Breskensche Courant EERSTE BLAD Dagblad voor Zeeland, waarin opgenomen de Zeeslag ten noorden van Skagen. Engelsche troepen op de Faroer aan land gezet De luchtaanvallen op Stavanger. DE STRIJD IN HET NOORDEN. België beveiligt zich tegen gevaarlijke elementen in het land. Oslo werd verraden. I Dit nummer bestaat uit 2 bladen §el>«urlen»»sew «pi» Jew Jn«j Buitengewone verloven weder verleend. Avontuurlijke reis van van de „Kemphaan". VHssingsche Courant 78ste JAARGANG NUMMER 91 WOENSDAG 17 APRIL 1940 Abonnementsprijs: 17 ct per weeK of ƒ2.20 pe f kwartaal. Franco per post ƒ2.50. Afzonderlijk, nummers 5 et. Voor het buitenland neme men t abonnement op het postkantoor zijner gemeente j Advertentieprijs: Van 1—5 regels 1 25, iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement special prijs. Kleine advertenties van 15 regen 50 cent, iedere regel meer 10 cent (max. 1» regels). Derde plaatsing gratis. Vooruitbetaling Ditgave: Firma F. VAM DE VELDE Jr., Bureaus j Walstr. 58-60, TeL 10 (2 lijnen), Giro No. 66287 I Eigen kantoren .-Breskens,Dorpsstraat,TeL21; Oost-eD West-Souburg, Kanaalstraat. 45, TeL 3S^ AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS Reuter meldt uit Stockholm dat berich ten uit het district van Gothenburg mede- deelen, dat Maandag een groote zeeslag is geleverd ten Noorden van Skagen. Men gelooft, dat de slag in het Skagerrak nog voortduurt. Zwaar geschutvuuris gehoord op ver schillende eilanden buiten Gothenburg. Het geschutvuur begon Maandag om 15 uur, doch er werd door slecht zicht niets ge zien. Van Marstrand werden oorlogssche pen van niet herkende nationaliteit gezien op 20 mijl ten noordwesten van Gothen burg. Duitschland meldt: Britsche kruiser tot zinken gebracht. Het opperbevel der Duitsche weermacht maakt bekend Maandag is een Britsche kruiser voor de Noorsche kust door Duitsche gevechts vliegtuigen aangevallen en door zware bommen getroffen. De kruiser bleef eerst met zware slagzij drijven en zonk spoedig daarop. Bovendien werd een Sunderland- vliegboot vernield. De vliegboot werd door de Engelschen een vliegend slagschip ge noemd. In marinekringen in Londen had men gistermiddag geen bevestiging van de Duitsche bewering, dat een Britsche krui ser bjj een luchtaanval tot zinken zou zijn gebracht. In welingelichte kringen te Londen ver nam Havas, dat de namen van de over levenden van den Britschen torpedojager, welke gisteravond door de Duitsche radio werden bekendgemaakt,de namen zijn van opvarenden van de „Glowworm". Butler heeft gisteren in het Engelsche Lagerhuis medegedeeld, dat een Britsche strijdmacht op de Faroer aan land is ge zet. Hij voegde hieraan toe, dat de gouver neur der Faroer op 10 April in antwoord op een mededeeling vé,n de Britsche re geering er in had toegestemd onder de huidige omstandigheden de faciliteit te verleenen, welke de Britsche regeering noodig zou kunnen hebben om te verhin deren, dat Duitsche troepen rich op de Fa roer zouden vestigen. Ten aanzien van Groenland kon Butler voor het oogenblik geen verklaring afleggen. Reuter verneemt te Londen dat de Brit sche luchtaanval van Maandagavond op Stavanger, de voornaamste Duitsche lucht basis in Noorwegen, bijna een uur heeft ge duurd. Vliegtuigen die arriveerden nadat de aanval was begonnen, zagen hun doel reeds op vele mijlen buiten de kust door het schijnsel der branden, die bij vroegere aan vallen waren ontstaan. Een roode gloed was boven Stavanger te zien en men kon fel brandende vliegtuigen aan het zuidelijk uiteinde van het vliegveld waarnemen. Op de startbanen werden reclitstreeksche tref fers geplaatst. Een zware bom ontplofte dicht bjj den controletoren van het vlieg veld en een tweede deed een felle brand in de nabijheid ontstaan. De bombardements vliegtuigen vielen in opeenvolgende groepen aan. Zij vernielden vliegtuigen en gebouwen en deden vele bomkraters in de oppervlakte van het vliegveld ontstaan. De Duitsche lezing. Britsche vliegtuigen hebben in den nacht van 15 op 16 April verscheidene explosieve en brandbommen laten vallen op de open stad Stavanger, alsmede op het vliegveld in de nabijheid. Helaas werden eenige parti culiere huizen getroffen en een aantal Noorsche burgers gedood, aldus het D.N.B. Een bom, die aan den rand van het vlieg veld neerkwam, trof twee Noorsche vlieg tuigen van oud model, die in brand raak ten. Bijzondere schade werd niet aange richt, afgezien van eenige treffers op de startbaan, die spoedig hersteld kon worden. De op Noorsch staatsgebied gerichte Britsche luchtaanvallen hebben geleid tot een versterking van de Duitsche afweer op den grond. Binnen, het kader van den syste- matischen aanvoer van materiaal en aan vullingen rijn verdere eenheden licht en zwaar luchtafweergeschut aangekomen en in de door de Duitsche troepen bezette ge bieden opgesteld. Vooral versterkt is de luchtafweer in Stavanger, Bergen en Drontheim. Britsche tegenspraak over verliezen. Het Britsche ministerie van luchtvaart deelt mede dat ten onrechte in een legerbe- richt van het Duitsche opperbevel wordt beweerd, dat Maandag vijf vliegtuigen ver loren rijn gegaan. Bij aanvallen op Stavan ger zouden twee Lockheeds zijn neerge schoten, terwijl een vliegboot van het type Sunderland vernietigd zou rijn. Bij de aan vallen van Maandag op Stavanger is geen vliegtuig verloren gegaan, en er wordt geen vliegboot vermist. Twee toestellen zijn van verkenningsvluchten op de Noordzee niet teruggekeerd." DUITSCHERS HEBBEN HIER EN DAAR VORDERINGEN GEMAAKT. Naar Reuter te Stockholm verneemt hebben de Duitsche troepen, die uit Narvik terugtrekken na het bezetten van de haven door de geallieerden, Bjoerfell, een station aan den „ertsspoorweg" van Narvik naar de Zwecdsche grens bezet. Volgens het D.N.B. werden Noorsche troepen, die zich tegen dezen Duitschen opmarsch verzetten, na korten strijd met aanzienlijke verliezen teruggeworpen. De Duitschers maakten een aantal gevan genen. Tweehonderd Noren werden over de Zweedsche grens gedrongen en geïnter neerd. Van de Zweedsche grens bij het dorp Riksgraensen is, naar de correspondent van de „Aftonbladet" te Kiruna bericht, gezien, dat kleine afdeelingen Noren en Duitschers slaags waren. Een compagnie Noren is later de Zweedsche grens over gekomen en geïnterneerd. Het Noorsche opperbevel heeft Dinsdag in een draadloos bericht, dat werd uitge zonden door het station Bodoe medegedeeld, dat Narvik thans door Britsche marine troepen is bezet. De terugtrekkende Duit schers zijn door Noorsche troepen omringd. Berlijn spreekt landing te Narvik opnieuw tegen. Het Duitsche Nieuwsbureau deelde echter mede, dat Britsche torpedobootjagers Maandagmiddag een systeemloos vuur op de haven van Narvik hebben geopend. Met het oog op de krachtige Duitsche afweer hebben de Engelschen evenwel geen lan dingspogingen in of in de nabijheid van de haven gedaan. De ertsspoorweg van Narvik tot de' Zweedsche grens bevindt zich in Duitsche hand. De in en om Narvik opereerende Duitsche troepen staan in permanent con tact met de hoofdkwartieren in Noorwe gen. Waar de Engelschen geland zouden zijn. Naar Europa Press uit Kiruna meldt, aldus het D.N.B. blijkt uit neutrale berich ten, dat het bij de door Engeland propa gandistisch zoo groot voorgestelde landin gen óp Noorsch gebied om de volgende feiten gaat: Een landing is waarschijnlijk bij Har- stadt geschied. Harstadt ligt op een eiland, dat hemelsbreed ongeveer 70 km. van Nar vik is gelegen. Narvik en Harstadt worden in de eerste plaats door een breede fjord gescheiden, tusschen het eiland Hinnoya, waarop Harstadt is gelegen, en het schier eiland ten noordwesten van Narvik. Tusschen Narvik en dit eiland liggen de Lofotenfjord en de Rombakenfjord. Het schiereiland zelf vormt een gespleten ten deele boschrijk hoogland, dat op ver schillende plaatsen tot meer dan 1.000 meter sttjgt. De mogelijkheden voor de beweging van groote troepenmachten rijn hier buitengewoon gering. De nog volkomen wintersche tempera turen en sneeuwlaag maken alle bewegin gen bijzonder moeilijk. De strjjd by Elverum. Volgens, een gisteren van de Zweedsche grens ontvangen telegram, bevinden zich in de buurt van Elverum sterke Noorsche troepen op de bruggen over de rivier Glom- ma. Onder de bruggen zijn mijnen ge plaatst. Tengevolge van hevigen sneeuw val, de sneeuw ligt op sommige plaatsen 50 cm. hoog, worden de Duitsche gemoto riseerde eenheden opgehouden. Naar het voorbeeld der Finnen hebben Noorsche skiërs volgens Reuter „zelfmoord-patrouil les" gevormd, die het den Duitschen af deelingen moeilijk maken en hun verbin dingen probeeren af te-snjjden. De Duitsche troepen in het zuiden van Noorwegen hebben de geheele provincie Oestfold bezet. De NooVsche troepen uit het gebied komen-ofwel «over de Zweedsche grens ofwel zij gaan naar het noorden om te pogen zich bjj de overige Noorsche troepen te voegen, welke de oostelijke ver dedigingslinie, beginnènd bij Rakkestad, 50 km. van de kust, bezet houden. Vluchtelingen hebben den correspondent van de „Aftonbladet" aan de grens mede gedeeld, dat zij de L-uitsche troepen in Oestfold op drie tot vierduizend man schat ten, het totaal aantal Duitschers in Noor wegen wordt op 60.000 geraamd. De „New York Times" meldt uit Wash ington, dat volgens de inlichtingen, die sommige autoriteiten', uit Amerikaansche bronnen hebben ontvangen, de sterkte der Duitsche troepen echter op niet meer dan 18.000: man' wordt geschat. In Denemar ken liggen 17 troepentransportschepen werkeloos in verband met de door de geal lieerden gelegde mijnen en de vliegtuig- en duikbootactiviteit. Hieraan wordt nog toe gevoegd, dat Duitschland, naar uit de be richten blijkt, voornemens was 30.000 man te zenden, waarvan er 8000 door het zinken van troepentransport? chepen zijn afge vallen. In een te Stockholm ontvangen bericht van het Noorsche tfelegraaf-agentschap wordt gezegd, dat voortdurend Duitsche vliegtuigen boven Oesterdalen passeëren op weg naar Drontheim. Blijkbaar zijn vele dezer toestellen van Deensche bases opgestegen. De Londensche bladen publiceeren be richten uit Stockholm, volgens welke de Duitschers van Drontheim uit de Zweed sche grens hebben bereikt, waardoor zij Noorwegen in tweeën hebben gesneden. Op verscheidene plaatsen, o.a. te Dom- baas, zijn valschermsp:->gers geland, doch zij zijn allen gedood' of gevangen genomen. Volgens de laatste berichten uit Stock holm is Kongsvin^er gisteren in handen der Duitschers gevallen, doch in de dichte wouden bestoken de met geweren licht ge- wanende Noorsche ski-patrouilles de Duit sche afdeelingen, die van den sneeuw veel hinder ondervinden, en wier verbindingen worden afgesneden. De opmarsch van 16.000 man Duitsche troenen naar Elverum is tot staan ge bracht. De Noren voor Elverum versterken hun stellingen en leggen enkele verster- kingswerken aan. Zoodra de Duitschers zich weder kunnen rangschikken, wordt voor Elverum en Hamar een beslissende slag verwacht. Gok de burgerbevolking dwarsboomt de Duitschers door de levens- middelenvoorraden uit de steden te ver wijderen en in de provincie te verbergen. Britsche schipbreukelingen Aan de Noorsche rotskust, 180 kilometer ten noorden van Drontheim, heeft volgens het D.N.B. een escadrille Duitsche verken ningsvliegtuigen twee reddingsloepen waar genomen, welker inzittenden naar de vlie gers wenkten. Een der vliegtuigen liet ver scheidene pakketten levensmiddelen vallen, die door de schepelingen werden opgevischt. Aan de uniformen kon men zien, dat zich Britsche matrozen in de sloepen bevonden, naar men vermoedt schipbreukelingen van een op de rotsen geloopen en gezonken torpedobootjager. CONCENTRATIEKAMP VOOR ILLEGALE VLUCHTELINGEN De Belgische kabinetsraad heeft maat regelen bestudeerd betreffende de organi satie van de veiligheid van den staat en betreffende de kwestie van de in België verblijf houdende vreemdelingen. Besloten is de bewakingsmaatregelen ter aanzien van vreemdelingen te verster ken. Vreemdelingen, die op onwettige wijze het land rijn binnengekomen sedert einde Maart zullen over de grens geleid worden. Sommige vreemdelingen, wier activiteit argwaan wekt, zullen onder bijzondere be waking worden gesteld. Volgens de Journal overweegt de regee ring de oprichting van een concentratie kamp voor vreemdelingen. De geheele Belgische pers spreekt over de geheime voorbereiding op neutraal ge bied van een vijfde kolonne, die er toe be stemd is deel te nemen aan plotselinge operaties, welke de een of andere oorlog voerende ten aanzien van dat neutrale gebied eventueel overweegt. De pers houdt, zich hoofdzakelijk met deze kwestie bezig en maakt zich daarbij tot tolk van de ge voelens der bevolking te dien aanzien. Do Echo de Bourse schrijft, dat wanneer het leger de grenzen bewaakt, het aan de re geering is er zorg voor te dragen, dat het niet een dolksteek in den rug krijgt De Vingtième Siècle spreekt dc meening uit. dat onder de 350.000 vreemdelingen, die gastvrijheid genieten in Belgie, zich clan destien in België ophoudende personen be vinden, vluchtelingen en agenten van bui- tenlandsche mogendheden. Uiteraard moet België, dat een handelsland is, gastvrijheid bieden aan buitenlandsche industrieelen en kooplieden, die medewerken aan de wel vaart van België en die zeer vaak loyaal zijn jegens het land. Wat overigen betreft, aldus het blad, moet men niet aarzelen om verdachte vreemdelingen, personen wier papieren niet in orde zijn, en per sonen, die dank zij politieke protectie ont komen zijn aan vroegere uitwijzingen, in concentratiekampen bijeen te brengen. Laten wij gastvrij rijn, maar niet naief, aldus de Libre Belgique, die ten aanzien van de vreemdelingen het nemen van on middellijke maatregelen eischt en die zou willen zien, dat iedere vreemdeling zich binnen 24 uur zou moeten melden bij de plaatselijke politie. Er zou dan in ieder afzonderlijk geval een besluit genomen worden. Het is voorts niet voldoende om zich bezig te houden met de in België ver bluf houdende vreemdelingen, ook de deu ren moeten gegrendeld worden. Een zeer streng militair visum zou moeten worden ingevoerd voor paspoorten bij het betreden van België. Deze visa zouden in het buiten land moeten worden aangevraagd. Het land moet verdedigd worden en men-verwacht van de regeering, dat rij zonder zwakheid zal optreden. Voor het eerst wordt in de „Daily Tele graph", de schier ongeloofelijke geschiede nis onthuld van het verraad der Nazi- aanhangers in Noorwegen, met name van hun hoog-geplaatste handlangers in leger, vloot en ministeries. Welk verraad alléén, mogelijk maakte, dat op Dinsdagmorgen, 9 April jl„ Duitsche vlooteenheden onge hinderd langs de goedbewapende forten en tusschen de mijnenvelden door de Oslo fjord konden opstoomen, er troepen ont schepen, die kalmweg' de Noorsche hoofd stad kwamen bezetten alvorens er een haan naar kraaide! aldus de Tijd, De berichtgever, die ooggetuige was van de verbluffende gebeurtenissen, werpt een schel licht op véél, dat tot hog toe voor iedereen buiten Noorwegen onbegrij pelijk leek. Zoo onthult hij, dat in den nacht van Maandag op Dinsdag (89 April) valsche dienstorders werden rondgeseind naar de Noorsche vloot, de kustverdedi ging, de forten in de Oslo-fjord en de weermacht. Deze orders bevatten een categorisch verbod, om aan eventueel binnenvallende Duitsche schepen weerstand te bieden; dit verbod werd ook geseind aan de vesting werken rond de Oslo-fjord, terwijl de van den wal af, electrisch gecontroleerde mij nenvelden in het Nauw van Oslo (d.i. de onmiddellijke toegang tot Oslo-kreek) dien nacht moesten worden uitgeschakeld waardoor ze volkomen onschadelijk en als niet-bestaande werden. Alleen door deze verraderlijke misleiding was het mogelijk, dat Noorwegens mooie hoofdstad, met haar groote zeehavens en een bevolking van méér dan 300.000 zielen, die ook kanonnen en wapenen genoeg be zat, op dien fatalen Dinsdagmorgen ont waakte als „een onbloedig veroverde stad" I Vrijdagavond 5 April (terwijl de Duitsche oorlogs- en transportschepen reeds Don derdagnacht 4 April uit hun Duitsche ha vens naar het Noorsche avontuur waren opgestoomd) had er jp de Duitsche legatie te Oslo een bijzondere soirée plaats, waar toe de speciale gasten werden uitgenoodigd „in avondtoilet of uniform met decoraties". Alle leden van het kabinet waren gekomen, benevens hoogere officieren van leger en vloot, bankiers, de bekendste reeders, in dustrieelen, enkele kamerleden. Ondanks het vormelijk karakter dezer soirée was men er niet voor een officieel diner, maar om „een buitengewoon interessante film" te komen zien. Die film bleek „De Vuur doop" te zijn, de reeds besproken film, waarin de Duitsche inval in Polen in al zijn vreeselrjkheid, wordt weergegeven. Na het vertoonen gaf de Duitsche gezant, in een kleine uiteenzetting, rijn gasten de verklaring, dat dit géén „oorlogsfilm", maar integendeel een „vredesfilm" bedoelde te rijn „een film, die aan verstandige menschen toonde," wat zij, door vrede te verkiezen, zich zouden besparen Arij hebben reeds gemeld, hoe de bevel hebbers van de Noorsche oorlogsbodems deze lagen voor anker op de vlootbasis van Horten halverwege in de fjord val sche orders ontvingen om géén weerstand te bieden aan opstoomende Duitsche sche pen. De orders vermeldden tevens: alle manschappen moeten, met achterlating van hun wapenen, onmiddellijk aan land gaan. Nu wilde het toeval, dat de Noorsche mijnenlegger „Olav Trygvason" des avonds tevoren onverwachts in reparatie was ge gaan, zoodat de samenzweerders te Oslo hun orders niet aan den bevelhebber van dat schip deden toekomen. Dit onbeduidend toeval nu werd echter oorzaak van den ondergang van de „Gnei- senau" (26.u00 ton) en den kruiser „Em- den" (5400 ton), omdat deze simpele mij nenveger niet zonder manschappen was en, b(j het naderen van de Duitsche oorlogs schepen, dan ook zr'n torpedo's begon af te schieten! Dit geschiedde men lette er op! om 4.30 Dinsdagmorgen, dus een half uur vóórdat de Duitsche gezant te Oslo zijn ultimatum bij Koht aanbood. Op het gerucht van het schieten van dit Noor sche oorlogsschip moet toen óók het fort Oskarborg, dat het Oslo-Nauw bestrijkt, het vuur geopend hebben waardoor de Blücher zou gezonken, zijn. Wat de verraderlijke actie te Oslo zooal méér bereikte, blijkt uit de groote verwar ring, vanwege de tegenstrijdige orders be treffende de mobilisatie. Als voorzorgs maatregel had de Noorsche regeering des avonds tevoren reeds de mobilisatie afge kondigd. Toen in de vroege ochtenduren van Dinsdag de eerste honderden dienst plichtigen zich aan het station van Horten vervoegden, voor het vervoer naar Oslo, werden zij daar door de Duitsche marine soldaten van de landingstroepen „opgevan gen" en aan boord van de Duitsche trans portschepen overgebracht. In de hoofdstad heerschte intusschen de grootste verwar ring, hoewel er geen paniek ontstond. Maar het openbare leven was er volkomen ge desorganiseerd, zonder overheid of toe- richt: de dienstplichtigen wisten niet wdór zich te melden en bleven ten slotte de gebeurtenissen liever van nabij gadeslaan! De politie leek volkomen onverschillig ten opzichte van wat er met de hoofdstad ge- oeurde; zij zorgde er slechts voor, dat de „intocht" in goed-afgezette straten „en in de grootste orde" plaats had. Zeeslag ten Noorden van Skagen. (Pag. 1, eerste blad) Een avontuurlijke reis van de K.L.M.- machine „Kemphaan". (Luchtvaart) België neemt maatregelen tegen onge- wenschte vreemdelingen. (Pag. 1, eerste blad) De overstroomingen in Argentinië hebben ca. 35 menschen het leven ge kost. (Gemengd meuws) ZIE VERDEK EVENT!'EEL LAATSTE BERICHTEN De Regeeringspersdienst meldt De minister van Defensie heeft be paald, dat de buitengewone verloven, bedoeld in artikel 61 van het regle ment voor de militaire ambtenaren der Koninklijke landmacht en in par. 10 van bijlage O van het aanhangsel van het reglement op den inwendigen dienst der Koninklijke landmacht we der verleend worden. Dit zijn verloven, die verleend wor den in gevallen van ernstige ziekte, huwelijk, overlijden, voor het afleggen van examens, enz. MACHINE EN BEMANNING VEILIG UIT OSLO IN NEDERLAND TERUG. Tocht door mist, hagel- en sneeuwjachten. Zelfs voor ingewijden nog als een verrassing kwam Dinsdag in den loop van den dag de blijde tijding, dat het KL.M.-vliegtuig „Kemphaan", dat zich te Oslo bevond op het oogenblik, dat deze stad door de Duitsche troepen werd bezet, op weg was naar Neder lands Te ongeveer vijf uur gistermiddag landde de oranje geschilderde Douglas D.C.-3 op Schiphol en werd de beman ning, bestaande uit gezagvoerder Evert van Dijk, den telegrafist J. Sut- torp, den werktuigkundige P. J. Jung en den steward C. Meyer, op hartelijke wijze begroet door hun verheugde ge zinsleden, terwijl ook de directeur der K.L.M., de heer A. Plesman, ter ver welkoming aanwezig was. Het spreekt vanzelf, dat de heer Van Dijk zeer veel kon vertellen, en bijna even vanzelfsprekend is het, dat hij zich in zijn mededeelingen in velerlei opzicht beper king moest opleggen, want uiteraard heeft hij veel gezien en waargenomen, dat valt oilmen de sfeer der militaire geheimen, terwijl het bovendien begrijpelijk is, dat hij door het doen van. onbescheiden mede deelingen de Duitsche autoriteiten niet wilde ontstemmen, die op uiterst loyale en buitengewoon welwillende wijze hem terzijde hebben gestaan en het mogeltjk hebben gemaakt, dat de K.L.M. een kost bare machine onbeschadigd uit een in oor log gewikkeld gebied heeft teruggekregen. Zooals men weet bevinden de twee an dere K.L.M.-machines, die bij het uitbre ken van den oorlog in Scandinavië te Talmö stonden, zich thans te Stockholm, waar zij eveneens in veiligheid zijn. Verleden week Maandag, 8 April, was de „Kemphaan" in den gewonen dienst op het Oslo'sche vliegveld Fornebo aangeko men en nadat de machine, die wegens ge brek aan hangarruimte hier altijd buiten blijft staan, was verzorgd, begaf de be manning zich naar het gebruikelijke hotel in de stad. Door schieten uit den slaap gewekt, In den loop van den nacht werd men gewekt door schieten, en hoewel de toe stand vrij verward was, had men toch wel eenig idee van wat er aan de hand moest zijn. Gezagvoerder Van Dijk dacht er ter stond aan zijn machine in veiligheid te brengen en hoewel geen taxi's meer te krijgen waren, slaagde hij er in, dank zij de hulp van een bevriende relatie, met z\jn bemanning naar het vliegveld te komen, waar hij omstreeks zeven uur in den mor gen arriveerde. Er was toen op heel For-

Vlissingse Courant | 1940 | | pagina 1