XiH£LT£R: NOOTJES GEMEENTERAAD VAN VLISSINGEN. De Belgische oud-premier, de heer Paul van Zeeland, heeft gistermiddag een kort bezoek gebracht aan den Belgischen gezant in Den Haag, den heer Leon C. Nemry. 4 Vele vreemde vliegtuigen hebben gister nacht boven België gevlogen. Hun nationa liteit is echter nog niet vastgesteld. Het Belgische luchtafweergeschut kwam in actie. s De scheepvaart op de Donau is hervat. De eerste petroleum tankschepen zijn te Giurgiu aangekomen om petroleum voor Duitschland te laden. O 5 C Churchill zal Zaterdagavond eqn radio rede uitspreken over het onderwerp „het verloop van den oorlog". Nabij Tavira is een Portugeesch vis- schersvaartuig gezonken. Drie van de zeven leden der bemanning zijn verdronken. De Fransche hooge commissaris in Syrië, Gabriel Puaux, zal morgen per vliegtuig te Ankara aankomen voor de ondertee- kening van de onlangs geparafeerde nieuwe grensovereenkomst. c o O Op den tweeden dag der paedagogische studieconferentie te Amersfoort, gewijd aan „Het kind in de schooljaren", sprak heden in de ochtendzitting dr. S. O. Los uit 's-Gravenhage over: „Ontwikkeling van het gevoelsleven van het kind". Het Amerikaansche comité voor hulp verleening aan Finland deelt mede, dat het tot nu toe meer dan drie millioen dol lar bijeengebracht heeft. iS Naar officieel gemeld wordt, is de vroe gere Sovjet-partijsecretaris voor het Verre Oosten, Donskoj, benoemd tot volkscom missaris voor den toevoer van landbouw producten, e a 0 Op 74-jarige leeftijd is te Rome gestor ven de bekende Italiaansche journalist, dagbladdirecteur en oudminister van onder- Wijs, senator Andrae Torre. e s Hedenmiddag wordt in het Kremlin in Moskou de bijeenkomst van de opperste Sovjet geopend. Eerst vergadert de eerste kamer der Sovjet Unie en vervolgens de Tweede Kamer, de z.g. raad van nationaliteiten. a a Roosevelt heeft een wetsontwerp onder teekend, waarbij de maximum straf op spionnage verhoogd wordt tot tien jaar gevangenisstraf en 10.000 dollar boete. land, den directeur van de gemeentelijke arbeidsbeurs en te Goes bij den heer Klooté, p.a. Weeshuis. Het ligt in de bedoeling, dat deze con- sultatie-bureaux de basis zullen vormen voor twee afdeelingen, nl. 1 voor Walche ren en West-Zeeuwsch-Vlaanderen en 1 voor Noord- en Zuid-Beveland en Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. Teneinde aan het werk der A.V.O. meer dere bekendheid te geven, zullen te Vlis- singen en Middelburg propaganda-avonden worden gehouden, resp. op 4 April en 3 April a.s. Op deze avonden zal de heer W. F. Detiger, directeur van de districts- en gemeentelijke arbeidsbeurs te Amster dam, secretaris-penningmeester van de A.V.O., een inleiding houden over dit werk, terwijl tevens de propaganda-film van het A.V.O.-werk zal worden vertoond. Het ligt mede in de bedoeling deze film binnenkort in wijderen kring bekendheid te geven. Vlissinger wint prijs voor welsprekendheid en voordrachtskunst. Bij de jeugdwedstrijden in welsprekend heid en voordrachtskunst, welke Woens dag en Donderdag jl. in den Haagschen kunstkring in Den Haag zijn gehouden door de maatschappij tot bevordering van woordkunst, behaalde in de groep B (ouderen) onze stadgenoot W. C. Huys- soon een tweeden prijs, een zilveren me daille van de Kamer van Koophandel en Fabrieken. LEZING VOOR „PATRIMONIUM". De af deeling Vlissingen van het Ned. Werkliedenverbond „Patrimonium" hield gisteravond in het Militair Tehuis een openbare vergadering, waar als spreker optrad ds. G. Smeenk, met het onderwerp „Onze tijd en onze roeping". De voorzitter, de heer J. de Bruijne, opende na gemeenschappelijk zingen van Psalm 25 2 en 6, met gebed en het lezen van Psalm 86 en heette de aanwezigen welkom. Ds. Smeenk begon zijn rede, met te wij zen op de moeilijkheid dezen tijd in een kort oogenblik voldoende te karakterisee- ren. Er is tegenwoordig spanning op elk gebied en in het bijzonder houdt de oorlog welke wg thans beleven, de aandacht van ieder ten zeerste gespannen. De toekomst is somber en niemand kan het einde ervan voorspellen, noch zeggen, hoe de wereld er na den oorlog zal uitzien. Als Christenen belijden wij, dat ook de ze oorlog een gevolg is van de zonde en Gods oordeelen de wereld teisteren. Wanneer wg dit gelooven, is het dan ook dwaas te zeggen zooals zoovelen doen „hoe kan God, die toch liefde is, den oor log toelaten?" De nood van onzen tijd is deze, dat wij zitten midden in de toepassing en het pro- pageeren van verkeerde beginselen, waar uit de huidige verwarring voorkomt. Spr. wees o.a. op het verdrag van Ver sailles na den wereldoorlog, waar het ideëele beginsel van Wilson overheerscht werd door het„wee den overwonnene" van Clémenceau. De geest van wederzgdsch vertrouwen ontbrak, vooral na 1919 en als gevolg hiervan ontstond de economische oorlog, waarvan ook de neutralen de ver woestende gevolgen hebben ondervonden. Spreker besprak het stelsel der autarkie, hetwelk in zijn consequentie doorgevoerd, in strijd is met de taak welke God aan de verschillende naties heeft toegekend. Voor ons land, dat door zijn ligging op uitvoer is aangewezen, geldt dit in het bijzonder, doch heel de wereld heeft groot belang bij een gezond ruilverkeer. Vervolgens stond spr. stil bij de geeste lijke stroomingen in dezen tijd, en wees op het liberalisme in zijn ouden en nieuwen vorm op het socialisme, dat hoewel het schijnbaar een tegenstelling vormt met het liberalisme, er toch veel overeenstem ming mee vertoont. Als reactie op de ontbindende macht van het socialisme ontstond het nationaal- socialisme, culmineerend in de aanbidding van den staat en de vereering van den dictator. Ook dit laatste stelsel is in strijd met de beginselen van den Bijbel. Consequent doorgevoerd staat het nat.-socialisme op denzelfden grondslag als het socialisme, hetgeen spr. nader uiteenzette. De taak van de Chr.-sociale beweging is, temidden van al deze onrust en beroerin gen op geestelijk terrein haar eigen weg te kiezen bij het licht van Gods Woord, dat zich juist in dezen tg'd al meer bewijst als te zijn het eenig juiste richtsnoer. Als onderdanen moeten wij bewust zijn van onze verantwoordelijkheid en daad werkelijk medewerken aan de doorvoering der Chr.-sociale beginselen, en niet alles van de overheid verwachten. Hierna wees spr. op een nieuw opkomend gevaar en wel op het Christelijk terrein zelf. Spr. noemde in dit verband de namen van Barth en Brünner. Breedvoerig behan delde spr. de theologie van Barth, die alle Christelijke actie op politiek en sociaal ter rein verkeerd noemt. De invloed van Barth is ook in ons land zeer sterk geworden met de schadelijke gevolgen daaraan verbonden, aldus spr., die tenslotte wees op de roeping welke de Christen en „Patrimonium" in het bijzon der tegenover deze verschillende geestes stromingen heeft. Nauwgezette bestudee ring der Chr.-sociale beginselen is eerste eisch om gereed te zijn in den strijd, die wacht Wij zullen als Christenen de ge meenschapsgedachte dieper moeten bele ven en een samenbindende kracht vormen. Ieder zij ten volle doordrongen van eigen verantwoordelijkheid, om mede te bouwen aan de toekomst van ons volk. Op dezen weg heeft „Patrimonium" van zijn ont staan af zich voortbewogen. „Patrimonium" kan pricipieele, geeste lijke leiding blijven geven, ook in het be lang der vakorganisatie. Daarom is het organiseeren in „Patri monium" van zoo buitengewoon groot be lang, ook in dezen tijd, aldus eindigde spr. Over deze inleiding ontspon zich nog een drukke bespreking. Nadat ds. Smeenk de gestelde vragen had beantwoord, eindigde deze met dankgebed. Opnieuw kwam het woningbouwvraagstuk aan de orde. VOORSTEL MET DE 2 V.D. STEMMEN TEGEN, AANGENOMEN. 6 April wordt de geheele boulevard voor snelverkeer vrijgegeven. De Vlissingsche gemeenteraad kwam hedenmiddag te twee uur onder voorzitter schap van burgemeester C. A. van Woel- deren in openbare vergadering bijeen. 18 leden woonden deze vergadering bg. De heer Knoop had bericht van verhinde ring gezonden. Mededeelingen. De secretaris doet mededeeling van di verse besluiten van Gedeputeerde Staten tot goedkeuring van besluiten van den ge meenteraad. Tevens wordt mededeeling gedaan van een brief waarin mevr. Van der Belce Cal- lenfelsVan den Broek haar benoeming tot regentes over het Burger Weeshuis aan neemt. Over te leggen stukken. Vervolgens worden verschillende stukken overgelegd en wel als eerste een besluit van Gedeputeerde Staten d.d. 16 Februari tot het verleenen van vrijstelling tot 31 December 1940 van de verplichting tot on derwijs in lichamelijke oefening aan de openbare U.L.O. school. Voor kennisgeving aangenomen. R.K. Fröbelscholen. Overgelegd wordt de rekening en verant woording dezer scholen over 1939. Notificatie. Jaarstukken Vlissingsche Zwemclub. Overgelegd worden de rekening van ont vangsten en uitgaven over 1939 en de be grooting voor 1940. Voor kennisgeving aangenomen. Verslag over het M.O. Het verslag van de commissie van toe zicht op het middelbaar onderwijs hier ter stede over het tijdvak 1 October 1938'39. Voor kennisgeving aangenomen. De „De Ruyterschool". Overgelegd wordt het verslag over het jaar 1939. Voor kennisgeving aangenomen. De gemeente-financiën. Overgelegd wordt het proces-verbaal van de opneming van kas en boeken van den gemeente-ontvanger. Voor kennisgeving aangenomen. Een duivenllefhebber. De heer D. de Voogd, wien door B. en W. vergunning is geweigerd tot het houden van uitvliegende duiven, aangezien enkele omwonenden bezwaren hadden, heeft zich met een adres tot den Raad gericht. Hg zegt hierin dat de dieren slechts tweemaal per dag oefenvluchten zullen ma ken en dat hij tegen verontreiniging zooveel mogelijk zal waken. Adressant wijst er op dat hij in 5 jaar op 2 andere adressen te Vlissingen vergunning voor postduiven heeft gehad zonder dat ooit klachten zijn gevolgd. Hij vraagt hem alsnog de ver zochte vergunning te verleenen. De beslissing berust bij B. en W. zegt de VOORZITTER. Notificatie. Brief van de waterleiding. De directeur schrijft B. en W. dat de aan geslotenen steeds zooveel mogelijk worden gewaarschuwd wanneer een stadsgedeelte wegens werkzaamheden aan het hoofdbui zennet moet worden afgesloten. Aangezien het bewuste raadslid geen plaats of datum noemde, kan het geval dat tot de vraag aanleiding gaf, niet nader worden onderzocht. Voor kennisgeving aangenomen. De Souburgsche kermis. Gedeputeerde Staten zonden een circu laire waarin wordt medegedeeld dat, be houdens tegenbericht voor 1 April, wordt aangenomen dat geen bezwaar bestaat te gen wederinvoering der Souburgsche ker mis. Notificatie. BENOEMINGEN. Schatters voor de waarde van gemeentegronden. B. en W. stellen voor drie heeren uit on derstaande aanbeveling te benoemen a. 1. de heer H. C. V. Sorel, lid der commissie voor het Grondbedrijf; 2. de heer A. R. König, lid der commissie voor het Grondbedrijf. b. 1. de heer J. Loois Azn. te Vlis singen. 2. de heei J. J. Krijger te Vlissingen. c. 1. de heer H. M. van de Putte te Ritthem. 2. de heer P. de Visser te Vlissingen. De heeren Sorel, Loois en Van de Putte worden benoemd. Vacature commissie van Toezicht M.O. Ter voorziening in de vacature K. G. Bron hebben B. en W. het volgende dubbel tal aangeboden: 1. de heer K. van Everdinjen, bedrijfs leider der S.H.V.; 2. de heer ir. G. de Regt, electro-tech- ni3ch ingenieur. De heer Van Everdingen wordt be noemd met 14 van de 18 stemmen. Commissaris van de Haven van Vlissingen. In verband met de periodieke aftreding van den heer C. A. van Woelderen als commissaris stellen B. en W. den Raad voor de volgende voordracht aan de verga dering van aandeelhouders aan te bieden: 1. de heer C. A. van Woelderen, bur- gemeesten.-e. af tredend) 2. de heer A.: Rorije, wethouder. Overeenkomstig het voorstel wordt be sloten. HET WONINGBOTTWPLAN VAN ST. WILLIBRORD. B. en W. stellen den Raad voor: le. In te trekken de besluiten dd. 15 December 1939 2e. Aan de woningbouwvereniging „St. Willibrord", gevestigd te Vlissingen, ten behoeve van den bouw van 67 woningen en kantoortje voorschotten te verleenen van ten hoogste 270.000 en zulks onder de voorwaarden in het bijgevoegde besluit vervat. .3e. Zich te wenden tot de ministers van Binnenlandsche Zaken en van Financiën met het verzoek aan de gemeente Vlissin gen voorschotten uit 's Rijks kas te ver strekken, ten bedrage van ten hoogste 270.000 4e. Aan de woningbouwvereniging „St. Willibrord", gevestigd te Vlissingen, ten behoeve van den bouw van 67 woningen en kantoortje in koop af te staan 8036 M2 grond, gelegen ten oosten van de Bloemenlaan (met dien verstande, dat de juiste grootte van het terrein en de koop prijs nader zal worden bepaald). 5e. Te bepalen, dat het hiervoren sub 2e. en 4e. bepaalde eerst van kracht wordt, nadat de sub 3e. bedoelde voorschotten aan de gemeente zijn toegekend. Het bestuur van „St. Willibrord" heeft namelijk besloten, zijn vorige verzoek in te trekken en over te gaan tot den bouw van 59 normale woningen, 8 woningen voor groote gezinnen en 1 kantoortje. De totale kosten van deze woningen zijn geraamd op rond 270.00Ü, waaronder 8187 M2 grond tegen een prijs van 6 per M2 49.112 (rond 50.000). Blijkens de overgelegde sluitende exploi tatie-rekening zal de huur der woningen per week bedragen 4.80. Het ligt in de bedoeling om alle woningen, dus ook de groote gezinswoningen, tegen denzelfden prijs te verhuren. De wijze waarop de bouw der woningen zal worden gefinancierd, is zooals reeds uit bovengenoemd voorstel blgkt, veranderd. Het benoodigde kapitaal zal thans niet onder garantie van de gemeente worden verstrekt door een rijksinstelling, tegen een rente van 4^4 doch uij wijze van grond en bouwvoorschotten door de ge meente, die op haar beurt de gelden uit 's Rijk kas ontvangt. De rente van deze voorschotten, welke op de woningwet zijn gebaseerd, is door de regeering bepaald op 4 's jaars. Ook bij toepassing van deze wijze van geldvoorziening is de ge meente aansprakelijk tegenover het Rijk De heer POST (s.d.a.p.) looft B. en W. voor hun bemoeiingen met deze aangelegen heid. Het is zeker niet aan B. en W. te wijten dat het groote plan niet verwezen lijkt wordt. Het rapport van den Rijks inspecteur lijkt spr. aanvechtbaar en hij geeft daar voorbeelden van. Er is behoefte aan méér woningen en men dient bij de be oordeeling niet alleen uit te gaan van de lijsten van gegadigden bg de vereenigin- gen. Een behoorlijk woningsurplus is er in Vlissingen niet. De bevolkingsaanwas voor Vlissingen begroot spr. op 350400 per jaar. Hiervoor zou bouw van 100 woningen per jaar noodig zijn. Bovendien vervallen beschikbare woningen, zoodat naar spre kers meening zeker 150 woningen per jaar moeten worden bijgebouwd om den voor raad op peil te houden. Bovendien dient re kening gehouden met den toevloed van forensen. De particuliere bouw houdt zich van ar beiderswoningen afzijdig, dus dient de over heid den bouw hiervan te bevorderen. Spr. betreurt dus de verkleining van dit voorstel. Over een jaar zal er z.i. woningnood zijn. Dit voorstel wordt dus aanvaard op afbe taling. De heer DE RUITER (c.h.) deelt mee dat de c.h.-fractie zal voorstemmen. De heer KORTEWEG (v.d.) herinnert aan zijn bezwaren tegen het vroegere voor stel. Spr. acht het oordeel van den inspec teur vernietigend. De gegevens dienen ab soluut onbestrijdbaar te zijn. Spr. adviseert een grondige enquête onder alle forensen of zij zich hier willen vestigen en zoo ja tegen welke huur. Spr. meent dat de nieuwe kleinere wo ningen duurder zijn dan de vorige. Zal de bouw wel voor het begroote bedrag moge lijk blijken? Spr. zou het beter vinden als een kapitaalkrachtige bestaande vereeni- ging zich met den bouw belastte. De huur is voor arbeiders te hoog. Spr. kan zjjn standpunt niet wgzigen en noemt nog en kele bezwaren. De heer DE ROO (s.d.a.p.) sluit zich aan b" den heer Post en heeft bezwaren tegen het rapport van den inspecteur. Kunnen de stukken niet langer ter lezing worden ge legd voor zulk een belangrijk onderwerp? 130 woningen zouden z.i. zeker noodig zijn De heer DE WIT (a.r.) betreurt de. ver kleining van het voorstel en sluit zich aan bij de bezwaren tegen het rapport. Spr. uit wenschen ten aanzien van een nieuwe wo ning-enquête. De heer VAN OORSCHOT (s.d.a.p.) sluit zich bij den heer Post aan, wiens be toog hij reëel noemt in tegenstelling tot het rapport van den inspecteur, dat met de ontwikkelingsmogelijkheden van Vlissingen geen rekening houdt. Een enquête onder de forensen zal leeren dat er groote woningbehoefte is. De beoor deeling of een woning geschikt is, behoort niet alleen bij den inspecteur te berusten. Den heer Korteweg zegt spr. te hebben verwacht dat hij het voorstel zou steunen, omdat het woninggebrek dat gewenscht doet zijn. Dit, hoewel spr. de ethische be zwaren van den heer Korteweg tegen een katholieke vereeniging onderschrijft. De heer VERHAGEN (lib.) handhaaft zijn bezwaren tegen een confessioneele ver eeniging, maar zal nu voorstemmen. WETH. RORIJE (s.d.a.p.) dankt voor de woorden van instemming met het voorstel en het oordeel van hen die bouw van méér woningen gewenscht achten. Ter lezing leg gen der stukken kon niet vroeger geschie den tenzij het voorstel eerst in den volgen den Raad zou komen. De normale termijn is in acht genomen, zegt de VOORZITTER. WETH. RORIJE vervolgt, dat het inge stelde onderzoek op verzoek van den in specteur plaats heeft gevonden. Er zal nog een onderzoek bij de werkforensen volgen, oo" bij hen die in Koudekerke en Souburg wonen, al hecht de inspecteur aan dit laat ste geen waarde. Voor het college is dit overigens niet noodig. B. en W. ziin over tuigd dat er méér woningen noodig zijn. Dat is niet met cijfers aan te toonen, althans heel moeilijk. Spr. heeft daar geen groote verwachting van want de menschen zijn nu eenmaal traag en melden zich pas dis de wonin gen er staan. De woningnood is groot en zal nog groo- ter worden, zegt spr. Laten wij oppassen voor herhaling van den toestand van 1918 waarin gebouwd moét worden, koste wat het kost, met de zekerheid van een exploi tatie-tekort. Over ethische bezwaren dient de Raad niet te spreken. De regeering heeft de ver eeniging erkend en het past den Raad niet daar in te treden. De begrooting voor den bouw acht spr. gezond en de heer Korte weg heeft er geen rekening mee gehouden dat de woningen, ondanks de z.g. vereen voudiging, duurder zgn geworden. De aannemer rekent er .natuurlek ook mee, dat het aanbesteden van 130 wonin gen billijker kan gebeuren, dan het aan tal van thans. Wat wjj nu aan rente win nen, verliezen wg op de kosten van den bouw. Ieder uitstel kost nu geld. Met den heer Korteweg acht spr. 100 voor een beroepsboekhouder te laag, maar vermoe delijk zal een functionaris worden gevon den die uit liefde voor de zaak werkt. Spr. beantwoordt nog enkele vragen op financieel gebied van den heer Korteweg en meent dat wij bij het totaal van 270.000 voorloopig moeten blijven. Spr. hoopt dat de Raad zal voorstemmen en dat het in te stellen onderzoek den in specteur zal overtuigen dat bouw van méér woningen gewettigd is. Blijft het bij deze woningen dan zullen andere vereenigingen ongetwijfeld t.z.t. met plannen komen. De heer KORTEWEG (v.d.) licht zijn bezwaren nader toe. De huur van ca. 1/5 deel van een arbeiders-inkomen is te hoog De toegezegde enquête verheugt spr. en hij hoopt op de medewerking der betrokkenen. Spr. handhaaft zijn ethische bezwaren en vraagt enkele financieele inlichtingen. De heer VAN OORSCHOT (s.d.a.p.) be spreekt de door den heer Korteweg ge vreesde huurstijging, die toch wel zal worden gecompenseerd door stijging der loonen, zoodat het huur percentage niet noemenswaardig zal stijgen. Ai ware het wèl zoo, dan zou de bouw nog dienen plaats te vinden in het belang der volks huisvesting. Spr. betreurt het standpunt der v.d. fractie. De heer DE WIT (a.r.) heeft geen ant woord gekregen. De heer DE GRAAFF (r.k.) acht een confessioneele vereeniging allerminst een kwaad, zooals de heer Van Oorschot. De heer KORTEWEG verdedigt zijn houding nogmaals. WETH. RORIJE zegt den heer De Wit toe, dat zijn vraag op de enquêtelijst komt. De huur van arbeiderswoningen is te Vlis singen gunstiger dan elders wat dat be treft schijnen wij dus nog wat verwend te zijn. Spr. onderstreept nogmaals dat wach ten geld kost en dat spoed dus geboden is Een katholieke vereeniging zou misschien overbodig zijnmaar zij is er en moet dus als volwaardig worden bejegend. De I^'•Dè'Cr-é'géri* ;i\è.laè's, ytel friet stroomen,1 't. Was- geen weèr om 'van liefde :Ue droomen, IMaar clë 'jonkman zei: "Schat, ,We. Worden riiët nat, i .Want. ;een „SHELTER" .beschermt- I p p"'fjê .vólkomen. >..,:SJjl^ter-jJ-assêri:-voór- Dairies:èh Heeren volkshuisvesting is het belangrijkste en spr. heeft dit voorstel met liefde verde digd. Het voorstel komt In stemming en wordt aangenomen, met 162 stemmen. De heer Korteweg (v.d.) stemt tegen, evenals zgn fractiegenoot de heer De Wilde. Aanleg van een gedeelte Anjelierenlaan. B. en W. stellen voor, hun college te machtigen, over te gaan tot den aanleg van tigen om over te gaan tot den aanleg van het gedeelte Anjelierenlaan, gelegen tus- schen Rozengracht en Boschjeslaan op vol profiel en in verband daarmede van de eigenaren van de aanliggende perceelen, een strook grond ter breedte van onge veer IV2 meter in eigendom over te n<-*nen, en hun voor een en ander een crediet tö verleenen van te hoogste f 3500. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. De heer ANDRIESSEN had nog ge vraagd of met wenschen der bewoners in zake de afsluiting rekening wordt gehou den. WETH. VERHAGEN zegt overleg met de bewoners toe. Verhuring van een voetbalterrein. B. en W. stellen voor de huurovereen komst met de voetbalvereeniging „De Zeeuwen", alhier voor één der sport-ter- reinen, gelegen nabij den Kapoentjesweg voor een huursom van 500 per jaar, welke overeenkomst eindigt 30 April a.s., voor één jaar onder de bestaande voor waarden te verlengen. Overeenkomstig het voorstel wordt be sloten. De heer DE ROO (s.d.a.p.) heeft nog gevraagd, voorgang met den aanleg der sportvelden te bevorderen. De VOORZITTER zegt dat toe; er zijn er weinig velden, maar de grasmat moet goed zijn en dat eischt tijd, terwijl de vorst veel heeft vernield. Zoodra het kan, worden de velden vrijgegeven. Het terrein van de IJsclub Vlissingen. B. en W. stellen voor de ijsbaan aan den West-Souburgscheweg, ter oppervlakte van rond 0.90.00 h.a. aan de vereeniging IJs club Vlissingen", alhier te verhuren voor den tjjd van één jaar, gerekend te zijn in gegaan op 25 November 1939, voor den huurprgs van 150 en o.a. onder voor waarde, dat de gemeente bevoegd is, de huur te allen tijde tusschentijds te doen eindigen met inachtneming van een op zeggingstermijn van 3 maanden en dat bg het eindigen van de huur de huurster alles moet verwgderen, dat zich op het terrein bevindt. Overeenkomstig het voorstel wordt be sloten. De heer KORTEWEG (v.d) geeft zijn instemming te kennen. De huurverhooging wordt grootendeels opgevangen door leden- aanwas, al heeft de langdurige vorst groote eischen gesteld aan de kas. Verlaging havengeld visschershaven. Aan de orde komt het voorstel om gun stig te beschikken ->p een adres van de visschersvereeniging te Arnemuiden in dien zin, dat art. 2 van de verordening op de heffing van kade- en liggeld der vaar tuigen, aanliggende aan de kaden der Voorhaven of aan de Engelsche kade voortaan zal luiden „Voor de vaartuigen, welke in deze ge meente thuis behooren of die op vaste tijden de in art. 1 genoemde havens aan doen wordt, indien de schippers zuïks verlangen, een jaarlijksch abonnement, ioopende van 1 Januari tot en met 31 De cember, toegestaan, ten bedrage van 1 per maand of 10 per jaar bij vooruit betaling". Het ontwerp-raadsbesluit wordt goedge keurd. Een cursus „Handelsbescherming" op de Zeevaartschool. B. en W. stellen voor, overeenkomstig artikel 25 der Nijverheidsonderwijswet als de meening van den Raad uit te spreken, dat het noodzakelijk wordt geacht het leerplan van de „De Ruyterschool" uit te breiden met een cursus „Handelsbescher- mlMet algemeene stemmen aangenomen. Begrotingswijziging „Gasthuis". B. en W. bieden den Raad ter goedkeu ring een gewijzigde begrooting van het Gasthuis vooi het dienstjaar 1939 aan, (Zie verder pag. 2, derde blad).

Vlissingse Courant | 1940 | | pagina 2