Uit Zeeuwsch-VIaanderen UIT DEN OMTREK V A Breskens Biervliet Clinge Hoofdplaat IJzendijke Schoondijke W aterlandkerkje. Terneuzen Middelburg. Nieuw- en St. Joosland KERK- EN SCH00LNIEUWS Rechtszaken SCHEEPV A ARTBERICHTEN MARINE EN LEGER MARKTBERICHTEN ~T~ E S AN RUN; EMMERWEG 475 £4 IIJN EN) Sande worden rzwaal gekozen UGANDA 1940. 1940 betreft, dat' het de be- 'olders te doen )0 exemplaren, aar moet wor- eeling in 1942 an dit jubileum gen alsdan een De folders itrekkelijk mo- ïedacht is om ame te maken meer de taak moet gaan be- 5000 exempla- orden vervaar- MAQUETTE. een belangrijk [enwerking met Walcheren, een igen, zulks na Huis in Brus- wil organisee- ïan tentoonge- aquette is, dat |ng geweest te ook het bui- loeling, deel te hotelboek, dat ,t. nog aangevuld entiecampagne nog op het Hing van den ?n op Zaterdag rds één geheel plechtigheid is wat zeer op ewend om van •reportage te rzoek tot een laan om deze at eenige dis- i is van mee- een maquette door het be- ander is van vordt met dio- tot de massa, tissie merkt in 2t de bedoeling imengaan met op Walcheren. ELDEBEKER- EDSTRIJD. ir de Schelde rgaan en zoo reclame voor lede moet men innen en deze rden gevoerd, oor de V.V.V. d financieelen ns te zijn met et bestuur zal en met de or- wemwedstrijd. af desnoods portevenement leren feestdag t. iN SCHOOL- gevraagd of over het be- eer een groot Vlissingen zal liet het geval Vlissingen wil kinderen in IONTJMENT? 3g eens terug ing der boule- om Zaterdag e vlag uit te te open plek- zal dit wel Daarbij denkt het gedeelte 1 café l'Espc- k Gedacht is om op dit gedeelte een monument op te richten dat uitdruk king moet geven aan de verheugenis der Vlissingsche bevolking over de doortrekking van de boulevards. Dit zou echter een flink monument moeten zijn, omdat het anders op deze open vlakte te nietig zou zijn. Het betreft hier nog maar een gedachte, daar zoowel de plannen als de financiering nog nader moeten worden uitgewerkt. De voorzitter heeft echter gemeend reeds nu daarvan kennis te moeten geven, omdat het bestuur het zeer op prijs zou stellen, wanneer anderen een weg wisten aan te geven om deze gedachte ten uitvoer te brengen. Er moet minstens een jaar van voorbereiding zijn. Een korte gedachtenwisseling ontstaat dan over dit onderwerp. RONDVRAAG. Bij de rondvraag feliciteert een der aan wezigen het bestuur met de verkiezing van den heer Zwaai, welke verkiezing onge twijfeld van groot nut zal zijn voor de V.V.V. (applaus). Een ander lid beklaagt zich over te weinig steun van de overheid. Hoewel dit lid erkent dat het houden van congressen hier ter stede van groot belang is, meent hij dat de overheid de belangen van „Bri tannia" voortrekt bij dat der andere be drijven. In het algemeen wordt door de overheid z.i. weinig steun verleend om Vlissingen te maken tot een badplaats van vermaak en vertier, hoewel er toch vermakelijk heidsbelasting genoeg wordt betaald. Bijv. wat betreft het verkrijgen van een later sluitingsuur ondervindt men tegenwerking. Zoo ook weer met de jongste Paaschda- gen. Dit lid is er van overtuigd, dat wan neer „Britannia" zoo iets vroeg, dit zeker zou worden toegestaan. Hij vraagt of het bestuur daaraan eens meer aandacht wil schenken, daar er anders zeker meerdere zaken het niet zullen kunnen bolwerken. De voorzitter is het met den vorigen spreker eens, dat meer gedaan kan wor den. Speciaal een later sluitingsuur acht hij gewenscht. Spr. is echter van meening, dat de overheid niet moedwillig een enkel bedrijf zal bevoordeelen. Een ander lid wijst op het hinderlijke van het open gedeelte der boulevard bij het standbeeld van De Ruyter, waarvan speciaal touringcars veel ongemak onder vinden. Hij vroeg of het niet mogelijk was deze gang dicht te maken waardoor ter plaatse een mooie ruimte zou worden ver kregen. Een bestuurslid, deskundig op dit gebied, zegt dat het op deze wijze maar een halve maatregel zou zijn. Schijnbaar bestaan er andere, grootere plannen voor dit gedeelte van den boulevard. Nog komt ter sprake het parkeervraag- stuk en de verwachting dat de boulevard als auto-racebaan- zal worden gebruikt. De voorzitter zegt dat men ongetwijfeld eerst de practijk wil afwachten en mocht het dan noodzakelijk blijken, dan zullen er zeker maatregelen worden getroffen. Ook wordt nog geklaagd over het niet voldoende schoon houden van de boule vards, terwijl eveneens wordt gewezen op den onoogelijken toestand waarin het pa viljoen „Juliana" zich bevindt. De voorzitter zegt dat deze kwestie al net zoo oud is als het gebouwtje. Het be stuur zal de opmerking echter overbren gen. Ook wordt nog gevraagd of er nog niets naders bekend is over de nieuwe jacht haven. Dit blijkt niet het geval te zijn. Het is een kwestie van financiering. Prachtig succes van het Zeevaartschool elftal. Het voetbalelftal van De Ruyterschool alhier, heeft tijdens een dezer dagen ge houden voetbaltournooi te Apeldoorn, een mooi succes behaald, door dit tournooi te winnen en daarmede beslag te leggen op den fraaien beker, welke door Delfzijl was beschikbaar gesteld. Aan dit voetbaltournooi, dat was geor ganiseerd door de Abel Tasmanschool te Delfzijl, werd deelgenomen door de „Kweek school voor de Zeevaart" te Amsterdam; Machinistenschool te Apeldoorn; Zeevaart school Willem Barentz. te Terschelling; Zeevaartschool te Den Helder; Abel Tas man Zeevaartschool te Delftzijl en de „De Ruyterschool" te Vlissingen. De Zeevaart school uit Groningen bleek op het laatste moment verhinderd te zijn. Nadat Amsterdam met 30 van Delf zijl had gewonnen, trok dit laatste elftal zich terug, teneinde een vlottere afwerking mogelijk te maken. Vlissingen moest het eerst opnemen tegen Terschelling, waarvan met 4—2 werd gewonnen. Daar Apeldoorn een moeilyke 10 zege behaalde op de ploeg van Den Helder, moesten Vlissingen en Apeldoorn kampen voor een plaats in de finale. Ook nu bleken de Vlissingers geroutineerd er. Apeldoorn werd met 30 geklopt. Vlissingen klopt Amsterdam. Zoo kwam Vlissingen dus in de eind strijd tegen Amsterdam. De algemeene verwachting was, dat Am sterdam zich de sterkste zou toonen. In het begin van den wedstrijd zag het daar werkelijk naar uit, doch dit bleek slechts een korte inzinking te zijn, waarvan de ploeg zich spoedig herstelde. De Vlissingers namen het initiatief over en wel zoodanig, dat Amsterdam werd overspeeld. Met rust boekte Vlissingen reeds een 20 voorsprong, terwijl in de tweede helft nog twee doelpunten werden gemaakt, zoodat de „De Ruyterschool"- jongens met 40 den eindstrijd en daar mede tevens dit tournooi wonnen. De winkelsluiting. De in het begin van dit jaar ingevoerde toepassing van de winkelsluitingswet vol doet den betrokkenen in onze gemeente over het aigemeen uitstekend. In tegenstelling met den toestand vóór 1940, toen de winkelsluitingswet in Bres kens practisch niet nageleefd werd en de winkeliers om concurrentie-redenen vaak genoodzaakt waren 's-avonds na 8 uur en 's-Zondags geopend te blijven, kunnen de neringdoenden thans hun zaak op den wet telijk voorgeschreven tijd sluiten. Enkele groepen, zooals sigarenwinke liers, fruithandelaren en bakkers, zijn over de uniforme toepassing der sluitingswet minder verrukt, doch dit bezwaar is, wat den Zondag treft, door allerlei ontheffingen ondervangen. Eén der gevolgen van de in feite nog soepele toepassing der wet op de win kelsluiting is het verschijnen van een mo derne automatiek in de Dorpsstraat. Deze bron van zoete en hartige versnaperingen vindt natuurlijk een vlotten aftrek. De neringdoenden zijn van meening, dat de Breslcensche winkelstand met deze be tere naleving van de sluitingswet ten zeer ste gediend is. Bestuursleden van de win- keliersvereeniging „Ons Belang" beves tigden ons dit. Dat juist aan degenen, die met den verkoop op Zondag in den knel kunnen komen, zeer ruime ontheffingsbepalingen zijn toegestaan, wordt in middenstands kringen gewaardeerd. Men vindt, dat het gemeentebestuur al dadelijk een royaal standpunt heeft ingenomen het bestuur der winkeliersvereniging werd er tevoren in gekend en gaat met de getroffen maatregelen volledig accoord. Wij besluiten met de conclusie, die een gezagdrager uit Breskens ons mededeelde: De winkelstand gebaat; 't Publiek werd niet geschaad. Nieuwe vlschmijn officieel geopend. Maandagmiddag had de officieele ope ning der nieuwe vischmijn plaats. Aanwezig was het gemeentebestuur, ver schillende raadsleden, aannemers van het gebouw, de mijnmcester en de agent van het verkoopkantoor van garnalen. De burgemeester Mr. J. P. Drost heette alle aanwezigen hartelijk welkom en me moreerde dat het vijf jaar geleden is dat alhier een vischafslag is verkregen, en herinnerde er aan dat een jaar terug op 31 Maart 1939, de Raad het besluit nam een nieuwe vischmijn te doen bouwen. Spreker zei dat alhoewel het een sombere tijd is voor de visscherij, de woorden van den minister van Economische Zaken, dat de Zeeuwsche visschery niet ten onder mag gaan, hem in het besluit gesterkt heeft den bouw door te zetten, wetende dat de regeering in deze achter ons staat. Hij wekt visschers en kooplieden op, zich omhoog te werken en hoopte dat het de visscherij in alle opzichten voorspoedig mag gaan. Spr. besloot met den uitroep „Leve Breskens". Hierna zette de burgemeester den eer sten verkoop van garnalen in. Deze koop was groot 55 K.G. en aangevoerd door de Br. 5, schipper La Gasse. De eerste kooper wordt de heer H. de Boer voor den prijs van 0.26 per K.G. De verschillende visschers voeren daar op de haven binnen en gaven de eerste bedrijvigheid in het nieuwe gebouw. Fietser door auto aangereden. Toen de heer D. Zondagmorgen uit de kerk naar huis fietste, werd hij in den Koninginnepolder door een auto aangere den. De chauffeur reed door. Het slacht offer moest zich onder geneeskundige be handeling stellen. Later vernamen wij nog dat de kwetsu ren niet van ernstigen aard waren. Gemeenteveldwachter onderscheiden. Bij Kon. besluit van 28 Maart is aan M. de Block, gemeente-veldwachter te Clinge, de zilveren eere-medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, toegekend. Goedkeuring Statuten Met de Staatscourant van gisteren wer den afdrukken verzonden van „de Getrou we Burgerwacht", thans genaamd „Burger wacht Hoofdplaat", gevestigd te Hoofd plaat. Opbrengst collecte. De verkoop van het Emmabloempje ten bate van het plaatselijk t.b.c.-werk bracht alhier 62.39 op. Verbouwing gemeentehuis te Schoondijke. Zaterdagnamiddag vond ten overstaan van B. en W .te Schoondijke de aanbeste ding plaats van den verbouw (van het eer ste gedeelte) van het gemeentehuis. De ra ming voor de gezamenlijke posten was 900. Ingeschreven was door ambachtslieden uit Schoondijke. Metselwerk J. Daansen 243 P. de Ligny 238. Timmerwerk J. I. van Male 622 J. de Winde 616 Ch. van Lare 590 Jac. van Bare 571,40. SchilderwerkP. Risseuw 213 Jan van i.are 151 Joz. van de Gezelle 150 J. Bliek 143 R. Goethals 134. Ijzerwerk J. van Baal 180,30. VerlichtingA. Vermeulen f 128H Kanse 120 A. P. Haartsen 97,50. Over de gunning wordt nader beraad slaagd. Loop der bevolking. Gevestigd: P. J. Riteco, van Oostburg; J. A. Roets, van Oostburg. V e r t r o k k e n; C. C. de Cock, naar St. Kruis M. M. Cauwels en kind, naar Oostburg. Tijdelijke benoeming leeraar RJH.B.S. Bij Kon. besluit is tijdelijk benoemd tot leeraar aan de Rijks Hoogere Burgeschool te Terneuzen J. Wesseling. DRUKBEZOCHTE LANDSTORMAVOND TE IJZENDIJKE. Geslaagde bijeenkomst. In het gebouw van de R.K. bewaarschool te IJzendijke had Maandag een landstorm avond plaats voor Westelijk Zeeuwsch- VIaanderen. De landstormers waren in grooten getale opgekomen, zoodat geen plaatsje in de ruime zaal onbezet bleef. Velen moesten met een staanplaats genoe gen nemen. Jhr. von Bönninghausen t. H., burge meester van IJzendijke, opende de bijeen komst en heette allen, in het bijzonder de beide sprekers, van harte welkom. De eer ste spreker was de burgemeester van Zie- rikzee, jhr. mr. Schuurbeque Boeye, voor zitter van de Gewestelijke Landstormcom missie „Zeeland', die kort maar kernachtig de landstormers wist te begeesteren voor hun ideaal en streven. Hierna betrad mr. H. de Boer uit 's-Gra- venhage, lid van de Nationale Landstorm commissie, het podium voor het uitspreken van zijn propaganda-rede. Met zeer groote aandacht werd deze voortreffelijke en met gloed voorgedragen rede ddor allen gevolgd. Spr. schetste de leden van het Oranjehuis als de groote verdedigers door de eeuwen heen van ons dierbaarste nationale bezit onafhankelijkheid en vrijheid. Spr. wekte allen op het parool van den landstorm ge trouw te blijven en geschaard om den Oranjetroon te waken voor onze vryheid, onze huisgezinnen, onzen godsdienst, onze welvaart. Tot slot van het eerste gedeelte van den avond werd vervolgens de door Z.K.H. Prins Bernhard opgenomen film „Ons Prinsesje loopt" vertoond. Het tweede gedeelte van den avond was beschikbaar voor het vertoonen van de groote leger- en vlootfilm „Nederland let op Uw saeck". Zooals burgemeester von Bönninghausen in zijn slotwoord zei, is deze film wel in staat om een ieder die nog twij felt aan de geoefendheid, de moderne uit rusting of de weerkracht van onze land- en zeemacht, tot de tegenovergestelde meening te doen veranderen. Tenslotte vond de eerste luitenant Eek- hardt, secretaris der Gewestelijke Commis si e, nog de gelegenheid de vrouwen op te wekken tot steun en medewerking aan het B.V.L.-doel, waarna burgemeester von Bön ninghausen het slotwoord sprak. Het paspoorten-bezwaar. Het schijnt hoe langer hoeduidelijker te worden, dat de bemoeilijking van het grens verkeer te zoeken zijn te Brussel, meldt de Tern. Crt. De Nederlandsche regeering zou er geen bezwaar tegen hebben terug te keeren tot den vroegeren toestand, maar van Bel gische zijde wordt daartegen nog steeds bezwaar gemaakt. Naar verluidt zouden het de militaire autoriteiten zijn, die er bezwaar tegen maken dat genoegen zou worden genomen met gewone bewijzen van Nederlanderschap, om in België te worden toegelaten, doch dezer dagen zagen wij ook als bezwaar vermeld, dat men van wege het beheer der bevoorrading van Bel gië zou willen voorkomen dat een stroom Nederlanders naar België zou komen tij dens den vacantietijd, en door hetgeen zij dan zouden gebruiken de bevoorrading, die berekend is op de Belgische bevolking, zouden ontredderen. Maar hoe klopt het dan, dat de Belgische autoriteiten zoo spaarzaam zijn met het verstrekken van paspoorten aan inwoners van België die naar Nederland willen reizen? Die zouden dan toch in Nederland evenzeer verbruiken hetgeen voor hun levensbestaan noodig is en dat ze nu in België zelf moeten be trekken? Het zou alsdan niets meer zijn dan een wisselwerking, terwijl nu de be volking van beide landen niet alleen voor het volbrengen van zakenreizen doch ook voor familiebezoeken en uitstapjes voor ontspanning voortdurend bezwaren onder vinden en het in ieder geval een dure be weging blijft. Bezoek aan het P.Z.E.M.-gebouw. Vrijdagnamiddag 6rachten Gedeputeerde Staten, vergezeld van de commissarissen der P.Z.E.M. een bezoek aan het in aan bouw zijnde nieuwe kantoorgebouw aan den Singel, meldt het Dbld. v. N.B. en Z. Het gezelschap werd rondgeleid o.m. door den Directeur van de P.Z.E.M. den heer Slooves en den architect, den heer Rothui zen. TRAGISCH ONGELUK OP ONB9WAAKTEN OVERWEG. Een zeer tragisch ongeluk heeft Zondag avond plaats gehad op een onder de ge meente Rilland-Bath gelegen onbewaakten overweg. De militair van G. passeerde even na tien den overweg te voet. Door de duisternis struikelde hy en hij kwam met zijn hoofd zoodanig op de rails terecht, dat hij beivusteloos bleef liggen. Verscheidene minuten lag de man zoo op de rails, zonder dat iemand hem in deze verlaten streek had opgemerkt, aldus de Msb. Vanuit de richting Bergen op Zoom naderde inmid dels een personentrein. De locomotief zaï opongeveer. een vyf honderd meters van den bedoelden overweg verwijderd zijn ge weest, toen bq den man het bewustzijn terugkeerde. Hij hoorde den trein naderen, zag ook de lichten al meer en meer nader bij komen, doch was niet in staat op te staan. Met veel moeite slaagde de onge lukkige erin zijn lichaam van de rails weg te werken. Hij had echter nog geen krach) genoeg om ook zijn handen van de rails te verwijderen, zoodat de wielen van de loco motief hem de vingers totaal afreden. Zoo heeft men den ongelukkige later op den avond aangetroffen. De plaatselijke dokter heeft hem voorloopig behandeld en van G. is daarna naar het ziekenhuis te Middel burg overgebracht. Maandagochtend was zijn toestand naar omstandigheden rede lijk wel. Militair vliegtuig maakt noodlanding naby Kruiningen. Toen gistermorgen een Nederlandsch militair vliegtuig boven Kruiningen vloog, sloeg de motor af waarna de bestuurder trachtte een noodlanding te maken. Hierbij sloeg het toestel over den kop. De piloot bekwam geen letsel, doch het vliegtuig werd beschadigd. De vliegdienst op Haamstede hersteld? Naar het „D. v. Z." verneemt, heeft de minister van defensie erin toegestemd, dat de vliegdienst der K.L.M. tusschen Amster dam en Rotterdam weer wordt doorgetrok ken naar Haamstede. De minister schijnt echter nog bezwaar te hebben tegen het herstel van den dienst HaamstedeVlissingen. Eerstgenoemde beslissing houdt evenwel nog niet in, dat Haamstede zijn vliegdienst ook weer krijgt, al is dit zeer waarschijn lijk. Eerst moet de K.L.M. er n.l. van over tuigd zijn, dat de exploitatie van de lijn uit financieel oogpunt mogelijk is. Deze mogelijkheid wordt nu onderzocht. Notaris A. Snoodyk f In den ouderdom van 80 jaar is te Rot terdam overleden notaris A. Snoodijk, ge boortig uit Wissekerke. Logementhouder in eigen huis bestolen. De politie te Middelburg heeft per radio de aanhouding verzocht van den 28-jarigen G. C., die ervan verdacht wordt een beurs met plm. 60 en enkele kleedingstukken te hebben ontvreemd van den logement houder K., waar hij in huis was. C. is spoorloos verdwenen. Controleur der grondbelasting overgeplaatst. Bij beschikking van den minister van Staat, minister van Financiën is de con troleur der grondbelasting J. W. Roelf- sema, hoofd van de controle te Middel burg, verplaatst naar Arnhem, en aange wezen als hoofd van de contróle der grondbelasting aldaar. NIEUWE BURGEMEESTER VAN ST. JOOSLAND BENOEMD. Bij K. B. van 1 April is met ingang van 1 Mei 1940 benoemd tot burgemeester der gemeente Nieuw- en Sint Joosland mr. F. S. K. J. graaf van Randwijck. ss= De nieuwe burgemeester werd 14 Decem ber 1904 te Bloemendaal geboren. Hij was laatstelijk volontair ter gemeente-secretarie van Soest en is thans gemobiliseerd als reserve-eerste-luitenant der veldartillerie. Bevestiging en intrede. Zondag deed de heer G. J. H. Gijmink zijn intrede als predikant der Ned. Herv. gemeente te Nieuw- en St. Joosland, na bevestigd te zijn door ds. A. T. W. de Kluis uit Rotterdam, vroeger te Vlissin gen. R. Kath. Kerk. Benoemd tot kapelaan te Rotterdam kapelaan B J. A. Haanen, voordien te Vlissingen. Benoemd tot onderwijzeres aan de open bare lagere school te Nieuwdorp (gem. 's Heer Arendskerke) mej. C. J. Meijler te Vlissingen. Politierechter. De politierechter te Middelburg behan delde heden de volgende zaken: D. v. d. M., 36 jaar, kruidenier te 's Heer- Arendskerke, verdacht van het in strijd met de wet doen vervoeren van een rubber autoband te 's Heer-Arendskerke op 23 Januari jl., 5 b. s. 2 d. h. M. A. M., 22 jaar, borduurster te Hulst, verdacht van diefstal van een bedrag aan geld te Hulst op 28 Januari jl. ten nadeele van J. Truyens. Behandeling aangehouden tot 16 April a.s. J. v. H., 40 jaar, loondorscher te St. Kruis, verdacht van verboden vervoer van 3000 kg. tarwestroo te St. Kruis op 26 Januari jl. 20 b. s. 10 d. h. M. M. B. Y., 33 jaar, huisvr. P. v. E. te Sas van Gent, verdacht van het koopen van goederen zonder betaling te Westdorpe en Sas van Gent in den loop der jaren 19341937. Een week gevangenisstraf. A. S., 31 jaar, werkman te Hulst, ver dacht van verboden uitvoer van 200 KG. steenkolen te Koewacht op 28 Februari jl. 10 b. s. 5 dh. L. A. K., hvr. G. E., 26 jaar, te Breskens, verdacht van heling van wollen dekens te Breskens in 1939. 20 b. s. 10 dh. D. G., 54 jaar, werkman te Wissenkerke, verdacht van het valschelijk opmaken van een gezinsinkomstenkaart voor de steun- verleening te Wissenkerke in Januari 1940. Een maand gevangenisstraf, C. v. d. H., 30 jaar, werkman te Zierik- zee, verdacht van mishandeling van G. v, d. Berge te Zierikzee op 6 Maart jl. t 20 b. s. 10 dh. L. A. v. d. H., 39 jaar, koopman te St. Laureijns (B.), verdacht van verboden uit voer van 3000 KG. gerstestroo te St. Kruk op 18 Februari 1940. 14 dagen gevangenis straf. Afscheid by het loodswezen. Gistermiddag namen in tegenwoordig heid van een groot aantal genoodigden te Maassluis de loodsschipper M. 't Hart te Maasluis en de zeeloodsen F. Goos te Rot terdam, C. Tijmons te Rotterdam, K. Spruijt te Schiedam en W. van Keulen te Maassluis op eenigszins plechtige wijze afscheid van den dienst van het loods wezen, daar zij met ingang van 1 April den dienst hadden verlaten. G. K. graaf van Hogendorp In den ouderdom van 75 jaar is overleden gep. kapitein-luitenant ter zee G. K. graaf van Hogendorp. Teraardebestelling gep. Schout-bïj-Nacht M. H. E. Sackse. Op de begraafplaats Nieuw Eik en Dui nen te Den Haag is hedenmiddag ter aar de besteld het stoffelijk overschot van wijlen gep. schout-bij-nacht tit. M. H. E. Sackse. Onder de aanwezigen bevonden zich o.m. gep. vice-admiraal C. J. E. Brutel de la Riviere, gep. kapitein ter zee A. H. C. Heydeman, verschillende officieeren, oud zeeofficieren en oud marinepersoneel. VISCHMIJN VLISSINGEN. Maandag 1 April. Redelijke aanvoer garnalen. Kleinhandel 2025 ct. per K.G. pellerij 18 cent per K.G. Zoodjes 0.301.30. Ruime aanvoer van consignatiezendingen. Schol 1.30 140, wijting 0.80—f 1.30, gul 1.90— 2.10, alles per 10 K.G. GEM. VISCHMIJN BRESKENS. 32 vaartuigen 1900 K.G garnalen, klein handel 1920 ct., export 1926 ct. GOESCHE MARKT. 2 April. Eieren per 100 stuks 3.103.55, per 25 stuks 0.83, particuliere prijs 4.32%. Kleine eieren 2.903.10. Eendeieren 3.103.12. Ganseieren 67.40 per 100 stuks. Kalkoeneieren 4.50 per 100 stuks. Boter 1.70 per kg., per kg. j; 0.85, particuliere prijs 0.95 per kg. Fabrieksboter 0.95 per kg. Afwijkende boter 0.50 per kg. 2e kw. Boerenboter 0.80 per kg. Noteering handelaren.; Boter 0.70 per kg. Kipeieren 2.80 per 100 stuks. Eendeieren 2.80 per 100 stuks. Poelje-eieren 2.50 per 100 stuks. Ganseieren 6 per 100 stuks. Eierveiling Goes. Aanvoer 155.000 stuks. Groote kipeieren 3.103.55 p. 100 st. Kleine kipeieren 2.90f 3.10 p. 100 st. Eendeieren 3.103.12 per 100 stuks. Ganseieren 67.40 per 100 stuks. Kalkoeneieren 4.50 per 100 stuks. AARD APPELMARKT ROTTERDAM. 1 April. Brielsche Eigenheimers 2.402.70, Zeeuwsche Eigenheimers 22.25, Zeeuwsche Bonte 2.602.80, Zeeuw sche Blauwe 2.60—2.90, Bintjes 2.20 2.30, Bevelanders 2.152.30, Red Star 2.60—2.75. Met tamelrjken aanvoer, kalmen handel. VLASMARKT ROTTERDAM. Aanvoer 11.475 kg. blauw, schoon 0.95 1.20, 4800 kg. wit Zeeuwsch 0.95— 1.25, 2700 kg. Hollandsch geel 0.95 1.25, 4000 0.80—f 0.95. Alles per 100 kg. Er blijft voldoende kooplust zoowel op het land als op de beurs. De prijzen blijven ongewijzigd doch worden echter sterk be twist door de koopers. Een gedeelte bleef onverkocht. VEEMARKT ROTTERDAM. 2 April. Aanvoer 165 paarden, 4 veulens, 1526 magere runderen, 965 vette runderen, 50 vette kalveren, 55 graskalveren, 2332 nuchtere kalveren, 280 schapen en lamme ren, 66. bokken en geiten. Totaal 5444 stuks. Prijzen per kg. Vette koeien 74—86, 5872, 4656 ct. vette ossen 74—82, 60—72, 48—58 ct. stieren 70—76, 60—68, 5458 ct. vette kalveren 130145, 105 120, 90100 ct. schapen 64, 57, 43 ct. lammeren 67, 60, 52 ct. graskalveren 60, 50 ct.; nuchtere kalveren 38, 33, 28 ct. slachtpaarden 69, 59, 51 ct. Prijzen per stuk Schapen 40, 30, 21 lammeren 30, 22, 15 nuchtere slachtkalveren 9, 7, 5 slachtpaarden 305, 220, 155; werkpaarden 390, 265, 165 hitten 285, 230, 150 kalfkoeien 290, 200, 140 melkkoeien 285, 200, 140; varekoeien 210, 155, 130 vaarzen 160, 125, 95 pinken 105, 85, 65graskalveren 60, 40, 30 bokken en geiten 17, 12, 6. OverzichtAanvoer iets korter, handel kalm, prijzen als gisteren, prima koeien 90 ct., prima os 86 ct. stieren aanvoer iets ruimer, handel lui, prijzen onveran derd vette kalveren aanvoer matig, han del tamelyk, pryzen als gisteren, prima 1.55schapen en lammeren aanvoer grooter, handel kalm, prijzen van gisteren met moeite te handhavennuchtere slacht- en fokkalveren aanvoer korter, handel stug, prijzen gedruktpaarden aanvoer iets ruimer, handel levendig, prij zen van vorige week goed te handhaven; kalf- en melkkoeien aanvoer ruimer, han del matig, prijzen constantvarekoeien aanvoer als vorige week, handel flauw, pryzen onveranderd; vaarzen aanvoer ta melijk, handel stroef, prijzen stabielgras kalveren aanvoer als vorige week, handel traag, prijshoudend; bokken en geiten aanvoer als vorige week, handel vlug, prij zen onveranderd.

Vlissingse Courant | 1940 | | pagina 3