Scent WAT GEEFT DE RADIO? Rechtszaken GEMENGD NIEUWS I ZEEUWSCHE REISGIDS I BURGERLIJKE STAND LICHT OP VOOR AUTO'S, FIETSEN EN VOERTUIGEN HOOGWATER TE VLISSINGEN EN BRESKENS Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter Middelburg heeft ver oordeeld wegens Overtreding van de Motor- en Rijwiel- wet en/of het Motor- en Rijwielreglement en/of andere verkeersverordeningen: G. v. K. te Middelburg 15 b. s. 10 d. h.; B. M. te 's Heer Arendskerke, ontslag van rechtsvervolging; A. K. te Heinkenszand 25 b. s. 15 d. h.; G. C. C. F. te Kruiningen 10 b. en 15 b. s. 5 d. h. en 10 d. h.; A. C. te Vlissingen 2 x 2 b. s. 2 x 1 d. h.; C. v. d. B. te Middelburg 3 b. en 1 b. s. 2 d. h. en 1 d. h.; J. A. K. te Oost- en West Souburg 2 b. en 0.50 b. s. 1 week tuchtschool voor iedere boete; A. N. te 's Gravenzande 7.50 b. s. 5 d.h. A. A. G. te Vlissingen 3 b. s. 2 d. h.; J. B. v. F te Goes 1 b. s. 1 d. h.; P. M. te Oost- en West Souburg 3 b. s. 3 d. h.; W. E. v. V. te Vlissingen 2 b. s. 2 d. h.; P. D. te Koudekerke 3 b. s. 2 d. h.; P. H. A. R. te Middelburg, last tot terug gave aan zijn ouders zonder toepassing van straf; J. de V. te Veere 1 b. s. 1 d. h.; A. K. te Middelburg 1 b. s. 1 d. h.; A. M. te Maldegem 1 b. s. 1 d. h.; J. de W. te Koudekerke 1 b. s. 1 d. h,; M. J. B. te Goes 3 b. s. 1 d. h.; L. de H. te Goes 3 b. s. 1 d. h.; M. de R te Biezelinge 1 b. s. 1 d. h.; W. A. v. 't H. te Haarlemmermeer 1 b. s. 1 d. h.; R. J. te Nieuw- en Sint Joosland 1 b. s. 1 d. h.; J. T. te Wemeldinge geen straf; W. A. F. te Naaldwijk 2 b. s. 2 d. h.; J. K. te Middelburg 1 b. s. 1 d. h.; L. H. te Arnemuiden 1 b. s. 1 d. h.; P. M. te Vlissingen, vrijspraak; C. Z. te Biggekerke 6 b. s. 3 d. h.; A. R. te Koudekerke 1 b. s. 1 d. h.; S. A. J. te Nieuw- en Sint Joosland 1 b. s. 1 d. h.; Ch. D. te Middelburg 1 b. s. 1 d. h.; W. F. C. te Koudekerke 1 b. s. 1 d. h.; C. W. V. te Middelburg 1 b. s. 1 d. h.. Handelen in strijd met een der krach tens de Landbouw-Crisiswet 1933 vastge stelde voorschriften: J. D. te Nieuw- en Sint Joosland 5 b. s. 5 d. h., met ver beurdverklaring van de in beslag genomen tarwe en teruggave van de in beslag ge nomen veldboonen en het in beslag geno men melkpoeder, althans van de opbrengst daarvan. Op den openbaren weg een trekdier la\.en staan zonder maatregelen tegen het aanrichten van schade te hebben geno men: J. L. te Middelburg 1 b. s. 1 d. h. Zich in kenlijken staat van dronken schap op den openbaren weg bevinden bij derde herhaling: W. W. te Middelburg zeven dagen hechtenis. Als schipper meeren in een Rykskanaal zonder dat zijn schip is voorzien van de voorgeschreven verlichting: N. M. te Zwartsluis gedomicilieerd 1 b. s. 1 d. h. Een vuurwapen voorhanden hebben: J. H. te 's Gravenpolder 15 b. s. 10 d. h., met verbeurdverklaring van de in beslag genomen buks; P. de B. te Koudekerke 3 b. s. 2 d. h., met verbeurdverklaring van het in beslag genomen jachtgeweer. In de provincie Zeeland handelen in strijd met het reglement op de wegen en voetpaden in Zeeland: A. I. R. te Wis- senkerke 4 b. s. 1 week tuchtschool; C. G. K. te Middelburg, last tot terug gave aan zijn ouders zonder toepassing van straf; J. T. te Ierseke 4 b. s. 2 d. h.; I. R. te Wissenkerke 4 b. s. 2 d. h.; J. A. te Oost- en West Souburg 4 b. s. 1 week tuchtschool; L. L. te Grijpskerke geen strafH. T. te Colijns- plaat 4 b. s. 2 d. h. In de gemeente Middelburg zich be vinden op een aan den openbaren weg staande schutting: P. A. R. te Middel burg berisping. In de gemeente Middelburg op den openbaren weg noodeloos schreeuwen: P. A. R. te Middelburg, berisping. In eenige gemeente zonder vergunning van B. en W. waren, anders dan gedrukte stukken aan de huizen te koop aanbieden: S. v. d. B. te Goes 1 b. s. 1 d. h.; P. de V. te Haarlem 1 b. s. 1 d. h.; W. W. te Middelburg 2 b. s. 2 d.h.; G. D. te Goes 1.50 b. s. 1 d. h. In de gemeente Ierseke als tapper na sluitingsuur bezoekers in zijn tapperij aan wezig hebben: J N. te Ierseke 2.50 b. s. 2 d. h. In de gemeente Kruiningen zich na het sluitingsuur in een café bevinden: J. L. N. te Rotterdam 7.50 b. s. 5 d. h.; B. L. te Siddeburen 7.50 b. s. 5 d. h.; H. L. te Siddeburen 7.50 b. s. 5 d. h.; M. O. te Groningen 7.50 b. s. 5 d. h.; H. P. S. te Amsterdam 7.50 b. s. 5 d. h. AUTO WAS IN DE EERSTE VERSNEL LING BLIJVEN STAAN. Chauffeur raakte bekneld en overleed aan zyn verwondingen. Gistermiddag was de 62-jarige chauffeur G. Bras bij een garage in de Jan van Vuchtstraat te Rotterdam bezig met het op gang brengen van een vrachtauto. De wagen stond, zonder dat de chauffeur dit wist, in de eerste versnelling, zoodat hij, toen de motor aansloeg, plotseling vooruit reed, den chauffeur met zich meesleurend. De auto kwam tot stilstand tegen de pui van een winkel aan de overzijde van de straat. Deze gevel werd ernstig bescha digd. De chauffeur kreeg een der wielen over het lichaam, waardoor hem de borst kas werd ingedrukt. In zorgwekkenden toestand werd hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht, waar hij kor ten tijd later is overleden. FORTWACHTER BELEEFT ONAAN GENAAM NACHTELIJK AVONTUUR. Door soldaten niet herkend en opgebracht. Er zijn fortwachters en fortwachters, dat wil zeggen, dat er fortwachters zijn, die een militairen rang bekleeden, maar ook, die eenvoudig burgerlijk ambtenaar zijn in 's rijks dienst en dus ressorteeren onder de ambtenarenwet. Dit kan op be paalde oogenblikken aanleiding geven tot incidenten, welke een omvang kunnen aan nemen, waarvan de betrokken rijksambte naar nooit gedroomd had. Ergens in Nederland heeft zich in ver band hiermede dezer dagen het volgende afgespeeldEen compagnie soldaten kreeg van haar superieur opdracht voor het ten uitvoer brengen van een nachte lijke oefening en wel op een rondom een nabijgelegen fort, waar toevallig de wach ter géén militairen rang bekleedt, zoodat hij ook niet in uniform loopt. „Jullie zult waarschijnlijk het hek gesloten vinden rondom het fort" aldus instrueerde de superieur zijn manschappen „maar dan wek je den fortwachter maar én deelt hem mee, welke orders jullie hebt". Toen de soldaten in het nachtelijk uur bij het fort arriveerden, was het hek ge opend, zoodat zij zich de moeite konden besparen, den wachter in zijn zoete nacht rust te storen, zoo vertelt het Nbl. v. h. N. De militairen betraden dus een der Ne- derlandsche verdedigingswerken, en als er andere soldaten die eveneens bepaalde orders hadden het fort wilden naderen, dan klonk het op luiden toon „Halt, wie daarDoor dit geroep ontwaakte de fortwachter en hij besloot, zij het dan ook in nachtelijke kleedij, eens een kijkje te gaan nemen. Toen hij op een der met gras begroeide heuvels soldaten ontdekte, vroeg hij hun, wat zy daar uitvoerden, maar de aldus toegesproken militairen, die een burger voor zich zagen, dien zij niet ken den onze jongens zijn nu eenmaal over het geheele land verspreid) vroegen op hun beurt aan den fortwachter, wie hij was. „Dat gaat je niets aan", klonk het vriendelijk bescheid. Met een dergelijke repliek is echter een militair en vooral in een streek, welke in staat van beleg is verklaard, niet tevreden en de soldaten hielden dus voet bij stuk. De wachter toonde zich zeer ontstemd over dit optreden, maar zijn ontstemming zou nog een veel hoogeren graad bereiken, want even later kwam een korporaal ter plaatse, die dezelfde vraag stelde alleen nog iets dringender als de soldaten ge daan hadden, maar wéér gaf de burger- fortwachter hetzelfde onvriendelijke ant woord. Tot onbeschrijfelijke verbazing van den beheerder van het fort, gaf de korporaal den soldaten nu het bevel, eerstgenoemde vast te grijpen en weg te voeren. Hoe deze ook mocht sputteren en op hoogen toon protesteeren tegen deze behandeling, het mocht hem niet baten. Maar ik ben de fortwachter", riep hy hoogst verbolgen uit, „ga maar mee naar mijn huis, dan kan ik je mijn papieren toonen". „Dat hadje dan maar eerder moeten zeggen", klonk het antwoord van den kor poraal en de fortwachter, gekleed in pya- ma, waarover in alle haast een jas was ge worpen, terwijl 's mans bloote voeten in een paar los aangeschoten schoenen sta ken, werd nu onder militair geleide naar het bureau van den militairen staf geleid. Ook daar verklaarde de miskende fort wachter uitdrukkelijk, wie hij was, maar... ook de hooge militairen, voor wie hij nu ter verantwoording werd geroepen, waren in het kleine stadje niet bekend en dus werd de plaatselijke politie te hulp geroe pen. Deze kon tenslotte naar waarheid ver zekeren, dat de man in pyama toch heusch de fortwachter was, waarop hij zich weer naar zijn woning mocht begeven. Maar... den volgenden dag werd bij het betrokken militaire gezag een uitvoerig rapport ingediend over hetgeen zich des nachts had afgespeeld en de fortwachter zal er bij een volgende nachtelijke oefe ning wel eerder toe overgaan, zich te legi- timeeren. ERNSTIGE AANRIJDING ONDER EDE. By het oversteken van den rijksweg te Ede, welke voorrarigsweg is, is gister avond de ongeveer 45-jarige bakker A. van Appel- uit Ede door een militairen auto, welken hij niet zag, aangereden. De man liep hierbij een schedelbasisfractuur op en brak een been. In zeer zorgwekkenden toe stand is van Appel naar het ziekenhuis te Arnhem vervoerd. Wie met de Paaschdagen op reis gaat, koopt voor ssechts een Alle verbindingen in Zeeland Verkrijgbaar aan de bureaux dezer courant en bij de agenten. BURENRUZIE MET EEN SCHOKKEND SLOT. Meeningsverschillen op groote, zoowel als kleine schaal komen tusschen buren her haaldelijk voor; nu eens is er een komische dan weer een tragische kant aan, maar zelden blijkt re iets levensgevaarlijks in zoo'n burenruzie te schuilen. Dit laatste is thans te Weesp voorgevallen, waar twee buren, die wij A en B zullen noemen, reeds sinds maanden het niet best met elkaar kunnen vinden, vertelt het Vad. Het begon op Koninginnedag, toen A's kleuters zich vermaakten met het afsteken van klap- pertjes, welk ongewoon geraas de nog zeer jonge baby van buurman B uit den slaap hield. B verzocht toen aan A, het afste ken van de klappertjes te doen staken, waaraan echter geen gevolg werd gegeven. Daarop nam B revanche, door een radio toestel op top-prestatie te laten werken, met het gevolg, dat A zich hierover, we gens burengerucht, bij de politie beklaagde. B kreeg de gebruikelijke politieele verma ningen om beter op te passen. Maar tot de eigendommen van B be hoorden, behalve het radio-toestel, ook nog twee aardige hondjes, die echter de, voor buren minder aardige hebbelijkheid hebben, bijzonder luid te blaffen, wanneer ze wor den opgesloten. En dit laatste scheen nogal eens te gebeuren, zoodat het nu weer de kinderen van A waren, die niet konden slapen. Van de omstandigheid, dat B Sr. en B Jr. (de laatste is de buurman van A) sa men een zaak drijven, maakte A gebruik, door zijn nood -te klagen bij B Sr., die be reid was, A in zijn perikelen bij te staan. Was B Jr. afwezig, dan zorgde B Sr., dat het radio-toestel zich niet te luid hooren liet, maar was daarentegen Jr. alleen ter plaatse, dan daverden opera's, jazz-muziek enz. met een kracht, welke zelfs door be hoorlijk gebouwde kazematten heengeklon ken zou hebben. Ook wat het hondengeblaf betreft, had B Sr. een oplossing gevonden, want hij stelde aan A een sleutel ter hand van de schuur, waarin de viervoeters soms werden opgesloten. Maar B Jr liet zich niet zoo gemakkelijk door de geallieerden, bestaande uit B Sr. plus A, verslaan, het geen blijken moge uit het volgende Aan het eind der vorige week was het hondengeblaf .weer doordringender dan ooit en A's vrouw zou de keffers uit hun isolement verlossen. Doch niet zoodra had zij toevallig met de voeten in een wa terplas staande den sleutel in het slot gestoken, ofzij kreeg zoo'n hevigen schok, dat zij bijna op den grond viel. spoedig bleek, dat 't slot van de schuurdeur onder stroom was gezet door B Jr., die als waarschuwing op de deur een papiertje bevestigd had, waarop „afblijven" geschre ven was. Dat mej A hevig ontstelde, is te begrijpen en zij was zelfs zóó overstuur, dat zij zich onder medische behandeling moest stellen. Haar echtgenoot vond het nu welletjes en deed aangifte bij de politie. Naar ons van deskundige zijde verzekerd werd, stond op den draad, welke in 't slot gestoken was, een stroom van 220 volt. Deze draad is door de politie in beslag genomen en zij heeft tegen den verdachte, die bekend heeft het slot onder stroom te hebben gezet proces-verbaal opgemaakt. DRAMA VAN EEN BIJAKTBAL. Kleine oorzaak met groote gevolgen. Het toeval heeft menigeen in het leven reeds merkwaardige parten gespeeld. Uit onbeduidende voorvallen ontstaat vaak een heele reeks van verdietigheden en mee vallertjes, juist zooals het lot het nu een maal wil. Het geval van den heer E. L. uit Boedapest grenst aan het onwaar schijnlijke, doch de waarheid ervan staat vast en de man is zelfs bereid om de details van zijn geschiedenis persoonlijk te bevestigen, vertelt het Vad. Het verhaal begint bij het biljart. Een slecht uitgevoerde, krachtige stoot slinger de den witten bal over het groene laken door 't geopende venster in het raam van een slechts door een smal steegje geschei den, naastgelegen villa. En nu begint een reeks van met elkaar samenhangende gebeurtenissen. Op een tafel, vlak by het venster, bevond zich in de eerste plaats een brandende spiritus- lamp en in de tweede plaats een slapende poes. De laatste wierp, verschrikt door den langs vliegenden biljartbal, de lamp om. De spiritus verspreidde zich over het tapijt en in een oogwenk lekten de vlam men om zich heen. Verschrikt hadden de biljartspeler en zijn partner de gevolgen van hun wegvliegenden bal gevolgd. Nu renden zij naar beneden en begonnen, daar de vlammen reeds om zich heen grepen, de bewoners van de villa te alarmeeren. Toen er niemand te voorschijn kwam, klommen zij door het parterrevenster naar binnen en probeerden de vlammen met dekens te dooven. Nu had het geval af- geloopen kunnen zijn, want het vuur was bijna gedoofd. Maar In de villa was toch iemand thuis, na melijk een 78-jarige invalide dame, aan wie'het huis toebehoorde. Zij had geslapen en was door het lawaai gewekt. Op haar kruk gesteund begaf zij zich naar beneden en gilde verschrikt, toen zij de mannen in de brandende kamer zag, in de meening, dat inbrekers het huis waren binnenge drongen. De oude dame verloor het be wustzijn. Onmiddellijk werd een dokter ge waarschuwd, doch deze kon slechts den dood van de oude dame constateeren. De oude dame had een nicht, die zij in haar testament als haar universeele erf genaam noemen wilde. Deze nicht nu, mej. Ethelka K., was met een jongen fabrikant verloofd. De bruidegom had in het voor uitzicht van de erfenis van zijn toekom stige echtgenoote zijn fabriek uitgebreid, waardoor hij zich in schulden gestoken had. Aan deze verplichtingen kon hij plot seling niet meer voldoen, daar de nicht niet de universeele erfgename van de oude dame geworden is, omdat de tante door haar onverwachten dood geen tyd meer had om haar testament in dien zin te ver anderen, dat de nicht inderdaad erfgename zou worden, hetgeen wel haar wil was geweest. Ze had juist de volgende week naar den notaris willen gaan, doch dit werd haar onmogelyk gemaakt door de ge volgen van een wegvliegenden biljart bal MIDDELBURG. ONDERTROUWD: P. Chr. Bourguignon, 27 j. en C. J. Doets, A. Flo- en R. R. 29 j. en 30 j. D. Cornelisse, 22j. en M, resse, 21 j. A. Schuit, 33 j. Augustijn, 31 j. A. F. Hanssens, M. Klaver, 27 j. GETROUWD: E. van Kooij, 25 j. en M. P. Janse de Jonge, 25 j. A. Keijser, 28 j. en L. M. van der Lely, 28 j. OVERLEDEN: Chr. Schout, 70 j., man van P. Bouman. (M.C.) OOST- EN WEST-SOUBURG. GETROUWD: M. de Witte, 28 j. en L. M. de Pré, 23 j. BEVALLEN: M. J. van den Berge, geb. Sloover, d. T. P. Hoebeke, geb. Louwerse, d. J. van Zalen, geb. den Hollander, z. J. E. Tor- tike, geb. Franken, z. D. L. Oele, geb. Dorleijn, d. O V E R L E D E N J. Bostelaar, 79 j., vrouw van J. Pouwer. T. Brouwer, 63 j., man van T. Dykhui- zen. (Nbl.) MAANDAG 25 MAART. Hilversum I, 1875 M. en 414.4 M. V.A.R.A. 9.00 Gramofoonmuziek. 9,30 Viool en piano. 9.50 Gramofoonmuziek. V.P.R.O. 10.00 Kinder-Paasch- dienst. 10.30 Remonstrantsche en Kerkdienst. 11.50 „Het crisiswerk van den Nederlandschen Protestanten-Bond' toespraak. V.A.R.A. 12.00 De Krekels met orgelbegeleiding. 12.15 Uitzending voor de a.s. FIKA-collecte. 12.30 Vervolg van 12.00. 12.45 Berichten A.N.P., gramof o onmuzi ek 1.00 De Ramblers. 1.30 Gramofoonmuziek. 1.45 Koper-ensemble. 2.05 Declamatie. 2.30 Residentie-orkest en solist. 3.30 V.A.R.A.-Theater- orkest en solisten. 4.00 Gevarieerd program- 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.00 Orgel, trompet, viool en hobo. 6.45 „De Joodsche Neder lander in dezen tijd", toespraak. 7.00 Felicitaties, 7.05 Kinderuitzending. V.P.R.O. 7.30 Wijdingsdienst. V.A.R.A. 8.00 Herhaling S.O.S.- berichten. 8.03 Berichten A.N.P. 8,15 Arbeiderszangver- eeniging „Kunst en strijd'Utrechtsch stedelijk orkest en solist. 9.00 Declamatie. 9.20 Bravour en Charme. 9.50 Lezing „Veertig jaar volksvoorlichting". 10.10 Gramofoonmuziek. 30.16 Rosian-orkest. 11.00 Berichten A.N.P. 11.10 Gramofoonmuziek. Hilversum H. 301.5 M. N.C.R.V. 8.30 Morgenwijding. K.R.O. 9.30 Gramofoonmuzi',k. 10.00 Hoogmis. 11.15 Gramofoonmuziek. N.C.R.V. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Berichten A.N.P. 12.35 Gramofoonmuziek. 12.45 Bel Canto en gramo foonmuziek. 2.15 Gramofoonmuziek. 3.00 Wijdingsdienst. 3.50 en 5.00 Gramofoon muziek. 5.15 Kinderuur. 6.15 N.C.R.V.-vocaal en semble en N.C.R.V.- orkest. 7.15 „Christus herrezen", lezing. 7.15 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten A.N.P., herhaling S.O.S.- berichten. 8.15 N.C.R.V.-vocaal en semble en N.C.R.V- orkest. 8.45 „Paasch-perspectie- ven", causerie. 9.15 N.C.R.V.-orkest. 9.30 Lenté-programma. 10.30 Berichten A.N.P. 10.35 Orgelconcert. 11.15 Gramofoonmuziek. ca. 11.50 Schriftlezing. Engeland, 391 en 449 M. Van 10.20 nm. ook .342 BI. 11.35 B.B C.-orkest. 12.20 Berichten. 12.35 Eddie Carroll's dans- orkest. 1.05 Gramofoonmuziek. 1.30 Kenilworth-octet. 2.10 Revue-uitzending. 2.45 Reportage. 3.10 Orgelspel. 3.35 Stedelijk orkest van Folkestone. 4.20 Berichten en causerie (Welsh). 4.40 Kinderuurtje. 5.20 Berichten. 5.35 Radio-film. 5.55 Zang. 6.20 „Greek Independen ce", causerie. 6.30 Mededeelingen. 6.40 Kampconcert. 7.20 Variété. 8.20 Berichten. 8.40 „Trade Unions in wartime", dialoog. 8.55 Pianovoordracht. 9.20 Programma, gewijd aan de Shetland- eilanden. 9.50 Cabaretprogramma. 10.20 B.B.C.-Northern orkest. 10.50 Eddie Carroll's dans- orkest. 11.20 Berichten. Radio-Paris, 1648 M. 11.10 Pianovoordracht. 12.05 Koor „Le Campanile" 1.05 Vioolvoordracht. 1.30 Clavecymbelvoor- dracht. 2.20 Orgelconcert, 3.20 Radiotooneel (En- gelsch). 3.50 Pianovoordracht. 4.20 Variété. 4.30 Jean Manuel-trio en soliste. 5.35 Pianovoordracht. 6.20 Lichte muziek. 6.50 Radiotooneel. 10.05 Het Nationaal orkest. Keulen, 456 M. 5.20 Omroeporkest en -koor, Gouw-orkest Silezië en solisten. 7.45 Solistenconcert. 8.35 Gramofoonmuziek. 9.50 Soldatenkoor en 10.35 Will Glahe's orkest. 11.20 Gevarieerd pro gramma. 12.20 Omroeporkest en solisten. 1.45 Populair concert. 3.20 Leo Eysoldt's orkest en solisten. 5.40 Orkest van de Weer macht. 7.50 Vroolijk programma. 8.50 Gevarieerd pro gramma. 9.50 Zie Deutschlandsen- der. Brussel, 322 AL 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 en 12.30 Omroepdans- orkest. 12.-50 en 1.35 Gramofoonmu ziek. 2.35 Stafmuziek van het Koninklijk Regiment „Guides". 4.05, 4.55 en 5.50 Gramo foonmuziek. 7.20 Voor soldaten. 7.50 Gramofoonmuziek. 8.20 Cabaretprogramma. 9.45 Gramofoonmüziek. 11.20 Gramofoonmuziek. Brussel, 484 M. 11.50 Gramofoonmuziek. 11.50 en 12.30 Radio-orkest. 12.50 Gramofoonmuziek. 4.20 en 5.35 Radio-orkest. 6.05 Radiotooneel. 7.20 Voor soldaten. 7.50 Belgisch Nationaal orkest en solist. 9.30 Cabaretprogramma. 10.05 Dansmuziek. Deutschlandsender, 1571 AI. 7.35 Beriijnsch Philhar- monisch orkest en solist. 9.20 Berichten. 9.50 Hans Bund's orkest, soliste en het Ber iijnsch pianotrio. (Om 10.20 Politiek over zicht). 11.20 Berichten. Hierna Naehtconcert 12.26 Militair programma; lüioiiiioiiüeiüioiiiioiiiioiiüQiiü^iiiflD'ü^üiioiiiiQiiiittiiiioiiiia'iüc. aiiiiaiiimiiwiiiiaiiiiw'.uieiiiwiito DINSDAG 26 MAART. Hilversum I, 1875 AI. en 414.4 AI. A.V.R.O. 8.00 Berichten A.N.P. 8.10 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Concertgebouw orkest en solist. 11.00 Voor de huisvrouw. 11.30 Omroeporkest en gra mofoonmuziek. 12.45 Berichten A.N.P., gramofoonmuziek. 1.00 De Vagebonden en solisten. 1.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Voor de vrouw. 2.10 Omroeporkest. 2.45 Knip- en naaicursus. 3.45 Lyra-trio. 4.30 Kinderkoor. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 A.V.R.O.-Aeolian- orkest en soliste. R.V.U. 6.30 Medische causerie. A.V.R.O. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Zang en orgel. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten A.N..P, mededeelingen. 8.15 Internationaal over zicht. 8.35 Bonte Mobilisatie- trein. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 A.V.R.O.-Dans- orkest. 11.00 Berichten A.N.P. 11.10 Jetty Cantoris en semble. 11.40 Liedjes. Hilversum H. 301.5 Al. K.R.O. 8.00 Berichten A.N.P. 8.05 Gramofoonmuziek. 9.00 Pontificale H. Mis.- 10.45 Gramofoonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 Musiquette. 12.45 Berichten A.N..P, gramofoonmuziek. 1.10 K.R.O.-orkest. 2.00 Vrouwenuur. 3.00 Modecursus. 4.00 Gramofoonmuziek. 5.00 K.R.O.-Melodisten en solist. 5.45 Felicitaties. 6.05 Rococo-octet. 6.35 Sportpraatje. 7.00 Berichten. 7.35 7.50 8.00 9.00 9.20 9.35 10.30 10.40 10.45 11.10 Cyclus „Naar de nieu we Gemeenschap". Militaire muziek. Voor militairen. Berichten A.N.P., mededeelinen. Stedelijk orkest van Maastricht en solist. Voor de jeugd. Gramofoonmuziek. K.R.O.-orkest en K.R.O.-Melodisten. Berichten A.N.P. Gramofoonmuziek. K.R.O.-Boys en solist. Gramofoonmuziek. Engeland, 391 en 449 Al. Van 10.20 nm. ook 842 M. 11.50 Internationaal uit wisselingsconcert. 12.20 Berichten. 12.35 Reportage. 12.55 B.B.C.-Salonorkest. 1.35 Filmpraatje. 1.50 Vocaal concert. 2.20 A. Salisbury's orkest. 2.50 Vesper. 3.20 B.B.C.-Northern orkest. 3.50 Dansmuziek. 4.20 Berichten (Welsh). 4.30 Kinderuurtje (Welsh). 4.50 Kinderhalfuur. 5.20 Berichten. 5.35 Uit Frankrijk „Friends and Allies", causerie. 5.45 Detective-program ma. 6.20 Muzikale causerie. 6.50 Variété. 7.20 Zang. 7.40 Radiotooneel. 8.20 Berichten. 8.40 Nieuws uit Zuid- Af ri ka. 8.55 Variété. 9.35 Radiotooneel. 9.50 Dansmuziek. 10.20 B.B..C-Schotsch orkest. 10.50 Dansmuziek. 11.20 Berichten. Radio-Paris, 1648 Al. 11.10 Solistenvoordracht. 11.35 Zang. 12.05 Cellovoordracht. 12.35 Klarinetkwartet. 1.30 Pianovoordracht. 2.20 Radiotooneel. 3.50 Zang. 4.20 Chansons. 4.35 Vereeniging voor oude instrumenten en soliste. 5.35 Piano en viool. 6.20 Lichte muziek. 6.50 Kamermuziek, 8.05 Radiotooneel. 10.05 Gevarieerd concert. Keulen, 456 Al. 5.50 Gramofoonmuziek. 7.40 Omroeporkest. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.20 Fabrieksorkest. 12.20 Omroeporkest. 1.45 Populair concert. 3.20 Leo Eysoldt's orkets. 4.45 Cello en piano. 5.05 Folkloristisch pro gramma. 5.35 en 6.50 Gramofoonmu ziek. 7.45 Zie Deutschlandsen der om 7.35. 9.50 Zie Deutschlandsen der. Brussel, 822 Al. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 en 12.30 Omroeporkest 12.50, 4.20, 5.50 en 6.20 Gra mofoonmuziek. 7.20 Voor soldaten. 7.50 Omroeporkest en solist. 8.20 Omroepsymphonie- orkest en solist. 9.35 en 30.05 Gramofoon muziek. Brussel, 484 M. 11.20 en 12.80 Gramofoon muziek. 5.05 Zang. 5.35 Zang en piano (met toelichting). 7.20 Voor soldaten. 7.'0 Radio-orkest en solis ten. 9.30 Dansmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35 Orkest van de Weer macht en den Rijks arbeidsdienst, solda- tenkoren en solisten. 8.35 Walter Klische's orkest, saxofoon kwartet A. BrSu en het Beriijnsch piano trio. 9.20 Berichten. 9.50 Otto Dobrindt's or kest (Om 10.20 Poli tiek overzicht). 11..' Berichten. Hierna Nachtconcert. 12.26 Militair programma. RADIO-RUBRIEK WIJZIGING VAN GOLFLENGTEN DER FINSCHE ZENDERS. Alle golflengten der Finsche zenders zijn volgens het D.N.B. met ingang van gisteren gewijzigd. De nieuwe golflengten, waarop de Finsche zenders te hooren zijn, luiden: Lathi 1807, Helsinki 211, Abo (tur- ku) 355, Vasa 570, Uleaborg (Oulu) 696, Bjoerneborg (pori) 400, Tammerfors (tem- pere) 197, Kuopio 570, Joensuu 967, en Jacobstadt (Pietersaari) 200 meter. De nieuwe golflengte van den zender Helsing- fors zal op 28 Maart in werking treden. APü 3 nEüu .'CiND Zondag 24 Maart is de apotheek geopend van den heer A. J. VAN OCKENBURG, Walstraat. en Maandag 25 Maart (Twee den Paaschdag) fa. ENGERING, Nieuw- straat. Maart Zaterdag 23 6.47 Zondag 24 6.48 Maandag 25 6.50 Dinsdag 26 6.52 Woensdag 27 6.53 Donderdag 28 6.55 Maart Zaterd.V.M. 23 0.31 13.05 Zondag 24 1.13 13.44 Maandag 25 1.56 14.25 Dinsdag 26 2.39 15.10 Woensdag 27 3.25 15.57 Donderdag 28 4.17 16.47

Vlissingse Courant | 1940 | | pagina 6