WAT GEEFT DE RADIO? uJ%ifl)MATIEK derde blad Vlissingsche Courant GEMENGD NIEUWS INGEZONDEN STUKKEN Predikbeurten ZATERDAG 20 APRIL Hilversum I, 1875 M. en 414.4 M. K.R.O. 8.00 Berichten A.N.P. 8.05 en 10.00 Gramofoon muziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 Musiquette. 12.45 Berichten A.N.P.* gramofoonmuziek. 1.10 K.R.O.-orkest. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Gramofoonmuziek, 2.45 Kinderuurtje. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.30 K.R.O.-orkest. 5.15 Internationale sport- revue. 5.30 Gramofoonmuziek. 5.45 K.R.O.-Nachtegaal- tjes. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.20 Journalistiek week overzicht. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie „Goddelijke 35 Actueele aether- flitsen. 00 Berichten A.N.P.* mededeelingen. 15 Overpeinzing met mu zikale omlijsting. 35 Gramofoonmuziek. 45 Gevarieerd program ma. In de pauze: Gra mofoonmuziek. ,30 Berichten A.N.P. 40 Causerie ,Het onver gankelijke Rijk" (met muzikale omlijsting). 10 Gramofoonmuziek. Hilversum H. 301.5 M. V.A.R.A. 8.00 Berichten A.N.P.* gramofoonmuziek. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.20 Voor arbeiders in de Continubedrijven. 12.00 Orgelspel. 12.45 Berichten A.N.P., gramofoonmuziek. 1.00 Gramofoonmuziek. 2.00 Esperanto-uitzen- ding. 2.20 Gramofoonmuziek. 2.30 Muzikale causerie. 3.00 Reportage. 3.30 Gramofoonmuziek. 4.00 V.A.R.A. -Harmonie orkest. 4,30 Vragenbus. 4.50 De Stem des Volks (Haarlem en Leiden), solisten en de Haar- lemsche orkestver- eeniging. 5.55 Orgelspel en zang. 6.15 Groningsche uitzen ding. .45 Kinderleesclub. .00 V.A.R.A.-Kalender. .05 Felicitaties. .10 Politiek radiojour naal. V.P.R.O. .30 „Mobilisatiepro blemen", toespraak. V.A.R.A. .Cl Herhaling S.O.S.- berichten. .03 Berichten A.N.P. .15 Puzzle-uitzending. .30 Rosian-orkest. .05 V.A.R.A.-Varia, gra mofoonmuziek. .15 Radiotooneel. .30 V.A.R.A.-strijkorkest en soliste. .00 En nuOké .15 Berichten A.N.P. .25 Cello, zang en orgel. Engeland, 891 en 449 M. Van 10.20 am. ook 342 M. 11.20 Variété. 11.50 Orgelspel. 12.20 Berichten. 12.35 Causerie „The cottage Pig". 12.50 Uit Italië Lichte muziek. 1.20 Jack Harris en zijn Band. 1.50 B.B.C.-Schotsch orkest. 2.30 Muzikale causerie. 2.50 Fabrieksorkest. 3.30 Reportage. 4.05 Variété. 4.20 Berichten en causerie (Welsh). 4.40 Kinderuurtje. 5.20 Berichten. 5.35 Dialoog over voedsel problemen. 5.40 Nieuws van het Wes telijk Front. 5.55 Vragenbeantwoor- ding. 6.10 B.B.C.-orkest. 6.50 Actueel gevarieerd programma. 7.20 Variété. 8.20 Berichten. 8.40 Causerie „American Commentary". 8.55 Variété. 9.35 Kerkdienst. 9.50 Radiotooneel. 10.25 Jack Harris en zijn Band. 11.20 Berichten. Radio-Paris, 1648 RL 11.10 Cembalovoordracht. 11.20 Gevarieerd concert. 12.05 Zang. 12.35 Vioolvoordracht. 1.05 Pianomuziek k quatre mains.- 2.20 Muzikale causerie m. m.v. het Félix Raugel- koor. 2.50Vroolijk programma. 3.50 Cellovoordracht. 4.45 Het Gentil-ensemble. 5.20 Opera-uitzending. 9.20 Radiotooneel. 10.20 Chansons. 10.35 Radiotooneel. 11.20 Lichte muziek. Keulen, 456 RL 4.50 en 6.40 Gramofoonmu ziek. 9.50 Kamermuziek. 10.20 Leo Eysoldt's orkest. 11.20 Omroepkleinorlcest. 12.15 Muzikaal tusschen- spel. 12.50 Gramofoonmuziek. 2.20 Gevarieerd program ma. 4.40 Gramofoonmuziek. 4.20 Folkloristisch pro gramma. 4.45 en 5.50 Gramofoonmu- 6.35 Zie Deutsclilandsen- der. Brussel, 322 RI. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 en 12.30 Omroep- 12.50 en 1.55 Gramofoonmu ziek. 2.20 Orkestvereeniging van het Conservatorium van Ostende en solist (met toelichting). 4.55 Omroeporkest en so liste. 5. Gramofoonmuziek. 7.20 Cabaretprogramma, 8.35 Folkloristisch pro gramma. 8.55 en 9.30 Gemengd koor. 9.50 Gramofoonmuziek, Brussel, 484 RL 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 en 12.30 Radio-orkest. 12.50 Gramofoonmuziek. 1.55 Oscardy's Musette- ensemble. 2.20 Belgisch saxofoon- kwartet en soliste. 2.50 Gramofoonmuziek. 3.05 Zang het pianobege leiding. 3.30 Dansmuziek, 4.35 en 5.05 Gramofoonmu ziek. 6.05 Gramofoonmuziek* 7.20 Voor soldaten. 7.50 Waalsch cabaret programma. 8.35 en 9.30 Radio-orkest. 9.50 Dansmuziek. 10.35 Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 RI. 6.35 Orkestconcert. 8.20 Berichten. 8.50 Populair concert* 10.20 Berichten, iar/blad voor Zeeland, waarin opgenomen de Breskensche Courant Vrijdag 19 April 1940 - No, 93 lijk van italiaansch zeeman aangespoeld op texel. Gistermiddag is aan het Texelsche strand het lijk aangespoeld van een zeeman van omstreeks vijftig jaar. Men vermoedt hier te doen te hebben met een Italiaan, aan gezien in een zakken Italiaansch bank papier werd gevonden. Op een papier werden de namen Maru- anus Rovae, Via Delia Panteria aange troffen en bovendien de cijfers 19/2. in nachtgewaad te water gesprongen. Vannacht om kwart voor een hoorde een jongmensch, dat in een portiek aan de Nieuwe Achtergracht te Amsterdam af scheid van zijn aanstaande nam, een plons. Hij keek in de gracht en zag daar een 20- jarig meisje, dat in nachtgewaad te water was gesprongen. De jongeman sprong haar na om haar te redden, doch ontmoette bij zijn reddings pogingen sterk verzet van de overspannen drenkelinge. Niettemin slaagde hrj er in haar op het droge te brengen. Zij was kor ten tijd bewusteloos doch de geneeskundige dienst slaagde er door kunstmatige adem haling spoedig in het bewustzijn te doen terugkeeren. De jongedame is daarna met droge kleeren opnieuw onder de wol ge stopt. windhoos over het westland. Groote schade aangericht. Gisteravond te 7.20 uur trok een onge kend sterke windhoos van het zuiden in noordelijke richting over het Westland. Vooral de omgeving van Kwintsheul werd zwaar getroffen. Vele warenhuizen en stands, waarin de jonge groente kort ge leden was uitgepoot, werden verwoest. Op sommige bedrijven werden meer dan twee duizend ramen vernield. De ijzeren goten der warenhuizen werden op enkele punten op omstreeks twintig meter afstand neergeworpen. De schade bedraagt vele duizenden gul dens. kind verdronken. Gistermiddag is het zevenjarig dochter tje van de familie G Brouwers te Breda bij het spelen in de Markt geraakt. Het kind werd door den sr.room meegesleurd en verdween in de diepte, voordat men eenige hulp kon verleenen. Na een uur dreggen heeft de politie het lijkje opgehaald. twee jongens door vracht auto aangereden. Eén der slachtoffers ernstig gewond. Woensdagmiddag zijn op den Beekschen straatweg onder de gemeente Beek bij Nij megen twee jongens uit Nijmegen, die op autopeds den Boterweg kwamen afrijden, onder een juist passeerenden zwaren truck met trailer geraakt. Beide jongens werden zwaar gewond en zijn onmiddellijk per brancard naar het St. Canisiusziekenhuis te Nijmegen vervoerd. De 12-jarige J. Willemse was er zeer ernstig aan toe. Hij had een zware hersen schudding opgeloopen, beide beenen gebro ken en inwendige kneuzingen. Hem wer den na de eerste geneeskundige hulp de Sacramenten der Stervenden toegediend. In den loop van den nacht echter is er een kleine verbetering in den toestand ingetre den. Men hoopt den knaap nog in het leven te kunnen houden. Zijn vriendje, de 12-jarige Wouters is er beter afgekomen. Hij liep slechts lichte kneuzingen en een beenbreuk op. Hij is eveneens naar het ziekenhuis vervoerd. Volgens ooggetuigen treft den chauffeur geen schuld. brutale inbreker drong slaapkamer binnen. Tegen den ochtend heeft een man zich gisteren toegang verschaft tot een pension in de Roemer Visscherstraat te Amster dam. Hrj sloop op de eerste verdieping een kamer van een der gasten binnen en was juist bezig de zakken in de kleeren te doorzoeken, toen de gast wakker werd. De dief vluchtte met een portefeuille, waarin ongeveer honderd en dertig gulden was geborgen. De gast schoot eenige kleeren aan en zette den man na, doch al spoedig Bioest hjj zijn achtervolging opgeven en de dief kon veilig met den buit ontkomen. opslagplaats voor landbouw producten uitgebrand. Met twintig stralen werd het vuur bestreden. Gisteren is brand uitgebroken in het pand Burgemeester de Jongkade 29, gelegen aan de Maassluische buitenhaven, dat in ge bruik is van de N.V. handel maatschappij v.h. Dordrechtsche kunstmesthandel, voor den opslag van landbouw-producten, zooals salpeter, teer, houtwol, e.d. Het vuur greep snel om zich heen en< spoedig stond het groote pakhuis in lichter laaie. Aan de overzijde van het pand lagen het bergingsvaartuig „Ram" en de motorsleep boot „Thames" van L. Smit én Co.'s inter nationale sleepdienst, die zoo spoedig mo gelijk werden verhaald om aan het blus- schingswerk deel te nemen. De vrijwillige brandweer van Maassluis rukte met volledig materiaal uit. De „Ram" gaf het eerst water en gelei delijk werd het aantal stralen tot twintig uitgebreid, waarbij vooral de „Thames" met zijn moderne installaties veel water in het brandende gebouw wierp. De brandbare stoffen vormden een gretig voedsel en telkenmale laaiden de vlammen op, terwijl ook kleine ontploffingen werden gehoord. Het vuur greep dan ook snel om zich heen en men kon niet verhinderen dat na enkele uren het pand geheel was uitgebrand. Het is echter gelukt het aangrenzende pakhuis, dat eveneens gevaar liep, te behouden. De schade is zeer groot. De oorzaak van den brand staat nog niet vast. De natuur vol beloften maar 't weertje wèl. Daar weten Rheumathieklijders over mee te praten. Die hebben drievoudige na righeid. Eerst de aanduidingen van scheu ten en kramp, dan de ondragelijke pijnen zelf en daarna het geradbraakte gevoel, met vooruitzicht van nieuwe aanvallen, ja soms een aaneenschakeling van rampspoed en pijn. Die menschen brengt Kruschen Salts uitkomst, die helpt Kruschen om een nieuw leven te beginnen. Kruschen's zes minerale zouten bestrijden Uw kwaal in de oorzaak. Zij stellen lever, nieren en in gewanden in staat hunne natuurlijke func ties weer krachtig uit te oefenen. Zoo dra deze, met verjongde energie, het bloed zuiveren van pijnverwekkend, schadelijk zuur, nemen de Rheumatische pijnen in hevigheid af. Het weer krachtig stroomen- de bloed neemt alle opeengehoopte onzui verheden in de circulatie op, die dan wor den afgevoerd langs natuurlijken weg. Geen wonder, dat Kruschen's weldadige werking zich dan al gauw demonstreert, en de pijnen allengs verminderen. Als Rheumatische pijnen U plagen en een steeds weerkeerende zorg zijn voor Uzelf en Uw gezin, begin dan liever vandaag dan morgen met Kruschen Salts. Het kan niet missen, het moet U goed doen Kruschen Salts is verkrijgb. bij apoth. en drog. 0.40, 0.75 en 1.60 (extra groot pak). Fabr.: E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester (Engeland). Opger. 1756. (Adv.) De copie wordt nimmer teruggegeven. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. landverraad. Geachte Redactie. Vergun mij nog een keer eenige plaats ruimte. In het onderschrift wordt beweerd, dat mijn ingezonden stukje langs de zaak heen gaat. Dit is niet zoo, immers, de inzender van het door „een Nederlander" onder- teekende stuk suggereert, dat de landver raders, Judassen, enz. schuilen onder de nationaal-socialisten, gezien zijn gegeven voorbeeld over Noorwegen. Daarom gaf ik dit statistiekje over de gevatte spionnen. Mij interesseert het wel degelijk bij welke categorie deze landverraders behooren. Daarom mist de beschuldiging van een Nederlander ook eiken grond. Wat betreft het gemeene van zijn land en daarmede zijn volk verradende gedoe van den spion, ben ik het volkohien met u eens, wat trouwens ieder weldenkend mensch zal beamen. Maar daar ging het niet om, en het feit dat u, Redactie, mij antwoordt, in plaats van Nederlander, geeft mij te denken. Waarom dit niet overge laten aan hem? Zijn stuk stond immers buiten verantwoordelijkheid der Redactie.*) Nogmaals, als deze persoon een eerlijk mensch is, is er toch niets tegen, dat hij zich bekend maakt! En dat een nationaal- socialist niet verdacht is, omdat hij na- tionaal-socialist is, nu mijnheer de Re dacteur, dat moet u maar eens vragen aan den dienstplichtigen nationaal-socia- list, of nog beter aan de militaire autori teiten, dan zult u wel anders hooren. De bewijzen zijn legio. v Nogmaals, ik hoop dat Nederlander mij zal antwoorden en zijn beschuldigingen waar maken, of terug nemen. Dan slechts zal ik gelooven, dat hij een flinke Hollan der is, zoo niet, dan geloof ik er het mijne van. U, mijnheer de Redacteur, dankend voor de verleende plaatsruimte. M. l. AMADIO, Breestraat 4, alhier. Voor zoover de heer A. zich thans tot de Redactie richt, willen wij hem er even op wijzen, dat de Redactie een dis cussie in de juiste banen moet leiden. Wan neer daartoe naar haar oordeel aanleiding bestaat, voorziet zij een stuk dus van een onderschrift. De kern van het aan de orde gestelde vraagstuk is het feit, dat binnen onze grenzen personen worden gevonden, die er niet tegen op zien, ons land te verraden. In welke kringen die personen worden aan getroffen, is voor ons van bijkomstige be- teekenis. Een verrader blijft een verrader, wie en wat hij ook is. RED. landverraad. Mijnheer de Hoofdredacteur, Allereerst mijn dank voor uw onder schrift onder het ingezonden stuk van den heer M. L, Amadio. Ik ben het. geheel met u eens: Het doet er niet toe, welke politieke richting, een landverrader is toegedaan; voor landver raders is geen straf te zwaar! Toch zou ik op prijs stellen nog het vol gende op te merken. Bij voorbaat mijn dank. In alle landen, waar de Duitschers gin gen „beschermen", pleegden de nationaal- socialisten van die landen landverraad! Zullen de nationaal-socialisten in Neder land een uitzondering vormen Daar het hier geheel om de zaak zelf gaat, teeken ik wederom met Nederlander. LANDVERRAAD. Mijnheer de Redacteur, Verzoeke beleefd plaatsing van het on derstaande: Wil het stukje van den heer Amadio zeggen, dat de schoen aangetrokken werd door dengene, wien zij paste? Met dank voor de verleende plaats ruimte: A. Steketee Azn. G. M. Sinke. R. A. Visser. J. van Belle. majoor quisling en de n.s.b. Mijnheer de Redacteur, Vriendelijk verzoek ik u plaatsruimte voor onderstaande, waarvoor bij voorbaat dank. Het is zeer goed begrijpelijk, dat de heer Amadio wat moeilijk zit met het drama- Quisling. De daden van dien majoor zullen tot in het verre nageslacht bekend blijven als vruchten van de Noorsche nationaal- socialistische cultuur en al heeft de heer Amadio daarvoor geen interesse, hij schrijft dat tenminste, hij weet drommels goed, dat dergelijke schandalen van een nationaal-socialist, die een vredelievend land. en volk overlevert aan de dictatuur en het geweld, geen waardevolle papieren bezorgd aan de N.S.B. hier te lande. Het verschijnen van den heer Mussert in Den Haag en daar als leider te worden be jubeld, terwijl men met een ijzeren bezem de democratische stakkers zal werkwerken, wordt er niet door versneld. Terwijl dus de heer Amadio zich niet in teresseert voor den majoor, zijn partijgenoot Rost van Tonningen, neemt het in zijn dagblad voor den landverrader wel dege lijk op. Het is toch wel ver gekomen, als men den majoor nog een eervolle plaats toekent, want immersde koning was uit Oslo gevlucht, aldus Rost van Tonnin gen, Koning Haakon had dus in Oslo moe ten blijven om zich door de Duitschers ge vangen te laten nemen, temeer ergeen oorlogstoestand was. En toch ging de ko ning heen en daarom was het Quisling, die zich geroepen gevoelde om onmiddellijk een regeering te vormen. Nemen wij dus een oogenblik aan, dat ons land ook eens door een vreemde mogendheid wordt verrast. Dat hier troe pen landen en opmarcheeren naar Den Haag en de raadslieden der Koningin er op aandringen naar het midden of zuiden des lands zich te vestigen. En als de Ko ningin daaraan gevolg geeft en liet kabinet met Haar dus de residentie verlaat, dan is de Koningingevlucht. Dat is ter minologie van de N.S.B. Dan komt het groote uur voor Mussert, die met zijn le gioenen oprukt om den vijand het hoofd te bieden, of te omhelzen Als men dus in het dagblad van de N.S.B. de daad van Quisling tracht goed te praten, als men het recht verwringt tot een caricatuur en men tenslotte een land verrader in bescherming neemt, wat zal de poging van den heer Amadio den wei denkenden lezer dan nog kunnen beïnvloe den. Als er maar één volgeling van Mussert buiten zijn boekje is gegaan en al de an deren zijn heele en halve democraten enz., laten wij rustig de toekomst afwachten, die ons leeren zal wie er wel en wie er niet stevig stonden in hiui vaderlandsche schoenen. Hopen wij toch vooral, dat uit de wereld schokkende gebeurtenissen leering en lei ding wordt getrokken en wij als vrije men schen in vrij land de goederen onzer va deren bewaren en het verdedigen en het beveiligen tegen vreemde smetten. Een schuilnaam gebruik ik ook niet. FR. SCHETS, Noordstraat 1. de winkelsluiting te breskens. Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van een artikel in uw blad van 2 April over de winkelsluiting te Breskens het volgende: Is uw correspondent werkelijk zoo naief als hij gelieft te schrijven over de winkel sluiting? Is het hem niet bekend, dat de dankbaarheid, over den z.g. zegen welke de toepassing der wet tengevolge heeft, lang niet algemeen is? Is het hem mis schien nog niet opgevallen, dat door toe passing dezer wet, Breskens thans één der meest doode negerijen uit Zeeuwsch- Vlaanderen gelijkt? (Eiken dag hier ver duisteringsproeven zeggen de vreemdelin gen.) Wanneer B. en W. van Breskens werke lijk zoo begaan zijn met het welzijn van alle winkeliers hier ter plaatse kon het heusch geen kwaad, wanneer zij de cir culaire van den minister van 20 Januari 1919 aan Ged. Staten der provinciën eens aandachtig lazen, misschien komen ze dan tot de overtuiging dat hun zorg voor het welzijn der neringdoenden niet allen be treft, doch slechts een gedeelte. Ook een neringdoende. (Van Redactiewege bekort). Onderschrift der Redactie: De bezwaren van den geachten inzender kan onze zienswijze, die gegrond is op een degelijk onderzoek ter plaatse, niet veran deren. Indien hij ons artikel over de win kelsluiting te Breskens nog eens leest, zal hij zien, dat ook wij geconstateerd hebben, dat enkele met name genoemde groepen van neringdoenden over de toe passing der winkelsluitingswet minder ver rukt zijn. Zooals reeds betoogd, heeft het gemeentebestuur de bezwaren van deze zijde door een zeer soepele uitvoering van genoemde wet voor een groot deel onder vangen. De wet geldt voor allen en bovendien zijn bij de plaatselijke toepassing daarvan geheel in overleg met het bestuur der Breskensche winkeliersvereeniging op ruime schaal ontheffingen verleend. Wij maken den geachten inzender er tevens op attent, dat, volgens de gemeen telijke verordening ter zake, alle bedrijven, die brood, banket, fruit, sigaren, strand en foto-artikelen enz. verltoopen, 's Zon dags van 820 uur geopend mogen zijn gedurende de maanden Juni tot en met September. Overigens adviseeren wij den inzender zich met eventueele bezwaren door middel van een adres tot den gemeenteraad te wenden. Beter zou nog zijn, een dergelijk adres van het bestuur der winkeliersver eeniging te laten uitgaan. Men zou des- gewenscht kunnen verzoeken, de winkels 's Zr.terdag tot 10 uur geopend te mogen houden. Dat Breskens door naleving van de wet op de winkelsluiting bepaald doodsch zou zijn na 8 uur 's avonds, zijn wij met den inzender niet eens. Er zijn nog tal van neringdoenden, die hoewel de zaak gesloten is, hun étalage-lichten laten branden. En vast staat, dat verreweg het grootste deel der winkeliers met de toepassing van de winkelsluiting gebaat is. ZONDAG 21 APRIL 1940. Ned. Hervormde Kerk. VLISSINGEN Geen opgaaf ontvangen. Kerkdienst voor Jongeren 10 uur. SOUBURG 9.30 uur Ds. L. C. Spijkerboer 2 uur Prof. dr. G. J. Thierry (Bediening H. Doop). RITTHEM 9.30 uur Ds. H. Bartlema 2 uur: Ds. J. J. Hietkamp van Vlissingen. KOUDEKERKE 9.30 uur Ds. J. J. Hietkamp van Vlissingen 2 uur Ds. Ph. A. Warners (Doopsbediening) 'T ZAND 10 uur Ds. Ph. A". Warners 2 uur; Geen dienst EIGGEKERKE 9.30 uur Ds. C. de Ru des nam. uur Ds. C. de Ru (Jeugddienst). ARNEMUIDEN 9.30 en 2 uur Ds. H. K. van Wingerden. KLEVERSKERKE 2 uur Ds. P. Fagel. Gereformeerde Kerk. VLISSINGEN 1) 30 en 5.30 uur Cand. H. J. Swierts. SOUBURG 9.30 en 2 uur: Ds. Th. H. van And e) ARNEMUIDEN 9.30 en 2 uur Ds. H. Scholing Christ. Geref. Kerk. VLISSINGEN 9.30 en 5'uur: Ds. W. Meijnhout. MIDDELBURG 10 en 2.30 uur Ds. C. van der Zaal van 's-Gravenhage. Evang. Luth. Kerk. VLISSINGEN 10 uur Ds. C. F. Nolte. Doopsgezinde Gemeente Geen dienst. Vrijzinnig Hervormden. 10.30 uur Ds. E,-. L. Nauta, van Wassenaar Gereformeerde Gemeente (De Lanoystraat). VLISSINGEN 9.30, 2 en 6 uur Preekiezen. Hersteld Apostolische Zendingsgemeente. VLISSINGEN Molenstraat (hoek Bakkersgang) Kerkdienst 10 en 6 uur. Lokaal Vrouwe straat Kerkdienst 9.30 en 3.30 uur, Leger des Heils (Gravenstraat 8). VLISSINGEN 7.30 uur Bidstond 10 uur Hel- ligingsdienst 3.30 uur Openluchtsamen komst (Bellamypark) 8 uur Verlossings meeting. Donderdag 2.15 uur Gezinsbond; 8 uur Openbare meeting. Geref. Kerk in Hersteld Verband. MIDDELBURG 10 en 6 uur Ds. Nieuwpoort van 's-Gravenhage. Ned. Herv. Kerk (Geref. Bond) St. Pieterstraat. MIDDELBURG 2 en 6 uur De heer Lamens van Zaandam. Waalschc Iïcrk (Egiise Wallonne). MIDDELBURG Geen opgaaf ontvangen. zeeuwsch-vlaanderen ZONDAG 21 APRIL 1940. BRESKENS. Ned. Herv. Kerk. 9.30 uur Ds. GOUDZWAARD. 5.30 uur Ds. GOUDZWAARD. GROEDE. 9.30 uur Ds. G. J. DERKSEN. Evang. Lnth. Kerk. 9.30 uur: Da. M. P. STOL. NIEUWVLIET. 5.30 uur Ds. G. J. DERKSEN. SCHOONDIJKE. Ned. Herv. Kerk, 6 uurDs. J. A. SWART. Gereformeerde Kerk. 9.30 uur Leesdienst. 2 uur Cand. DE RUITER, van Axel CADZAND. 2 uur Ds. G. J. DERKSEN, HOOFDPLAAT. 9.30 uur Ds. M. R. PLIESTER. ZUIDZANDE. Geen opgaaf ontvangen. AARDENBURG. Doopsgezinde Gemeente. 10 uur Ds. A. MULDER. BURGERLIJKE STAND OOST- EN WEST-SOUBURG van 4 t/m 10 April 1940. ONDERTROUWD! D. H. Beneder, 23 j. en M. Meijers, 22 j. P. Huson, 24 j. en P. Arendse, 23 j, GETROUWD: D. Bakker, 23 j. en P. J. Verhoeff, 23 j.— M. C. Deurwaarder, 24 j. en D. de Fas ter, 21 BEVALLEN: C. C. Marijs, get. Roose, d. M. M. van Schaik, geb. van Gemert, z. T. Klap, geb. Tange, d. M. Dorleijn, geb. Verha gen, z. OVERLEDEN,: J. A. Lahr, 8 j., z. JNbld), goes. ONDERTROUWD Ch. van den Berg, 27 j. en M, s. de Die, 29 j# BEVALLEN: J. Visser, geb. Bosman, z, ;(D.Z.) STOOMVAARTLIJNEN Uit' en thuisvarende schepen „Bengalen" juitr.) p. 17 April Point de Galle „Garoet" (uitr.) 18 April te Sabang „Indrapoera" van Batavia naar Genua, 17 April van Colombo „Kota Radja" van New York naar San Francisco, 14 April van Newport News „Veendam" 17 April te New York „Sibajak" van Genua naar Batavia, 18 April van Aden „Soekaboemi" 19 April van Sabang

Vlissingse Courant | 1940 | | pagina 9