De steun aan de Mij. „Zeeland". Aspirin UIT DEN OMTREK NOOTJES Middelburg. Arnemuiden Goes Op 14 en 15 Juni a.s. zullen de oorspron kelijk voor September j. 1. georganiseerde eeuwfeesten van de Camera Obscura te Haarlem doorgang vinden. Zaterdagmiddag is in een der zalen van het gebouw van de Arbeiderspers te Am sterdam ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van het dagblad „Het Volk" een tentoonstelling geopend, die een overzicht geeft van ontstaan en groei van het sociaal democratisch dagblad. Mr. P. J. Oud, die tot lid van de Tweede Kamer benoemd was verklaard in de vaca- ture-Cohen, heeft die benoeming niet aan genomen. Thans heeft de voorzitter van het cen traal stembureau in deze vacature be noemd verklaard den heer H. A. Zwijnen- berg te Enschede. De bekende Belgische voetbalscheids rechter John Langenus is de dupe gewor den van een brutalen diefstal. Dieven zijn dezer dagen zijn woning binnengedrongen en namen, behalve de juweelen van zijn echtgenoote, alle kostbare souvenirs uit zijn scheidsrechterloopbaan mee. Alles bij elkaar wordt het ontvreemde geschat op 40.000 Belg. frs. 9 9 9 Op 81-jarigen leeftijd is te Rome ge storven generaal Fabbry, die in den vo- rigen oorlog als chef van den generalen staf van het derde legercorps verscheidene veldslagen heeft meegemaakt. 9 9 9 De Zweedsche politie heeft in Sundsvall 'een Zweedschen arbeider, die Sovjet-Rus- risch onderdaan was geworden, gear resteerd. De man had van de Sovjets op dracht gekregen uit Finland vertrouwelijke inlichtingen op kortegolf uit te zenden. Hij wordt beschuldigd van spionnage. 9 9 9 Volgens het instituut van dr. Gallup te New York tot peiling van de openbare meening, wil 84 pCt. der Amerikanen een overwinning der geallieerden. Eén pCt. wenscht een Duitsche zege en 15 pCt. heeft geen meening. 9 9 9 Sir John Gilmour, de Engelsche minis ter voor de scheepvaart, is Zaterdagoch tend plotseling te Londen overleden. 9 9 9 De begrooting van de Sovjet-Unie raamt de inkomsten voor het komende belasting jaar op 182.200 millioen roebel en de uit gaven op 179.700 millioen roebel, waarvan 57 milliard bestemd is voor de landsverde diging. 9 9 9 Het ministerie van Irak, onder leiding van Nouri Pasja, is afgetreden. Terstond is er onder voorzitterschap van Rachid Quilani een nieuwe regeering gevormd. 9 9 9 Tijdens een vergadering van nationaal- socialisten te Aarhus in Denemarken wer den gisteren ongeveer 100 deelnemers door de politie gearresteerd, omdat zij in uni form waren gekleed, hetgeen verboden is. Later werden zij weer vrijgelaten, met de verplichting een jas aan te trekken, zoodat de uniform niet te zien was. 9*9 Op vele plaatsen in de Vereenigde Sta ten, vooral in Penssylvanië en New.-Jer- sey, hebben het stijgen der temperatuur en de zware regenval tot ernstige overstroo mingen geleid. In beide genoemde staten hebben duizenden personen nun woningen moeten verlaten en een toevlucht in de groote steden moeten zoeken. 9 9 9 Volgens de New York Times heeft Ne derland 210 stukken voor luchtdoelkanon nen in Amerika besteld. 9 9 9 Miss Corla Sterling, een bekend Ameri- l^aansche aviatrice, en vier kinderen, die zrj op V een pleziertochtje had meegenomen, zijn Zondagmiddag omgekomen,' toen haar particuliere toestel nabij het vliegveld King-Country brandend neerstortte. cieele oogmerken behoorlijk te exploitee- ren. In het vervolg van zijn rede huldigde de voorzitter den secretaris, den heer Pieter- se, die thans mede jubileerde. Voorts dankte spr. architect Vrijenhoek voor het vele dat hij in den loop der ja ren voor de vereeniging heeft gedaan en de bestuurders die in de afgeloopen jaren hun krachten aan de vereeniging hebben gegeven. Spr. eindigde met den wensch uit te spreken dat de nu heerschende sombere tijden spoedig vervangen mogen worden door blijdere dagen en dat men dan weer met volle kracht zal mogen werken aan het doel Voor iederen Nederlander een goede woning. Een reeks sprekers. Als eerste van de reeks sprekers die hierop hun gelukwenschen kwamen aanbie den, verkreeg burgemeester Van Woelde- ren het woord die nogmaals uiting wilde geven aan zijn groote waardeering voor het werk dat hier in het belang der ge meenschap verricht wordt. Het prachtige werk is steeds gegroeid en de praktijk heeft bewezen wat de vereeniging tot stand heeft gebracht. Na nog enkele woor den tot de bestuursleden te hebben gericht, waarmee steeds met genoegen is samen gewerkt, sprak de burgemeester de hoop uit dat men voorspoed zal blijven hebben en de vereeniging haar dankbare taak zal mogen voortzetten. Er is nog huizennood. Het gemeentebestuur hoopt dat het initia tief groote vruchten moge afwerpen, even als in de afgeloopen 20 jaar. Hierna hield de secretaris, de heer L. J. Pieterse een geestig speechje, waarin hij den aanwezigen een kijkje gaf op wat er zich achter de schermen afspeelt, maar waaruit tevens bleek met welk een goed hart de bestuursleden zich voor deze zaak geven. Vele avonden moeten aan de ver eeniging worden besteed en ook de vrouw van een woningbestuurder heeft dikwijls veel te verduren. Voorts wees hij nog op een van de moeilijke werkzaamheden van een woningbestuurder: het verhuren. Het valt niet mee iedereen tevreden te stellen. Al is er veel gebouwd, toch \s er nog veel te doen om iederen Vlissing§r van een goede woning to voorzien, aldus sg>r» De heer Bommer bracht de gelukwen schen van den Nationalen Woningraad over. Het heeft spr. getroffen dat het ju bileum niet in een stemming van zelfge noegzaamheid gevierd wordt en dat het bestuur zich nog een groote taak voor de toekomst heeft gesteld. „Goed Wonen" heeft een complex dat er mag zijn in Ne derland. Tenslotte uitte spr. den wensch dat men in de richting van den bouw van eengezinswoningen, dè ideale volkshuisves ting, zal voortgaan. Wethouder A. Rorije bracht namens de bewoners dank voor hetgeen tot stand is gebracht en gaf de verzekering dat zij steeds achter het bestuur zullen staan wanneer dit met verdere plannen zal ko men. Hierna volgde in de rij van sprekers, notaris J. C. Paap die namens de vereeni ging tot verbetering der volkshuisvesting gelukwenschen aanbood en de hoop uit sprak, dat bij behoefte het aantal wonin gen nog zal groeien. De heer L. P. van Oorschot sprak na mens de afdeeling Vlissingen van de S.D. A.P. en de raadsfractie van deze partij. Hij bood felicitaties aan en wees op het werk dat deze partij bij het totstandkomen van de vereeniging heeft verricht. De drang naar goede volkshuisvesting is juist uitgegaan van de minderbedeelden. Het streven naar goede huisvesting beteekent het dienen van de beschaving en de cul tuur, aldus spr. In het vervolg van zijn toespraak deed spr. de belofte dat men steeds op de hulp van zijn partij zal kun nen rekenen. Ieder mensch heeft recht op een behoorlijke woning. Hierna richtte spr. woorden van erkentelijkheid tot den bur gemeester voor zijn streven naar goede volkshuisvesting en tot den architect Vrijenhoek voor hetgeen hij hier heeft ge wrocht. Namens den Vlissingschen bestuurders- bond bood de heer A. R. König gelukwen schen aan en deelde mede dat deze bond in nader overleg met het bestuur van „Goed Wonen" een geschenk zal geven. De heer A. de Bart, van de coöperatie „De Broe derband" wees op het gelijke doel van de woningbouwvereeniging en de coöperatie, nl. werken zonder winstbejag. Voorts bo den nog gelukwenschen aande heeren den nog gelukwenschen aan: de heer Andriessen namens de R.K. woningbouw vereeniging „St. Willibrord" en de heer Steketee namens de woningbouwvereeni ging „Gemeenschappelijk Belang". Hierna dankte de architect, de heer M. Vrijenhoek voor de tot hem gerichte woorden en uitte hij zijn dankbaarheid jegens het bestuur voor de hem geboden gelegenheid te mogen werken voor de volkshuisvesting, die hem na aan het hart ligt. Hij deed zijn woorden vergezeld gaan van een stoffelijk blijk van erkentelijkheid, nl. een stalen schrijfmachinetafel voor het kantoor, terwijl mevr. Vrijenhoek met en kele woorden aan het bestuur een ets en aan de acht dames van de bestuursleden een zilveren bonbonschaaltje met inscriptie overhandigde. Uitvoerig bracht de voorzitter hierop alle sprekers dank en gaf uiting aan zijn gevoelens. Plet had hem getroffen dat het werk zoo hoog aangeslagen wordt, hetgeen hij overigens waardeert. Spr. acht het echter een plicht van ieder aan de verbe tering van de volkshuisvesting mede te werken. Daar in den Nationalen Woning raad vogels van diverse pluimage samen werken, wilde spr. „Gemeenschappelijk Be lang", die de jubileerende vereeniging niet altijd goed kon vinden, doch thans tot groote verheugenis haar gelukwenschen kwam aanbieden, aanraden lid te worden van dezen raad. Tenslotte beloofde spr. dat het bestuur al het mogelijk zal doen de volkshuisvesting op nog hooger peil te brengen. Rest ons nog te vermelden dat fraaie bloemstukken o.m. waren ontvangen van de afdeeling der S.D.A.P., de doktoren Staverman, Smitt en Detmar, de Gasfa briek, de woningbouwvereenigingen „St. „Willibrord" en „Gemeenschappelijk Be lang", de coöperatie „Broederband" en aannemer Vader, terwijl de aannemer Brinkhuis een electrische klok aanbood. DE STAAT DE BELANGRIJKSTE AANDEELHOUDER. Aan de memorie van toelichting op het wetsontwerp inzake de verstrekking van een rentedragende hypothecaire geldleening aan en verdere deelneming* in het aandee lenkapitaal van de Stoomvaart Mij. „Zee land" ontleenen wij nog het volgende De Maatschappij deed bij haar verzoek om steun een beroep op de tijdens den we reldoorlog getroffen en bij de wet van 11 Januari 1919 bekrachtigde regeling, welke hierop neerkwam, dat de „Zeeland" zich verplichtte haar bedrijf intact te houden en uit te varen, zoo dikwijls zulks door de Re geering in verband met postale of andere landsbelangen werd verlangd, waartegen over de „Zeeland" een vaste vergoeding ge noot en tegemoetkoming in de directe vaar- kosten na aftrek van een deel van de ge- inde vracht- en passagegelden. De regeering eischte stopzetting van den dienst. Dit beroep kon de regeering niet aan vaarden wegens de sedert het aangaan van dit postcontract zoozeer gewijzigde omstandigheden. De regeerïng heeft met het oog op de aan het nut geenszins geëvenredigde kosten, verbonden aan het blijven on derhouden onder de huidige omstandig heden van een dienst, hoe beperkt ook, aan de principieele bereidverklaring tot financieelen steun de voorwaarde ver bonden, dat de dienst zou worden stil gelegd. Aan deze voorwaarde is vol daan. De regeering is tot de conclusie gekomen dat er zoowel in het belang van het perso neel als in het algemeen economisch belang termen aanwezig zijn, de maatschappij „Zeeland" tegemoet te komen in de kosten van de instandhouding van het voor den dienst gereed gehouden bedrijf. Uitkeeringen aan de maatschappij zullen plaats vinden na onderzoek van de uitga ven en de inkomsten, waarbij met het oog op het financieele belang van den Staat eventueel naar bevind van zaken voorwaar den kunnen worden gesteld ten aanzien van de organisatie van het bedrijf, hetzij alleen voor den huidigen toestand, hetzij mede voor een verdere toekomst. Bij overweging van dit voorstel dient in aanmerking te worden genomen, dat de Staat thans van het uitstaande gewone aan deelenkapitaal ad 2.020.500, 1.000.000, dus iets minder dan de helft, in zijn bezit heeft, dat van het preferente aandeelen kapitaal ad 1.500.000, 1.467.000 in han den van den Staat is en dat door de maat schappij tot een bedrag van 500.000 in komstobligaties zijn uitgegeven, welke in preferente aandeelen kunnen worden omge zet en voorts, dat voor de uitoefening van het stemrecht gewone en preferente aan deelen in het algemeen wel op één lijn wor den gesteld, doch dat over belangrijke aan gelegenheden in afzonderlijke vergaderin gen telkens met een meerderheid van 3/5 der stemmen wordt beslist. De regeering is van meening dat de zeggenschap van den Staat ingevolge de geldende verhoudingen niet evenredig zou zijn aan zijn financieele deelneming, indien de Staat in nog sterkere mate bij het bedrijf der Stoomvaart-Maat schappij „Zeeland" financieel wordt betrokken. Teneinde bij de uitoefening van het stem recht een bij het financieel belang van den Staat passende verhouding te verkrijgen en tevens te waarborgen, dat bij een verder verloop van zaken wenschelijk gebleken maatregelen in zake de organisatie van het bedrijf ook zullen worden doorgevoerd, ver dient steunverleening door afgifte van aan deelen de voorkeur. Aangezien de te betalen registratierech ten onder de huidige omstandigheden voor het bedrijf een zwaren last zouden vormen, die de voor rekening van het Rijk te nemen onkosten van het bedrijf weder zouden ver- hoogen, wordt voorgesteld de beoogde ver grooting van het geplaatste kapitaal der vennootschap van het bedoelde recht vrij te stellen. „GOED WONEN". DE KUNSTAVOND VAN Dat „Goed Wonen" niet alleen de huis vesting harer leden op schitterende wijze bevordert, doch ook op gezette tijden aan dacht wijdt aan hun cultureele belangen en moreele verheffing, daarvan heeft de kunstavond, Zaterdag- en Zondagavond in het met bloemen en planten versierde Con certgebouw tevens autoriteiten en genoo- digden aangeboden, een sprekend bewijs geleverd. Het was inderdaad een kunst avond van groot formaat, dien wij Zater dag bijwoonden en welke werd ingeleid door den voorzitter, den heer A. C. van de Velde, die met zijn overige bestuurs leden op het podium had plaats genomen. Spr. achtte het een eer en een genoegen de volle zaal het welkom te mogen toe roepen, daarbij zich in het bijzonder rich tend tot den burgemeester, wethouders, den gemeente-secretaris, de raadsleden, verschillende doktoren, de besturen van de zustervereeniging „St. Willibrord", de Ver eeniging tot verbetering van de volks huisvesting en Gemeenschappelijk Belang, waarna hij den heer L. J. Pieterse, die 20 jaar het secretariaat voert, en de heeren A. R. König, W. F. Helm, J. C. Leuve- link en J. van der Peijl, die als mede-pio- niers eveneens de goede zaak steeds trouw bleven, dankte voor hun moreelen steun. Na nog eenige ook reeds 's middags ge memoreerde punten releveerd te hebben, gaf voorzitter Van de Velde het woord aan de artisten. De Vlissingsche Orkestvereeniging, onder de bekwame leiding van Jan Kuiler, opende het trotsche programma, waaraan voorts medewerkten Jan Musch, Rolien Numan, Chaja Goldstein en Wolfgang Wijdeveld, met den „Krönungsmarseh" aus der Oper „Der Prophet" van G. Meijerbeer, muziek van een klinkend pathos, die het bij de massa nog steeds doet en als symbolisee ring van het succes, waarmede het werk van „Goed Wonen" is bekroond, ongetwij feld op zijn plaats was. Het orkest liet zich na deze te waardeeren uitvoering hoo- ren in de „Grosse Balletmusik" aus der Oper „Margarete" (Faust) van Gounod, welke voorname, geestige, melodieuze mu ziek rhythmisch-elegant werd vertolkt (pic colo, fluit en clarinet vermelden we voor hun knap spel gaarne even afzonderlijk) en de uitvoerenden veel succes deed ver werven, waarin de leider de concertmees teres, mevr. S. A. Hofelein-Bekker, zeer sympathiek liet deelen. Daarna de voordrachtkunstenaar-acteur Jan Musch met het bekende, doch te wei nig begrepen verhaal van de drie ringen uit „Nathan der Weise", een dramatisch gedicht van den Duitschen dichter Lessing (17291781), die voor godsdienstige ver draagzaamheid streed. Op voortreffe lijke, beeldende wijze heeft Jan Musch het gesprek tusschen sultan Saladin en den Jood Nathan voorgedragen en daarmede op de onvergankelijke waarde en waarheid van deze parabel, welker strekking, de ge lijkheid in wezen van alle menschen, hier een Jood, een Christen en een Muzelman en dat niemand kan zeggen, welke gods dienst de eenig ware is, op dezen tijd van geestelijke verwording wel zeer toepasse lijk is, het juiste licht doen valleh. Op dit klassieke tooneel volgde het „mo derne", dat, naar wij hopen, nooit klas siek zal worden. De voordrachtkunstena res Rolien Numan droeg n.l. het frag ment „Na middernacht" uit „Het meisje, waarmee de kinderen niet mochten om gaan" van de jonge Duitsche schrijfster Irmgard Keun voor. En zij deed dit inder daad met een plastiek, stern-nuances en illustratieve gebaren, welke tot een sug gestieve, karakteristieke uitbeelding van haar onderwerp voerden. Wij zagen den „climax": bepaalde personen in het volle licht der „schijn"-werpersrondom hen..,.stikdonkere nacht......... Vervolgens trad, ingeleid dooi: den kla- vierspeler Wolgang Wijdeveld met een Ma zurka (Le petit Juif) van Chopin, de dan seres Chaja Goldstein voor het voetlicht met een reeks dansen, ontstaan in het Ghetto (afgesloten Jodenwijk), waarmede zij veel merkwaardigs en persoonlijks heeft geboden. De choreografie van deze dansen schiep een suggestieve sfeer: het meisje, waaruit de wanhoop, de moeder (zielig figuurtje!), waaruit de angst sprak. Een ware pracht-creatie werd „De Badchen" (De vedelende muzikant). Na de pauze vergastte Chaja Goldstein op een serie Jiddische liederen, welker be- teekenis zij vooraf verklaarde. Ook hierin hebben wij haar èn als voordrachtkunste nares èn als zangeres hoogelijkst kunnen waardeeren. Haar succes, waarin zij haar trouwen begeleider Wolfgang Wijdeveld be trok, was zeer groot en ging met bloemen gepaard. In dit tweede programma-deel hoorden we Jan Musch in twee berijmde monolo gen van Paradies n.l. „Een overjarig blad", welke zeer onderhouden-ondeugend werd gedeclameerd en een „Thüringer Sage", die een zeer expressieve weergave genoot. Rolien Numan kwam daarop met het tweede deel uit Irmgard Keun's werk, het meisje, dat de fouten van de groote men schen ziet, nogmaals bewijzen, dat zij een voordrachtkunstenares van bijzondere klas se is, wie de sterke vertellingen van de schrijfster uitstekend liggen. Ook deze beide artisten oogstten een volkomen succes, voor Roiien Numan even eens van bloemen vergezeld. Het orkest-aandeel bestond thans uit twee elegische melodieën van Grieg („Herz- wunden" en „Letzter Frühling"), terwijl Mozart's met charme gespeelde, ongeëven aarde Serenade „Eine kleine Nachtmusik" den sluitsteen legde en nogmaals een spon taan applaus deed oplaaien. „Goed Wonen" heeft met dezen kunst avond, waarop Kunst met een groote K werd geboden, op werkelijk onvergetelijke wijze haar 20-jarig jubileun gevierd. Dat na afloop de eenvoudigheid der al- ledaagsche dingen volgde door middel van een gezellig samenzijn, wie zal het den feestelingen euvel duiden? 't Is mensche- lijk en daardoor alleszins begrijpelijk. De boog kan niet altijd gespannen zijn. Rest ons nog te vermelden, dat de alge- meene vereeniging tot bestrijding van de t.b.c. door bloempjes verkoop den avond benutte om ook de lijdende menschheid niet te vergeten. Goed bekeken! Naar wy vernemen bedraagt de netto-opbrengst 30. O. De klok van de St. Jacobstoren wordt verlicht. Ieder Vlissinger en velen ver buiten onze gemeente kennen den trouwen St. Jacobstoren, die ieder kwartier zijn vroo- lijke tonen over onze Scheldestad doet weerklinken. Wanneer men den toren voor bijgaat moet het wel raar loopen, wil men niet werktuigelijk even naar boven kijken naar de klok. Maar er was tot nu toe een gebrek's avonds zag men niets, zoodat men maar op het melodietje van het klokkenspel moest afgaan, hoe laat het was. Hierin is echter thans ver andering gekomen. Tot groote verrassing zullen de wandelaars Zaterdagavond gezien hebben dat de wijzerplaten thans verlicht zijn en op ideale wijze. De wijzerplaten worden n.l. niet door een schijnwerper belicht, doch de uren en de wijzers zijn metelectrische lampen aangegeven, het geen het voordeel heeft dat men tot ver in den omtrek duidelijk kan zien hoe laat het is. Niet alleen is dit een groot gemak, doch het levert een buitengewoon aardigen aanblik op. Naar wij vernemen zal deze verlichting den geheelen nacht, althans zeker voor den tijd van den oorlog, blijven branden. De lampen worden automatisch met de straatverlichting in- en uitgeschakeld. 25 jaar Nederlandsen Fabrikaat. Nederlandsch Fabrikaat, de bekende ver eeniging bestaat 25 jaar. Wij hebben daar van in ons blad reeds enkele malen mel ding gemaakt. Dit belangrijke feit is aanleiding gewor den tot verschillende bescheiden „feeste lijkheden". O.m. heeft het hoofdbestuur den leden die sinds de oprichting in 1915 onafgebroken deel uitmaken der vereeni ging, een diploma aangeboden, uit waar deering voor dit langdurige lidmaatschap. De secretaris-penningmeester der Vlis singsche .afdeeling, de heer L. J. M. van Raalte heeft dezer dagen met enkele toe passelijke woorden de diploma's uitgereikt aan de Vlissingsche leden die hiervoor in aanmerking komen. Hiertoe behooren de voorzitter notaris J. C. Paap, ir. J. Blok land Visser, de fa. Dommisse Zn., de heer Jos. Ovaa. Ook de secretaris-pen ningmeester is sinds de oprichting lid en ontving dus voor zichzelf eveneens een exemplaar van dit herdenkings-diploma. Myn aangespoeld. Naar wy vernemen is Zondagmorgen vroeg op het badstrand een mijn aange spoeld. Heh projectiel, dat van de Neder- landsche marine was, is door een officier gedemonteerd. Verkooping motor-botter. Notaris J. L. van der Harst te Middel burg heeft Zaterdamiddag in café „Uni versal" alhier in het openbaar verkocht De motor-botter Arm. 3 met staand en loopend want, ankers, zeilen, kettingen, netten, korren, dreggen, 2 compassen, zwemgordels, gebouwd als Urker botter met beun. Kooper werd de heer J. Meerman Azn. te Arnemuiden, voor 345. Een afscheid. Dezer dagen heeft te St. Laurens de heer D. Bartels afscheid genomen als leider van den distributiekring St. Laurens, waarbij alle gemeenten op Walcheren, behalve Vlissingen en Middelburg behooren. De voorzitter, burgemeester van 't Hoff, met wien mede aanwezig waren de burge meesters van Serooskerke, Oostkapelle, Westkapelle en Koudekerke, heeft den heer Bartelds, die naar Vlissingen vertrekt, waar hij te werk is gesteld bij de P.Z.E.M-, dank gebracht en gelukgewenscht, daar hij thans een betrekking heeft gekregen, die meer in overeenstemming is met zijn op leiding en vroegere werkzaamheden. Burgemeester van Colijnsplaat en Kats krijgt eervol ontslag. Bij K. B. van 28 Maart is aan J. W. A. Stüte op zijn verzoek, met ingang van 20 Mei 1940, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeenten Colijnsplaat en Kats, onder dankbetuiging voor de langdurige diensten, door hem in die be trekking bewezen. Het Muziekconcours te Middelburg op tweeden Pinksterdag. Zaterdag vergaderde in het Nederlandsch koffiehuis te Middelburg de Meco 1940, de commissie, die de voorbereiding op zich nam voor de feesten ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan van het Middel- burgsche Muziekkorps, met het bestuur van den bond van Harmonie- en Fanfarekorp sen in Zeeland om de plannen te bespreken voor het op 13 Mei, den tweeden Pinkster dag, te houden concours. Bond van Clir. Bakkerspatroons in Nederland. Gewest Zeeland. De algemeene vergadering van het ge west Zeeland van ^en bond van Chr. Bak kerspatroons in Nederland zal, naar wij vernemen Dinsdag 9 April a.s. in het ge bouw der C.J.M.V. te Middelburg worden gehouden. Na afdoening van de huishoude lijke zaken zal als spreker optreden de heer K. Kolstein van Bilthoven, secretaris van den bond, met het onderwerp „Passi viteit of activiteit?" Opbrengst collecte. De Zaterdag gehouden collecte met vlag getjesverkoop ten bate van het O. en O. werk heeft bruto een som van 511.79 y2 opgebracht. VERBETERINGEN VOOR DE VISSCHERS. Onkostenberekening verhoogd bjj niet- varen wegens slecht weer 2 vergoeding per vaartuig. Dat deze eerste week varen bij de vis- schers niet meeviel, is te begrijpen, doch Zaterdag werd aan de visschers bekend gemaakt dat de onkostenberekening ten gunstevan hen verhoogd was, De nieuwe berekening is thans per vischdag voor een vaartuig met een motor van 30 paardekraehten 6.60 (voorheen 5.75), 31 t/m 40 p.k. 7.70 6.50), 41 t/m 50p.k. 8.50 7), 51 t/m 60 p.k. 9.30 (ƒ7). De onkosten zijn echter beduidend gestegen, waardoor de nieuwe regeling niet zóó gunstig is dan zij wel lijktniettemin het is voor de visschersvloot toch weer een verbetering. Indien er wegens weeromstandigheden niet uitgevoren kan worden, zal thans ook 2 vergoeding per vaartuig gegeven worden. Afscheid ds. J. de Vries. Zondagavond nam ds. J. de Vries wegens bekomen emeritaat afscheid van de Ned. Herv. gemeenten GoesWilhelminadorp en wel in de Groote Kerk te Goes, die, hoe wel het aantal zitplaatsen voor deze gele genheid met 700 was uitgebreid, geheel gevuld was. De scheidende predikant hield eerst verschillende toespraken en richtte zich o.a. tot de predikanten in de gemeente en in de classis (ds. Odé kon vanwege zijn gezondheid nog niet aanwezig zijn), tot de kerkeraden, de kerkvoogdijen, de organis ten, de kosters en ten slotte tot de beide gemeenten die hem Donderdag jl. zulk een onvergetelijken dag hadden bereid.Daarna bediende hij het Woord uit Handelingen 4 vs. 12, dezelfde tekst waarmee hij 40 jaar geleden te Grijpskerke zijn intrede deed. Hierna sprak ds. P. J. Steins den scheidenden leeraar hartelijk toe. Op zijn verzoek zongde gemeente ds. de Vries toe Psalm 121 vs. 4. iOOGWATER TE VLISSINGEN EN BRESKENS Maandag 1 Dinsdag S 8.32 21.06 9M 22.29

Vlissingse Courant | 1940 | | pagina 2