UIT DEN OMTREK Advertentiën Een genot voor het oog NOOTJES Middelburg. Koudekerke Biggekerke 't Geschenkenhuis Wiking-booten Behangselpapier Drogisterij Beniest Gisteravond, is na kortstondig ziekbed, in het Borromeus-ziekenhuis te Bandoeng overleden de heer H. C. Zentgraaff, direc teur-hoofdredacteur van het dagblad „De Javabode". Twee personen te Brugge zgn wegens het verspreiden van communistische pam fletten gearresteerd. Gistermiddag z(jn als gevolg eener ont ploffing, drie werklieden omgekomen in een metaalfabriek te Charlton, een voor stad in het zuidoosten van Londen. Volgens berichten in de Italiaansehe bla den uit Joego-Slavische bron, zou Von Ribbentrop, de Duitsche rijksminister van Buitenlandsche Zaken, zich binnenkort naar Belgrado begeven. orde was gemaakt, is door de vereeniging met onze goedkeuring, toch gedurende winter 1939/40, gebruik van het terrein gemaakt. Wij zouden voor dat jaar de huur bepaald willen zien op een bedrag van 150.waarmede het bestuur der vereeniging zich heeft kunnen vereenigen. Nadat het terrein geheel gereed zal zijn gemaakt, zullen wij ons nader met ge meld bestuur in verbinding stellen over den huur en den prijs, waarvoor het ter rein aan de „IJsclub Vlissingen" nè. 24 November 1940 kan worden verhuurd. Naar aanleiding van het bovenstaande, hebben wij de eer U voor te stellen de ijsbaan aan den West-Souburgscheweg, ter oppervlakte van rond 0.90.00 h.a. aan de vereeniging „IJsclub Vlissingen", alhier te verhuren voor den tijd van één jaar, gerekend te zijn ingegaan op 25 No vember 1939, voor den huurprgs van 150 en o.a. onder voorwaarde, dat de gemeente bevoegd is de huur te allen tijde tusschentijds te doen eindigen met in achtneming van een opzeggingstermijn van 3 maanden en dat bij het eindigen van de huur de huurster alles moet verwijderen, dat zich op het terrein bevindt. Verlaging havengeld vïsschershaven. In het hierbij overgelegd adres ver zoekt het bestuur der Visschersvereeniging te Amemuiden uwen raad: le. Om het havengeld te verlagen tot gelijke bedragen als in andere haven plaatsen voor gelijksoortige schepen ver schuldig is. 2e. Te bepalen, dat de voldoening der havengelden niet bij vooruitbetaling voor den duur van een jaar behoeft plaats te hebben. In verband met de slechte uitkomsten van het visschersbediïjf, in den laatsten tijd nogverergerd door de stijgende prij zen der visscherijbenoodigdheden, komt het ons college voor, dat het geldende haven tarief van 24 per jaar een te groot financieel offer van de visschers eischt en dat verlaging tot 1 per maand gemoti veerd mag worden geacht. Teneinde voor uitbetaling aantrekkelijk te maken, ware het wenschelijk, hij vooruitbetaling, het havengeld per jaar op 10 te stellen. Mitsdien hebben wij de eer uwen raad voor te stellen om gunstig op het boven aangehaalde adres te beschikken in dien zin, dat art. 2 van de verordening op de heffing van kade- en liggeld der vaar tuigen, middellijk of onmiddellijk aanlig gende aan de kaden der Voorhaven of aan de Engelsche kade (gemeenteblad 1920 nr. 12 A) wordt gewijzigd en zal luiden: „Voor de vaartuigen, welke in deze ge meente thuis behooren of die op vaste tijden de in art. 1 genoemde havens aan doen wordt, indien de schippers zulks verlangen, een jaarlijksch abonnement, loopende van 1 Januari tot en met 31 De cember, toegestaan, ten bedrage van 1 per maand of 10 per jaar bij vooruit betaling". Een ontwerp-raadsbesluit tot het vast stellen van een gewijzigde verordening op de heffing en invordering van genoemde rechten, voegen wij ter vaststelling hier bij. Een cursus „Handelsbescherming" op de Zeevaartschool. In het hierbij overgelegd schrijven, d.d. 4 Maart jl., verzoekt het bestuur der Vereeniging „Zeevaartschool", alhier, ons, te willen bevorderen, dat overeenkomstig artikel 25, 6e lid der Nijverheidsonderwrjs- wet door uwen raad de noodzakelijkheid wordt uitgesproken om het leerplan van de „De Ruyterschool" uit te breiden met een cursus „Handelsbescherming". Volgens genoemd schrijven moet op last van den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen het leerplan van deze school met genoemden cursus worden uit gebreid. Dit onderwijs zal worden gegeven aan stuurlieden en machinisten, daar ge gadigden voor het diploma als eerste of als tweede stuurman voor de groote han delsvaart en die voor het diploma B of C als scheepswerktuigkundige voortaan in het bezit moeten zijn van een bewijs, dat zij den cursus „Handelsbescherming" heb ben gevolgd. De kosten aan deze uitbreiding verbon den zullen vermoedelijk 350 bedragen. Van een uitbreiding van het leerplan met dit vak zal een geringe verhooging van het gemeentelijk subsidie het gevolg zijn. Daar wij ons met het vorenstaande kunnen vereenigen, hebben wij de eer U voor te stellen, overeenkomstig artikel 25 der Nijverheidsonderwijswet als de mee rling van uw college uit te spreken, dat het noodzakelijk wordt geacht het leer plan van de „De Ruyterschool" uit te breiden met een cursus „Handelsbescher ming", Begrootingswijziging „Gasthuis". Hierbjj hebben wg de eer U ter goed keuring aan te bieden een gewijzigde be grooting van het Gasthuis voor het dienst jaar 1939, waarop de gemeentelijke sub sidie op een ongewijzigd bedrag ad 26.000 is uitgetrokken, alsmede de be grooting van den kapitaaldienst van die instelling voor 1939, waarop in uitgaaf het bedrag van de verpleegkosten der pro veniers is vermeld. De gewone dienst sluit met een geraamd batig saldo groot 2050, hetwelk aan de gemeente zal werden terugbetaald, terwijl het batig saldo van den kapitaal- dienst 2281.11 bedraagt. Begrootingswijziging Burger Weeshuis. Hierbij hebben wij de eer U ter goedkeu ring aan te bieden een gewijzigde begroo ting van het Burger Weeshuis voor het dienstjaar 1939, waarop de gemeentelijke subsidie op een ongewijzigd bedrag ad 4000 is uitgetrokken terwijl een batig saldo groot 550 is geraamd, hetwelk aan de gemeente zal worden terugbetaald. Ontheffing van schoolgeld. Hierbij hebben wij de eer U ter vast stelling aan te bieden een zestal door den gemeente-ontvanger opgemaakte staten van ontheffingen, wegens schoolgeld over het dienstjaar 1939-1939 voor onderwijs aan: a. de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs 'tot een bedrag van 125.67; b. de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs, tot een bedrag van 126.10; c. de bijzondere scholen voor gewoon lager onderwijs, tot een bedrag van 217.39; d. de bijzondere scholen voor uitge breid lager onderwijs, tot een bedrag van 71.79; e. de avondschool voor nijverheidson derwijs, tot een bedrag van 83.20; f. de gemeentelijke handelsavondschool, tot een bedrag van 52.14. MILITAIRE GOEDEREN GESTOLEN. Procesverbaal tegen helers opgemaakt. Naar wij vernemen is dezer dagen pro- ces-verbaal opgemaakt tegen enkele in gezetenen dezer gemeente, wegens heling van militaire goederen die waren gestolen door een alhier gelegerden militair. De zaak moet echter van geringen omvang zjjn. NA DE ONTSNAPPING VAN DE „ORZEL". Officiersvrouw zwierf dagenlang in de Poolsche bosschen rond. In een reportage over een bezoek aan de Oostgrens schrijft de Tgd o.m. Op een grensstation troffen wij ook een jonge Poolsche vrouw met een ongeveer twee-jarig kind aan. Ze was aanvankelijk zeer terughoudend, maar langzamerhand drong het tot haar door, dat ze in het vrije Nederland was, en toen vernamen we ook, dat ze de echtgenoote was van een officier op de Poolsche duikboot „Orzel", welke voor twee jaren te Vlissin gen van stapel is geloopen. In dien tgd had ze met haar man, die bij de afwer king der duikboot aanwezig was, te Vlis singen eenigen tijd gewoond en daar was ook haar kind geboren. Zij had al de ellen de der vernieling van Polen meegemaakt, had dagenlang in de Poolsche bosschen rondgezworven, om ten slotte, daar haar man zou omgekomen zijn, naar Nederland te mogen vertrekken. Welke middelen ze voor het verkrijgen dezer vergunning gebruikt had, wilde ze niet vertellen, maar in angst en vrees was ze door Duitschland gereisd, bang, dat de positie van haar man, die nu op de ..Orzel" in Poolsch-Engelschen dienst is, zou uitlekken. Ze was big in Neder land te zijn. Voor haar eigen veiligheid en die van haar man wilde ze verder niets meededeelen. Nu reist ze - erder, om naar Engeland over te steken in de hoop, spoe dig weer met haar man hereenigd te zijn. Vlam in een pan met vet geslagen. Donderdag zagen voorbijgangers, dat in een keuken van een bovenwoning aan de Schuitvaartgracht vlammen speelden in de gordijnen. Het bleek dat de vlam was in geslagen in een pan met vet. Een inmid dels gewaarschuwde brandweerman wist de pan met vet buiten te deponeeren en de gordijnen af te rukken. Met vereende krachten is men erin geslaagd den brand direct te bedwingen. „Patrimonium". Donderdag a.s. houden de afdeelingen Vihsuig'm en Souburg van „Patrimonium" een openbare vergadering in het Militair Tehuis, alhier. Ds. G. Smeenk zal spreken over het onderwerp „Onze tgd en onze roeping". Voor verdere bijzonderheden verwgzen wg naar de in dit nummer voorkomende advertentie. „Alhambra"-Theater. Na een kort journaal, waarin o.m. de aankomst van Australische troepen in Egypte, brengt het Paaschprogram twee bijzondere en wel zeer verscheidene hoofd nummers. Beide zijn in hun genre een fil misch geslaagd kunstwerk. De Mikado. Dit is een kleurenfilm, die het inderdaad niet zonder kleuren zou kunnen. Integen deel tot het succes van deze geestige, satyrische operette-film draagt het kunst zinnige spel der fijne kleurschakeeringen al evenzeer bij als de expressieve muziek. Het verhaal vertelt de typische avontu ren van Nanki Poo, den zoon van den Mi kado, die, vermomd als minstreel vlucht, teneinde te ontkomen aan de liefde van een te manlijke hofdame, waarmede zijn vader hem wil laten trouwen. De romanti sche jongeling is verliefd op een uiterst knap meisje, dat uitgehuwelijkt zal worden aan haar voogd, een kleermaker, welke laatste, hoewel hij zelfs geen vlieg kan dooden, het brengt tot opperbeul, ja, ten slotte nog de amoureuze hofdame huwt. Natuurlijk trouwt ook onze troubadour zijn charmante geliefde. Scènes, decor en muzikale illustratie zijn vaak zoo harmo nisch en welsprekend, dat het gesproken woord niet van noode is. Een innemende film van een zeer apart genre in een voortreffelijke compositie. Bet dierlijke in den mensch. „Wat moet hij geleden hebben ik heb hem nog nooit zoo vredig gezien", zegt Pecqueux, de stoker van de „Lison", als hij staat bij het lijk van zijn vriend, den machinist Jacques Lantier. Het is wel het sobere, suggestieve spel van Jean Gabin, een der zoons van Auguste Lantier en Ger- vaise, van de familie RougonMacquart, die dit gevoel bij den toeschouwer steeds krachtiger doet worden. En dit heeft Emile Zola, met wiens portret de film opent, het publiek willen duidelijk maken. Erfelijk belast is Lantier. Eenige gene raties van dronkaards hebben zijn bloed vergiftigd. Zijn geheele leven is één strijd tegen het „beest", dat in hem sluimert, dat plotseling wild kan worden, dat zijn wil verlamd en hem aanzet tot moord. Slechts op zijn machtige machine bij het harde werk wijkt de nachtmerrie. Doch het verderf gaat voort, stap voor stap, onherroepelijk tot de tragedie haar nood lotseinde vindt. Film en boek ademen dezelfde sfeer. Jean Renoir is er in geslaagd een prachtig geheel te scheppen, dat de roman van Zola geen geweld aandoet. De twéé-eenheid, roman van de spoorwegen en roman van de erfelijkbelastheid heeft de camera op grootsche wijze in een schitterende detail montage samengevoegd. Het element trein, dat kracht en vaart beteekent, is in elk opzicht benut. Het rhythme der treinen bepaalt tevens het rhythme der film. Een maal in gang gebracht, rolt dit leven steeds verder, steeds sneller naar de noodlottige, doch onafwijsbare ontknooping. Zelfs op het eind vervolgt „Lison" weer haar weg, een beeld van het leven, dat geen stilstand kent. De vrouwenfiguur, die de mannen ver wart doch niets blijvends geeft en het noodlot belichaamt, wordt gespeeld door Simone Simon, volmaakt in toon en geheel afgestemd op deze rol. „Luxor''-Theater. Voor pauze gaat, na het steeds interes sante Hollandsche nieuws van Polygoon, onder den titel Wat leven we toch gelukkig. Een rolprent vol Amerikaansche film zotheid, welke menig lachsalvo door de zaal doet daveren. Zij is gebaseerd op de tot manie geworden philantropische ge voelens van een vrouw, die zich tot levens doel heeft gesteld landloopers te reclas- seeren en ofschoon zij daarmede telkens bedrogen uitkomt, maar geen leergeld wil betalen. De voornaamste rollen worden vervuld door Constance Bennet, Billie Burke, Ann Dvozak en Bonita Granville. Het hoofdnummer, De race met den dood, is een verhaal uit het auto-coureursleven, waarin het naast de sportiviteit gaat om den eeuwigen strijd tusschen goed en kwaad op de renbaan. In den wedstrijd om den grooten prijs van Indianapolis wordt de coureur Rocks Rivera (Alan Cur tis), die voor den fabrikant Delano (Harry Carey) rijdt, gedood, doordat hg plotseling verblind geraakt en zijn wagen tegen den zijmuur oprijdt. In den wegwedstrijd om den Roosevelt-beker komt Lefty Simmons (Tom Collins) op dezelfde manier om het leven en in de volgende race treft Hank Hogon (Tom Noal) precies hetzelfde lot Jerry O'Conner (Dennis O' Kufe), die ook voor het automerk Delano op de groote courses van Midden-Amerika uitkomt, zeer tot ongenoegen van de fabrikants dochter Jane (Cecilia Parker), die hem trots zijn opschepperij wel mag en voelt, dat hij zijn leven waagt om haar vader te helpen, komt tot de overtuiging, dat bij deze ernstige ongelukken met doodelijken afloop duistere krachten een rol spelen en oefent zich in den nacht voor den Grand-Prix in blind-rijden. Dit wordt zgn geluk, want kort voor de finish raakt ook hij verblind, maar omdat hij de baan geteld heeft, slaagt hij er in de race te beëin digen en zelfs te winnen. Mede door het onderzoek van zijn trouwen kameraad Buddy Buttle (Nat Pandleton), die zich zelf als „proefbiggetje" bezigde, kan hij thans Doc Heath (Charley Grapewin) be schuldigen van het gebruik van vergiftigd oogwater. Deze bekent en zegt uit wraak gehandeld te hebben, daar ook zijn zoon bij de rennen het leven heeft verloren. Dat Jerry en Jane trouwen zal men begrijpen en daarmede is tevens het sen- sationeele filmwerk met zijn oorverdoo- vend motorgeronk en opwindende spanning ten einde. De combinatie van deze twee films vin den wij voor een avond-programma minder geslaagd. Vergeleken bij vorige prachtige programma's is dit aan de buitenissigen kant. Liefhebbers van dit genre amuseerden zich bij de première echter geducht, ge tuige de herhaalde bewgzen van mede leven met het gebeurde op het witte doek. In de pauze éoïlecteeren hulp-zusters van het Ned. Roode Kruis voor het sympathieke doel van het Bio-vacantieoord, nadat een mooi Lente-filmpje de bezoekers heeft op gewekt hun penningske te offeren voor het arme, misdeelde kind, opdat ook dit van nieuw licht, leven en kracht, welke de Paaschboodschap ons brengt, zijn deel zal kunnen ontvangen. Industrie- en Huishoudschool. De Vereeniging Industrie- en Huishoud school heeft Donderdag in het schoolge bouw aan het Molenwater haar algemeene vergadering gehouden, onder voorzitter schap van mevr. L. Alberts-Salberg. De waarnemende secretaresse-penning- meesteresse, mevr. A. A. van der Veur- van Wgk, deeld in haar jaarverslag mede, dat gedurende het schooljaar 1938-1939 aan 252 leerlingen onderricht werd gege ven. Aan het einde van het schooljaar ontvingen 10 leerlingen een diploma voor huisnaaister, 12 voor hulp in de huishou ding en 8 voor costuumnaaien. Bij het begin van den cursus 1939-1940 waren 144 leerlingen voor volledig onder wijs ingeschreven, van wie van buiten Mid delburg 84 leerlingen. Voor de avondcursussen 1939-1940 gaven zich by het begin van den nieuwen cursus 46 leerlingen op, op 31 December was het totaal aantal leerlingen 186. Mevrouw van Deinse meende de herbe noeming als bestuurslid niet te kunnen aannemen. De heer A. J. Schot volgde den heer J. F. Heemskerk op als vertegenwoordiger van den gemeenteraad in het bestuur en in de vacature van wijlen den heer J, A. Vertregt moet nog worden voorzien, BOERENLEENBANK. Donderdagavond vergaderde de Boeren leenbank te Koudekerke onder voorzitter schap van W. Verhage. Uit het jaarverslag van den kassier bleek, dat ontvangen is aan spaargelden 122.861.17, aan terugbetaalde voorschot ten 10.882.50 en in loopende rekening 57.771.79. Uitgegeven werd aan spaar geld 141.944.50, aan voorschotten 18.950 en in loopende rekening 77.892.80. Het aantal leden is 377. In omloop zijn 638 spaar-, 99 voorschot- en 73 loopende rekeningboekjes. De geheele omzet bedroeg 389.435.87. Het eindcijfer der balans is 418.038.20, de winst bedraagt 1110.67, welke aan het reservefonds werd toege voegd, dat thans 39.808.32 bedraagt. Het aftredende bestuurslid de heer P. Verhage Mz. en het aftredende lid van den raad va.n toezicht de heer P. Aamoutse werden beiden herkozen, evenals de plaats vervangende bestuursleden de heeren J. de Buck en J. Jasperse. De opkomst was zeer gering. Eindles landbouw-wintercursus. Donderdagavond had de eindles plaats van den tweejarigen landbouwwintercur- sus, uitgaande van den C.B.T.B. alhier. Na door de onderwijzers de heeren Beu- jelman en Bosschaart te zijn ondervraagd reikte ir. Drogendijk aan al de elf leer lingen het diploma uit. Hij wenschte hen met dit feit geluk en wees er op dat ze nu de grondbeginselen der landbouwweten schap hebben geleerd, dat ze nu niet moe ten meenen klaar te zijn maar dat ze op het geleerde moeten voortbouwen, bijvoor beeld door het bestudeeren van landbouw- trjdschriften, het nemen van proeven op het veld, enz. De heer A. Geschiere, oud-cursist, sloot zich bij het gesprokene van den heer Dro gendijk aan en wekte de pas geslaagden op zich aan te sluiten bij de jongerenafdeeling van den C.B.T.B. De cursist de heer P. Stroo bracht na mens allen dank aan hen die het mogelijk gemaakt hadden dat deze cursus gehouden kon worden hij dankte inzonderheid de beide onderwijzers voor het door hen ge geven onderwijs en bood hun als blijk van waardeering een boekwerk aan. Vervolgens werd het woord gevoerd door burgemeester Simonse, namens het college van Burg. en Weth, dat in zijn geheel aan wezig was door den heer M. Houterman als lid van de commissie van toezicht en voorzitter der plaatselijke afdeeling van den C.B.T.B. en door burgemeester Hosse laar van Aagtekerke als voorzitter van de afdeeling Walcheren. Geslaagd zgn de heeren P. Stroo, J. P. de Witte, W. de Wolf, Geschiere, L. Kodde, J. Kodde, H. Marijs, P. de Visser, J. Marijs, J. P. Roelse en W. Roelse. MEDEDEELINGEN VAN ONZE ADVERTEERDERS Een mooie tentoonstelling. „Eigen haard is goud waard" of, zooals men pleegt te zeggen: „Mijn huis is mgn kasteel", deze gulden spreuken zagen we gisteren weer bewaarheid, toen we de persrondleiding volgden op de meubel tentoonstelling van de Maatschappij voor Woninginrichting van de N.V. Piet van Reeuwijk te Rotterdam. Vanzelfsprekend moeten huis en „haard" dan ook zóódanig zijn, dat men zich er gezellig thuis kan gevoelen en zich gelukkig acht zoo'n home te bezitten hetgeen weer in menig op zicht afhangt van de juiste installeering en het meest passende meubilair. Dit ziet men duidelijk gedemonstreerd op deze ex positie. In het kolossale gebouw aan de Kipstraat is op de drie etages de show zoodanig ingedeeld, dat men zich een vol ledig beeld kan vormen van een moderne woninginrichting, waarom men in iedere salon of kamer niet alleen de meubelen toont, maar de vertrekken tevens heeft voorzien van passende behangsels of ande re wandbekleedingen, moderne raamdeco- raties, daarmede harmonieerend, en dit al les weer in overeenstemming met het uit zicht (decoratief), schilderijen etc. Zelfs de keuze der levende bloemen bleef in stgl. Zoo zagen we ditmaal ook het Gothische in den stgl van het meubilair toegepast. Deze imponeerende klassieke kunst heeft de eigenschap dat zij duurzaam en min der aan een bepaalde mode onderhevig is dan welke andere ook. Doch de smaken zijn niet altijd dezelfde. Er zijn onder de wellicht meer dan honderd salons, woon- en slaapkamers, ook in Barok, Rococostijl en combinaties van staal en hout. Het uit sluitend stalen meubel schijnt tegenwoordig niet meer zoo gezocht te zijn. Elck dus wat wils. In 't bijzonder trokken onze aan dacht de diverse kristallen lampen en kronen, meesterstukjes van de Fransche sierglas-industrie en de vele comfortabele toepassingen van het electrisch licht in het slaapkamer meubilair. Ziet men op de eerste etage de elegante en zeer luxueuse meubelen, annex kostelijke tapijten en gordijnen tentoongesteld, de tweede en derde etage bevatten de meer burgerlijke en huishoudelijke woninginrichtingen. De expositie wordt den Tweeden Paasch- dag geopend en blijft gedurende 14 dagen ter bezichtiging opengesteld. MARKTBERICHTEN GROENTENVEILING MIDDELBURG. 22 Maart. Baksla 5882 c., sngsla 6783 c., veldsla 7785 c., spinazie 2738 c., winterpos- telein 1518 c., spruiten 737 c., witlof 523 c., schorseneeren 519 c., koolrapen 23 c., breekpeen 1%3 c., uien 12% c., kroten l]/23 c., roode kool 79c,, prei 3y26 c.. alles per k.g., knolselderie 3i/2 —8y2 c., radijs 8 c., beiden per stuk"; sneeuwklokjes 22% c. per bos, bakkruid 3/2 p., madelieven 2 beide peg stuk. Heden overleed zacht en kalm, onze lieve Moeder, Be huwd-, Groot- en Overgroot moeder, C. H. LAUWEREINS, Wed. van C. VAN DER PLOEG, in den ouderdom van 87 jaar. Uit aller naam, G. H. VAN DER PLOEG Vlissingen, 23 Maart 1940. Molenstraat 38. Heden overleed na een lang durig, doch geduldig lijden onze zeer geliefde Echtgenoo te en Moeder, Mej. ANNA MARIA BLOND1NA DE BOER, geb. DE CLERCK, in den leeftijd van ruim 52 jaar. H. DE BOER. SUZANNA M. DE BOER. JAN DE BOER. Breskens, 22 Maart 1940. Met deze geven wij kennis, dat na een langdurig, doch geduldig gedragen lijden, is overleden onze geliefde Vrouw en Moeder NEELTJE JOHANNA VAN DEN BERGEN— REKKERS, in den ouderdom van 60 jaren. Klein Valkenisse: J. J. VAN DEN BERGEN. Den Haag: E. C. VAN DEN BERGEN. M. VAN DEN BERGEN. N. VAN DEN BERGEN— GROEN. Amsterdam: J. A. VAN DEN BERGEN. Biggekerke, 22 Maart 1940. Geert bezoek. Geen bloemen. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blij ken van belangstelling, ontvangen tijdens de ziekte en de bewijzen van deelneming na het overlijden van onzen geliefden Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, Broeder, Behuwdbroeder en Oom, den Heer BLAAS DE NOOIJER. Uit aller naam, Wed. J. DE NOOIJER— DE RIDDER. Gravenstraat 35. De Heer en Mevrouw VISSER DE NOO zeggen hartelijk dank voor de vele blijken van belang stelling bij de geboorte hunner Dochter ondervonden. BADHUISSTRAAT 34 etaleert naar de werkelijkheid gemaakte en precies afgewerkte modellen van Koopvaardij- en Oorlogssche pen. Scljaal 1 1275. In Transparant en Zijde. Glasheldere Parapluies iets nieuws met glazen knop en I lichte stok Walstraat - Telet. 612 is een afgezet met een fijne rand uit de smaakvolle sorteering van MAGAZIJN VAN BEHANG Lepelstraat naast JAMIN. Vraagt Staalboeken met voordee- lige prijzen ter inzage,

Vlissingse Courant | 1940 | | pagina 3