Uit Zeeuwsch-Vlaanderen WAT GEEFT DE RADIO? neking da. VLISSINGEN [ENS EOPEND Breskens Biervliet Aardenburg. Q~?*'?urg Het afscheid van burgemeester Erasmus. WISSELKOERSEN KERK- EN SCHOOLNIEUWS GEMENGD NIEUWS BURGERLIJKE STAND hem daar wel over j het slot, waarin hij ilcheren opwekt pro® sche veiling te koo Bn goed zijn. ;oed zijn gesproken s r zoo overtuigd van e dan te rijmen dat ie veiling altijd zoo'n >cht worden, met de of „met gebreken" voor versche goed© t noodig drie weken naast de orde, ook tevens de erde producten zoo ovenstaande opmer- nen blgven rzekering geven dat n handel op hoogen 3. uitaten uit het ver is te moeten betwif- r de contactcommis» w bestuur op aange» aliteitsvraagstuk op Maar de resultaten ar alles is natuurlijk zulks nu gelukt door ep ordelijke veiling® het van harte, echter nooit dietsch, isumenten niet even® ösche producten als uilen prefereeren. lar het dan ook van- tijde een goed ont- :n, en daarom, Mgn» telijk dank voor d© sruimte. M. LOUS, lissingen v. d. Ned, delaren in Aardap® n Fruit. gelalbum voor Ne- oniën (nieuwe, ver® is het bij deze uit- ondergrond van d© gehouden is. Onge® le ingeplakte zegels len. m verbetering, dat als de koloniën en® ïgevoerd. De zegels, gegeven zullen wor- >k een plaatsje in al evenzeer, daar 1e er in afgebeeld e albums niet altijd een album dat niet .n waarde is, doch die Nederland en Snschen te houden. AKELI/KHEDEN, EN, ENZ. an Vrijdag 19 tot 55 April „Stanley „Charlie Chan in jVrijdag 19 tot en „De Barones en oto, de geheimzin- mdag 13 Met van „The Ram- w, 8 uur. 1.58 0.11 12.44 0.54 13.24 1.36 14.06 2.19 14.49 3.03 15.36 apotheek geopend Ockenburg, Bad- altijd nog even de stem van den e einde. „Ik feli- ht keerde Helena weldra wist het y, wat er aan de eersten prgs ge hang de foto van >nd. Helena Trubetz- een schitterend Wrinsky. Ztj had odigd: van haar gens, van de kei van het restau® gedanst, de bala- ;om het was een vroolgkheid, een ke bijeenkomsten en daarmee aan angrenzende ver- urant Wrinsky genoeg om de unnen bevatten, niet alleen Rus- acte de présence redacteuren van dsche correspon- m directeuren of na's. ►rdt vervolgd). NEDERL. ROODE KRUIS. AFD. WEST-ZEEUWSCH VLAANDEREN Algemeen© ledenvergadering. Vrijdagavond hield de Nederlandsche Vereeniging afd. West-Zeeuwsch Vlaande ren in de zaal van den heer N. C. Valk te Breskens haar algemeene ledenvergade ring. De voorzitter, burgemeester J. P. Drost, opende de vergadering en heette de aanwezigen welkom. Hij drukte er zgn leedwezen over uit dat er zoo weinig leden waren opgekomen, en gaf daarna het woord aan den secretaris den heer A. van Dam te Oostburg. De door hem voorgelezen notulen werden onveranderd goedgekeurd. Vervolgens deel de de voorzitter mede dat voor de trans- portcolonne te Breskens gasmaskers zijn aangeschaft. Een gasofficier zal hiermede een oefening houden. Hierna wekte htj nog de leden op zooveel mogelijk aan den cur sus E.H.B.O. deel te nemen. In verband hiermede kon hg mededeelen dat er thans in Oostburg 60 deelnemers zijn, terwijl er in tijd van nood drie noodziekenhuizen zul len worden ingericht en wel in de gemeen ten Oostburg, Sluis en Uzendijke. Verder deelde de voorzitter mede dat het eigenlijke doel dezer vergadering was de statuten te wijzigen in verband met toe treding van de afdeeling Breskens tot den Kring West-Zeeuwsch Vlaanderen. Op verzoek van den minister van Justitie werden de wijzigingen der statuen voorge lezen en aangenomen. De Koninklijke goed keuring zal worden verzocht. De rekening en verantwoording van de afdeeling Breskens werd overgedragen aan den kring-commissaris. Er was een batig saldo van 65.36, doch er moeten nog en kele rekeningen betaald worden. /Tenslotte deelde de voorzitter nog mede dat de Kring West-Zeeuwsch Vlaanderen thans 600 leden telt. Een der leden vroeg of er uniformen aan wezig zijn. De voorzitter antwoordde dat men de beschikking heeft over drie unifor men. De financieele omstandigheden laten niet toe voorloopig meerdere uniformen aan te schaffen, daar er meer noodzakelij ke materialen aangekocht moeten worden. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter de vergadering. Verfraaiing muziektent. Momenteel is men bezig de muziektent te verfraaien. Zij wordt rondom in de bloemetjes gezet, wat een niet onaardig effect zal teweeg brengen. Het is te hopen, dat de jeugd dit ook weet te waardeeren, wat met veel dingen niet het geval is. Bestuurslid „Aardenburgsche Fanfaren". Wegens bedanken van den heer J. Holle- brand als bestuurslid der Koninklijke Mu- zielcsocieteit „Aardenburgsch Fanfaren" werd in de daardoor ontstane vacature voorzien in de algemeene vergadering van 18 April 1.1., door benoeming van den heer J. J. Pleys. VELE SPREKERS VOEREN HET WOORD. Penning van verdienste der gemeente uitgereikt. In aansluiting op het verslag van gis teren over het afscheid van burgemeester Erasmus kan worden medegedeeld dat bij deze plechtigheid o.m. aanwezig waren: burgemeester Leenhouts van Retranche- ment, voorzitter van de vereeniging van burgemeesters, secretarissen en ontvangers in Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen, de burgemeester van Sluis, Breskens, Zuid- zande, Groede, IJzendijke, de kantonrechter en griffier van het kantongerecht te Oost burg, de plaatselijke predikanten en de R.K. geestelijkheid, directeuren van de alhier gevestigde middelbare en ambachtschool, het onderwijzend personeel van.de openbare lagere school en hoofden van bijzondere lagere scholen, de brigade-commandant der Kon. Marechaussee te Oostburg. Van de militaire autoriteiten waren énkele offi cieren aanwezig onder wie de commandant van de troepen in Westelijk Zeeuwsch- Vlaanderen. Een afscheidsgroet van militaire zijde. Nadat de verschillende reeds genoemde heeren het woord hadden gevoerd, sprak de commandant van Zeeuwsch-Vlaanderen. Deze zei ondér meer: Het zal wel een uni cum zijn, dat een militaire commandant in Oostburg het woord voert. Dit is thans liet gevolg van de tragedie en den chaos In deze wereld. Ik heb u, aldus de commandant, leeren waardeeren om uw bezonken oordeel over de toestanden. Spreker wees op de voor beeldige samenwerking tusschen het mili taire en civiele gezag. Persoonlijk speet het spreker dan ook voor den burgemees ter, dat hij de laatste week het gezag in z(l'n gemeente nog aan het militaire gezag beeft moeten onderwerpen Hy eindigde inet de hoop uit te spreken, dat de scheidende burgemeester nog vele jaren van zijn rust zal mogen genieten. Hierna sprak kapitein C. v. d. Broecke. Ook deze spreker wees op de vele ver diensten van burgemeester Erasmus en bad behoefte bij dit afscheid eenige woor den van dank te brengen, in het bijzonder voor de wijze waarop zijn jongens, die meest Zeeuwsch-Vlamingen zijn, in Oost- burg ontvangen werden. Een woord namens de collega's. Vervolgens sprak burgemeester Leen houts van Retranchement als voorzitter van de vereeniging van burgemeesters, secretarissen en ontvangers om uiting te geven aan hetgeen er onder de leden leeft. De nauwe verhoudingen, en de in kleine gemeenten zelfs dikwijls intieme band, die er meermalen is tusschen inwoners en bur gemeester kan men uit den aard der zaak natuurlek niet terug vinden tusschen de leiders van het gemeentelijk leven van de verschillende gemeenten onderling. Het betreft hier een contact van geheel anderen aard. Het blijkt echter op een dag als vandaag dat de band veel grooter is, dan men oppervlakkig soms zou denken. Spr. wees er op, dat burgemeester Eras mus op een staat van dienst kan terug zien, zooals door geen ander in dit gebied kan worden getoond. Het trof ons altijd in u, aldus spr., dat u, ondanks uw groote voorzichtigheid en terughoudendheid toch nimmer de moeilijk heden uit den weg liep, maar ze aan vaardde, trotseerde, trachtte op te lossen en ook dikwijls overwon. Het is een groot voorrecht op zijn levens avond te kunnen terugzien op een staat van dienst, als waarover burgemeester Erasmus beschikt. Spr. wenschte hem daarmede van harte geluk. Wij wenschen u verder toe een rustigen vroolijken levensavond, nog ge durende vele jaren, en als dan straks ook voor u de nacht der duisternis zal komen, dat het dan tevens zij de dageraad van het licht, aldus eindigde spr. Verdere sprekers. De pastoor uit Oostburg wees er op, dat burgemeester Erasmus het ambt in eer en waardigheid heeft gedragen. Spr. kan niets anders dan waardeering en hartelijken dank betuigen voor al hetgeen burgemees ter Erasmus heeft gedaan. Hij eindigde met de hoop uit te spreken, dat de goede God hem nog vele jaren mag sparen. Het hoofd der openbare lagere school, den heer Lozanna stemde het dankbaar, dat hij in den korten tijd, dat hij nog maar in Oostburg is, de waardeering van den bui'gemeester mocht genieten. De brigade-commandant der Kon. Ma rechaussee te Oostburg wees op de prettige samenwerking op politioneel gebied. De kantonrechter sprak eveneens woor den van hulde en waardeering en hoopte dat de scheidende met Gods hulp nog vele jaren van zijn rust zal mogen genieten. De heer Mrjs wees den burgemeester er op, dat de Koningin zijn verdiensten reeds eerder betoond had door hem te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Penning van verdienste aangeboden. Tijdens uw periode werd in onze ge meente de penning van verdienste in*- gevoerd, welke uzelf reeds enkele ma len hebt uitgereikt. Thans bij uw afscheid bieden wij u dezen penning, aldus spr., voor dat gene wat u voor de gemeente gedaan hebt, eveneens aan. Burgemeester Erasmus dankte den heer Mijs en richtte zich tot slot tot de aan wezigen, zeggend grooten dank verschul digd te zijn voor de vele waardeerende woorden door hen gesproken. Steeds zal ik met aangename herinneringen aan mijn ambtsperiode terugdenken, aldus spr. Tot slot brachtten alle genoodigden op het welzijn van burgemeester Erasmus een heildronk uit. Vervolgens bestond gelegenheid op de gemeente-secretarie persoonlijk afscheid te nemen, van welke gelegenheid velen ge bruik hebben gemaakt. Cabaretavond voor militairen en bnrgers. Vrijdagavond gaf het gezelschap „De Lachspiegel" uit Den Haag in het Beurs gebouw alhier, een cabaretavond voor mi litairen en burgers, welke was georgani seerd vanwege het algemeen hoofdkwartier voor O. en O. Een eerste luitenant sprak een wel komstwoord. H ijsprak een afzonderlijk woord tot den scheidenden burgemeester, en hoopte dat de heer Erasmus als ex- burgemeester nog dikwijls van zijn aan wezigheid zal blgk geven. Het gezelschap speelde een revue, ge titeld: „Reveille", welke goed verzorgd en afwisselend was. Een en ander viel bijzonder in den smaak. Men kan weer op een aangenamen avond terugzien. Frauduleuze uitvoer. De marechaussee te Koewacht heeft aangehouden en ter beschikking, van de Justitie te Middelburg gesteld, zekeren F. de N., 42 j., landbouwer, wonende te Stekene (B), die er van wordt verdacht zich te hebben schuldig gemaakt aan frau duleuze uitvoer van een 6-*al koeien meldt D.Z. Deze dieren werden in beslag ge nomen, benevens de auto waarmede zij werden vervoerd. Veesmokkelaar In België veroordeeld tot 8 maanden en zware geldboete. Voor de rechtbank te Dendermonde heeft zekere M. S. uit Axel terecht gestaan, die op 10 Februari met een lading kal veren naar België was gekomen. De die ren werden te Kalloo afgeleverd. Bg het huiswaarts keeren kwam S. volgens het Ltst. Nws. met de douane in botsing. Een achtervolging werd ingezet, totdat S. op een zeker oogenblik zgn auto in den steek liet en door het veld liep. De veldwachter van Kalloo had het echter gezien en wist S. te ontdekken, die zich verscholen had in een gracht onder het (js. Zwaar ziek werd S. naar Dendermonde overgebracht. Hg werd veroordeeld tot acht maanden ge vangenisstraf en 210.000 frcs. boete. Noteering van heden, 20 April, 12 uur (officieel) Londen 6.64 Berlin 75.35 Parjjs 3.77; Brussel 31.60; Zwitserland 42.25; New York 1.88 6/16. Tot onderwijzeres aan de R. K. Jongens school te Terneuzen is benoemd mej. C. van Kempen te Groenendijk, thans tijdelijk aan die school werkzaam. Naar de rust. De heer C. J. Nobels Zn., hoofd der Chr. school te Sluiskil, zal met ingang van 1 Mei a.s. het Chr- onderwijs met pen. sioen verlaten. De heer Nobels werd 24 Februari 1880 te Vlissingen geboren en ontving zijn oplei ding aan de Chr. Normaallessen te Middel burg, waar hij in 1899 als de eerste leer ling mocht, slagen. Na eerst als tijdelijk onderwijzer werkzaam geweest te zijn aan de Chr. schopl in de Gravenstraat te Mid delburg, was hrj als onderwijzer werk zaam aan de school van de weesinrichting te Neerbosch, te Winterswijk, Rotterdam (Havenstraat) en Heerjansdam om 1 Sep tember 1909 op te treden als hoofd van de le school met den Bijbel te Rozenburg. 1 Januari 1916 werd de heer Nobels hoofd te Sluiskil. De heer Nobels is in de kringen van het Chr. onderwijs met name in Zeeland een bekend figuur. Hij is voorzitter van den Scholenbond Land van Axel, idem van de afdeeling Land van Axel van de Vereeni ging van Chr. onderwijzers en onderwijze ressen in Nederland en de Overzeesche Ge westen, idem van het Oranje-comité te Sluiskil en bestuurslid van het 9e district van den Schoolraad voor de scholen met den Bijbel enz. Aan de Chr. Normaalles sen te Terneuzen was hij leeraar. Het scheidende hoofd is in zijn woon plaats zeer gezien. Een evacuatie-nummer. Van het weekblad van de Ned. Herv. Kerk is een evacuatie-nummer uitgeko men. Het bevat de aanwijzing die de Al gemeene Synodale Commissie der Ned. Herv. Kerk heeft doen toekomen aan de kerkeraden van die gemeenten, die e.v. voor evacuatie in aanmerking komen, idem een aanwijzing t.a.v. de archieven, ver schillende noodmaatregelen en een artikel van dr. J. R. Slotemaker de Bruine over de Ned. Herv. Kerk en de evacuatie. Een mooie prestatie. Het bondsbestuur van den Ned. Bond van Jongelingsvereenigingen op Geref. grondslag heeft een mobilisatie-collecte uitgeschreven waarvan de bedoeling was, dat 1.per lid zou worden ingezameld. Deze actie is schitterend geslaagd, want in een half jaar tijds is een bedrag van ruim 23.500 bijeengebracht. De gelden zullen worden besteed voor lectuur etc. voor de gemobiliseerde leden. Exaraencommissieën vreemde talen. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschppen heeft voor zooveel betreft de in de maand Augustus en in het laatst van Juli af te nemen examens benoemd a. in de commissie voor de Fransche taal tot leden mejpffrouw M. A. A. Cler te Middelburg en dr. H. de Noo Bzn. te Vlissingen b. in de commissie voor de Hoogduitsche taal, de Deensch, de Noorsche en de Zweed- sche talen en haar letterkunde tot lid de heer A. Petermeijer te Middelburg en tot plaatsvervangend lid de heer H. P. H. Tee- sing te Middelburg. In de commissie voor de Engelsche -taal en letterkupnde tot plaatsvervangende leden de heeren P. A. Erades te Oostburg en W. G. Hartstra te Goes. Examen. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht is geslaagd voor het examen semi-arts de heef P. Zuidema te Goes. VRIJWILLIGE ARBEIDSDIENSTEN OP HET PLATTELAND. In verband met te verwachten moeilijk heden in het landbouwbedrijf vanwege de mobilisatie hebben eenige Utrechtsche stu denten het initiatief genomen om te komen tot een landelijke actie in de Nederlandsche studentenwereld in de hoop op deze wtjze een corps van vrijwilligarbeidskrachten in het leven te roepen. De leden van dit corps zullen bestaan uit leden van de landelijke en plaatselijke studentenvereenigingen, die zich vrijwillig tegen kost en inwoning ge durende eenige weken ter beschikking stel len ter plaatsing op een landbouwbedrijf, teneinde medé te werken aan het binnen halen van den oogst. ERGERLIJK GEVAL VAN KINDER VER WAARLOOZING. De vader is gemobiliseerd. Van bewoners van de Rogstraat in Den Haag kreeg de politie Donderdag bericht, dat in een woning aan die straat een aan tal kinderen in ergerlijk verwaarloosden toestand rond liep. De politie ging er een kijkje nemen en trof er inderdaad een vgftal kinderen aan, die goeddeels naakt door de woning liepen, gedeeltelijk vol uitslag zaten en. een sterk verwaarloosden indruk maakten, aldus het Vad. De oudste was 10, de jongste l/2 jaar. Het bleek, dat de vader gemobiliseerd is en dat de moeder Woensdagavond, uit angst voor den terugkeer van haar man van huis was weggeloopen. De kinderen zijn bij familie leden ondergebracht. De moeder werd Don derdagavond aangetroffen in een logement aan het Groene Wegje. Er zal een poging worden ondernomen, haar uit de ouderlijke macht te ontzetten. EEN STAD MET NATUURLIJKE CENTRALE VERWARMING. Het eiland IJsland is, zooals men weet, van vulkanischen oorsprong; en talrijke geysers, die men op het eiland aantreft, vormen het bewijs, dat de natuurkrachten nog lang niet zfln uitgedoofd. Het spreekt wel vanzelf, dat dit door de natuur gratis verstrekte heete water voor allerlei huise lijke doeleinden wordt aangewend. In de hoofdstad van het eiland, Reykjavik, die 28.000 inwoners telt, is men op het uit stekende denkbeeld gekomen, met behulp van deze warmtebron de huizen te ver wannen bij het barre LJslandsche kli- ZONDAG 21 APRIL Hilversum L 1875 DL en 414.4 M. N.C.R.V. 8.30 Morgenwijding. K.R.O. 9.30 Gramofoonmuziek. 10.00 Hoogmis. 11;30 Gramofoonmuziek. 12.15 „Ervai'ingen met de pachtwet", causerie. 12.35 Gramofoonmuziek. 12.45 Berichten A.N.P. 1.00 Boekbespreking. 1.20 K.R.O.-orkest. 2.00 Godsdienstonder richt. 2.30 K.R.O.-orkest. 3.00 Nederlandsch strijk kwartet. (3.20 Gramo foonmuziek). 4.00 Gramofoonmuziek. 4.30 Ziekenhalfuurtje. 4.55 Gramofoonmuziek. N.C.R.V. 5.05 Gewijde muziek. 5.50 Nederlandsch Her vormde Kerkdienst. Hierna Gewijde mu ziek. K.R.O. 7.45 Berichten. 7.50 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten A.N.P., mededeelingen. 8.15 Vroolijk programma. 9.00 Reisbeschrijving. 9.20 Stedelijk orkest van Maastricht. 10.00 Rococo-octet. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Epiloog. 11.00 Esperanto-lezing, Hilversum II. 301.5 M. V.A.R.A. 8.55 Gramofoonmuziek. 9.00 Berichten. 9.05 Tuinbouwhalf- uurtje. 9.35 Gramofoonmuziek. 9.45 Causerie „Pers-, ra dio- en muziekcul tuur". 10.00 Berichten. 10.01 Residentie-orkest. 10.40 Exclamatie- en gramo foonmuziek. 11.00 De Krekels. 11.30 Rosiah-orkest. A.V.R.O. 12.00 Cyclus „Onze Weer macht". 12.25 Duo „Ja" en orgel spel. 12.45 Berichten A.N.P. Gramofoonmuziek. 1.00 Da Capo-orkest. 1.30 Causerie „De gespro ken mailbrief". 1.50 Gamelanmuziek. 1.55 Declamatie. 2.00 Boekenhalfuur. 2.20 Reportage voetbal wedstrijd. 4.30 Dansmuziek. 4.55 Sportnieuws A.N.P. V.A.R.A. 5.00 V.A.R.A.-orkest. 5.30 Voor de kinderen. 6.00 Sportpraatje. 6.15 Sportnieuws A.N.P. V.P.R.O. 6.30 Toespraak „De V.C. 8.00 8.20 8.45 9.15 9.35 10.10 11.^0 11.10 11.4 J.C.-Kampen". Nederlandsch Her vormde Kerkdienst. AV.R.O. Berichten A.N.P., mededeelingen. Peter Kreuder met zijn solisten. Hersengymnastiek. Vervolg concert. Radiotooneel met mu ziek. Omroeporkest, ge mengd koor en solis ten. Berichten AN.P. A.V.R.O.-Dans- orkest Gramofoonmuziek. Engeland» 891 en 449 M. Van 10.20 nm. ook op 342 M. 11.20 B.B.C.-Salonorkest. 12.00 B.B.C.-Zangers. 12.20 Berichten. 12.35 Black Dyke Mills- orkest. 1.10 Falkman en zijn Apache-orkest, 1.35 Voor tuinliefbebbers. 1.50 B.B.C-orkest, 2-50 Orgelspel. 3.20 Gezelschapsspel. 3.50 Gramofoonmuziek. 4.20 Berichten en causerie (Welsh). 4.35 Kinderuurtje. 5.20 Berichten. 5.35 Causerie over het nationaal -socialis tisch regime. 5.55 B.B.C.-Harmonie orkest. 6.20 Muzikale Lehar- biografie. 7-15 Kerkdienst. 8.00 Liefdadigheids- oproep. 8-05 Zang. 8.20 Berichten. 8.40 Radiotooneel. 9.10 Orgelspel. 9.30 B.B..C-Schotscll orkest en solist. 10.05 Epiloog. 10.15 Kenilworth-octet. 10.50 Hirsch strijkkwartet. 11.20 Berichten. Radio-Paris, 1648 M. 8.50 9.50 10,05 11.35 12.35 12.05 1.05 .2.35 3.20 3.35 3.50 4.50 5.05 9.05 9.35 10.05 Radiotooneel. Fluit en piano. Gevarieerd concert. Solistenvoordracht. Zang. Pianovoordracht. en 1.30 Collo en piano. Ensemble „Ars Redi- viva". Zang. Chansons. Radiotooneel. Variété. Colonne-Lamoureux- orkest en koor „Ami- citia". Fragmenten uit de operette „Malvina". Radiotooneel. Zang. en 11.05 R. Legrand's orkest. 4.20 6.20 7.35 8.20 9.50 10.20 12.50 2.20 5.60 6.35 7.45 8.05 8.50 8.20 9.20 10.35 11.05 11.50 12.50 2.2 0 Keulen, 456 M* Havenconcert. Bielefeider Kinder* koor en solisten. Populair programma, Soldatenkoor. Gramofoonmuziek* Omroeporkest en solist. Populair concert. Verzoekconcert. Gramofoonmuziek. Gevarieerd concert. Muzikaal tusschen- spel. Gramofoonmuziek. Zie Deutschlandsen- der. Brussel» 322 M* Gramofoonmuziek. Zang en Jan Steurs' Musette-ensemble. Pianovoordracht, en 11.20 Gramofoon muziek. en 12.30 Oxnroepdans- orkest en 1.50 Gramofoonmu ziek. Reportage voetbal wedstrijd (3.05 Gra mofoonmuziek). Koninklijke St. Marti- nus-Fanfare van Halle. Gramofoonmuziek. Gevarieerd program ma. Omroepdansorkest, Gramofoonmuziek. Brussel, 484 M. Gramofoonmuziek. Belgisch programma. Harmonie-orkest. Gramofoonmuziek. Vioolvoordracht. Gramofoonmuziek. en 12.30 Radio-orkest. Gramofoonmuziek. en 12.30 Radio-orkest. Gramofoonmuziek. en 2.40 Reportage voetbalwedstrijd. Dansmuziek, Militair concert, en 6.35 Gramofoonmu ziek. Voor soldaten. Pianovoordracht. Radio-orkest, m. m. v. solist en gramofoon muziek. Accordeon-voor- dracht. Dansmuziek. Gramofoonmuziek. 5.05 6.20 7.20 9.30 10.20 8. 9.20 10.20 10.35 11.05 11.35 11.50 12.50 11.50 12.50 1.35 3.25 4.50 6.15 7.20 7.50 8.05 9.30 10.20 Deutschlandsender, 1571 M» 6.35 Omroeporkest, Om- roepkleinorkest en so listen. 8.20 Berichten. 8.50 Egon Kaiser's orkest en het pianoduo W» Raatzke. 10.20 Berichten. Hierna a Nachtconcert. 11.50 en 12.15 Berichten. MAANDAG 22 APRIL Hilversum I, 1875 M. en 414.4 M. N.C.R.V. 8.00 Berichten A.N.P. 8.05 Schriftlezing, medi tatie. 8.20 Gramofoonmuziek. (9.30 Gelukwenschen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Christ, lectuur. 11.30 Gramofoonmuziek. (12.00 Berichten. Om 12.30 Berichten A.N.P.). 12.40 Amsterdamsch Salon orkest en gramofoon muziek. 2.00 Voor scholen. 2.35 Vervolg concert. 3.00 Tuinbouwpraatje. 3.40 Gramofoonmuziek, 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.15 Kinderuur. 6.20 Orgelspel en gramo foonmuziek. 7.00 Berichten. 7.15 Vragen in verband met het Paaschfeeet. 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten A.N.P. internationaal over zicht, herhaling S.O.S. berichten. 8.25 Mannenkoor „Die Haghe Sanghers" en solisten. 9.40 Herhaling luister wedstrijd. 10.00 Berichten A.N.P., actueel halfuur. 10.30 Apollo-ensemble en gramofoonmuziek. 11.25 Gramofoonmuziek. Ca. 11.50 Schriftlezing. Hilversum H. 301.5 M. V.A.R.A. Algemeen programma. 8.00 Berichten A.N.P., gramofoonmuzi ek. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.20 Pianovoordracht. 10.50 Declamatie. 11.10 Gramofoonmuziek. 11.30 Orgelspel. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.15 V.A.R.A.-orkest. 12.45 Berichten A.N.P., gram of oon muzi ek. 1.00 V.A.R.A.-orkest en solist. 2.00 Residentie-orkest en solisten. 2.55 Gramofoonmuziek. 3.00 Declamatie. ,20 Residentie-orkest. ,00 Zang en piano. ,30 Voor de kinderen. 00 Gramofoonmuziek, 30 Orgelspel. 05 Amusementsorkest „Sylvia" en solist. 45 Gramofoonmuziek. 00 V.A.R.A.-Kalender. 05 Gramofoonmuziek. 10 Voor de jeugd. 30 Viool en piano. 00 Herhaling S.O.S.- berichten. 03 Berichten A.N.P. 15 Rosian-orkest- 00 Gramofoonmuziek, 10 De Ramblers. ■10 Herhaling luister wedstrijd. 00 Zang en orgel. 40 Cor Steyn's Accordeon Band en soliste. 00 Berichten A.N.P. 10 Gramofoonmuziek, Engeland, 391 en 449 M. Vau 10.20 om. ook 312 Al. 11.50 Variété. 12.20 Berichten. 12.35 B.B.C.-Schotsch orkest. 2.20 Senoische dansmu ziek. 2-50 Viool en piano. 3.20 B.B.C.-Harmonie orkest: 3.50 Variété. 4.20 Benenten (Welsh). 4.25 Welsh programma. 4.40 Kinderuurtje. 5.05 uiedjes bij de piano, 5.20 Berichten. 5.35 Radio-film. 5.55 Dansmuziek. 6.20 Mededeelingen. 6.40 Causerie. 6.50 Variété. 7.05 „The Economie War", causerie. 7.20 Variété. 8.20 Berichten. 8.40 Radiotooneel. 9.40 B.B..C-orkest. 10.20 O. Rabin's dans- orkest. 11.00 Pianovoordracht, 11.20 Berichten Radio-Paris, 1648 M. 11.10 Cembalovoordracht. 11.20 Orkestconcert. 12.05 Zang. 12.35, 1.05 en 1.30 Solisten voordracht. 2.20 Orgelconcert. 3.20 Radiotooneel. 3.50 Cellovoordracht» 4.20 4.35 5.35 6.25 6.50 8.05 9.05 9.35 10.05 Chansons. Trio Jean Manuel en zang. Zang en piano. Orkestconcert. Radiotooneel. Pianovoordracht. Zang. Radiotooneel. Nationaal orkest en solist. Nationaal orkest. 11.05 Keulen» 466 &L 4.50 Weermachtorkest. 6.40 en 9.50 Gramoroonmu- 10.20 Omroeporkest en so listen. 12.50 Populair concert. 2.20 Fabriekskoor en -orkest. 4.00 Folkloristisch pro gramma. 4.45 Cello en piano. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.35 „Alexander in Olym- pia", opera. 7.45 Muzikaal tusschen.- spel. 8.05 Gramofoonmuziek. 8.50 Zie Deutsehlandsen- dèr. Brussel» 323 M* 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 Cellovoordracht. 12.30 Zang. 12.50, 4.20. 4.45, 5.50 en 6.35 Gramofoonmuziek, 7.20 Voor soldaten. 7.50 Omroeporkest en koor. 9.30 Gramofoonmuziek, 11.20 Gramofoonmuziek. Brussel, 484 ftl. 11.50 en 12.30 Omroep orkest. 12.50 Gramofoonmuziek. 5.35 Omroepdansorkest. 7.20 Voor soldaten. 7.50 Omroepsymphonle- orkest en Omroep koor. 9.30 Radiotooneel. 10.05 Gramofoonmuziek, Deutschlandsender, 1571 AL 6.35 Literair-muzikaal programma. 7.20 Omroeporkest, 8.20 Berichten. 8.50 Otto Dobrindt's orkest 10.20 Berichten. Hierna i Nachtconcert, 11.50 Berichten. maat geen overbodige luxe. Hierdoor is een enorme besparing op brandstoffen be reikt. Vermoedelijk is Reykjavik wel de eenige stad ter wereld, waar de centrale verwarming niets kost, daar zij door de natuur wordt geleverd! VERKEERSONGELUK MET DOODE- LUKEN AFLOOP. Vanochtend is de dertienjarige Jansje van Dasier te Ntjkerk, die per fiets een boodschap ging doen in de Nieuwstraat door een personenauto aangereden. Zij werd tegen den grond geworpen en ver volgens door een truck met aanhangwagen, welke zich achter den personenauto be vond, gegrepen en op slag gedood. Het stoffelijk overschot is naar de ouderlijke woning vervoerd. MIDDELBURG. BEVALLEN L. Hendrikse, geb. de Werk, P. S. Franse, geb. Lavooij, d. G. Geljon, geb. de Witte, d. ONDERTROUWD! P. Zwemer, 27 J. en S. Boon, 31 j. W. C. Sturm, 26 j. en C. E, Fransoo, 21 J, W. P. Huibregt, 27 j. en M. Lampert, 23 j. A. M. den Hollander, 28 j. ea P. J. van Schaik, 20 j. iM.C.J,

Vlissingse Courant | 1940 | | pagina 7