UIT DEN OMTREK Nederlandsch motorschip „Vélocitas" op mijn geloopen en gezonken. NOOTJES Grootere activiteit aan het Westelijk front. Druk Duitsch toeristen verkeer in den Balkan. Het gerucht onze ergste vijand. VJZ:J Een uiterst lichtvaardig gerucht tegen gesproken. Duitschland meldt vernietiging van Britsche duikbooten. Middelburg. Oost- en W est-Souburg Arnemuiden Koudekerke STADNIEUWS. DRIE OPVARENDEN VERDRONKEN. Twee man door Kngelsch stoomschip opgepikt en te Vlissingen aan land gezet. Tot correspondent der Prov. Zeeuwsche Archaeologische commissie is voor Tholen benoemd dr. C. Veltenaar, gemeente-archi varis aldaar. 9 9 9 Op den Schaarsbergerweg bij Heerlen werd Vrijdagnamiddag een 13-jarig meisje door een autobus aangereden. Het kind kreeg een hersenschudding en een been breuk. Haar toestand is zorgwekkend. s Op 88-jarigen leeftijd is Vrijdagavond te zijnen huize te 's Gravenhage overleden jhr. L. J. Quarles van Ufford, eere-voor- zitter der Nederiandsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren en voorzitter van den Raad van Beheer der S. B. Criel- laertsstichting ter verspreiding van ge schriften op dierenbeschermend gebied. 9 9 9 In verband met het feit, dat de omstan digheden niet veroorloven, aan het spoor wegpersoneel op normale wijze verlof te verleenen, heeft de personeelraad besloten het voor 18 April a.s. te Den Haag uit geschreven besturen-congres te verdagen. 9 9 9 België heeft in de Vereenigde Staten een aantal gevechtsvliegtuigen met een snel heid van meer dan 550 kilometer per uur besteld. 9 9 9 Meer dan dertig leden van de vrouwe lijke hulpdienstorganisatie Lotta Svaerd, zijn in den Finsch-Russischen oorlog om het leven gekomen. 9 6 9 De Turksche regeering heeft voor het ministerie van openbare werken tien mil- lioen pond beschikbaar gesteld ten einde den aanleg van twee spoorwegen te be spoedigen, waarmede drie jaar geleden begonnen is, en welke Turkije verbinden jnet Irak en Iran. 9 9 9 Met ingang van 24 April a.s. mogen de hotels en restaurants in Italië geen vleeschgerechten serveeren op Woensdag, Donderdag en Vrijdag. Tot nu toe was dit alleen op Donderdag en Vrijdag verboden. 9 9 9 De bekende grootmeester en schaak journalist, dr. S. Tartakower, heeft dezer dagen als vrijwilliger dienst genomen in het Fransche leger. Gezaghebbende militaire kringen te Pa rijs verklaren, dat de „niet geslaagde Duitsche aanval en de succesrijke Fran sche aanval" een meer dan gebruikelijke activiteit, aan het westelijk front heeft te weeg gebracht. Zaterdag b|j het aanbreken van den dag hebben de Duitschers een grooten en goedvoorbereiden aanval inge zet, waarbij een geheele compagnie (200 man) betrokken was. De aanval ging ge paard met een zware artillerievoorberei ding. Over een front van bijna 1600 K.m. lengte werden loopgraafmortieren van groot kaliber gebruikt. Den geheelen nacht was de artillerie aan den Rijn in actie. Het Fransche avondlegerberlcht van gis teren meldde: Op verscheidene punten aan het front in het westen der Vogezen heb ben detachementen der vijandelijke infan terie, gesteund door artillerie, geprobeerd onze linies aan te vallen. Zij werden afge slagen en hebben verliezen geleden. TWEE DUITSCHE VLIEGTUIGEN OMLAAG GESCHOTEN» De Echo du Nord meldt, dat Donderdag middag twee Duitsche vliegtuigen in de buurt van Laon omlaag z|jn geschoten. Van het eerste vliegtuig z|jn drie der vier inzittenden om het leven gfkomen en is de vierde in het ziekenhuis opgenomen, van het tweede vliegtuig z|jn de vier leden der bemanning levend verbrand. Duitsch legerbericht. Het Duitsche opperbevel meldt i Aan het Westelijk front, tusschen de Moezel en het Pfalzer Wald op sommige plaatsen levendiger artilleriebedrijvigheid en optreden van stoottroepen. Twee eigen stoottroepen drongen bij het aanbreken van den dag bij Zeringen, verscheidene kilome ters over de grens, ten zuidwesten van Merzig, in de vijandelijke stelling door, vernietigden de bezetting, verwoestten vier onderkomens en brachten gevangenen mee terug. Ten zuidwesten van Saarlautern op Fransch gebied brachten eigen stoottroe pen den vijand sterke verliezen toe en maakten gevangenen. Een vijandelijke stoottroepactie met krachtige artillerie- voorbereiding ten zuiden van Zweibrücken werd met zware verliezen voor den v|jand afgeslagen. Aan het front van den Boven- Rijn in de streek van Istein stak een ver kenningstroep den R|jn over en drong door in de vijandelijke postenlinie op een Rijn eiland. MEN MAAKT ZICH TE BELGRADO EN SOFIA ONGERUST. De correspondent van de „Times" te Bel grado meldt, dat daar bezorgheid heerscbt naar aanleiding van de dagelijksche aan komst van nieuwe Duitsche „toeristen", waarvan velen reizen op diplomatieke pas poorten, zoodat de groote koffers, die zij meebrengen niet doorzocht kunnen worden. Vele dezer koffers worden op het Duische consulaat uitgepakt. Ook uit Sofia komen berichten binnen, dat de stad vol „Duitsche toeristen" is. Van bevoegde militaire zijde schr|jft men ons: In deze dagen, nu de spanningen buiten onze grenzen Nederland meer dan ooit voorbereid vinden op iedere eventualiteit, is het gerucht onze ergste v|jand. Het gerucht immers veroorzaakt ook daar spanningen, waar daarvoor geen enkele aanleiding bestaat. Het blaast alledaagsche feiten op tot be denkelijke symptomen en w|jst nor male gebeurtenissen aan als teeke- nen van dreigend gevaar. Zoo is door sommigen zelfs een nachtelijke militaire oefening die dezer dagen in Den Haag werd ge houden, opgevat als een zoodanig teeken. Wie echter dergelijke op vattingen verkondigt heult met on zen v|jand: het gerucht. Oefeningen van een gemobiliseerd leger bewijzen uitsluitend, dat dit leger zijn gewone dagelijksche plicht doet. Dit doet men toch overal. In plaats van hier in een dreiging te zien, hoort men dit op te vatten als een geruststel ling. Dat de Nederlander gerust kan z|jn in het besef beschermd te wor den door een krachtige en vaardige weermacht, zal hem thans en ook later werkelijk uit nog wel meer oefeningen van die weermacht bljj- De regeeringspersdienst meldde Zater dagavond: Heden valt een nieuw voorbeeld te sig- naleeren van het in omloop brengen van een uiterst lichtvaardig gerucht met be trekking tot ons land. Het te Washington verschijnende blad „Evening Star" meldde, naar de Duitsche radio mededeelde, dat een troepentransport Engeland had verlaten. Het Amerikaansche blad trok daaruit op eigen gezag de con clusie dat dit troepentransport op weg zou zijn naar Noorwegen ofnaar Neder land. Behalve door de Duitsche radio werd deze mededeeling Zaterdagavond ook ver der verspreid door het Berlijnsche dagblad „Nachtausgabe". Waarschijnlijk heeft hierop betrekking het om 8.20 Ned. tijd door de Britsche radio uitgezonden bericht, dat uit Duitsche bron opnieuw geruchten komen als zoude van Britsche zijde een aanslag worden voorbereid op Nederland. Daaraan werd door de Britsche radio een even stellige als ondubbelzinnige tegenspraak toegevoegd in dezen vorm: Dit is zulk een fantastische onzin, dat niemand buiten Duitschland er ook maar een oogenblik geloof aan zal hechten, aldus de Britsche radio. De tegenspraak is nog door een onge veer gelijkluidende tegenspraak van Reu ter gevolgd. TWEE ENGELSCHE KRUISERS TOT ZINKEN GEBRACHT? In het Duitsche legerbericht van gister middag werd o.m. gemeld Zware zeestrijdkrachten beveiligden tij dens een operatie van verscheidene dagen de landing der Duitsche troepen in de Noor- sche havens. Z|j sloegen op 9 April een aan val van zware Britsche zeestrijdkrachten af, waarbij de Britsche slagkruiser „Renown" beschadigd werd. Onze zware zeestrijd krachten z|jn ongedeerd. In het gebied van Oslo z|jn de Duitsche troepen naar het noorden, oosten en westen in voortdurende actie. Een Duitsche duikboot heeft ten noorden van de Shetlandeilanden een kruiser van de Glasgow-klasse getorpedeerd. Groepen duik bootjagers hébben in het Skagerrak drie vijandelijke onderzeeërs vernietigd. (In welingelichte kringen te Londen heeft Reuter vernomen, dat deze laatste mede deeling „geheel ongegrond is"). Twee Britsche duikbooten tot zinken gebracht. Tijdens een verkenningsvlucht boven de Noordzee verrasten Zaterdag Duitsche ge vechtsvliegtuigen twee aan de oppervlakte varende Britsche duikbooten. Beide vaartui gen werden volgens het D.N.B. met ver scheidene bommen aangevallen en door vol treffers tot zinken gebracht. Britsche kruiser „York" gezonken? Naar de Amerikaansche radio meldt, al dus het D.N.B., is de Britsche kruiser „York" (8000 ton) ter hoogte van Dront- heim na een aanval van Duitsche bommen werpers, gezonken. Het betreft hier naar alle waarschijnlijkheid den zwaren kruiser, die, zooals gemeld was in het Duitsch leger bericht van het opperbevel van de weer macht van den elfden April, door twee bom men getroffen en buiten gevecht gesteld was. Noorsche oorlogsschepen door Duitschers overgenomen. De oorlogsmarine heeft in de bezette ha vens van Noorwegen de aldaar aangetroffen eenheden van de Noorsche oorlogsmarine overgenomen en met Duitsche bemanningen in dienst gesteld» Nadat de Nederiandsche koopvaardij vloot enkele weken geen verliezen had ge leden, is Vrijdagavond het 197 bruto regis ter ton metende kustvaartuig „Vélocitas", eigenaar A. Polder te Amsterdam, op de Noordzee, door een m|jn, vermoedelijk een magnetische, getroffen, waardoor het schip in enkele oogenblikken is gezonken. Helaas hebben drie van de vjjf opvarenden hierbij den dood in de golven gevonden. De twee anderen, kapitein J. Pinkster uit Gronin gen en stuurman H. Schutter uit Kampen zijn na den nacht in de sloep te hebben doorgebracht, door een Engelsch stoom schip gered en te Vlissingen aan wal ge zet. De slachtoffers zjja de 53-jarige ma chinist H. Kamp uit Amsterdam, gehuwd en vader van v|jf kinderen, de ca, 22-jarige matroos C. Harms uit IJmniden, die sinds korten tijd gehuwd en vader van één kind was en het 17-jarige kokje P. v. d. Pad, eveneens uit Amsterdam. Alle drie lagen op het oogenblik van de ontploffing in hun kooi te slapen. Doordat het schip snel zonk, zijn zjj er niet meer in mogen slagen zich in veiligheid te brengen. De aankomst van de twee geredden. Rond drie uur kwam de motorafhaalboot, die de beide mannen van het Engelsche stoomschip had overgenomen, Zaterdag aan de ponton in de buitenhaven. Het was niet moeilijk de schipbreukelingen tusschen de opvarenden van het schip te herkennen. Beiden waren sjofel gekleed, met gekregen pantoffels aan de voeten, terwijl een van hen, de kapitein, een kleine verwonding aan het hoofd had. De patent-zwemvesten die als jassen worden gedragen, droegen zij in de hand. Op het kantoor van den cargadoor, den heer J. E. Boonstra, die de zaken voor hen regelde, hadden wij gelegenheid den man nen iets te vragen over de wijze waarop de ramp zich had voltroken. Kapitein leed voor de tweede maal schipbreuk. De „Vélocitas" was onder commando van kapitein Pinkster, die in dezen oorlog zijn tweede schipbreuk lijdt hij was ook aan boord van de „Truida" toen deze op 9 Januari b|j den Noordhinder op een m|jn liep met een lading kolen onderweg. Zaterdagmiddag hadden z|j in Vlissingen kunnen zijn, vertelden ons de zeelui, die nog zichtbaar onder den indruk waren van het ongeval, waarb|j z|j drie van hun ka meraden verloren. „Het was Vrijdagavond ongeveer kwart voor elf toen het gebeurde. De kapitein en ik, aldus stuurman Schut ter, waren boven. Plotseling kwam er éen zware ontploffing waardoor het heele voor schip en de beide stuurhuisjes in de lucht gingen. De kolen vlogen ons rond de ooren. Alles ging zoo vlug in z|jn werk, dat ik enkele seconden later met het stuurwiel in mijn handen overboord spoelde. Direct dacht ik Nu moet ik zien iets te pakken te krijgen en gelukkig bemerkte ik, na een minuut of v|jf te hebben gezwommen, dat de roeiboot die slechts met een paar klem men op het dek had vastgezeten, rond dreef. Ik kon haar bereiken, doch door den schrik bevangen ontbraken mij de krachten om erin te klimmen. Dit duurde zoo een kwartier. Eindelijk kon ik m|j in de sloep worstelen. Na een oogenblikje op den bo dem te hebben gelegen pakte ik een riem en begon te pagaaien, onderwijl maar roe pend, want er kon nog wel iemand rond zwemmen. Dit was ook zoo. Kapitein Pinkster die na zijn zaken te hebben afgehandeld zich in het gesprek mengde, vertelde toen, hoe ook hij aan den dood was ontsnapt. „Bij de ontploffing werd ik tegen het dek ge worpen en raakte bekneld tusschen het hekwerk. Het schip ging op z|jn zij liggen, maar loskomen kon ik niet. Een geluk was dat het schip toen nog eens naar den an deren kant overhelde, waarbij ik in het water geraakte. Een half uur heb ik toen rondgezwommen. De speciale zwemvesten die wij steeds dragen als een soort jas, z|jn onze redding geworden. Wjj hadden het daar zonder zeker niet zoo lang in het water kunnen, volhouden. Ik hoorde den stuurman roepen, maar in het eerst hield ik mijn mond. Doch toen h|j schreeuwde: „Ik zit in de boot", liet ik mij ook hooren, want ik dacht: Nu heb ik nog een kans. Met behulp van een roeiriem heeft hij mij binnenboord kunnen halen- Van de „Vélocitas" was toen al niets meer te zien. In een halve minnnt was het schip weg. Na de ontploffing brandden de lichten nog op het achter schip, wij zagen de schroef nog even draaien, maar hierna zonk alles weg. Daar w|j doornat waren, hadden w|j het vreeselijk koud in de boot, doch voedsel en drinkwater was er voldoende. Daar ont brak het niet aan. In de buurt was geen schip te zien, zoodat w|j maar moesten afwachten, terwijl wij zoo goed en zoo kwaad als het ging, aan het roeien z|jn geslagen. Het werd dag en w|j begonnen reeds dicht het Fransche mijnenveld te na deren. Kwamen wij daarin terecht, dan was de kans dat w|j een schip zouden tegen komen vrflwe verkeken. Op een mijl af stand van ons zagen w|j toen plotseling een Engelsch schip. W|j gaven seinen met een vlaggetje aan een stok en door op een hoorn te blazen, maar men merkte ons niet op. Een uur later, te ongeveer negen uur, kwam een ander Engelsch schip op ons af. Reeds van verre hadden de opvarenden ons gezien. Aan het voorschip misten z|j ons, doch het gelukte aan den achtersteven onze sloep te pakken te krijgen, waarna wij aan boord werden genomen". Over de behandeling op het Engelsche schip waren de geredden goed te spreken. Zij konden daar hun kleeren drogen, kregen sokken en pantoffels en mochten zich aan een flink maal tegoed doen. „En. nu ga ik voorloopig maar in mili tairen dienst", zoo besloot kapitein Pink ster, die reeds zestien jaar de kustvaart uitoefent doch, na tweemaal aan den dood te zijn ontsnapt, er voorloopig genoeg van schijnt te hebben. Stuurman Schutter die van zijn veertiende jaar op zee rondzwalkt, dacht er anders over. „Nog gaan varen?, ja dat denk ik wel, hoewel er thuis zeker een paar groote klemmen klaar zullen staan om me vast te houden". Nadat de beide mannen zich van nieuwe kleeren hadden voorzien buiten het geen zrrj droegen, hadden zij alles verspeeld zijn zij naar Amsterdam vertrokken. Kustverlichfcing enz. gedoofd. Op last van hoogerhand z|jn de beide laatste nachten de kust- en straatverlich ting enz. gedoofd. Nederlandsch motorschip op Roelershoofd gevaren. In den nacht van Zaterdag op Zondag is het uitgaande Nederiandsche motorschip „Erna" op de steenen van het Roeiershoofd geloopen. Het schip is op eigen kracht vlot kunnen komen, waarna het met een lichte lekkage op de haven is gekomen voor expertise. Waarschijnlijk zal de „Erna" in Rotterdam moeten gaan dokken. TWEE VREEMDE VLIEGTUIGEN ONDER VUUR GENOMEN. Een bewogen Zondagmorgen. In den vroegen Zondagmorgen is tot tweemaal toe een vreemd vliegtuig boven Vlissingen waargenomen en door de lucht verdedigingsorganen onder vuur genomen. In beide gevallen zijn de toestellen er in geslaagd naar zee te ontkomen. Des morgens om ongeveer vijf uur werd een bommenwerper boven de Schelde waar genomen. Het toestel werd met mitrailleurs onder vuur genomen, waarna het in weste lijke richting verdween. Vanwege het vroe ge uur zijn slechts enkele hiervan getuige geweest of hebben de schoten gehoord. Enkele uren later, omstreeks acht uur, z|jn echter vele bewoners van onze gemeen te wakker geschrokken door het geroffel van mitrailleurs en het zware gedreun van twee kanonschoten. Opnieuw zat er een vreemd vliegtuig boven Vlissingen. Daar het heiig weer was, kon men niet goed vaststellen van welke nationaliteit het was. Nadat het eerst van het land af door mitrailleurs was. bestookt, loste vervolgens een in de riviermonding koersend marine vaartuig een tweetal kanonschoten. Naar het schijnt werd ook dit toestel, een jacht vliegtuig, niet geraakt, want het verdween in zuidwestelijke richting naar zee. Vanzelfsprekend vormden deze inciden ten den geheelen dag het onderwerp van gesprek, zoodat niet uitbleef dat de vreemdste verhalen de ronde deden. De bevolking èn de overtreders is echter weer gebleken, dat onze defensie dag en nacht paraat is! MIJN AANGESPOELD EN GEDEMONTEERD. Zware ontploffing gehoord. Zaterdagnacht is op het strand bij het Eiland een m|jn aangespoeld. B|j laag wa ter kwam het gevaarlijke projectiel geheel droog te liggen. Een stuk van den anker kabel bleek zich er nog aan te bevinden. Vanwege de marine is de mijn Zondag morgen gedemonteerd en weggehaald. Des middags te v|jf uur werd plotseling in onze gemeente en zelfs in Middelburg en andere gemeenten op Walcheren een zware slag gehoord, die de ruiten deed trillen. Het geluid kwam vanuit zee, doch de be voegde autoriteiten hebben niet kunnen vaststellen of het hier een m|jnontploffing of een andere explosie betreft. Badhuis aan de Bonedjjkestraat. Gedurende de week van 8 tot 13 April werden b|j het badhuis 824 baden genomen en wel 640 door heeren, 140 door dames en 44 door kinderen. VREEMDELINGENVERKEER OP ZUID- EN NOORD-BEVELAND. Samenwerking met de Ned. Spoorwegen. Onder voorzitterschap van den heer H. B. Pilaar hield de vereeniging voor Vreem delingenverkeer op Zuid- en Noord-Beve land Zaterdagmiddag een algemeene ver gadering te Goes. De voorzitter herdacht in z|jn openings woord mr. R. N. van Dusseldorp en den penningmeester der vereeniging, den heer G. Geijsen die beiden zijn overleden en veel voor het vreemdelingenverkeer deden. Spr. moest vervolgens tot zijn spijt constateeren, dat de winkeliers over het algemeen nog te weinig van het nut van V.V.V. z|jn over tuigd en de beteekenis van het toerisme niet genoeg inzien. De caféhouders hebben dit beter begrepen. De penningmeester, de heer J. Kake- beeke, sloot het boekjaar af met een eind cijfer van 1216.72 en een batig saldo van 288.32. Verscheidene nieuwe leden ruim 40) werden gewonnen door een speciale propaganda. De aftredende bestuursleden, de heeren P. J. Dominicus te Rilland en A. C. Wil- lémse te Wemeldinge, werden herkozen, terwijl in de plaats van de heeren Van Melle en Brandenburg, die zich niet her kiesbaar stelden, werden gekozen de hee ren S. W. Godtfriedt en L. Verwer, beiden Besloten werd dat door V.V.V. en de Ned. Spoorwegen tochten door bloeiend Zuid-Beveland zullen worden georganiseerd op 28 April, 5, 7 en 12 Mei a.s. Begin Juli zal een gezelschap van plm» 300 landbouwers uit den Achterhoek en Overijsel een tocht door Walcheren en Zuid-Beveland maken en een bezoek bren gen aan den Wilhelminapolder, Neder lands grootste landbouwbedrijf. BENIGE UITBREIDING VAN DEN STAAT VAN BELEG. De regeeringspersdienst meldt B|j Koninklijk besluit van 1 November 1939 is, voornamelijk in het midden, wes ten en zuid-oosten des lands, een aantal ge meenten in staat van beleg verklaard. Bij een Zaterdag verschénen Koninklijk besluit is hieraan uitbreiding gegeven, in dier voege, dat thans in het zuiden (Noord- Brabant) en in de noordelijke en ooste lijke provinciën een verdere strook in staat van beleg is verklaard. Dit besluit heeft ook betrekking op de gemeenten in Zeeland, voor zoover deze nog niet in staat van beleg verkeerden. „Stoomtram Walcheren". In de heden te Koudekerke gehouden buitengewone algemeene vergadering van aandeelhouders der „Stoomtram Walche ren" is aan den heer J. P. Bakker eervol ontslag verleend als directeur, terwijl hij benoemd werd tot commissaris. In de vacature van directeur is nog niet voorzien. De tram rijdt weer tot de Markt. Het herstelwerk aan de Langevielebin- nenbrug was Zaterdagmorgen zoover ge vorderd, dat de tram kon passeeren en naar de Markt doorrijden, waar zij in een week of acht niet was geweest. Jammer was het dat het niet was aangekondigd, nu liepen velen tevergeefs en onnoodig naar het plein bij het Hospitaal. Het bovendek van de brug moet nog worden aangebracht en eerst dan kan ook het gewone rijverkeer er weer passeeren. Jongeman te water gevallen* Zaterdagmorgen is een jongeman, zekere P. G. die aan toevallen lijdt, bij de Bellink- brug in het water gevallen. Een voorbij ganger hield hem met een reddinghaak boven water totdat meer hulp kwam opda gen. Een taxichauffeur, zekere Schunse- laar, sprong te water doch kon den jongen niet houden. Met een roeiboot zijn ten slotte beide drenkelingen aan land ge bracht. Gevonden voorwerpen. Groene rechter dameshandschoen Noord- straat 11; portemonnaie met inhoud ge meente-secretarie; een overdoek bij Van Sollingen, Nieuwe Vlissingsche weg 277. Bezoek van den Commissaris der Koningin. De Commissaris der Koningin bezoekt Woensdag 24 April a.s. de gemeente Arne muiden. Jaarvergadering Oranjevereeniging. De Oranjevereeniging hield Vrijdagavond haar jaarvergadering onder voorzitter schap van den heer N. de Pagter, die in het bijzonder den burgemeester welkom heette. De jaarverslagen van den secretaris en van den penningmeester werden goedge keurd. De laatste sloot zijn boeken met een batig saldo. De aftredende bestuursleden L. van Eenermaam, J. de Visser en M. Luteijn werden als zoodanig herkozen. Als de tijdsomstandigheden niet verbe teren zal er op den 60sten verjaardag van onze Koningin geen feest worden gevierd. Toch zal de Oranjevereeniging dien dag niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Er werd besloten om te trachten, dat in den a.s. voorwinter een film wordt ver toond, voor ieder, toegankelijk, die betrek king heeft op het Oranjehuis. Muziekuitvoering. Zaterdagavond gaf het fanfaregezel schap „Oefening na den Arbeid" uit Nieuw en St. Joosland zijn eerste uitvoering in het vereenigingsgebouw. Na een openingswoord van dr. P. de Haas als voorzitter van het vereenigings gebouw „De Arne" en van de muziekver- eeniging „Arne's Geno gen" voerde de ver eeniging op vlooe w|jze haar programma uit, hetwelk bestond uit muziek en tooneel. De muziekvereeniging „Arne's Genoe gen" zal een uitvoering geven te Nieuw- en St. Joosland, zoodat beide vereenigingen thans ook des winters evenals reeds des zomers geschied uitwisselingsconcerten geven. Vechtpartij. Zaterdagmorgen in de vroegte ontstond aan de Lange Pacht onder de gemeente Koudekerke, oneenigheid tusschen de land bouwers B. en P. Beiden raakten handge meen, waarbij B. door P. in de hand werd gesneden. B., die hevig bloedde, werd naar het zie kenhuis j,Bethesda" overgebracht,, doch kon, na te zijn verbonden, naar huis terug- keeren. De marechaussee te Tissingen heeft van een en ander proces-verbaal opgemaakt. Zie verder Provincieniewws; pag. 4, Ie b?»

Vlissingse Courant | 1940 | | pagina 2