Luna Sprits [28.0001 Uit den omtrek Middelburg. liggekerke Rechtszaken LUCHTVAART LAATSTE BERICHTEN Advertentiën Jo Vibbe BAKKI KLOK i lezers i Jo <Fibbe -I rnet stroorrien, m van liefde .[te droom en, ïi': Schat, beschermt [jé vólkomen. belangrijkste en met liefde verde- stemming en wordt stemmen. De heer tegen, evenals zgn Wilde. van een gedeelte nlaan. hun college te tot den aanleg van it den aanleg van aan, gelegen tus- )schjeslaan op vol aarmede van de ogende perceelen, reedte van onge- m over te n^men, er een crediet te 3500. h.s. aangenomen. N had nog ge- der bewoners in» hg wordt gehou- egt overleg met 3n voetbalterrein. de huurovereen- vereeniging „De in der sport-ter- Kapoentjesweg 500 per jaar, gt 30 April a.s., bestaande voor- orstel wordt be- a.p.) heeft nog den aanleg der at toe; er zijn er ismat moet goed hjl de vorst veel kan, worden de sclub VHssingen. ijsbaan aan den oppervlakte van vereeniging LJs- 5 verhuren voor ïkend te zijn in- 1939, voor den >.a. onder voor bevoegd is, de ientijds te doen g van een op- .nden en dat bg e huurster alles op het terrein •stel wordt be- v.d) geeft zfln huurverhooging gen door leden- igdurige vorst de kas. visschershaven. orstei om gun- adres van de krnemuiden in verordening op geld der vaar de kaden der Ingelsche kade ce in deze ge- die op vaste e havens aan- hippers zuiks abonnement, en met 31 De- i-age van 1 x bij vooruit- wordt goedge- <1 sbescherming" vereenkomstig lerwijswet als it te spreken, it geacht het ichool" uit te indelsbe'scher- mgenomen. .Gasthuis". ter goedkeu- ing van het r 1939 aan, derde blad). Om het kampioenschap biljarten van Zeeland le klasse cadre 45/2. Verhulst wint zgn drie partgen. Onder groote belangstelling werd Don derdagavond in het lokaal van den heer Baarends te Goes, een aanvang gemaakt met den wedstrijd om het biljart-kampioen schap van Zeeland le klasse cadre 45/2, welk tournooi is georganiseerd door de biljartclub A.L.M te Goes. Begonnen werd met de partijen Verhulst Hoornick en Lambermontvan de Velde. Verhulst begon goed. In zijn derde beurt produceerde hij een mooie serie van 42, doch daarna was hg er een tijdje finaal uit, zoo dat hij na 12 beurten 80 noteerde. Hoornick, een echte veteraan, liet zich niet door zijn tegenstander intimideeren, doch speelde rustig verder. Een fraaie serie van 34 ver- -dient vermelding. Toch was hij tegen het spel van zijn clubgenoot, dat inderdaad een klasse beter is, niet opgewassen. Verhulst won tenslotte dan ook onbedreigd, al was zijn gemiddelde, voor zijn doen, niet bijzon der hoog. Op het andere biljart had Lambermont weinig moeite met v d. Velde. Met vrij re gelmatig spel, waarbij meermalen een fraaie serie werd gemaakt, was hg v. d. Velde spoedig een stuk voor. Toch speelde v. d. Velde oók niet slecht, doch de tegenstand was te groot. Lambermont won dan ook met ruim verschil, waarbij het opvallend was dat zoowel Hoornick als v. d. Velde op 105 bleven staan. Vervolgens moest Verhulst het opnemen tegen Lambermont, een partij waarnaar groote belangstelling uitging, omdat alge meen verwacht wordt dat beide spelers tot de ernstigste favorieten voor den titel zul len behooren. Nadat de eerste beurten wei nig verschil brachten, wist Verhulst met een fraaie 36 in zijn 5e beurt, zijn tegen stander te passeeren, vooral daar deze daartegenover weinig wist te stellen. Van dit moment af bleef Verhulst de leiding be houden. en hoewel Lambermont twee series van resp. 20 en 26 wist te maken, was zijn achterstand te groot om Verhulst nog te kunnen bedreigen. Deze won deze partij dan ook met een beter gemiddelde dan zijn vorige. Het was een prachtige demonstratie van het mooie biljartspel. Op het andere biljart hadden de clubge- nooten Hoornick en v. d. Velde het tegen elkaar opgenomen. Speciaal het spel van den heer Hoornick trok aller belangstelling. Reeds in zijn 2e beurt noteerde hij een goe de 28, doch v. d. Velde wist met kleinere serietjes de partij gelijk te houden. Totdat de heer Hoornick in zijn 13e beurt een 23 maakte, om daarna, na een poedel van v. d. Velde, onmiddellijk daarop een keurige 42 bijeen te stooten. Helaas brak deze serie af op een ketsbal. Doch daarmede had hij te vens èèn flinken voorsprong verkregen, welken hij niet meer afstond. Jammer was liet dat zijn gemiddelde in deze partij, door een aantal poedels, daalde. Tot slot van dezen avond volgden nog de partijen tusschen de heeren Lambermont— Hoornick en Verhulstv. d. Velde. De heer Lambermont begon overweldi gend. In zijn derde beurt wist hij een prachtige serie van 64 te maken, waarmede hg zijn, totaal op 93 bracht. Hoornick no teerde toen 11 en was er ook daarna finaal uit. De heer Lambermont had met deze serie echter zijn kruit verschoten en het duurde nog vrij lang aleer hij aan deze partij een einde maakte. Hoornick bleef op 52 staan. Op het andere biljart had Verhulst wei nig moeite met zijn clubgenoot v. d. Velde, die blijkbaar een slechte wedstrijdspeler is. Nadat Verhulst in zijn 5e beurt een serie van 42 had gemaakt, liet hij in zijn 14e beurt een fraaie 49 zien. Tegen dit spel was v. d. Velde niet opgewassen en hoewel ook hij een goede 30 maakte, verloor hij toch met groot verschil. De uitslagen waren F. Verhulst 200 22 43 9.09 C. Hoornick 105 22 34 4.77 J. Lambermont 200 16 36 12.50 I. v. d. Velde 105 16 26 6.56 F. Verhulst 200 16 36 12.50 J. Lambermont 147 16 26 9.25 C. Hoornick 200 26 42 7.69 I. v. d. Velde 151 26 27 5.80 J. Lambermont 200 14 64 14.28 c. Hoornick 52 14 12 3.71 F. Verhulst 200 17 49 11.76 I. v. d. Velde 93 17 30 5.47 De wedstrijd gezet. wordt hedenavond voort- HET STRAND VAN SCHOUWEN GEHEEL VRIJ. RotterdamHaamstede zou binnenkort weer gevlogen worden. Naar aanleiding van het bericht in en kele dagbladen, dat het badleven op Wal cheren aanstaanden zomer kan voortgaan, terwijl Schouwen en Duiveland echter voor een groot gedeelte verboden gebied zal blijven, deelt de burgemeester van Haam stede, Jhr. R. J. H. G. Roëll ons mede, dat de mededeeling, „dat de kust van Schouwen op verscheidene plaatsen afge sloten zal blijven" onjuist is. Integendeel deze kust is in tegenstelling met Wal cheren nooit afgesloten geweest. Het ligt zooals de internationale toe stand thans is volgens de recente me- dedeelingen van het commando Zeeland, ook niet in het voornemen van de mili taire autoriteiten, het vreemdelingenver keer langs de Schouwensche kust beper kingen op te leggen. Hervatting luchtlijn. Voor de vreemdelingen en inwoners is tenslotte van belang de toezegging van de K.L.M. tot hervatting gedurenae de a.s. zomermaanden van het gedeelte Rotter damHaamstede v.v. van. de „Zeeland"- lfln. Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging op Zuid- en Noord-Beveland. Deze vereeniging zag in 1939 haar leden tal stijgen van 37.284 tot 38.181 en dat der betalende leden van 33.938 tot 34.705. Zij is de grootste vereeniging van dezen aard in Zeeland. In 1939 werden 980 (vorig jaar 1003) patiënten opgenomen. Aan verple ging werd gemiddeld per patiënt 40.11 betaald (vorig jaar 40.77) en aan bijko mende kosten 24.81 (v.j. 24.47). De duur der opnamen was gemiddeld 15.76 dag. Saldo-winst bedraagt 13.259.80 (v.j. 9081.71). Sedert 1 Januari jl, is aan deze vereeni ging ook een afdeeling verbonden voor hen die 2e klas verpleging verlangen. Vrgwillige voldoening van belasting. De Minister van Staat, Minister van Fi nanciën, maakt bekend, dat ten behoeve van 's Rijks schatkist is ontvangen wegens te weinig betaalde personeele belasting bij den ontvanger der directe belastingen, enz. te Sas vn Gent 6.50. Onderlinge hulp bg hagelschade. De Maatschappij tot onderlinge hulp bij hagelschade, uitgaande van den kring Walcheren der Z.L.M. hield Woensdag haar algemeene vergadering in de „Een dracht". De voorzitter heette de niet tal rijk opgekomen leden welkom, waarna de secretaris verlag over het afgeloopen boekjaar uitbracht. Dit getuigde van een gezegend jaar, waarin de vruchten voor hagelslag gespaard bleven. Het ledental vermeerderde met 4. Ook het financieele verslag luidde gun stig. Het verzekerde bedrag over 1939 be liep 271.675.68. Aan premies is 562.22, de reserve is versterkt. De premies blijven voor 1940 onver anderd. De tarieven per 100 verzekerde waarde werden vastgesteld voor granen 12 cent, aardappels en bieten 18 cent, peul vruchten 24 ct., handelsgewassen 30 et., vlas 36 ct. en klavers 6 ct. Besmettelijke ziekten. In de week van 17 tot en met 23 Maart kwamen in onze provincie 4 gevallen van roodvonk voor, nl. 2 te Oostkapelle (het 3e en 4e geval in één gezin) en 1 in elk der gemeenten Vlissingen en Kloetinge. Behandeling bezwaarschriften plaatselijke belastingen. Ged. Staten van Zeeland hebben aan B. en W. der gemeenten in deze provincie een scrijven van den minister van Binnen- landsche Zaken ter kennis gebracht, waar in deze wijst op de wenschelijkheid de be paling inzake beroepschriften ook van toepassing te brengen op de gemeente belastingen. Indien een beroepschrift meer dan één niet op hetzelfde aanslagbiljet voorkomen den aanslag betreft, moet de belangheb bende in de gelegenheid worden gesteld, het geschrift door zooveel beroepschriften als er aanslagbiljetten zijn, te vervangen. Dit gold tot nu toe uitsluitend voor de rijksbelastingen, doch de redelijkheid eischt dat deze bepaling ook voor de gemeente belastingen wordt aanvaard. De minister wijst voorts op de wenschelijkheid in de veranderingen der plaatselijke belastingen een voorschrift op te nemen, dat gelegen heid biedt ambtenaren onjuiste aanslagen te herstellen. Een zeer slechte Donderdag. Er zijn in de laatste maanden verschil lende Middelburgsche marktdagen door hevige koude of veel regen een groote mis lukking geworden, maar de venijnige, koude wind gepaard met hevige sneeuw en hagelbuien, hebben den dag van gis teren toch wel alle vorige doen verslaan. Dat is schade voor de gemeente, die minder marktgeld ontvangt, voor de ten teniers, die minder huur ontvangen, voor de kooplieden, die een vergeefsche reis maakten en geen of heel kleine verdien sten hadden. Daarnaast hadden ook de café's e.d. geen bezoek van beteekenis en het gering aantal bezoekers van buiten is ook voor de winkeliers slecht. Opbrengst bazaar» De bruto opbrengst van den bazaar der Vereeniging van Vrijz. Herv., gehouden van 12 tot 15 Maart, heeft 2891.18 be dragen. Elndles E.H.B.O.-cursus. Dezen winter heeft het hoofd van den luchtbeschermingsdienst, de heer C. Stuij tei versterking van de bestaande groep van E.H.B.O. waarvan 1 et getal vrouwe lijke leden te gering was, een cursus ge houden in eerste hulp bij ongelukken, waaraan een veertiental meisjes deelna men. Woensdagavond vond de laatste les plaats. De heer Stuij heette hierbij het dagelijksch bestuur der gemeente welkom en gaf de laatste les, handelende over ver giftiging. In de pauze bracht een der cursisten mej. P. Janse den heer Stuij dank en bood hem een kamerplant aan. Den heer Stuij dankte hij voor den arbeid den gehouden cursus nader uiteen. Ter ver sterking van de bestaande groep van E.H. B.O. werd aan een groep meisjes in een 20-tal lessen de noodige kennis bijgebracht, om in tijd van nood hulpdiensten te ver- leenen. De lessen rijn steeds trouw en met lust gevolgd. Hg wekte hen op het ge leerde bg te houden en elke maand met de afdeeling E.H.B.O. mede te vergaderen, ten einde rich ook practiscl te kunnen oefenen. Voorts bracht hg dank aan den Burge meester, die bij het organiseeren steeds zijn medewerking heeft verleend. De burgemeester het woord verkrijgen de, wees op het groote belang van den ge neeskundigen dienst .rij de luchtbescher ming. Hij zei daarom blij te zgn dat zoo veel meisjes zonder -daartoe g"dwongen te rijn, zich voor dezen arbeid met zooveel lust wilden geven. De heer Stuij dankte hij voor den arbeid en sprak tot hem waardeerende woorden, vooras voor hetgeen deze voor de luchtbe scherming doet. Hierna sloot de heer Stuij deze bijeen komst. Onderstaande dames hebben aan dezen cursus deelgenomen: A. Caljé, S. Caljé, J. Dingemanse, C. A. Geldof, P. Jansé, N. Kleinepier, J. W. de Lange, M. Mol, J. A. Stuij, M. Sinke, N. Sinke, K. Vlieger, C. Wijkhuijs en M. Wijk- huijs. DE HAAGSCHE SPIONNAGE-AFFAIRE. Zaak tegen mr. B. niet In hooger beroep. Naar wij vernemen hebben zoowel de officier van justitie - als mr. W. B. J. B. afstand gedaan van hooger beroep van het vonnis op 28 dezer door de Haagsche rechtbank gewezen, waarbij mr. B. wegens medeplichtigheid aan poging tot het mis drijf van art. 98 W.v.S. veroordeeld is tot een gevangenisstraf voor den tijd van 2 jaar. Deze zaak zal dus niet voor het ge rechtshof behandeld worden. Politierechter Middelburg. De politierechter te Middelburg heeft heden de navolgende zaken behandeld: C. v. K., 43 jaar, grossier te Axel, ver dacht van overtreding van de Hamsterwet door het in Januari 1940 leveren van 200 liter petroleum, aan L. M. Bleienberg, zijnde meer dan zg in een week placht te gebruiken, 15 boete subs. 10 dagen hech tenis. W. A., 27 jaar, landbouwer te Nieuw- vliet, verdacht van mishandeling van P. de Hullu te Nieuwvliet op 12 Februari jl., 10 boete subs. 5 dagen hechtenis. J. V., 53 jaar, werkman te Oostburg, verdacht van diefstal van een zak eier kolen te Oostburg op 13 Februari jl. ten nadeele van J. T. de Visser, 14 dagen ge vangenisstraf voorwaardelijk en 15 boete subs. 10 dagen hechtenis. V. de B., 28 jaar, koopman te Zuid- dorpe, verdacht van poging tot verboden uitvoer van ströo te IJzendijke op 8 Fe bruari jl., 14 dagen gevangenisstraf. M. V.. 76 jaar, te Haamstede, verdacht van overtreding van de Hamsterwet te Haamstede in Februari 1940 door zich 195 liter petroleum aan te schaffen zijnde meer dan hg in een week placht te ge bruiken, 5 boete subs. 2 dagen hechtenis. A. A. V., 41 jaar, logementhouder te St. Jansteen, verdacht van mishandeling van C. Verschelden te St. Jansteen op 15 Februari jl., 15 boete subs. 10 dagen hechtenis. A. M. C., 24 jaar, vrouw van C. S. te Nieuw Namen, verdacht van beschadiging van een fiets van E. M- de Wilde en die vrouw te b'eleedigen op 23 Februari jl. te Nieuw Namen, 10 boete sübs. 5 dagen hechtenis. E. M. E. d. W., 24 jaar, vrouw van A. C. te Nieuw Namen, verdacht van belee- diging van A. M. Claessens te Nieuw Na men in Februari 1940, .10 boete subs 5 dagen hechtenis. V. v. V., 36 jaar, te Wachtebeke (B.), verdacht van verboden uitvoer van stroo te Zuiddorpe op 7 Februari jl., 25 boete subs. 15 dagen hechtenis. P. K., 62 jaar, landbouwer te Water vliet (B.), verdacht van verboden uitvoer van gerstestroo te IJzendijke op 14 Febru ari jl., 25 boete subs. 15 dagen hechte nis. MARINE EN LEGER Als eerste zaak kwam Woensdagmiddag voor den Zeekrijgsraad te Willemoord voor de matroos 1ste kl. J. M. J. de H., ver dacht van diefstal, subs, verduistering, meldt de Held. Crt, De H. had op zekeren Decemberdag van het vorige jaar op een kapstok van de bovengang van de Onderzeedienstkazerne een baadje zien hangen, dat hij inrekende. De Fiscaal vorderde 1 maand gevan genisstraf. Uitspraak: conform. Vervolgens diende de zaak tegen den zeemilicien-kustwachter 2e kl. J. J. M., terechtstaande wegens dienstweigering. Op 20 Augustus was M. niet opgekomen op het mobilisatiebevel. Later evenwel meldde hij zich in Den Helder aan, doch toen een officier hem gelastte een blauwe laken broek aan te trekken, gaf hij te ken nen, dat zulks hem onmogelijk was. Hg weigerde daarna militaire diensten te ver dichten. De Fiscaal vorderde een gevangenisstraf van twee jaar, met aftrek van het voor arrest sedert 13 Februari, ontslag uit Öen dienst met ontzegging weder bij de ge wapende macht te mogen dienen. Uitspraak: psychiatisch rapport zal wor den uitgebracht. De zeemilicien-matroos 3e kl. H. de W. diende bg de marine-batterij op Terschel ling en ging eind December met periodiek verlof naar huis, en wel naar Workum in Friesland. Hij zegt daar ziek geworden te zijn, zoodat hg vier dagen te laat terug kwam op Terschelling. Hg had in Wor kum weliswaar een dokter geraadpleegd, doch die vond niét dat hij hem een bewijs kon geven van ziekte. De Fiscaal vorderde 3 weken gevange nisstraf. Uitspraak: 2 weken gevangenisstraf. De zeemilicien-matroos 3e kl. P. de W. diende bg de marine-batterij op Vlieland, maar kreeg begin Januari verlof om naar huis te gaan. Zoo vertrok onze vriend naar Gorkum, alwaar hij de bloemetjes eens goed buiten zette. Van zgn reis terug naar Vlieland kwam niets. Het jongmensch kwam een paar dagen te laat en heeft daarvan veel berouw. De Fiscaal vorderde 3 weken gevangenis straf. Tenslotte was daar nog de jeugdige zeemilicien-kok 3e ld. J. F., die voor dief stal, in recidive gepleegd, terecht stond. Dienende bij de marinebatterij op Vlie land, had hij op zekeren*dag een plunje- zak van een collega opengebroken en daaruit een paar schoenen ontvreemd. De Fiscaal vorderde 6 weken gevange nisstraf met aftrek van 2 dagen voor arrest. Uitspraak: 7 weken met aftrek. In Mei a.s. een inchtdienst Scandinavië-— Amerika. Naar de Berlingske Tidende uit New- York meldt zal in Mei de luchtlijn van Scandinavië naar Amerika worden ge opend, met Bergen als beginpunt. De dienst zou als een luchtpostdienst bedoeld zijn. UITBREIDING VAN AMERIKAANSCHE LUCHTMACHT VERTRAAGD. Door enorme verkoopen aan de geallieerden. De Amerikaansche chef van den staf, generaal Marshall, heeft onthuld, dat de uitvoering van het program tot uitbreiding van de luchtmacht, op grond waarvan het leger op 30 Juni 1941 over 5500 vliegtui gen had zullen beschikken, in verband met de enorme verkoopen aan de geallieerden 2 of 3 jaar vertraagd wordt. SCHEEPV A ARTBERICHTEN De „Selenga" vrij gegeven. Het Russische s.s. „Selenga", dat sedert Januari in de haven van Hongkong werd vastgehouden, is, volgens de plaatselijke agenten van het schip, met zijn geheele lading tin, antimoon en wolfram vrijge geven. Vernomen wordt, dat de „Selenga" gis termiddag de haven heeft verlaten. Noorscli schip gezonken. Het Noorsche s.s. „Burgos" (4700 ton d.v.) is, volgens een bg de reederij ont vangen bericht, gisteren voor de oostkust van Engeland gezonken. De 32 opvaren den zijn gered. Een aantal Duitsche schepen maakt aanstalten om Indië te verlaten. Uit meerdere havenpiaatsen in Neder- landsch-Indië bereiken ons berichten dat men op de aldaar opgelegde Duitsche schepen teekenen van bedrijvigheid heeft waargenomen, welke er op wijzen dat deze schepen de havens eerstdaags zullen ver laten. Bijna alle schepen hebben een gedaante verwisseling ondergaan en zijn geheel zwart of grijs geschilderd. Weliswaar ontbreken op verscheidene schepen nog onderdeelen uit de machine kamer in verband met beslagleggingen, doch men verwacht dat deze kwesties spoedig zullen rijn opgelost. Op tal van schepen is men thans bezig met het inladen van goederen, welke la ding hoofdzakelijk moet bestaan uit copra. s.s. „Volendam" te Rotterdam aangekomen. Vanochtend omstreeks half twaalf is het s.s. „Volendam" van de Holland-Amerika lijn van New York te Rotterdam aangeko men. Het schip had 46 passagiers aan boord. De „Volendam" heeft ligplaats ge nomen aan de Wilhelminakade. KERK- EN SCH00LNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Arum, K. H. Siccama te Brouwershaven. Geref. Kerken. Ds. M. W, J. C. de Kluis neemt 14 April afscheid te Dieme en doet 21 April intrede te Serooskerke, bevestiger ds. J. H. Telkamp van Utrecht. Examens. Voor het examen ter verkrijging van het diploma van de Eerste Nederlandsche Slagersvakschool te Utrecht i de heer J. J. Moelaart te Schoondijke. Italiaansch als leervak in Daitschland. In het kader van de cultureele overeen komst tusschen Duitschland en Italië wor den twee permanente leerstoelen voor Ita- liaansche letterkunde aan de universitei ten Keulen en München opgericht. In Ber lijn wordt bovendien een nieuwe leerstoel opgericht voor „etnografie en geografie van Italië". Voorts zal het onderricht in de Italiaansche taal op de scholen bevor derd worden. Reeds thans wordt aan 120 scholen Italiaansch als facultatief vak en aan 44 scholen als verplicht leervak onder wezen. Dertigduizend leerlingen nemen aan het onderricht deel. Sinds kort wordt het Italiaansch ook ^mderwezen aan de zgn. oberschulen. DE COMMANDANT VAN DE BRANDWEER LEGT ZIJN FUNCTIE NEER. De heer W. J. Agterberg, commandant van de vrijwillige brandweer alhier, heeft als zoodanig per 1 Mei a.s. eervol ontslag aangevraagd. HET BIJ PERNIS OMLAAG GESCHOTEN BRFFSCHE VLIEGTUIG. Nederlandsche stappen in Londen. De Nederlandsche regeering heeft naar Reuter meldt een protest ingediend te Londen in verband met het Britsche vlieg tuig, dat gisteren by Pernis is neerge schoten. DUITSCH VLIEGTUIG IN FRANKRIJK NEERGESTORT. Officieel woidt te Parijs medegedeeld, dat een Duitsche machine, een Dornier 17, gisteren in Noordoost-Frankrijk is neerge stort. Alle inzittenden kwamen om het leven. MIJNEN BIJ ONZE KUST. j Bg Wassenaar is een projectiel ontploft. De inwoners van een groot gedeelte van Wassenaar en vooral de bewoners van het hotel „Duinoord", zijn vanochtend vroeg het was half zes wakker geschrok ken door het doordringende geluid van een explodeerende mijn, die tusschen de strandpalen 93 en 94 was aangespoeld. Er werd geen schade aangericht. Vanochtend half elf is ongeveer op dezelfde plaats een tweede mijn aangespoeld. Het projectiel ligt op het strand en zal waarschijnlijk gedemonteerd worden. Op het strand te Scheveningen spoelde gisteravond een mijn aan. Omstreeks mid dernacht hebben militairen het projectiel onschadelijk gemaakt door het te demon- teeren. RADIO-RUBRIEK WISSELING DER GOLFLENGTEN OP 1 APRIL. Gedurende het tijdvak van 1 April tot 1 Juli 1940 zullen de programma's van A.V.R.O., V.A.R.A. en V.P.R.O. worden, uitgezonden over den 301.5 M. zender en die van K.R.O. en N.C.R.V. zoowel over den 415.5 M. als over den 1875 M. zender. WISSELKOERSEN Noteering van 29 Maait, nam. 3 uur* (Officieel). Londen 6.02%, Berlijn 75.57yL, Parijs 3.82, Brussel 32.19, Zwitserland 42.24y3, New York 1.80%, MARKTBERICHTEN VISCHMIJN VLISSINGEN. Donderdag 28 Maart. Ruime aanroer van consignatiezendin gen. Schar 1.301.80; schol 0.70—1.30; bot 0.600.70, wijting 1.201.40; schelvisch 1.301.50; alles per 10 K.g, FRUITVEILING MIDDELBURG. 28 Maart. AppelsElissons Oragne 9 ct., Erm- gaarde 311 ct., Champagnezoet 17 ct., Huismanszoet 3 ct., Zure Bellefleur 313 ct., Zoete Bellefleur 47 ct., Goudreinette 219 ct., Jonathan 414 ct., Sehijving' 2—6 ct., Sterappel 47 ct., Groninger Kroon 710 ct., President Dumergue 4 ct., Grauwzoet 1213 ct., Bramley Seedling 3 ct., Salomé 47 ct., Peren Saint Remy 212 ct., Francois Borgia 1112 ct., Klei- peer 311 ct., Gieser Wildeman 318 ct.„ alles per kg. BOKSTËLWEKK Tandborstels 9 ct. Nagelborstels 9 ct. Scheerkwasten 29 ct Kleerborstels 49 ct. Haarborstels 49 ct. Groene woud 63. Naast onze bekend andere soorten FIJNE KOEKJES onze week reclame 30 cent per half pond. F. SALOME KLEINE MARKT. HOEK WALSTRAAT. TEC. 52? Een advertentie op deze plaats zou gelezen zijn in 6800 gezinnen, of blijkens de gegevens van het Cebuco 5 dat voor Zeeland den gezins- deeler heeft berekend op 4.11 H H door bijna 28.000 personen. DAT ZEGT U TOCH WEL WAT m f M TEGEN RUGS Em UITVAL 49 ct 75 ct 125 ct. Silvikrin Haarwater 125 cl Sebalds Haarwater 165 ct. Groenewoud 63

Vlissingse Courant | 1940 | | pagina 3