MEIIUDIUIEIS El FIEE2EIS Uit Zeeuwsch-Vlaanderen VOOR COLLECTIEVE PENSIOENVERZEKERINGEN Breskens Biervliet Cadzand Hoofdplaat Groede. Sluis IJzendijke Zuidzande WENDE MEN ZICH VRIJBLIJVEND OM ADVIES EN OFFERTE TOT DE HAV BANK HOOFDKANTOOR SCHIEDAM HET KAN UW BELANG ZIJN. Machinefabriek Scheepswerf van P. SMIT Jr. N.V. ROTTERDAM vraagt voor spoedige indiensttreding BEKWAME Een drieling geboren. Een Zeeuwsch-Vlaamsche schippersvrouw, A. Broekaertde Kooter, die met de firma „Anna Maria" te Wemeldinge lag, is in het gasthuis te Goes moeder geworden van drie dochtertjes. Denzelfden dag zijn de meisjes nog in de parochiekerk gedoopt en kregen daarbij, volgens het Dbld. v. N.B. en Z, de namen van Maria, Lucia en Anna. Het is ongeveer 30 jaar geleden dat te Gces een drieling geboren werd. Nieuwe Vischmijn geopend. Hedenmiddag heeft de burgemeester mr. J. P. Drost officieel geopend de nieuw ge bouwde vischmijn, staande op de Haven Oostzijde. Dit gebouw is buitengewoon practisch ingericht en voldoet aan de eischen des tijds en is een verbetering die zeer zeker door de visscherij op prijs zal worden ge steld. Het mterieur bestaat uit een kantoor voor den mijnmeester en den agent van het verkoopkantoor van garnalen. Dit heeft een prachtig uitzicht op de Schelde! Voorts bevinden er zich in het gebouw aparte bergplaatsen ten gerieve van de garnalenkoopers, telef.cel, W.C. en urinoir. De verkoophal is ruim 15 bij 15 m. Ook dc verlichting van het gebouw overdag laat niets te wenschen over; er is een dak- licht aangebracht van draadglas. De verlichting geschiedt electrisch en tevens is het gebouw aan de waterleiding aangesloten. De schippers die nu in de haven liggen, kunnen water betrekken vanuit de vischmijn. De koopsom van het gebouw bedraagt f 7300.wat een besparing voor de ge meente beteekent, daar er bij de vroegere vischmijn ruim f 1000.huur per jaar be taald werd. Op de openingsplechtigheid komen wij morgen nader terug. Benoeming tijdelijke onderwijzeres. Burgemeester en Wethouders dezer ge meente hebben met ingang van 1 April tot tijdelijk onderwijzeres .tan de openbare la gere school benoemd, mej. E. Koster, voor heen als vaste leerkracht aan deze school verbonden. 39 JAAR TROUW LI1>. Zaterdag j.l. heeft de heer J. A. Faas alhier zijn functie als altblazer in het mu ziekcorps „Harmonie" neergelegd. Genoem de persoon is onafgebroken 39 jaar lid van genoemde vereeniging geweest. De voorzitter, de heer Koscense bedankte het lid voor de trouwe samenwerking. De heer Faas beantwoordde den voorzitter en hoopte dat het een voorbeeld zou zijn voor andere leden. GEMEENTE-GENEESHEER MET INGANG VAN HEDEN EERVOL ONTSLAG GEGEVEN. Met benoeming van nieuwen functionaris zal nog worden gewacht. Vrijdagavond vergaderde de raad onder voorzitterschap van den burgemeester. Alle leden waren aanwezig. Voor kennisgeving werden o.m. de vol gende ingekomen stukken aangenomen: Van de Ged. Staten de mededeeling, dat tot 1 Januari 1941 ontheffing verleend wordt van de verplichting tot het geven van onderwijs in „lichamelijke oefening". Tegen het wederinvoeren van de kei-mis te Oost- en West-Souburg bleek de raad geen bezwaren te hebben. Met algemeene stemmen werd het voor stel van B. en W. aangenomen om den termijn, waaronder aan de gemeente 's-Heerenhoek een kasgeldleening ad 8000 tegen 3i/2 rente werd verstrekt, met drie maanden te verlengen. Gemeente-geneesheer krijgt on gevraagd eervol ontslag. Hierna deelde de voorzitter mede, dat Ged. Staten 8 Maart jl. goedkeuring ver leenden aan het raadsbesluit van 22 De cember 1939, waarbij een niet gevraagd eervol ontslag verleend werd aan den ge meente-geneesheer, dr. Dikkenberg, arts te Zuidzande, uitsluitend op grond, dat het feit der vestiging ter plaatse van een medicus van zoodanig belang voor de gemeente is, dat ter stimuleering van dit belang het gewenscht is, dat deze als ge meente-geneesheer wordt aangesteld en bij welk besluit voorts bepaald is, dat dr. Dik kenberg gedurende 15 jaren een schade loosstelling ontvangen zal van 70% zijner jaarwedde. Het voorstel van B. en W. om dit ontslag 1 April a.s. te doen ingaan werd met 6 stemmen aangenomen; één lid onthield zich. In de instructie van den gemeente-ge neesheer werden eenige wijzigingen aan gebracht. Met de benoeming van een nieuwen functionaris, wiens salaris 200 zal bedragen, zal in verband met een paar bepalingen in de Ambtenarenwet nog een tijd worden gewacht. Op zijn verzoek werd aan het hoofd der school een bedrag van maximaal 25 cent per persoon, die aanwezig waren, beschik baar gesteld ter bestrijding van de kosten van den onlangs gegeven ouderavond. Aan het verzoek van het hoofd dit be sluit zoodanig te nemen, dat het ook gelden zal voor volgende ouderavonden werd met 6 tegen 1 stem voldaan. Aan een ingezetene, wiens kind een ope ratieve behandeling heeft ondergaan en die niet bij machte is de daarmee gepaard gaande kosten geheel voor eigen rekening te nemen, werd een tegemoetkoming van 35 verstrekt. Overeenkomstig het door B. en W. over gelegde concept werd een regeling vast gesteld, betreffende een gemeenschappe- Irjken dienst inzake de luchtbescherming tusschen de gemeenten in W.-Zeeuwsch Vlaanderen. Op verzoek van de maatschappij tot be vordering van ooft- en tuinbouw om een subsidie berekend naar één cent per inge- Verhuiswagen in droge sloot gereden. Vrijdagmiddag is tusschen Kloetinge en Kapelle een verhuisauto, waarin een inboe del was geborgen van een gezin, dat van Vlissingen naar Den Helder gaat verhuizen, in een droge sloot, links van den weg gere den, meldt het Dgbl. v. N.B. en Z. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De schade aan het meubilair zal wel belangrijk zijn. zetene gedurende 5 jaar beschikbaar te stellen voor het exploiteeren van proef velden, werd met algemeene stemmen gunstig beschikt. Mijn aangespoeld. Vrijdag is nabij dé haven alhier een mijn aangespoeld. Het gevaarlijke projectiel werd direct onder bewaking gesteld. VERREGAANDE ROEKELOOSHEID. Aangespoelde vliegtuigbom meegenomen. Zaterdagnamiddag spoelde er in de nabij heid van Hoofdplaat op de Wijk no. 1 een vliegtuigbom aan van Engelsche afkomst. Deze werd gevonden door een op dat ge hucht wonenden arbeider. Ofschoon er her haaldelijk op gewezen wordt, deze voor werpen niet aan te raken, had deze per soon toch de vergaande mvoorzichtigheid het voorwerp mede te nemen en op een terrein in de nabijheid de: woningen neer te leggen. Gelukkig is dit zonder onheil te stichten afgeloopen. Des avonds werd het projectiel vernietigd. Luchtbescherming. Zaterdag werd voor bovengenoemden dienst examen afgenomen in Eerste hulp bij ongelukken. Het examen vond plaats in de openbare school alhier en werd afge nomen door de doktoren Van Gelderen, Middelburg en Jongsma, Groede en sergt.- majoor R. Kokelaar van de transport colonne van het Roode Kruis te Vlissingen. De volgende dames en heeren hebben voldaan aan de verlangde eischen Dames: M. Brakmanle Clercq. M. Groothaert, Cath. Salomé, M. de Sutter, S. van Kerk- voort, O. van Poucke en de heeren Chr. de Graaf en P. J. Israë. Twee candidaten werden afgewezen. SPOEDEISCHENBE VERGADERING VAN GEMEENTERAAD. De heer H. F. Boogaard tot ambténaar bouw- en woningtoezicht en gemeente opzichter benoemd. Zaterdagavond kwam de voltallige ge meenteraad onzer gemeente in een spoed- eischende openbare vergadering onder voorzitterschap van burgemeester A. Aer- naudts bijeen. Voor deze vergadering be stond van de zijde van het publiek uiterma te groote belangstelling. Zrj werd uitgeschreven daar men Don derdag jl. tot geen besluit kwam inzake benoemingen ambtenaar belast met bouw en woningtoezicht en gemeente-opzichter. Op de voordracht van een ambtenaar belast met het bouw- en woningtoezicht stonden 1. I. J. de Groote te Groede 2. P. de Bruyne te Retranchement en op de voordracht van een gemeente-opzichter: 1. H. F. Bogaard Jaczn. te Sluis 2. P. de Bruyne te Retranchement. Donderdag kon de raad zich met de voordracht van B. en W. niet vereenigen. Bij de opening vroeg de voorzitter Zater dag wat de raad thans wenscht. In art. 1 staat dat de benoeming geschiedt door den gemeenteraad uit een voordracht door B. en W. Wil de raad de geheele bevoegdheid aan zich houden? (dit betreft bouw- en woningtoezicht) De heer Smoorenburg was voor wijziging van dit artikel. Toen de heer Metz van het in behande ling zijnde afdwaalde en bouw- en woning toezicht met het ambt van gemeente-op zichter verwarde, wees de heer van Mazijk hem erop dat hij van de zaak niets begrijpt. De heer v. d. Vijver vroeg hoeveel solli citanten er waren, waarop wethouder van Mazijk zei wij hebben het momenteel over de instructie. De heer van Mazfjk vroeg of het de be doeling van den raad is art. 9 eveneens te wijzigen (verbod zonder toestemming van B. en W. teekeningen voor particulieren te maken en toezicht te houden bij de uitvoe ring van bouwwerken). Dergelijke conflic ten als van Donderdag voel ik niet vee) voor, aldus spreker. Wethouder Hoegen stelde voor over te gaan tot stemming over wijziging art. 1. Hiertoe werd besloten. Alvorens tot stemming over te gaan deelde wethouder van Mazijk mede dat hij, omdat het de wensch van den raad is, voor zal stemmen, doch dat hij deze geste geenendeele kan toejuichen. Met algemeene stemmen werd besloten tot wijziging van art, 1, zoodat het een vrije verkiezing wordt. Voorts werd met algemeene stemmen aangenomen de instructie op 30 Maart in- plaats van 1 April te doen ingaan. Toen de voorzitter vroeg of art. 9 eveneens gewij zigd moest worden, werd ontkennend ge antwoord. Hierna las de secretaris de na men der sollicitanten voor. Het waren de heeren J. H. Baas, H. F. Bogaard, J. J. van Hee allen te Sluis, P. J. de Bruyne te Retranchement, I. J. de Groote te Groede. Bij de stemming werden op H. F. Bo gaard 4 en op den heer I. J. de Groote 2 stemmen uitgebracht (1 stem ongeldig). Bijgevolg was de heer H. F. Bogaard ge kozen tot ambtenaar belast met bouw- en woningtoezicht. Hierna ging men over tot wijziging van de instructie van den gemeente-opzichter. Ook hiervan werd art. 1 gewijzigd, bijge volg vrije verkiezing. Besloten werd deze instructie eveneens 30 Maart inplaats van 1 April in te doen gaan. De sollicitanten voor deze betrekking waren H. F. Bogaard, J. H. Baas, J. J. van Hee en P. J. de Bruyne. Bij de stemming werden alle stemmen op den heer H. F. Bogaard uitgebracht, bijge volg was hij ook gekozen voor gemeente opzichter. Hiermede was tevens het laatste punt van de agenda afgehandeld en sloot de voorzitter de vergadering. Begrafenis I. Brevet. Zaterdagmiddag werd onder groote be langstelling het stoffelijk overschot van den heer I. Brevet op de algemeene begraaf plaats te Sint Anna ter Muiden ter aarde besteld. De overledene die tal van bestuurs functies vervulde, was o.m. kerkelijk ont vanger van de Ned. Herv. Kerk te St. Anna ter Muiden en directeur van de coöperatie ve Boerenleenbank. Voorts was de heer Brevet meer dan 25 jaar lid van den ge meenteraad geweest. Tot degenen die hem de laatste eer be wezen behoorden burgemeester Aernaudts, oud-burgemeester Berkens, de wethouders Hoegen en van Mazijk en tal van deputa ties van vereenigingen. Aan de groeve voerde ds. Beukenhorst het woord. Een raadsvergadering met muziek. BURGEMEESTER HOUDT NIEUW JAARSREDE. De raad vergaderde Vrijdagavond onder voorzitterschap van burgemeester jhr. von Bönninghausen t.H. voltallig. Deze verga dering was door omstandigheden de eerste van dit jaar, wat voor den voorzitter aan leiding was den leden alsnog de gebruike lijke goede wenschen voor 1940 aan te bie den. De voorzitter werd vervolgens onver staanbaar daar inmiddels op het trottoir vóór de raadszaal een groepje rondtrekken- .de „Volendam"-muzikanten fortissimo het bekende „Lang zal hij leven" had ingezet. Deze muzikale storing werd echter offici eus bij de agenda ingelascht toen de voor zitter, zoodra de klanken waren verstomd, de aandacht vestigde op den verjaardag van den secretaris. Namens allen wenschte hij hem van harte geluk. Vervolgens gaf de voorzitter een overzicht van de voor onze gemeente belangrijke gebeurtenissen in 1939. Van meer dan ingrijpende beteekenis was daar dan de in Augustus afgekondig de algemeene mobilisatie met alles wat er aan spannends aan is voorafgegaan en er rechtstreeks is uit voortgevloeid. In ver band hiermede viel een, in vergelijking met 1938 verhoogde activiteit in het treffen van voorbereidende maatregelen ter bescher ming der burgerbevolking tegen luchtaan vallen waar te nemen. Doch te weinig nog, meende de voorzitter, is de burgerbevol king doordrongen van de noodzaak van het treffen van tijdige maatregelen tot zelfbe scherming. De resultaten, verkregen in het land bouw- alsook ln het middenstandsbedrijf, waren bevredigend. Het totaal aantal inwoners is slechts met 4 vermeerderd en bedroeg op 1 Jan. jl. 2763. Voor armenzorg, steunverleening en werkverschaffing werd 9408 uitgegeven, zijnde een zevende deel der totale uitgaven. Hierna werd overgegaan tot behandeling der agenda. Diverse ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Eveneêns zonder discussie werden de pen sioen-grondslag van den gemeente-scere- taris en de instructies der gemeente-artsen opnieuw vastgesteld. De begrooting 1939 werd voor verschil lende posten gewijzigd. O.m. werd besloten de nieuw gebouwde kluis van een pannen dak te voorzien. Tengevolge van tempera tuursverschillen tusschen binnen- en bui tenlucht vormt zich thans herhaaldelijk condensatie-water tegen het plafond van de kluis hetgeen een ruïneerenden invloed zou hebben op de archieven. Vastgesteld werd een gemeenschappelij ke regeling met de gemeenten in West- Zeeuwsch-Vlaanderen inzake het bescher men van de bevolking tegen luchtaanval len. B. en W. werden gemachtigd tot ver pachting bij inschrijving van de stand plaatsen ter gelegenheid van de kermis in 1-940. Tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim werden benoemd de heeren Cormeleij, Overtveld, Bukkens, dr. Brou wer en Bun. Aan de afdeeling West Zeeuwsch-Vlaan- deren van de Maatschappij tot bevordering van Ooft- en Tuinbouw werd een subsidie verleend van 1 ct. per inwoner als tege moetkoming in de kosten van aanleg en exploitatie van drie proefboomgaarden. De voorzitter deelde nog mede dat de steunnormen ten einde tegemoet te komen in de vermeerderde kosten voor levenson derhoud met 10 zijn verhoogd. En verder dat een begin zal worden gemaakt met het verfraaien der boulevards door nieuwe be planting aan te brengen in de omgeving van de vesten. Aanschaffing van brandweer materiaal. Bij de rondvraag vroeg de heer de Wilde waarom de plaatselijke middenstand was gepasseerd bij het aanschaffen van nieuw materiaal voor de brandspuit. De voorzit ter zei dat waar mogelijk de plaatselijke middenstand in leveranties aan de gemeen te wordt ingeschakeld. In dit geval was het z.i. niet mogelijk geweest doch spr. zei een onderzoek toe. Nog een praatje over ys en zandstrooien. De heer Giljam was er niet over te spre ken dat de werkloozen dezen winter niet gratis op de y'sbaan „de Veste" waren toe gelaten, niettegenstaande het water op de ze uitdrukkelijke voorwaarde door de ge meente was verhuurd. De voorzitter, te vens voorzitter der ijsclub, was van mee ning dat deze bepaling naar den geest en niet volgens de letter diende te worden uit gelegd, m.a.w. dat met werkloozen bedoeld waren werklooze schaatsenrijders. Zoo niet, aldus spr., dan ware het ook billijk geweest bijv. kleine middenstanders gratis toe te laten. Overigens is men steeds zeer soepel opgetreden. Tot slot vestigde de heer Calon er nog de aandacht op dat in den voorbijen winter bij gladheid der wegen het gemeentebe stuur vaak onvoldoende of heelemaal geen zand e.d. heeft laten strooien. Hiertegen voerde de voorzitter aan dat het strooien van één kar zand op ongeveer vier gulden komt te staan en dat bovendien van de zijde der inwoner ook zeer weinig strooi- lust werd getoond. Spr. achtte in principe het opnemen in de politieverordening van een artikel, bepalende dat bij gladheid ieder verplicht is zelf de noodige maatregelen voor zijn woning te treffen, wel goed. Hierna werd de vergadering gesloten en bezichtigde de raad onder leiding van den burgemeester het interieur der nieuw-ge- bouwde kluis. Zij vermeldt dat de kluis niet alleen bestemd is voor het bewaren van archieven doch ook is ingericht als scherf - en brandvrije schuilplaats voor het perso neel van secretarie en luchtbeschermings dienst. Ds. Stegenga neemt afscheid. Voor een overvolle kerk heeft Ds. A. Th. Stegenga heden afscheid van de Ned. Herv. gemeente genomen in verband met zijn aanstaand vertrek naar Arnhem. De afscheidspreek handelde over 1 Kor. 15 57. „Maar Gode zij dank, die ons de overwinning geeft door onzen Heer Jezus Christus. Voorts hield Ds. Stegenga nog een korte toespraak tot de gemeente, waarin hij achtereenvolgens den burgemeester, het hoofd der school, kerkvoogdy, kerkeraad, organist en kosteres, alsmede de predikan ten die aanwezig waren met een kort woord toesprak. Ouderling I. RisseeuwBrakman sprak den scheidenden predikant toe. Hij liet de gemeente zingen Gezang 274 4 Ds. M. J. Beukenhorst uit Sluis sprak den predikant toe, als iemand buiten de gemeente en als collega. Na afloop was er nog gelegenheid Ds. Stegenga en zijn vrouw persoonlijk de hand te drukken, waarvan door zeer velen ge bruik werd gemaakt. Aan de uitgang was er een extra col lecte voor de zending op bijzonder ver zoek van Ds. Stegenga. Deze collecte heeft ruim 27.opgebracht. Mijnen op de Schelde. Vrijdag dreven op de Westerschelde vijf mijnen. De marine heeft hiervan twee stuk geschoten, de drie anderen zijn naar zee afgedreven. Zaterdag werden tusschen Breskens en nieuwe Sluis drie mijnen ge signaleerd. Met afgaand water dreven ook zij naar zee. De drinkwatervoorziening van Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. ZINKER IN HET KANAAL VAN TERNEUZEN GELEGD. Ten behoeve van de drinkwatervoorzie ning van Westelijk Zeeuwsch Vlaanderen, is van den watertoren te Axel af via Drie Schouwen een nieuwe transportleiding ge- legdover Zwartenhoek in de richting Drie kwart en van daar over PhilippineIJzen dijkeWaterlandkerkje naar den in aan bouw zijnden watertoren te Oostburg. Nabij Driekwart kruist deze leiding het kanaal TerneuzenGent, zoodat daar ter plaatse een zinker door het kanaal moest worden gelegd. Het kanaal heeft hier een breedte van 78.50 meter gemeten op den waterspiegel en een diepte van 9 meter. De zinder moest op 2 meter diepte on der den kanaalbodem worden gelegd. Daartoe is in de afgeloopen week door een baggermolen een sleuf gebaggerd, waarvoor rond 3000 kubieke meter grond is verzet. Hedenmorgen is men met het plaatsen van den zinker begonnen. Het is een zgn. dubbele zinker, bestaan de uit 2 evenwijdig naast elkaar gelegen buizen, elk met een doorlaat van 250 mm. De ontwikkelde lengte van elke buis be draagt 93.50 meter. Bij verticalen stand van den zinker be draagt de afstand tusschen hoogste en laagste punt ca. 11 meter. Voor het leggen van de buizen in het kanaal werd de volgende werkwijze ge volgd De beide buizen waren door middel van houten ondersteuningsbalken aan elkaai gekoppeld en werden hierdoor op den juis- ten afstand van elkaar gehouden. Daar de totale lengte van 93.50 metei en de hoogte van 12 meter te groot was om den zinker in zijn geheel te vervoeren, was dezein drie stukken verdeeld en we twee deelen aan de beide oevers elk hori zontaal gemeten, ongeveer 11 meter lang, en een middenstuk van ongeveer 55 meter Heden werd in staat van faillis sement verklaard PIETER DE VISSER, kapt. b.d. Prov. Stoom- bootd., wonende Kanaalstraat 16, Vlissingen. Rechter-comm.Mr. VAN DER HOOP curator Mr. H. L. VAN ZANTEN, Badhuis straat 98. lengte. Voor het opstellen van de beide oeverstukken waren van de oevers uit stellingen in het kanaal gebouwd zoodanig dat nog een doorvaartopening van 58 me ter vrij bleef. Het middenstuk was opge- stèld op een zestal zolderschuiten. Vandaag werd de scheepvaart op het kanaal van 6 uur 's morgens tot 4 uur 's middags gestremd, in welken tijd het mid denstuk van den zinker tusschen de stel lingen werd gevaren. Thans moeten de verbindingen tusschen do oeverstukken en het middenstuk worden gemaakt. Zijn deze gereed dan wordt de zinke.r op luchtdruk beproefd om de gemaakte verbindingen op dichtheid tecontrolee ren. Blijkt de zinker volkomen dicht te zijn, dan wordt hij ''oor middel van de lieren waaraan hij is opgehangen langzaam in het kanaal neergelaten, waarbij het ballasten geschiedt door inbrengen van leidingwater door middel van een aansluiting op het onder druk staande buizennet op den Oos- telijken kanaaloever. Bij elke lier is een man gezeten en op commando van den leider wordt elke lier met dezelfde snelheid afgedraaid. Doordat de zinker aan gekalibreerde kettingen is opgehangen en hierop meetpunten zijn aan gebracht, weet men op elk moment hoe diep de zinker is gezakt. Ligt de zinker in de sleuf van den ka naalbodem dan wordt nogmaals een pers- proef gehouden met water onder een druk van 10 atmosfeer, om te controleeren of bij zakken geen lekkages zijn ontstaan. Bezwaren tegen bijzondere reisvergunningen voor de Zeeuwsche grensstreek. Naar aanleiding der berichten over het voornemen der regeering tot het invoeren eener regeling dat voor reizen naar het buitenland een bijzondere vergunning zal noodig zijn, heeft de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaande ren zich bij breed gemotiveerd adres tot de regeering gewend, om de bezwaren on der het oog te brengen, die een dergelijke regeling voor dit grensgebied zou hebben, indien voor iedere overschrijding der grens een bijzondere vergunning zou moeten worden aangevraagd. De inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen hebben niet alleen tal van handelsrelaties in België, maar er bestaat ook veel familieverwantschap tus schen inwoners van Nederland en België. Maar bovendien zijn de inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen in vele gevallen ook genoodzaakt van Belgisch territoir gebruik te maken om te reizen van hun woon plaats naar het overig deel van Neder land, in verband met den voor het doen hunner zaken in het centrum, oosten of noordei des lands te beperkten dienst van de veerbooten, wanneer zij in den zeer vroegen morgen moeten vertrekken of in den laten avond of des nachts terugkeeren. Ook by ijsgang en mist, als de veerdien sten niet kunnen functionneeren is de eeni- g weg om Zeeuwsch-Vlaanderen te ver laten of te bereiken en te reizen naar of van het overig deel van Nederland via Belgisch gebied over Antwerpen. Ten bate der inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen wordt daarom aangedrongen op een even- tueele soepele uitvoering van den aange- kondigden maatregel. MARKTBERiCHTEN VEEMARKT ROTTERDAM. 1 April 1940. Totaal-aanvoer 1986 stuks804 vette runderen, 197 vette kalveren, 43 nuchtere kalveren, 298 schapen en lammeren, 644 varkens. Prijzen per K.G.vette koeien 7486, 58—72, 4656 ct. vette ossen 7482, 60 72, 48—58 ct.vette kalveren 130—145, 105120, 90100 ct. varkens (levend ge wicht) 61, 60, 59 ct. schapen 64, 57, 43 ct.; lammeren 67, 60, 52 ct. Prijzen per stuk schapen 40, 30, 21; lammeren 30, 22, 15. Vet koeien en ossen aanvoer flink, han del matig, prijzen als vorige week, prima xwaliteit 90 ct., prima koe 90 ct., prima os cot 86 ct.vette kalveren aanvoer als vori ge week, handel redelijk, le kwaliteit prijs houdend, 2e en 3e kwaliteit iets lager; schapen en lammeren aanvoer grooter, han del vlug, prijzen als vorige week varkens aanvoer ruimer, handel matig, prijzen on veranderd.

Vlissingse Courant | 1940 | | pagina 3