsen in den slaap wagen reserveeren?" „Ja, dat is goed; wij ontmoeten elkaar dan een lew artier voor het vertrek van den trein in de eerste Klas wachtkamer." Een half Uur na haar vader verliet Daisy Lóhr de ouderlijke woning. Slechts juf frouw Schellberg was mede in het complot. Voor de anderen ging Daisy drie dagen bij een zieke vriendin in Graz doorbren De kosten van aanleg van de voetgan gers- en fietserstunnel werden, volgens de voor den oorlog geldende materiaalprijzen e.d., geraamd op 8.000.000 en die van de autotunnel op 10.000.000. Doordat voorloopig volstaan zal kunnen worden met een geringer aantal roltrappen voor wielrijders, dan uiteindelijk noodig zal zijn, zouden de bouwkosten van de voetgan gers- en wielrijderstunnel kunnen wor den verminderd met 500.000, zoodat de aanvankelijke bouwkosten der tunnels op 17.600.000 werden gesteld. De regeering heeft zich bereid ver klaard, te bevorderen, dat de dadelijk voor dén bouw benoodigde som van 17.600.000 door het Werkfonds wordt verstrekt tegen een rente van 2'/2%, echter onder het uitdrukkelijke beding, dat de exploitatie van de tunnels sluitende moet zijn, terwijl voorts het rijk en de provincie een subsi die k fonds perdu in de bouwkosten zou den verleenen, elk groot 600.000 op deze basis was een sluitende exploitatie moge lijk, met een tolvrije verbinding voor voet gangers. De kort daarop ingetreden oorlogstoe stand en de daarmede gepaard gaande prijsverhoogingen hebben dezen financiee len opzet op losse schroeven gezet. B. en W. stellen zich voor, om, zoodra de omstandigheden in zooverre zijn gewij zigd, dat zij, uit technisch oogpunt bezien, de uitvoering der tunnelplannen niet lan ger in den weg staan, en zoodra door het nader te gelegener tijd te openen overleg met regeering en provinciaal bestuur een deugdelijke nieuwe financieele basis is ge legd, zoo spoedig mogelijk de noodige voorstellen ten deze bij den raad in te dienen. BONDSVERGADERING VAN „MERCFRIUS". Woensdagavond is in de zaal „Tivoli" te Rotterdam de bondsvergadering aangevan gen van den Nationalen bond van handels- en kantoorbedienden „Mercurius". De vice-voorzitter, de heer J. E. Hartog, heeft bij ontstentenis wegens ziekte van den heer N. Ch. van Dalen de bijeenkomst geopend met een rede. Sedert 1 Januari 1938 steeg het ledental met 823 personen en bedraagt thans rond 9500. Donderdagmorgen is de vergadering voortgezet. De heer Joh. M. de Leeuw werd als bondssecretaris herkozen. Herko zen zijn ook de twee leden van het bonds- bestuur J. E. Hartog (met algemeene stemmen) en P. van Herwijnen. Als lid van het bondsbestuur werd in de vacature L. H. Krommenhoek gekozen de heer W. J. Heijkens. MASSALE TREK NAAR DE BOLLEN VELDEN. De bollenstreek kan tevreden zijn: De hoop dat deze Hemelvaartsdag een ouder- wetsche bollendag zou worden, is vol komen in vervulling gegaan en het bezoek heeft de verwachtingen verre overtroffen. De drukte begon reeds vroeg in den morgen, toen de wegen in en om Haarlem overbevolkt waren met automobilisten, wielrijders en wandelaars. Ook in Bennebroek, Hillegom, Lisse en Sassenheim hadden politieagenten en rijks veldwachters de handen vol om den ver keersstroom door de smalle hoofdstraten te leiden. Ongelukken van ernstigen aard hebben zich nergens voorgedaan. Wel kreeg de Hillegomsche politie een buitengewoon on geval te behandelen, nl. iat van een mo torrijder, die aan het bureau kwam ver tellen, dat hij in de druktezijn vrouw was kwijt geraakt. gen. Juffrouw Schellberg vergezelde Daisy met haar minzaamsten jlimlach tot den auto. „Doe vooral de groeten aan Margot, Daisy en wensch haar een spoedig her stel!" Juffrouw Schellberg wuifde tot de auto uit het gezicht was verdwenen. Wat zou Robert Eschberg daar wel van zeggen, als dc trip van zijn verloofde met Gattersworth hem ter oore kwam? Mis schien zou dat het einde wat kunnen be spoedigen. Een welgemeende waar schuwing met een verdraaide stem vanuit een publieke telefooncel beteekende ten slotte een Kleinigheid. Maar tot haar grenzelooze verbazing ontving juffrouw Schellberg van Robert's huisknecht de mededeeling, dat meneer Eschberg voor een paar ^Hgen op reis was. Neen, waarheen was niet bekend en evenmin, wanneer hij weer terug kwam. Aline Schellberg legde diep teleur gesteld den hoorn weer op den haak. Haar plan was mislukt! Tegen het tijdstip, waarop zij hem zou kunnen inlichten, zou Daisy zeker allang terug zijn. «se® De D.-trein WeenenParijs raasde door den nacht. Daisy en Gattersworth verlieten als laatste bezoekers net restauratierijtuig om zich naar den slaapwagen te begeven. (Wordt vervolgd.). dagblad voor Zeelandwaarin opgenomen de Breskensche Courant 9 Vrijdag 3 Mei 1940 - No. 104 HET PRINSELIJK PAAR IN NOORDWIJK. H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H, Prins Bernhard hebben op Hemelvaartsdag een bezoek gebracht aan Noordwijk ter gele genheid van het aldaar georganiseerde bloemenfeest. In een auto, bestuurd door den Prins, zijn de Prinselijke gasten des ochtends omstreeks elf uur in de bad plaats aangekomen. Zij werden daar be groet door den burgemeester, den heer J. B. V. M. J. van de Mortel. Ten stad- huize werden de leden van het bloemen- comité aan het Prinselijk Paar voorgesteld. Vervolgens hebben de Prins en de Prinses met groote belangstelling de mozaiken en de met bloemen versierde kwartieren van de militairen bezichtigd. Zij zijn nadien met den burgemeester naar het raadhuis teruggekeerd en hebben later op den dag de terugtocht aanvaard. e e Z.K.H. Prins Bernhard heeft Woensdag avond namens H. M. de Koningin, verge zeld van zijn waarnemenden adjudant, lui tenant-kolonel H. J. Phaff, een zwemde- monstratie van militairen in het sportfond- senbad te Amersfoort bijgewoond. HET RADIO-VRAAGGESPREK MET IR. MUSSERT. Het lid der Tweede Kamer de heer van der Goes van Naters heeft aan den voor zitter van den raad van ministers de vol gende vragen gesteld: 1. Is het de regeering bekend, dat een Amerikaansche correspondente via het Columbia Broadcasting system een vraag gesprek met ir. A. Mussert, verantwoor delijk leider van de nationaal socialisti sche beweging, blijkbaar met diens toe stemming, heeft wereldkundig gemaakt? 2. Is het de regeering bekend, dat in dat gesprek ir. Mussert op de vraag, of de Nederlandsche nationaal-socialisten in geval van een buitenlandschen inval al of niet voor hun Koningin zouden vechten, heeft doen weten, dat zij in dat geval ab soluut niets zouden doen, alleen de armen over de borst kruisen? 3. Heeft overweging van een en ander de regeering tot de conclusie geleid, dat door dit antwoord, waarbij de in militai ren dienst zijnde leden van de nationaal socialistische beweging niet werden uit gesloten, en waarvan de geinterviewde wist, dat het in het buitenland zou worden verspreid, de neutraliteit van den staat in gevaar wordt gebracht, en dat voorts gezien het in deze beweging gehuldigde leidersbeginsel hierin moet worden ge zien een opruiing tot dienstweigering en desertie 4. Welke maatregelen heeft de regee ring bij geheel of ten deele bevestigende beantwoording van de derde vraag geno men of beraamd? STOOMVAARTLIJNEN „Bilderdijk" 30 April te New York „Sitoebondo" (thuisr.) 1 Mei van Padang e is emaille voor Uw leven. Sterk als staal, hygiënisch als glas en fraai van kleur. Edy emaille is wel beter maar niet duurder. thans in alle betere zaken de „Winfield Real" American cigarettes ver» knjgbaar zijn, stelt de Dee Tobacco Co. Inc. Department Holland voor ieder de gelegenheid open. door inzending van een treffenden te gebruiken voor hare propaganda, één der groote geldprijzen te verwerven! 2e prijs 3e prijs 10 prijzen elk groot 50.. 20 prijzen elk groot 25.- 25 prijzen elk groot 10.» De beoordeèlinj» der inzendingen en de toewijzing der prijzen geschiedt doof een onpartijdige jury, bestaande uit de Heeren: HAN G. D. COPPENS, Voorzittei v/h Genootschap voor Reclame Mr. D. WIERSTRA, Advocaat en Procureur te Amsterdam H. BITTER. Propaganda-chef der Dee Tobacco Co. Inc. Dep. Holland. 250.» IOO.- 75 prijzen elk groot 5.- 100 prijzen elk groot f 2.50 TOELICHTING 1. Een goede slagzin dient zoo mogelijk een vernuftig woordenspel te bevatten, of een treffende gedachten-associatie op te roepen. Een zeker rhythme moet aanwezig zijn, terwijl hij korr en ge makkelijk moet kunnen worden uitge sproken, b.v. Eiken dag een glaasje Hoe het ook zij, 'n Kyriazi hoort er bij Spaart door Speurders. 2. Als leidraad gelden de volgende gegevens der „Winfield Real" American Cigarettes r a. De kwaliteit der gebruikte tabakken recht- vaardigt een prijs van 35 ets. per 20 stuks, ofschoon de prijs van de „Winfield Real" 25 cents is. b. De samenstelling (de z.g. blend) is typisch Amerikaansch en voldoet iederen rooker. e. De fabricatie geschiedt volgens de laat ste technische en hygiënische methoden, d. Het kenmerk van de origtneele ver pakking is de springende ruiter. Alle inzendingen moeten geadresseerd zijn aan DEE TOBACCO Co- IKC. DEPARTMENT HOLLAND POSTBOX 870. AMSTERDAM, terwijl op het couvert moet worden vermeld f W i N F I EL D GOUDEN P R IJ S V R A A G." Inzendingen moeten geschieden vóór 16 Mei a.s.. blijkens poststempel, in gesloten enveloppe. Naam en adres van den afzender (in blokletters) volledig op de inzending vermelden. Voor het personeel van de Dee Tobacco Co. Inc. en voor hen, die in eenig opzicht hiermede in relatie staan, is deelname uitgesloten Her is ieder geoorloofd meerdere inzen dingen te doen, echter telkens in afzon derlijk couvert. Over de toewijzing der prijzen kan geen correspondentie worden gevoerd en op de_ beslissing der jury is geen beroep mogelijk. De namen der drie hoofdprijswinnaars -zullen uiterlijk 31 Mei a.s. in een aantal groote dagbladen bekend worden ge maakt, terwijl de uitbetaling van alle prijzen eveneens vóór 31 Mei zal plaats hebben. Rookt de echte „Winfield Realen ivin een prijs! Tunnelverbinding onder het IJ te Amsterdam. ONTWERP BIJ DEN GEMEENTERAAD INGEDIEND. Een millioenen-werk. B. en W. van Amsterdam hebben den gemeenteraad een ontwerp voor een tun nelverbinding onder het IJ aangeboden. In het kort gezegd komen deze plannen hierop neer, dat twee tunnels zijn ont worpen, n.l. een voor het voetgangers- en rijwielverkeer en een voor het autover keer. De eerstgenoemde tunnel is ontwor pen ter plaatse, waar het IJ het smalst is, n.l. achter het Centraal-station, dus tus schen de De Ruijterkade (bij de steigers 3, 4 en 5) en den daartegenover liggenden noordelijken IJ-oever. Deze korte verbin ding is mogelijk door de toepassing van roltrappen aan beid-j uitmondingen, zoo wel voor wielrijders als oor voetgangers, waardoor dus lange, flauw hellende in ritten vermeden kunnen worden. Ook voor de autotunnel is de kortste en minst kostbare verbinding gekozen, n.l. tusschen de Meeuwenlaan en de Prins Hendrikkade nabij het scheèpvaarthuis. Wel is waar heeft deze verbinding het bezwaar, dat zij aan de stadszijde uitmondt op een reeds drukken verkeersweg, de Prins Hendrikkade, doch gebleken is, dat aan de op andere plaatsen ontworpen ver bindingen, daargelaten nog de hoogere kosten van aanleg, grootere bezwaren ver bonden zijn. De plannen zijn er voorts op gebasseerd, dat een beperkt vervoer met ponten in stand wordt gehouden ten behoeve van be spannen voertuigen, handkarren, bak fietsen en kinderwagens. Fabriek te Diweo Uw goed slijt er ran. Alleen SUNLIGHT geeft het goed stra lende helderheid, een frisse geur en doet het ook langer meegaan! en nooit zeep onbekende herkomst* "35-0419

Vlissingse Courant | 1940 | | pagina 5