Bps Uit den omtrek U/ie? V STADSNIEUWS NOOTJES Luchtgevechten boven de Noordzee. Vlissingen liet tV\e.o-mehJL op pP e&n wctfihJbxftq votA „Schuttevaer" gaat vergaderen. Middelburg. Dr. Schieffer's Stofwfsselingszout Oost- en West-Souburg Ritthem Arnemuiden Koudekerke St. Laurens Zoutelande Zierikze Tholen Mahieu, de directeur van de Belgische Nationale Bank, is vannacht gestorven. Volgens een Reuterberieht gelooft de be manning van het Britsche tankschip „El jCiervo" in de nabijheid van Trinidad een Duitsche duikboot tot zinken gebracht te hebben na 16 salvi. Van Duitsche zijde wordt opgemerkt, dat zich in die buurt geen enkele Duitsche duikboot heeft opge houden. Als het tankschip een duikboot heeft beschoten, is het geen Duitsche duik boot geweest. e 9 Vandaag is in Finland begonnen met de Inzameling van gouden ringen ten bate van de landsverdediging. Ieder, die een gouden ring schenkt, ontvangt in de plaats daar van een ijzeren ring. De groote redevoering, welke Molotof Vrijdagavond in de vergadering van de Opperste Sovjets heeft gehouden, is als brochure uitgegeven door de Russische staatsuitgeverij voor politieke literatuur. De brochure zal in een oplaag van vijf mil- Jioen exemplaren worden verspreid. De Italiaansche staatscourant publi ceerde gisteren een decreet, waarbij orga nisaties in het leven worden geroepen, welke in tijd van oorlog zorg moeten dra gen voor de ravitailleering van leger en burgerbevolking. s s Gisteren is het resultaat der stemming in het Canadeesche leger bekend geworden. Bij de soldaten heeft 50 procent voor de convervatieve en 41 procent op liberale candidaten gestemd. o Een hevige storm woedt sedert 36 uur op de Zwarte Zee. Het scheepvaartverkeer op deze zee is stopgezet. De storm duurt nog steeds voort. SS© Te Boedapest is een Zuid-Slavische com missie voor den aankoop van vee aange komen. Volgens mededeeling van den Hon- gaarschen minister van landbouw zullen de Zuid-Slaven Hongaarsch fokvec ter waar de van een millioen dinar koopen. échter later niets meer van de zaak. Een paar dagen later stelde hij zich via iemand anders, een familielid, in verbin ding met den minister van Justitie, die den procureur-generaal te Den Haag op de hoogte stelde, waarna de inwoner van .Oegstgeest nader werd gehoord. Ook de verdediger, mr. Rob. Kokosky, heeft een onderhoud met den rijwielhande laar gehad en van hem een schriftelijke verklaring gekregen. De rechtbank heeft echter van diens verklaring nog geen ken nis kunnen nemen. Het signalement, dat de rijwielhandelaar van den militair, die zich in zrjn werkplaats verkleed heeft, ge geven heeft, zou op verschillende punten overeenkomen met dat wat verdachte van den mysterieuzen „Arie" geeft. AANVAL OP BRITSCH CONVOOI AFGESLAGEN. Het Britsche ministerie van luchtvaart deelt mede, dat Britsche vliegtuigen Maan dag een uitgebreide verkenningsactie bo ven de Noordzee ontplooid hebben. Vijan delijke patrouillevaartuigen zijn gebom bardeerd, een vijandelijk Junkerstoestel is in een gevecht beschadigd. Het wrak van dit vliegtuig is later door een oorlogs schip waargenomen. Een Britsch vliegtuig Wordt vermist. Drie Hurrican machines, die patrouil leerden boven de Noordzee, hebben gister morgen twee Duitsche bommenwerpers ont moet. Op zeven meter boven het water oppervlak opende de eerste machine uit acht mitrailleurs het vuur op een Heinkel, die met een salvo antwoordde en vervol gens geheel met vuren ophield. De Duit sche toestellen verwijderden zich over zee, doch de Engelsche machines hadden nog gelegenheid verscheidene doeltreffende sal vo's te lossen. Een piloot is in het been gewond. Het Britsche ministerie van marine deelt mede, dat vijandelijke vliegtuigen gister middag Britsche convooien op de Noord zee hebben aangevallen, doch door kanon vuur verdreven zijn. De vliegtuigen lieten tenminste tien bommen vallen, doch die troffen geen doel. De convooien zetten de reis voort. Afsluiting voor het verkeer. Nu de bestrating van het niet verbreede gedeelte van den Boulevard Evertsen (de Nolledijk) is doorgetrokken van dijkpaal 18 tot dijkpaal 20, is, volgens een besluit van Ged. Staten van Zeeland, ook voor dit weg gedeelte dezelfde verkeersbepaling als voor het overige bestrate gedeelte van. toepas sing verklaard. Gevonden voorwerpen. De commissaris van politie te Vlissingen maakt bekend, dat aan zijn bureau als gevonden is deponeerd: een heerenrijwiel, een damesrywiel, bruine lederen portefeuille inhoudende eenige foto's, band van een jurkje, een torpedo-sleutel en een mantelband, en dat inlichtingen zijn te bekomen omtrent: een ring met drie sleutels bij Snaauw, Sotte- gemstraat 54b; bruine lederen portemon- naie bij van Splunder, Noordstraat 34; R.K. hangertje met twee glaasjes bij Ize- boud, Slijkstraat 29; vermoedelijk gouden frinderarmbandje bij de Jonge, Geranium rrico i laan 11; roode alpino muts bij Poerstamper, Ravensteinplein 42; rose wollen baby sokje bij Egas, Nieuwendijk 7; lot nationaal werk der oorlogsinvaliden bij Meulenmees- ter, Korenstraat 4; paarse halsdas bij v. d. Lee, Breestraat 5; belastingmerk bij Mom maas Hyacintenlaan 43; bruin wollen kin derhandschoentje bij Meulmeester West straat 16; glacé heerenhandschoen bij Spuy, Zeilmarkt 16; groen lederen beursje bij Zweegman, Badhuisstraat 97; haarspeld bij Antheunissen, Goudsbloemlaan 37; blauw kindertaschje bij Luwema, Ridderspoor laan 23; kinderportemonnaie bij Koppejan, Prinsenstraat 44; portemonnaie met rits sluiting en een ring met sleutels bij Ein ders, Noordstraat 47; blauwe dameshand schoen bij Hekkebus, Hellebardierstraat 1 autostep bij Roelse, Nieuwstraat 1; trouw ring bij Peeman, Slijkstraat 11; tompouce, 1 paar handschoenen, 1 regenkapje bij kan toor P.Z.E.M.; blauwe centuur bij v. d. Hof, v. d. Spieghelstraat 15; bruine cein tuur bij v. Eenenaam, Oranjeplein 14 te Souburg; damespolshorloge brj Blom, Duivendrechtsstraat 24; themosflesch bij Schillemans, Kanaalstraat 134. Sportuitvoeringen C.K.W.O. Dinsdag en Woensdag a.s. vinden in het Concertgebouw sportuitvoeringen plaats voor C.K.W.O. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende advertentie. GROOT AANTAL WENS CHEN VAN DE ZEEUWSCHE AFDEEUNGEN. Op Dinsdag 9 en Woensdag 10 April wordt te Kampen de 90ste algemeene ver gadering gehouden van de Koninklijke Schippersvereniging „Schuttevaêr". Deze vereniging, die talrijke leden in den lande telt, trekt met haar jaarlijksche vergade ring immer groote belangstelling, hetgeen eveneens blijkt uit de aanwezigheid van vele autoriteiten en hooge ambtenaren uit scheepvaartkringen, die telkenmale de presentielijsten teekenen. De vereniging telt 45 afdeelingen. Ook de provincie Zeeland is uiteraard als de waterrijkste provincie vrij goed vertegen woordigd met een zevental afdeelingen te Breskens, Middelburg, Arneniuiden en Vlis singen, waarbij Veere inbegrepen is, Stave- venisse, St. Philipsland en Schouwen- en Duiveland. De vice-voorzitter van het hoofdbestuur is een Zeeuw en wel de heer M. W. de Korte uit Tholen, terwijl de heer Jac. de Rijke Hzn. uit Zonnemaire even eens lid van het hoofdbestuur is. Uit den uitvoerigen beschrijvingsbrief voor deze algemeene vergadering blijkt, dat van de 114 ingediende voorstellen er niet minder dan 29 handelen over wen- schen, klachten en voorzieningen betref fende Zeeuwsche havens, kanalen, buiten vaarwaters en bruggen. De afdeeling Middelburg slaat het record van de Zeeuwsche afdeelingen met 9 voor stellen. Zij dringt aan op verbetering van de haven te Ba.th; zij verzoekt om schepen, die van België komen en bestemd zijn voor plaatsen beneden Hansweert, in plaats van te Bath te Hansweert in te klaren, zonder dat hiervoor fiat noodig is; zij vraagt meer opening voor de Vlakebrug, waarvoor de afdeeling Giessenmunde ver zoekt een rood licht te plaatsen op deze brug. Middelburg pleit voorts voor electri- ficatie aan de sluizen in het Kanaal door Walcheren, terwijl zij nogmaals dringend verzoekt om steigers boven en beneden den klaringssteiger te Sas van Gent. Bo vendien dringt zij aan op verbetering bui ten de kleine sluis te Vlissingen voor het aanleggen van schepen en op verlichting van het Slaak. De laatste twee voor stellen handelen over een verzoek tot het plaatsen van een licht op het einde van den steiger van de Middensluis te Hans- weert, zooals geplaatst is op den grooten ducdalf voor de sluis te Vlissingen en een poging om te komen tot verlichting van den onderkant der Moerdijkschebrug. Ver scheidene voorstellen van de afdeeling Middelburg worden door meerdere afdee lingen gesteund. Van de afdeeling Rotterdam is er een voorstel om de haven van Temeuzen uit te breiden, zoodat meerdere gelegenheid komt voor afgeschutte schepen. Een ander voorstel verzoekt om plaatsing van een mistsirene te Wemeldinge, Hansweert en Temeuzen. Voor het remmingswerk der Kleine Sluis te Hansweert en Wemeldinge wordt verbetering verzocht. Twee afdee lingen dringen aan op verkorting van de zgn. spoortijden voor de bruggen'te Mid delburg en te Vlissingen. Op de splitsing der toegangen naar de sluizen te Temeuzen wordt verzocht een signaal te plaatsen voor dag- en nachtvaart voor schepen, komende uit de richting Sas van Gent en een sein te plaatsen voor de zeesluis als met de kleine en middensluis niet wordt geschut. De afdeelingen Breskens, Schouwen- en Duiveland en Werkendam dringen aan op verharding van den binnendijk vlucht- haven Stoofpolder en op het aanbrengen van trappen binnen- en buitendijks voor den Molenweg en Noordhoek; op meer steigers in genoemde haven en het ijzer werk buiten de ducdalven in deze vlucht- haven, het zg. halfrond, zoo vast te maken, dat het niet los kan en de schepen er niet onder kunnen vloeien; tenslotte vraagt men verstrekking van leidingwater. De afdeeling St. Philipsland pleit voor opruiming van d^ onzichtbare palen in de Middensluis te Temeuzen en voor het uit diepen van de buitenhaven aan het Sas van Goes. De afdeelingen Vlissingen-Araemuiden verzoeken nogmaals met klem de haven van Veere te verbeteren, het oude pla.nkier op te ruimen en in de haven binnen de brug aan den Noordkant een steiger te bouwen, uitsluitend bestemd voor jachten; zij verzoeken de buitenzijde van den te bouwen dam in de Visschershaven te Vlis singen als loodrechte walmuur op te trek ken, en zij dringen aan op eenige terrein verlichting van de spoorbrug over de Arne. Hierna volgen nog eenige verzoeken om het licht van de haven van Waarde in den winter altijd te laten branden en om te zorgen voor een geregelde bediening van de waarschuwingsborden op de trambrug te Temeuzen. Deze opsomming kan besloten worden met een drietal voorstellen van de afdee ling Breskens, die aandringt op maat regelen ter voorkoming van averij aan liggende schepen in de haven van Bres kens door beperking van de snelheid, waarmede de ferrybooten van den Provin cialen Stoombootdienst de haven aandoen en verzoekt om de nieuwe haven aan den Perkpolder ook voor de scheepvaart be schikbaar te stellen. Het derde verzoek behelst te vragen aan de Waterleiding Mij. te Temeuzen op meerdere plaatsen, dan in het daartoe strekkend plan zijn opge nomen, pijpen voor waterverstrekking aan visschers, schippers en jachten te plaat sen en wel op den steiger voor de visschers- schepen, op eenige haventerreinen en by de ponton voor den Provincialen Stoom bootdienst. NED. BOND VAN BOERINNEN EN ANDERE PLATTELANDSVROUWEN. De afdeeling Zeeland vergadert. Onder leiding van mevr. Groenewegen- Nelemans te St. Maartensdijk hield de prov. afd. Zeeland van bovengenoemden Bond te Goes een algemeene vergadering, die druk was bezocht. De presidente wees er in haar openings woord op, dat al moge ons een ander lot dan Finland beschoren zijn, en al bleven wij bewaard voor den oorlog, toch vele vrouwen het door de mobilisatie moeilijk hebben. Zij moeten het gezin op peil hou den, ook als de man in militairen dienst is, en moeten bovendien ook nog meer aandacht schenken aan het bedrijf dan anders. Toch is het de taak der vrouw, ook van de plattelandsvrouw vreugde te brengen- in het gezin. Daarbij hoopt spr., dat het Nederlandsche volk de waarde en de kracht van het platteland zal gaan inzien. Medegedeeld werd dat door den bond voor Finland is ingezameld 14.090. (door Zeeland 115.08), dat op 4 Mei a.s. te Middelburg weer een landbouwontwik kelingsdag zal worden gehouden en dat op Zuid-Beveland een cursus in kinderver zorging en opvoeding is gegeven. Hierna werden de jaarverslagen uitge bracht. Er was een batig saldo van 190.31. Het bestuur zal een redactrice benoemen voor het inlegblad in het nieuwe orgaan „De plattelandsvrouw". In de middagvergadering spraken ach tereenvolgens de heer en mevrouw Jans uit Almelo; de eerste over „woninginrich ting" en de laatste over „huiselijke be leefdheid". De presidente sloot daarna den welge slaagden dag. Vereeniging tot stichting en instandhouding van Chr. scholen voor zwakzinnige kinderen. Zaterdag 13 April a.s. houdt bovenge noemde vereeniging haar jaarvergadering in het gebouw der C.J.M.V. te Middelburg. Bond van Chr. Bakkerspatroons in Nederland gewest Zeeland. De algemeene vergadering van bovenge noemden bond zal Dinsdag 9 April a.s. niet te Middelburg doch te Goes worden gehou den in melksalon Bustraan. Faillisementen, Uitgesproken: De nalatenschap van Jan Fokker, gewoond hebbende te Bruinisse, overleden aldaar d.d. 17 Januari 1940. Rechter Commissaris mr. J. H. F. Bloe- mers, Cur. mr. W. Nieuwenhuijsen, Zierik- zee. J. de Groot, fotohandelaar, Zierikzee. Rechter Commissaris mr. A. van der Hoop, Cur. mr. W. Nieuwenhuijsen, Zierik zee. Opgeheven: C. A. Blom, caféhouder, Brouwershaven. Geëindigd door het ver bindend worden der eenige uitdeelingslijst. W. van Kooten, schipper, Bruinisse, idem. Aanbestedingen. De hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat heeft hedenmorgen te Mid delburg opnieuw aanbesteed het maken van den onderbouw van de te vernieuwen Axel- sche brug te Terneuzen, met bijkomende werken. Inschrijvers waren P. J. de Bourgraaf, Wemeldinge, 133.600 N.V. Aannemers bedrijf v.h. van Drunen, 's Bosch, 131.400; L. J. Dekker, Veere, 130.800 N.V. A. v. d. Straaten Jr.'s Aannemersbedrijf, Hansweert, 128.000 A. Faas, Amsterdam, 127.000 G. A. van der Straaten, Terneuzen, f 127.000 L. P. Korstanje, Wemeldinge, 124.000A. Hofman Pzn., Overveen, 122.550J. M. Dekker, Hansweert, 122.000 N.V. Aannemersbedrijf C. Kaste lein Zonen, 121.940 N.V. Aannemers bedrijf v.h. van Dongen en van Hoven, Dor drecht, 121.000 firma A. Verhagen, Bre da, 119.965. Twee biljetten waren van on waarde wegens het ontbreken van een staat van inlichtingen. Nog werd aanbesteed het bouwen van een Kantonnierswoning en een transformator- station met bergplaats met bijkomende werken op het terrein van de veerhaven in den Perkpolder, deel uitmakende van den Rijksweg no. 60, gedeelte Perkpolder HulstBelgische grens. Raming 5300. Inschrijvers J. van 't Hoff, Hoek, 6290; P. F. de Waal, Kuitaart, 6100 C. H. H. Wisse, Zaamslag, 6094 L. Hamelink, Zaamslag, 6024 M. J. Galle, Zaamslag, 6000 A. J. de Visser, Zaamslag, 5975 P. F. Voet, Kloosterzande, 5590 firma v. d. Poel, Lamswaarde, 5575. HET BEZOEK VAN DEN OPPERBEVELHEBBER VAN LAND- EN ZEEMACHT. Reeds vanochtend betrekkelijk vroeg is de opperbevelhebber van Land- en Zee macht generaal H. G. Winkelman, die overnacht heeft in het Grand Hotel te Middelburg, vandaar vertrokken voor het bezichtigen van de stellingen op Walche ren en Zuid-Beveland. Hij was hierbij, naast twee officieren van zrjn staf, verge zeld van den Commandant in Zeeland, Schout-by-nacht H. J. van der Stad en den Chef Staf Landmacht. Hierbij is o.m. een bezoek gebracht aan de haven te Vlissingen. Een rywielpad op de Rotterdamsche kade. In het verlengde van het rijwielpad van de Hoogstraat tot de Beatrixbrug, is men thans bezig op de Rotterdamsche kade tot de Nederstraat ook zulk een pad aan te leggen. Avondschool voor Nijverheids-onderwijs te Middelburg. Onder voorzitterschap van den wethou der van onderwijs, den heer M. H. Boas- son, w.erd gisteravond de eindvergadering gehouden van den cursus 19391940 van de avondschool voor N.O. In deze vergadering werd vastgesteld welke der leerlingen tot een hoogere klasse konden worden bevorderd, aan wie het einddiploma der school kon worden uitge reikt en aan wie der leerlingen een beloo ning kon worden toegekend voor ijver en getrouw schoolbezoek. De uitslag was als volgt Bevorderd van de eerste naar de tweede klasse J. M. van Belzen, C. Broodman, A. Ie Due, J. J. Geldof, P. van Helleman, J. Janse, J. Koppejan, J. J. Laroes", H. J. Lijnbach, P. C. Neve, W. J. Roose, A. Roo- se, M. de Rijke, P. Rijkse, H. W. Schroe- vers, J. Simons, L. J. Sturm en J. Verlinde, allen te Middelburg; J. Siereveld, Arnemui- den; C. Geertse, Domburg; J. Tevel en G. van de Voorde, beiden Koudekerke P. van de Woestijne, Oostkapelle A. L. Bevelan der, G. Klap, J. Joziasse, A. Schout, J. Vreeke, J. Wisse en J. Willeboordse, allen Oost- en West-Souburg P. J. Huibrecht, Veere. Voorwaardelijk bevorderd B. de Groot en L. Daane, beiden Middelburg. Niet bevorderd 9 leerlingen. Van de tweede naar de derde klasse I. van Dalen, J. Dommisse, W. A. Flipse, A. de Hamer, P. den Hollander, H. Hen- drikse, P. L. Hendrikse, M. A. Hoogeste- ger, W. M. Mannie, M. Th. Schotman, C. Sturm, P. van Sluijs, A. P. van Tiel,, C. Vermeulen en A. C. Vinke, allen Middel burg; J. van Belzen, D. van Belzen, A. P. Jeras en L. Meulmeester, alien Amemui- den A. C. Crucq, J. Luteijn, D. de Steur, M. Vreexe, S. Wielemaker en W. Wolf, al ien Koudekerke A. Houterman, Sint Lau rens J. Janse, Oostkapelle M. de Pagter, Serooskerke J. F. Briars, A. Cijvat, C. J. Marijs, J. Kieboom, allen Oost- en West- Souburg C. Maljaars, Veere. Niet bevor derd 3 leerlingen. Van de derde naar de vierde klasse H. Damman, P. Filius, L. T. J. Hovestadt, K. Janse, L. H. Jobse, C. de Kuijper, J. de Voogd en S. A. Wondergem, allen Middel burg H. van Belzen en N. de Vos, beide Arnemuiden P. B. de Wijze, Koudekerke C. W. Francke en W. Onderdijk, Veere. Niet bevorderd één leerling. Bevorderd van de vierde naar de vijfde klasse J. F. Adriaansen, M. Boogaard, J. Buijs, J. van den Bergen, W. A. Cornelisse, W. Daane, C. Hoogesteger, J. J. de Jonge, J. Joosse, A. H. de Koning, M. C. Kraak, M. Mol, J. Philipse, C. van Riet, J. de Ruij- ter, L. de Rijke, L. C. Scheers, P. A. J. C. Verburg, D. de Vos, T. Wisse en J. Won dergem, allen Middelburg L. Baaijens, A. Buijs, H. Grootjans, J. de Klerk en A. van der Leest, AmemuidenJ. W. Pleijte, Nieuw- en St. Joosland J. Dingemanse, P. A. Dingemanse, K. Huysman, Ph. Eijke- lenboom en J. Leijnse, allen Koudekerke J. Davidse en J. Geene, beiden Meliskerke; L. F. Davidse, Oostkapelle M. Jobse, M. Schout en M. B. Wattel, allen Serooskerke; A. A. Bolleman, J. van de Broecke, A. van Maldegem, J. van der Meer, W. de Rijcke en J. A. van Wallenburg, allen Oost- en West-Souburg. Voorwaardelijk bevorderd A. Alsemgeest. Niet bevorderd vier leer lingen. Het einddiploma werd toegekend aan G. Bruggeman, M. Bluijsse, M. D. Geuze, J. W. P. de Graaf, W. van Hemert, K. J. de Hooge, W. Janse, A. Joosse, J. C. Klercq, J. de Klerk, P. H. van der Kop, J. Machiel- se, J. Mullié, Th. A. de Neve, P. de Pagter, A. Peene, C. P. Post, C. J. Reijnoudt, E. J. Tilroe, G. J. Verhage, W. M. Walrave, alien Middelburg P. C. de Jager, P. Janse, J. Siereveld, allen Arnemuiden; C. Dingeman se, Biggekerke G. Maranus, Domburg J. M. de Regt, Grypskerke N. J. Elenbaas, Nieuw- en St. Joosland P. Buys, W. J. Francois, H. C. Geuze, D. M. Geuze, C. de Kuijper, Sj. Sijtema, J. C. Wagenaar, allen Koudekerke G. P. Geldof, K. Janse, F. Jobse en W. Vader, Oostkapelle A. de Lignij, Serooskerke J. C. van Keulen en C. Willeboordse, beiden Oost- en West- Souburg A. A. Gillissen, Vlissingen. Aan één leerling werd een herexamen opgelegd en aan één kon het einddiploma niet wor den uitgereikt. Van den cursus voor voortgezet lager nijverheidsonderwijs zynbevorderd van de eerste naar de tweede klasseA. van Vliet, Middelburg A. Bujjs, Arnemuiden A. F. K. Brandes, G. Prins, beiden Koude kerke A. de Keuning, Nieuw- en Sint Joosland M. Meulbroek, C, Osté, beiden Nieuwdorp A. de Landmeter, Oost- en West-SouburgC. v» ct. Woestijne, Oost- verstopping, overmatig vet wil doen verdwijnen en de schade» lijke gevolgen: aambeien, rheu». matiek, zenuwachtigheid wiR voorkomen, die zuivere hloecfi en Ingewanden met Het resultaat is verrassend» Men bespeurt terstond den grooten dienst aan de gezondheid; men gevoelt zich vrijer en beter. Flacon f 1.05. Dubbele flacon f 1.7S bij apothekers en vakdrogisten» kapelle. Eén leerling werd niet bevorderd. Het einddiploma van dezen cursus kon worden uitgereikt aanD. J. Niesthoven, P. Tange en J. Willeboordse, allen Middel burg G. J. Barentsen, Ritthem J. P. Ste- ketee, Oost- en West-SouburgD. Kodde, Veere J. Sinke, VlissingenM. Lense link, Vrouwepolder. Aan twee leerlingen kon het diploma niet worden uitgereikt. SCHOOL MET DEN BIJBEL. Nieuwe hoofdonderwijzer geïnstalleerd. Dinsdagmorgen had in de „School met den Bijbel" de installatie plaats van het nieuwbenoemden hoofd, den heer Los. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer A. Arendse Jr., lieeft hern als hoofd der scl ooi geïnstalleerd. Na deze installatie veerden het woord de burgemeester der ge meente, het oud-hoofd der school, de heer J. K. Voogd, alsmede de heer Los, rustend hoofdonderwijzer, vader van het nieuwe hoofd. Tenslotte dankte de heer Los met eenige woorden voor de belangstelling, bij diens installatie betoond. Geslaagd. Dezer dagen slaagde te s-Gravenhage voor het theoretisch en practisch examen middenstandsdiploma de heer P. F. J. Tien pond alhier. De komende en gaande man. Over het eerste kwartaal 1940. Gevestigd: W. J. van Hoepen van Velzen; P. Wisse van Oost- en West-Sou burg H. den Dekker van 's-Gravenpolder Adr. Matthijsse van Veere. V rtrokken: M. Breel naar Indië Chr. Pouwer en gezin naar Oost- en West-SouburgF. Schout naar St. Lau rens P. Dingemanse naar Oost- en West- Souburg S. W. Riemens en gezin naar Oost- en West-SouburgJ. de Witte naar Middelburg B. van den Broeke en gezin naar St. Laurens S. Roelse naar Koude kerke M. Osté (Wed. J. S. Sturm) naar Oost- en West-Souburg G. te Roller naar MiddelburgL. Mersie naar Vrouwepolder (Gapinge). Overplaatsing bij de Spoorwegen. Met ingang van 1 Mei a.s. wordt de heer H. Hiemstra, halte-chef der Neder landsche Spoorwegen in gelyke betrekking overgeplaatst naar Grouw-Irnsum (Fr.) Gevonden voorwerpen. Een kinderportemonnaie met inhoud. Te bevragen bij Joh. Bosch, winkelier, 't Zand D 151. Arts H. A. de Boer vertrekt naar Amsterdam. Naar wrj vernemen is de alhier gevestig de arts H. A. de Boer met ingang van 15 April a.s. benoemd tot assistent controlee rend geneeskundige bij de Rijksverzeke ringsbank te Amsterdam. Dokter de Boer zal te St. Laurens wor den opgevolgd door arts H. Doeleman uit Utrecht. HET STRAND WORDT VRIJGEGEVEN. Maar de gemeente en V.V.V. moeten de afheining betalen. Dinsdagmiddag vergaderde de gemeente raad van Zoutelande voltallig. De voorzitter deelde mede, dat de Kroon de schorsing van het goedkeuringsbesluit van Gedeputeerde Staten inzake verkoop van vroongrond aan den heer J. Corbyn heeft verlengd tot 20 Augustus 1940, en dat de uitkeering uit het gemeentefonds over het tijdvak 1938-1939 504 minder be draagt dan voor genoemd tijdvak is ont vangen. Op voorstel van B. en W. werd besloten het gras van den nieuw aangelegden weg welke op den Noordendolfer uitkomt te verhuren aan J. C. Koppejan Jz. voor 4 per jaar onder voorwaarde dat het houtge was door het grazend vee niet wordt be schadigd. Naar aanleiding van een desbetreffenden brief van den heer H. J. Jongeneel te Den Haag werd op voorstel van B. en W. be sloten aan genoemden heer den grond lig gende tusschen De Brem en den ryweg te koop aan te bieden voor den prijs van 1.50 per vierkanten meter. Van het bestuur van de school met den Bijbel was een verzoek ingekomen om de W.C.'s der school te verbeteren daar de toestand onhoudbaar is. Daar de geheele raad erkende dat verbetering noodzakelijk is, werd op voorstel van B. en W. in be ginsel besloten tot het aanbrengen van de Geboren PIETER Vlissingen, 3 Steenenbeer Ondertrouwc RIEN RINY V Vlissingen, 3 HuwelijksvoitK Toekomstig ad Heden ov groote droe Man, Vade Grootvader, ANTO in den.oude C. LOO A. LOO J. B. LO Rotterdam, Hooidrift Geen bloemet De teraa plaats liébb April a.s. Begraafplaat gevraagde ver machtigd tot plan door den Een verzoek medewerking schoolbanken Aangezien de heeft gevraagd licitanten op t van gemeente 15 per week in den laatste zouden B. en over een ge dienst. Een voc hage om het per week wei verworpen. De briëlse stemden en W. werd stemmen aange meende dat he voor een vakm Besloten were terstaat mede goeden verkeer buitenom de kc de heer Koppe; het verkeer ee tenom de kom. Door de velt verordening onj daarom stelden gin met de hei vanging van h< litieverordening verordening op op het gebruik begraving van bepalingen inz? wijzigd en zul eene zijde van den gemerkt zijde met one\ G li Naar aanleid Commissaris in behandeling geling voor lu< ren. Na veel stemmen besloi treden. De het en Stroo stemt Kc kr B. en W. stc lingen en tem het strand zal kosten van de dat de gemeei Vereeniging vo helft. De heer geheel op de V genverkeer afv wilde wel wat dat de gemeeni betalen. Het vc jan werd met pen. De heerei stemden voor. werd met 4 te^ De heeren Koppejan stem het werk uit aanbesteden. Op voorstel om indien c wordt, een cor de controle oj boeren en de ning der gemet Do Maandagmorj in de Nieuwstr toen een zwaar indraaide. Juis één der kindere W. J. v. d. M. volg, dat één heenging, meld leed kort daan schuld. Bjj. Kon. be; kend de aan verbonden eert Deurloo, arbei< hof" te Tholen

Vlissingse Courant | 1940 | | pagina 2